joerd en Wietse uit Leusden J~u "Leerden als bakfietspiloten Veel drukte op Roda-receptie Sportstichting gaat weer 't openbaar vergaderen SPORTRAGE: BAKFIETSENRACE Goed weer op eerste schoolsport dag UITSLAGEN PV LEUSDEN SPORTSPLINTERS Leusder Krant - Sport DONDERDAG 25 ME11978 17 LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag avond recepiëerden het bestuur, de spelers en de trainer van Roda-za- terdag t.g.v. het behaalde kampioen schap en de promotie naar de 1e klasse Reeds kort na 20.00 uur was het een volle bak in de voetbalkanti ne op het Burgemeester Buining- LEUSDEN Uitslag wedvlucht Wuustwezel d.d. 20 mei 1978. Aantal duiven 254, afstand 95 km, los 17.30 uur. Snelheid eerste duif 1214 m. p.m. Eerste duif 18.49.28, laatste duif 19.03.10 G. Dieters: 1, 3, 9, 15, 26, 36, 42, 51, 55, 59, 61. H. v. d. Hoek: 2, 13, 18, 52, 58. J. Pouw: 4, 5, 8. 16. H. Lambrechts: 6, 34, A. Dusschoten: 7, 17, 43, 56. W. Vrijhoef: 10, 54. P. Lambrechts: 11, 23, 30, 35. C. Valkengoed: 12, 20, 21, 38. 40, 48, 53. 64. G. d. Ruyter: 14, 25, 39, 47. H. v. d. Haar: 19. A. Valkengoed: 22, 24, 27, 37, 46. B. Kuiter: 28. H. v. Zoeren: 29, 33, 63 J. Carcia: 31. A. Schimmel: 32, 60. H. Bartels: 41. G. Hoefakker: 44. J. Rijnders: 45. G. Lambrechts: 49. 62. H. Bransen: 50. J. Voorburg: 57. park. Wethouder van sportzaken G. van Woudenberg vertegenwoordig de het gemeentebestuur en voorzit ter B. W Peddemors en (ex)secreta- ris S. Lakeman de Sportstichting. Ook diverse politieke partijen gaven - met het oog op de a.s. gemeente raadsverkiezingen? - acte de pré- sence. De buren op het sportpark I waren er bijna allemaal, hetgeen be- i tekende dat ook de Zwembadstich ting, de Haaien, de Antilopen, de LTV Lookhorst en de Leusdense schaak club even een borreltje kwamen ha len bij Roda. De hockeyclub beves tigde bijna vanzelfsprekend de goe de relatie met de voetballers. Uiteraard had het merendeel van de belangstellenden voetbal als gemeen schappelijke interesse (al zagen wij ook diverse ..gewone" Leusdenaren m het clubhuis) en van de afgevaardigden van de voetbalclubs (S.V Achterveld, Cobu Boys. Hoogland enz was vooral FZO welkom. Deze Zeister vereniging had de race om de titel tegen Roda tot op de allerlaatste speeldag volgehou den en kwam op de valreep maai 1 puntje te kort Ook zeer veel scheids rechters toonden hun belangstelling voor de kampioensploeg De KNVB was er uiteraard ook en bij monde van de heer S de Jong, vice-voorzittei van de afdeling Utrecht, kreeg Roda veel woorden van lof toegezwaaid Vooral de eenheid in de vereniging, met de afzonderlijke afdelingen zondag en zaterdag, had hem getroffen en hij kan het weten want de heer De Jongjs nogal eens present als Roda iets or ganiseert. Namens de voetbalbond overhandigde hij het zaterdagbestuur de bondskampioensvaan. De zojuist genoemde uitstekende verstandhou ding tussen Zondag en Zaterdag werd extra geaccentueerd door de aanbie ding van het grootste bloemstuk van de avond. Zondag-aanvalsleider Evert Schafthuizen overhandigde het enorme geval, dat door de spelers van Zondag 1 gezamenlijk betaald was. Een van de oudste supporters, ex- voorzitter en lid van verdienste C. Velen drukten het bestuur een forse hand werd ziek en had pech, omdat hij niet meekon en zo kwam Wietse Middelbos (14 jaar) als eerste reserve aan bod om de hele onderneming mee te maken met Sjoerd Cohen (15 jaar). Zaterdat voor Pinksteren ging het tweetal, om en om trappend, al voor 8 00 uur op stap. Voordeel nummer 1 onderweg was. dat ook een bakfiets een fiets is en daarom behoefde geen tol te worden betaald op de Willem Alexanderbrug bik Tiel Voordeel nummer 2: een uitge breide en op de juiste plaats wonende familie Een oom in Heesch (bij Oss) verleende het duo gratis logies en zo kon het gebeuren, dat Sjoerd en Wietse op tijd in Uden arriveerden voor de door de plaatselijke KPJ-afdeling georgani seerde wedstrijd. Wij vragen ons af, of zo n wedstrijd geen leuke zomerbezig- heid zou zijn voor onze prestatieloop- commissie. Die mensen hebben im mers alleen wat te doen in de winter. 150 DEELNEMERS De wedstrijd zelf was een belevenis op zich In afzonderlijke klassen moes ten de bak- en transportfietspiloten niet minder dan 50 km. afleggen en uiter aard om het snelst weer terug te zijn. De hele handel werd tegelijk aan het avontuur overgeleverd Er vertrokken 34 bakfietsen en 114 transporters, be reden door jongens en meisjes Het was een machtig gedrang, vooral toen de hele vloot nog dicht bij elkaar lag Allangs kwamen de „profsmet spe ciaal voor de wedstrijd geprepareerde vehikels (meestal zonder de wind- vangende bak) los van de ware ama teurs. die hun apparatuur zo origineel mogelijk hebben gehouden Voor het eerst aan een wedstrijd deelnemen betekent gewoonlijk geen hoofdprijs Gebrek aan koersinzicht en training liet zich ook bij de Leusdenaren gelden en zij kwamen na 3 uur en 35 minuten ploeteren als 28e bakfietsploeg over de finish. Er was helaas geen prijs voor de verstkomende deelnemers Nu moes ten zij het doen met een herinnerings vaantje Sjoerd en Wietse eindigden exact 5 minuten te laat om geklasseerd te worden voor de nog volgende hin derniswedstrijd. Toch hebben zij ge noten en eigenlijk vonden zij dat niet eens zo erg, want de 70 km. naar huis lagen ook nog voor de bak. Dat het leven met de dag duurder wordt, er voeren onze bakfietscoureurs op de pont bij Ooijen. Zaterdag voor Pink steren kostte een overtocht voor de combinatie slechts 35 cent en op 2e Pinksterdag vroeg de pontbaas niet minder dan drie kwartjes. Tot Lien- den zijn ze gekomen en ook daar stond bij familie een stevige hap en een bad klaar. Maandag werd de reis voortgezet en iedereen was blij, toen om 19.00 uur de bakfiets weer thuis op het erf stond. De jongens blijven in training, want wie weet of er bin nenkort hier in de buurt ook nog eens zo n evenement wordt gehou den? EUSDEN/CENTRUM - Maanddg lei houdt de Raad van Advies van Sportstichting Leusden (ofwel de :egenwoordigers van de aange- ten verenigingen en het stich- isbestuur) een openbare verga ing. Deze vindt plaats in de aapskooi van Groot Krakhorst in Wetering en begint om 20.00 uur jt de navolgende agenda: Opening. Notulen van de vergadering dd. 20 december 1977. Mededelingen. Vaststelling jaarrekening 1977 Begrotingswijziging. Bestuur: a. bestuurssamenstelling en b. het maken van een aanbeve ling van de door de gemeenteraad te benoemen personen voor de komende vier jaren. Samenstelling werkgroep sport- nota. Rapport berekening gebruiks- vergoedingen. Cursus algemene basisop leiding sportkader. Rondvraag. Sluiting. EUWE SECRETARIS 1 februari 1977 werd de heer S. eman, hoofd afdeling maat- appelijk welzijn van de gemeente sden, benoemd tot secretaris van Sportstichting. Met ingang van 16 j.l werd door het college van b en Ie heer A. Hogendoorn belast met dit secretariaat. Al eerder werd duidelijk, dat door het groeiend aantal werk zaamheden van de desbetreffende gemeentelijke afdeling de extra functie van de heer Lakeman een te grote be lasting is geworden Daar kwam nog bij, dat zijn taak als sportstichtings secretaris niet altijd parallel liep met zijn werk als gemeentefunctionaris Een noodzakelijk geworden splitsing in de afdeling welzijn werd aangegrepen om de zaken recht te trekken en een nieuwe secretaris te benoemen. Met enige weemoed heeft de heer Lakeman het directe contact via de sportstichting met de aangesloten verenigingen beëindigd Hij heeft dat werk altijd nauwgezet en met veel genoegen ge daan en van diverse zijden is ons reeds gemeld, dat de sportverenigingen de wijziging betreuren. Het is echter niet anders Als hoofd van de eerder ge noemde gemeentelijke afdeling wordt evenwel niet alle contact verbroken zeker niet in de overgangsfase, bij de inwerking van de nieuwe secretaris. Die opvolgei is de sinds het begin van dit jaar in Leusden wonende heer A Hogendoorn (23 en voorlopig dus nog niet met pensioen) Geboren in Baarn. maar al spoedig daarna verhuisd naar Beverwijk en de laatste jaren aktief als ambtenaar van sport- en jeugdzaken, is hij geen vreemde in Jeruzalem. Hij kwam al vroeg in aanraking met diverse takken van sport en had naast schaken, volleybal enz vooral belangstelling voor voetbal (bij de 4e klasse zaterdag- amateurclub Jong Hercules zat hij in de selectie) Op 1 februari van dit jaar kwam hij bij de gemeente Leusden in functie, maar studie e.d maken hem Leusderweg 43, Amersfoort. De start- tijd voor de jeugd is 17 4 5 uur en voor de ouderen 18 30 uur Iedereen, die de Avondvierdaagse uitloopt, ontvangt een fraaie herinnering WIELRENNEN. De Barneveldse amateurrenner Wim Pater won dit weekend de 100 km lange Ronde van Bunnik (in 2.26.25) en werd 2e in de Ronde van Oosterhout (Gelderland) VOLLEYBAL. In het bedrijfs- volleybaltoernooi van Spirit Amersfoort werd het team van Pon winnaar in de j B-poule van de A-klasse De gemeente Leusden werd nummer 1 in de E-poule van de B-klasse BILJARTEN. De Leusdenaar W B J Morsink is een van de acht deelne mers aan het kampioenschap band stoten A van het KNVB-district Eem- land. De wedstrijden worden gespeeld op 23, 25 en 27 mei bij BV'67 te Amersfoort LEUSDEN/CENTRUM - Verleden week woensdagochtend werd, begun stigd door goed weer, de eerste van de drie Leusdense schoolsportdagen ge houden. Mevrouw C.J. Kroes (tot voor kort Carla Heckemann) van de afdeling maatschappelijk welzijn van de ge meente Leusden had daarbij de leiding. De langzamerhand „klassieke" on derdelen van de sportdagen zijn 60 meter snelloop, duurloop, kastiebal- en handbalwerpen, alsmede vèr- en hoogspringen. De uitslagen van de 5e en 6e klassers van de Leusdense basis scholen de Rossenberg, de Bongert, Klimop, Hamersveld, Kinderland en Loysden waren: 21 x een A-diploma, 135 x een B-diploma, 118 x een C-diploma, 20 x een D-diploma, 2 x een een E-diploma. Maarten Berkenbosch (de Rossenberg) en Erik Jan Sleeking (Klimop) baalden j de I 's Veq| belangstelling. De echtgenote s van de spelers. Leyenaar srzette alle spelers en leiders een voor een nog eens goed in het zonnetje en zijn echtgenote bood de wederhelften van de trainer, de aan voerder. de verzorger en de elftalleider een bloemetje aan, daarmee hulde en dank brengend aan de gehele formatie. Precies op het geplande tijdstip van 21.30 uur kondigde Roda-pen- ningmeester A. v, d Last het einde aan van de officiële receptie Hij bedankte iedereen voor alles en heeft kennelijk ook zelf veel plezier in de gezellige drukke bedoening gehad Hij begint di rect met een speciale spaarrekening voor het volgende kampioensfeest Om het even of dat zaterdag dan wel zon dag betreft en zo hoort het ook. Informeel ging de bijeenkomst nog een hele tijd door. Uit gesprekken met trainer en spelers is ons duide lijk geworden, dat de huidige zater- dagploeg intact blijft voor de vol gende competitie. Alle spelers „te kenden nog een jaartje bij" en het ziet er naar uit, dat het elftal duidelijk versterkt wordt met een paar nieuwe aanwinsten van elders. Dat de heren dit ernstig menen, blijkt uit de in al- lerlijl ingelaste „oefenwedstrijd" op woensdag 31 mei a.s. op het Burg Buiningpark tussen Zondag 1 en Zaterdag 1mede ter versterking van de onderlinge band. Het spektakel begint om 19.00 uur en dat mag u beslist niet missen! portrijwielen. In Noord-Brabant zijn deze wedstrijden een ware rage ge worden en het op de kop tikken en in perfecte conditie houden van deze min of meer antieke trapapparaten is daat met meerdere krachtmetingen per jaar een lonende zaak. In onze omgeving is deze sport onbekend, maar wat nog niet is. kan (snel?) ko men. Wij hebben in alle geval reeds een aantal zeer enthousiaste bak fietscoureurs in Leusden en dan lijkt ons de rest maar een kwestie van tijd. Op de 1e Pinksterdag stond in Uden (N B weer zo'n race voor bakfietsen en transportrijwielen op het program ma. Daarvoor werd in een bepaald radioprogramma reclame gemaakt en dat hoorde Hans Hagers uit Leusden- Zuid. Die heeft een vriend met een bak fiets en wel Sjoerd Cohen (L de Colig- nylaan 12), die een tijdje geleden voor de lol en voor een tientje of zes in Amersfoort zo'n vervoermiddel kocht. Met een andere Leusden-Zuiderling (Wietse Middelbos, van D Scheltus- laan 40) maakte hij van het stuk oud roest met veel vindingrijkheid en geduld en ten koste van een flinke hap uit zijn zakgeld weer een ordentelijke driewieler. Dat ding wordt gebruikt om zo maar wat doorZuid te rijden en af en toe bracht het wat op bij het wegbren gen of ophalen van allerhande spullen, die kennissen en buren liever niet in hun luxe auto wilden vervoeren En toen kwam Hans met de radiotip op de prop pen De jongens wisten het meteen: wij fietsen mee in Uden, al wisten zij toen nog maar amper, waar Uden ligt. De bakfiets werd met de uiterste zorg vol ledig nagekeken. Toch ging het feest bijna niet door. Een paar dagen voor de wedstrijd veroorzaakte een weigerende rem een klein ongelukje met grote ge volgen Een gebroken achteras van zo'n ding is niet zomaar hersteld. Hemel en aarde werden bewogen en met de allergrootste moeite kwam de bakfiets nog juist op tijd klaar en toen kon de kleine expeditie naar Uden beginnen. Zo mag je 'n bakfietsreis van 'n dikke 70 km toch wel noemen Hans Hagers WIELRENNEN. Dick Willigenburg uit Leusden werd 4e amateur bij de Utrechtse provinciale kampioen schappen De Leusdenaar Gerard van 't Klooster werd 2e bij de liefhebbers WANDELSPORT. Van maandag 12 t/m donderdag 15 juni wordt in en rond Amersfoort de 35e Avondvierdaagse georganiseerd. De jeugd van 9 tot 14 jaar loopt 10 km per avond (inschrijfgeld 3,50) en personen van 15 jaar en ouder 15 km (inschrijfgeld 5, -) Aan melding tot deelname kan geschieden op 31 mei en op 1 en 2 juni tussen 18.30 en 20.30 uur en op 3 juni van 9.00 tot 12 00 uur in café d'Orarqeboom De scheidende secretaris S. Lake man. een zeer aktieve sportbeoefening on mogelijk Om „bij te blijven" werd hij lid van de volleybalclub Impala 77. maar zijn interesse gaat uit naar alle sporten, die in Leusden worden bedreven Zijn eerste officiële contact met de Leusdense sportclubs vindt plaats tij dens de a.s. vergadering van de Raad van Advies van de Sportstichting Uit een gesprek met de scheidende en de komende secretaris hebben wij de stel lige indruk gekregen, dat er voor de verenigingen in de komende tijd niet veel zal veranderen. De heer Hogen doorn lijkt ons even aktief en geïnteres seerd in de Leusdense sportproblemen als zijn voorganger en directe chef. nieuwe secretaris van de A Hogendoorn. - Beneden rivieren heeft zich de laatste een nieuwe sport ontwikkeld. Met name de bakfietsenrace met als secundaire afdeling het hardfietsen op de ook vroeger zo bekende trans-

Leusder Krant | 1978 | | pagina 17