De Eendracht" met blijspel .Speurders op hoog niveau Houtskeletwoningen nog volop te koop [ATERDAG 12 EN 19 APRIL Diplomazwemmen in Bavoort Aanvraag voor onteigening gronden fietspad Horsterweg Energie- winnings- proeven uitgesteld I Kinderclub gaat niet door VOORSTEL COMMISSIE RO KPO-dames maakten poppen Geslaagd voor EHBO-diploma zz H) Bang&Olufsen Vóórdat u uw keukenkeus maakt plaatselijk nieuws AN DE REDAKTIE) .LEUSDEN - De Leusdense toneel- eniging ,,De Eendracht" komt op erdag 12 april en op zaterdag 26 ap- a s met een nieuwe komedie op de enken. Het is het blijspel „Speurders hoog niveau" van Rosita Peters, in r bedrijven. De Eendracht, en dat is (end, slaagt er elk jaar weer in om 1 ontspannend, amusant stuk te kie- i voor een avondje gezellig lachen, k dit jaar is dat weer het geval Onder regie van Niek Pieters wordt op dit mo ment hard gewerkt aan de „finishing touch" van de voorstelling Dat de Een dracht overigens veel gevraagd is, blijkt wel uit het feit, dat de toneelvereniging met „Speurders op hoog niveau" naast de eigen voorstellingen ook nog eens tweemaal in Utrecht en een keer in Amersfoort optreedt Op 12 april wordt - naast de eerste avondvoorstelling - ook nog een middagvoorstelling voor de bejaarden in 't Ros Beyaert gege ven. Het verhaal is - zoals in elk blijspel - simpel. Ook hier is weer sprake van heel wat verwarringen en vergissingen, doordat verschillende zaken door el kaar lopen. Het gaat om twee vrolijke matrozen, Toon en Wietje, die door me vrouw De Keizer achter haar dochter aan worden gestuurd om haar in de gaten te houden. Dit meisje, Paulien, verblijft in het wintersportoord St Moritz in Zwitserland in een aardig hotel. Een hotel, waar een diefstal wordt gepleegd. De eigenaresse van dit hotel huurt een privé-detective om deze „misdaad" op te lossen Enfin, u begrijpt het al: door de voortdurende geheimzinnigheid van Toon en Wietje worden zij voor privé- detectives aangezien en De rest moet u zelf maar gaan bekijken De rollen worden gespeeld door Alie Tijmensen (mevrouw Bleyenhorst), Marjan Bollen (Ankie de Vreugde), Ans Rutten (mevrouw De Keizer), Michele Ummels (Pauline de Keizer), Marjan Demmer (Juul Overveen), Clemantine Stellaart (Gré van 't Sticht), Renze Ste- ringa (meneer Kuiper), Joep Pieters (Ernst Slinger), Dick v d Engel (me neer Snits en Bert Tijmensen en Teus Valkenburg als het vrolijke matrozen- duo Toon en Wietie. De decors zijn van Gerard Boog- mans, Aad v. d. Berg en Hans Stallaart, de grime is zoals gebruikelijk van Gerda v d Hengel, soufleuse is Riet Bor. ter wijl de regie in handen is van de vaste regisseur van De Eendracht, Niek Pieters De Deense vwmgews van beeld en geknd 3 jaar garantie Geautoriseerd B&O dealer: Drieënhuizen b.v. Pr Irenelaan 17 - Leusden Tel 033-944236 Onafhankelijk nieuwsblad (oor de gemeente Leusden [erschijnt elke dinsdag n donderdag tedaktie: 3ert Vos, Marnix Kreijns en Peter an Meenen erantwoordelijk redakteur: ïert Vos nlevering kopij en advertenties: (oor het t^insdagnummer tot uiterlijk laandagmiddag 12 uur, voor het jonderdagnummer tot uiterlijk 'oensdagmiddag 12 uur ledaktie en administratie: Kan toor Leusder Krant. Rozendaallaan Leusden-centrum. Op werkdagen eopend van 09.00 tot 12 00 uur en an 14.00 tot 17 00 uur bonnementsgeld: 40 - per iar, 20 50 per half jaar. 10,50 er kwartaal llachten bezorging: Is abonnee dient u de krant voor insdag- of donderdagavond 18 00 ur te hebben ontvangen Is dat niet et geval, neem dan kontakt op met nze hoofdagent bezorging, (dins- ag en donderdag tussen 18 30 en 30 uur), tel 033-940691. i| geen gehoor kunt u kontakt op- emen met onze inspekteur bezor- ng. overdag 03420-6141, na vijf lur 03420-4679 (abestellen foto's: e meeste in de Leusder Krant ge- Mbliceerde foto's kunt u nabestel- Jn (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbe taling van 5 - per exemplaar (for- aat 13 x 18 cm) op giro: 871441 i v de BDU b.v te Barneveld met Jidelijke vermelding van gewenste to, aantal, nummer van krant, pa- jna waarop de foto werd geplaatst kunt ook kontant betalen op ons intoor, Rozendaallaan 9, Leus- 'n/centrum ngeveer drie tot vier weken na ïtalmg ontvangt u de gewenste to s thuis E LEUSDER KRANT is een uit- ave van de BDU-krantenkom- inatie te Barneveld. LEUSDEN - Vorige week zaterdag 22 maart werd er in zwembad Ba- voort afgezwommen voor de di ploma's A en B. Van de in totaal 87 afzwemmers behoefde er geen en kele te worden afgewezen: De namen van de geslaagden zijn: Diploma A: Valdelice van Keeken; Wilma Zegers; Marcel Geers, Marieke Geers; Jord Ingebeek, Vivian de Gier; Erica Becker; Tammo van Eys; Johan Oudshoorn; Marysa Vogels; Reyer Keyzer, Floor van de Boomen; Erik van Gerestein: Ramon Monteirë; Anne Christine van Zadelhof, Gerth Jan van Zadelhof; Theo Rosendal, Alderik van Westering; Jeroen Kley; Dirxander Vat; Martin van Kommer. Jacob de Cock; Robby van Zeyl; Jessica van de Brink; Skander Reichert; Remco van Meegen; Nancy Brons; Ursula Hoogeweg; Hein Luth; Henk v.d. Spek; Maarten Kost; Karin Wijnen; Arjan Gerritsen; Gerwin Buesink, Esther Goedknegt, Tanja Goedknegt; Joeke Krijnen; Emil Kind, Jurren van Hamersveld; Gilbert Jan sen, Jurgen van Wilgenburg; Simon van Schippen, Armand Trommelen, Cock Hakkenes. Voor het B-diploma slaagden: Scarlet Hooft Graafland; Maurits Croon; Maaike Schnabel, Sander Zaal; Jeroen Zaal; Arthur van Deuveren; Barbara Oonk, Hugo Huisman, Gerd van Del den; Floor van den Wildenburg, Stella de Liever; Jorrit Nólte; Ellen van Putten; Ronald van der Kley; Juro Wiggers; Bas Wolffenbuttel; Bouke Koelstra; Tamme de Muink Keyzer, Kathalyne de Koning; Christiaan Oudenaarden, Jakko Ven ten; Evelien Rodenburg; Mark in 't Veld: Ceews Stouten; Arend van Steeg; Mourijntje Pekelharing; Ria van Wegen, Willem Kreikamp; Jenette Winkelman; Angelique van de Broek; Robin Liphui- sen; Mariélle Kemp; Joris Koopman; Astrid van de Windt; Michiel Schep, Dick van Garderen; Thomas Rijntjes, Evert Helm; Diana Lamers; Hester van Lunteren; Hans v.d. Geer; Arnald Pronk. Niesje Marchal LEUSDEN - De kinderclub die weke lijks op zaterdagochtend van 10.00 tot 11.30 uur wordt gehouden in Groot Krakhorst, qaat aanstaande zaterdag niet door. Reden hiervoor is de openig van het nieuwe kerkgebouw van de Geref. Kerk (Vrijgem.) aan de Hamers- veldseweg (Van de redaktie) LEUSDEN - In de komende openbare vergadering van de com missie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken wordt voorge steld om een aanvraag bij de minis ter van binnenlandse zaken in te die nen voor onteigening van die gron den. nodig voor het fietspad langs de Horsterweg, die tot nu toe niet in ge meentelijk eigendom zijn verkregen. Wethouder Wagenaar kondigde de ze maatregel al in een eerder stadium aan met de toevoeging, dat de onder handelingen natuurlijke gewoon door gaan, maar dat de gemeente niet het risico wil lopen, dat het fietspad niet op tijd aangelegd kan worden doordat ver schillende stukken grond niet in bezit zijn. Mochten de onderhandelingen niet worden afaerond. dan pas zal tot ont eigening worden overgegaan. Aange zien dit een nogal langdurige procedure is, is het nodig, dat die nu reeds wordt ingezet. Overigens gaat het niet om alle grond, nodig voor het fietspad langs de Horsterweg. De grond binnen de be bouwde kom van Stoutenburg en een deel ervan buiten de bebouwde kom is reeds in bezit van de gemeente. Het gaat om nog enkele stukken, buiten de bebouwde kom. De gemeente hoopt, dat alsnog tot overeenstemming wordt gekomen en dat de onteigeningsproce dure niet hoeft te worden ingezet. Volgende week dinsdagavond, 1 april, wordt het voorstel in de openbare commissievergadering van Ruimtelijke Ordening behan deld. De bijeenkomst begint om acht uur in het gemeentelijk infor matiecentrum, aan de Zwarteweg. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De door studenten en wetenschappelijk personeel van de Technische Hogeschool Delft uit te voeren energiewinningsproeven, die vorige week donderdag tegelijk met de schietproeven in het sportpark Valleikanaal hadden moeten plaatsvinden, zijn op het laatste moment verschoven naar volgende week dinsdag. Als reden voor het verschuiven van de zogeheten Ge- lectra-experimenten wordt ons op gegeven dat de weersomstandighe den vorige week donderdag te slecht waren. Het was eind vorige week ex treem koud en het leek de verant woordelijk ingenieur prof. F. Snels niet verantwoord om de uiterst ge voelige apparatuur juist onder deze minder gunstige omstandigheden voor het eerst buiten de laboratoria te beproeven. Zijn de weersomstandigheden aan staande dinsdag wel voldoende gun stig, dan zullen er aan het eind van de middag proeven worden genomen langs de Rijksweg ter hoogte van de Ursuli- neweg Is het weer echter van dien aard dat buitenproeven opnieuw niet verantwoord zijn, dan zullen de experi menten van aanstaande dinsdag 's avonds plaatsvinden in het gemeente lijk voorlichtingscentrum aan de Zwar teweg. Zoals bekend gaat het bij de Gelee - tra-experimenten om pogingen energie uit geluid te winnen. Aan de TH in Delft is daar de afgelopen jaren intensief aan gewerkt. Nu is de tijd rijp voor een aan tal proeven in de open lucht. Deze zul len de komende maanden in Leusden en omgeving worden gehouden. In de krant van a s. dinsdag meer over Gelectra. ACHTERVELD - Vorige week dinsdag kwamen de KPO-dames weer bijeen. Het was ditmaal geen lezing of iets dergelijks, doch een bijeenkomst waarin kreatief werk zou worden gedaan. Deze avond werd een aantal speelgoedpoppen gemaakt, bestemd voor gehan- dikapte kinderen. Het geheel stond onder leiding van Tiny Jonkman- Koller. Door enkele dames waren er al pop pen en beesten geknipt en in elkaar gezet. Deze moesten alleen nog opge vuld worden. Onder het genot van een Er zullen in het deelplan Langenbeek van de Tweede Fase 59 woningen in houtskeletbouw worden gerealiseerd. Het gaat om 57 premiekoopwoningen (met drie, vier en vijf kamers) en twee vrije sector-woningen met zes kamers. De prijzen van de premiekoopwoningen liggen ongeveer tussen 130 000,-en f 160.000,- De twee vrije sector-wo ningen kosten 226 000- De huizen zullen worden gebouwd door de firma Heijligers uit Amersfoort. Diezelfde firma is op dit moment ver gevorderd met een soortgelijk project in Hoofddorp. De houtskeletwoningen in Langenbeek zullen er precies zo uit gaan zien als die in Hoofddorp (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Hoewel alle op de daarvoor bestaande lijst van gega digden voor een houtskeletwoning aan de beurt zijn geweest, zijn nog lang niet alle woningen van dit type verkocht. Het gaat in totaal om 59 woningen en ongeveer de helft zou nu verkocht zijn. Naar de gemeente lijke voorlichtingsafdeling desge vraagd mededeelt beraadt het col lege van b. en w. zich momenteel over de verder te volgen procedure. De makelaardij RBR. die tezamen met de gemeete Leusden dit project ontwikkelt, heeft kenbaar gemaakt weinig te voelen voor het houden van lotingen in vier, vijf of meer ronden. Op deze wijze werden in het recente verle den onder meer de door de Woning stichting Centraal Nederland te reali seren premiekoopwoningen in Lan genbeek verkocht. Mocht er worden af gestapt van het systeem van lotingen, dan zullen niettemin de regionale VVT- criteria bij de uitgiften worden gehand haafd „Die woningen komen in geen geval op de vrije markt aldus de woordvoerder van de gemeente Leus den. Deze houtskeletwoningen zo uit gaan zien. worden momenteel door Heijligers gebouwd in Hoofddorp. Die in Leusden zullen er net kopje koffie werd er heel wat vulling ge knipt. De dames waren zo druk bezig en gezellig met elkaar aan het babbelen dat het heel weinig scheelde of een jas van een der dames was ook tot vulling verknipt Gelukkig zag de eigenaresse op tijd wat er te gebeuren stond zodat erger kon worden voorkomen. Door de 16 aanwezige dames werd er deze avond flink doorgewerkt zodat het eindresultaat 35 beesten en poppen was. Een zeer mooie resultaat waar door weer 35 gehandicapte kinderen gelukkig gemaakt kunnen worden. LEUSDEN - Op maandag 17 en woensdag 19 maart zijn In de openbare lagere school De Heerd E.H.B.O-examens afgenomen. Van de 27 deelnemers moest er slechts één worden afgewezen. De geslaagden zijn. de dames Arlar, v. d Biezen, Bloemink, v. Dijk, Janssen, v. Keeken, Kinds. Lagemaat. Nieuwen- burg, Renes, Rijswijk, Schuring, Smits, Smit. v. Zwanen en Zwebe De namen van de geslaagde heren zijn Bannink, v. d. Gaauw, Holst-Pellekaan. De Jong, v. Keeken. Kinds, Lagemaat, De Rijk, Smink en Visser. Het examen werd afgenomen door de heren Van Berkel, arts te Utrecht, en Martherus, kaderinstructeur uit Amersfoort. De cursus werd gegeven door de doktoren Van de Berg en Ver hagen uit Leusden, praktijkinstrukteur was de heer Windhouwer uit Amers foort Op 20 mei zullen de diploma's worden uitgereikt in de Johanneshoeve aan de Hamersveldseweg. ofie ,-i.en "aar ^'SO L>an tUil?" v'T aOni voor de l^eukenbeurs ^^^budenberg Houtskeletwoningen bieden de mogelijkheid tot veel variatie in de bouw

Leusder Krant | 1980 | | pagina 3