Hockeyjongens wonnen „interland Jeu de boules-club in oprichting Haaien in E/F- zwemcompetitie Opening badmintonhal in Leusden Inhaalwedstrijd Kaartavond DWS SI'OltT Sponsor Roda snippert leusden k HOCKEY VOOKSI'IÜL SPORT LEUSDENAREN INTRODUCEREN FRANS NATIONAAL SPEL VOETItAL VOORSPEL Willigenburg won Tapa-rit Klaveijassen in De Roskam 55 „RODA '46' DONDERDAG 27 MAART 1980 LEUSDEN/CENTRUM - Zondag middag werd op het grasvliesveld aan het Valleikanaal een „internatio nale hockeywedstrijd'' gespeeld. Een Leusdense C1/D1-combinatie (jongens van 10 t/m 13 jaar) ontving leeftijdgenootjes van de kostschool Barrow Hills (Surry, Engeland). Voor de spelertjes was het de wedstrijd van hun leven, waarnaar al weken lang uitgekeken was. Ook voor het talrijke pgbliek - de wedstrijd werd „tactisch net na Leusden-Alkmaar op het hoofdveld gespeeld - was het een bijzonder leuke ontmoeting en alleszins het aankijken waard. Onder leiding van twee echte bonds- scheidsrechters - de heren J Bernard en S. Douglas - die zelf ook veel plezier aan hun taak beleefden, verliep het ge- lijkopgaande treffen de eerste wed- strijdhelft doelpuntloos. Na de rust nam Leusden de leiding via een door Jaap Swieringa ..oerend hard" ('a la Paul Litjens) ingeslagen lange corner De Engelse gasten kregen nog een mooie kans op de gelijkmaker, maar de kort voor het einde toegekende strafbal werd. jammerlijk gemist Na afloop van het treffen werd het internationale con tact in het clubhuis op een heel ander front voortgezet De spelers en leef tijdsgenoten uit de gastgezinnen kre gen een drankje en daarna een com pleet diner met soep vooraf en ge schenken toe: alle spelers hielden aan de interland een herinneringsvaantje over en de Leusdenaren bovendien een T-shirt met daarop het embleem van Barrow Hills. Hulde ook nog aan de MHCL-keukenploeg. die de vrije zon dagmiddag zeer nuttig heeft doorge bracht De Engelse jongens wilden revanche' voor de nederlaag en maandag ston den de partijen opnieuw tegenover el kaar. Nu o l.v de arbiters J. Bernard en De Engelse en Leusdense hockeyers verenigd. K. Swieringa en opnieuw met zeer veel bezoekers langs de lijn. Heel lang heb ben de Engelsen met 1 -0 aan de leiding gestaan, maar kort voor het einde bracht Jaap Swieringa uit een corner de Leusdenaren langszij. Dinsdagmorgen zijn de gasten weer naar Engeland te ruggegaan Zeer tevreden over de trip in Nederland en over het voortreffelijke weer Nog een Engels hockeyteam maakt een trip door ons land. Een mixed-stu- dentencombinatie uit Reading speelde na wedstrijden tegen „Amsterdam'. Kampong-Utrecht, „Wageningenen de Utrechtse studenten zondagmiddag tegen een Leusdense gemengde for matie De wedstrijd zelf verliep rustig, met 1-1 als terechte uitslag, maar pas daarna kwamen de Britten goed los in de MHCL-kantine. Pas tegen 19.00 uur maakte de visite aanstalten om te ver trekken, daarmee bewijzend, dat de dames en heren het hier naar hun zin hebben gehad Het Leusdense doelpunt kwam van de stick van Marijke Beukers, die „geemancipeerd" de mannelijke Reading-keeper het nakij ken gaf LEUSDEN-CENTRUM - Wat par ticulier initiatief - zelfwerkzaamheid heet dat in Leusden - kan opleveren, is a.s. dinsdagmiddag te zien om 17.00 uur aan de Hamersveldseweg no. 116. Daar werd weer eens wat groots verricht. Tot voor kort had de heer M. G. M. Besseling op grote schuur op dat adres in gebruik als thuishaven voor zijn vloot van acht „rijdende winkels". In verband evenwel met zijn a.s. vestiging op een vast adres in het winkelcentrum de Hamershof, kwam de schuur zon der emplooi. Diverse besprekingen, die moesten leiden tot de vestiging van een andere bedrijf in die ruimte, liepen op niets uit. Toen heeft de heer Besseling - zoals nu blijkt niet „van gisteren" - zelf maar voor een oplossing gezocht. Zeer ten ge- noege van een aantal Leusdense sportclubs. Als druk bezet zakenman (en als va der van diverse tuk op sport zijnde kin deren) heeft hij afleiding gezocht in sportieve recreatie Hij werd o.m. lid van de badmintonclub BVO, die evenwel op de meest ongelukkige uren van de week haar speeltijd heeft in sportzaal De Meent Op zaterdagavond (dan stuur je zelfs geen hond meer de straat op) en in een voor oie tak van sport «zeker niet ideale ruimte Dat heeft de „rijdende -winkelier" _aan het denken, gezet'^Jit alterieijartikèlen in onze k&nt* had hij reeds begrepen, dat de opleve ring van onze echte sporthal voorlopig nog niet is te verwachten en dat bracht hem op het „ei van Columbus". In samenwerking met een sportieve Leusdense architect en een dito plaat selijke aannemer is in ruim een maand tijdes de eerder genoemde schuur in tern verbouwd tot een kleine sporthal In eerste instantie bedoeld voor bad minton (er is plaats voor drie banen), maar verder ook uitstekend geschikt voor tafeltennis (een nieuwe club heeft reeds een avond per week speeltijd ge huurd), sjoelen, biljarten, squash, vol leybal, enz Toen wij in het begin van deze week foto's lieten maken, was de hal nog niet helemaal gereed. Wij kun nen u derhalve de speciale vloerbedek king nog niet latep zien. Simpel maar ^t j^erst «floeltrefHd en met medewer king van Neuj-;-Leusden don- ^ercfroehrf Haugafefttegels, afgezet met gele en witte, strepen, al naar ge lang van de spört. De bij de BC 't Slot (Zeist) in de landelijke competitie spe lende Leusdense£admintonners Peter en Ton Westbroek geven om 17 15 uur een korte demonstratie van het „bete re" badminton en de heer Besseling zal - zo uit de eigen zaak - weinig moeite hebben met de hapjes en drankjes, die de opening van*"de knusse sporthal zullen versieren LEUSDEN-CENTRUM - In het Amersfoortse Sportfondsenbad werd zaterdag door De Haaien (Leusden), .Laga (Zeist). De Meent (Breukelen), De Fuut (Maarssen) en De Vaart (Bun schoten) deel 4 van de E/F-zwem- competitie betwist Vooral de jongere Haaien zitten met hun tijden nog steeds in de lift. De Leusdense uitslagen wa- dames 100 m. school resp. vrij: Monique Fieseler 1.31.5 Angelique v. Ruitenbeek 1.31.9 Mirjam Bisschops Dames 100 m. school resp. vrij: M Fieseler 131.5 A v Ruitenbeek 1 31.9 Jongens o. 16 idem: M. Bisschops 1.27 7 L v.d. Meer 49.9 51.2 A den Ouden 1 154 G. Rinkel 51.3 Heren idem: Meisjes o. 12 100 m. vrij: E v Dijk 1.19.2 1.10.0 P Smit 1.38.0 T Woudstra 1.22 0 1.07.2 J. Mater 1 42 3 Meisjes o. 10 100 m. wissel resp. 50 Jongens o. 12 idem: m. vrij: H Toes 1.36 9 A Smit 1.49 9 48 7 Meisjes o. 14 100 m. school: J. v.d Ven 1 50 2 50 4 H v Dijk 1 44 0 Jongens o. 10 50 m. vrij: L. v Ruitenbeek 1.32 0 P Toes 45 9 Jongens o. 14 idem: Meisjes o. 16 50 m. vrij resp. vlinder: P Tolboom 1 45.5 B Wesseloo 42.5 37.3 L. v.d Meer 1.45.6 B. v, Ruitenbeek 39 1 39 0 A v.d. Hurk 40.2 Op de 4x50 m. yvisselslag estafette M Woldman 42 6 werden de Haar Te bij de dames en 2e L v. Ruitenbeek 41 1 bij de heren LEUSDEN - De meesten van u kennen Jeu de Boules wellicht van een vakantie in Frankrijk. Wat velen niet weten is dat dit spel - zeg maar rustig deze sport - ook in Nederland gaandeweg sterk in de belangstel ling is gekomen. In nogal wat plaat sen bestaat een Jeu de Boules club; in het zomerseizoen wordt bijna elke week wel ergens in Nederland een tournooi, concours of kampioen schap gehouden. Er bestaat zelfs een Nederlandse Jeu de boules- bond, waarbij de verschillende clubs zijn aangesloten. HISTORIE Oorspronkelijk een soldatenspel (met kanonskogels!), werd het Jeu de boules spel aan het begin van deze eeuw in Parijs zeer populair. Heden ten dage kan men daar in het Bois de Boulogne de Parijzenaars (en de Pari- siennes) op grote schaal het spel (pé- tenque) zien spelen, De sport is overi- Qens in heel Frankrijk zeer geliefd LEUSDEN De afgelopen zomer kon men ook op tal van aangename plaatsen in Leusdens groenvoorzieningen en bos- sages een aantal enthousiastelingen het spel zien beoefenen. En bij de laatste kampioenschappen Jeu de boules in Den Haag behaalde een Leusdense equipe zelfs de vierde plaats. exploitant van eetcafé-galerie „de Hak- horst", die - zelf fervent jeu-de-bouler- binnenkort over zal gaan tot de aanleg van enkele speelbanen op eigen terrein (waarschijnlijk drie). Het ziet er dus naar uit dat er al vóór de zomer (ca 1 mei) goede spelmogelijkheden op Leusden se grond beschikbaar zullen zijn Met de daadwerkelijke oprichting van de Leusdense Jeu de boules club wordt gericht op half april a.s. Belangstellenden kunnen zich op geven bij een van de volgende per sonen: - P. C. J. Janssen, Essex 21, Leus den C. tel. 941579 - H. H. de Ridder, Henegouwen 43, Leusden C. tel. 942801. Aanmelding kan ook geschieden middels intekening bij de Hakhorst. LEUSDEN-CENTRUM - Zondag wordt alleen de inhaalwedstrijd Amersfoort-Kraaien gespeeld. Voor de keistedelingen van belang om alsnog van de rode lantaarn (en de degradatie) af te komen. Trouwens ook om eindelijk de eerste wedstrijd te winnen. De Wormerveerse Kraai en moeten ook winnen om voor de promotie in de running te blijven. Spannend zal het op Birkhoven ze ker zijn. Nog even verder filosofe rend: Kameleon is nog net geen kampioen (al scheelt dat maar 1 puntje) maar wel reeds gepromo veerd naar de 1e klasse. Voor de overige drie promotieplaat sen is minimaal een puntental van 18 nodig Allen Voordaan (max 13) en Amersfoort max 11komen niet meer in aanmerking. Voor de overige teams zijn vooral de onderlinge wedstrijden van het grootste belang De competitie is in de spannende „toto-fase" geko men en naast techniek speelt geluk ook een rol Heren 1 heeft op 13 april de thuiswedstrijd tegen Kameleon in het vooruitzicht en een week later de sleutelwedstrijd in en tegen Ede Win nen van de ontmoeting tegen de Hil versummers wordt in Leusden bijzon der op prijs gesteld, maar wij zijn al in onze krentetuin met een gelijkspel. De slotwedstrijd moet Heren 1 kosten wat het kost winnen Aan het Valleikanaal won Leusden destijds met 4-3 Het wachten is nu op de herhaling. LEUSDEN/ACHTERVELD - Roda heeft a.s. zondag een snippermid- dag. De uitwedstrijd tegen Maluku Muda is niet geprogrammeerd. De overige wedstrijden voor de zon dagse 1e klasse A zijn: Laren-Nederhorst (0-4) Naarden-KVVA (3-3) VVZA-Achterveld (1-3) Veensche Boys-Amsvorde (1-1) Lelystad-DWSM (0-0) Als Nederhorst wint - en dat is te verwachten - komen de koplopers er zeer riant voor te staan, omdat de twee voornaamste belagers (Lelystad en DWSM) elkaar in de polder ontmoeten De wedstrijd WZA-Achterveld is mede van belang voor Roda en veel Leusde naren zullen op de voetballoze zondag (althans wat het standaardteam betreft) in de keistad langs de lijn staan om Achterveld aan te moedigen Naarden lijkt ons sterker dan KWA en het de laatste weken goed op dreef zijnde Amsvorde zal uitspelend wel van de Veensche Boys winnen. 1e klasse B (zaterdag) Programma 29 maart: Roda-Lopik (2-3) Brederodes-Puem (0-1 Vitesse-JSV (4-4) Benschop-Griftboys (3-2) Eminent Boys-VVJ (1—1 Het wordt voor Roda een zeer span nende zaterdagmiddag en niet voor niets begint de ontmoeting op het BB- park als laatste van de afdeling (Vites se-JSV is dan reeds voorbij) pas om 16 00 uur Roda moet van de Lopikkers winnen, al zal dat een moeilijke opgave zijn In Vianen speelt Brederodes min stens gelijk en Vitesse krijgt het" in Breukelen tegen JSV ook niet gemak kelijk. Bij Benschop-Griftboys is elke uitslag mogelijk en dat VVJ bij Eminent Boys zal winnen, lijkt erg onwaarschijn lijk. afd. Junioren Zaterdag 22 maart: Olympia A1 - Roda A1 VVZA A2 - Roda A2 Roda B1 - FAK B1 Roda B2 - Soest B2 Quick B3 - Roda B3 Soest B4 - Roda B4 Hvc C1 - Roda C1 Roda C2 - Hoogl.v. C1 Roda C3 - Hvc C2 Afd. zat (senioren) 29 maart 1980 Roda 1 - Lopik 1 Roda 2 - Stroe 2 Roda 3 vrij Roda 4 - SDCP5 Unicum 5 - Roda 5 VVOP 7 - Roda 6 Roda 7 - Stroe 6 Roda 8 vrij Afd. Zondag (senioren) 30 maart 1980 Roda 1 vrij Roda 2 - DEV 2 Roda 3 - SEC 4 KWA 5 - Roda 4 't Gooi 6 - Roda 5 Barneveld 4 - Roda 6 Hoogland 7 - Roda 7 Afdeling Junioren Zaterdag 29 maart Roda A1 - Sch A1 Roda A2 - Soest A2 CSW B1 - Roda B1 IJsselm.v. B2 - Roda B2 3-2 2-1 3-0 5-0 2—4 0-3 2-1 0-4 5-1 16 00 14 00 14 15 1430 16 00 16.15 11.30 11 30 v 13 15 v 9.00 v 11.00 v 10.45 16 15 15 00 13.45 14 15 ACHTERVELD - Dinsdagavond werd er door de activiteitscommissie van muziekvereniging DWS een AKTIVITEITEN Het Jeu de boules spel is dus stellig niet onbekend in Leusdens dreven Toch wordt het spel tot op heden niet als wedstrijdsport beoefend. Iets wat eigenlijk niet zo misstaan in het Leusdens sportpalet. Een aantal liefhebbers staken daar om in koppen bijeen, en besloten over te gaan tot de oprichting van een Leusdense Jeu de boules club, uiter aard op verenigingsbasis Op zoek naar geschikte accommodatie, werd een wil- ig oor gevonden bij dhr Rob Bouwer, 10 jaar geleden Uit de „Leusder Courant" van 26 maart 1970: Historische woorden van bur gemeester F.J.H. Schneiders tot de gemeenteraad: „Het sportpark aan de Bavoortseweg moet binnen vier jaar uitgebreid worden". De LTV Lockhorst met bijna 300 leden, heeft aan drie banen te weinig accommo datie. Er moeten drie banen bijko men op het oorspronkelijke hand- balveld. Impala zou wat verderop een nieuw veld tot haar beschikking krij gen. Roda krijgt over een paar maanden enige verlichting in de problemen, vanwege het gereedko men van het Kerstenssportpark (SVA speelt tot dan op het BB-park). Op een vraag van de heer Van Spaendonk (D 66) antwoordde wet houder W.A. van Zandbrink: „Wij doen onze uiterste best om e.e.a. te realiseren". Ondeugende vraag on zerzijds: „Hoe ver zijn de plannen zes jaar na „binnen vier jaar" gevor derd?" Ondertussen werd de voetbal competitie rustig voortgezet. Op het Buiningpark scoorde Henk Rutte de twee Achterveldse treffers in de wedstrijden van SVA tegen Koploper ASV uit Ankeveen (2-1). De zater- dagploeg van Roda won in Utrecht met 2-17 van VCU, dat met slechts acht spelers op het appèl was ver schenen. Vvza B3 - Roda B3 v 14.15 Quick C1 - Roda C1 v 14.15 Quick B5 - Roda B4 v 14.15 Roda C2 - Hoogland C2 13 45 VVZ'49 C2 - Roda C3 v. 15 30 Afmelden junioren vrijdagavond tussen 7 en 8 uur Op tel. 9441000 t a v. Albert Blankenstijn. Afd. Pupillen Zaterdag 22 maart 1980 IJsselm vogels D1 - Roda D1 3-0 Quick D2 - Roda D2 5-0 APWC D2 - Roda D3 1-2 Roda D4 - Amf. Boys D3 3-1 Amsvorde D2 - Roda D5 0-4 Roda D6 - VVZA D5 0-3 Hoevelaken D5 - Roda D7 5-0 IJsselm vogels D6 - Roda D8 1-0 Roda D9 - SEC D3 5-0 HVC E1 - Roda E1 3-1 Hoevelaken E2 - Roda E2 0-1 Soest E3 - Roda E3 1-0 Roda E4 - Baarn E5 4-3 Quick E5 - Roda E5 2-0 Hoogland E5 - Roda E6 2-0 Roda E7 - VVZA E8 0-4 Afd. Pupillen Zaterdag 29 maart 1980 Roda D1 - Quick D1 13.00 Roda D2 - Hoogland D2 13.00 Roda D3 - Hees D1 12.00 HVC D2 - Roda D4 v 12.15 Roda D5 - Hoevelaken D4 12.00 Baarn D4 - Roda D6 v. 12.00 Soest D7 - Roda D7 v. 10 00 Roda D8 - Baarn D5 11 00 IJsselm vog D6 - Roda D9 v 12 00 Roda E1 - Baarn E1 1100 VVZA E2 - Roda E2 v 11.15 SEC E2 - Roda E3 v. 12.00 VVZ '49 E4 - Roda E4 v 10.00 Roda E5 - KWA E4 12 00 Roda E6 - VVZA E8 11 00 Achterveld E3 - Roda E7 v 1115 Sport op zuiver recreatieve basis kan in principe beoefend worden door ie dereen, die dat wenst. Ondanks de in de laatste jaren (soms) fors gestegen kostprijs van sportattributen en de daarbij niet achtergebleven contribu tie-verhoging - voor een deel veroor zaakt door de eveneens duurder ge worden gebruiksvergoedmg voor sportaccommodaties - is deze wijze van vrijetijdsbesteding nog steeds goed uitvoerbaar. Anders wordt het bij meer op prestatie gerichte sport en met name wanneer een zeker niveau is bereikt. De kosten van training en rei zen naar verre uitwedstrijden van in de landelijke competitie spelende teams vormen voor de clubs steeds grotere problemen. Niet vreemd is, dat daar voor een oplossing wordt gezocht. Een mogelijkheid is een sponsor, zoals een belegger in een club" fraai wordt genoemd. Wij hebben in Leus den drie sportverenigingen met één of meer teams in de hoofd bond Dat zijn Antilopen, de hockeyclub en (het stan- daard-herenwaterpoloteam van) de z wemclub. De korfballers hebben een (bescheiden) sponsor gevonden en zijn daar erg gelukkig mee. Van de MHC Leusden is ons slechts informeel bekend, dat plannen in die richting be staan en de waterpolo-Haaien hebben aan het slot van de jongste leden vergadering in niet mis te verstane be woordingen hun wensen dienaan gaande aan het bestuur kenbaar ge maakt. De jongelui bedoelen een echte" sponsor en niet iemand, die alleen maar een aantal badjassen - uiteraard duidelijk voorzien van re clame - cadeau geeft, hoe leuk die ge ste op zichzelf ook is. De sponsor, die zij op het oog heb ben, moet op tafel kunnen komen met minimaal drie jaar achtereen het som metje van f 10.000,- en of de voorzitter maarzo vriendelijk wilde zijn een dagje op stap te gaan om e. e.a. in Leusden te fiksen. Wel, de heer Dokter voelde daar geen barst voor. Dat liet hij duidelijk weten en m.i heeft hij volkomen gelijk. Hij zou er de met veel tact en wijsheid door b en w. naar Leusden gehaalde schone industrie" warempel weer snel mee uit ons dorp verdrijven. Een tweede poging van de waterpolojon- gens die, dat moeten wij volmondig er kennen, reeds een reeks van jaren kampioen werden en promoveerden - voor reclamemakers inderdaad leuke dingen - ging in de richting van de in Leusden verschijnende kranten. Of die dan geen goed woordje voor De Haai en kunnen doen? Kunnen wel, maar doen is wat anders, want wij willen geen precedent scheppen Hetgeen natuurlijk met wegneemt, dat wanneer individuele of zakelijke belangstelling bestaat voor het geopperde idee, de waterpoloërs graag met die man of on derneming rond de tafel willen gaan zitten. P. C. AMERSFOORT - De Leusdenaar Dick Willigenburg heeft zondagmor gen de laatste TAPA-rlt gewonnen voor S. Smit, Jand Sandbrink (4e), C. van Leyen (6e), Max de Vries (8e) en Eddy Smit (11e). In het eindklassement werd Jan Sandbrink winnaar, gevolgd door Dick Willigenburg, Eddy Smit, Max de Vries, Wim Kruis en C van Leyen. wat de streekrenners betreft bij de amateurs. Nico de Vries jr. won het eindklas sement bij de nieuwelingen en Evertjan Gerritsen bij de veteranen, vóór Wim Spijker en Nico de Vries sr De Leusdense junioren Hans de Vierdag en Frank van Beek werden 1 en 2 in hun categorie kaartavond georganiseerd. Er werd zowel geschut- als geklaverjast. Er waren 36 klaverjassers en 16 schutjassers. Er waren door de ver eniging een aantal zeer mooie prij zen beschikbaar gesteld. De telling van de punten was in de deskundige handen van Gerard van Ruitenbeek. De uitslag was. Klaverjassen: 1Hans Janssen 4896 2. Henk Voskuilen 4832 3. Ria Vos 4762 4 G Kroeze 4722 5. Evert Tolboom 4707 6. Jan Hoefkens 4565 7 W Wilverts 4553 8 Henk van Hamersveld 4514 9 Gerda Janssen 4495 10. mevr. v.d Hengel-de Ridder 4476 De poedelprijs was voor Anton van Laar met 2831 punten. Schutjassen: 1 Toos Burgsteden 92 2. Riek van Marwijk 82 3 mevr Jansen-v.d. Hengel 81 4 Piet van Uhm 76 5 Evert Heijligers 75 6. H. v.d. Bedum-Kuier 74 ACHTERVELD - Vrijdagavond om 20700 uur wordt er een klaverjaswed- strijd gespeeld tussen de leden van de loterijclub van De Hessenkar en de loterijclub van De Roskam. De eerste wedstrijd werd gespeeld in De Hessenkar zodat de tweede zal wor den gespeeld in De Roskam. Het be looft een spannende avond te worden, want het zal er deze avond om gaan wie de beker mee naar huis mag nemen. De poedelprijs was voor mevrouw Kok- Veldhuizen met 24 punten De heer Hans Janssen dankte na af loop de activiteitscommissie voor het organiseren van deze avond. Ook dankte hij de aanwezigen voor de ge zelligheid die zij deze avond hadden ingebracht. De volgende kaartavond zal worden gehouden in oktober. Er zal dan voor de klaverjassers en voor de schutjassers een wisselbeker beschikbaar worden gesteld. Ook worden er twee bekers beschikbaar gesteld die de winnaar van het klaverjas- en schutjassen mee naar huis kunnen nemen

Leusder Krant | 1980 | | pagina 5