Hengstenshow in De Klaveet Opnieuw aktie voor projekt Boven Volta Drie scholen organi seerden overblijfactie Klein ongerief leusder krant I leusder krant Winst voor De Haaien Leos in degradatie gevaar Spanning in volleybal competitie Interkerkelijke vrouwen vergaderen roijTiE-RAmurr Schaakresultaten S.V. Leusden Programma SVA Jeugdbiljart- toernooi BV'75 Zestien deelnemers onderlinge wedstrijd Ons Genoegen DONDERDAG 27 MAART 1980 plaatselijk nieuws LEUSDEN -Zoals u zich nog herin neren zult, Is er vorig jaar een „rom melmarkt" op het parkeerterrein aan de Asschatterweg tegenover de Marcuskerk gehouden. De op brengst (ruim 15.000,-) van deze „rommelmarkt" is bestemd voor de aanschaf van dorpsapotheken in Boven-Volta. Inmiddels draait het dorpsapothe- kenprojekt (via de plaatselijk aanwe zige SNV'ers) op volle toeren. Ge leidelijk aan worden in een aantal dorpen apotheekjes uitgerust. Uit deze dorpen zijn thans ca. 30 perso nen, aangewezen voor lokale dorps- comitees, in opleiding om het beheer over deze apotheekjes te voeren. De opbrengst van de vorig jaar gehou den rommelmarkt was zodanig dat naast de apotheekjes een flink aantal vroedvrouwen opgeleid en verlos- kisten uitgerust kon worden. Mede door het succes van vorig jaar willen de organisatoren de „Aktie Bo ven-Volta" herhalen: medio juni wordt opnieuw een „rommelmarkt" georgani seerd. De opbrengst hiervan wordt be stemd voor een nog nader te bepalen projekt in Boven-Volta U kunt nu al weer terecht met uw (bij de schoon maak te voorschijn gekomen) „overbo dige" sier-, gebruiks- en kunstvoorwer pen, curiosa en antiek, oude boeken, kinderkleertjes, speelgoed, rommel enz Ook kunt uw uw kreatieve steentje bijdragen aan deze aktie door het ma ken van een stukje huisvlijt voor de „rommelmarkt,zoals knutselen, boetseren, schilderen, breien, naaien Alles is van harte welkom U kunt uw spullen bezorgen bij onderstaande, of als u even een telefoontje pleegt, wor den ze bij u afgehaald Uw giften kunt u overmaken op rek. 3359.56.556 van de Rabobank Leusden t.g.v Aktie „Bo ven-Volta" (postrek Rabobank: 278135). Als u aktief mee wilt helpen en denken aan de aktie of de aktiviteiten van de „rommelmarkt," bent u van harte welkom Voor informatie en opga ve kunt u zicht wenden tot J. Koelstra, Melafier 3, tel 942933, A. de Koning. Lamoen 6 en G. Timmerman, Zon- nedauwhof 10, te Leusden. LEUSDEN - Aanstaande zaterdag wordt er in manege De Klaveet, Postweg 1, een hengstenshow ge geven. Het hengstenstation De Nieuwe Heuvel uit Lunteren is bereid gevonden de organisatie van deze avond op zich te nemen. In totaal worden deze avond tien hengsten aan het publiek getoond, waaronder Arabische volbloeds, een Haflinger en drie rijpaard-hengsten Aan het slot van de avond zal de hoofdinstrukteur van manege De Nieuwe Heuvel uit Lunteren een dres- suurdemonstratie geven. Het belooft een leerzame en interessante avond te worden, zeker de moeite waard om eens een kijkje te gaan nemen. De toe gang tot de avond is gratis LEUSDEN - In het kader van de internationale dag van de vrouw (8 maart) hebben de rooie vrouwen van Leusden op vrijdag 7 maart een gra tis overblijfgelegenheid georgani seerd op een aantal scholen. Eerst zijn alle 14 scholen in Leusden be naderd; uiteindelijk hebben 3 scho len deelgenomen aan de aktie. Waarom dede de andere scholen niet mee? Drie scholen hebben een kin deropvang voor ver weg wonende kin deren Wanneer een kind om een an dere dan bovengenoemde reden wil overblijven, moet er over het algemeen wel een grondige reden voor zijn. Twee scholen hebben zonder een reden te noemen nee gezegd Drie scholen hebben nee gezegd omdat: a deze met gastgezinnen werken; b. men meende dat de school niet de aangewezen plaats is voor kinderopvana: c no school bang was voor de ties als er veel belangstelling voor zou zijn Ondanks het feit dat de gemeente twee scholen had gebeld om hen af te raden aan de aktie deel te nemen, heb ben De Heerd. De Hobbit en 't Palet (Leusden-Zuid) deelgenomen aan de aktie Uiteindelijk waren er voor Het Pallet geen kinderen overgebleven Op beide scholen was er voldoenrt^jpg^s dewerking om het geheel te doen sla gen. Ook de kinderen blekéïf^ ÊfT thousiast. De reakties van beide schoolhoofden waren; te weinig kontakt vooraf met de moeders die het overblij ven organiseerden. Op De Hobbit was het geheel naar wens verlopen Op De Heerd werd het overblijven wat rommelig gevonden Het bleek dat duidelijke afspraken over wat wel of niet gewenst is erg belangrijk is Beide schoolhoofden !zijn bereid ver der mee te praten over wel of niet kin deropvang en eventuele vormen hier voor. VERWACHTINGEN Gezien de opkomst op beide scholen kan de aktiegroep rustig stellen dat daar zeker behoefte is aan kinderopvang Er zal kontakt opgenomen worden met de scholen die meegedaan hebben, met de gemeente en met de werkgroep kin deropvang. om te overleggen hoe ver der te gaan. Naar het idee van de ak tiegroep zal een eventuele overblijf gelegenheid met betaalde krachten (niet-onderwijzend personeel) de meest ideale oplossing zijn voor alle ouders die hier gebruik van zouden willen maken Mocht u nog vragen of reakties hebben over de aktie, dan kunt *u na 17 00 uur de volgende telefoon nummers" bellen 940006 of 941539 i 3 LEUSDEN - De Interkerkelijke Contact Groep nodigt haar leden uit deel te nemen aan de woensdag 2 april in de Marcuskerk te houden vergadering. Die avond zal het artikel „Het gaat goed met de kerk" van Hans Bouman gezamenlijk worden besproken Gas ten zijn hartelijk welkom. Vanaf 19.45 uur staat de koffie klaar. Voor inlichtin gen kunt u terecht bij Ineke van Berkel, tel. 942522. Het paard Ferdinand, een van de hengsten die aanstaande zaterdagavond te zien zullen zijn in manege De Klaveet. UT hut BALDADIGHEID GEMELD Maandagavond rond 22.00 uur werd gemeld dat een aantal jongelui zich baldadig gedroeg in het winkelcentrum aan de Torenakkerweg. Bij uitgevoerde controle kon de politie echter geen bal dadigheden ontdekken SCHAPEN AAN DE WANDEL Dinsdag 25 maart moest de politie in aktie komen toen een aantal schapen het weiland had verruild voor de Noord erinslag De eigenaresse van de dieren werd hiervan op de hoogte gebracht en de schapen werden in hun weiland te ruggebracht ONWEL GEWORDEN Dinsdagmiddag omstreeks 14 50 uur werd mevrouw S uit Amersfoort aan getroffen in haar langs de Trekerweg geparkeerde auto Zij bleek onwel te zijn geworden en is voor onderzoek naar een Amersfoorts ziekenhuis ge bracht ROOD LICHT CONTROLE Dinsdag werd gedurende een deel van de dag op verschillende plaatsen gecontroleerd met een rood licht ca mera in een onopvallende auto Onder andere vonden controles plaats op de Doornseweg en bij de kerk in Leusden- zuid. De controle leverde geen enkele overtreder op SOCIAAL-CULTUREEL PLAN Aan de raad zal binnenkort ter vast stelling worden aangeboden de in spraak- en procedureverordening sociaal-cultureel plan en program ma. Deze verordening is ontworpen door de planadviesgroep, een door het gemeentebestuur ingesteld or gaan in het kader van de welzijns planning van de gemeente. De Rijksbijdrageregeling Sociaal-Cul turele Activiteiten, die in deze de fi nanciële verhouding tussen het rijk en de gemeentep regelt, schrijft een dergelijke vèrordening voor. De tot standkoming ervan dient daarbij op zichzelf ook orrÖérwerp van inspraak te zijn. In Leusdep is dit gebeurd door het ontwerp Joor commentaar t«? té zentferT^aii de plaatselijke welzijnsorganisaties. Voorts is door middel van perspublicaties de aan dacht op het ontwerp gevestigd, waarbij eveneerrs de mogelijkheid werd geboden op het ontwerp te reageren. OPENSTELLING TUINVUILDEPOT Op de zaterdagen 29 maart en 5 april zal van 11 uur 's morgens tot 5 uur 's middags het gemeentelijk tuinvuil- depot aan het Valleikanaal voor het publiek zijn opengesteld. Inwoners die van plan zijn hun tuin een grote voorjaarsbeurt te geven, kunnen daar op de genoemde dagen hun tuinvuil afgeven. Kerkdiensten HUWELIJK BIJ „DE WEG WIJZER Een niet-alledaagse gebeurtenis vond plaats op de Openbare Lagere School „De Wegwijzer" meesterP van bekkum uit de vijtde klas is woensdag 19 april getrouwd met mej C Braakhuis van de tweede klas De inzegening van dit huwelijk werd in Veghel voltrokken Alle kinderen van „De Wegwijzer" bij dit gebeuren te betrekken, leek een uiterst moeilijke opgave Het bruidspaar kwam echter op een fantastisch idee: „wij ko men de volgende dag gewoon in bruidstooi op school en vieren samen met de kinderen feest" En zo is ge schied. een geweldige middag is die donderdagmiddag geworden Hierbij geholpen door hun onderwijzer of on derwijzeres waren de kinderen erin ge slaagd een middagvullend programma met sketches, zang en dans op te zet ten Eén van de hoogtepunten was het aanbieden van een tuinmeublement aan het bruidspaar Tevens werd een ingebonden boek met meer dan hon derd kindertekeningen voorstellende hoe de kinderen meester en juf als bruidspaar zagen, overhandigd Een schuchter doorbrekend lentezonnetje zorgde voor een extra fleurige omlijs ting van deze zeer bijzondere middag, die door het jonge paar en de weg wijzertjes niel licht zal worden vergeten LEUSDEN CENTRUM R.K. KERK: 29 maart, zaterdag 19 00 uur Eucharistie mmv da meskoor; 30 maart, zondag 9.00 uur Euch mmv herenkoor, 11.00 uur Euch met volkszang HERV./GEREF. MARCUSKERK: 09.00 uur. (herv.) woorddienst ds J. Weernekens. 10.30 uur (Geref/ herv.) jeugddienst ds. Jac. van Dijk te Arnhem; 19.00 uur (Geref/ hervwoorddienst. LEUSDEN ZUID DON BOSCO-KAPEL: za 19 15 uur Euch. zonder zang, zo 10 00 uur Euch. afgestemd op kinderen voorganger pater Salesiaan Zondag om 17 00 uur is ereen boeteviering. Deze wordt ook op woensdag gehouden om 19 00 uur. DORPSKERK: 09 00 uur (Geref.) woorddienst, ds. C KruyswijkJan sen te Hoevelaken. 10 30 uur (herv woorddienst, ds J Weer- nekers; 18.30 uur (Geref/herv.) woorddienst, ds P. W v d Veen ACHTERVELD Ned. Herv. Kerk: zondag 30 maart aanvang 9.00 uur ds Klein Kra nenburg uit Nijkerk R.K. Kerk: zaterdag 29 maart aanvang 19 00 uur H Mis. zondag 30 maart aanvang 8 30 uur H Mis. aanvang 10.30 uur Hoog Mis GEEN NVV MAAR UW In ons nummer van dinsdag jl. plaatsten wij een ingezonden brief van de heer F Frankena. waarin hij zijn waardering uit wilde spreken voor de door de U W belegde feestavond, welke werd gehouden naar aanleiding van het tienjarig bestaan van de afdeling Leusden van die vereniging Tot onze spijt is er echter een storende fout in de brief van de heer Frankena geslopen, daar waar U V V had moeten staan, verscheen tweemaal de naam N V V Openbare commissie- en wefkgroepvergaderingen in april^ In de maand april zullen de volgende openbare commissie- en werkgroep- vergaderingen worden gehouden Commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening dinsdag 1 april, expositieruimte Zwar- teweg 16a, aanvang 20 00 uur Commissie Onderwijs woensdag 2 april, raadzaal gemeente huis, aanvang 20 00 uur Commissie Welzijn woensdag 2 april, raadzaal gemeente huis, aanvang na afloop van de verga dering van de commissie onderwijs De voor 31 maart geplande vergadering van de commissie Welzijn vindt geen doorgang Werkgroep Onderwijs donderdag 3 april, raadszaal gemeen tehuis, aanvang 20 00 uur Commissie Financiële en Economi sche Zaken woensdag 9 april, raadzaal gemeente huis. aanvang 20.00 uur. Commissie Algemene Bestuursza ken maandag 14 april, raadzaal gemeente huis. aanvang 20 00 uur Werkgroep Verkeersaangelegenhe- den dinsdag 15 april, expositieruimte Zwarteweg 16a, aanvang 20 00 uur Planadviesgroep woensdag 16 april, raadzaal gemeen tehuis. aanvang 20 00 uur Werkgroep Midden- en Kleinbedrijf donderdag 17 april, raadzaal gemeen tehuis. aanvang 20.00 uur De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergadering ter inzage bij het bureau Voorlichting, Burg de Beaufortweg 63, telefoon 941247, toe stel 116 en in de gemeentelijke informatiestand in de bibliotheek. Nieuw Langenbeek DEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Vrijdag 28 maart, 20.00 uur: Improvi satieavond Klont, de Moespot, leeftijd v a. 14 jaar zaterdag 29 maart, 20.00 uur: soos Klont, de Moespot, leeftijd v a 14 jaar zaterdag 29 maart, 20.00 uur: K.P.J. dropping zondag 30 maart, 14.00 uur: Soos klont, de Moespot, leeftijd v a 14 jaar zondag 30 maart, 14.00 uur: A.M.B.C. orientatierit, start hotel De Roskoam. zondag 30 maart, 21.00 uur: Dansen in De Peerdestal dinsdag 1 april: geen bijeenkomst Welfare club Zonnebloem LEUSDEN CENTRUM EN ZUID Donderdag 27 maart, 19.30 uur: ver gadering raad Leusden in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamers- veldseweg 2 Donderdag 27 maart, 20.00 uur: open avond J.OVD. in Ros Beyaart, Hamersveldseweg 55 Vrijdag 28 maart, 20 00 uur: mu ziekuitvoering in de Ponzaal door Lisi- duna Vrijdag 28 maart, 20.00 uur: jazz in De Hakohrst. Waarden 25a Zaterdag 29 maart, 10.00 uur: hobby- instuif bij Blijhof. Ansfriduslaan Zaterdag 29 maart, 11.00, 12.00 en 14.00 uur: demonstratie trampoline springen op de parkeerplaats bij winkelcentrum „De Rozendaal" Zaterdag 29 maart, 20.00 uur: heng stenshow in manege De Klaveet, Post weg Maandag 31 maart. 20.00 uur: thema avond in het vrouwencafé emancipatie in het onderwijs Maandag 31 maart, 20.00 uur: verga dering van het coördinatieteam van het CML Dinsdag 1 april, 20.00 tot 22.00 uur: schrijfavond Amnesty International in de Johannes Hoeve. Hamers veldseweg 40. Dinsdag 1 april, 20.00 uur: vergade ring commissie openbare werken en ruimtelijke ordening Woensdag 2 april, 20.00 uur: verga dering commissie onderwijs. Woensdag 2 april. 20.00 uur: bijeen komst Interkerkelijke vrouwen in de Marcuskerk Woensdag 2 april, 20.00 uur: verga dering CML/RÓ in het gemeentelijk informatiecentrum. Zwarteweg 16a Donderdag 3 april, 20.00 uur: verga dering werkgroep onderwijs gevonden en verloren VERLOREN Seiko dameshorloge, girobetaalpas; groene damesfiets, kleine bruine por temonnee inhoudende ongeveer ƒ115,-; sleutelbos met 4 sleutels; bruine glacé dameshandschoen. GEVONDEN/AAN KOMEN LOPEN Rood hangslot, korte zwarte plastic regenjas: groene damesfiets, kleine bruin groene beurs, inhoudende onge veer 45,-; Bouvier; beige zijden sjaal, autosleuteltje merk Peugeot, quartz horloge met stalen band Sport LEUSDEN-CENTRUM - Voor de huiscompetitie speelden de senio ren van de schaakvereniging Leus den de navolgende partijen: A v. Kuipers-K Linse 1-0 A Rietveld-P Sonder V2-V2 O Harlaar-J van Santen 0-1 W v d Moer-L Buurlage 0-1 J P vd Moer-J Zaal 1-0 H Kroes-P Karis 0-1 A Tonneman-J v.d. Weijden 0-1 A Leclercq-L Boogaard 1-0 R Helmers-C. Veenendaal 1-0 J Agterberg-J de Jager afgebr. S v Dokkum-W v.d Harst 0-1 G Kuiter-E Jansen V2-V2 B Uneken-J. v.d. Tang 0-1 G van Beek-H Reurslag V2—V2 E Halkes-A. Valkenburg 1-0 R. Zelle-N Loning 0-1 Jeugdcompetitie: L Defares-H Woudstra V2-V2 R "Kuijpers-B Borgman V2—V2 T. v. Heijgen-A v.d. Vlist 0-1 P. Stemerding-J Binkhorst 1-0 T. v. Garderen-J Hamersveld 0-1 R. Louwen-Thijs Wuts 0-1 R v.d. Moer-B. Smit V2-V2 M Urban-A v.d. Tol 1-0 R Schimmel-B. Kruseman ll2-}h E Hoogreef-E Vogelaar '/2—V2 F. Lagerweij-M Oosthoek 0-1 J Boks-T van Dalen '/2—V2 J Tuininga-F. de Wit »/2V2 M de Looze-C. Straver ll2-xh E Berg-R Kempe 1-0 J. de Jager-P de Jager '/ï-Vj B Warmenhoven-E. Meijer Vi-Vi H Parson-F Sonder '/a-Va E v Klaveren-G Geerders 1-0 Jer Roseboom-F v Dalen 1-0 R. Stienen-B v Dalen 1-0 S. Berg-I de Valk 1-0 Thom Wuts-R Berg lh-ll2 M Baron-G Froberg 0-1 P Dijker-V. Gauttier 1-0 B v. Bekkum-G. Nyessen lk-lh R. Stuiver-R. Schmitz V2—V2 Joep Roseboom-E Straver V2—V2 R. Staal-C. Diderich 1-0 H Vossebeld-E Zijlstra 0-1 P Esko-M Defares V2-V2 BONDSCOMPETITIE De naar het einde lopende bonds- competitie brengt Leusden dit jaar geen kampioenen, maar ook geen de gradanten en dat is zeker zo belangrijk. Alle afdeling bestaan uit 10 teams. Leusden 1 staat op de 4e plaats en Leusden 2 (dat de met 4—4 afgebroken uitwedstrijd tegen de Pion toch nog met 6-4 verloren zag gaan) staat weliswaar 2e, doch is kansloos voor de titel Leus- den3 en 4 staan respectievelijk 5e en 7e geklasseerd Het vierde team verloor dinsdag met 3V2—6V2 van Oud Zuylen 3. L. Boogaard en R. Zelle wonnen hun partij. A van Kuipers, H. van Egdom en J v.d. Moer speelden remise en J v d Tang, H Mus, R Helmers. A. Leclerq en K Linse kregen een 0 LEUSDEN - In een voor het tal rijke publiek erg leuke partij water polo hebben De Haaien met een 5-2 winst een einde gemaakt aan de lange reeks van overwinningen van De Ham uit Wormerveer. Van de totaal zeven doelpunten werden er liefst vijf gescoord in een man- meer situatie. In de eerste speelperiode werd na 1V2 een De Ham-speler eruit ge stuurd Harry Abbingh buitte deze si tuatie uit en bracht luttele seconden later de 1 -0 stand op het scorebord Toen Haaienverdediger Bart Wanrooy de kant op moest zoeken, betekende LEUSDEN - In de thuiswedstrijd van de Leos-heren tegen Vollkei 3 begonnen de Amersfoorters met na overdonderend aanvalsspel de eerste twee sets te winnen Leos probeerde wel zich te verzetten, maar dat ge lukte slechts ten dele Vreemd ge noeg werd de derde set een Leusdense aangelegenheid Met goed geplaatste serves en krachtige aanvallen werd Vollkei onder druk gehouden en Leos ging met de winst strijken Het leek er even op, dat dit spelbeeld zich zou voortzetten, zodat Leos de vierde set - en daarmee een wedstrijdpunt - zou pakken, maar die gedachte bleek voorbaria Reqelmatig dit de gelijkmaker 1 -1 Na 44 seconden spelen in de tweede periode wist Harry Abbingh in een heel vreemde spelsituatie, waar bij de Ham-keeper te ver uit zijn doel kwam, de bal van grote afstand in het legedoel te plaatsen 2-0. Met nog 31 seconden te spelen wisten De Haaien met een man meer op 3-1 te komen. Doelpuntenmaker was dit maal Teun van Spriel In de derde perioe ging De Ham fanatiek in de aanval, maar goed werk van keeper Henk Rey kon doelpunten voorkomen Na twee mi nuten spelen profiteerde De Ham van een meerderheid aan spelers en ver kleinde de achterstand tot 3-2. In de laatste periode wist Jan van Spriel de Haaien op 4-2 te brengen, waarna in de laatste seconden door een harde terugspeelbal het lot definitief werd bezegeld door De Ham: 5-2 bouwden de bezoekers een voor sprong op. waartegen de thuisclub weinig kon doen. De uitslag werd 1-3 en als Heren 1 de dreigende degra datie nog wenst te ontgaan, moeten de twee nog restérende wedstrijden tegen BAS (Biddihghuizen) en Swift (Swifterband) met de volle winst wor den gewonnen DAMES Dames 1 - Pugna ging niet door wegens terugtrekken van Pugna uit de competitie Dames 2 ontving Hel las uit Nunspeet en ook dat treffen stond in het teken van de degrada tiekansen voor Leos. Het begon uit stekend voor de thuisclub, die de eerste set sterk won (15-4). In de tweede set onderschatten de Leusdense dames kennelijk hun te genstandsters. hetgeen resulteerde in 14-16 voor de Hellenen De zenuwen gingen een woordje meespreken en mede door enkele foutieve serves en wat nonchalance in het spel was de derde set met 4-15 voor Hellas. In de slotfase van de wedstrijd herstelde Leos zich en via 15-6 in de vierde set werd het toch nog 2-2. ACHTERVELD - Op het programma van SVA voor zaterdag 29 maart staan de volgende uit- en thuiswedstrijden Achterveld A1-SEC A2 3 00 TOV A2-Acherveld A2 3.00 Achterveld B1veld 2 Hoevelaken B3-Achterveld B2 1 45 SEC C1 -Achterveld C1 1 45 Achterveld C2-Hoevelaken C3 1 45 Spakenburg D1 -Achterveld D1 13 00 Coby boys D1 -Achterveld D2 13 00 Achterveld D3-VVZA D7 13 00 Limvio E1-Achterveld E1 13 00 VVZA E6-Achterveld E2 12 00 Achterveld E3-Roda E7 12.00 Baarn F2-Achterveld F1 11.00 ACHTERVELD - De volleybal competitie loopt naar het einde en de spanning inzake eventuele promo tiekansen van de Avanti-dames groeit met de week. Twee jaar in suc cessie promoveerde Avanti via het behaalde kampioenschap. In dit seizoen werd Hoogland inmiddels kampioen, maar de Bakker-girls hebben opnieuw de kans in eigen handen om een klasse hogerop te komen. Als nummer 2 - bij leven en welzijn - d.m.v. een promotiewed strijd. Eerst moest vrijdagavond te gen Dindoa worden gespeeld. In de eerste helft van de competitie won Avanti het treffen. Dindoa trad nu - zonder invalsters - op volle sterkte aan Door beide partijen werd zeer goed gespeeld en de Achter- veldse dames wonnen de eerste set. Dindoa ging echter goed door en trok de tweede naar zich toe. Toen was Avanti weer aan de beurt en vervolgens trok Djndoa aan het langste einde, zodat de winst werd gedeeld Met de terechte uitslag verspeelde het ploegje uit Ach terveld intussen een zeer kostbaar puntje, maar Zelky 4, de grote con current voor de tweede plaats, verloor onverwacht en na aanvankelijk een puntje voor te hebben gestaan, prijken Avanti en Zelky 4 nu met een gelijk aantal punten op de tweede positie van de ranglijst Op 29 maart spelen de Achterveldse dames de voorlaatste wedstrijd tegen Zelky 3 en op 11 april volgt wellicht de ontknoping in het tref fen met het sterkere Zelky 4 Over hoogspanning gesproken' LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag wordt het bekende Paastoernooi voor jeugdbiljarters van het KNBB- district Eemland in Leusden ge speeld. De wedstrijden vinden plaats in het clubhuis van de BV'75 (Hamersveldseweg 118) en begin nen om 12.00 uur. ACHTERVELD - Zestien schutters waren er donderdagavond op de schietbaan aanwezig om in een on derlinge wedstrijd uit te maken wie deze avond het beste uit de bus zou komen. Geen der schutters wist de 50 punten te behalen. Twee wisten er wel zeer dicht bij te komen door elk met 49 punten te eindigen. De uitslag was 1 B Voskuilen 49 2 P van Nimwegen 49 3 A van Daatselaar 48 HOCKEY. Na Utrecht, Rotterdam. Zoetermeer, Den Haag. Amsterdam en Laren krijgt ook Wageningen een sportveld met kunstgras (bestemd voor de Wageningse Mixed Hockey club) De gemeenteraad heeft inmid dels het besluit daartoe genomen en de werkzaamheden zijn gestart WIELRENNEN De provinciale kampioenschappen van Utrecht voor Dé deelnemers zijn W Wery. A Lieshout en H Kramer van BV'75, T Rommers. G Landman en G Lin deman van Neptunus, P Schenkel van 't Gooi en C Hazelaar van Leusderkwartier Voor de topteam-jeugdcompetitie speelde BV'75 drie wedstrijden in Amsterdam Van „Amsterdam" werd met 5-2 gewonnen en tegen de Roo- de Leeuw 2 en „Arnhem" leden de Leusdenaren een 2-5 nederlaag. BV'75 is 5e in het eindklassement 4 G Tolboom 47 5. J van Rossum 47 6 W J Lagerweij 47 7 J van Nimwegen 45 8 J E. van Hamersveld 45 9 F Koenen 44 10 J Voskuilen 43 11T Vos 43 12 J J van Hamersveld 43 13. J. Kommer 43 14. A. Vlug 43 15. W Wittebrood 42 16. J Blom 41 amateurs, junioren, nieuwelingen, veteranen, liefhebbers en dames worden op 4 mei gehouden op het parcours van de W V de Volharding te Utrecht (Overvecht) WIELRENNEN. Dick Willigenburg (Leusden) werd achter de Barnevel der Wim Pater 2e in de Ronde van Ede MOTORSPORT. De Cross Ver eniging Leusden organiseert ook dit jaar twee grasbaanraces Op zondag 29 juni in Leusden aan de Smous- sesteeg en op zondag 13 september in Amersfoort aan de Rubenslaan

Leusder Krant | 1980 | | pagina 7