,Als je de voet masseert, normaliseer je de bloedsomloop van de betreffende organen' Ik vind het leuk iets heel anders doen, als het maar juridisch is" EVELYN VALKMAN, REFLEXZONE-THERAPEUT De vrouw in haar beroep (19) Oud papier aktie DWS Luijckx, nieuwe kantonrechter in Amersfoort leusdei* tenant Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? DONDERDAG 4 NOVEMBER 1982 plaatselijk nieuws - Daarom behandel ik ook nooit ie mand als ik zelf ziek of moe ben. Dan bel ik de mensen af, en maak een andere afspraak. Wat ook heel belangrijk voor Evelyn Valkman is. is dat ze aan degene die voor behandeling bij haar komt. vraagt of deze bij een dokter is geweest voor onderzoek. Dit om zichzelf en de patiënt te be schermen Sommige mensen heb ben beslist medicijnen nodig. Bij voorbeeld suikerpatiënten, vooral degenen, die insuline toegediend krijgen Evelyn Valkman kan met haar me thoden niet bereiken, dat de patiën ten met insuline kunnen stoppen Wat wel kan, is dat de dosis na enige tijd verlaagd kan worden. Daarom is het belangrijk om met de artsen samen te werken BEHANDELING Evelyn Valkman gaat uit van on geveer tien behandelingen, 't Kan langer duren, 't kan korter duren. Dat hangt van de klacht af Mensen met chronische klachten, die ze al jaren hebben, kunnen uiteraard niet verwachten, dat ze na een paar behandelingen van de klachten af zijn. ..Men kan ontzettend veel zelf doen", zegt ze. ..Daarom laat ik de mensen erg veel thuis werken. Dat bevordert de behandeling Daar mee gaan de mensen zelf vooruit, mits ze bereid zijn zonodig voe dingsgewoonten aan te passen of te veranderen. Als de therapie af gelopen is, kunnen mensen zelf verder gaan met het voetenappa raat Dan houden ze zelf hun condi tie goed Mensen met ademhalingsmoei lijkheden bijvoorbeeld, zijn ook goed te helpen. Maar dan moeten ze wel de juiste voeding willen ne men Voeding houdt er veel ver band mee Als basis dus verstandi ger eten en leven Want je kunt de bloedsomloop wel normaliseren, maar als het bloed vuil is bijvoor beeld door verkeerde voeding, dan stimuleer je de organen met vuil bloed' Sommige mensen denken dat de behandeling pijnlijk moet zijn. Dat is niet zo Ais je een pijnlijke plaats hebt gevoeld druk je op die plek, maar met mate. Het is helemaal niet nodig om over een bepaalde grens heen te gaan. Het is ook be langrijk, dat de mensen zich ont spannen als je ze behandelt: als mensen pijn hebben houden ze zich vaak krampachtig. Als je de voet aftast kunnen som mige plaatsen wel eens ongevoelig zijn. Die plaatsen zijn meestal wit of blauwachtig. Als je de voet gaat be handelen kan de gevoeligheid te rugkomen Na nog langere tijd kan verbetering intreden Door rustige en nauwkeurige waarneming van de voet kunnen vaak conclusies getrokken worden over de toestand van het lichaam Wratten, eeltplekken, vervellingen en verkleuringen van de huid, spat aderen zijn alle aanduidingen dat de conditie van de met de betref fende plek verbonden organen en lichaamsdelen te wensen overlaat. Uiteraard kunnen ook externe in vloeden als schoeisel een rol spe len bij het ontstaan ervan, maar die invloed is dan evenzeer werkzaam op het orgaan of lichaamsdeel Uit het verband tussen een pijnlij ke plek op de voet en het bestaan van kwalen of problemen in het li chaam mag één conclusie niet ge trokken worden. Namelijk, dat men voornamelijk op de plek, die met het aangedane orgaan of li chaamsdeel verbonden is, zou moeten masseren. Bij plotseling opkomende problemen of verwon dingen van overigens geheel ge zonde mensen kan dat wel goed zijn. Maar in het overgrote deel van de gevallen moet een volledige diagnose gemaakt worden, en moeten alle pijnlijke plekken even intensief gemasseerd worden. Zoals gezegd is meestal de oorzaak van een probleem niet alleen gelegen op de plaats, waar het optreedt, maar In een evenwichtsverstoring, waarbij meerdere organen betrokken zijn." weet dat er collega's zijn die daar wel eens gebruik van maken" ,,En een opmerking als ,,U ziet er wel betrouwbaar uit", is dat niet erg subjectief Natuurlijk is betrouwbaarheid een subjectieve maatstaf, maar ie mands betrouwbaarheid kan wel degelijk van invloed zijn op de hoogte van de straf of bij een schul digverklaring zonder straf. Als je dat geen rol meer mag laten spe len, dan wordt het veel moeilijker om te differentiëren naar de om standigheden." TEN UITVOER LEGGING ,,Nog een vraag over strafzaken. Dat is nu eenmaal een spectacu lairder facet van uw werk dat de civiel-rechterlijke kant Voor grote snelheidsovertredingen worden naast grote boetes veel voorwaar delijke straffen gegeven in de vorm van ontheffing van het rijbewijs. Een tenuitvoerlegging van zo'n voorwaardelijke straf of een on voorwaardelijke ontheffing - het definitief afpakken van het rijbewijs dus - maak je zelden of nooit mee Werkt zo'n straf nog als men daar zo voorzichtig mee is, temeer waar hoge boetes nog vaak gedecla reerd kunnen worden ook of van de belastingen afgeschreven kunnen worden ,,Ja, gelukkig is de fiscus bezig dat te veranderen We zijn erg voorzichtig omdat vaak iemands baan op het spel staat als hij niet meer rijden kan. Maar natuurlijk wordt een straf zinloos als je 'm nooit toepast en dat is dan ook be slist mijn bedoeling niet. Als ik het j werkelijk nodig vind, dan zal ik ze ker niet aarzelen om een onvoor- i waardelijke ontzetting uit de rijbe voegdheid te geven We hebben eens een tussenoplossing gehad Dan kon je iemand een rijverbod buiten werktijd opleggen Eigenlijk niet zo gek, maar het bezwaar was natuurlijk dat het moeilijk contro leerbaar was". Wat gebeurt er eigenlijk als ie mand na zijn veroordeling nog de boete met betaalt?" Dan wordt er beslag op goede ren gelegd. De deurwaarder komt aan de deur en afhankeliik van de hoogte van het bedrag en van de opdracht die hij van de Officier ge kregen heeft, legt hij beslag op iets De vervangende hechtenis is wel het laatste waartoe wordt overge gaan. De mensen hebben zelf die keus niet, al denken ze dat vaak wel." „Nog een vraag, over buitenlan ders. Op de zitting krijgen ze een tolk als blijkt dat ze dat nodig heb ben. Maar is er geen taalprobleem in een eerder stadium, nl. op het moment dat ze door de politie staande gehouden worden en hun ACHTERVELD - In het kader van de oud papier actie van de muziekvereniging DWS zal za terdag 6 november de container weer staan op het terrein ter hoogte van de Coöperatie, le dereen die zijn oud papier op wil ruimen kan dat die dag in deze container komen deponeren. verklaring in een proces-verbaal wordt opgenomen, wat kracht van bewijs heeft. ,,Je moet jezelf ongetwijfeld voor ogen houden dat een proces-ver baal in zo'n geval onduidelijkheden kan hebben. Maar anders zou je nooit vreemdelingen kunnen be handelen, ze mogen zich toch ook niet achter hun vreemdelingschap verschuilen. Je moet je nu eenmaal van de regels van een ander land op de hoogte stellen als je daar vertoeft. Laten we ook niet vergeten dat wij hier matig straffen, vergele ken bij andere landen. Een Turk die in zijn land zonder vergunning bo men kapt, kan daar 2 a 3 maanden gevangenisstraf krijgen. Hier krijg je een boete en een voorwaardelijke hectems. een heel verschil ,,/s het niet een groot verschil voor u om nu aan de andere kant van de tafel te zitten ,,Ja, maar het is nuttig om je ook eens in een andere positie te verplaatsen. Ik heb er bewust en consequent een streep onder gezet, omdat ik het leuk vind om weer eens iets heel anders te gaan doen. Tenminste..." voegt hij er lachend aan toe „als het maar juridisch is!" Elly Ackerman Personen die door bijzondere omstandigheden niet in de gele genheid zijn het oud papier zelf te komen brengen kunnen dit telefo nisch melden bij W Wouters tel. 033-941197 of W. van Hamersveld tel. 03425-1688. Het oud papier zal dan worden opgehaald Men dient de melding wel te doen voor vrijdagavond 19 00 uur Inwoners van Stoutenburg en omgeving kun nen hun oud papier eventueel ook deponeren bij de voorzitter van de vereniging W. Wouters, Hessen weg 95 te Stoutenburg Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding heeft plaats gevonden. Dat is natuurlijk óók een manier. Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak. Uit de grote collectie 1982 hebt u enorm veel keuze. En wat de tekst betreft: wi| zorgen snel en accuraat, dat er op komt te staan wat u wenst. In hand- of machineletter Vandaag besteld, morgen klaar. DE LEUSDER KRANT tals het om snelheid èn kwaliteit gaat Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum. Op werkdagen van 9.00 tot 12 00 uur en van 13.3C tot 17.00 uur. Telefoon: 033-941495. partijen ook wel eens op voor nade re informatie of om te proberen ze tot elkaar te brengen. Soms denk je wel eens: „mensen, moeten jullie daar nou zo moeilijk over doen'" De strafzaken mogen dan een klein onderdeel van de werkzaam heden zijn, niettemin liggen er we kelijks zo'n 120 dossiers om door te werken. Op de strafzitting, die een maal per week gehouden wordt, verschijnt 20 25% van de 120 opgeroepen verdachten, de rest wordt bij verstek veroordeeld Dat laatste gaat snel, maar het doorne men van een zaak met iedere ver dachte die verschijnt en het aanho ren van het verweer neemt uren Een kantonrechter moet zijn huis werk dan ook goed gemaakt heb ben, hij kan moeilijk op de zitting eerst uitvoerig het dossier gaan be studeren. ,,lshet mogelijk om 120 dossiers in je hoofd te hebben?' „Routine" lacht de heer Luijckx en wijst naar de indrukwekkende stapel op zijn bureau, die al klaar ligt voor volgende week. „Je leert wel om aan een paar aantekenin gen zoveel houvast te hebben dat de zaak je weer snel helder voor de geest staat" Is het zinvol voor een verdachte om te verschijnen?' „Dat hangt er van af Als iemand een verhaal te vertellen heeft of kwijt wil, dan is het zeker zinvol. Je kunt je als rechter nooit uit de stuk ken alleen voldoende beeld vor men van wat er gebeurd is Het proces-verbaal heeft bewijskracht maar is noodzakelijkerwijs sum mier. Ik probeer dan ook op de zit ting het proces-verbaal niet preceis te volgen, dan komen er vaak din gen naar voren, die er niet in staan en wel nuttig zijn om te weten Soms kan een uitgebreider verhaal een beter licht op de zaak werpen. Maar heeft een verdachte niets bij zonders toe te voegen en is het duidelijk dat hij gewoon uit laksheid of nonchalance de accept-giro- kaart niet betaald heeft, dan zet hij door niet te betalen dat hele dure administratieve apparaat in bewe ging en die kosten worden op hem verhaald, zodat zijn boete meestal een paar tientjes hoger uitpakt dan wanneer hij meteen betaald zou hebben, de zgn. „schikking" Je worden. Nu kun je naar de kanton rechter stappen voor een beperkt bewind Als moeder bijvoorbeeld door anderen onder druk gezet wordt om haar huis te verkopen en de kinderen zijn bang dat ze daar over onverantwoorde beslissingen zal nemen, dan kunnen ze de kan tonrechter vragen om haar onder curatele te stellen wat betreft de beschikking over onroerend qoed. Verder kan ze dan gewoon blijven functioneren". ,,En buiten de familierechtelijke sfeer?" „Veel huur- en arbeidszaken. On- slagen op staande voet, schade vergoedingen en wat de huurzaken betreft huurprijsvaststellingen. Als je het niet eens bent met het advies van een huurcommissie dan kun je naar de kantonrechter stappen SCHRIFTELIJK Ziet u de partijen dan ook of gaat zo'n procedure helemaal schriftelijk „Het gaat inderdaad veel schrifte lijk. Maar natuurlijk roepen we de kunt trouwens schikken tot het mo ment van de zitting. OBJECTIEF AMERSFOORT/LEUSDEN - Mr. F. H. I. Luijckx is op 1 okto- ïrj.l. geïnstalleerd als kantonrechter van het kantongerecht Tiersfoort, als opvolger van Mr. Vellinga die met pensioen is gaan. Vanaf 1972 was hij al plaatsvervangend kantonrech- r, een functie die hij combineerde met het werk van advo- at, want vanaf 1954 had hij een advocatenkantoor in Amers- ort. Oorspronkelijk zo maar begonnen, is dat kantoor later (gebouwd tot een maatschap. Vanaf 1 oktober is hij uit de aatschap getreden en besteedt hij al zijn tijd aan het kanton recht. Een gesprek met hem begint vanzelfsprekend met n vraag over bekeuringen en snelheidsovertredingen, voor n leek immers de meest voor de hand liggende associatie j het woord „kantongerecht". ,,Een leek verwacht een objec- tieve rechtspraak. Toch kun je je niet aan de indruk onttrekken dat het verschil uitmaakt welke kanton rechter je treft" „We proberen zoveel mogelijk één lijn te trekken naar buiten, daarvoor heb ik regelmatig contact met mijn collega Maar je ontkomt er niet aan dat wij ook mensen zijn en dat we vanuit verschillende maatschappelijke opvattingen te werk gaan". Wat vindt u van suggestieve op merkingen van de kant van de kan tonrechter, zo in de trant van: - ik heb er spijt van (verdachte) - waarvan? - van het opgeven van een valse naam - o, dus niet van het reizen zondei kaartje? Zoiets kan een verdachte, die se rieus iets wil vertellen, geweldig irri teren en als hij die irritatie laat blij ken, dan stelt hij zichzelf weer in he\ nadeel" „Ja. dat is zo Ik probeer me zo veel mogelijk van suggestieve op merkingen te onthouden, maar ik rechterlijke sfeer zijn, zoals een on- derbewindstelling. een voogdij, een toeziende voogdij of een curatele. Verder heb je de handlichtingen - een meerderheidsverklaring voor een bepaald doel - en de toestem ming bij een huwelijk van minderja rigen, als de ouders weigeren. En sinds 1 september is ingevoerd het beschermingsbewind Dat is een nieuwe vorm van beperkt onder cu ratele stellen van oudere mensen. Vroeger moest iemand die zijn ei gen zaken niet goed meer kon be hartigen onder curatele gesteld „Toch maken de strafzaken ar een fractie van ons werk uit", sgeert de heer Luijckx, die het 'tongerecht Amersfoort „runt" nen met zijn collega Van Eek en ■t plaatsvervangende kanton- nters. „De hoofdmoot bestaat 20 a 25 civiele vonnissen per sk We moeten knopen door ben, iemand in het gelijk of on tstellen, eventueel partijen op pen Wat moeten we ons bij civiele mssen voorstellen?" at kan bijvoorbeeld in de familie- door Anco MaU LEUSDEN - Evelyn Valkman is reflexzone-therapeut. Als getraind chiropodist of voetdeskundige kan zij aan de voet van de mens zien Wat er verder aan zijn lichaam mankeert. Als chiropodist heeft ze geleerd om zolen te maken om de afwijkende voet weer te stabilise ren. Voeten worden vaak verkeerd belast, en daar vloeien zeer veel problemen uit voort. Uit de verkeerde voetstand kunnen allerlei andere klachten ontstaan, aan knieën, heup, nek, hoofd, rug. Als iemand voor het eerst bij Evelyn Valkman komt geeft zij hem eerst een vollediq onderzoek Ze kontrolleert de voet, en stelt vast hoe de huid aanvoelt, of de voet warm of koud is, of er kromme tenen zijn, eksterogen of eeltvorming. Ze tast de voet af voor pijnlijke, gevoe lige plekken. Die noteert ze, en van daaruit beslist ze welke therapie ze gaat toepassen Soms zal dat al leen de reflexzonetherapie zijn Soms zal dat in kombinatie met een zool zijn om de verkeerde stand van de voet te corrigeren, zodat de klachten geheel of grotendeels kunnen worden weggenomen Reflexzonetherapie wat is dat? Reflexzonetherapie en acupres- suur gaan uit van de door Ingham ontwikkelde tien lichaamszones, die het lichaam in tien vertikale en de voet in tien horizontale lijnen verdelen. Deze niet anatomisch aanwijsbare lijnen overlappen alle organen en delen van het lichaam Reflexzones in de voet zijn de pun ten op die lijnen, die corresponde ren met de organen, die daar weer gegeven worden. De linkervoet correspondeert met de linkerzijde van het lichaam, de rechtervoet met de rechterzijde „Als je de voet masseert" zegt Evely Valkman, „normaliseer je de bloedsomloop van de desbetref fende organen. Als je een pijnlijke plek constateert, kan dat een waar schuwing zijn. Het betekent in elk geval, dat de bloedsomloop in het betreffende orgaan niet optimaal is. Er kan een blokkade zijn opgetre den, zodat er een belemmering kan zijn voor energiedoorstroming naar het betreffende orgaan. Maar dat orgaan hoeft niet ziek te zijn." NEDERLAND LOOPT ACH TER Reflexzonetherapie is in Neder land nauwelijks bekend. „Ja. Wat homeopathie, acu punctuur, alternatieve geneeswijze betreft loopt Nederland ontzettend achter bij andere landen. Er komt bij, dat je vrijwel geen medewerking krijgt van de artsen Sommigen staan er wel voor open Anderen wijzen het pertinent af. Maar er zijn gelukkig artsen, die wel meewer ken, en anderen die er niet tegen zijn. Ik kom ook artsen tegen, die zijn overgegaan naar de homeopa thie. Ze zijn zelf niet gelukkig met vele allopathische behandelingen En weet je, de alternatieve ge neeskunde moet je uit liefde voor de medemens beoefenen. Pas je vaak zolen toe? En hoe gaat dat bij modieus schoeisel?" „Als ik zolen toepas, dan houd ik dus rekening met bepaalde orga nen. Met de mannen is dat geen pro bleem. Met de vrouwen kan dat problemen veroorzaken Je moet ook de persoonlijkheid in acht ne men. Als het iemand is met zeer elegante kleding, dan kan ik geen hoge hakken verbieden, al zie ik dat ze dat nodig heeft Ik pas de therapie aan de mens aan. leder mens heeft toch een andere bena dering nodig. Voor ons is erg belangrijk; wat gaat er aan de maag- of hoofdpijn vooraf. Waarom heeft iemand mi graine. wat voor stoornissen zijn er in het lichaam, aan de lever, aan de maag Hier komt toch de grote civi lisatie ziekte naar voren stress. Omdat deze juist klachten te zien geeft, onder andere door het te luxe leven, dat we leiden, door roken, te veel zitten, geen juiste voedingsge woonte, spanningen. Al deze din gen ontaarden dan in klachten van maag-, darm-stoornissen, migrai ne, bloed- en stofwisselingsstoor- nissen. Wat ik wel kan vragen is dat men sen een speciaal apparaat voor de voeten aanschaffen. Dat apparaat Kan via het bewegen der voeten de hele bloedsomloop stimuleren Men kan daardoor zelf bepaalde kwalen verhelpen Met name sla peloosheid, koude voeten, darm- stoornissen, verstopping, aam beien, hoofdpijn, moeheid, luste loosheid OORZAAK BELANGRIJK Evelyn Valkman acht de oorzaak ontzettend belangrijk. Het is heel belangrijk, dat men niet alleen symptomen gaat bestrijden, maar om achter de oorzaak van de symptomen te komen. De reflexzo- netherapeut zal door de gehele voet af te tasten en naar pijnlijke plekjes te speuren zijn werksche ma kunnen vaststellen Soms ont staat verstopping in de darmen, omdat de darmen vertraagd werken. Soms kan de verstopping in de darmen een gevolg zijn van iets anders Het is heel belangrijk om dat vast te stellen Naast de reflexzonemethode ge bruikt Evelyn Valkman ook het magnetisme of een kombinatie van beide. Dit is sterk afhankelijk van de aard van de aandoening en de instelling van de persoon Soms is het sneller op de aandoening zelf te werken dan via de reflexzones „Van groot belang is liefde", zegt ze. „Je werkt in feite met energie. Dat komt vanuit jezelf. Als een mens daar niet voor open staat blokkeert hij zichzelf Als reflexzo- netherapeut-magnetiseur haal je blokkades weg uit het lichaam. Een orgaan, dat niet goed funktioneert, dat geblokkeerd wordt dus, kun je met jóuw energie deblokkeren >TAl na] sr m!

Leusder Krant | 1982 | | pagina 5