NIEUWE NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR t,: ten, lfl, Hoevel t, 1, Stout Woensdag 11 Februa r i. r* Voor de deur. No. 12. Negende Jaargang. Uitgever: A. M. Slothouwer, Eene viermaal geplaatste ad vertentie wordt slechts drie maal in rekening gebracht. Baarn, 9 Febr. De Baarnsche luidjes hebben dezen winter niet over weinig af- Scherpenzeel, 8 Febr. De vacature, ontstaan door het vertrek van Ds. T. J. van Stipriaan Luïcjius naar Heerjansdam, werd heden tot onze groote blijdschap ver vuld. De Heer A. J. Ruijs van Hollandsche- ANIERSF Abonnementsprijs voor Amersfoort per 3 maanden 1, Franco door het geheele RijkJ 1,10. Afzonderlijke nummers 3 Cent. Dit Blad verschijnt des Woensdags- en des Zaterdags. te Amersfoort. Agent voor Baarn en Omstreken: W. Z. MULDER te Baarn. Advertentièn van 16 regelsƒ0,40. Iedere regel meer0,05. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiiin zende men den dag vóór de uitgave in. Amersfoort, 10 Febr. '80. Diakenen der Christelijk-Gereformeerde gemeente te Amersfoort, daarin gesteund door het oordeel van den Kerkeraad, von den geene vrijheid de hun ten behoeve van de armen toegezonden gelden aan te- nemen, die door het geven van concert en tooneelvoorstelling zijn bijeengebracht. In de namid.-godsdienstoefening maakte Ds. W. J. Immink, Zondag aan zijne ge meente bekend, dat hij vrijmoedigheid ge vonden had, voor het op hem uitgebracht beroep naar Schiedam te bedanken. De Gemeente zong den geliefden Leeraar, staande toe Ps. 134 3. De Heer P. C. Mondriaan, hoofdonder wijzer aan de school voor Christelijk Na tionaal Onderwijs te Amersfoortis ge plaatst aan de Christelijke School te Win terswijk. De Voorjaars-actenexamens voor het Lager-Onderwijs, zullenvoor de prov. Utrecht, gehouden worden op Woensdag 31 Maart e. k. en volgende dagen, in het FEUILLETON. ui. De ridder legde als stomme plechtige verzekering de hand op het hart, en zijne schoone metgezellin vertelde verder: ,/dus wees op mijn vijftiende jaar, werd ik naar eene kostschool gezonden, waar ik eenige gelukkige jaren sleet, totdat eens mijn oom kwam en mij voorstelde met hem te huwen." //De vermetele!" riep de ridder uit, nog eens de hand der dame vattende, die hem echter met een bestraffenden blik onttrok ken werd. //Neem mij niet kwalijk," vervolgde hij toen zachtjes en beschaamd; z/het was slechts belangstelling voor u wilt u de goedheid hebben door te gaan?" //Hij sprak mij van mijne eenzaamheid," aldus ging zij voort zijn wensch inwilli gende; ,/van de bescherming, die ik bij hem vinden zou van zijne genegenheid voor mijik was zestien jaar de wereld en het leven lagen voor mij nog in duisternis ik stemde toe." locaal van den Heer Smit, Maliebaan, te Utrecht. Die daaraan wenschen deel te nemen, melden zich aan, vóór 10 Maart, bij den districts-schoolopzienermet overlegging van de vereischte stukken. Wij vernemen uit goede bron dat het bericht in het Utrechtsch Provinciaal en Stedelijk dagblad van Maandag als zoude het landgoed Nimmerdor onder Amersfoort reeds verkocht zijn, geheel bezijden de waarheid is. Een woord van dank aan de leden der rederijkerskamer //door vriendschap tot kunst" voor de aangename avond ons 11. Maandag verschaft. Een woord van lof tevens over de uitvoering; mocht de stem verheffing op sommigen plaatsen wat al te sterk zijn, die fout is slechts klein en toch deed ze eenigsints schade aan het geheel. De kostumes waren prachtig en gaven de kleederdracht der 14e eeiiw zeer juist terug. Welverdiend was dan ook het applaus, dat zoowel bij het eerste en her haaldelijk bij het vrolijke nastukje door de overvolle zaal weerklonk en ons zeker wel recht geeft te zeggendat niemand der vele toeschouwers onvoldaan huiswaarts keerde. Met de woorden//Armonschuldig slachtoffervatte hij weder hare hand. z/Maar mijnheer ik moet u ten zeerste verzoeken //Vergeef mij slechts reine, ware belangstelling voor u! Wil u zoo goed zijn uw verhaal te vervolgen?" z/Ik ben' er mee klaar," zeide de dame koel,/na eene langevermoeiende reis wilde ik nu toch wel wat rusten ten minste zwijgen De jonge man stond op om de dame meer plaats te laten, en deze breidde haar mantel over den ganschen koffer uitopdat hij niet weder zou gaan zitten. z/U wil dus werkelijk slapen?" vroeg hij een oogenblik later. //Ik zal het ten minste beproeven en raad uhetzelfde te doen." z/U is buitengewoon vriendelijk; maar staande ben ik dat toch niet gewoon." //Goeden nacht dan//Goeden nacht De jonge vrouw wikkelde zich vaster in haar mantel en sloot de oogen; maar niet om te slapenalleen om een einde te maken aan een onderhoud, dat volgens haar inzicht niet langer voortgezet mocht worden. Haar cavalier aanschouwde haar wisseling te klagen. Het departement tot Nut van 't Algemeen heeft met de oude gewoonten gebroken en laat flinke sprekers, zooals Justus van Maurik, de Veer, van Gorkum, enz. optreden en de leden maken van die samenkomsten een trouw gebruik. De Heer Ronge doet ook zijn best. Maandag 26 Januari amuseerde Bamberg een uitgelezen gezelschap in het //Hotel Ronge". Zaterdag 31 Januari hadden de leden der sociëteit daar een zeer geanimeerd bal ten voordeele der noodlijdenden door den watersnood. En Donderdag 5 Februari gaf de Hilversumsche Rederijkerskamer //Oefening en Uitspanning" daar eveneens eene buitengewone vergadering. Het programma werd flink afgespeeld en het talrijk opgekomen publiek heeft zich buitengemeen vermaakt. Jammer dat het zoo laat werd. (12 unr.) De oudstrijders van Waterloo beginnen thans te verminderen. Zoo wordt het over lijden gemeld van Van der Werf uit Leeu warden; v. d. Koppel, te Loenen aan de Vecht. Ook Baarn heeft de zijne verloren, Jan v. d. Broek is heden in den ouder dom van 84 jaar overleden. lilWfrWMPOWMBBMaga—B met zoo deelnemende blikken, dat men bij hem wel iets hoogers dan eene voorbijgaande belangstelling mocht veron derstellen. Hij had medelijden met hare uitputting; hij verweet zich mischien ook, dat hij te voorbarig geweest, en verder gegaan was dan de toestand wel toeliet, maar toen nam zijn ernstig geworden gezicht weder eene humoristische uitdruk king aan, en de fijn besneden lippen bewogen zich tot een nauwelijks hoorbare alleenspraak: //Zij slaapt;" fluisterende hij//en hoe schoon slaapt zijik zal als trouwe, romantische schildwacht haar slaap bewaken." Toen nam hij zijn stokje als een geweer over den linker schouder en liep voor zijne beschermelinge heen en weder die van haar kant niet na kon laten, in zich zelf, over den on- schuldigen jongen man, te lachen. Deze had eenige minuten langs het voorwerp zijner zorg heen en weer geloopen, toen hij bleef staan en het met opmerkzame blikken gadesloeg. De mantel was een beetje opengegaan, hij schoof hem zacht en voorzichtig weder dicht, toen trok hij ten tweedemaal zijne jas uit en legde die over de voeten van de dame. Nauwelijks veld tot ons overgekomen, werd des och tends in zijn dienst bevestigd door zijn schoonbroederden Hoogleeraar Dr. I. I. P. Yaleton Jr., met eene welsprekende rede naar aanleiding van 1 Joh. 1 vs. 2. De bevestigde legde des namiddags aan zijne toespraak ten grondslag, Evang. van Lucas, Hoofdst. 22 vs. 27 laatste gedeelte. Beide plechtigheden werden door eene zeer groote schare bijgewoond. BINNENLAND. De Tweede Kamer is tot hervatting harer werkzaamheden bijeengeroepen tegen Dinsdag 17 Februari e. k. des namiddags ten 3 ure. Het Staatsblad no. 5 behelst het be sluit van 22 Januari 1880, tot regeling van het ambtsgebied der inspecteurs, dis tricts en arrondissements-schoolopzieners en van de verdeeling hunner werkzaam heden. Het Rijk is voor het toezicht over het lager onderwijs verdeeld in 3 inspectiën. De eerste inspectie bevat de provinciën Noord-Brabant, Gelderland en Limburg; de tweede de provinciën Zuid- en Noord- holland, Zeeland en Utrecht; de derde de provinciën Friesland, Overijsel, Groningen, Drente. Het Rijk is voor het toezicht over het had zij echter de aanraking gevoeld, of zij sprong op en riep op ernstige toon: z/Ga heen mijnheer." De ridder mompelde verlegen eenige woorden. z/Ga heen, of ik verlaat zelf deze plaats!" zeide de dame, terwijl zij een paar stap pen deed om haar plan uit te voeren. z/Neen" riep de ridder uit, haar te genhoudende; //als het dan volstrekteen van beiden zijn moet, dan zal ik gaan vaarwel waarde mevrouw uw dienst willige dienaar." Met deze woorden nam hij eerbiedig den hoed af, liep het trottoir langs en was weldra in de duisternis van den nacht verdwenen. De dame bleef alleen en maakte droe vige beschouwingen ten nadeele van de mannen. Waarom kon deze bevallige jonge man zijne rol niet uitspelen, zooals hij haar begonnen was? Waarom moest hij zijne ridderlijkheid door indringend heid bederven, die, al was ze nog zoo onschuldig en zacht, toch altijd de gren zen der welgevoegelijkheid overschreed? - Wat was nu het einde van zijne zoo schoon begonnen handeling?

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 1