NIEÜWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR t, Baan, Bunschoten, Eemnes, Hamersvelfl Sctonenzeel, Stontentog t Uitgever: A. Af. Slothouwer, Zij, die zich met April a.s. op de Aleuwe Amersfoortscbe Courant abonneeren, ontvan gen de nummers, die tot dien tijd nog verschijnen, GRA TIS. EENE KERSTVERTELLING. Zitting van den Gemeenteraad van Amersfoort van Dinsdag 9 Maart. AMERSFOORTSCHE COURANT. Abonnementsprijs voor Amersfoort per 3 maanden 1, Franco door het gehcele Rijk1,10. Afzonderlijke nummers3 Cent. Dit Blad verschijnt des Woensdags- en des Zaterdags. te Amersfoort. Agent voor Baam en Omstreken: W. Z. MULDER te Baarn. Advertentiën van 16 regels Iedere regel meer Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën zende men den dag vóór de uitgave in. 0,40. 0,05. OFFICIEELE PUBLICATIE. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, Brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat de lijstenaanwijzende de persoaen, in deze gemeente bevoegd tot het kiezen van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad, zijn vastgesteld, en benevens die, behelzende de namen der personea, welke in gevolge art. 35 der wet van den 4. Juli 1850 (Staatsblad No. 37) van gemelde lijsten zijn geschrapt, op heden aan de bergplaats bij het raadhuis zijn aangeplaktwelke lijsten 'gedurende veertien dagente rekenen van hedenalle werkdagen van 10 tot 1 uur, op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage liggen. Amersfoort, den 6. Maart 1880. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, De Secretaris, VAN PERSIJN. W. I. SCHELTUS. Amersfoort, 9 Maart 1880. Door het gemeentebestuur is Maandag in het openbaar aanbesteed en aan den min sten inschrijver gegund: le. het maken van eene schoeiing aan de kleine Koppel, ter lengte van 80 meters; de inschrijvingen bedroegen van C. Streefkerk te Ameide, f4900, J. Fruijtier te Utrecht, f 4670, J, FEUILLETON. VII. (Slot.) Een kwartier later rolde het rijtuig met den professor en Lore op den straatweg snel naar het dorp aan het strand. Het rijtuig hield voor het kleine huis stil waarin, zooals men den vragenden reizi ger gezegd had, de weduwe Rosen woonde. Het vriendelijke gezicht in de witte muts, waarnaar de zoon zoozeer verlangd had, verscheen in de geopende deur van het huisom naar de oorzaak van het vreemde bezoek te vragen. //Waarde vrouwbegon de proffessor, die alleen uit het rijtuig stapte en de vrouw in het huis volgde, „ik hoop hier uw zoon te vinden, om hem een goed bericht te brengen." De oude vrouw glimlachte. „Mijn zoon is nog niet hier, maar mijn hart zegt mij, dat ik hem heden kan verwachten, en dat u naar hem vraagt, versterkt mij in mijne hoop hem heden hier te zien. Hij heeft mij sedert vele weken niet geschre^ ven, en het is dan altijd zijne gewoonte geweest, om mij onverwachts, door zijne komst te .verrassen; van avond, als te zijner eer weer een kerstboom zal branden, dan zal ik mijn lieven jongen bij mij hebben. De professor zag in het nauwe kamertje van de weduwe rond, er stond een kleinen G. van der Geest te Amersfoort, f4650, P. Leenders te Utrecht, f4117, G. Prins te Amersfoort, f 3880, J. C. van Eybergen aldaar, f 3632 en S. Knoppers aldaar f3185. 2e. het uitbaggeren van een gedeelte der haven, tusschen de groote en kleine Koppel, over hare geheele breedte en ter lengte van 90 meters, tot eene diepte van 1,60 M. beneden A. P. Daarvoor beliepen de inschrijvingen van: C. Streefkerk, f1600, P. Leenders, f 1200, J. Fruitier, f811, J. C, van Eijbergen, f788, W. van de Kooij te Amersfoort f 740 en G. Prins, f 680. Voor beide perceelen, in ongevraagde massa, is ingeschreven door J. C. van Eijbergen voor 4345, J. Frui tier, f 5355 en J. Krachten te Utrecht, f5370. Voor de 4'/3 percents geldleening van f40000, door het gemeentebestuur uitge schreven, is volgenderwijs. Hering Zoon te Amersfoort 32 aandeelen van f 500 a 102 en 10 a 100l/2, Vlaer Kol alle aandeelen a 1016/i, Nachenius Zoon 40 aandeelen a 1011/16, 12 a 101 en 12 a 100'/8, Scheurleer Zoon allen D, 101, C. Oortman Zoon allen 1001/8 Huide- coper en van Drielen allen van 100V8 en W. Honig Cz. allen a 100 pCt. Er is alzoo een gezamenlijk bedrag van f 253000 aangeboden. Aangenomen zijn de hoogste inschrijving van Hering Zoon ad 16000 en de daarop volgende van Vlaer Kol, voor zooveel betreft f 24000 kerstboom op de tafel en terwijl hij er naar toe liep legde hij den brief-die hem dien morgen het goede bericht gebracht had, onder de groene takken. „Geef dien brief dadelijk aan uw zoon," zeide hijhij zal hem veel pleizier doen, en zeg hem dat hij niet van hier moet gaanzonder mij opgezocht te hebben hij kent mijn adres, die brief daar is eigenlijk aan mij geadresseerd." z/Als u mijn zoon een nieuwe, goede aanstelling bezorgd heeft," zeide de vrouw en drukte daarbij dankbaar de handen van den proffessor, //en u is daarvoor nog wel hier gekomenom hem dit goede be richt te brengen, neem dan den dank van eene gelukkige moeder aan. Geloof mij, u bewijst deze dienst geen onwaardige, mijn zoon is goed en eerlijk." fik geloof het graag, goede vrouw; deze aanstelling, waarvan u spreekt, be antwoord misschien niet volkomen aan uwe vei wachtingenal zal zij uw zoon ook als de schoonste belooning voor een langdurigmoeilijk werk toeschijnen. Laat aan hem de vreugde, u den inhoud ervan bekend te maken." De oude vrouw leidde den vreemden heer met waime dankbetuigingen naar het rijtuig terug. Toen zij het jonge meisje zag, wier gezicht betrok toen de professor over de afwezigheid van Rosen sprakverzocht zij vader en dochter, nog wat bij haar te vertoevenals zij nog een langen weg af te leggen hadden. Maar De gemeente komt dus eene som van f 720 ten goede. Op de Paardenmarkt van 8 Maart waren te Amersfoort 327 paarden aangevobrd. Handel was er weinig. Voor goede werk paarden besteedde men f300 a f 550. Verleden Vrijdag ontstond er kort voor den avondvermoedelijk tengevolge van aanwezige kraainesten, een vrij hevige brand in den keukenschoorsteen van een nieuw gebouwd heerenhuis, dicht bij de R. K. kerk op de Langegracht. Denzelfden dag is er op den hoek van de Varkensmarkt een schoorsteen in brand geraakt. liet gelukte nog al spoedig beide branden te blusschen. Naar wij vernemen heeft van Wilhel- mine von Ilillern-Birch, de gevierde schrijf ster vanGier- Wally, Eene ziel gered, Door eigen krachtenz.weer een roman het licht gezien, waarvan ook reeds eene vertaling in onze taal ter perse is. Dit werkgetiteldDoppellebenvormt met hare beide laatstgenoemde romans als het ware een trio. Reeds de titel duidt aan hoe uitnemend dit onderwerp is voor deze schrijfster, die in het schetsen vau de hartstochten der ziel hare grootste kracht vindt en wier werken op elke bladzijde getuigen van hare fijne menschenkennis en juiste opmerkingsgaaf, terwijl de roman tische vorm in hooge mate boeiend is. Lore smeekte haar vader, dadelijk terug te keeren, en deze was tevreden, toen hij zag dat zijn kind niet zocht te wachten totdat zij den jongen man kon ontmoet ten te meer daar hem gedurende de stille rit allerlei vreemde gedachten door het hoofd waren gegaan, toen hij het onrustige rondkijken van de glinsterende oogen van zijn kind bemerkt had. Ook bij het terugrijden wilde het on derhoud niet vlotten. z/De vrouw," zeide de professor, //wist werkelijk niets van de plannen vau haar zoonhij zeide mij verleden, dat hij alleen het lijden op zijn moedig hart geladen haddes te grooter zal heden de vreugde zijn, vooral na de doorleefde smarten." Vader," zeide Lore, „hij zal vandaag niet bij zijne moeder komen, hij kan den langen weg niet afleggen, hij was gisteren al zoo erg afgemat en ellendig." „Hij zag er uit als een flinke jongen, mijn lief kind, hij zal zijne krachten be rekend hebben." Lore antwoordde niets, zij zat stil op hare plaats, de kleine handen in elkander, met glinsterende oogen den geheelen omstreek doorzoekend. Het geruisch in het dorphet rollen van de zeelangs wier strand zij reden, hoorde zij niet; zij zag slechts naar de voortdu rend dichter vallende sneeuwvlokken, en in hare verbeelding zag zij een bleek, hopeloos, edel gezicht en een slanke, afgematte gestalte, die langs den weg neergevallen en misschien door de sneeuw Verkooping van Vaste Goederen. Zaterdag 6 Maart 1880 in „het Ya 1 k j e" te Amersfoort. Notarisde Heer A. H. DRIJFHOUT VAN HOOFF No. 1. Een huis aan 't Havik. ii 2. u In massa opgehouden. Voorzitter de Burgemeester Mr. F. H. van Persijn. Tegenwoordig zijn 12 leden; afwezig de Heeren Drijfhout van Hooff, Schel- tus en Zandijk, allen met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter doet mededeeling van de navolgende ingekomen stnkken. Bericht van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken, dat bij koninklijk besluit het rijkssubsidie voor de hoogere burgerschool is verhoogd van f 7000 tot op f 8000 's jaars. Goedkeuring van Ged. Staten op de raadsbesluiten betreffende het aangaan van eene geldleening, den aankoop van een huis op den hoek van het singel, den afkoop van uitgangen, en den ver koop van 't gebouw der voormalige gar- nizoensopotheek aan het rjjk. Voor informatie. bedekt was. Op den hoek van het bosch, schrikte het eene paardde koetsier steeg van den bok en ging naar den kant van den weg. „Mijnheer den professor," riep hij„hier ligt iemand in den sneeuw, wil u eens zien of er nog leven in is?" De professor steeg langzaam uit het rijtuig, met snelle sprongen vloog Lore hem voorbijzij boog zich over de ge stalte heenen keek in het bleeke gelaat. „Papa" riep zij, „wij hebben hem hier gevonden." Met groote moeite gelukte hethet bewegingloozeal was het dan ook niet verstijfde lichaam in het rijtuig te leggen, dat nu langs de zee naar Rosen's ge boortedorp reed. Weer hield het rijtuig voor het kleine huisje van de weduwe stil, met weinige woorden vertelde Lore, hoe zij hem gevonden hadden. Weldra lag George in de armen van zijn moeder, en toen nu na eenige minuten van ernstige spanning de bruine oogen zich openden en een straal van helder bewustzijn over het gezicht van den jongen man scheen, zag hij lang in het lieve, trouwe, oude gezicht. „Vergeef mij lieve moeder, ver geef mij," zeide hij zacht, „ik kom in uwe armoede als de verloren zoon, zelf arm en zonder hoop." De gerimpelde hand van zijne moeder streelde hem zachtjes. „Als je komt, ben ik altijd rijken vandaag kom ik je met volie hand tegemoet. Ik heb goede be richten voor je. Hier deze heer

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 1