NIEUWE NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR Amersfoort, Baam, Bunsclioten, Eemnes, Hamersvelfl, Hoevelaken, Hoogland, Lensden, Soest, Scliernenzeel, Stontenlinrg, ïirscle en flfonflenlierg. Woensdag 12 Mei. No. 38. Negende Jaargang. Uitgever: A. Af. Slothouwer, W. Z. MULDER te Baarn. Eene viermaal geplaatste ad vertentie wordt slechts drie maal in rekening gebracht. OFFICIËELE PUBLICATIE. Amersfoort, 12 Mei 1880. De Rotterdamsche bank heeft den heer J. C. Leinweber benoemd tot Correspon dent voor Amersfoort en Omstreken. Het bouwen van twee schoollokalen aan de meisjeschool alhier is door Burgemeester en Wethouders aanbesteed, twee inschrij- vingsbilletten waren ingekomende minste inschrijver de Heer J. C. v. Eybergen voor f 5360, is het werk gegund. FEUILLETON. Men moet maar gelukkig zijn. IV. Dezen keer zat het booze toeval in de gedaante van een der leden van het ge zelschap voor eene groote, ontstemde dorps piano, en speelde in het zweet zijns aan- schijns eene eenigszins onregelmatige wals, op wier tonen het gebeele gezelschap oud en jong, licht en zwaar, vroolijk begon te dansen. Toen Frits in de geopende deur ver scheen en naar zijn hoed rondzag, vingen zijne oogen een enkelen, korten, vluchti- gen blik van Lotte op, die scheen te vra gen//Danst u niet?" v Frits werd inwendig heen en weer ge slingerd als een riet in den wind! Hij danste goed, goed genoeg om alle aanwe zigen in de schaduw te stellen, en hij hield er veel van. Weldra begon hij dan ook den schoon- - sten dans, dien hij ooit gehoord of gedanst had. Zooals hij nu met Lotje rondvloog, vurig en toch op de maat, zoo, dat voelde hij duidelijk, zou hij ook met haar door het leven kunnen vliegen! Het kon wel on verstandig zijn, dat hij gebleven was, maar de mensch heeft eene zoo slechte natuur, De Amersfoortsche Districts-Commissie van het fonds tot aanmoediging en onder steuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft den Heer W. Frans tot Secretaris benoemd, in de plaats van den Heer J. H. Boeckholt, naar elders ver trokken. Leusden, 9 Mei. Onze geachte leeraar Dr. C. Hv. Rhijnberoepen predikant bij de Herv. gemeente te Gouda, hield heden namiddag zijn afscheidsrede, tot tekst nemende de woorden van Paulus, Efeze 3 vers 1417eene groote schare was daarbij tegenwoordig. Wij herinneren onzen lezers, dat de zomerdienst op den Rijnspoorweg reeds den 10. dezer is aangevangen. De koningsprijs in de watersnood-verlo ting is gevallen op een lot, 't welk aan een dienstbode van een aanzienlijk ingezetene der gemeente 's Gravenhage behoort. Met een kind op den Hollandschen spoorweg in een coupé 2e kl. reizende, moet iemand een billet le kl. nemen. De Holl. Spw.-Maatschappij moet thans voor nemens zijn deze gunstige bepaling te ver anderen en voor het kind een afzonderlijk billet 3e kl. te eischen. In het algemeen belang der schipperij zal de kleine schutsluis te Zwolle blijven bestaan en zal men haar restaureeren. dat het onverstandige hem dikwijls, om niet te zeggen meestal, het beste bevalt! En met het schoone gevoel, //nu heb je eenmaal een dommen streek gedaannu is het toch onverschillig, hoe ver je gaat," was Frits zoo vrij de duidelijkste toespe lingen op zijn bovendien zeer doorgrond- bare hartstoestand te maken en hij vond geen onwillig gehoor In de betoovering van het oogenblik en om zijn geweten tot zwijgen te brengen, wond onze held zich op tot bijna uitge- latene vroolijkheid; hij danste als een be zetene, niet alleen met Lotte, niet alleen met alle jonge dames, neen, hij bewoog zelfs hare moeders en eindelijk zelfs de goede tante, onder zijne leiding eene wals te wagen, hetgeen na het noodige tegen stribbelen en lachen eene groote en alge- meene vroolijkheid verwekte; hij bracht met oproeping van alle huisvaders eene quadrille bij elkaardie aan kunstvolle ontwikkeling alles overtrof wat op dat ge bied ooit uitgevonden was; hij bracht allen in verrukking, behalve den blonde, die, van zijne plaats verdrongen, met donkere blikken achter een glas punch zat en zich op het gezelschap vi reekte door eene massa eet- en drinkwaren te verdelgen. Eindelijk werd tot den terugtocht beslo ten, De plaids, doeken en mantels, die tot een woesten klomp opgerold waren, werden De Coöperatieve winkelvereeniging en bakkerij te Haarlem, heeft over het eerste kwartaal van 1880 een bruto winst van 17.6 percent van den inkoop gemaakt. De Koningin van Engeland heeft aan onze Regeering haren dank doen betuigen voor de groote voorkomendheid, waarmede zij bij hare doorreize over het Nederlandsch grondgebied allerwege ontvangen is. Te Amsterdam is tegen een man, die, om een slokje te kunnen koopen, een schuier stal, proces-verbaal opgemaakt. Uit een goederenwagen te Amsterdam zijn zes doozen met verschillende goede ren gestolen. De dief loopt nog. Zaterdagnacht ontstond te Velp brand in,eene woning, waarbij de inboedel ge heel verbrand is. Een inwoner van Arnhem bracht ten gevolge van dien brand een vreeselijk uur van schrik door; zijneenig kind toch was bij de inwoners van het brandende huis sedert eenigen tijd in den kost besteed. Geruchtendat het kind in den brand zou zijn omgekomen, waren verspreid en drongen ook tot hem door. Gelukkig werden die bij verder onderhoek niet bevestigd, daar het kind nog tijdig gered was geworden. De oorzaak van den brand is onbekend. De Eerste Kamer der Staten-Generaal is tot hervatting barer werkzaamheden bijeengeroepen tegen Dinsdag 18 Mei, des avonds ten 8 ure. door twee knechts binnengebracht en los gemaakt. Frits had het goed van Lotte dadelijk gevonden en haar geholpen het zorgvuldig aan te trekken, waarna bij zijne plaats naast haar weer innam. Weldra rolde het rijtuig door den geu- rigen zomernacht. Overal was het stil en vreedzaamde sterren fonkelden in stille pracht, en de maan kwam boven de zwarte boomtoppen te voorschijn en verlichtte zacht den achtergrond van den nachtelijken he mel. In de verte sloeg een nachtegaalde tonen van zijne liefelijke stem drongen slechts zwak tot het gezelschap door, alsof het een echo was. Hoe meer zij de stad naderden wier lichten reeds aan den horizont flikkerden, des te meer voelde Frits den wensch, bijna de plicht, vóér zijn afscheid nog een ver klarend verontschuldigend woord te zeg gen, maar hij vond er geen! Zijn hart klopte hevig, toen hij zich in de stilte van den zomernacht weder her innerde wat hij gedaan had Het zwijgende meisje naast hem, wier lief gezicht, nu zoo zeldzaam ernstig keekwas dien morgeD, met de naïve vroolijkheid van een kind, van huis gegaan, en had niet aan de mo gelijkheid gedacht, dat deze dag een blij- venden indruk zou achterlatenof mis schien diep zou ingrijpen op haar volgend leven. De eer van het pairschap van Engeland zal o. a. ook worden toegekend aan onzen vroegeren landgenootmr. D. J. baron Mackay, die tot nog toe als lord Reay tot den Schotschen adel behoorde en als zoo danig geen zitting had in het Hoogerhuis. De Hoofd-Commissie der Watersnood verloting houdt zich ernstig onleding met collationeeren van de in proef gedrukte trekkingslijsten. Daar dit nazien, zal het nauwkeurig geschieden veel tijd eischt zoo wordt daardoor het verschijnen van de irijslijst eenigszins vertraagd. Voor een doeltreffende publicatie wordt door de Com missie zorg gedragen. De kunstboter-fabriek, der firma Ver- wiel en Van der Heijdente Waalwijk werkt uitstekend. Geregeld geschieden groote verzendingen per Geertruidenberg- sche en Waalwijksche stoombooten en tus- schentijds via Tilburg per spoor, welk een en ander gunstig werkt voor werkvolk voerlieden en vervoer-gelegenheden. Z. K. H. Prins Alexander der Neder landen, Prins van Oranje, vereerde dezer dagen de Vrouwen-Vereeniging van Arbeid Adeltafdeeling Arnhemmet een ge schenk, als prijs voor de aanstaande Verlo ting, bestaande in een Areonide Barometer. Onlangs werd bij de Amsterdamsche politie aangifte gedaan van een diefstal van ruim f 1000 aan Duitsch goudgeld gepleegd door een kellner, die zich te Amsterdam in een kosthuis ophield. Zijn Deed hij nu, wat hij doen moest, ver liet hij haar, zonder haar weder te zien, nadat hij met woord en blik zijn best had gedaan haar hart te veroveren dan had hij het leven van eene joDge muschdie argeloos in den bloementuin des levens speelde vergald; nooit zou het vertrouwen wederkeerenwaarmede het meisje het leven ingetreden wasom een dergelijk bedrog te voorkomen. En toch kon en mocht hij niet spreken, wie wist of hij niet op dit oogenblik de aanstaande van een ander was? Hij zuchtte diep. Lotte keek hem aan; er lag iets kin derlijks, vertrouwelijks op haar gelaat, dat hem door de ziel sneed. z/Waarom zucht uzoo!" zeide zij, half lachend. z/Ik denk weer eens aan de toekomst," zeide hij ernstiger dan hij dien dag nog gesproken had. z/Laat die toekomst maar met rust!" riep zij vroolijk uit, //die zal van zelf wel komen en u kan er toch niets aan ver anderen. z/Dat is juist waarover ik denk!" ant woordde hij altijd nog ernstig, //ik sta voor een keerpunt in mijn leven, mejuf frouw Lotje, en daaraan heb ik vandaag den geheelen dag te weinig gedacht." Hij zag dat zijne woorden eene lichte schaduw op kaar vroolijk gezichtje te voor- AMERSF00RTSC1E COURANT Abonnementsprijs voor Amersfoort per 8 maanden 1,Advertentiën van 16 regelsƒ0,40. Franco door het geheele Rijk1,10. TE AMERSFOORT. Iedere regel meer0,05. Afzonderlijke nummers3 Cent. Agent voor Baam en Omstreken: Groote letters worden berekend naar plaatsrnimte. Dit Blad verschijnt des Woensdags- en des Zaterdags. Advertentiën zenda men den dag vóór da uitgave in. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien art. 21 der wet van 4 December 1872 (Staats blad i\o. 134), Brengt ter kennis van de ingezetenen dat in de laatst- verloopen week geen sterfgeval aan MAZELEN in deze gemeente is voorgekomen. Amersfoort, den 10. Mei 1880. De Burgemeester voornoemd, VAN PERSIJN. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort doen te weten, dat de processen-verbaal van inlevering en opening der stembriefjes ter verkiezing van vier leden voor de PROVINCIALE STATEN in afschrift aan het Raadhuis zijn aangeplakt en gedurende veertien dagen op de Secretarie voor eenieder ter inzage liggen, alle werkdagen van 's voorxuiddags 10 tot 1 uur des na middags. Amersfoort, den 12. Mei 1880. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, De Secretaris, VAN PERSIJN. W. L. SCHELTÜS. BINNENLAND.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 1