Loge Jffl VAN CAMPEN CouisifliÉ in Effecten Belangrijk BencM. JACOB BUSSINK, - H.J. BONNIER, AD VEETENTIËN. te DEVENTER, Puike Kofflj 53 en Siroop 0'/2 Cent per pond, bij DE KREEK, Lavendelstraat Amersfoort. Mauritz F. W. J. de Jong. NOUVEAUTÉS, PRACHTIGE ALBUMS, TEVENS ALSMEDE Best Gruttemeel S'/„ Rijst 6V2 en best gesmolten Vet 33 per pond, bij DE KREEK, Lavendelstraat Amersfoort. naamd, en die zonder twijfel de eigenaar digste dief is der wereld. Voor een twintigtal jaren had Chester in een der wijken van Londen een school van gauwdieven gesticht. De leerlingen stroomden van alle kanten toe. De fijnste zakkenrollers, welke in de laatste jaren voor de rechtbanken verschenen en de anderen, die zich aan het oog der justitie wisten Ie onttrekken, waren allen leerlin gen van Chester. Wanneer wij zeggen dat Chester, in minder dan twee jaar, een fortuin heelt gemaakt van meer dan 50.000 p. st., kan men lichtelijk begrijpen hoeveel lessen hij geven moest. De leerlingen, wanneer zij de klassen van Chester verlieten, vereenigden zich in benden van tien, onder geleide van een man, door den meester betaald; onder liet oog van dien man doorliepen zij de we reld. De twee derden der winst werden den meester uitbetaald. Chester werkte slechts tweemaal in zijn leven: te Parijs, ten tijde der twee laatste tentoonstellingen. In 1878 werd hij aan gehouden en tot zes maanden gevangenis straf veroordeeld. Wat meer is, alle ver blijf in Frankrijk is hem streng verbo den. Sedert heeft hij zijne zaak aan twee zijner beste leerlingen overgelaten, is zich gaan vestigen in de omstreken van Bir mingham, waar hij menigvuldige bezittin gen heeft. Dezer dagen vroeg en bekwam hij verlof om naar Parijs te komen, waar eenige zaken hem riepen. Doch nooit mag hij zich op straat vertoonen, zonder vergezeld te zijn van twee politieagenten. Chester is 65 jaar oud en vader van tien kinderen, welke hij een zorgvuldige opvoeding doet geven. De winner van den grooten prijs van 150.000 frs. in de Fransch-Spaansche lo terij, heeft zich nog altijd niet bekend ge maakt. Een inwoonster van Leeds was met een weduwnaar geëngageerd. Zij had ge zegd slechts 31 zomers te tellen, doch later bleek dat zij 38 jaar oud was. De weduwnaar verliet haar dientengevolge; de vrouw vroeg schadevergoeding en de rechter wees haar er een toegroot 1 farthing (een vierde van een penny.) Wij lezen in verschillende dagbladen: Te Teltow, in de nabijheid van Berlijn, is opgericht een „kippen-fabriek"welke door middel van stoom gedreven wordt. Er zijn in deze fabriek 50 //broedhennen" of //moeders", zooals men het noemt, dat is, met andere woorden 50 ovens, geschikt om elk 120 eijeren door middel van stoom uit te broeden, waartoe 21 dagen gevorderd worden. Men berekent, dat de fabriek elke twee maanden ruim 100 stuks hoen ders aan de markt zal brengen. De hier bedoelde fabriek zal eerstdaags in werking treden. Te Ruprechtsau bij Straatsburg wordt een dergelijke fabriek reeds gedurende geruimen tijd met groot voordeel gedreveu. 100 stuks hoenders in de twee maanden is 600 in 'tjaar. Een gering product van 50 ovens die elk om de 21 dagen 120 eijeren uitbroeijen't geen per jaar een bedrag van 104285 eijeren uitmaakt. Boe deze kippenbroeijerij met dergelijke resultaten nog groote voordeelen kan af werpen wordt niet vermeldt, misschien dat de uitgebroedde kippen gouden eijeren leggen. Te Uston klopte een berenleider bij een pachter aan en vroeg om nachtverblijf. De boer wilde eerst mijnheer wel bin nen laten, maar niet zijn medgezel Bruintje;" doch na lang smeeken werd besloten, het varken uit zijn hok in een anderen stal over te brengen en den beer in het varkenshok te laten overnachten. Naauwelijks was alles in diepen slaap gedompeld, of drie dieven braken in, met het plan het vette varken te stelen. Naauwelijks hadden zij den beer in zijn slaap gestoord, of hij omhelsde den eer sten rustverstoorder zoo hartelijk, dat deze er het leven bij inschoot; een tweede ontving zulk een slag met een der stalen klaauwen, dat ook hij niet meer aan stelen dacht, terwijl de derde van schrik aan den grond genageld stond, en van angst zoo luid begon te schreeuwen, dat de buisgenooteD gewekt werden en de dief nog blijde was, er met inhechtenisneming af te komen. Een niet interessant staaltje van de wij ze waarop voor de orde en veiligheid iu het keizerlijke paleis te St. Petersburg ge zorgd is, dient het volgende Onlangs zond generaal Souroif een zij ner geheime agenten, die een zoo gunslig uiterlijk heeft, dat, alleen daarop afgaande men hem reeds grijpen en achter slot en grendel brengen zou, naar het paleis, ten einde zich aldaar met den onder-kom- mandant, den kolonel der gendarmerie Phedotoff sedert tot generaal bevorderd, te verstaan omtrent het nemen van zekere veiligheids-maatregelen. Spoedig kwam de agent terug met de mededeeling, dat hij den kommandant niet gevonden had maar tot zijne groote verbazing ongehin derd door het geheele paleis had gewan deld. Terstond begaf generaal Souroff zich met hem weder naar het paleis, vond kolonel Phedotolf, en verhaalde hem het gebeurde. Deze ontkende ten eenemale de moge lijkheid van het feit. De agent echter bood zich aan, zijnen togt te herhalen, onder voorwaarde dat de kolonel minstens 40 pas achter hem zou blijven. Zoo gezegd zoo gedaan. Aan den ingang van het pa leis sprak bij eenoogenblik met de wacht, stapte daarop binnen, en begon zijne vo rige wandeling door de corridors en over de trappen te herhalenzonder daarbij gestoord te worden. De kolonel, die hem volgde, was hierover zoo verschrikt, dat hij vreeselijk tegen dienstdoenden begon uit te varen, waarom zij den voorbijgan ger niet aangehouden hadden. Dezen be gonnen nu eeDe vervolging, en bragten weldra den bekenden agent als gevange ne terug. Is het te verwonderen, dat de Keizer ongerust is en zich in zijn eigen paleis niet veilig gevoelt, zoo elkeen er maar goedsmoeds kan binnenstappen? De hoofdbepalingen van de thans door de Tweede Kamer aangenomen wet tot bescherming van voor den landbouw nut tige dieren luiden „Het is verboden in het wild levende zoogdieren of vogels, nuttig voor land bouw of houtteelt, te vangen, te dooden, te vervoeren, te koop aan te bieden, te ver- koopen of te leveren, of ten verkoop of ter aflevering in voorraad te hebben." Het vangen of dooden van de in deze wet bedoelde dieren, zich bevindende het zij op, aan of in eene woning, of in het daarbij behoorende afgesloten erf, hetzij in tuinen, fruitboomgaarden of kweeke rsen, is den bewoner, den gebruiker van den grond en, met hunne toestemming, ook aan derden vrijgelaten. Gelijke uit zondering geldt voor het uithalen, ver nielen of verstoren van de zich aldaar be vindende eijeren en nesten. Als afgesloten wordt beschouwd het erf, dat ter hoogte van ten minste één meter omringd is door een muur, heg, schutting, raster- of traliewerk of omge ven door een sloot ter diepte van ten minste één meter vijftig centimeter onder het maaiveld." De landbouwers, die in de boschrijke streek der gemeente Apeldoorn woonach tig zijn, ondervinden tegenwoordig veel last van de herten, die aan de opschietende roggelanden belangrijke verwoestingen toebrengen. Een merkwaardige huwelijksvoltrek king had den len dezer plaats te Karls ruhe tusschen de hertogin Pauline von Wurtemberg en een eenvoudig burger, dr. Willim. De bruid werd, na de burgelijke voltrekking van het huwelijk, naar het altaar geleid door hertog Nicolaas von Wurtemberg, gouverneur van Krakau, de bruidegom door de beide hertoginnen- weduwen, moeder en grootmoeder van de bruid. De hofprediker Sucher had tot tekst genomen de woorden: De Heer ze- gene u," en drukte den bruidegom vooral op het hart, zijne bruid lief te hebben, die om zijnen wil veel had opgegeven en van veel afstand had gedaan, die hem nietal- leen door haar Buis, maar door geheel een hertogdom geschonken werd. Deze woorden schijnen der bruid aanleiding te hebben gegeven om na haar ja„ deze woorden te laten volgen >lk voeg hier bij, dat ik niets heb prijs gegeven, waar aan mijn hart hing, en dat ik benijdens waardig gelukkig ben." Tusschen deNederlandscbe en vreemde spoorwegondernemingen zijn onderhan delingen aangeknoopt, nopens de uitgifte van zesdaagsche retourbiljetten tegen vertuiuderde vracht, tusschen Parijs en die Nederlandsche stations, waarmede de Fransche hoofdstad reeds door regt- streeksche biljetten voor enkele reis in verbinding staat. Tot nu toe moesten de spijkers één na één uit de hand worden gesmeed, doch thans is in Amerika eene machine uit gevonden, die 150 spijkers in eene mi nuut fabriceert.. Dit zal dus eene revolutie in de spijkerindustrie teweegbrengen. De burgemeester van Yriezenveen heeft, met het oog op de heerschende droogte, ter voorkoming van rampen en ongeluk ken hetrooken buiten de huizen, zoolaDg de droogte aanhoudt, verboden. Een bewoner van Hoya had een geit wier jong, als naar gewoonte, dadelijk van de moeder verwijderd werd. Deze laatste was na het melkworden eenigermate onge steld geworden en kon op bare voorbeenen niet goed staan, maar had toch een goede eetlust en liet ook met. betrekking tot het melkgeven niets te wenschen over. Spoe dig daarop kwam zij in handen van een anderen eigenaar. De kooper kocht twee ongeveer zes weken oude biggen en plaatste dezewegens oogenblikkelijk gebrek aan ruimtebij de geit op stal. Toen men daags daaraanvolgende daarin kwam, zag men dat de beide biggen aan den uier van de geit lagen en zich aan de versche melk laafden. Maar daar men bevreest was dat de biggen met hunne scherpe tanden de spenen van de geit zouden beleedigen, verwijderde men de geit, waarmee deze zich hoogst ontevreden "toonde, gelijk uit hare gebaren duidelijk genoeg bleek. Drie weken later was een der biggen weder in den stal van de geit geslopen en vond de eigenaar toen hij daarin kwam de big gen weder aan de moederborst van de geit. Een deel van de Gotthardtunnel, 6300 meter van den zuidelijken ingang, is inge stort; 3 werklieden werden gedood, 6 wer den gewond. ALLERLEI. In een stil koffiehuis zaten eenige be jaarde heeren de courant te lezen. Een jeugdige windbuil kwam binnen, en riep luid: //Hoeveel ezels zijn hier toch wel in de zaalEen der heeren zag even op, en antwoordde kort af: //één sedert u binnen kwaamt," Advokaat van den beklaagde, tot den klager. //Je verklaard dus, dat je vrouw Vergif in je veldflesch gedaan heeft om je te vermoorden. Maar hoe weet je dat het //vergif" was?" Klager (de flesch van de tafel nemen de) „Als uwe 't niet gelooven wil. neem er dan maar 'res een slokkie uit." Luitenant: //Korporaal, waarom heb je den sergeant van de wacht niet gesalu eerd Korporaal: //Neem me niet kwalijk luitenantmaar de sergeantweet uis de vorige vrijer van mijn Lize hij heeft haar laten zittenweet uen daarom zei ze tegen meals je den kerel durft groe ten is het uit met ons. Daarom heb ik 'em niet durven saluëeren." Verklaring. President van het hof. ,/Wat had je voor reden den agent van politie een val- schen naam op te geven?" Vagebond. //Neem me niet kwalijk me neer, maar ik wilde incognito reizen." Diepe smart. Man//Mijn hemel Marie, wat kijk je verstoord; scheelt er wat aan?" Marie: nAls je in mijn hart kon kijken zou je misselijk worden." Heer: //Ja, mejufvrouw, de goede ge dachten komen onverwachts gelijk de blik sem." Dame: //Die is dan bij u zeker nog nooit ingeslagen?" Gerust. Maar mevrouw, ik kan me niet begrij pen hoe u nog zoo opgeruimd wezen kunt; uw man is toch zoo zwaar ziek en we moe ten 't ergste duchten. Wij zijn op alles voorbereid: hij is in een levensverzekering. lste leerjongen: //Zeg, hoe kom jij aan die sigaren 2de leerjongen Die neem ik van de juf vrouw weg." lste leerjongen//En hoe komt de juf vrouw er aan 2de leerjongen//Die neemt ze van den meester weg voor Piet, den meesterknecht." Hofleverancier van Z. M. den Koning, uit de van oudsher gekroonde „A. 11 e- mansgadin g," heeft als eenig Depót houder zijner echte DEVENTER KOEK, voor Amersfoort en Omstreken gevestigd bij den Heer Jf. A. SCHOTER- MAM, waar dezelve steeds versch is te bekomen. VERGADERING in de 3e gr/, op WOENSDAG den 12<len MEI 1880, 's avonds om 7x/2 uur. De ondergeteekende heeft de eer te berichten, dat hij zich hier als gevestigd heeft. Door soliede be handeling hoopt hij zich het vertrouwen waardig te maken. Amersfoort, Korte gracht, B 56. De ondergeteekende heeft de eer de ontvangst te berichten van een extra fijne collectie goederen, waar onder zeer vele alsPortemonai's Cigaren- en Ciga- retten Kokers en Doozen echte Barn steen-, Meerschuimen Rozenhout- Ta baks- en Cigarenpijpjesmet en zonder Etui. mooie Wandelstokken en zeer doelma tige Lucifersdoosjes en Zaklantaarns ter groote eener Snuifdoos Zeer gemakkelijke Heeren- en Dames- Reistasschen, kompleete Scheer- en Naai- Étui's. Domino- en SchaakspelenDam- Schaak- en Triktrak-Borden en alle soorten van GezelschapspelenOmbre- doozen en Fiche's. echte Brittania Metalen Koffijkannen, Trekpotten en Spiritusstoofjes, Berlin- Zilveren Lepels en VorkenTafel-, Dessert- en Trancheermessen, enzenz. Kristallen en Half Kristallen Wijn- Water-, Melk-, Bier- en Likeurglazen, extra fijn Verlakte Presenteer- en Schenkbladen SchilderijenSpiegels Pronk- en Bloemvazen, Mahonyhouten Naai- en WerkdoozenTabakspotten, Pijpenstandaards en Petroleum-, Kaar sen en Kooktoestellen en verder vele nieuwe zaken voor Huishoudelijk ge bruik. VERKOOPHUIS OP DEN HOF, te Amersfoort.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 3