NIEUWE NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR I, Ban, Busboten, Eenes, HameraU, Boenlatei, HooM Woensdag 16 Juni. I, t, Papa's Kiespijn. No. 48. Negende Jaargang. Uitgever: A. UI. Slothouwer, te Amersfoort. Agent voor Baarn en Omstreken: W. Z. MULDER te Baarn. Advertentiën kunnen inge zonden worden tot 's avonds 8V4 uur, des Dinsdags en Vrij dags. Eene viermaal geplaatste ad vertentie wordt slechts drie maal in rekening gebracht. OEFICIEELE PUBLICATIËN. De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort Gelet op art. 6 der wet van den 2den Juni 1875 (Staatsblad no. 95), Brengen ter kennis van het publiek, dat een door Joseph Kool ingediend ver zoek, met bijlagen, om vergunning tot het oprichten van eene loodgieter ij, ko- e r- en b 1 i k s 1 a g e r ij in het perceel alhier gelegen aan de Utrechtsche straat, wijk A, no. 91, bij het kadaster bekend ODder sectie E, no. 1832, op de Secreta rie der gemeente ter visie ligt, en dat op Maandag den 28. Juni aanstaande des voormiddags te elf uregelegenheid ten raadhuize wordt gegeven om, ten overstaan van het gemeentebestuur of van een of meer zijner leden, bezwaren tegen het op richten van de inrichting intebrengen. Amersfoort, den 14 Juni 1880. FEUILLETON. III. Weinige minuten waren moeder en doch ter in stille mijmering verzonken, toen de vaderlijken tred zich opnieuw deed hooren onrustbarend snel en luidruchtig kwam de patient naar beneden. //Het is in mijne kamer niet uit te hou den van de kou," riep hij woedend uit, toen hij binnen trad//de pijn wordt hoe langer hoe erger." //Heb je dan wel bruispoeder ingeno men?" vroeg zijne vrouw. //Zeker heb ik dat gedaan, maar zooals te voorzien was werd het daarvan veel er ger! Ik wilde dat die vrouwen toch op hielden met huismiddeltjes. Dat knoeit zoolang, totdat men leven en gezondheid erbij inschiet. Nu, is het niet zoo, Emma?" //Ja, ja, Karei, dat zal wel," antwoordde Emma heel onderdanig, „als je het goed vindt, kunnen wij den dokter wel laten halen! Je bent er anders zoo tegen, om hem bij iedere kleinigheid te roepen." „Kleinigheidriep de rechter spottend, //natuurlijk is het eene kleinigheid, wan neer ik van pijn sterf,, en nauwelijks kan Schutterij. De Burgemeester van Hoevelaken maakt bekend, dat de alphabetische lijst der Schut terij van af heden gedurende 8 dagen ter Secretarie ter visie ligt en dat de loting zal plaats hebben op Dinsdag, den 22. Juni a.s., des voormiddags ten 10 ure. Hoevelaken, 13 Juni 1880. De Burgemeester voornoemd, AKERSLOOT. Amersfoort, 14 Juni 1880. Door Heeren Burgemeester en Wet houders van Amersfoort is Maandag 1.1. aanbesteed en gegund aan de minste in schrijvers 1. Het vernieuwen van paaljukken der Heerenpoortsbrug enz. enz. W. van de Kooj voor 1425. 2. Het vernieuwen van twee raamdor- pels der woning naast de burgerschool enz. enz. J. G. van der Geest voor f 900. 3. Het verven en behangen enz. op 't raadhuis. A. van Daal voor f 110. 4. Het verven van een vloer in de woning naast de burgerschool enz. enz. N. Broers voor f 179. 5. Het verven enz. van de armen school in de Koestraat. A. van Daal voor f 800. 6. Het witten en schoonmaken van het gebouw der Hoogere Burgerschool. N. Broers voor f 165. 7. Het witten en schoonmaken van de burgerschool, de tusschenschool en de ar- spreken! Maar heb ik gezegd dat de dokter gehaald zou worden De dokter de dokter hebben wij ons dan een huisdokter aangeschaft? En zoo den eer ste den beste te laten halen neen daar bedank ik ook voor! O die kiespijn!" „Arme papa!" zeide zijne dochter me delijdend en streek den kermende zacht over zijn wang. „Och wat beklaag mij niet! Eigen lijk denk je beiden tochdat ik de pijn overdrijf. Ik ken jelui wel!" Nadat het tegendeel van deze vooron derstelling bij eede verzekerd was, begon nen de dames met het onschuldigedik wijls miskende leger van huismiddelen langzaam en voorzichtig een guerilla. Het eerste aanbieden van homoeopa- thische droppels had bijna een moord ten gevolge maar toen deze storm voorbij was rukte men met Eau de Cologne en krui den moedig aan. Nadat de uitwerking van het hartverscheurende „Au," dat het aan wenden van alle nieuwe geneesmiddelen vergezeldedoor de gewoonte vernietigd was verdroeg de lijdende huisheer tien volle minuten eene en dezelfde behande ling, om dadelijk na afloop van dezen ter mijn de warme doeken weg te slingeren en koude doeken om te doen. Het mid daguur, dat de eenigszins levenmakende menschool in de Koningstraat. P. van Minnen voor f 151. ,8. De levering van 16 stoelen en 2 fauteuils, 24 banken met lessenaars4 schrijfborden7 tafels en 1 fonteintje voor het progymnasium. R. van Es veld voor f 550. 9. De levering van 6 kagchels voor het progymnasium. D. Wolbers voor f357. De Ned. Staatscourant van 15 Juni 1880, no. 139, bevat een staat van nala tenschappen, afkomstig van in Ned. Indië overleden militairen. Daartoe behooren uit AmersfoortJ. Grift, 58 centsW. van Zuilen, f7,62; A. van Egdom, f5,21; J. F. Querforth, f 9,A. van Leyenhorst, (conducteur), f 146,99; A. van der Velden, f 3,33; G. A. F. Combée, f 8,69; C. van Dijk, f2,76; J. van der Flier, f2,44; A. Kool, f2,98; H. Kraan, f3,17; W. van Rijswijk, f3,20; en uit Hoogland: G. van den Heuvel, f 5,28. De Heer W. Klomp en Echtgenoot binnenvader en moeder in het St. Pieters- en Bloklandsgasthuis, herdachten Vrijdag jl. hun 121/3-jarige Echtvereeniging. Tal rijke bewijzen van belangstelling ontvingen deze brave lieden. Vele geschenken van Dames Regentessen, van Heeren Regenten, van de mannelijke en vrouwelijke verpleeg den in dat gesticht en van Heeren Bijbel- commissarissen van "Wijk Breul, waartoe ook de Heer Klomp behoort, werden hun ter hand gesteld. Mogen de Heer Klomp en zijne Echtgenoot nog lang voor het Gesticht en hunne vele vrienden gespaard blijven zonen uit de school bracht, deed de beide vrouwen nieuwe angsten uitstaan. Eva vloog de jongens vol angst tot aan de trap te gemoet, om hen te bezweren, on- noodig kraken van laarzen en dergelijke aardigheden zooveel mogelijk te vermijden; maar er kwamen toch genoeg oogenblik- kenwaarin de gespannen zenuwen van den ouden heer des huizes door de tegen woordigheid zijner spruiten ondragelijk ge prikkeld werden. Toen zij met een hoor baar onderdrukt lachen, en elkander aan- stootende, verdwenen waren, was de vader zoo door toorn overstelpt, dat een vreese- lijk ongeluk onvermijdelijk scheen, en hij de zijnen bezwoer, hem aan zich zelf over te laten een wensch, dien hij uitdrukte in de zachte woorden: „Doe mij één ge noegen, en ga de kamer uit! Als je me zoo jammerlijk zit aan te kijken, word ik nog krankzinnig!" Niet zeer ongaarne voldeden moeder en dochter aan dezen wensch, nadat de zieke haar nog nageroepen had: „Als het niet beter wordt, kan je den dokter wel laten halen maar nietvoordat ik het nog eens gezegd heb!" Het huis van den kantonrechter had twee ingangen. Die voor bezoekers voerde van den breeden voortrap dadelijk naar den ingang, en was niet van sierlijkheid Gister werd in het Koffiehuis „den Arend" aanbesteed de bouw van twaalf huizen buiten de Slijkpoort. Minste inschrij ver was de Heer T. J. Boks alhier, voor f21775,—. Zitting van den Gemeenteraad van Amersfoort van Dinsdag, 15 Juni. Yoorz. de burgem. Mr. F. H. van Persijn. Tegenw. 12 leden; afwezig de heeren Herschel, van Rosenthal en Zandijk, met kennisgeving van uitlandigheid. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. Aan de orde van behandeling zijn de ter jongste zitting aangehouden reglemen ten betreffende het hooger en middelbaar onderwijs. De voorzitter opent voor hen die in algemeene beschouwingen over een der reglementen wenschen te treden de gelegenheid daartoe, doch geen der leden maakt er gebruik van, waarop beide ont werpen artikelsgewijze behandeld en ach tereenvolgens met algemeene stemmen on veranderd vastgesteld worden. Bij artikel 19 van 't reglement voor het hooger on derwijs, onder anderen inhoudende dat de leeraren, bij ongesteldheid, afwezigheid of vacature van ambtgenooten, ook van deze de lessen moeten waarnemen, gaf de heer Groeneboom te kennen dusdanige opdracht onbillijk te achten en stelde diensvolgens voor, met verwijzing naar de overgelegde adviezen van inspekteurs en verdere auto riteiten om in het artikel op te nemen de navolgende bepalingYoor deze extra- ontbloot. Men kon echter ook aan den ach terkant in het huis komen, en deze nauwe en donkere ingang was bestemd voor werk lieden, dienstboden en bedienden voor het gerecht. Tegenover dezen tweeden ingang lag de kamerwaarin de zieke heer des huizes zich dezen namiddag ophield. Juist was de rechter bezig, als een ijs beer in zijn hok heen en weer te rennen, toen er hevig aan de bel van de achter deur werd getrokken. Dadelijk daarop kwam de meid de kamer in. „Mijnheer, daar is een mijnheer doctor Stein, die vraagt of u thuis is." „Nu heeft mijne vrouw tochzonder het mij nog eens te vragen, naar den dok ter gezonden bromde de rechterdie het toppunt van menschelijke verdraag zaamheid bereikt hebbendeniet wist, of hij schelden of zich verheugen zoude. „Laat mijnheer maar binnenkomen zeide hij toen tot het meisje. „Na eenige oogenblikken kwam een zeer net jongmensch de kamer binnen, op wiens gezicht vroolijke scherts met meer ernstige gedachten scheen te strijden. Bij het zien van het toilet, waarin de heer des huizes hem ontving, behield de vroolijke uitdruk king de overhand al was het dan ook maar voor een klein oogenblik. „Mijnheer, u is, zooals ik tot mijn groo- MHERSFOORTSCHE COURANT Abonnementsprijs voor Amersfoort per 3 maanden 1, Franco door bet gebeele Rijk1,10. Afzonderlijke nummers8 Cent. Dit Blad verschijnt des Woensdags- en des Zaterdags. Advertentiën van 16 regelsJ 0,40. Iedere regel meer0,05. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën zende men den dag vóór de uitgave in. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien art. 21 der wet van 4 December 1872 (Staats blad No. 134), Brengt ter kennis van de ingezetenen dat in de laatst- verloopen week een sterfgeval aan MAZELEN in deze gemeente is voorgekomen. Amersfoort, den 14. Juni 1880. De Burgemeester voornoemd, VAN PERSIJN. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaiis, De Burgemeester, W. L. SCHELTÜS. VAN PERSIJN.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 1