TE KOOP: EEN JONGE AAP, Vliegendoodend Papier, s napssaijfajni S I 'NHV93NNV SNOHdTV KEUKENMEID TWEEDE MEID; A. M. Slothouwer. J. SINNIGE, ATTENTIE. Baarn. ADVERTENTIE N. V Bet zekerste middel om vliegen te verdrijven V die op de HOOGERE BURGER SCHOOL en BURGER-AVOND SCHOOL gebruikt worden, als: Passerdoozen Teekenborden Teekenhaken Teekenporte feuilles Boekdragers Teekendoozen Teekenpapieren Teekenpotloo- den Teekenpennen Trekpennen Decimeters Graadbogen Driehoeken Pistolets Doezelaars Doezelkrijt Doezelboekjes Vleugels Zwartkrijt Roodkrijt Witkrijt Houtskool Radeer- en Uniongom Oost-Indische Inkt Verwschot eitjes Penseelen Punaisen Sponsdoosjes zijn in ruime sorteering voor handen bij Dié lekkere goedkoope Zoute- visch en puike nieuwe Haring, beide eerste qualiteit, wenscht te koopenkome in de Nieuwe Winkel op de Appelmarkt te Amersfoort. £6 EDINBURGER Lekkere Boter a 60, puike eerste qualiteit Koffij A 65benevens puike Friesche Kaas a 14'/2 Cent per 5 onceverkrijgbaar in de Nieuwe Winkel te Amers foort. J. VAN WESSEM, BUITENLAND. Het dorp Gouaree, in Frankrijk, is door de zware stortregens, die daar in de laat ste dagen gevallen zijn, geheel overstroomd. In sommige huizen bereikt het water een hoogte van twee meters. Alle menschen moesten vluchten. De regtbauk van correctioneele politie te Bourg, hoofdplaats van het departement Ain, heeft een redacteur van het Journal de V Ain vrijgesproken, die den President der Pepubliek ,/eene machine om beslui ten te teekenen" had genoemd en gezegd had dat hij, iemand is die niet meetelt." Een persoon, die dezer dagen van Varna uaar ïtudschuk reisde, verzekert ten stel- liste, dat hij op Bulgaarsch grondgebied niet minder dan zes honderd Russische officieren in uniform heeft ontmoet. Cordigliani, de man die steenen wierp in de Kamer der Italiaansche Volksver tegenwoordigers, is tot vijf jaren gevan genisstraf veroordeeld. Het Spaansche prinsje of princesje, dat op komen is, heeft nu reeds een onder wijzeres; de hertogin de Medina de las Torres is daartoe aangewezen. En nu zegt men nog, dat de Spanjaarden niet voort varend zijn! in Amerika is het even als ten onzent zeer warm, maar toch heeft het ook daar in den nacht van 10 op 11 Augustus en wel te Peoria (Illinois) gevroren. Uit China heeft de Russische regeering het verblijdende bericht ontvangendat alle quaestien een bevredigende oplossing zullen krijgen. Donderdag heeft boven Antwerpen een allerhevigst onweder gewoed, dat twee uren aanhield. In het drooge dok aan Kattendijk wa ren vijftien werklieden bezig met het ka- lafateren van een schipdie personen zochten een schuilplaats onder den boeg van het schip, waar zij voor den regen beveiligd waren. Op eens sloeg de blik sem langs den mast naar beneden, over boord en langs het koperen beslag tot onder het schip. Twee der werklieden werden onmiddelijk gedood; vier anderen bekwamen erge brandwonden en de negen overigen werden bedwelmd. Op verscheiden plaatsen heeft de bliksem brand gesticht of op andere wijze stoffe lijke schade veroorzaakt. Ook uit den omtrek der stad zijn berigten van onge lukken ontvangen. Te Mortsel en te Deurne werd een man door het hemel vuur gedood. De luchtballon de Nederlanden heeft Woensdag zijn derde luchtreis uit de Volksgarten te Berlijn ondernomen. Zij duurde den geheele daaraanvolgenden Dacht. Het vullen was tengevolge der groote hitte spoedig en gelukkig afgeloo- pen, zoodat de ballon reeds voor 7 uur geheel rond was. De leiding der lucht reis had de broeder van den bekenden aeronaut Ed. Damm, de heer Paul Damm, op zich genomen, die met een passagier, den restaurateur Noack, welke laatste tengevolge eener weddenschap van 1000 Mk. tot de reis besloten had, in het slechts met drie zakken ballast beladen schuitje plaats nam. Te 7 uur precies gaf de luchlschipper het teeken tot loslaten en scheurde de ballon zich met buitenge wone kracht uit de handen der soldaten, en snelde in spiraalvormige wendingen de wolken te gemoet. Zoodra de streek van den bovenwind bereikt was, dreef een lig- te Zuid-Oostelijke koelte de reizigers in Noord-Westelijke rigting over de Dall- dorfer heide en de Tegeler See, waarbo ven de ballon, door het water aangetrok ken, plotseling begon te dalen. Het uit werpen van een halven zak ballast bragt weder een rijzing te weeg; toen ging het weder in Westelijke rigtiDg, naar Rathe- now. Kort voor de laatste plaats, ontdekte de heer Damm een zeer gunstige plaats en was van plan, daar te landen, temeer daar de ballon van zelf begon te dalen. Bij het goed Neunhausen stiet de ballon voor de eerste maal op den grond en de landing zou zeker gelukkig tot stand zijn gebragt, wanneer niet de bovenvermelde passagier, hetzij tengevolge van onbekend- leid of een ongegronde plotselinge paniek, uit den gondel sprong. Tengevolge dezer onverwachte verligtin'g, steeg de ballon plotseling weder met de vorige snelheid, trok het anker uit den grond en spoedde zich, tot ontsteltenis der omstanders, we der naar de wolken, waarin hij wegens de invallende duisternis weldra verdween. Met een beangstigende snelheid vloog het luchtschip westwaarts door den Oosten wind tot nog grooteren spoed aangedre ven. Met een zeldzame tegenwoordigheid van geest beproefde de aan zijn lot over gelaten luchtschipper de in wanorde ge raakte takelage weer in orde te brengen en het anker op te halen, terwijl het ge heel en al duister was geworden en de aarde zich aan zijn blikken onttrok. Mi nuten en uren van onbeschrijfelijke span ning volgden. Niet in staat om ten ge volge der duisternis een landingsplaats te ontdekken, moest de heer Damm, met den door de maan beschenen aëronide-baro- meter in de hand bewegingen van den ballon nagaan om bij voorkomende daling ballast uit te werpen. De laatste was reeds tot een halven zak geledigd, toen plotse ling tegen 5 uur in den morgende eerste stralen der zon door de wolken braken en hij door zijn verrekijker een weide bespeurde, waarop de heer D. be sloot in ieder geval zijn anker uit te werpen. Weinige minuten later had de bal lon zoo ver de aarde bereikt, dat hij door de bewoners kon worden waargenomen met wier hulp de heer D. te 51/2 uur gelukkig landde. Adrianus Masteling, 4 md. Julius Wilhelm Sterneberg, 33 jr. GEMENGDE BERICHTEN. Een gelukkige apotheker. De hoogste prijs van f 100.000 bij de jongst gehou den trekking der Amsterdamsche premie' leening, is een apotheker te Leiden ten deel gevallen. Deze moet daardoor finan cieel zoo goed genezen zijn, dat hij zich niet lang meer bezig zal houden met zijne medemenschen te genezen, door het ge reedmaken van poeders, pillen en dran ken. Wie wil hem de klandisie gunnen? Pincoffs woont thans te New-York, Canal- street 353, en drijft handel in tabak en sigaren. Zijn zoon* is in de katoentjes gaan doen en heeft zich als bediende in een manufactuurzaak verhuurd. Een dame in Liverpool, die reeds twee maal door een dentist behandeld was met aanwending van chloroform, stierf in de vorige week onmiddelijk nadat haar het verdooviDgsmiddel voor de derde maal was toegediend. De ijdelheid mooie tanden te willen bezitten heeft dus het mensch 't leven gekost. Een mooie schaking. In Goshen, Ver- eenigde Staten, is voor eenigen tijd een eigenaardige schaking bekend geworden. Een doofstom meisje verliefde op een doofstommen jongen man, die met haar in een zelfde gesticht werd verpleegd. Daar het meisje bezwaren van hare fami lie vreesde, besloten beiden het gesticht te ontvluchten en zich in het geheim te laten trouwen. Het meisje is rijk en ziet er bekoorlijk uit. Veel gekijf zal in dat gezin wel niet gehoord worden BURGERLIJKE STANDEN. Bevallen 1 Aug. Maria Petronella, d. van Gerrit Grootveld en Adriana de Bonter. 22. Maria, d. van Adrianus van Paridon en Everarda Maria Ellen- borst. Pietertje, d. van Willem van Oosterom en Cornelia Seldenrijk. Al- bertus Marinusd. van Joseph Junia nus Veerman en Wilhelmina Keulemans. 24. Dirk Cornelisz. van Jan Abbing en Willemijntje van Mameren. Ondertrouwd: 12 Aug. Izaak Eernisse en Johanna Barbara Hamel. 13. Ja cobus Wiegman en Johanna Pen. Gerrit Bos en Sophia Wilhelmiena Hij- neman. 19. Cornelis Bok en Trijntje Kater. 27. Maurits Wilhelmus Fran- ciscus Johanna de Jong en Annetta Catharina Velaars. Gehuwd26 Aug. Izaak Eernisse en Johanna Barbara Hamel. 27. Gerrit Bos en Sophia Wilhelmina Bijneman. 31. Jacobus Wiegman en Johanna Pen. Overleden15 Aug. Geurtje Maria van Zutphen, 19 jr. 18. Alida Helena Hendrina van Neckwed. van Hugo Willem Frederik Ardesch, 40 jr. - 21. LAATSTE BERICHTEN. Aangaande dezelfde zaak leest men in den Précurseur van Antwerpen. Na het rap port van den heer Buis hebben de afge vaardigden van de rijken, die zich hadden doen vertegenwoordigen, België bedankt voor de ontvangst en daarbij den goeden uitslag van het congres geconstateerd Stoy (Duitschland), Nunez (Chile), Ruiz de Salasar (Spanje), De Coulange (Frank rijk) Browning (Engeland)Erreira (Italië), Midosi (Portugal), Heesen (Rus land) Carlston (Zweden)Chavannes (Zwitserland) en Stoczek (Hongarije). Het beklimmen van de tribune door den Ne derlander, den heer Kollewijn van Amers foort heeft aanleiding gegeven tot eene warme, vaderlandscbe manifestatie, die de afmetingen van eene ware ovatie aan nam, toen de heer Kollewijn, sprekende van de broederlijke gevoelens zijner land- genooten jegens de Belgen, den wensch uitdrukte, dat er tusschen de beide natiën eene natuurlijke, duurzame onverbreek bare samenwerking mocht tot stand ko men. Het bureel met zijn voorzitter den heer Selys (president van den senaat) aan 't hoofd stond op om den redenaar de hand te drukken. Dat was een waarlijk aandoenlijk oogenblik. U Echo de Bruxelles geeft de volgende beschrijving. Dat alles was inderdaad in drukwekkend, maar het schouwspel werd diep aangrijpend, toen de heer Kollewijn, een Nederlander, de tribune beklom. Vol geestdrift werd de redenaar toegejuicht nog eer hij een woord had gesproken, en dit herhaalde zich met grooter kracht bij iederen volzin, dien hij uitsprak, om als een donder los te barsten, toen hij ver klaarde, dat de zaak van den vooruitgang en van de vrijheid om de beide volken een noodzakelijken, duurzamen en onver breekbaren band zou slaan, en dat hij naar zijn vaderland de meest broederlijke gevoelens voor de Belgen zou medene- men. Het bureel, deelende in de alge- meene opgewondenheid, drukte den rede naar de hand en talrijke handen werden hem toegestoken, toen hij zich weder naar zijne zitplaats begaf. Gezegend zij de ver heven zaak van het onderwijs, die de reden i«, dat op een zelfden dag alle vol ken, die den Belgischen grond als mees ters of veroveraars hebben gedrukt, ons luide hunne warme vriendschap komen betuigen. Ons Vorstenhuis is met eene telg ver meerderd. H. M. onze geëerbiedigde Ko ningin Schonk heden aan eene Prinses het levenslicht, de toestand van H. M. is be vredigend. Voor de vele bewijzen van deel neming, ons betoond bij het overlijden onzer geliefde jongste kinderen, betuigen wij onzen hartelijken dank. Amersfoort, J. H. KLEBER, 30 Augustus 1880. E. KLEBER uljlenbroek. uit Soerabaija, //ZEER MAK". Te bevragen onder motto Aap, bij den Boek handelaar A. M. Slothouwer, te Amers foort. is het verkrijgbaar bij A.. M. SLOTHOUWER. t-1 5> as Q tel O3 t-3 •8uti)m{sjs oqosi^oraaoq :N3€NVAIN0 •^nrjq.pires TTBA sie^srizag ca O NasraaooA f C - Mevrouw SANDBERG, Utrechtsche straat, Vraagt tegen 1 November a.s. eene en eene en voorts eenen OPPASSER om terstond in dienst te treden. DOUBLE-STOUT. AMERSFOORT. Voor de 2de maal stelde mij een fabrikant in de gelegenheid een aanzienlijk© partij GOUDEN en ZILVEREN WERKEN en HORLOGES tot fabrieksprij zen te verkoopena contant 5 pet korting. Voor Horloges wordt 3 jaren ingestaan. Horlogerie, Goud- en Zilversmid,, Singel D 97.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 3