NIEUWE NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Mitirg, yourself!, Sclerpzoel en Woensdag 14 Juni 1882. Bloed om Bloed. No. 47. Uitgever: A. M. Slothouwer, Advertentiën kunnen inge zonden worden tot uiterlijk 'g morgens 8'/s uur des Woens dags en Zaterdags. üene viermaal geplaatste ad vertentie wordt sleehts drie maal in rekening gebracht. Abonnementsprijs voor Amersfoort per 3 maanden f 1, Franco door het geheele F:jk1,10. Afzonderlijke nummers 3 Cont. Dit Blad verschijnt des Woensdags- en des Zaterdags. te Amersfoort. Advertentiën van 16 regels0,40. Iedere regel meer 0,05. Voor het Buitenland0,076 Reclames per regel0,20. Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. OFFIGIËELE PUBLICATIE. De Burgemeester eu Wethouders van Amersfoort, Gezien liet besluit van Heeren Gedeputeer de Staten der provincie Utrecht van den 22. December 1881, No. 5 (Provinciaalblad No. 126), en een brief van den IJker, Chef van dienst, d.d. 4 Juni 1882, no. 71. Brengen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat de HERIJK DER MA TEN en GEWICHTEN voor het dienstjaar 1882 door den IJker, Chef van dienst, in het gebouw de Waag aan dë Appelmarkt alhier zal geschieden van Woensdag den 21. Juni tot Dinsdag den 4. Juli aanstaande, uitgezonderd de Zaterdag en Zondag; dat de letter R, indengewoDen drukvorm schuin gesteld, bestemd is tot jaarletter, zoo wel van den ijk als van den herijk dat de belanghebbenden verplicht zijn hunne maten en gewichten, behoorlijk schoonge maakt, bij den IJker tijdens zijn verblijf in deze gemeente, tot het ondergaan van den herijk te bezorgen, eu dat zij die dit verzui men of daarin op de hiervoor aangewezen dagen verhinderd wordeD, de voormelde ma ten en gewichten voor den 1. October aan staande nog aan den IJker ter standplaatse van het ijkkantoor (Utrecht) ter herijking moeten aanbieden; dat na het eindigen van den termijn voor den herijk gesteld, en alzoo van af den 1. October e. k. het gebruiken of voorhanden hebben van maten en gewichtenniet voor zien van de vereischte stempelmerkeu, vol FEUILLETON. uit het hoogduitsch van CLAIRE VON GLUMER. li ben hier niet om te haten, maar om lief te hebben. 20) //Mijne moeder roept mij en de brief moet weg. Vaarwel, ik draag u mijne zorgen en mijnen twijfel op, misschien vindt gij eenen uitweg.'" Aanvankelijk was Frederik in de ver zoeking, ondanks Kato's verbod, naar Fischdorf te rijden, om haar te overtui gen dat zij ten opzichte harer moeder te verging; maar later erkende hij, dat zij stellig niet noodeloos van zijn hezoek af stand had gedaan en bedwong zijn ver langen. Had hij geweten, hoe dikwijls zij aan het venster kwam toen het uur naderde waarop hij anders gewoon was te ko men. Maar hij bleef gehoorzaam en beide brachten den avond door in zorgvolle ge gens artikel 29 der wet van den 7. April 1869 (Staatsblad No. 57) verboden en straf baar is; dat de belanghebbenden gehouden zijn, na de terugontvangst van hunne ter herijking aangeboden maten en gewichten, zich te over tuigen dat die van het vereischte goedkeu- rings-merk voorzien zijn, alvorens ze weder in gebruik genomen of in winkels of op plaatsen van bedrijf voorhanden gesteld wor den, blijvende ijkplichtigen steeds daarvoor verantwoordelijk. Teneinde eene meer ordelijke uitvoering van den herijk mogelijk te maken en daardoor de belanghebbenden tevens voor tijdverlies te vrij waren, worden de ijkplichtigen uitgenoodigd zich zooveel mogelijk te gedragen naar de vol gende regelen Voor Wijk A, van No. 150: vm. van 9.8012 |Woensdag, B, C, D, E, F, 51372: nam. 1100: vm. „101275:nam. 185: vm. 86345: nam. 1—110: -m. „111412: nam. i171b vm. „171—370: nam. a 175: vm. 76175: nam. „176-270: vm. „271315: Dam. „316400: vm. „401572:ram. 12- 2.30(21 Jrni ,i 9.8012 lDonJerd. 122.30/22 Jun-' 9.3012 .Vrijdag, 12— 2.30/23 Juri. „9.30—12 Maandag, 122.30(26 Jmi. 9.30LX (Dinsdag, 12— 2.30127 Juni. 9.3012 (Woensdag, 12— 2.30/28 Juni. „9.3012 ïDonderd. 12— 2.30J29 Juni. 9.3012 (Maandag, 12— 2.30JS Juli. G. H en I, van 9.302 uur, Vrijdag 30 Juni. De ingezetenen worden uitgenoodigd, bij de aanbieding tot den her-ijk, het wijknummervan hun huis optegeveu, en nadrukkelijk aange maand zich getrouwelijk vau hunne verplich tingen teu deze te kwijten, teneinde bewaard te blijven voor de onaangename gevolgen en boeten, tegen de nalatigen vastgesteld. Amersfoort, den 10. Juni 1882. Burgemeester en "Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, W. L. SCHELTUS. VAN PERSIJN. dachten en stijgend verlangen. En toen kwam een nacht vol kwelhng voor Kato en de zieke, die in hare koorts-visioenen telkens vroeg of haar broeder nog niet geschreven had of wel hem aan haar bed zag staan, zich beklaagde dat hare oogen haar pijn deden en heftig te ken nen gaf dat zij vertrekken wilde. Eerst tegen den morgen werd zij rustiger en sliep in. Kalo verweet zich, niet in strijd met 's geneesheers uitspraak gehandeld en hare moeder in eene anderen omgeving ge- gebracht te hebben. Zoo eenigszins moge lijk wilde zij dat in den loop van dezen dag doen. Maar de morgenpost bracht een antwoord van haren oom dat Kato van die taak onthief. Het wus een groot aan Mrs. Brown geadresseerdmet het Consulaatzegel ge sloten couvert; de inliggende brief zon der hoofd of slot bevatte slechts deze woorden z/Onder de thans plaats gehad hebben de omstandigheden, heb ik er geene be denkingen tegen, dat mijne zuster bare genezing te Fischdorf afwacht." De oogen der zieke stonden helderder, toen zij deze regelen las. z/Nu blijven wij, lieve Kato," zeide zij Amersfoort, 15 Juni 1882. Thèater Casti. De gunstige aanbeveling welke wij van dit theater uit Heeren'veen ontvingen is niet slechts bewezen volkomen waar te zijn maar heeft onze verwachting over troffen. De inrichting der tent is zeer net, de loges voor familien zijn keurig fijn en doelmatig ingericht, de genom- merde 1. rang bestaat uit losse gemak kelijke stoelenhet toneel, decoratief, cos tumes, zijn in één woord schoon, en laten alles wat vroeger op den Hof in dien geest te zien is geweest, verre achter zich. De artisten werken uitmuntend, de gym nastische en acrobatische toeren welke zij verrichten zijn, wij hoorden zulks van bevoegde zijde, onverbeterlijk. De beroemde Engelsche zangers en dan sers Mr. Hendirson zijn eenig: zij laten lachen of men wil of niet. De zwevende dame brengt ieder in ver rukking. De kunstverrichtingen der uit stekend gedresseerde honden zijn eenig; de clowns vermaken de toeschouwers van het begin tot het einde, terwijl het ge heel besloten woid door eene pantomine zoo goed als men op dat gebied slechts verlangen kan. Een voor dat doel goed bezet orchest brengt het zijne bij om het genoegen van den avond te verhoogen. Wij raden onze lezers ten sterkste aan zich van de waarheid onzer bevinding te overtuigen en vertrouwen dat zij die ge heel met ons zullen deelen. De internationale harddraverij te Nij megen belooft zeer interessant te zullen worden, daar 6 bekende Russische en 2 Amerikaansche harddravers zullen deel- z/uu kan alles nog terecht komen Anton heeft spijt, dat hij zoo hard jegens mij geweest is dit is de eerste schrede tot eene verzoening." Kato zweegzij was eene andere mee ning toegedaan zij had een ander ant woord verwacht. Hoe moeielijk het haar gevallen was aan haren oom te schrijven toch had zij zich smeekend tot hem ge wend, zich als zijne nicht geteekend en nu deed hij zoo volkomen alsof zij er niet wasSteeds onvriendelijker scheen haar het beeld van haren onbekenden oom en hoe onvriedelijk was zijn brief Of had zij verkeerd gelezen Terwijl hare moeder weder insliep en de span ning harer „rekken in een' kalmen lach overging, nam Kato den brief en las nog eens de weinige, met stijve hoekige letters geschreven, regelen. z/Onder de thans plaats gehad hebben de omstandigheden heb ik er geene be denkingen tegen dat mijne zuster haar genezing in Fischdorf afwacht." z/Onder de thans plaats gehad hebben de omstandigheden!" herhaalde Kato. Wat wilde haar oom daarmede zeggen? Wat was veranderd sinds hij zijne zuster ge zien had? Plotseling richtte zij zich uit hare over nemen. BINNENLAND. Uit Wildungen seint men aan het R.N. Het Nederlandsche koningspaar leeft hier uiterst teruggetrokken en hoogst eenvoudig. De Koning en de Koningin verschijnen eiken morgen aan de bron, de eerste in politiek en met strooien hoed op, terwijl de voorname verschijning der Koningin nog verhoogd wordt door het zwarte rouwkleed. De dood van Prinses Wilhelm van Wurtemberg, de zuster der Koningin, heeft de Koriinklijke vrouw in den diep— sten rouw gebracht, zoodat zij zich ont houdt van alle verstrooiing en alleen voor wandelritten en wandelingen hare woning verlaat. De 97ste algemeene vergadering van het //Nut", zal gehouden worden te Am sterdam in ,/Plancius" op Dinsdag 8 Augustus. Er moet een nieuw reglement voor het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord vastgesteld zijn, dat met 1 Sept. aanstaande zal worden ingevoerd. Door de rechtbank te Zierikzee is rechts ingang verleend tegen D. H. Iz., land bouwer, ambtenaar van den burgerlijken stand en wethouder te Zonnemaire, ter zake dat hij in verschillende akten van de registers van dun burgerlijken stand dier gemeente, en door hem aldaar in zijne be trekking als ambtenaar verleden, bedrieg- peinzlngen op; waren dat niet Frederiks schreden in de woonkamer? Zachtjes ging zij naar de deur, opende die zonder ge- druisch te maken en lag het volgende oogenblik in zijne ai men. z/Gij, gij!" meer kon zij niet zeggen. Alle angst en leed der laatste uren sche nen haar thans nog eenmaal te bestor men; zij drukte haar gelaat op zijnen schouder en barstte in tranen los. //Mijne geliefde, kom tot bedaren," zeide hij, terwijl hij haar naar de sopha geleid de en naast haar plaats namuvoor de smart van het afscheid is later tijd. In dit laatste uur van ons samenzijn hebben wij veel te bespreken. Zij staarde hem aan. z/In dit laatste uur," herhaalde zij; wat moet dat beduiden?" z/Hebt ge het niet gehoord? Schreit gij daarom dan niet?" vroeg hij, en haar naar zich toetrekkende voegde hij er bij: „Ik kom u vaarwel zeggen; het leger wordt mobiel gemaaktgij weet ik ben. land weerofficier morgen moet ik mij bij mijn regiment melden. Wees mijn moe dig liefje!" //Oorlog," riep Kato; ik heb daaraan tot nu toe niet willen geloovenen gij, moet gij mede uitrukken?" Haar hart

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 1