.10. BEST WEILAND li. BEST BOUWLAND. Officiële Publicatie. HOUTVERKOOPING. EIKEN- ELZEN- en anfler HAKHOUT EIKEN-BOOMEN, BOERENHOFSTEDE „DE SNOEKHEUVEL" 1. Huis met Achterhuis 5. EIKEN HAKBOSCH, 9. BEST WEILAND, ADVERTENTIEN. DUIVENMEST. 7. DITO, DITO 8. DITO, DITO Baam. Dinsdag avond gaf de Hilver- sumsche Rederijkers-vereeniging in het „Amalia Hotel" van den heer Grotegoed alhier eene uitvoering van het blijspel Breeder bij biljetten. VERKOOPEN De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort doen te wetendat blijkens het proces-verbaal van Stemopneming nopens de verkiezing bij herstemming voor een lid der Kamer van Koophandel en fabrieken alhier d.d. 11 dezer, als zoodanig is verkozen de heer B. A. VAN RUI.TVENen dat voorzegd proces-verbaal gedurende acht dagente rekenen van heden, alle werkdagen van 10 tot 1 uur op de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zal liggen. Amersfoort, den 18 Januari 1883. Burgemeester en Wethouders voorn., De Burgemeester De Secretaris, VAN PERSIJN. W. L. SCHELTUS. Amersfoort, 13 Januari 1883. Tot lid der Kamer van Koophan del en Fabrieken alhier, werd j.l. Don derdag, bij herstemming gekozen, den heer B. A. VAN RUIJVEN met 26 stem men, den heer J. Sinnige verkreeg 23 stemmen. De 2de Luitenant Graaf Du MONCEAU van het 3de Regt. Vesting-artilleriege detacheerd bij de 2de afdeeling van het 2de Regt. Veld-artillerie alhier in gar nizoen, heeft aangevraagd voor vijf jaren te worden gedetacheerd bij het O. I. leger. KUNSTNIEUWS. Wie het voorrecht hadDonderdag j.l. de voorstelling bij te wonen in Amicitia, gegeven door het Tooneelgezelschap van den heer A. van Lier, zal ongetwijfeld instemmen met den lof, welken dat ge zelschap overal inoogstte, met de op voering van Alexander Dumas' treurspel Margaretha Gauthier (la Dame aux Ca- mélias). Reeds het eerste bedrijf, gaf den indrukdat ieder der meèspelendenzijn taak goed opvatte; vooral wanneer men in aanmerking neemt, hoe moeielijk het isom voor een publiek als het Neder- landschedat zich met de toestanden in Frankrijkzooals Dumas fils ze ons hier zoo meesterlijk schildertweinig is inge nomen, een dergelijk tafree ten tooneel te voeren. In het derde bedrijf, mochten wij eerst recht goed, het talent van Mevr. Fren- kel-Bouwmeester bewonderen, die onseene Margaretha te aanschouwen gaf, welke ons Nederlandsch Tooneel eer aandoet, zonder in eene vergelijking te treden tus- schen haar en hare kunstzusters Sara Bernarddie eveneens in deze tragedie de meeste lauweren pluktezij hier nog in het kort opgemerktdat de laatste steeds optreedt in de grootste stedendus beter tooneelmeer eftectmakend deco ratief en bovenal dat zij het stuk weèr- geeft in het oorspronkelijke. Geeft men acht op deze zooveel gunstiger omstan digheden dan kan 't niet anders of de bewonderingvoorMevrouwFrenkel-Bouw- meester moet in dezelfde mate klimmen. Een goed bezette zaal leverde het bewijs dat ook hier ter stede het „schoone" ge waardeerd wordt; dit en de herhaalde toejuichingen den spelers ten deel gevallen, mogen het gezelschap van den heer Van Lier eene aansporing zijnom ons nog dikwijls een kunstgenot te verschaffen, als dat van laatsleden Donderdagwaar van allen de aangenaamste herinneringen zullen bijblijven. D. getiteld„JANUS TULP." De flinke zaal was voor dien avond zeer goed bezet. Toen de uitvoering een aanvang zoude nernenwerd door een der bedienden de lichten van de zware gaskroon opgedraaid, welke kroon door het ronddraaien naar beneden viel. Hoewel het geene ongeluk ken veroorzaakteheerschte er toch een groote ontsteltenis in de zaal; door de tegenwoordigheid van geest van den heer CLEMENS van Amersfoort, die terstond de gaspijp stoptewerden de gemoederen weder tot kalmte gebracht en hernam ieder zijne zitplaatszoodat de uitvoering kon doorgaan en als zeer goed geslaagd mag worden beschouwd. Op een enkel na werden alle rollen zeer juist en goed afgespeeld, in het bi zonder slaagde de persoon die de rol van „Barend" vervulde, hem komt alle lof en hulde toe. Het publiek was dan ook zoo voldaan dat het de schrik door het vallen der gaskroon geheel vergat. Vooral in het derde bedrijf scheen er geen einde te komen aan het daveren dapplaudisseeren. BINNENLAND. Men schrijft uit Deventer: De commissie van de watersnood heeft thans ver over de 600 personen ten haren laste. Dagelijks laat zij hier warm voedsel uitreikenterwijl zij tevens zorg draagt voor vuur, licht en legging. Dinsdagmiddag werdenom allen een warm middagmaal te verschaffen, 9 hectoliter aardappelen, 100 kilo zuurkool en 45 kilo spek gebruikt. De noodlijdenden zijn wel is waar zeer dankbaar voor allesmaar verlangen toch spoedig aan den arbeid te komen en hun ne haardsteden weder te betrekken. Mis schien is daartoe in het laatst dezer, of in het begin der volgende week kans. Op de weekmarkten in Overijssel zijn sedert het begin dezes jaars de prijzen der boter f6 a f8 per Vs ton, inhoudende 20 kg., gestegen. Men betaalt thans reeds tot f38 per Vs toe. Bij de Ned. Rhijnspoorwegmaatschappij bestaat het voornemen eerlang ook 3e klasse abonnementen over al hare lijnen uit te geven, waarvan de prijs f 250 's jaars bedraagt. De gemeente Boskoop en Montfoort lieden elk f300 'sjaars voor een vroed vrouw. Uit de Beemster wordt gemeld, dat door wijlen den heer D. Doetz Az.f 1000 is vermaakt aan de Doopsgezinde gemeente aldaar. Van het weekblad „Floralia" gewijd aan TUINBOUWBLOEMENTEELTBOOM- KWEEKERIJenz. enz. enz. onder redac tie van A. G. G. Sutherland Roijaards, verscheen 5 Jan. j.l. No. 1 van den vierden jaargang. Dit met zaakkennis ge schreven blad, „Floralia," heeft in zijn driejarig bestaan groote vorderingen ge maakt en tot den bloei van den Neder- landschen tuinbouw krachtig bijgedragen. De uitgever, de heer W. van Gorkum te ASSENblijft steeds zorg dragen voor eene nette typographische uitvoering, de druk is keurig, op het eigenaardig Oranje papier. Van de Koninklijke Nederlandsche Tuin- bouwmaatschappij „LINNAEUSte Wa tergraafsmeer, heeft met ultimo December j.l. het lidmaatschap en de handel der Vennootschap opgehouden te bestaan. De eigendommen dezer maatschappij zijn reeds verkocht. Het Tuinbouw-onderwijs zal worden voortgezet. BUITENLAND. Te Berlijn zal eene watersnoodloterij op groote schaal worden georganiseerd. Dinsdag verscheen Von Bismarck in den Duitschen Rijksdag, om mede te deelen dat de Keizer 600,000 mark voor de over stroomden uit de rijkskas beschikbaar ge steld had en de afgevaardigden van de noodlijdende streken uit te noodigen met hern in overleg te treden hoe die gelden 't best te verdeelen. Men was spoedig met dat overleg gereed gekomen. Men zegt, dat Oostenrijk en Rusland samen in 't voorjaar tot eene verdeeling van Turkije zullen overgaan. Als dat ee- nigszins vreedzaam kon gaan, was't mis schien nog zoo kwaad niet. zak gedaan. Het zoontje van den boer, die den ouden hond ongaarne zag afmaken, maakte zich den tijd van 's vaders afwe zigheid ten nutte, tilde does uit den zak en werkte er een zware graszode in. Ee- nige oogenblikken later keert de boer weer, bindt den zak toe, neemt hem op den rug en werpt zijn last in 't water. Toen de borreling der wateroppervlakte gedaan was, wilde de man huiswaarts gaan, doch struikelde bijna over zijn hond, die blaf fend bij hem opspringt. In 't eerst aan een spooksel of aan tooverij denkend, staat de boer ten hoog ste verbaasd en zegt»nou zal ik 't maar niet meer probeeren, verleden week toen ik je aan 'thek had gebonden en je wou doodschieten schoot ik alleen 't touw ka pot, en nou verzuip ik je en toch kom je uit den zakKwispelstaartend volgde doesje zijn meester, als verheugde de hond zich andermaal den dood te zijn ontkomen. Te Parijs is spoorloos verdwenen zekere Duval, directeur eener maatschappij, die verscheidenen goedgeloovigen dubbeltjes uit de handen heeft weten te spelen. Te Weenen is een ernstig geval van loodvergiftiging voorgekomen bij een jonge dame, die zich met blanketsel had getooid, dat zij rechtstreeks uit Parijs had doen komen. Deze dame stortte in de Univer siteitsstraat te Weenen plotseling als le venloos neer en het kostte den genees kundigen heel wat moeite om de levens geesten weer op te wekken. Een likeurstoker te Parijs, die een re clame wilde maken 'voor zijn bitter, zond naar het Paleis van Bourbon een reus- achtigen krans met de woorden Amer Gambetta (Gambetta bitter). De krans werd natuur lijk niet aangenomen. De han delingen van den likeurstoker was dan ook beneden alles. MARKTBERICHT. Amersfoort, 12 Januari 1883. Tarwe f 8,50 a f 1050. Rogge f 6,50 a f 6,75. Boekweit f 6,40 a f 7,25. Aard appelen f2,50 a f3 per hectoliter. Hoen- dereieren 1'4,50 a f5,50 per 100 stuks. Boter f 1,40 i\ f '1,60 per Kilo. Notaris C. VAN WIERINGEN te WOUDENBERG, zal ten huize van C. van de Wetering Az. aldaar, op Donderdag, 18 Januari 1883, des v.m. 10 uur, verkoopen, 220 perceelen en eenige op GEERESTEIN en elders, onder WOU DENBERG en MAARSBERGEN, zoomede eene partij GEMENGDE BERICHTEN. Dinsdag had te Berkel een treffend on geluk plaats. P. v. d. Ende, werkzaam bij den heer A. v. d. Burg aldaar, was bezig in den stal met het vee te voederen en werd gevolgd door zijn zoontje, een knaap van 9 jaar, die in den stal een geweer zag staan, dat hij ongemerkt in de hand namom het eens te bekijken. Het on geluk wilde echter, dat het geweer gela den was, het schot ging af en trof den vader in de borst, waardoor deze onmid- delijk nederviel. Een meisje te Utrecht, dat geld naar de spaarbank ging brengen, is in den gang van dat gebouw een beursje met f32,25 ontstolen. Een boer van Wieringen had een hond, waarvan hij gaarne ontslagen wilde zijn. Op een avond stopte hij het beest in een zak en hing dien even op, om een touw te zoeken waarmee hij den zak kon toe binden. Een steen was al reeds in den BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 4 Jan. Gerritje, d. van Peter van Eldert en Hendrika Terbeest. Jacobus Theo dorus, 7.. van Petrus Helmerhorst en Theodora Hendrika Boomhouwer. Anna Catharina, d. van George Philip Ittmann en Geertruida Anna Kleber. 5 Jan. Herman, z. van Johannes Delen en Hcrmina Rothuis. Antonius Bartholomeus, r. van Bartholomeus Veldhuizen en Margaretha van, Ramselaar. 6 Jan. Jacob z. van Johannes Gerardus Kleber en Joanna Jacoba Neijssel. 10 Jan. Dirkje, d. van Jacobus Nicolaas van Hoogevest en Elisabeth Bos. 11 Jan. Hen- drikus Theodorus Josephus, z. van Hendrikus Theodorus Josephus Kraanen en Clasina van Keeken. Ondertrouwd11 Jan. Albert van Oostenbrugge en Jannigje van Dijk. Hendrikus van 't Hof en Sybrigje Siderius. Jan Kok en Rijntje van de Beek. Gehuwd: 10 Jan. Gerrit Mastenbroek en Ja coba Lambarta Gijsbertse. Overleden4 Jan. Alijda Geertruida Marga retha Siddré, 51 j. echtg. van Willem van Ee- den. Hendrika Johanna van Stokkum, 4 m. 5 Jan. Jannetje Wijnen, 82 j. wed. van Jan Hartogsveld. Petronella van Raait, 82 j. wed. van Ghristiaan Leinweber. 9 Jan. Elisabeth Poort, 69 j. ongeh. 10 Jan. Jan Willem Boerhaven, 19 d. Antonia (zich noemende Antonie) Boers, 69 j. echtg. van Aaltje Wil- lemsen. Hoogland. Geboren5 Jan. z. en d. van Giepje Bitterling en Aart Horst. Overleden: Antonie van Dijk, 35 j. echtg. van Jannetje Brouwer. W oudenber g. Geboren: 4 Jan. z. van Jannigje van Maanen, geb. van Wolfswinkel. 7 Jan. z. van Evertje van Schaïk, geb. Broekhuizen. Ondertrouwd5 Jan. Aart van de Weerden Gerritje van Ginkel. Overleden: 6 Jan. Cornelia van Ginkel. Bunschoten. Geboren: 7 Jan. d. van Evertje de Graaf en Dirk de Graaf. 7 Jan. d. van Willemijntje van Veller en Klaas Heek. Overleden: 6 Jan. Wouterus Boneeveld 68 j. wed. van Pietje Hartog. Soest. Geboren: 30 Dec. Gerrit, z. van Gerrit Hop penbrouwer en van Cornelia van Soest. 29 Dec. Hendrik, z. van Willem Dijkman en van Hendrika de Bruin. 30 Dec. Gerardus, z. van Neeltje Altena, ongehuwd. 30 Dec. Geertruida, d. van Elbertus Lammertse en van Eva Blanken. 2 Jan. Ilendricus, z. van Johannes de Bree en van Antje Natter. 4 Jan. Evert, z. van Aalt van den Essenburg en van Evertje Strompel. 5 Jan. Wilhelmina, d. van Johannes van den Hoed en van Petronella Daselaar. 7 Jan. Anna, d. van Wouterus Holhorst en van Wil helmina de Bruin. 7 Jan. Jan, z. van Johan nes van 't Klooster en van Marretje Hilhorst. 7 Jan. Johanna, d. van Hermanus van Klooster en van Dirkje van Ginkel. 10 Jan. Petronella, d. van Cornelis Wolfsen en van Hermina Groe- nestijn. Gehuwd: 6 Jan. Hilmert Evert Jacob van der Flier, van Baarn, met Marretje Ravenhorst, van Soest. Overleden: 14 Jan. Elisabeth Bolderdijk, ge huwd met Nicolaas van Woudenberg, oud 56 jaar. 11 Jan. Jan Ebbenhorst, weduwnaar van Christina Kok, oud 70 jaar. De Notaris Mr. J. BE ÏiOUTER te Amersfoort, zal op DINSDAG 30 Januari e.k.des middags ten 12 ure in Amicitia aldaar, publiek genaamd gunstiggelegenaan den Woudenbergs'chen Straatweg, de Gasthuislaan, de Dorre- steinschesteeg en de Heiligenbergerbeek, niet ver van Amersfoortmet uitzondering van het door den Spoorweg intenemen gedeelte, en wel in 11 perceelen als: en verdere GETIMMERTEN, TUIN en BOUWLAND groot 2 Hectaren (bunders) 8 Aren roeden) en 20 Centiaren ellen.) achter perceel 1, groot 3 H. 22 A. aan de Gasthuislaan tegen de perceelen 1 en 4, groot 1 H. 22 A. geschikt tot bouwterrein aan den Straat weg bij de Gashuislaan groot 28 A. 50 C. naast perceel 6, groot 35 A. 70 C. naast perceel 7groot 46 A. 50 C. gelegen bij de Dorresteinsche steeg aan de Heiligenbergerbeek, groot 1 H. 41 A. 30 C. bij de Gasthuislaan belend aan de per ceelen 9 en 11 en aan de Heiligenber gerbeek, groot 1 H. 66 A. 70 C. met Eikemval, aan de Gasthuislaan belendde beide vo rige perceelengroot 2 H. 39 A. 80 C. en in massa als a 1 en 4, b 2 en 3, c 1, 2, 3, 4 en 5, d 6, 7 en 8, e 9, 10 en 11, f 1,2,3, 4, 5, 9, 10 en 11. De perceelen allen uitgebakend zijn dadelijk te aanvaarden behalve de GE TIMMERTEN, die op 22 Februari e.k. kunnen aanvaard worden. Zijnde inmiddels nadere informatiën te bekomen en de eigendomsbewijzen met kaart te bezichtigen ten Kantore van ge noemden Notaris en van den Makelaar T. C. van GELDER te Amers foort.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 2