Leusdeil '18 Juli. Voor de verkie zing van Gemeenteraadsleden zijn van de '109 stemgerechtigden 103 opgekomen de uitslag der verkiezing is als volgt herkozen de heer D. Verbeek met 101 stemmen, de heer T. Voskuilen met 56 stemmen. De heer Mr. W. H. de Beau fort verkreeg 48 stemmen. Stoutenburg, 18 Juli. Als lid van welke uit niet meer dan twee woonver trekken bestaan overeenkomstig art. 237 van het algemeen politie-reglement dezer gemeente door den Commissaris van Po litie en den Gemeente-architect, zal ge houden worden op Dinsdag, den 24. Juli a. s. en volgende dagen. Amersfoort, den 44. Juli 1883. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester De Secretaris W. A. CROOCKEWIT. W. L. SCHELTUS. Weth. fd. Br. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT doen te wetendat de processen-verbaal van in levering en opening der stembriefjes ter verkiezing van vijf leden voor tien Gemeenteraad in afschrift aan het Raadhuis zijn aangeplakt en gedurende veertien dagen op de Secretarie voor eenieder ter inzage liggen, alle werk dagen van 's voormiddags 10 tot 1 uur des namiddags. Amersfoort, den 18. Juli 1883. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester De Secretaris, W. A. CROOCKEWIT. W. L. SCHELTUS. Weth. fd. Br. Amersfoort, 18 Juli *1883. Naar men verneemt hebben Ged. Staten hunne goedkeuring gegeven voor de alhier op te richten openbare Meisjesschool, en zal het onderwijs gegeven worden in hetzelfde gebouw, tot heden daartoe door Mejuffrouw Mingelen gebruikt. Bij de verkiezing van v ij f leden voor den Gemeenteraad te Amersfoort zijn van de 666 kiesgerechtigden opgekomen 402. In blanco waren 2 en geldig 400 biljetten, zoodat de volstrekte meerder heid bedroeg 201. Uitgebracht zijn op de Heeren M. L. Cclosse 344, B. W. van Burgsteeden 327, J. Zandijk Jr. 315, M. van Beek 300, C. Scheltus 254, E. L. II. van Lanschot Hubrecht 116, Mr. H. J. H. Baron van Bootzelaer van Oosterhout 73 stemmen, terwijl de overige stemmen verdeeld wa ren op verschillende personen. De vijf aftredende leden zijn derhalve allen op nieuw verkozen. Door Burgemeester en Wethouders is aanbesteed eenige bouw-en schoonmaak werken aan de vier openbare lagere scho len; daarvoor werd ingeschreven door de Heeren J. B. F. Lensing voor f1460 J. C. van Eijbergen f1500; L. van Achterbèrgh f1507; C. Lensing f'1740. Den minsten inschrijver is het werk gegund. In groote bladen doet het bericht de ronde als zoude alhier een persoon wegens verregaande dronkenschap den nek hebben gebroken en een ander in de jenever zijn ges ikt; bij onderzoek is ons ge bleken d.it het eerste geheel oincafir, en de tweede een zekere A. v. D. tijdelijk te Nij kerk woonachtigin den nacht van 1516 dood werd gevonden, aan vankelijk dacht, men dat hij in de jenever was gestikt doch er schijnen zich thans omstandigheden te hebben voorgedaan welk doen vermoeden dat hij ten gevolge van ondergane mishandeling zoude zijn bezwekenzoodat dan ooknaar wij vernemenhet begraven van het lijk moet zijn geschorst en eene instructie zijn aangevangen. delijke ster, die mij van uit mijn geboorteland toeblonk.» »lk bid u, spreek zacht, mijnheer Kearny, en laat ons ginds vei der praten. Volg mij!» Hij liet hare hand los en beiden traden het salon binnen; met eene lichte beweging dei' hand verzocht Annabel haren bezoeker op de canapé plaats te nemen. «Gij zijt lang weg geweest, mijnheer Kearny,» begon de tooneelspeelster, hem met hare groote oogen diep weemoedig aanziende, »en gij weet dus waarschijnlijk nog niet, dat Alice «Helaas, ik weet, waarop gij mij voorbereiden wilt,» hervatte George op treurigen toon, van mijnen getrouwen correspondent ontving ik het verpletterend bericht van Alice's dood en later van het verscheiden van haren ongelukkigen va der. Het was juist toen ik te Coblenz op de boot stapte, om mij naai Basel te begeven, liet maak te mij half waanzinnig van smart, docli de He mel zij gedankt, te midden van de heerlijk groe ne bergen van het trotsche, vrije Zwitserland, waar rnen zich zooveel dichter bij God gevoelt en zooveel eerder dan ergens anders ter wereld zich boven zijn leed verheft, daar heb ook ik mijn verdriet weten te overwinnen en eindelijk mijn oog en hart weer kunnen ontsluiten voor het geluk dezer Wereld. Het is daar, in die wonderwereld vier Alpen, op de vaak onstuimige golven der blauwe meren, dat uw beeld, liefste Annabel, gedurig voor mijnen geest kwam, mij omstraalde, mij vertroostte. Ik kon u dit alles echter niet melden niet wetende waar gij u be- vondt. Nu echter, nu het geluk mij tot u ge voerd heeft, smeek ik u, mij te zeggen, of ook Bij het admissie-ëxamen te Breda zijn geslaagd de heeren D. C. Graswinckel voor Artillerie en G. baron van IJarden- broek van Ammerstol voor Infanterie. Men schrijft ons uit Tilburg Voor eenige weken werd de heer E. v. Kfabrikant alhierdoor de Arr. Rechtbank, te Breda, verklaard te zijn in staat van faillissement. Het passief bedroeg ruim 2'A ton. Tegelijkertijd werd door den Reehter-Commissaris bepaald dat de 1ste Verificatie-Vergadering zou plaats hebben op Zaterdag, den 25 Juli a. s. Hoe talrijk de faillissementen alhier in den laatsten tijd ook geweest zijn, ver wekte deze tijding eene hevige sensatie. Aan de pas nieuw opgerichte fabriek, die hare slanke schoorsteenen zoo trotseh in de onmiddellijke nabijheid van het Staatsspoor verhief, had niemand zulk een treurig uiteinde durven voorspellen. Intusschen „violenta non durant," en de opschudding had voor berusting plaats gemaakt, toen verleden Zaterdag door de beide alhier verschijnende weekbladen eene advertentie werd openbaargemaakt, waarbij tegen den volgenden Maandag alle in de fabriek aanwezige goederen te koop werden angeboden. Op het bepaalde uur waren honderden belangstellenden aanwezig, doch niet één werd toegelaten. Eene bekende firmazoo heette het was reeds in onderhandeling over den aankoop en masse van alle aanwezige ma nufacturen. Inderdaad, weinige oogen- blikken later, werd door die firma bekend gemaaktdat zij eigenares was geworden van al de voorhanden artikelen, welke zij evenwel bereid was en détail te ver- koopen. Oogenblikkelijk werd daartoe overgegaan, en.... meergenoemde firma maakte een aanzienlijke winst. 'tZal onnoodig zijn hierbij gewag te maken van de verontwaardiging der tal rijke crediteuren, wier voornaamste hoop juist op die manufacturen gevestigd was. Met recht vragen zijofzulke handelingen geoorloofd zijnen zien zij met belang stelling uit naar het einde van deze zeker vreemde gebeurtenis. den gemeenteraad weid heden herkozen de heer K. A. Meerveld, aftr. lid: her- siemming tusschen de heeren J. van dei- Geer, aftr. lid en J. van Eijden. Voor de opengevallen plaats, tengevolge van het overlijden van den heer W. Tol boom, zal eene herstemming plaats heb ben tusschen de heeren J. Eshof en J. van Eijden. Telcgraphiseli Bericht. Baarn '18 Juli De aftredende leden van den Gemeenteraad zijii allen her kozen. Voor de vacature ontstaan door het overlijden van den heer E. Smit werd gekozen de heer Dr. van Voortliuizen. VerJcooping van Taste Goederen. Zaterdagavond 14 Juli in „Amicitia" te Amersfoort Notaris de lieer Mr. J. DE LOUTER. 1. Een winkelhuis met grooten Tuin gij mij waarachtig liefhebt, liefhebt zooals ik u «O, ik bid u, houd op, George,» viel Aimabel hem in de rede, «want nog zijt gij niet vrij, nog hebt gij niet met het verleden afgehandeld, nog moet gij eene schuld afdoen, vóór gij over uwe toekomst beschikken kunt. Gij zijt niet vrij, ik herhaal het. Zoolang gij den laatsten wensch van een edel hart, dat u grenzenloos lief heeft gehad, niet vervuld hebt. Ik was bij Alice ge durende den laasten tijd liaars levens en stond aan hare sponde, hare stervende hand in de mij ne gedrukt, toen zij den laatsten adem uitblies. Drie dagen voor haren dood overhandigde zij mij eenen verzegelden brief, mij verzoekende u dien te geven, zoo ik u ooit mocht ontmoeten. Neem hem, mijnheer Kearny, verbreek het ze gel en lees de laatste woorden uwer stervende Alice, misschien werpen zij een licht over het geheiin, dat haar dreef; zich voor eeuwig van u te scheiden, zelfs al ware de dood niet tus- schenbeide getreden.» Hierop haalde Annabel uit een zwart ebben houten kastje, 't welk al hare kostbaarheden bevatte, een toegevouwen stuk papier, dat zij George overhandigde, waarna zij zonder eenig gedruisch de kamer veriet. Met bevende hauu opende George den brief. Hij was blijkbaar met veel moeite en onder he vige gemoedsbewegingen geschreven en luidde als volgt: (Slot volgt.) en Pakhuis, even voorbij de Groo te Koppelpoort4450. 2. Een dito aan de Langostraat. 4000. 3. Een woning met grond in de Wolkersteeg800. 4. Een gunstig gelegen Bouwterrein; aan den weg naar Bcekestein f j^qq 5. Een Dito Dito naast het vorige i perceel 6. Een Dito Dito mede naast het voorgaand perceel660, 7. Een Dito Dito naast No. 6. 690. 8. Twee kampen best Weiland in polder »de Haar"opgeh. 9. Twee Dito Dito naast het vorige perceelopgeh. 10. Eene Bouwmanswoning met Schuur, Tuin, best Bouwland en Houigewas, in de Birkt 1880. 11. Best Weiland achter het voor gaand perceel1500. 12. Dito naast het vorige perceel 1400. 17080.— BINNENLAND. Te Utrecht is aanbesteed de levering van de fo: rages voor de paarden en van het ligtstroo, het vleesch, vet en de aard appelen voor de troepen welke van 19 Augustus tot en met 12 September 1883 aan de fortoefeningen zullen deelnemen. Minste inschrijversvoor ligtstroo W. Hoogendijk, te Breda, voor 40 per 1000 kilovoor de fourages de 10 k. hooi ƒ0.60, de 10 k. stroo voor ƒ0.45 en de 10 k. haver voor 1.17, door denzelfden voor het vleesch en vet voor groep Weesp A. Abrahamsen, te Utrecht, voor 0.84 p. k.voor groep Nieuwenhuis J. J. Schip- perijn te Maarsen voor 0,92 p. k. en voor groep 's-Graveland A. de Vries, te Utrecht, voor 0.88 p. k. en voor de aardappelen de Heer C. Schoonhoven, te Utrecht, voor 2.73 de drie perceelen. Door een aantal studenten is te Gro ningen in navolging van de zusteruni- versiteiten Leiden en Utrecht opge richt een weerbaarheidscorps waarvan de statuten reeds ter goedkeuring opge zonden aan den Koning. Het examen tot toelating op den hoofd cursus te Kampen en te 'Hertogenbosch zal dit jaar in laatstgenoemde plaats wor den afgenomen. Voor de infanterie wor den 45voor adspirant kwartier-meester 22 plaatsen opengesteld waarvan 12 voor Oost-Indië. GEMENGDE BERICHTEN. Dinsdag deed de rechtbank te Arnhem uitspraak in zake de in de laatst van Mei te Westervoort plaats gehad hebbende vechtpartij tusschen burgers en militairen waarbij een kanonnier zwaar verwond weid. Drie ingezetenen werden veroor- doeldeen tot 8 maandeneen tot 6 maanden en de andere tot 3 maanden celstraf. Sedert een paar dagen werd een boer uit Bussum vermist. Men zocht hem te vergeefs. Eindelijk vond men zijn lijk in het paviljoen des Konings op het terrein der wedrennen onder Bussum. De man had, door ophanging, in dat gebouwtje een einde aan zijn leven gemaakt. De p-rsonen, die onlangs tegen de enorme som van ruim f30,000 pachters van de wierwaarden zijn geworden welke de Wadden-eilanden omringen, zullen vermoedelijk geen winst behalen. Door de vissehers wordt althans verzekerddat de waarden weinig wier bevatten en hier en daar geheel verzand zijn. In het district Ontario, Londen, is de Theems buiten haar oevers getreden. Dooi de overstrooming zijn er spoorwegen en bruggen ernstig beschadigd; 17 personen zijn verdronken en nog velen worden vermist. De Paus heeft de gravin van Chambord doen weten dat hij voortdurend bidt voor het herscel van haren gemaal. De graaf van Chambord is stervende. Als een bewijs dat de ooftbouw dit jaar goed is, diene de inededeeling, dat een appelboom op de buitenplaats »Snip- penschrik,» aan den Amstelveenschen weg, die sedert jaren hoegenaamd geen vruchten gaf, thans zoo zwaar beladen is, dat o. a. aan een tak van 2 meter omvang, ongeveer 250 appelen hangen. Hoe onvoorzichtig het is kinderen aan de hoede van kinderen over te laten, blijkt alweer uit het volgende: Een meisje van 10 jaren reed te Hoorn met een kinderwagen langs den Westerdijk. In dien wagen zaten twee kindertjes van 2 en 214 jaar. Te dicht aan den kant gekomen, kantelde de wagen en rolde al omkantelende over de steenglooiing in zee. De visscher Jan de Best, die reeds meermalen m-nschenlevens had gered, sprong op het geschreeuw van het meisje gekleed in zee, ofschoon zich aan de steenen bezeerd hebbende, haalde een der kleinen van onder den wagen uit het water en gaf het een der inmiddels toegestroomden over. Men riep hem toe, dat nog een tweede, vastgebonden in den wagen, zich daar bevond. Nogmaals een sprong en tegelijker tijd zijn mes grijpende, sneed hij den riem los en had hij het geluk, ook dat kind te redden voor de ouders die pas een lieveling door den dood hadden verloren- De zaak van Léon Bernard van ont vreemding ten bedrage van circa vijf mil- lioen frank ten nadeele der bisschoppelijke kas van Doornikis thans definitief naar de correctionneele rechtbank verwezen en zal nu spoedig in behandeling komen. Het Openbaar Ministerie had ook de be kende tusschenpersoon Goodhue van Mon treal (Canada) in de zaak betrokken maar op grond van krankzinnigheid blijft hij voorloopig buiten vervolging. Onder Hooge-Zwaluwe wordt tegen woordig door een officier der genie, den heer Hoogstraten plaatselijke opname ge daan voor het ontwerp der fortificatie- werken van den minister Reuther. Volgens dit ontwerp zouden 7 forten langs de inundatielijn die met andere polders ook den geheel Sonzeelschen polder omvat gebouwd v orden, van welke twee in de onmiddellijke nabijheid der gemeente Hooge-Zwaluwealles ter bescherming van het Hollandsch Diep en zijne over brugging. Een winkelier te Amsterdam, bij wien in de afgeloopen week een meisje, op naam van hare vroegere meesteres, een paar damesbottines haalde, zonder voor betaling zorg te di agen ontmoette haar gisteren in de Plantage. Hij wees haar, te midden der vele wandelaars, aan de politie aan, die haar in hechtenis nam. Te Brussel is tegenwoordig in de Pas sage des Postes een geheel vederlooze haan te zien, een natuurgewrocht dat dus vrij wel overeenkomt met Plato's definitie van den mensch. Het dier heeft daarentegen een buitengewoon zware kam. Slechts boven de pooten heeft het een weinig dons. Oogenschijnlijk is de vogel zeer ge zond, en hij zou zoo gelukkig zijn als elke andere haan, wanneer niet al wat kip heet, een geweldigen afkeer van hem had. Er bestaat dan ook slechts weinig hoop op nakroost van deze hoendersoort, dat anders voor de keuken als gescha pen scheen. John Caroll, een jockey, die voor vijf- en-twintig jaar bij de Engelschen wed rennen met roem bekend was, werd de zer dagen geheel vervallen door de po litie te Birmingham gevat. Dezelfde man, die in zijn tijd bij vele groote harddraverijen den prijs won en eenmaal duizende ponden sterling vwaarde werd geschat, stond nu voor bedelarij te recht, en kreeg een maand gevange nisstraf. Een onderofficier der infanterie, in garnizoen te Maastricht, door zijne mekkers doodverklaard, heeft zich nu ook dood geschoten. In de rue Condorcet te Parijs heeft een schrikbarende moord plaats gehad. Een jonge schoone blondine Maria Josuin, moeder van een zeven of achtjarig kind, is op de gruwelijkste wijze door vijf mes steken verwond en daarna geworgd in haar kamer gevonden. Na een week werd de moord pas ontdekt. Deze schijnt te zijn begaan door een koetsier, die de jonge vrouw drie of viermalen in haar woning had ontvangen. Hij is onbekend. De Kweekschool voor Zeevaart te Leiden telt thans 220 jongens. Het vorige jaar kocht eene vrouw op een erfhuis te Tiel een ladetafel voor f 4,25. In een der laden van dat meubel stuk vond zij ongeveer f400 aan coupons, die daarin per abuis waren blijven liggen. De vrouw heeft die coupons in haar bezit gehouden en moet ze, volgens haar eigen mededeelingenlater ten eigen bate hebben aangewend. De erfgenaam van den vroegeren eigenaar der ladetafel wendt pogingen aan om de vrouw strafrechterlijk te doen vervolgen, wegens toeëigening van gevonden voorwerpen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 2