Bunschoten, 18 Juli. Bij de ver kiezing van twee leden voor den ge meenteraad zijn herkozen Gerrit Huij- gen en Arend Luttink, aftredende leden. Hoogland, 18 Juli. Uitslag der ver kiezing voor leden, van den gemeente raad, Gerbert Schoonderwoerd werd met volstrekte meerderheid gekozen, herstem ming tusschen Adrianus van Rossum en Aalbert van den Tweel; de laatste aftre dend lid. Een aftr. lid had verzocht niet in aanmerking te komen. Soest, 18 Juli. Bij de verkiezing van drie leden voor den Gemeenteraad, zijn van de 190 kiesgerechtigden opgekomen 97 kiezers2 biljetten waren in blanco, alzoo geldig 95 biljetten, zoodat de vol strekte meerderheid bedroeg 48 stemmen. Woudenberg, 18 Juli. Als leden van den Raad dezer gemeente zijn herkozen de Heeren C. van Wieringen en Johan nes ter Maaten, resp. met 38 en 35 van de 39 geldig uitgebrachte stemmen. Spaarbank. Hulpbank te Amersfoort. Door Z. M. is benoemd tot notaris te Zwijndrecht Mr. J. \Y. Sluiter, thans notaris en advocaat te Heerenveen. Uit goede bron wordt ons medegedeeld, dat voor-de aanbesteding van Gas voor de gemeente geene enkele Inschrijving is ingekomen. Woensdag namiddag viel weder een jongen in de Kortegracht in het water, gelukkig werd hij spoedig op bet drooge gebracht. De Hollandsche IJzeren Spoorweg-maat schappij zal hij gelegenheid der wed rennen te Bussum op Zaterdag 28 Juli van AmersfoortBaain, Maartensdijk en Hilversum extra treinen laten loopen tot een verlaagd tarief, de 2e en 3e klasse. Eergisteren-namiddag had in de Malie baan te Utrecht de zesde Harddraverij der Utrechtsche harddraverij-vereeniging plaats. Er hebben 24 paarden aan deel genomen. De prijs werd behaald door den bruinen ruin Wisse, van den heer J. R. Dekker te Rhoon; pikeur W. Jon- gejan. De Premie is behaald door den brui nen ruin Prins Alexander, van den heer W. Doori te 's Gravenhage pikeur A. Bos. Een met liet oog op het ongunstig weder talrijk publiek was aanwezig. De spoorbrug te Reenen kwam Zaterdag in zoover gereed, dat de laatste klink nagels konden worden geslagen en de brug vrijgemaakt van iederen steun. Dit geschiedde op feestelijke wijze in tegen woordigheid onder anderenvan den sectie-ingenieur, den heer J. M. Telders, en een der directeuren der „Gütte Holf- nungshütte" (aannemers) die daartoe uit Oberhausen was overgekomen. De brug was keurig versierd de Reenensche mu ziek was opbaar post; enkele toespraken werden gehouden. Op den 17 dezer is aan het strand der Zuiderzee te Oosterwolde, gemeente Doornspijk, bet lijk van do in de vorige week verdronken Visschei sknecht Jochern de Groot uit deze Gemeente, aangespoeld. Van het aantal geldige stemmen zijn uitgebracht opG. C. Klooters 72, II. T. Logtensteijn 06, C. F. Kok 39, P. Kuijer 29, C. Kok 15, H. Veenendaal 41 stemmen en de overige stemmen verdeeld over nog 35 andere personen de aftre dende raadsleden waren G. C. Klooters, E. H. Smorenburg en A. Kuijer, zoodat is herkozen G. C. Klooters, en verkozen H. T. Logtensteijn, terwijl over C. T. Kok en P. Kuijer die daarna de meeste stemmen hebben verkregen eene her stemming zal moeten plaats hebben. BINNENLAND. Tot burgemeester van Groningen is benoemd de heer mr. Bucaillethans burgemeester van Voorburg. Onder eenige gestelde voorwaarden heeft de Minister van Oorlog zich bereid verklaard de dienstdoende schutterijen te bewapenen met de geweren klein ka liber. De gewezen gemeente-ontvanger van de gemeente Putten D. C. H.die gevan kelijk uit Amerika werd overgebracht, heeft volgens de Zw. Ct. bij zijn verhoor voor den rechtercommissaris, te Zwolle, volledig bekendzoodat hij reeds bij be velschrift der rechtbank naar den procu reur-generaal bij het gerechtshof te Arnhem verwezen is. wel, vaart beiden eeuwig wel Uwe Alice.» Diep bewogen legde George den brief neder en verborg zijn gelaat in beide handen. Zijne gansche ziel was geschokt door hetgeen hij daar pas gelezen had en weemoedige gedachten ver vulden zijn hoofd bij de herinnerring aan den zaligen tijd, toen hij r.og aan Allice,s liefde ge loofde, aan de hoop, die hem bezield had, een maal met haar vereenigd te zullen zijn. De droom was voorbij, maar niettemin was het een schoone droom geweest: En toch het warme, volle leven, dat met heftigen polsslag door zijne jeugdige aderen jaagde, vorderde zijn recht. Hij moest weer beminnen-, hij moest weer lenen'. Door een zachte beweging werd hij uit zijne droomerijen gewekt en opziende zag hij Anna bel aarzelend in het midden der kamer staan. «Kom nader, bid ik u,» verzocht George haar met trillende stem en onmachtig om op te staan. «Weet gij, wat er in dezen brief geschreven staat, Annabel?» ging hij voort het meisje door dringend aanziende. «Neen» antwoordde zij op beslisten toon. «Welnu dan, zet u hier neder en lees!» beval bij haar. Annabel deed, wat haar gelast was, terwijl George met half gesloten oogen haar opmerk zaam gadesloeg. Toen zij den brief geëindigd had, liet zij dien zonder een woord te spreken uit hare handen glijden, haar gelaat met haren zakdoek bedekkend. In een oogwenk stond Geor ge naast haar. ilet hare rechterhand in de zijne geklemd, sprak hij op innig geroerde toon. «Zie mij aan Aimabel, en luistert naar hetgeen ik u te zeggen heb. Toen ik nu meer dan twee jaar geleden de haven van New-York verliet, om in den vreemde troost te zoeken voor mijn grie- GEMENGDE BERICHTEN. Bij rnenschenheugen waren de vrucht- boornen in Overijssel en Gelderland niet zoo volgeladen als dit jaar. Bijna overal moeten stutten onder de boomen geplaatst worden, opdat de takken niet bezwijken. Van noten zal de oogst buitengewoon groot zijn. Men verlangt thans naar warmte en droogte. Eenige dagen geleden vertrok eene dame uit Parijs naar Tréport om aldaar de baden te gebruiken. Eenige uren vóór haar vertrek vroeg haar kamenier nog een dag te mogen blijvendaar haar zuster eensklaps ongesteld was geworden. Mevrouw stemde hierin toe en vertrok alleen. Acht dagen vei liepen en de ka menier was nog niet te Tréport aange komen. Mevrouw maakte zich ongerust en ging zelf naar Parijs terug, om in lichtingen in te winnen. In haar woning gekomen vernam zij dat haar kamenier ïeeds een paar uren na haar het huis verlaten hadeen paar groote koffers medenemende. Mevrouw ging naar haar kamer en deed toen de ontdekking, dat haar kamenier voor een waarde van 100,000 lrancs aan verschillende voor werpen had medegenomen. Door eenige Nederlandsche familiën uit Rotterdam is te Rome een krans aan de wanden van het gewelf gehecht, waarin zich de graftombe bevindt van wijlen Paus Pius IX. In Zeeland hebbennaar gemeld wordt, vele onderwijzers van den Commissaris des Konings een circulaire ontvangen waarin hunnamens de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Marine verzocht wordt zooveel mogelijk te be vorderen het aanwerven van scheeps volk De Kroonprins van Zweden wordt in de volgende week verwacht in liet „Kur- hótel te Zandvoort, om daar geruimen tijd te vertoeven. In de gemeente Ridderkerk sterven zeer vele kinderen aan de mazelen. n Te Palembang (op Sumatra) heerscht de cholera epidemisch. De stedelijke overheid van Londen heeft besloten voorzorgsmaatregelen te gen het uitbreken van de cholera te ne men. De rioolopeningen zullen overal in de stad dagelijksch ontsmet, liet vuil uit de huizen dagelijksch verwijderd en de riolen meermalen en sterker uitgespoeld worden, terwijl ook de huiseigenaars zul len worden aangeschreven om zich flink van carbolzuur te bedienen. Een com missie is benoemd, met de opdracht de logementen te inspecteercn en voor een afdoende reiniging te zorgen. Te Damiate en Mansuran is de cho lera wel afgenomen, maar daarentegen heeft zij zich met kracht over het bin nenland van Egypte uitgebreid. Op 17 Juli stierven in de aangetaste plaatsen te zamen 151 personen. Ook heeft de vreeselijke ziekte zich vertoond op de Balearische eilanden, hetgeen den Spaanschen Minister van Financiën een crediet heeft doen aan vragen van 1 millioen -peseta's om alle mogelijke maatregelen van voorzorg te kunnen nemen. Te Cairo zijn reeds 68 personen aan de cholera bezweken. Uit andere plaatsen wordt geen vermindering gemeld. Alleen te Pord-Said meent men reeds geheel vrij te wezenen derhalve is uit deze stad tot de gezondheids-commissie te Cairo het verzoek gericht om opheffing van het ge- zondheids-cordon. Te Zutphen is- een man, als smids knecht, gedurende zeven en zestig ach tereenvolgende jaren bij een firma werk zaam geweest. Bij de gewone schietoefening, door de schutterij te Zwolle op Zondag jl. ge houden, is als door een wonder, de tam boer K. aan den dood ontkomen. Belast met de aanwijzing, stond hij voor de fi guurschijf, toen een sergeant-scherpschut ter, niet bemerkende dat er een levend beeld in plaats van het figuurlijke stond, een schot loste, en goed schoot ook de kogel ging juist naast den korperaal in de schijf. Reeds eenige avonden was de Wij straat te Schoonhoven in rep en roer. Vele menschen bewogen zich in en na bij het huisje van zekere L. wiens een jarig kind men zeide betooverd te zijn. Dinsdagavond werd eindelijk de bron van zooveel ellende door een der bezoekers aangewezen't was een vlieg, die bij hare omzwervingen om een nachtlichtje in het bedje van 't behekste kind zulke verdachte, afzichtelijke angstverwekkende duivelsche schaduwen afwierp. Het groote nationale feest, de herin neringsdag aan 4 Juli 1776, toen de dertien Staten zich van Engeland onaf hankelijk verklaarden, is in Amerika op de gebruikelijke wijze gevierd geworden. De fransche Kamer van Afgevaardig den heeft, met eenparige stemmen, het door de Regeering aangevraagde crediet van 100.000 fers. goedgekeurd, dat haar in staat zal stellen Fransche werklieden naar de tentoonstelling te Amsterdam te zenden. Te elfder ure heeft de Egyptische Re geering thans het voorstel van Engeland aangenomen, om haar met geneeskundige hulp tegen de cholera bij te staan. De Engelsche gevolmachtige Malet heeft naar Londen geseind om 12 geneesheeren. Een Leidsche uitgever plaatste de vol gende advertentie: «Voorloopig bericht. Zoo de Heere wil en wij leven, hoopt ondergeteekende met het aanstaande na jaar uit te geven «Gereformeerde Nieuw jaars-briefkaarten.» in verschillende soor ten, en waaronder er ook gevonden worden, zeer geschikt voor andere gelegenhe den.» Wie de heer is verzwijgt de uitgever, zoude het Bram K. zijn; is het niet om te walgen van dien onzin Uit Brunswijk wordt een treffend voor val gemeld. Een moeder heeft om haar schoot 5 kinderen geschaard. De bliksem slaat in de bewuste woning en treft de moeder en 4 kinderen ten doode. Het vijfde kind was licht gewond. vend leed, was deze teedere hand de laatste die mij toewuifde. Welnu, thans ben ik teruggekeerd, en niet eerder Iaat ik dezelve los, voor gij mij geantwoord hebt. Zeg mij, liefste wilt gij, nu gij Alice's geheim en haren laatsten wil kent, mij bijstaan, dien te vervullen?» Aimabel zag hem met hare van zalig geluk stralende oogen aan en verborg haar gloeiend gelaat aan zijne borst. Toen trok hij haar zacht tot zich en fluister de: «Zoo ik dit heilige beeld wellicht ontwijd moet achten Door roekelooze haad o, boete ik zulks al dus: Ootmoedig zal mijn mond dien ruwen druk ver zachten Zoo gij 't veroorlooft, door een vromen pelgrim- kus.» terwijl hij eencn vurigen kus op hare lippen drukte. Toen George Kearny en zijne jonge vrouw drie weken later hunne huwelijksreis aanvaard den, gingen zij het allereerst naar New-York. Daar ginds een heel eind buiten de stad, ston den 2ij eenige uren na hunne aankomst in het gouden licht der ondergaande zon op den doo- denakker. Zij stonden er naast een graf, dat met een eenvoudig wit marmer kruis en een frisschen krans van rozen versierd was. Op het kruis las men den naam van Alice Howitt. Arm in arm bleven zij er meer dan een kwartier in gedachten verzonken staan en toen zij het even zacht als zij gekomen waren, weder verlieten, zag men tranen in hunne oogen en hoorde men een mannenstem fluisteren: Wij zijn gelukkig, Alice!» En de zegen van die edele, reine ziel, wier stof felijk overschot onder die bloemen rustte, volg de hen -en verhelderde hun leven. Een man had zijn tuin omgespit en, geheel volgens aanwijzing zijner vrouw, de verschillende bedden beplanten bezaaid. Om echter zijne vrouw eene verrassing te bereiden, had hij op een nog ledig staand bed salade gezaaid. Doch ook de vrouw wilde haren man verrassen, en bezigde datzelfde bed om daar stilletjes boonen in te leggen, waarvan zij wist, dat hij nog al van hield. Iederen dag be gaven de man en de vrouw zich afzon derlijk naar den tuin om het bed te wieden. De vrouw zag de salade voor onkruid aan en plukte die zorgvuldig uit. Hetzelf de deed ook de man met de boonen. Op die wijze kreeg de man geen salade en de vrouw geen boonen. Deze geschiedenis, zegt de Sprokkelaar, welke haar mededeelt, zien we schier alle dagen plaats hebben, niet in den moestuin, maar in den opvoedingstuin, wanneer vader en moeder, zonder gemeen schappelijk overleg, met het oog op hunne kinderen arbeiden, en de een uitrukt het geen de andere heeft gezaaid. Door de buitengewone hitte te Wee- nen, komen daar vele gevallen van plot selinge krankzinnigheid voor. Te Bordighera (Italië) is op één dag zooveel ansjovis gevangen, dat eenige visschers, wilden zij hun booten niet in de diepte zien medegesleept, de netten moesten stuk snijden. De hoeveelheid werd op 5000 kilo's begroot. Op de kermis te Utrecht, is een kraam, waarin toover-artikelen verkocht werden, een prooi der vlammen geworden. Het programma van een Evangelisch Luther-feest te Wittenberg is openbaar gemaakt. Het feest zal worden gevierd de laatste helft van September en in twee dagen duren. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 12 Julij, Jan, z. van AlbertusKaal en Gijsbertha van de Wakker. 13 Julij Eli sabeth Maria, d.van Jan Maij én Johanna Collet. Alijda Hendrika, d. van Hendrik Arler en Johanna Venhorst. 15 Julij Mijntjed. van Hendrik van Zeldert en Magrietha Vlug. 17 Julij Plii- lippina Arnoldina, d. van Jan Willem Boshuizen en Anna Clara van Achterbergh. 19 Julij Albertz. van Eppo Eukkien en Dorothea Diepen, Ondertrouwd 19 JulijWillem Dieters en Maria Roelof Blom. David Zoetmulder en Ja- coba Anna Maria Jagtenberg. Gehuwd: 18 Julij, Hendrik Jan van Baren en Rika Wijnands Overleden: 12 Julij, Gerrit van Binnendijk, 8 j. 13 JulijCilia van de Kamp59 j. echtg. van Rijk van Loenen. Een levenloos aang. kd. vr. gesl. van Hendrik Veenendaal en Gijs- berta Buijs. 14 Julij,Philippus Arnoldus Manné 83 j. wedr. van Berradina Johanna van Sitter. 10 Julij, Johan Smit, 12 d. Soest. Geboren: 11 Julij,J Berendina Lucia, d. van Christiaan Coenraad Hoes en van Maria Theresia Merkenich. 13 Julij, Willem, z. van Jahannes Helsdingen en van Barbara van den Berg. 17 Julij, Lamberdina d. van Lammert van den Brink en van Gerritje Nuijen. Ondertrouwd: 12 JulijPaulus Joannes Jansen van Amsterdam en Cornelia Joanna van Delden van Soest. Gehuwd: 14 Julij, Hendrik Hessel van Utrecht met Jannetje BirkhofT van Soest. Overleden: 18 Julij, Petronella de Beer, weduwe van Joannes Focken oud 77 jaar. Hoogland. Overleden 19 JulijTimoteus van Westerlaak, oud 11 maanden. Woudenberg. Bevallen: 18 Julij, Wijntje van Galen, geb Blaauwendraad, zoon. Gehuwd: 13 Julij, Hendrik de liruijlf, 22 j. en Helena Harskamp 37 j. Overleden: 16 Julij, Jan Groenewoud6 j. Het bestuur zal zijne eerstvolgende zitting houden op MAANDAG 23 JULI e.k. ten Raadhuize te Amersfoort, des na middags van 131 ure. A. J. BOS, Secretaris, Tot het geven van gelden ter leen zal eene Commissie uit het bestuur op MAANDAG, den 23. JULI aanstaande, 's namiddags van halftwee tot halfdrie zitting houden in een der localen van het Raadhuisalwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden, ook voor het teruggeven van geldeD. J. C. LEINWEBERSecretaris.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 2