BIJVOEGSEL Nieuwe Amersfoortsche Courant Officiëele Publication. van 11 October 1884. Hulpbank te Amersfoort. Spaarbank. School- en Kerknieuws. trgang. behoorende bij de Tot liet geven van gelden ter leen zal eene Commissie uit het bestuur op MAANDAG, den 13. OCT. aanstaande, 's namiddags van iialftwee totHALFDRiE, zitting houden in een der localen van het Raadhuis, alwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden, ook voor het teruggeven van gelden. J. C. LEINWEBER, Secretaris. Het bestuur zal zijne eerstvolgende zitting houden op MAANDAG 13 OCT. e. k. ten Raadhuize te Amersfoort, des namiddags van 121 ure. A. J. BOS, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT, doen te weten, dat de processen-ver- baal van inlevering en opening der stem briefjes ter verkiezing van een lid voor den Gemeenteraad in afschrift aan het Raadhuis zijn aangepakt en gedurende veertien dagen op de Secretarie voor eenieder ter inzage liggen, alle werkdagen van 's voormiddags 10 tot 1 uur des namiddags. Amersfoort, den 10. October 1S84. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris W. L. SCHELTUS. Amersfoort, 11 October 1884. Lijst van brieven geadresseerd aan on bekenden, verzonden van het postkantoor te Amersfoort over de 2e helft der maand Augustus 1884. 1. W. v. d. Beekvrevel Amsterdam. 2. G. v. Leeuwenberg 's-Hage. 3. F. Klarenbeek St. Kruis. 4. Mendels de Lemmer. Van het Hulpkantoor Bunschoten. 5. H. v. Veld in het Veen. Briefkaarten. 1. Geitenbeek 2. Stam 3. v. d. Brink Buren. id. Zeist. Scüerpenzeel. Voor de vacante gemeenteraadsplaats alhier, ontstaan door- het vertrek van den heer Hartelust naar Breukelen, zal op 21 October a. s. eene verkiezing plaats hebben. Yeenendaal. Men heeft hier reeds lang geklaagd, dat het drinkwater aan de openbare school niet goed was. De Inspecteur bij het geneeskundig Staats toezicht in de Provincie Utrecht heeft de klacht gegrond bevonden, en dringt er thans op aan, dat door het slaan eener Nortonpomp daarin verbetering kome. Te Zeist is tol onderwijzeres aan de Christelijke school benoemd, Mej. E- Schouten van Zaandam. De Nederlandsche Zendingsvereeniging te Rotterdam heeft van half Aug. tot half Sept. met inbegrip der stuiverscollecte, ontvangen ƒ1423,24. Gedurende dit jaar is reeds ontvangen 30657.86 gulden. Bovendien heeft nog de Vrouwenvereni ging, tot uitrusting van Zendelingen, be langrijke bijdragen ingezonden. Te Amsterdam hebben de Hoofden der openb. scholen le, 2e en 3e klasse aanschrijving gekregen, dat zij voor elk dier scholen in 1884 over honderd gulden minder te beschikken hadden, dan in het vorige jaar, voor wat betreft het aanschaffen van Schoolbehoeften. Het oorsponkelijk voor iedere school toegewezen bedrag ƒ450 wordt nu ƒ350. Genoemde Hoofden waren integendeel de meening toegedaan, dat het eerstge noemde bedrag eer verhoogd dan ver laagd moest worden en hebben zich nu per adres tot den gemeenteraad ge wend. Op de 23e lijst der 6e jaarcollecte voor de scholen met den Bijbel is het collecte bedrag reeds gestegen tot 110002,525 gulden. Dr. S. S. de Koe, Predikant te Utrecht en benoemd Hoogleeraar te Groningen nam Zondag j. 1, in de Bethlehem kerk afscheid van zijne gemeente. BINNENLAND. Door Z. M. den Honing is te Zeist eervol onslag verleend als 2e luite nant bij de d.d. Schutterij de heer Mr. J. J. L. Baron van Hangest d'Yvoy. Aldaar benoemd tot- 2en luitenant Jhr. M. I. Pauw van Wieldreeht en tot 2e" luitenant a la suite J. J. Clotterbooke Patijn van Kloetinge. Een gcdenkteeken, in den vorm eener staande zerk, is als blijk van hoog achting en waardeering voor wijlen Ds. Jorissen te Apeldoorn, door zijne oud leerlingen op diens graf geplaatst. Bij mon de van Ds. Gronemeijer is het daar aan de familie overgedragen. Een horlogemaker te Amerongen is met de noorderzon vertrokken, met zich voerende al de horloges, die ter reparatie aan hem waren toevertrouwd. Hoewel de politie onderzoek doet, vreest men dat er van de horloges niet veel terecht komen zal. De Staatscourant deelt het Konink lijk besluit mede van den 5den October j.l. betreffende de sluiting der tegenwoor dige zitting en de ontbinding van de beide Kamers der Staten-Generaal. De Stationchef, H. R. Briedé te Barneveld, is geplaatst bij de Geldersch- Overijselsche lokaalspoorwegmaatschappij. Ten huize van den Predikant S. op de Stadhouderskade te Amsterdam werd deze week, gedurende zijne afwe zigheid ingebroken en circa ƒ2000 aan specie ontvreemd. Twee personen, die kort te voren daar aan huis waren ge weest, om werk te verzoeken, werden als verdacht in arrest genomen, maar weder op vrije voeten gelaten. Een jongeling uit Gulpen, die te Wijlré in een trein wilde stappen, had het ongeluk van de loopplank te vallen en tusschen twee wagens te geraken. Hij zou zeker verpletterd zijn geworden, indien niet de werkman Aerts, van het station te Maastricht, die als remmer dienst deed, hem met eigen levensgevaar gegrepen en met een flinken ruk onder de loopplank uitgetrokken had. Het Hof veroordeelde Jan van der Kraats, die onlangs aan iemand te Driebergen een brandbrief schreef, tot één jaar gevangenisstraf. Twee ongenoodigde reporters zijn uitgezet bij gelegenheid van een feest maal, te Leiden gegeven, bij de herden king van Leidens ontzet. Men is het daar dus niet eens geweest met het spreekwoordnOngenoode gasten zet men achter de deur," want men heeft deze reporters doodeenvoudig buiten gezet. De Kroonprins van Zweden zal nog geruimen tijd te Amsterdam blijven onder behandeling van Dr. Mezger. Nu meii bijna niet meer weet, welk soort wedstrijden men nog zou kunnen houden, is men begonnen zich tot vliegerwedstrijden te bepalen. Gouda is voorgegaan en Amsterdam en Utrecht zullen weldra volgen. Tot hiertoe heeft echter nog niemand er zich aan gewaagd eens te vertellen, welk nut er nu toch in vliegerwedstrijden steekt. Sedert eenigen tijd vertoont zich in verschillende steden en dorpen van ons land een jongmensch, omstreeks 28 jaren, donker van uitzicht met donker haar en donkere oogen, forsch van gestalte, den naam van een geachte familie dragende. Die persoon is door eigen schuld en zijne verkwistende levenswijze aan lager wal geraakt. Nu hij niets meer bezit, bezoekt hij overal de bekenden van zijne fa milie die om zijn ongunstig gedrag, niets meer van hem wil weten. Hij leent onder allerlei leugenachtige voorgevens, als plotseling op reis te zijn gegaan en zijn portemonnaie vergeten te hebben, als wijnkooper te reizen en zich in zijn reisgeld te hebben vergist enz. enz., overal geld, onder belofte van dadelijke restitutie die nooit volgt. Ook doet hij bestellingen wijn enz., te zenden aan eenig adres dat niet bestaat, om 't zoo aan de stations meester te worden, koopt goe deren zonder betaling, alles om die be neden de waarde van de hand te zetten en zoodoende aan geld te komen. Hij snoeft daarbij op zijn familierelatie met geaccrediteerde personen, hetgeen vertrouwen inboezemt en draagt ook een O.-I. expeditiekruis, waartoe hij niet ge rechtigd is, alles om zich krediet te doen geven. Bedoelde persoon heeft de Nederland sche marine op niet eervolle wijze moe ten verlaten. Een ieder wordt voor de kwade prak tijken van dezen persoon gewaarschuwd en de aandacht der politie, door eene van zijn vele dupes, op hem gevestigd. Op den Stationsweg te Harder wijk is een soldaat van het Koloniaal Werfdepot overreden door een omnibus die een al te wild paard had. Deerlijk aan de borst gekneusd, is de man per brancard naar het hospitaal vervoerd, waar men hoopt, dat hij spoedig weer herstellen zal. Op de paardenmarkt, te Nijkerk gehouden, waren 194 paarden, waaronder 60 veulens aan de lijn. Hoewel de kwa liteit uitstekend was, ging de handel zeer lusteloos, zoodat bijna niets verkocht werd. BURGERIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren 2 Oct. Alijda Johanna, d. van Johanna van Diermen. 4 Oct. Bernardus, z. van Albertus Gouw en Cornelia Nagel- makers. 5 Oct. Barbara, d. van Johannes van Keeken en Christina van Keulen. Wilhelmina Louisa d. van Feitse Boerwinkel en Anna Geertrui Reij. Autonius, z. van Feike Damhuis en Antonia Berendina van den Born. Wilhelmus, z. van Teunis van de Wetering en Antonia Priem. Jan, z. van Albertus Woudenberg en Alijda Berg. Hendrikus, z. van Hendrik Elzenaar en Heudrikje Valkenburg. Johanna Cornelia Gcrarda, d. van Dirk Schimmel en Cornelia Schuuring 6 Oct. Willem, z. van Willem van Empelen en Alijda Wansing. Herman Hendrik Wilhelm, z. van Herman Hendrik Wilhelm Ockhuizen en Hendrika van Eldert. Johanna Catherina Hermina Diderika, d. van Diderik Nicolaas Meijners en Johanna Her mina Mathilda Meijners. 7 Oct. Elis, z. van Hermanus Schimmel en Gijsje Floor. Hendrik, z. van Hendrik van Beek en Her- mijntje Heilijgers. 9 Oct. Elisabeth Catrina, d. van Arnoldus van Scherperseel en Agnes Rosier. Gerritje, d. van Johannes van Minnen en Anna Clara de Bree. Hen drikus, z. van Hendrikus Heilijgers en Evertje Hendrika Schoonderbeek. Ondertrouwd 9 Oct. Arie Karaphorst en Gerritje Wallet. Izaak van Hoei en Johanna Berendina van Mourik. Geuuwd 8 Oct. Albertus Petrus Fran- ciscus Reeders en Margaretha Hendriua Elisabeth Bijtelaar. Hendrik de Goede en Helena Adelaar. Overleden: 8 Oct. Mietje Klein, 54 j., echtg. van Mourits Cohen. Hoogland. Geboren 3. Oct. Evertje, dochter van Wouter van de Burgwal en Aaltje van Klein wee. Ondertrouwd: Johannes Eijbergen met Petronella Kollen. Gerrit Morsing met Johanna van de Logt. Overleden 4 Oct. Hijmen van de Water oud 8 dagen.6. Oct. Ida Oudhuizen oud 61 jaren. 8 Oct. Peter van Zeldert oud 70 jaren ongehuwd. Woudenberg. Geboren 2 Oct. Hendrik, z. van Evert Osnabrugge cn Johanna van den Berg. 3 Oct. Bertha, d. van Brand Valkenburg en Anna Wagensveld. 7 Oct. Willemijntje d. van Jan Bakkernes en Dina Johanna van Manen. Ondertrouwd: 9 Oct. Gerrit de Bree, 22 j. en Hendrika van Essen, 19 j. 9 Oct. Rijk van Egdom, 27 j. en Antonia van den Bos. 21 j. Overleden 4 Oct. Hendrik Osnabrugge, 2 dagen. 8 Oct. Levenl. aang. kind vr. gesl. van Gerrit Kleinveld en Evertje van Kolfschoten. Snelpersdruk van A. M. Slothouwer te Amersfoort. 0,40. 0,05 0,07 0,20. te bevolkings- hoofden van jenomen. land en de een gunsti- Comité in iten tot in- waarbij het mrd afgekon- icht hiervan aan van de handeld had imen, en tot had volstrekt ;en zich den i. Hij hoopt ;lijke betrek- jering te blij- werken, i tegen het loffing plaats ramiet, waar- aangericht amen er niet en premie van aanbrengen in vorige ja- nd gehouden s hebben van dier maand, gebruikelijk is, heden daarvan dit ook thans is is gewoon- hetgeen ver- ite jaargetijde, dt. Storm en og achterwege ms, maken het >ot en edel te oude dame niet ion inzien, wat m broeder zou mtempel aange- in dun kneveltje om naar den irmeeren. Viktor kameraad met oet, in zichtbaren an vertrek dacht, Otto, wees dan Stephanie Zijt Zult gij naar ien al verloofd?" ge verheffing van nu zijne groote tige gezicht des verschrik, had niet zonder-zelf- irhoor, Strieszen. ipsprongen voor achter, waar mij te schuiven, nen hebben, om te komen. Nu lm, geen sprake t dat zulk een iekekamer? Be- inderlijke, vriend; ik wil winnen." ;e met zulk een naar een laatste 'ordt vervolgd.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 5