Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. BINNENLAND. BUITENLAND. STATEN-GENERAAL. Ten gesclicnue v«n Heeren ..nnen trekpot. w van Eedcn. Xécn-Dekstuk. Voor- W. Kuipw ^^van Keizer Karei Veen stelling^ecn'Voorstelling Orna- ..ifomstig uit liet huis, Langestraat c 1'. 7. G. de Haan. Een steenen >gel. J. P. G. Kok. Een steen, waar aan een wijwatersbak. Op den steen: een kruis met Christusbeeld. Afkomstig van de oude R. IC. Kerk te Harderwijk. Gerard van boon's Aloude Historie, waarin een afbeelding van den merk- waardigen schoorsteensteen, gevonden onder de bouwvallen van het huis te llritte, bij het sterk afloopen der zee. Op dien steen zou staan afgebeeld de gevangenneming van de heidensche Prie steres Velleda door Keizer Domitianus. Wel zeer toevallig bevindt zich in onze verzameling een dergelijke schoorsteen steen met dezelfde voorstelling, die slechts in kleine nevenzaken van bovengemelden steen verschilt. Die steen werd voor eenige jaren bij het uitbaggeren der beken alhier gevonden. Bij die gelegen heid schonk de Heer II. Croockeuiitaan de Yerceniging: Mr. Hendrik van Wijn, Huiszittend Loeven, No. V, waarin een afbeelding voorkomt van een der- gelijken steen, ongeveer aan den vorigen gelijk. Die steen was gevonden op een zandplaat, in de Rivier de Waal, bene den Nijmegen. 11'. Ruitenbeek Bz. Drie houten vergulde beeldjes, afkomstig van een staande klok. Het middelste beeld stelt voor Atlas, die de wereld torscht. J. P. üenny, Plattegrond van Paramaribo. In,Zink. v. d. Ven. {Dord recht) Eenige oude Couranten, twee As signaten en een stuk gezegeld papier 17..'? N.N. De St. Helena-medalje. J. 11'. Mooi, Zilveren zegelstempel van een Israëliet. Randschrift: Joseph Ben Maier. li. Kilian. Twee steentjes met orna ment. Terra-cotta. 4. de Vries. Twee Chineesch-porceleinen potten met deksels. C. T. en J. JV. Poort. Eikenhouten Toog met deur en slot. Op den toog: twee wapenen in kleuren. Een dier wa penen is van (Goort of) Henrick Yerhaar, Schout van Lcusden, later van 't Hoogland. J. Kjftenbelt, (Maartensdijk). Zilve ren muntje van Graaf Floris V. J. Schulman. Vierkante spotpenning op de Amersfoortsche kei. J. Vink. Koperen stempel. XVde Eeuw. In 't hoofd: drie leliën; in 't midden: een windhond; in de punt: een lelie. J. B. Poort. Plaat naar Ostade. Door tusschenkomst van den lleer II. Croockewit, van ,4. C. Baron van Snouckaert van Sehouburgtwee koperen Stempels. Beiden voeren den keizerlijken Adelaar. De een met het rand schrift: Sous-prefecture d'Amersfoort. De ander met bet randschrift: Sous- prèfectwre d' Amersfoort(Depart du Zuvlcrzee.) Een gTootc huislantaarn, ge wone vorm. Aan die lantaarn is met een touwtje een strook karton beves tigd, waarop bet volgende geschreven staat: Met deze lantaarn in de hand heb ik op Zondag, den 28 Novem ber; 1813, de Utrechtsche Poort agter de wegtrekkende Franschen des ochtends ten 4 uur toegesloten, zijnde geassisteerd door den zoon van den Maire de Heer Scheltus. Op een andere strook papier, bevestigd met een rood bandje aan de lantaarn, leest men: Albert Carel Baron Snouckaert van Sehouburg, geboren op den huize Over- hagen bij Kuvk, op den 22 October 1763, overleden te 's Graveuhnge, den 6 Mei 1841; werd benoemd tot Onder-Prefect te Amersfoort den 16 Mei 1811, en Arrondisscmcnts-Commissaris aldaar, den 5 December 1813. Volgens mededeeling mijns vaders stelde de Kommandant van het Garni zoen bij het verlaten dezer troepen van de stad Amersfoort, mijn Grootvader verantwoordelijk niet zijn hoofd voor de goede orde enz., binnen de stad en gaf voor terug te komen. Het garnizoen bleek later op Utrecht te zijn terugge trokken. Het nam echter niet weg, dat hij, op de aankomst der Kozakken voor eene andere poort deze aan hen opende. De Fransche troepen kwamen niet weer terug in Amersfoort. Mijn grootvader liet de Fransche troe pen aftrekken door de Utrechtsche poort in den vroegen ochtend (4 uur) van den 28 November 1813 en had daarbij deze lantaarn in de hand; zooals het briefje er aan hangende, betgeen door hem ge schreven is, aanwijst. - 's Gravenhage, den '13 Februorij, 1883. A. C. Snoukaert van Sehouburg. Ritme. adjt. 3 Regt. Hussaren. Die lantaarn is derhalve voor de ge schiedenis onzer stad van historische waarde. Wij achten het niet zonder be lang aan het bovenvermelde de volgende bijzonderheden, ontleend aan der Stad- Resolutieboeken, toe te voegen. 1813, 25 Nov. L'enseigne du Bureau a la porte du Koppel était cnlevö pendant la nuit entre le 24 et le 25. Signc par Isaac Salmon Receveur de la 3 classe de l'octroi de la ville d'Amersfort. Die beweging in de stad tegen de Franschen laat zich daardoor verklaren, dat, volgens een ooggetuige, een 77jarige vrouw, die goed bij haar verstand was en den 25 Januarij 1881 zelve haar brood nog verdiende, de Kozakken reeds op Woens dag, den 24sten Nov. voor d« Kamppoort geweest, maar weder in de richting van Nijkerk teruggetrokken waren. Er volgde daarop den 26sten Novemb. van den Onder-Prefect Snouckaert te Utrecht, een waarschuwing aan den Maire te Amers foort omtrent ongeregeldheden tegen de Franschen, vooral met het oog op de kastijding, die Woerden ondergaan heeft. Den 27sten Nov. (Zaterd.) werd een publi catie afgekondigd in de Hollandsche taal: er mag na taptoe niet getapt worden doet het militair daarom molestie, dan moet er dadelijk kennis gegeven worden aan den Commandant. In geval van alarm moet ieder lieht voor de ramen plaatsen, en mag niemand op straat ko men. Het is verboden attroupement over dag te maken. Op dienzelfden Zaterdag werden dertig paarden gerequieerd, en een Nota ingediend voor de Heeren van de Commissie van inkwartiering: van 2127 Nov. (zes dagen) voor een Gene raal en zes Officieren van zijn Etat-Majoor f 75.— 19.—. Op Zondagmorgen, 28 Nov., in het zeer vroege ochtenduur, trokken de Fran schen de Utrechtsche Poort uit, en de Kozakken kwamen op dien dag des avonds door de Kamppoort in de stad. Op den 29sten berichtte de Onder-Pre fect Snoukaert, dat de intrede der troe pen van Rusland's Keizer verandering heeft te weeg gebracht. Hij vergunde daarom het dragen van uiterlijke teeke nen, door het Fransch Gouvernement verboden. Reeds den volgenden dag werd Snouckaert door het Provisioneel Provin ciaal Bestuur van Utrecht uit zijn be trekking ontslagen. Gekocht. Vier stadsgezichten door Groenestein. Groote Koppel (naar P. van Diender). De Spijker. De Utrechtsche poort. De Slijkpoort. Nieuwe kaart van den lande van Utrecht door Bernard du Roij, In genieur. Uitgegeven door Joannes Covens en Cornelus Mortier te Amsterdam. Zeld zaam.Gekroonde Berijmde Policey van E. Meyster, met diens portret. Twee glazen bekers. Voorzijde: de Oranjeboom Keerzijde Vivat Oranien. XVIIIde Eeuw. Zilveren Gedenkpenning op Olden- barneveld. V. Loon, 109, 3, 1619.Zil veren Gedenkpenning op de moedige taal van Oldenbarneveld aan den Spaanschen Gezant. Niet vermeld door v. Loon. Zilveren Gedenkpenning op de Amers foortsche kei. 1664. v. Loon. II. 493. Bronzen Gedenkpenning op het 25jarig Burgemeesterschap van Mr. A. G. Weijers. 1852-1877. Veertien schoorsteenstee- nen. Rood aardewerk. Daarbij zeer fraaie exemplaren. Een horlogiestandaard. Een koperen tuitlampje. Drie koperen kandelaars. Een Engelenkop met lijst werk. Gebeeldhouwd. XlIIde Eeuw. Zil veren Gedenkpenning. Voorstelling: St. Joris. Neerlands Indie, zinnebeeldig voorgesteld. Koper. Drijfwerk. Drie tabakskomtoren. Twee van koper. Een van Berlijn-zilver. Zilveren slot van een gebeden of psalmboek. Slijpplank. Eikenhout. Snijwerk. XVIIde Eeuw. Eikenhouten bak voor schoolbehoeften, in gebruik op het platteland. Eenige munten. IJzeren fourrage-ketel in gebruik bij het leger. Enz. De noodzakelijkheid dwingt ons nog meer dan vroeger, op geheel bijzondere wijze, de aandacht te vestigen op de zóó beperkte ruimte der localen, waarin de Voorwerpen der Vereeniging geplaatst zyn. 't Gaat niet aan, om van het Museum een pakhuis te maken, en het begint er al heel wat naar te gelijken. Was de Vereeniging in bezit van grootere locali- teit, dan zou de verzameling voor werpen, waarvoor wij reeds beschikken en waarover wij beschikken kunnen, zich veel beter voordoen, meer de algemeene aandacht trekken, ook grootere belang stelling wekken en zeer zeker zich aan zienlijk uitbreiden. Daartoe zijn meerdere inkomsten noodig, dan die ons op het oogenblik ten dienste staan. In dat geval toch ware het mogelijk, om met mede werking van het Gemeentebestuur, een of ander gebouw te huren of misschien in eigendom te verkrijgen. Door zamen- werking van velen, waar de krachten van weinigen te kort schieten, dat is door toetreding van velen tot het lid maatschap, de jaarlijksche bijdrage is slechts 5 gulden, is ook die zaak in het belang onzer stad, der geschiedenis, enz. tot stand te brengen. Amersfoort, 30 Dec. '84. Namens het Bestuur, De Voorzitter, W. F. N. VAN ROOTSELAAR. De heer D. A. van Haselen candi- daat alhier, heelt het beroep naar de Herv. Gemeente te Soeterwoude aange nomen. Op Nieuwjaarsdag overleed een der oudste ingezetenen van Amersfoort, de heer B. L. Schaap alhier, die den volgenden dag 81 jaren zou zijn geweest. De man leefde stil en afgezonderd, naar wij meenen, met eene huishoudster, en werd daarom weinig opgemerkt. Zoo veel te meer daarentegen het huis, door hem bewoond. Dat is zoo antiek moge- IÜ li- Konden stadgenooten daarvoor soms geruimen tijd stilstaan, niet minder trok het de aandacht van de vreemdelingen, die deze stad bezochten. Een onmensch, door vuige driften geleid, heeft de oudejaarsavondrust van een geacht gezin te dezer stede ver woest. Hun lOjarig dochtertje n. 1. dat ergens voor een winkel stond te kijken, werd door hem, met belofte, dat hij haar geld geven zou, meegetroond tot bij Monniken dam, waar hij de plaats voor zijn doel geschikt achtte. Op het geschreeuw van bet kind zijn een paar mannen, die daar aankwamen, toegeloopen, waarop de on verlaat het hazenpad koos. Het is te hopen, dat het der politie, die al aanstonds met het geval in kennis gesteld werd, gelukken zal den persoon, die gekleed was in bruine jas, met fan- taisiehoed, op te sporen. Het «heertje" was klein van persoon en had krullend haar. Dank zij de genomen politiemaat regelen heeft het Nieuwjaarschieten hier bijna niet plaats gehad. Het ware te wenschen, dat men hier omtrent overal strenger bepalingen maak te, want telkenjare hebben daardoor tal van ongelukken plaats. Aan het verslag van het verhan delde in de vergadering van den genees kundigen Raad voor Gelderland en Utrecht, deze week gehouden, ontleenen wij het volgende Door den heer C. C. M. Vermolen, provisor in de apotheek van de wed. Vermolen te Amersfoort, was den inspec teur verzocht om vergunning tot afwijking van art. 3 al. 2 der wet van 1 Juni 1865. Met deze apotheek is een drogistenwinkel verbonden, en aan de wed. Vermolen was in 1878, bij 't overlijden van haren echt genoot, toegestaan de zaak, onder leiding van een provisor, op den bestaanden voet voort te zetten. Die vergunning was her nieuwd in 1880, toen een nieuwe provisor optrad. Thans, nu haar zoon in hare apotheek als provisor zou optreden, werd andermaal het verzoek gedaan doch nu vond de raad bezwaar, er nogmaals gunstig op te adviseeren, omdat men vreesde daardoor voor onbepaalden tijd een toe stand te bestendigen, dien de wet van 1865 niet wil. Daar is namelijk als be ginsel aangenomen, dat een apotheek niet met een drogisterij in hetzelfde locaal mag worden uitgeoefend. Ten gunste van hen, die eenmaal die zaken gecombineerd hadden, werd eene uitzon dering toegelaten, maar het zou strijdig zijn met de bedoeling van de wet, wan neer die gunst ook tot hunne opvolgers werd uitgestrekt. Met algemeene stem men werd daarom besloten, dat volgens advies van den raad het verzoek niet voor inwilliging vattïaar is, en dat voortaan de drogistenwinkel van de wed. Vermolen van hare apotheek afgescheiden zal be- hooren te worden gehouden. 317de STAATS-BOTERIJ. DERDE KLASSE. Trekking van 31 December. (100 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen PrUzen van f 45 549, 2329, 5052, 5092, 13463 en 13772, De volgende trekking geschied 12 Jan. Heele loten en gedeelten zijn nog ver krijgbaar. Baarn. Als Nieuwjaarsgift werd hier aan de behoeftigen eene groote hoeveel spek en vet uitgedeeld. Woudenberg. Al de tabak, die ge durende dit jaar, in deze gemeente ver bouwd werd, ruim 50000 KG., is thans verkocht voor 16 en f 17 de 50 KG. De prijs was dus niet hoog. y Z. M. de Koning heeft benoemd tot Ontvanger der dir. belast, en ace. te Amerongen c. a. den heer P. A. van de Velde, thans in gelijke betrekking te Zwolle. De Officieren van het Garnizoen der Residentie, die bij den Koning en den Min. van Oorlog audiëntie hadden gevraagd bij gelegenheid van het Nieuwe- jaar, kregen bericht, dat zoowel de Koning als de Minister verhinderd was. Een schippersknecht te Harderwijk is aangehouden en ter beschikking der Justitie gesteld, omdat hij zich daar schuldig maakte aan allerlei oplichterijen. Hij maakte hiertoe gebruik van elders wonende familieleden van ingezetenen. Te Amsterdam komen nog steeds giften in bij de commissie tot tijdelijke werkverschaffing. Met inbegrip der zeven de lijst en der giften op de inschrijvings biljetten, heeft zij nu reeds over een be drag te beschikken van ƒ112560,46. De Hollandsche milddadigheid sticht zich hier weer eene eerezuil. In tegenspiaak met sommige ge ruchten wordt aan het D. v. Z.-H. van vertrouwbare zijde medegedeeld, dat bij Z. M. den Koning het voornemen niet bestaat, om het paleis van wijlen Z. M. Koning Willem II, de Gothische zaal, te verkoopen. Te Arnhem is tot lid van den Ge meenteraad bij herstemming gekozen de Heer Mr. W. G. J. J. Cremers (kath.) met 735 van de 1383 stemmen. Het Deventer Dagblad, uitgave van Ter Gunne en Plantinga, dat Pr". October het eerst verscheen, heeft 1 Jan. opgehouden te bestaan. Voorwaar een kortstondige levensduur De handel in vette varkens blijft op de Veluwe vrij levendig en de prijzen bijzonder laag. Men besteedt 42 a 43 ets. per kg. en ter verzending naar het buiten land 36 a 38 ets. Ook de vette schapen zijn lager in prijs dan het vorige jaar. Vooral uit Ede worden wekelijks honder den verzonden. Men meldt, de dat er een groote op schudding heerscht onder de juweliers van Brussel. Een hunner zou zijn betalingen hebben gestaakt. Zijn passief beloopt, naar men zegt, een half millioen francs. Te Brooklyn bij New-York brak on langs brand uit in het Weeshuis van St. Jan, waar 700 a 800 kinderen door 30 nonnen werden verpleegd, en wel in 't waschhuis. In een oogenblik stond het geheele gesticht in vlammen. Daarbij was het vinnig koud eti sneeuwde het dien avond. De kinderen lagen te bed en ijlden, velen half gekleed, de straat op, waar denkelijk verscheidene, het vuur ontloopend, door de felle kou zijn omge komen of gevaarlijke ziekten hebben op gedaan. 35, die in 't ziekenhuis lagen, zijn waarschijnlijk allen omgekomen. Zeker is, dat dit lot een non heeft ge troffen, die trachtte hen te redden, door van het dak van 't gebouw een belen dend huis te willen bereiken. Zij vond in de vlammen den dood. Reeds 23 lijken zijn uit de puinhoopen opgedolven en 46 kinderen worden nog vermist. Van 't gebouw is bijna niets overgebleven. De schade begroot men op l'/i millioen gld. Dezer dagen is te Londen een la ding bevroren vleesch van 25.000 scha pen uit Nieuw-Zeeland aangekomen met liet stoomschip Elselie. Dit vaartuig is het eerste, dat opzettelijk voor het ver voer van dit artikel gebouwd werd, en het volbracht nu zijn eerste reis met de grootste lading vleesch, die ooit in Enge land werd aangevoerd. Nadat de heer Van Seters, een der chefs van de firma Bekker, Van Se ters en Van Hattem, te Sliedrecht, in persoon te Panama het voorloopig aan genomen werk, het slechten van een berg, heeft onderzocht, hebben deze hee ren dit werk nu definitief aangenomen. De aanneming gaat per kubieken meter en kan op omstreeks 40 millioen ge schat worden. Het is aangenaam, dat de heer De Lesseps er hoogen prijs op stelt, dit kolossale werk in handen van Neder landers te zien. Hoe afscuuwlijk Zes jonge meisjes van zeventienjarigen leeftijd zijn, naar de Straatsb. Zeit. mededeelt, plotseling uit de stad Apolda verdwenen. Onmiddellijk werd een onderzoek inge steld, waaruit bleek, dat zij in gezelschap van een heer naar Halle waren gereisd, vanwaar haar spoor echter niet verder te voegen was. Dekjonge dames hebben haar beste klee- dingstukken enz. mede genomen, zijn in alle stilte vertrokken, hebben van niemand afscheid genomen en hebben tegenover hare familiën, die natuurlijk zeer ongerust zijn, geen woord over haar vertrek geproken. Naar het schijnt heeft men in deze aange legenheid wederom met den verfoeilijken handel in meisjes te doen, dien de Duitsche Regeering zoo krachtig tracht uit te roeien. Afschuwelijk Mochten toch alle natiën zich vereenigen en een internationalen Bond oprichten, om dezen ellendigen han del tegen te gaan. Een moeilijk geval. Het volgende ge val deed zich in de vorige week ter zitting van de rechtbank te Assen voor Een getuige weigerde, onder bewering, dat hij tot een zeker kelkgenootschap behoorde, pertinent om den eed af te leggen. Nadat de president hem gewezen had op de ernstige gevolgen, die eedsweigering voor hem hebben kon, zeide hij niets anders dan dat hij de gevolgen, wél had voor zien en »uw ja zij ja en uw neen zij neen." Na requisitoir van den officier van justitie, begaf de rechtbank zich in raad kamer, waarna zij de beslissing op het requisitoir aanhield, totdat zal zijn uitge maakt, of liet- kerkgenootschap, waartoe getuige zegt te behooren, voorkomt onder de wettig erkende. Kamernieuws is er natuurlijk thans weinig. De tweede kamer geniet hare Kerstvacantie en wat er voor de Eerste Kamer te doen was, heelt zij in ééne zitting, tusschen 12 en 3'/, uur afgedaan. Hieronder rekenen wij verschillende hoofdstukken der Staatsbegrooting, de wet der Middelen en de credietwetten. Niet minder dan 45 wetsvoorstellen passeer den in dien tijd den voorzittershamer. Een enkel onderwerp gaf maar aanleiding tot eene korte discussie. De meesten werden zonder eenig debat aangenomen. Het eenigst incidenteel debat greep plaats aan het eind der zitting tusschen den Minister van Binnenlandsche Zaken, den heer Fransen van de Putte en den heer Muller over de congo-kwestie. Bepaalde lijk echter over het feit, dat zich daar heeft voorgedan. dat een Nederlandsch onderdaan door Fransche autoriteiten was mishandeld en gevangengenomen. De minister erkende, dat de klacht tot hem gekomen was, maar dat hij niet wist, of zij gegrond was. Hij had onzen gezant te Parijs opgedragen bij de Fran sche Regeering inlichtingen te vragen en deze had onderzoek toegezegd. De heer Muller wees op feiten, uit een drietal brieven. De Kamer is daarop tot 12 Januari uiteengegaan. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 24 Dec. Gerrit Hendrik, z. van Peter van den Wart en Aleidn Tijssen. 25 Dec. Johanna, d. van Hendricus Dijs en Elisabeth de Wit. 2 6 Dec. Willem, z. van Johannc9 Hermanus van den Broek en Heintje Ring. '27 Dec. Antoniu9 Cor- nelis, z. van Cornelia Geitenbeek en Cornolia de Groot. Chri9tiua Maria Louisa, d. van Josephus Johannes Jacobs en Anna Geortruida vau den Brink. 28 Dec. Ka- rel, z. van Frans Willem Meijer en Junna Jacoba van Someren. 29 Dec. Gerrit Jan, z. van Frederik Gerritsen en Hcndrikje Landman. 30 Dec. Willemina, d. van Peter van Bekkuin en Aaltje Weerdman. Gerrit, z. van Elbort van de Kamp en Geertruida van Essen. Adolphina Augus- tina, d. van Alphonse Paul Delfortie en Johanna Maria van den Brom. Getrouwd: 30 Dec. Otto de Vries en Johanna Kerkhof!. 31 Dec. Antonius Willebrordu9 Everardus Otte en Johanna Allijda Verhouvcl. Coruelis van Ginkel en Maria Hartmen. Willem van Nus en Johanna Geertruida Töpfer. Oveuleden26 Dec. Johanna van Door nik, 4 j. Gerrit Snoek, 14 d. Wil- lemijutje vou do-Lodijk, 74 j., echtg. van Gerardus Wijuandus Hcunks. Theodorus Johannes vau Gemert, 2 j. 27 Dcc. Jansje Meijer, 6 j. 29 Dec. Sebastiaan Linnen- briuk, 44 j., ongeil.Ottonia van Linden, 41 j., echtg. van Nicolaas Wolfswinkel. Hendrika Maria van Doornik, 20 m. Gijsbert van Wilgenburg, S3 j., wedr. van Maria Hendriks. 30 Dec. Johanna Gouw, 3 j. Bunschoten. Bevallen: 16 Dec. Hendrika Pol vrouw Heudrikus van Boeijen, zoon. 19 Dec. Evcrtje Ilartog vrouw van Aria van de Groep, zoon. 28 Dec. Klaasje Heek vrouw Wijnaut van den Hoogen, zoon. Ondertrouwd 14 Dec. Jacob de Graaf en Jannetje Koelewijn Hoogland. Geboren: 22 Dec. Evert, zoon van Aart. Dooruekamp en Aaltje van Loen. 26 Dec. Gerritje, dochter van Jan van de Vlas akker en Hendrika vau den Tweel. Overleden 23 Dec. Jannetje Bisterling oud 11 maanden. 26 Dec. Helena Eb- beuhorst oud 41 jaren Echtgenooto van Aart Tijmense. Woudenberg. Geboren: 19 Dec. Cornelia d. van Cor- nelis van de Vliert 111 Teunisje Steenbeek. 22 Dec. Adriana L van Peter van Veld huizen en Jannetje ;a Ginkel. 24 Dec. Christiaan Willem z. van Jacob Groen en Catharina Jacoba Haitbrccht. MARKTBERICHTEN. Amersfooit, Tarwe f7,50 a a f 6,50. Boekweit f f 3.50 a f 5.50. Pere appelen f 1,70 a i Hoendereieren f 7) stuks. Boter f 1,30 Barneveld 2 Jan. 8,25. Rogge f 6,00 ,60 a f 6,30. Appelen f 0.a f 0.Aard- 1,20, per hectoliter. a f 5,00 per 100 i f 1,15 per Kilo. 31 Dec. ,01 Rogge f6,a '6,50. Boekweit f5,75 a f6,25. Boter fl,10 a fl,32 per kilo. Eierei f 5.50 a f 6.50 de 100 stuks.Aardalpelen f 1,75 a f2,25 per hectoliter. Bggen f5,00 a f 7,00. Amsterdam 2 Jan. Tarwe in loco zonder noteering, op leve ring fl.lager, Maart f207. Rogge in loco zonder noteering. Noteering van de Commissie voor den Graanhandel. Rogge op levering traag, October f 157, 156. Noteering van Menne en Tholc. Kool zaad op 800 K.G. Olie zonder handel. Lijnzaad onveranderd. Lijnolie traag in eendoen vliegend per 100 K.G. f221/,, in de stad f 22%. Petroleum, vast. Loco f9%, E.,Febr./Mrt. <f 9% E.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2