BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Z. M. de Koning heeft benoemd tot Subst.-Officier bij de Rechtbank te Am sterdam. Mr. G. J. Ph. Graaf Schimmel- penninck, thans Subst.-Off. van Justitie bij de Arr. rechtbank te Zutfen. Voorts is op verzoek eervol ontslag verleend Mr. H. Verloren van Themaat, als President der Arr. rechtbank te Utrecht, met dankbetuiging. De heer Mr. \V. J. M. Bosch, be noemd tot lid der Gedeputeerde Staten van Utrecht, heeft die benoeming aan genomen en houdt dus op lid van den gemeenteraad van Utrecht te zijn. Door de Politie te Utrecht werd jl. Donderdag aangehouden en ter beschik king der Justitie naar de Cel aldaar overgebracht eene 18-jarige dienstbode, die bij verschillende gelegenheden uit eene gesloten secretaire ten huize haars meesters een niet onbeduidend bedrag aan goud en papierengeld ontvreemde en dat geld bijna uitsluitend besteedde, om aan hare begeerte, mooie kleeding en lijf sieraden te bezitten, te kunnen voldoen. Door een onbekende oorzaak ont stond in den nacht van 29/30 dezer, ten ongeveei 1 ure, brand in een der werk plaatsen van de lood- en zinkpletterij van den Heer Homburger aan den Leidschen- weg te Utrecht. Hoewel aanvankelijk een ernstig aanzien hebbende was men hem, door het krachtig optreden van het eigen personeel, dat voor een gedeelte J ook des nachts werkzaam is, en het spoedig terplaatse aanwezig zijn van den Brandweer weldra meester, zoodat alleen het aangetaste deel, een gedeelte van het dak verloor en ook inwendig brand schade bekwam. Bij de meeste gevallen van ver drinking is geene geneeskundige behan deling dadelijk aanwezig. Hierom vonden we het niet ondienstig onderstaand uittreksel,tot voorloopige hulp verleening, uit de voorschriften van den geneeskundigen raad van Noord-Holland hier optenemen. Bij een drenkeling Neem vuil, modder en slijk uit mond en neus en breng hem voorzichtig op het droge op eene warme plaats, in de nabijheid van de plaats van het ongeval, zorg dragende, dat het hoofd hooger dan de beenen komtontdoe hem voorzichtig, door mes of schaar, de klee deren, leg hem dan op eene matias, wol len deken of eenig kleedingstuk. Helpers moeten ondertusschen kruiken met warm water of zakken met warm zand klaar maken. De dl enkeling wordt nu goed afgedroogd, met warme flanellen of wol len lappen gewreven en worden de krui ken en zandzakken om hem heen gelegd daarna moeten de helpers voetzolen, band- palmen, armen, beenen, buik enz. borste len, terwijl de hoofdhelpcr (één moet er zijn, die baas is) nu overgaat tot de aan wending der kunstmatige ademhaling. Hij plaatst zich daartoe aan het hoofdeinde van den drenkeling, vat diens beide armen aan het elleboogsgewricht, drukt de armen tegen de zijden van den drenkeling aan en voert nu die armen zoover hij kan ),(in een cirkelboogj van het lichaam af en brengt ze naar boven, zóó, dat het hoofd tusschen de armen komt te liggen. Eenige seconden houde men zoo de armen van den drenkeling boven het hoofd en voere ze daarna langs den zelfden weg weder naar beneden en drukt ze sterk tegen de zijden van den drenke ling. Heeft men nog een helper, dan plaatst die zich aan de linkerzijde van den drenkeling. Telkens wanneer de één „Wanneet we eerst bidden, wil Lili dun gaan slapen vraagt Herman en op Antoinette wijzende, voegt hij er met overtuiging bij „Mama kan nog veel mooier bidden als Adéle vraag 't maar eens, niet waar, mamaatje „Ik wil 't trachten te doen sta- melt Antoinette bijna onhoorbaar, en terwijl de bevende knieën zich buigen, tast zij naar Lili's handje, klemt die in de hare en zegt luid en vast„Lieve Vader in den Hemel, wij danken U voor 't geen Gij ons geschonken hebt I Leer ons dankbaar zijn voor alle Uwe welda den, en leer ons U zoo volmaakt en rein liefhebben, zooals de kleine kinderen dat doen. Amen 1" »Lili kan toch nog niet slapen, paatje 1" herhaalt de kleine meid zonder op te houden. Wat er verder op dien avond gebeurde is voor Antoinette en Herman met on- uitwischbaar schrift in hunne harten ge grift en aan Lili's ziekbed zijn zalige herinneringen verbonden. Wat de dokter voorspeld had gebeurde. Lili herstelde niet alleen, maar ook Antoi nette scheen een nieuw leven te zijn in getreden en zij gevoelde zich als van een knagende pijn verlost. Wanneer zij voor taan op hare wandelingen den moeielijken gang van haar kreupel dochtertje onder steunt, dan beklemt haar niet langer dat gevoel van verlatendheid en vreugdeloos heid, dat haar weleer zoo onvergevelijk deed denken en handelen, maar met het hart vol moedertrots en moederliefde, de heldere blik vol geloof en vertrouwen, ziet zij op tot God en fluistert Herman toe, dat zij wil waken en wil zorgen voor Lili's toekomst en Lili's geluk. (Slot.) helper de armen opwaarts brengt, trekt de ander de punt van de tong flink naar voren en drukt, bij het naar be neden gaan der armen, de zijden en de maagstreek (niet den buik) van den dren keling. Het op- en nederwaarts bewegen der armen duurt telkens eenige seconden en wordt minstens 15 minuten volgehouden. De overige helpers houden vol met wrij ven. Men eindige nooit na de eerste be werking, maar herhale die kunstmatige ademhaling meermalen, bedenkende dat het in het leven brengen nog kan geluk ken, nadat de drenkeling 35 a 40 minu ten in het water gelegen heeft. Blijf dus werkzaam tot de geneesheer komt. Begint de drenkeling te ademen laat hem dan rustig op den rug liggen en zoek de huidwarmte door wollen dekens te be vorderen. Geef hem daartoe warme thee met wat brandewijn of wijn. Bij bevriezen: Nooit in een warm vertrek brengen. Ontdoe den patient voorzichtig van zijne kleederen, want zeer gemakkelijk breken, bij bevrozenen, de beenderen als glas leg hem liefst buiten op een bed van sneeuw, druk die sneeuw vast tegen het lichaam is er geen sneeuw, dan stukjes ijs of lappen met koud water. Als na een uur in de sneeuw gelegen te hebben de ledematen bewegelijk worden, beproeve men dadelijk de kunstmatige ademhaling, terwijl de maagkuil met azijn gewreven worde. Is de stijfheid geheel opgeheven, dan legge men den patient in wollen dekens in eene kamer, waarin niet gestookt wordt. Nu zijn droge wrij vingen aangewezen. In de Hofstraat te Groningen is de vorige week in de woning van Mej. O. een man binnengekomen, wiens vrouw aldaar sinds jaren werkvrouw was. Hij bleef daar ongeveer een kwartier voor eene vrij nietige boodschap en werd toen door de I6-jarige dienstbode uitgelaten, tegenover wie hij zich te vrijpostig ge droeg, hetgeen aanleiding gaf tot eene worsteling, waarbij de man, P. K. ge naamd, een mes trok en het meisje eene wond in den hals toebracht. Dienzelfden avond is hij door de politie opgespoord en in hechtenis genomen; het mes werd niet meer bij hem gevonden. Ook aan de beetworteisuikerfabriek ïZwartenberg", van de firma van Breda, Dolk van Voss, nabij Zevenbergen, zijn de werkzaamheden geëindigd. Dit is een van de fabrieken in ons land, die het langst heeft gewerkt. De 87-jarige weduwe Frouwke Meelker, te Siddeburen, die op 16-jarigen leeftijd getrouwd is en een zoon heeft van 71 jaren, bracht dezer dagen op schaatsen een bezoek aan hare kleinkin deren te Steendam. Bij besluit van den directeur-ge neraal der Staatsspoorwegen is aan het personeel kennis gegeven, dat de mach tiging tot verkoop van sterken drank aan beambten, hunne echtgenooten en huisgenooten, nog slechts van kracht blijft tot het einde van dit jaar, en dat zij, die op 1 Jan. 1886 nog daarmede voortgaan, uit den dienst der maatschap pij zullen ontslagen worden. Tegen verkoudheid worden ook door dr. Dobson in het Lancet met aan drang dampen aanbevolen van heet wa ter, hetwelk over kamfer gegoten is. De patiënt moet een wijden doek of zak om het gezicht houden en daarin de dampen opsnuiven. Om de 3 uren moet gedurende 5 minuten op deze wijze ge ïnhaleerd worden. Meestal is vijfmaal toepassing voldoende. In eene kroeg op de Prins Hen drikkade te Amsterdam, hebben bij een twist tusschen eenige mannelijke en vrouwelijke bezoekers gerezen, eenige ernstige ongeregeldheden plaats gevon den. Een vrouw werd daarbij deerlijk geschopt en een polderwerker greep in zijn drift een ijzeren ketel met heete koffie van het vuur en slingerde die zijn tegenpartij met zooveel kracht naar het hoofd, dat eene ernstige verwonding het gevolg daarvan was. Op twee van de geweldplegers heeft de politie de hand gelegd. 't Zou geen wonder zijn, indien de Engelschen 's nachts van dynamiet droomen want de laatste aanslagen heb ben een panischen schrik achtergelaten, door geheel het land. Wel zijn de gevolgen er van niet zoo ontzettend, maar men verkeert toch voort durend in spanning en onrust. In het duister worden de aanslagen voorbereid. Men is er niet op bedacht. Een duivelsche geest spreekt uit die aanslagen. Geen genade dus voor hen. De Mogendheden moesten eindelijk eens de handen ineenslaan, om deze aanslagen voor het vervolg zooveel mogelijk te voorkomen en worden de aanleggers gevat, ze eenvoudig op te knoopen. Tusschen Rusland en Duitsclrland is hieromtrent reeds een tractaat gesloten. Amerika wil ook wel meewerkenmaar waarom Engeland nog niet'? De inbezitnemingen van buiten- landsche gewesten door Europeèsche mogendheden duren voort, vooral door Duitsclrland, die daarvoor een Bismarck heeft. Hoort, wat overleg, om zijn doel te bereiken. Eerst heeft hij getracht daar voor Frankrijk op zijne zijde te krijgen, dat hem al grootendeels gelukt is. Met Oostenrijk kwam hij ook reeds op goeden voet. Doordien Frankrijk verzoenend ge stemd is geworden tegenover Duitsclrland, neigt Italië zich tot Engeland, maar ver vreemdt zich van Duilschland, dat spreekt van zelf. Dat beteekent echter weinig; want Italië ligt ver af en Frankrijk vlak naast Duitschland. In Frankrijk hebben de Republi keinen, bij de verkiezingen, die Zondag voor den Senaat gehouden zijn, weer 22 zetels gewonnen. Twee voorname voormalige Ministers zijir niet herkozen, de Broglie en Fourtou. Aangaande het ongeluk met den stoomtram, dat te Brussel heeft plaats gehad, wordt gemeld, dat het aantal ge wonden 24 bedraagt, en de verwondingen nagenoeg alle aan de beenen der slacht offers zijn. Van verscheidenen zouden zelfs de beenen geheel verpletterd zijn. In het Zuiden van Spanje, Anda- lusië, dat reeds zoozeer door de aard bevingen geleden heeft, zijn ook door de felle koude de suikeraanplantingen ver nield en de oranje- en olijfboomen zwaar beschadigd. Voor al in de provincie Malaga is de schade zeer aanzienlijk. De ellende onder de arbeidende klasse is daar zeer groot. Over de ontploffing in Westmin ster Hall deelt de Indép. nog de volgen de bijzonderheden mede. Ten 2 u. 10 m. vestigde eene dame, die de localiteiten van het parlement bezichtigde, de aan dacht van de politieagenten op een zwarte lederen reiszak, die in de Krypt scheen vergeten te zijn. De politieagent Cole nam den zak op om hem boven, in de West minster Hall, de voorzaal van het parle ment te brengen. Toen hij boven aan de trap was ontplofte de zak. Cole en een ander agent werden zwaar gewond. Alle vensters der hal, sommige prachtig beschilderd, vlogen in stukken en het plafond heeft zoo geleden, dat de zon er door scheen. Voorbijgangers op straat werden door glasscherven gekwetst. De chef van de politie der parlementsgebou wen zond een agent naar het naaste bureau, om versterking te halen. Deze man was nauwelijks vertrokken, toen eene tweede ontploffing geschiedde, der tien minuten na de eerste (de klokken zijn op 2 u. 23 m. blijven stilstaan). De weinige bezoekers van het gebouw wa ren gelukkig na de eerste ontploffing heengegaan, maar de materieele schade was zeer gioot. Alle ruiten van de ver gaderzaal van het Lagerhuis zijn verbrij zeld en vele banken o. a. die, waar Gladstone en John Bright zitten, zijn vernield. De plaatsen der conservatieve oppositie zijn ongedeerd gebleven. Van de tribune der lords is het wapen van Ierland afgerukt en het is terecht geko men op de plaats van den heer Parnell. Die tribune is erg ontredderd. De vloer der zaal is op verscheidene plaatsen ge scheurd en van de eiken kolommen, die de zoldering steunen, zijn enkele weg geslagen. Het is alsof er eene aardbe ving is geweest. Eene groote menigte menschen was spoedig om het parle mentsgebouw bijeen. Op het gerucht, dat een man was gearresteerd, stroomde het volk naar het dicht bij gelegen hoofdbureau van politie in Scotland yard. Het zou hem hebben verscheurd, indien hij niet nog bij tijds in veiligheid was gebracht. Hij is later los gelaten Se dert de laatste dynamietaanslagen had den de beambten van het parlement be vel, niemand in het gebouw te laten, die een pakje of valies bij zich had. Men vermoedt dat een vrouw de helsche machines onder hare rokken heeft bin nengesmokkeld. De tweede moet geplaatst zijn geweest op de trap, die van den couloir van {het Lagerhuis naar de tribune der pairs voert. Precies ten twee ure geschiedde de ontploffing in den Tower. Dadelijk werden alle poorten gesloten, alle aan wezigen werden ondervraagd en gevisi teerd, maar het leverde geen resultaat op. De helsche machine was in de zoo genaamde Banqueting Hall, de tweede verdieping van den witten toren, geplaatst. Eenige honderden geweren, waarvan vele duizenden in den Tower worden bewaard, zijn beschadigd. Daar des Zaterdags het gebouw gratis kan worden bezichtigd waren er ongeveer 70 personen op het oogenblik der ontploffing in de nabijheid; slechts vier werden gewond. Westminster Hall is een prachtige zaal, 73 M. lang, 28 breed en 21 hoog, waar, tot George IV, de Engelsche koningen werden gekroond en zij dient als voorpor taal voor de vergaderzaal van het Lager huis. De kiypt daaronder is tot kapel ingericht en prachtig versierd. Het par lementsgebouw kan alleen worden be zichtigd des Zaterdags van 10 tot 4 uur. De witte toren van den Tower heeft muren van 34 Meter dikte. De zaal, waar de ontploffing geschiedde, is die waar moderne wapenen waren gegroe peerd. Sedert menschenheugenis viel zoo veel sneeuw niet in de Italiaansche Al pen als dezen winter. De berichten, die uit de verwoeste dorpen komen zijn al lertreurigst. De militairen doen, wat ze kunnen, om te redden wat te redden is, maar vele dorpelingen zijn omgekomen. Men verhaalt van een 83-jarige vrouw, die te gelijk met negen meisjes bedol ven raakten onder een sneeuwval, maar na vele uren arbeids evenals de meisjes levend te voorschijn werd gebracht. Tot dusverre weet men van ongeveer drie honderd dooden. De redders moeten zeer voorzichtig arbeiden uit vrees met spade of houweel nog levenden te treffen. Men vreest voor overstroomingen als de dooi intreedt. Uit Geneve wordt bericht, dat jl. Vrijdag ongeveer duizend menschen zich met schaatsenrijden vermaakten op het meer Rothsel, bij Lucern, waarvan slechts een deel dicht lag. Plotseling scheurde een groote ijsvlakte, waarop zich ruim 300 rijders bevonden, in den oever los en dreef in het meer. Onbe schrijfelijk was de ontsteltenis, die hier door werd veroorzaakt en een verschrik kelijke ramp scheen onvermijdelijk doch nadat schippers drie uren achtereen hun ne uiterste pogingen hadden aangewend, kwam dit vlot van eene nieuwe soort zonder ongeluk weder aan den oever te recht. De blijdschap der schaalsenlief- hebbers, toen zij weder den vasten wal betraden, kan men zich voorstellen. Verslag der Zitting van den Gemeente raad op Woensdag 28 Januari. Deze zitting, de eerste in dit jaar, werd door den Voorzitter, de heer Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck, geopend met den wensch, dat de zittingen gedu rende het jaar 1885 vruchtbaar mogen zijn en rijk aan goede resultaten. Een terugblik op het verloopen jaar getuigde van het tot stand komen van goede za ken, o. a. het overnemen der reiniging in eigen beheer, de verbetering van het stratennet, enz. En mochten ook de po gingen," aangewend om de zorg voor de rivier de Eem aan de Provincie over te dragen, mislukt zijn, de Burgemeester sprak de hoop uit, dat men nog eenmaal de Eem zou mogen zien, als een bevaar bare rivier. De vraag, in de vorige vergadering door den heer Herschel gedaan, naar de oor zaak, waarom de gasvetbruiaers even hooge rekeningen houden, hoewel de prijs van het gas verminderd is, werd door den heer Croockewit in dier voege be antwoord, dat de schuld daarvan waar schijnlijk bij de klagers zeiven lag, die den toevoer van gas in hunne woningen dienden te regelen. De heer Wall Bake voegde hieraan toe, dat de toestellen, die de gemeente behoeft, voor het toezicht op de zuiverheid, de lichtsterkte en druk king, binnen enkele dagen in gebruik zullen worden genomen. De prostilutie-kwestie, naar aanleiding van het door den heer Gerritsen inge diende voorstel, nam vervolgens een groot deel der zitting in. Voor drie jaren was deze zaak ook reeds behandeld. Dat zij nu weer te berde werd gebracht, kwam hierdoor, dat de nieuwe burgemeester, in dit op zicht een geestverwant van den heer Gerritsen, eene nieuwe beslissing wen- schelijk achtte. Zelf geen lid van den Raad zijnde en dus het recht missende, om zelfstan dige voorstellen bij den Raad in te die nen, en toch eene verandering willende, had de heer Gerritsen die taak op zich genomen. Het gevoelen over de zaak in kwestie scheen in den Raad verdeeld te zijn. Het sanitaire toezicht werd door de liee- ren Gerritsen en Van Asch van Wijck standvastig gewraakt; door de heeren Groeneboom, Celosse, Huet en Bake daarentegen onwrikbaar vastgehouden. De heer Visser diende eene motie in, ten doel hebbende den Raad te doen uitspreken, dat hij het verplicht sanitair toezicht wenscht te handhaven. Hij wilde hierdoor het voorstel zelf ecarteeren, doch om de discussie nu niet te smoren, werd de behandeling er van verdaagd tot den afloop der algemeene beschouwingen. In stemming gebracht zijnde werd zij aangenomen met elf tegen één stem, die van den heer Gerritsen, die naar aan leiding van deze beslissing zijn voorstel introk. De Raad sprak alzoo het begin sel uit, dat hij de handhaving van het verplicht sanitair toezicht verlangt. De heer Gerritsen ondertusschen had dit resultaat, dat de Raad het reglement van 1856 ook niet onveranderd verlangt. Als het veplicht sanitair toezicht maar gehandhaafd blijft, dan kunnen zijnent- halve de overige voorschriften wel ge wijzigd worden of aangevuld met een deel der formuleeringen van den heer Gerritsen. B. en W. kunnen dan ook vrijelijk wijzigingen, die zij in het regle ment van 1856 wenschelijk achten, aan den Raad voorstellen. Een der wijzigingen, die B. en W. voorstelden in de gemeenterekening van 1883, betrof den post van f 133,34, be stemd voor den heer Celosse, die eenigen tijd de betrekking van Commissaris van Politie had waargenomen. Ged. Staten vei langden echter, dat deze post geschrapt zou worden, omdat de waarneming dier betrekking onvereenig- baar is met het lidmaatschap van denRaad. De heer Celosse had, om het verschil in zienswijze, van dat bedrag afstand ge daan en daarom stelden B. en W. voor dien post te schrappen. De lieer Huet dacht er echter anders over en wilde eene beslissing van hooger autoriteit uitlokken. Hierover staakten de stemmen en werd de beslissing tot eene volgende vergadering uitgesteld. De overname in beheer en ondeihoud van de brug over de Metgensbleek, met opheffing van den tol werd door den Raad aangenomen. Deze overname staat in verband met de verbetering en begrinting van de Gasthuislaan door de Commissie voor Werkverschaffing. De Raad verleende voorts B. en W. machtiging lot bestrating van den ouden Soesterweg. B. en W. verlangden eene klinkerbe strating van 4 meter breed, kostende bij raming f 2020. Verschillende leden wilden, om het drukke verkeer eene keibestrating; doch het oorspronkelijke voorstel bleef ten slotte toch gehandhaafd. De bespreking der prostitutie-kwestie, die twee uren geduurd had, was oorzaak, dat de overige punten der agenda, om het late uur, met konden worden afge handeld, maar bewaard bleven tot eene volgende vergadering, die spoedig zal worden belegd. Voor de Raad uiteenging werd echter nog aan concessionarissen der gasver lichting toegestaan een aandeel in de concessie overteschrijven en werd aan Mej. L. F. Eekhout, op verzoek, eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de o. 1. s. voor meisjes, ingang 1 Maart. De heer Gerritsen interpelleerde het dagelijksch Bestuur over eene beschuldi ging van plichtverzuim als stads-genees- heer van Dr. P. Smits. l>e Voorzitter verklaarde een onderzoek te hebben ingesteld, dat geheel ten gunste van dien geneesheer is uitgevallen en dezen volkomen gezuiverd heeft van den blaam, dien in en hem had opgelegd. De aangekondigde Soirée Musicale, te geven door de Elèves van den heer G. G. Ph. L. Boekelman, ten voordeele der vereeniging voor werkverschaffing alhier, had Woensdagavond in eene der zalen van de Sociteit Amicitia, daartoe doelmatig met frisch groen versierd, plaats. Het programma, dat 19 allerliefste nummers telt, werd naar orde afgespeeld. Geen oogenblik, de pauze uitgezonderd, hadden de piano's rust. Want pas hadden de applaudissementen aangetoond, dat een der leerlingen van den heer Boekel man zijn taak verricht had, of een ander trad weer op en toonde hoever hij of zij het in de kunst der piano-bespeling ge bracht had. Zoo kreeg ieder zijn beurt van den eerste tot den laatste. In aanmerking genomen, dat de mees ten der elèves nog jong, sommigen zeer jong zijn, mag de uitslag van deze Soirée uitnemend geslaagd heeten. Deden allen hun best de eer van den avond op te houden, bijzondere vermel ding verdienen zij, die de nummers 1, 3, 9, 10, 11, 16 en 17 zich ten taak gesteld zagenterwijl de uitvoering van de num mers 13 en 19 van het program bijzonder geroemd werden. De heer Boekelman, wien bijzondere dank toekomt, heeft, meenen we, door deze Soirée een tweeledig doel bereikt. Vooreerst het bezorgen van gelden aan de Vereeniging tot werkverschaffing alhiermaar ten andere ook heeft het publiek kunnen zien, dat hij een uitstekend onderwijzer is. Wat wij bejammerden was, dat het Publiek niet in grooter getale was op gekomen. Aan den heer Chr. Lensing, die bij de publieke aanbesteding van vier burgerwoningen, ten behoeve van den heer M. Polak alhier, de minste inschrij ver was, is de levering gegund. Ter nadere verduidelijking van ons bericht, omtrent het vinden van men- schenbeenderen, bij het leggen van voet paden op den Amersfoortschen berg, (zie ons nummer van Zaterdag 24 Jan.) deelen we mede, dat deze beenderen bijna uit sluitend bestonden uit deelen van armen en beenen en een kakebeen; maar van het vinden van drie doodshoofden, zooals sommigen meenen, is geen sprake. Van zeer betrouwbare zijde ontvingen we deze informatie. Bij de verkiezing voor een lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken, die Donderdag alhier plaats had, zijn slechts 36 kiezers opgekomen. Van die 36 stemmen verkreeg de heer S. Knoppers er 26, de heer D. Gerritsen 7. de heer van den Wall Bake 2 en de heer A. Maters 1 stem. Tot lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier is alzoo. gekozen de heer S. Knoppers.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2