BUITENLAND. Plaatselijke berichten. scheen te baten. Als gewoonlijk waren vele nieuwsgierigen komen toeloopen. liet meerendeel koos partij voor de dochter, zoodat de vader ten laatste toe gaf. vooral ook toen hij van zijn kind moest hooren «ge moet de gevolgen dan maar afwachten". Later werd ver nomen, dat zij eenige stations verder een liefhebbend metgezel zou krijgen. Omtrent de lotgevallen van Khartoem en Gordon zeiven verkeeren wij nog in 't onzekere. Verraad schijnt er bij in 't spel te zijn geweest, wat ons niet kan verwonderen, als wij ons herinneren, hoe Gordon evenveel te strijden had met de onwillige inwoners en landssoldaten in de stad als met den vijand er buiten. Volgens sommigen is er 15 dagen lang gevochten en alles over de kling gejaagd. Gordon zelf zou zich in een verschanste kerk hebben teruggetrokken en in deze laatste versterking gesneuveld zijn. Vol gens de lezing der vijanden is hij Maho- medaan geworden en officier in dienst van den Mahdi. Iloe het zij, Engeland heeft een slag ontvangen, erger dan een der vroegere in deze rampzalige onder neming, en 't was niet zonder reden, dat de gezanten van onderscheidene mogend heden te Londen bezoeken van rouwbe klag bij den minister van baitenlandsche zaken, lord Granville, gingen afleggen. Halen Engeland en Frankrijk zich door eigen schuld ongelukken op den hals, het arme Spanje blijft steeds buiten eigen toedoen, het slachtoffer van allerlei natuur rampen. Nog herhalen zich de aardschok ken. Overstroomingen verwoesten ver scheiden streken, vooral het riviergebied vandeEbro. De oogst der sinaasappelen, grootendeels reeds mislukt door den strengen winter, is in Valencia door stormen vernietigd. Daarbij armoede door volkomen gebrek aan werk, en ten slotte revolutionaire bewegingen van ontevreden menschen, die denken, dat zij onder den republikeinschen regeeringsvorrn er beter aan toe zouden zijn. Men heeft nu weer een dynamiet- aanslag ontdekt, welke gemunt was op het kasteel te Nottingham alsmede het kurist-museum en de school voor fraaie kunsten aldaar. Het complot werd ondekt doordien een brief, welke aan het post kantoor te Birmingham afgehaald zou worden, bij vergissing in verkeerde han den kwam. In dien brief wordt ook mel ding gemaakt van een dvnamietfabriek in het Iersche district Broadmarsch van Nottingham. De politie doet ijverig onderzoek. Uit Durban wordt bericht, dat de toestand in Transvaal hachelijk is. aan gezien hel vrij stellig is, dat de Trans- valers de Boeren in het Bechuanaland zullen helpen. Eene ernstige worsteling is dan te wachten want de boeren uit den Vrijstaat sluiten zich dan zeker bij de Transvalers aan. Duizend boeren zijn bijeen in hun kamp in het Zoeloeland en wachten op de toewijzing van pachthoeven. Velen onder hen dreigen Natal te zullen nemen bij het eerste schot, dat in Bechuanaland valt. In België had de geestelijkheid de gewoonte, oin Vrijdenkers in den schand- hoek te laten begraven, d. i. in een niet gewijden hoek van het kerkhof, om op de levenden zoodoende pressie uit te oefenen. Dergelijke scheiding is evenwel in strijd met het decreet van Prairial. Liberale Ministers lieten vroeger weer opgravingen doen, als zulke begravingen hun ter oore kwamen. De tegenwoordige ministers laten ook wel een administratief onderzoek doen, maai dralen zoolang, dat opgraving niet meer wenschelijk is, met het oog op de gezondheid. Naar aanleiding hiervan heeft nu de heer Neujean tot de Kamer eene interpellatie gericht. Men verneemt, dat de Engelsche regeering het aanbod van Nieuw-Zuid- Walles, om troepen naar Soeakin te zenden, heeft aangenomen. Aangaande den brand in het krank zinnigengesticht te Philadelphia, op 13 dezer, wordt gemeld,jdat reeds negentien lijken onder de puinhoopen zijn gevonden. Men vreest dat veertig der verpleegden zijn omgekomen. Bij het afzenden van het laatste telegram werden 75 personen nog vermist. Volgens een Statistiek van den Belgischen Minister Thonissen zijn daar te lande thans 836 openbare lagere scholen opgeheven. Van deze waren 109 jongensscholen, 303 meisjesscholen en 424 gemengde scholen. Voorts zijn aan 400 hoofdonderwijzers, 109 hulponderwijzers, 223 hoofdonder wijzeressen en 144 bewaarschoolhoude- ressen, te zamen 876 wachtgelden toe gekend. Verder zijn nog opgeheven, 171 be waarscholen en 771 herhalingsscholen (écoles d'adultes). De gezamelijke opgeheven scholen vertegenwoordigen eene bevolking van 36817 leerlinge». De bisschop van Urlna, die in een twist gewikkeld was met den gouverneur van die plaats, werd naar Petersburg geroepen, om zich te verantwoorden. Daar zijnde heeft men hem plotseling verbannen naar Jareslaw. Deze gebeurtenis heeft niet alleen in Rusland groote sensatie, maar ook in Polen onder de Katholieken ongerustheid verwekt. Generaal Brière baant zich al vech tende een weg naar Langson. Wordt deze stad ingenomen, dan zal dit in Frankrijk wel indruk maken. Zal Frank- rijks positie er echter beter op worden Men gelooft het niet. Door een soldaat der Kolonne van Generaal Earle is op het slagveld een brief gevonden van den Gouverneur van Berber, die als volgt luidt »In den naam van God I Van Moham med Kheir Abdoellah Kliog Fali, Ewir- Generaal van Berber, aan zijn vriend Abdoel Magid Abi el Dekalek en al diens mannen. Ik verwittig u, dat wij heden, na het middaggebed, een brief ontvingen van den geloovigen Khalifa Abdoellah Eben Mohammed, waarin hij ons mededeelt, dat Khartoem werd ingenomen op Maan dag, den negenden Rabi 1302, aan deze zijde van El Haoei, op de volgende wijzeDe Mahdi riep zijn troepen en zijne dervischen, opdat zij tegen de vestingwerken zouden oprukken en kwam in één kwartier binnen Khartoem. Zij doodden den verrader Gordon en maakten zich meester van de stoombooten en de schepen. God heeft hem roemvol ge maakt. Wees dankbaar en loof en prijs God voor zijne onuitsprekelijke goeder tierenheid. Dit verkondig ik u. Deel gij het aan uwe troepen mede." Het stuk is geteekend >13 Rabi" d. i. 30 Januari De Ieren zijn zeer verblijd over den val van Kartoem. Op een meeting zeide het Parlementslid O'Brien, dat de tegenwoordige tijd zeer gunstig is voor eene agitatie in Ierland. In de hoofdstad van ieder land, zeide hij, was er vreugde over en werden er gebeden voor den Mahdi opgezonden. Te Beaupréau (Frankrijk) hebben dezer dagen vier tweelingbroeders te gelijk geloot. Zij waren van dezelfde moeder in hetzelfde jaar geboren, de oudste den 6. Januari, de jongste den 26 December. Bij de opgravingen, waarmede men sedert eenigen tijd te Jeruzalem bezig is, op het aan Rusland toebehoorende terrein bij de aOpstandingskerk", zijn dezer dagen eenige belangrijke ontdekkingen gedaan. Hel doel der onderzoekingen was, de richting van den ouden vestingmuur rondom de stad te bepalen, teneinde de echtheid van de grot, welke als het graf van Christus wordt aangewezen, te be vestigen en tevens de overblijfselen te zoeken van de kerk, daar ter plaatse, op last van Keizer Constantijn gebouwd. Toen nu het puin tot aan de grot was weggeruimd vond men de overblijfselen van den ouden stadsmuur en van de poort, welke in Jezus' tijd toegang tot de stad verleende. En daar deze poort het dichtst bij Golgotha is, kan men bijna met zekerheid zeggen, dat Jezus op weg naar de kruisberg daar is doorge gaan. BRIEVEN UIT NOORD-BRABANT. Geachte Redacteur Het schijnt u in N.-Brabants hoofdstad wel te bevallen, daar ge den laatsten tijd nog al dikwijls hier waart. Zijt ge van verre uitsluitend over gekomen om de Amersfoortsche vrienden eens op de hoogte te stellen hoe men in den Bosch feesten weet te organiseeren? Zoo ja, werp dezen mijnen brief dan in de snippermand, zoo neen, wilt dan zoo beleefd zijn, dezen in uw veelgelezen blad te plaatsen en zal ik u dan verder, zoo veel mogelijk, op de hoogte houden van de Noord-Brabantsche toestanden. Het Vastenavondfeest is dan bijna ten einde, een feest wat in geheel Nederland niet zoo luisterlijk gevierd wordt als in onze Hoofdstad; te meer er zich een Vereeniging heeft gevormd (de Oedel- donksche Club) tot veredeling van boven vermeld feest. Zondagmiddag ten 1 uur begon het met een matinee van het muziekkorps van 't le Reg. Infanterie, hetwelk onder 't gehoor van een talrijk auditorium eeniga luimige nummers ten gehoore bracht. Na eenige aanmaningen vaen de Burgevaojer vaen Oeteldonk om zich bei deuze geugenissen goed te ge- draegen en 't overhandigen van een vaan del aan de Vereeniging, gingen we allen genocgelijk en in vroolijke stemming naar huis, om ons gereed te maken voor de verschillende bals, die er zouden plaats hebben. Ik ging dan naar 't Zwatmakershof, met een allerliefst gezelschap, en wij amu seerden ons zeer goed, trouwens die Zon dagavond is de echte Carnaval nog niet, de meesten bewaren hunne stemmen en beenen voor de volgende avonden daar, die vrij wat aardiger zijn. We gingen dan ook vroeg naar huis, om eens uit te slapen, en vroeg gereed te kunnen zijn voor den optocht, welke er Maandag plaats had. Jammer dat het water, als wachtte het tot de troep in beweging was, als met stroomen uit den Hemel viel, waardoor de optocht veel van zijn effect mistte. Eerstens zal ik het programma mede- deelen van den doortocht van Z. K. H. Prins Arnadero Ricosto di Carnavalo, prins van het Reksam, heer en meester van Oeldonk en omliggende watervrije moerassen, op hoogstdeszelfs terugkomst van de jacht. 1. Gradus Stiphout, veurrijer en vendrig van Oeteldonk mit gardeneurs. 2. Meziek vaan de Soldaoten vaan den Bosch in dur Saldaote pekske, ekspresselik veur deuze geleugeennighed overgekomen. 3. Burgevaojer vaan Oeteldonk, Peer van den Muggenheuvel, in groot Pontefecael pekske mit zun assessors Ariaon vaan de Mulder en Dinnus Kraabbers, vaorende in un Staosiekoets mit 4 perds er veur; daornaost dè wil zeggen naost de koets de geminte Veldwaachter Driek Pakaan. 4. Doktur Zalfpot mit den Apthèker Plek- pleister, gezéten in dur sjees vaan hun ègen. 5. Waogen mit beweunders vaan het Waoter- vrije Moeras van Oeteldonke. 6. Leupende laandbaauwveurbrengselen te vuut, 7. Praalwagen van Neerlands landbouw, ge trokken door G paarden, waarop de godin Ceres en Noordbrabantsche-, Marker- Zeeuvvsche- en Schokker-landlieden. 8. Hondendrijvers. 9. Don Juan del fumeroso Langcastre, Opper- jachtmeester van Z. K. II. te paard. 10. Valkeniers te paard. 11. Jagersstoet te paard. 12. Muziekkorps van Z. IC. H. in galahoftenue. 13. Palumorus Punch, Hofnar van Z. IC. H, gezeten op een Ezel. 14. Z. IC. H. Prins Arnadero Ricosto di Carna valo, Prins van het Reksam, Heer en Meester van Oeteldonk en omliggende watervrije moe rassen, te paard en begeleid door Pages. GEVOLG VAN DEN PRINS. 15. Edellieden in gala-rijtuigen a la daumont. 1G. Stoet van Edellieden te paard. 17. Edellieden in gala-rijtuigen la daumont. 18. Praalwagen van St. Hubertus, getrokken door 4 paarden, waarop St. Hubertus (Patroon der Jacht) inet pages. 19. Lijfknechten, dragende het Wild, door Z. K. II. geschoten. 20. Opperschenkmeester van Z. K. H. te paard. 21. Veldwachter. 22. Opperkeukenmeester van Z. K. H. te paard. 23. Vetweiders- en Slachtersgilde van Oetel donk, medevoerende geschenken voor Z. K. H. 24 Narrenstoet te paard. 25. Praalwagen het Pekselkasteel van Oetel donk. 26. Wagen der Oeteldonksehe Staatsloterij, waarop het gedresseerde Varken Bertram met zijn 2 lievelingen, in vrijheid voorgesteld door eenige Clowns. Alle karakters waren uitstekend weer gegeven. De Burgervaojer vaan Oeteldonk was de eerste hoofdpersoon, die in de stoet voorkwam en met een echt Burgemees tersair zat Z.Ed.Achtb. in zijne, met 4 paarden bespannen, koets, vergezeld van zijne assessors. De Doctur, apthèker za ten in hun sjees, die als 't ware beladen was met medicamenten en had de ap thèker een machien in handen, waaraan men kon zien hij desnoods docters werk kon doen. De waogen mit beweunders vaan het waotervrije moeras was keurig. Opgeluisterd door vroolijke muziek ging men de dioofdstraten door en stapte ten 3 uren in het Locaal Casino af, waar het bestuur dezer Sociteit, de Ver eeniging een hartelijk welkom toeroepte en onder het aanbieden van den eere wijn deze een verder goed succes toe- wenschte. Daarop besteeg Z. K. H. de Prins Carnaval den troon en sprak zijne troonrede uit, welke ik hieronder laat volgen. Waarde onderdanen in Oeteldonk! Salut De toestand in Oeteldonk is over het algemeen zoo bevredigend en de berich ten, die ons daaromtrent gedurende den loop van dit jaar zijn toegekomen, heb ben ons zoodanig met vreugde vervuld, dat onze persoonlijke toestand, daarmede daarmede gelijken tred houdende, wij sedert ons laatste bezoek aan ons ge liefkoosd Oeteldonk zeer in licha.nelijken omvang zijn toegenomen. Het heeft ons echter zeer getroffen, dat de Oeteldonksehe subsidie schipbreuk heeft geleden, tengevolge van de grap pige bezwaren van de meerderheid onzer Oeteldonksehe vroedmannen. Wij zien ons ook genoodzaakt in onze hooge bezorgd heid voor het welzijn onzer onderdanen in Oeteldonk hen te waarschuwen zich niet te veel in staatszaken te verdiepen, daar het ons gebleken is, dat de krank zinnigheid op onrustbarende wijze toe neemt en de noodzakelijkheid is ingezien, op eigenaardige wijze een nieuw krank zinnigen gesticht op te richten. Wij laten het aan de toekomst over te beslissen, aan wie de eerste en beste plaats in dat gesticht, van rechtswege toekomt. We hebben met genoegen gezien, dat met het oog op de goede orde, die steeds in Oeteldonk heerscht, het niet meer noo- dig geoordeeld is, een zoo sterk garnizoen hier te legeren en hebben wij ook onze afgevaardigde bewonderd, die weer ge toond hebben, hoe moeielijk het is, met hen langs den muur te strijken. Wij voorzien daarom, dat het met den terugkeer van het garnizoen zal gaan, als met de oprichting, onzer eigene gas fabriek, die er nog niet is, maar die er wel komen zal. Wij bewonderden het nieuwe en weldadige licht, dat men op het marktveld heeft doen schijnen. De groote lantaern is tot onze groote teleur stelling niet het evenbeeld van den ech ten Oeteldonker. De lantaarn is dik van hoofd en dun van lijf, die Oeteldonker daarentegen is dun van hoofd en dik van lijf. En als het mannetje in de maan, zich in zijne vrije uren aan astronomi- ste waarnemingen overgeeft en den kij ker richt op onze aarde dan zal hem ze ker de lantaarn als het beste, het groot ste en verhevenste licht in Oeteldonk toeschijnen. Wat zijn de toestanden toch veranderd. Eeuwen geleden ging Diogenes met een lantaarntje mensehen zoeken, maar wie zou thans de vermetelheid zoo ver dur ven drijven, om met onze groote lantaarn Diogenes terug te willen vinden. Met de petroleum, die ons uit Ameri ka wordt toegezonden en ons de dikke duisternis in Oeteldonk helpt verdrijven, schijnen er Amerikaansche ideën in de Oeteldonkers gevaren te zijn. Hoe zouden anders de nachtegalen van Oeteldonk den moed hebben gehad, zich een eigen onafhankelijk nest te bouwen, waarvan de maren weldra van hunne harmonische toonen zullen wèerklinken? Wij gaan er trotsch op, dat de vooruit gang in Oeteldonk toch nog niet dood is. Maar van den anderen kant begiijpen wij niet, dat de zangers uit de honden- wereld nog worden toegestaan, rustige Oeteldonkers des Zondags uit hunnen slaap te wekken, en hopen dat de vroede mannen met de viering van het zeven honderd-jarig bestaan van Oeteldonk, zijn even oud hondenconcert zullen doen op- houden.j Wat de landbouw betreft gaat het, volgens onze waarnemingen, in Oeteldonk voorspoedig. De terreinen zijn zoo vrucht baar geworden, dat de voortbrengselen niet meer kunnen wachten om geplukt te worden, maar uit eigen beweging aan onzen optocht aansluiten. De gezondheidstoestand is in Oeteldonk zoo buitengewoon, dat er tweemaal meer menschen sterven als elders en het open riool, genaamd de Dieze levertjdan ook zulke gezonde en welvarende bacteriën, dat Pasteur geen mikroskoop noodig zou hebben om hen waartenemen. Sedert ons berichten zijn toegekomen, dat er nog puik water te krijgen is op enkele plaat sen dezer gemeente, voornamelijk in de Nieuwstraat, oordeelen wij het aanleggen van eene waterleiding als zeer voorbarig en zou men zeer goed kunnen wachten tot |de Belltelephoon-Maatschappij met haar billijk tarief uit vond water langs hare lijnen aan te voeren. De veeteelt neemt zoo verbazend in Oeteldonk toe, dat er, behalve een bui tengewoon ontwikkeld ezelras, en extra ordinaire runderen worden aangetroffen, waarvan wij in hooge en diep gevoelde liefdadigheid, een prachtige paaschos zul len doen verloten, ten voordeele van de algemeene armen in Oeteldonk. Wij na men ook waar, dat wat de Oeteldonk sehe schoonen betreft, zij boven onze onderdanen elders in schoonheid en lief talligheid uitmunten en het pleit zeker voor Oeteldoek, dat er slechts vijf hek sen gevonden worden, die wij dan ook, als afschrikwekkend voorbeeld in on zen stoet doen volgen. Wij danken het bestuur dezer Sociteit, voor de hartelijke ontvangst, binnen de ze muren genoten, en benoemen de ge achte president tot Grootmeester onzer lijforde van de gelaaisde kat met den grooten uil waarvan wij hem de versier selen eigenhandig op de borst hechten. Hierna zette de stoet zich weder in beweging en ging men gezamentlijk ten 6 ure Dineeren. Geachte Redacteur, ik geloof al te veel van uwe goedheid gebruik gemaakt te hebben, en hoop U zaterdag van ons feest op de hoogte te houden. Ontvang mijne groete, J. v. I. Op Zaterdag 28 Februaii e. k. zullen aan het hoofdhui eau te Utrecht wor den verpacht de restauratiën en buffet ten aan de Stations der Centraalspoor- wegmaatschappij te Amersfoort, Nijkerk, Harderwijk en Kampen. Bij de laatste verpachting werden de volgende jaarlijksche prijzen bedongen Amersfoort ƒ4800; Nijkerk ƒ250; Har derwijk ƒ1100; Kampen ƒ250. Inlich tingen worden verstrekt en aanwijzing geschiedt door de respectieve Station chefs. Twee aanbestedingen hadden hier gister plaats, le. Het maken en stellen van 5 houten privaten en 2e. het bestra ten met waalklinkers van den Stations weg en van den weg tusschen de Utrechtsche en Naarder-straatwegen. No 1 is gegund aan den minsten in schrijver, den heer W. van de Kooy voor 210 gulden en No 2 aan den min sten inschrijver, den heer T. W. Bonte alhier, voor ƒ3399.99. De eerste zitting van den Militie raad zal in een der zalen van het Stad huis te Utrecht gehouden worden voor de gemeenten Amersfoort, Hoogland en Leusden met Stoutenburg op Maandag, 9 Maart voorm. 10 uur, voor Bunschoten op 11 Maart, voor Soest, Baarn en Eern- nes op 16 Maart en voor Woudenberg op 17 Maart, terwijl de tweede zitting, bestemd voor het onderzoek van plaats vervangers en nummerverwisselaars, ge houden wordt voor Amersfoort, Soest, Baarn, Eemnes, Hoogland, Bunschoten en Leusden met Stoutenburg op Woens dag den 15 April en voor Woudenberg op den 16 dier maand. Zondag, 22 Februari, wordt de dienst in de Remonstrantsche kerk waargeno men door Ds. I. A. BÜHRINGER, pre dikant te Amsterdam. Men deelt ons mede, dat het Be stuur van „Toonkunst" besloten heeft de opdracht der Maatschappij tot Nut van het Algemeen te aanvaarden, om hier eene school voor kosteloos zangon derwijs te stichten. De eerste stappen, die men hieromtrent doen zal, zullen bestaan in het doen van een beroep op de medewerking der ingezetenen. Eene inschrijvingslijst zal tot dat einde wor den gepresenteerd, tot het bekomen van giften. Een heerlijk voornemen zeggen wij. Een kostelooze zangschool voor het Amersfoortsche publiek. Een «onze zang school Van harte juichen wij de maatrege len van het Nut toe en meenen, dat het hier al eens zeer Nut-tig is. Zingen is goed voor lichaam en ziel. Wat het lichaam betreft zeggen deskun digen, dat een zanger of zangeres maar zelden tering krijgt. En voor de ziel Luther meent het in allen ernst, als hij zegt«Zoolang de mensch zingt heeft de duivel geen vat op hem I" En Luther had gelijk. Al zingende zal inen niet licht iemand vermoorden, of schelden, of belasteren, of tergen. Ons volk zingt graag, maar wat het zingt, men hoore voor al in de achterbuurten, kan volstrekt niet altijd den toets van moraliteit door staan, al worden ook de schoonste melo dieën er voor gebezigd. Daarom moet ons volksgezang, wat den inhoud betreft, worden veredeld en hiertoe kan de opterichten volks zangschool uitstekende diensten prestee- ren. Als daarom de inschrijvingslijst aan het Amersfoortsche publiek gepresenteerd wordt, twijfelen wij er geen oogenblik aan, of zeer vele en ruime giften zullen daarop vermeld staan. Dinsdag 10 Februari is door de Commissie tot werkverschaffing alhier, een begin gemaakt met het leggen van een grintweg over de Gasthuislaan. Twintig werklieden zijn daarvoor in het werk gesteld en zijn nu bezig met het gelijkmaken van de aarden baan, het bepuinen en leggen van steenen. Wie sedert acht dagen genoemde laan niet gepasseerd heeft en er nu heen komt, zou zich verwonderd zien, hoe de werkzaamheden daar vorderen en wat er al in die zeven dagen tot stand ge bracht is. De personen, die daar arbei den, zijn meest wevers, schilders en op perlieden. Als de Gasthnislaan eenmaal geworden is, wat de Commissie tot werkverschaffing er van denkt te maken, dan zullen wan delaars en voerlieden zeggen »Dat is practisch en doeltreflend Maar er komt een maar bij 't Zou mogelijk kunnen zijn, dat de Com missie het werk, dat zij ondernam, niet ten einde kon brengen. Wij vernamen n. 1. dat geene steenen genoeg voorhan den zijn, voor de zoogenoemde vleilaag. Mochten er nu ingezetenen zijn, die een partij heele en halve steenen hebben lig gen en daarvan ontslagen wijlen wor den ze behoeven dan slechts de Com missie voor werkverschaffing hiervan kennis te geven en zij zal den voorraad gaarne laten weg halen. Zij doen daar door dan een goed werk want het on dernomen plan komt dan zeker tot uit voering en de werklieden zijn er ook door gebaat. Op den Amersfoortschen berg komen deze week de wandelpaden ter rechter zijde klaarterwijl men ook aan den linkerkant bezig is met het afwerken. De vereeniging tot werkverschaffing al hier heelt thans 100 arbeiders in het werk. Zondagmorgen maakte Ds. Gras- winckel aan de gemeente bekend, dat op den vorigen rustdag een extra-gift van ƒ25 was ontvangen, ten behoeve der armen, en voegde aan deze bekend making de bemerking toe, dat wel niet allen zooveel kunnen geven, maar als men veel wil doen men dan ook veel kan doen. Morgen zal Z. M. de Koning zijn 68e verjaardag vieren en het Nederland- sche volk viert dien met hem. Op dien dag zal, naar wij liepen, de Oranjeboom, door de stormen des levens fel gezweept, zijn kruin nog eens fier verheffen in het bewustzijn, dat hij er nog staat Ook door Gods genade. De stad onzer inwoning gedenkt dien dag als altijd, door het uitsteken van vlaggen, het bespelen van het carillon en het houden van maaltijden onder offi cieren en onderofficieren. Voorts zal bij gunstig weder, de gewone parade van Garnizoen en Schutterij in het Park plaats hebben.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2