BUITENLAND. Plaatselijke berichten. De flt* heftig tegen te velde en deljjnr?llrfmrd erkent, schoon er h. i. in llu vuorstellen veel goeds licht, dat het onveranderd laten van art. 194 een mee gaan van hare partij met de regeering onmogelijk maakt. Nog bedenkelijker echter acht dit Blad de wijzigingen, die in art. 168 worden voorgesteld. Deze toch maken het onrecht nog stuitender. De beperkte ruimte in ons blad laat niet toe, dat we alle artikelen, die ter verandering zijn voorgedragen, bespreken, en hierom bepalen we ons slechts tot eene opsomming van de voornaamste. Ie Het hoofdstuk over de troonopvol ging is mateiieel onveranderd gebleven, 't Is alleen wat duidelijker, meer lees baar geworden. Geen nakomelingen van Prinsen en Prinsessen uit het Huis van Oranje-Nassau zijn gewettigd tot de troon, die zonder toestemming der Staten-Gene- raal in 't huwelijk treden. Voor vreemde vorsten, die recht op onze kroon mochten krijgen, is die toestemming onnoodig. Dat is nu duidelijk geformuleerd. 2e De verandering van het woord Rijk in Staat, in hoofdstuk I, is eene gram maticale verbetering. 3e Bij art. 76, het Kiesrecht, wordt eene ingrijpende verandering voorgesteld. De regeering stelt voor, het kiesrecht toe te kennen aan de meerderjarige manne lijke ingezeten, Nederlanders, die als 11owfthm'-wnr■gezivmcr?"een woning in ge bruik hebben van eene huurwaarde van niet minder dan f 50 voor de ongestof feerde woningl"®D 2 naai 1 Het chpaëitaitenstelsél is.lhier dus weer buiten rekening gsljtfwlWM v 4e De Eerste Kamer zal voortaan het reeTit van" enquête hebben. Dus geen recht vdhOdiitintigWeillyM'Mnffihtief. ifiointtJj zillldn overal wegval len de woorden«ieclbf op de wijze zij nen ifepl'ftdibtetté® gezindheid." zullen alle leden derjwA l^ne^.fegelijk aftreden. 7e i!i;jjaak)xWQ('(jt,. dat de Tweede Ka mer, Óen «oor hg ar aangenomen voorstel vftV; ebnn 'ót differ harer leden, in de Hfëfxte Schriftelijk en mondeling doóif eAOlifr'rhefer harer leden kan doen vSMiiillljlnl J&ilDS' lSi)Jl)i\'tts»lo/i>lting van het lidmaatschap derwSkitouGemeraal wordt uitgestrekt tli jitf'(ftIjVftU'jden Raad van State. Voor gttfQÜÜjkfqto of bedienaren van den gods- diejjj^Ljlinaalt die beperking zich tot hen, ndie 'jal$(^0ouanig werkelijk dienstdoen." ye, Afin'den Iiaad van State kan wor den QMCilragen de rechtspraak over ad- iiirrljytraftliR'e geschillen in het hoogste rdssóVt!" i40i>i'fïet burgerlijk en handelsrecht, h^l'.'lïtrgerlijk en militair strafrecht, de reditipleging en de inrichting der rech- terjljjhf macht worden bij de wet gere- gqj^xin algemeene wetboeken, behoudens dgj^pvoegdheid der wetgevende macht, our '-nkele onderwerpen in afzonderlijke wellen te regelen. 11e. De uilkeeringen aan de Kerkge nootschappen en de Kerkleeraars blijven vébrtaan beperkt tot de sommen, die ddarvoor in 1884 op de begrooting zijn gebracht, zoodat voortaan nieuwe sub- sidiën vervallen. 12e Het grondwettig verschil tusschen leger en schutterij wordt opgeheven; de oude bepaling, dat er tweederlei wapen machten moeten zijn: een leger uit ge worven troepen en eene nationale militie, blijft niet bestaan. 13e Ondcnvijs en armbestuur blijven onveranderd. De leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal zijn ter vergadering op geroepen tegen 7 April des avonds ten 8 ure. De Tweede Kamer heeft het amen dement, om f25000 uit te trekken, voor de subsidie ten behoeve der Antwerpsche tentoonstelling, met 47 tegen 27 stemmen aangenomen. Heden avond veigadert de liberale kiesvereeniging grondwet te 's Hage tot het stellen van een Candidaat in de plaats van het gewezen Tweede Kamer-lid Wintgens. De oud-minister Modderman, wien de Candidatuur eerst was aangeboden, heeft daarvoor bedankt, omdat hij niet staan wil tegenover Schimmelpenninck. Door B. en W. van Gorinchem is bekendgemaakt, dat, blijkens onderzoek van den gemeente-scheikundige, van de veertien melkverkoopers twaalf de melk hebben vervalscht. gaon zal. In z'n eiges zit-ie al te prakte- zeere, wat-ie tege de vrouw en de baos zal zegge. Toe ze thuus kwaome, hielp-ie de vrouw eerst uut de waoge en toe Wils. Ze hit goeje schik en ze kniept 'm ver- zinke in z'n arm. nVraog 't strak maor," zeit ze inedeen. Ze kwaome-n- in huus; «hoe is 't ge- gaon vroeg de boer an Ment. vBoves- best baos, niet gaw gedaon'? de klok hét net eerst half twee gesloege." Onderwijl de boer nog 't een dn ander te vragen had, wier 't ete klaor gezet. Ilent was stik beduusd dat 't ete hum zoo lekker smaokteinaar op 't lest docht- ie (weer, wat-e zegge most, en toe bleef 't ete haast in de keel steke. b (Slof volgt.) Door de Utrechtsche Kiezersver- eeniging zijn tot Candidaten voor het lidmaatschap van den gemeenteraad aldaar gesteld, de heeren: Jhr. E. van Weede van Dijkveld, Mr. J. de 1 outer. P. H. Kemper en C. G. L. Koolemans Beijnen. In het gebouw der Vrije Gemeente te Amsterdam, heeft Professor Van der Wijck uit Groningen, gister gesproken over de middelen lot beperking van den schoolstrijd. Hij deed dit door 10 stel lingen te ontwikkelen, die wij, omdat ze zoo belangrijk zijn, in ons nummer gaarne zouden opnemen. Plaatsgebrek noopt ons echter onzen lezers te verwijzen naar het Nieuws van den Dag van Vrijdag 27 Maart, waar ze in het le Blad te vinden zijn. De meest bekende en meest ge zochte Christelijke scheurkalender, onder redactie der heeren J. G. Verhoed en E. Gerdes, tot hiertoe uitgegeven bij de firma de Hoogh, te Amsterdam, gaat in andere handen over, wat de uitgave be treft. Hij zal voortaan uitkomen bij de firma Kemink en Zoon, te Utrecht. Het prospectus voor het volgend jaar, dat al verspreid wordt, lokt tot inteekening. De jongenskostschool (e Barneveld, op den huize Benno, die sedert het jaar 1763 bestaat, en aan wie door den Raad steeds eene belangrijke subsidie wordt toegekend, is thans vacant. - De Arnhemsche Courant bevatte deze week het volgend schrijven van den schrijver van «Brieven uit de Hofstad". Onze twee hangende causes celèbres kan ik laten rustende afrosserij van den redacteur van een schendblaadje en de Leidsche giftmengsterszaakover de eerste is genoeg gezegd en over de tweede zal vóór de einduitspraak nog genoeg, ja veel meer gezegd worden dan het walgelijk onderwerp vordert. Naar aanleiding van het proces van den adel lijken stokslager en wat daarbij door den ambtenaar voor het openbaar minis terie en den advocaat aangevoerd werd, veroorloof ik mij alleen het woord te citeeren van een beroemd Engelsch ma gistraat, dat de ware schuldigen aan de laster van dergelijke scheld- en schimp- blaadjes, niet de ongelukkigen zijn, die ze schrijven, maar het publiek, dat ze leest en koopt. Dit verontschuldigt de schrijvers wel niet, die dan toch persoon lijk aansprakelijk blijven voor het aan deel, dat zij nemen in het leelijke bedrijf, evenmin als de moordenares van den Japanschen gezant zich vei ontschuldigd kan achten, door de aanleiding, die Zijne Exc. zelf tot de bloedige ontknooping van zijne liaison gaf. Maar het gezegde behoort de lieden er opmerkzaam op te maken, hoeveel voet zij zeil uit onnaden kendheid vaak geven aan kwade dingen. Licht mogelijk, dat zij, die de zoo geestig geuite verontwaardiging, van den advo caat Vlielander Hein, over den schrijver van het periodiek blauwboekje der resi dentie hebben gedeeld, behooren tot hen, die de Argus geregeld lezen, zoo niet koopen, ai was 't alleen maar: »om te zien, welke fatsoenlijke en geachte per sonen weer onverdiend door het slijk worden gesleurd." Koningin Victoria, vergezeld van hare jongste dochter prinses Beatrice, wordt op Dinsdag, den 31 Maart a s., des avonds ten 6 a 7 ure, te Vhssingen verwacht. De overtocht van Engeland zal geschieden met het koninklijk Engel- sche stoomjacht Victoria and Albert, welk vaartuig daartoe den 28 Maart te Sheerness in gereedheid moet liggen. Volgens het Evang. Zondbl. bestaat de Luthersche Kerkeraad te Bergen op Zoom geheel uit militairen. Ook de orga nist is een militair. Het panopticum te Amsterdam is in 1884 door 125.000 personen bezocht. Van de winst, f 23.030, wordt het grootste deel gereserveerd, zoodat slechts 1 pet. dividend wordt uitgekeerd. De commissie voor de tijdelijke werkverschaffing te Amsterdam heeft thans hare taak nedergelegd en tot af scheid een woord van warmen dank ge richt tot allen, die haar hebben gesteund. Aan groote en kleine giften werd door haar ontvangen een totale som van f172,150. Aan arbeidsloon aan mannen en vrouwen werd uitbetaald f173,800. Gedurende 84 dagen (of 14 weken) werd werk verschaft en loon uitbetaald aan een afwisselend getal personen, dat tot 3600 is gestegen (het gemiddelde getal bedroeg ruim 2000 per dag.) Den 14 Maart zijn de laatsten vertrokken, ten getale van p. m. 800 man. De feestelijke opening van den tramweg WageningenRenkumOos terbeek blijft bepaald op 2 April. De ieesttrein vertrekt uit Arnhem te 11.45 met een aantal genoogdigden o. a. de Ministers van Binnenlandscbe Zaken en Waterstaat, de Commissaris des Konings, Gedeputeerde Staten met Griffiei, de ge meentebesturen van Arnhem, Renkum Doorwerth en Wageningen, de aandeel houders voor de sectie Wageningen Arnhem, enz. De directie biedt in het hótel Steuk den genoodigden een collation aan, 's avonds 5'/a ure zal een feestmaaltijd worden ge houden in het hotel de Wageningsche Berg, waarvoor de gelegenheid tot deel neming voor een ieder open staat en waarvoor, door een commissie uit den gemeenteraad, verschillende hooggeplaat ste personen en ook de Directie en Com missarissen van den stoomtramweg zullen worden uitgenoodigd. Eenige schippers te Tbolen hebben het recht op een oesierperceel, dat zij tot 1892 in pacht hadden, a f65 per jaar, aan eenige heeren overgedaan voor ruim f22000. Eene vette koe van de boerderij der Rijkslandbouwschool, die onlangs 1910 halve kilo's woog, is verkocht aan een slager uit Arnhem voor f 450. Een kleine driehoek van koperblik, met de punt naar beneden aan den bo venrand van een lampenglas gehangen, beschermt dit tegen springen, en zulke driehoekjes zijn, volgens De Huisvrouw, door een fabrikant te Berlijn in den han del gebracht. Waarschijnlijk had die fabrikant ken nis genomen van het populaire middel tegen springen: het hangen van een haarspeld over den rand van het glas. De haarspeld verhoogt echter de sierlijk heid van het glas niet, en dat zal de driehoek ook wel niet doen. Beide mid delen zijn echter eenvoudig en hebben blijkbaar hunne kracht te danken aan het vormen van een betere warmtege- leiding, evenzeer als een lepeltje in een drinkglas het springen belet of althans het gevaar vermindert bij het inschen ken van warme dranken. De zaak der arme visschers te Vo- lendam, die algemeene deelneming wekt, is door den heer Reekers in de Tweede Kamer besproken. Dat de ongelukkigen vooreerst nog wel met den honger zul len moeten blijven worstelen, blijkt uit het antwoord, dat de heer Reekers op zijne interpellatie kreeg. De Minister van Waterstaat verklaarde n.l. niet voornemens te zijn, de wet op de Zeevisscherij te herzien, daar de toe stemming, om te visschen aan de Volen- dammers met den wonderkuil, de geheele Zuiderzeevisscherij zou bedreigen. Na discussie stelde de heer Reekers eene motie voor, waarbij hij verklaarde, dat de werking der zeevisscherij wet aanlei ding geeft, om eene spoedige wetsher ziening in overweging te nemen. Met 37 tegen 35 stemmen werd besloten deze motie na het reges te behandelen. De discussie over Hoofdstuk Water staat is aangevangen. Hoewel het op den duur vervelend wordt op een politiek diner altijd den zelfden hoofdschotel te vinden, kan het wel niet anders, of we moeten alweer een oogenblik onze aandacht wijden aan de verwikkelingen tusschen Engeland en Rusland. Of we nieuwe meuedeelingen kunnen doen, die op eene spoedige op lossing der hangende kwestie hoop geven? Volstrekt niet. Hoop op het behoud van den vrede is er nog niet; ten minste als men die zou willen afleiden uit de groote militaire maatiegelen, die door beide landen wor den genomen. Engeland toch, dit is reeds vroeger meegedeeld, heeft aan de noordergienzen van Achter-Indië een buitengewoon sterk leger geconcentreerd, om op elke even tualiteit voorbereid te zijn. Voorts hebben alle officieren in Engelsch- Indië, die met verlof waren, den last ge kregen, tot hunne legerafdeelingen terug te keeren en de terugkeer van den Her tog van Connaught naar Europa is voor onbepaalden tijd uitgesteld. En Rusland? Het neemt niet minder dan Engeland verontrustende maatrege len. Het doet al, wat het kan, om zijn oorlogsvloot te versterken. Zelfs heeft het een groot deel der nieuwe leening daar voor besteed. Bij zijne marine heerscht op het oogenblik veel grooter bedrijvig heid dan ooit plaats had, tijdens den Russisch-Turkschen oorlog. Tien groote oorlogsschepen zijn op stapel gebracht. Gelukkig, zouden we zeggen, heeft de poging van Rusland schipbreuk geleden, om ook Bismarck over te halen, bij En geland stappen te doen, ten einde de eischen van dat land tegenover Engeland te ondersteunen. Men kan er gerust van verzekerd zijn, dat de slimmert de heele kwestie reeds doorzien heeft, den afloop weet en zoo danige positie gekozen heeft, als voor zijn rijk het meest voordeelig is. De man vischt nooit, of hij vangt ook wat. In Engeland zit men thans nog, en dat al sedert 16 Maart, met ongeduld te wachten op een antwoord van Rusland, dat moet inkomen op zekere belangrijke mededeelingen, door Lord Granville ge daan. Van dat antwoord zal het namelijk afhangen, of verdere onderhandelingen in Londen zullen plaats hebben, of dat men in het betwiste land zelve een voorloo- pig onderzoek zal instellen. Ondertusschen zit Engeland tegenwoor dig tot over de ooren in moeielijk- heden. En al moet men nu eerlijk be kennen, dat het eigen schuld is, omdat het in andere zaken steeds zijn eigen meent te zien en zich met iedereen be moeit het is niettemin maar zoo. Eigen schuld plaagt het meest. Terug kan het nu eenmaal niet meer; want nu het a gezegd heeft, dient het, om zijn prestige, ook b te zeggen. Van den bloedigen strijd bij Hashien hebben wij in ons vorig nummer gewag gemaakt. Die strijd viel voor, terwijl als het ware, een somber waas over gansch Engeland hing en alle kerken overvloe dig van rouwflloers voorzien waren, over den dood van Gordon, en Prinsen en Rijksgrooten zich daar bevonden, 't Was daar een recht moorddadig gevecht. Terwijl de Engelschen zorgeloos bij eene bijna voltooide Zareba (versterking) bezig waren te middagmalen, hunne wa pens hadden afgelegd, de kameelen buiten waren en alles rustig scheen, klonk op eens het geroep: ïde vijand komt!" en wel 4000 Arabieren kwamen op eens uit het dichte kreupelhout te voorschijn. De Engelschen hadden natuurlijk in hun middagmaal geen smaak meer en grepen naar de geweren. Menig schot was echter noodig eer de vijand tot eene retirade te bewegen was, want de Ara bieren waren beveiligd door de kameelen der Engelschen. Eindelijk gelukte dit toch, maar zoo groot was de verwarring, dat een aantal Engelschen door hun eigen wapenbroe ders gedood werden. Duurde het gevecht ook maar een kwartier, toch was de vlakte als bezaaid met zwaite lijken, doode kameelen en paarden. Wel leed de vij and een gevoelige nederlaag, maar ook de Engelschen lieten op het slagveld, behalve 500 kameelen, 6 officieren en 66 minderen; terwijl 6 officieren en 115 minderen ernstig werden gewond. Dit droevige voorspel, van hetgeen nog komen moet, eischt van Engelands zijde eene bloedige wraak. Maar hoe menig offer zal dan nog vallen moeten'' Is het loon die offers waard De fanatieke woestijnbewoners, tuk op hun vrijheid, zullen zich niet gemakkelijk gewonnen gevendoch geschiedt dit eindelijk door Engelsche overmacht, dan kan deze overwinning de voorbereiding geacht worden voor nieuwe opstanden. Tot hiertoe echter is het nog ver van overwinnenwant Engelands toestand is er niet op verbeterd. Ondertusschen heeft de Koning van Italië, die zich wel graag in den Egvp- tischen bijenkorf wagen wou, getracht Koning Johannes van Abessinië over te halen, tot een gemeenschappelijk optre den tegen Osman Digma en den Mahdi; maar deze zal leep genoeg wezen zijne vingers niet aan het Arabisch vuurtje te branden. De Koning van Pruisen, Duitsch keizer, heeft aan drie onzer landgenooten de Kroonorde geschonken, nl. aan de hh. Clant, secretaris-generaal bij het Depar tement van Justitie, Van den Berg, pro cureur-generaal bij het gerechtshof te 's-Gravenhage, en Verschoor, inspecteur van politie te Rotterdam. De twee eerst- genoemden ontvingen de versierselen der 2e klasse, de derde die der 4e klasse. De slachtoffers van het mijnon geluk te Saarbrücken '175 in het geheel laten 141 weduwen en 416 kinderen na. De mijn Carnpbausen is rijkseigendom en de Staat zal niets voor hen doen. De V. S. van Noord-Amerika gaan een invoerrecht heffen op landverhuizers, van 50 cents (ƒ2,50) de persoon, 't Is een ingenieus idee. Cleveland begint goed. Het budget der armenzorg voor de stad Parijs, door de overheid goedge keurd, beloopt 39,114,000 frank. Geluk kig Parijs I Een jonkman te Hagen (Westfalen) is het slachtoffer geworden var. een on beraden grap. Hij ontving den dag na de trekking van de «Ulmer Dombouw- loterij" een brief, waarin de leverancier van zijn lot hem berichtte, dat op zijn nummer een prijs van 10,000 Mark ge vallen was. Bij nader onderzoek bleek die mededeeling echter onwaar en de handteekening van den brief valsch te zijn, en de arme jongen werd, door den plotselingen overgang van zijn uitbundige blijdschap tot de bitterste teleurstelling, krankzinnig. Hij moest naar een gesticht gebracht worden, en voorloopig is er nog geen kans op zijn herstel. Dezer dagen zijn te Villefranche d' Avevron van veertig kinderen, die ingeënt werden negen binnen de vier en twintig uren na die kunstbewerking overleden. Het feit heeft groot opzien gewekt, en men verwacht met verlangen de uit komsten van een onderzoek, dat inge steld wordt, om de oorzaak van die plotselinge sterfgevallen op te sporen en, zoo noodig, verdere ongelukken te voorkomen. Ondanks de loffelijke pogingen van de «Vereeniging tot hervorming van het huwelijk in Indiè", zegt the Globe, is een bruiloft in het Oosten altijd een kostbare zaak. Het zijn niet alleen de geschenken, die tusschen de aanstaande echtgenooten gewisseld worden, die veel geld kosten, noch ook de bruidschat, welke aan het meisje gegeven wordt en die dikwerf de ouders arm%rnaken. Wan neer een gioot huwelijk gesloten zal worden komen er zwermen uitgehongerde bedelaars en behoeftige priesters toe- stroomen, die men niet met ledige han den mag laten vertrekken. Bij het onlangs gesloten huwelijk der dochter van den rijken Zenimbar van Rungpore werden 16,000 menschen onthaald en onder hen geld en kleedingstukken rondgedeeld. De blinden en lammen eischen zelfs een nog edelmoediger behandeling, terwijl de Bramaarische geleerden, die den brui loft met hun tegenwoordigheid vereeren, rijkelijk daarvoor beloond worden. De vader der bruid liet bovendien de deuren der gevangenis van Rungpore openen voor alle schuldenaars, die we gens kleine sommen in de gijzeling zaten. Hij betaalde hun schulden en schonk een prachtige shawl aan eiken kunstemaker van het circus, om ter gele genheid van de huwelijksplechtigheid voorstellingen te geven. Men beweert, dat hij zonder de bruidschat zijner doch ter en de gebruikelijke geschenken mede te tellen, in het geheel f180,000 uitge geven heeft: een groote som, zelfs voor een rijken Zenimbar voor het huwelijk van een zijner dochters. De invoer van eieren uit Europa neemt in de Vereenigde Staten voortdu rend toe. Sedert September II. werden te New-York 1' millioen hoendereieren aangevoerd. Eerst sedert vier of vijf ja ren werden eieren uit Europa naar Ame rika verzonden. Zij komen voornamelijk uit Denemarken, België, Duitschland, Hongarije en Polen. De Deensche eieren zijn de beste en zij worden ook het duurst betaald. De tijd voor den invoer is van 1 October tot half Maart. Gedu rende de zomermaanden houdt hij geheel op. Op het Grieksche eiland Kea heeft een hevige orkaan voor meer dan een millioen drachmen schade aangericht. Hij ging gepaard met zware regenbuien, waardoor de bergstroomen diermate zwollen, dat zij in hun stroom eeuwen oude boomen ontwortelden en naar zee voerden. In Leicester heeft Woensdag eene groote »betooging« tegen de verplichte inenting plaats gehad. In deze stad wei geren de bewoners bijna allen aan die verplichting te voldoen, en de gevolgen zijn, dat meer dan 5000 personen door het Gerechtshof gestraft zijn geworden. Als verzet daartegen kwam men Maandag bijeen. Afgevaardigden uit alle graaf schappen waren tegenwoordig; brieven van instemming waren uit verscheidene landen van Europa ontvangen, o. a. kwam van Prof. Kuyper, van de Vrije Univer siteit te Amsterdam, de volgende heil- wensch in het Engelsch «Moge de Rechtvaardige God recht doen wadervaren aan het onderdrukte gedeelte der Engelsche bevolking. Ons hart is met u<r. In den namiddag hield men een op tocht, waaraan door ruim 20.000 perso nen werd deelgenomen. De wegens wei gering der inenting gestraften maakten een belangrijk deel daarvan uit. Op wagens waren de meubelen tentoonge steld, die door de overheden in beslag genomen en later door vrienden weer werden ingekocht. Voorts reden een aantal gezond uitziende kinderen, op wagens, met het opschrift; «Die gezond zijn, behoeven geen vaccinatie.<i Eindelijk een paard en een koe, als zinnebeelden der inenting, een lijkkist als uitkomst der inenting, enz. enz. Op de markplaats, waar men stilhield, werden vele heftige redevoeringen tegen de Regeering gehouden, en daarna de vaccinatiewetten verbrand, en 's avonds deed men een en ander nog eens over in een druk bezochte vergadering in Temperance Hall. De noodige verklaringen tot afkeuring van de verplichte inenting werden daar natuurlijk aangenomen, maar of het den tegenstanders der inenting iets helpen zal, is nog de vraag. De Engelsche over heden weten de wet te doen eerbiedigen. De verkiezing voor twee leden van den gemeenteraad alhier zal plaats heb ben op Dinsdag 14 April a. s. De vereeniging tot bevordering der weerbaarheid alhier heeft haar verslag over 1884 uitgebracht. En dat luidt gun stig. Haar ledental is in het afgeloopen jaar tot 40 geklommen. Zij had tot bereiking van haar doel bij den Minister van Bin nenlandscbe Zaken en bij den plaatselij ken Commandant aangeklopt ter beko ming van een genoegzaam aantal achter- laadgeweren, maar. tevergeefs. Omdat zij alle andere kosten uit eigen middelen bestrijden moet, heeft zij nu dit denk beeld provisioneel moeten laten varen. Dat de vereeniging vorderingen maakte in het schieten bewijst wel de omstan digheid, dat zij thans op concoursen prij zen wist te behalen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2