BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Voor jaren werd'voor de Arrohdis- ;ements Rechtbank te 's-Hagê een rechts- rajeding gevoerd tusschen het R, C. Paro- hiaal Armbestuur te Leiden tegen het v. C. Armbestuur aldaar en den burge- neester dier gemeente. Het eiscbende lestuur vorderde toen, dat de gedaagde I ou worden geschrapt van de lijst der Weldadigheidsinstellingen tot armenver- orging, ingevolge art. 3 van de wet tot egeling van bet armbestuur, door bet emeentebestuur van Leiden opgemaakt. )eze eisch deed het hierop steunen, dat I iet sinds zijn bestaan als kerkelijke in- ichting bij uitsluiting tot de armenzorg vas gerechtigd en verplicht. Die vorde- ;t;j ing werd toen door de Rechtbank ont ij egd, in welke beslissing werd berust. In September 18S2 overleed te Leiden i Ic beer O. G., schoenmaker aldaar, die ;edert 1855 aan het R. C. Armbestuur ;i. iet voor die instelling noodige schoeisel ind geleverd. Bij zijn dood in September 1876 (dus voor de oprichting van het l. C. Parochiaal Armbestuur te L.) ver- naakte bij aan de R. C. armen te Leiden jen legaat van f5000. De erfgenamen waren bereid dat legaat uit te keeren. Maar aan wien? Want beide inrichtingen van weldadigheid maakten nu op die uitkeering aanspraak. Het R. C. Arinbe- stuur omdat, als gemeentelijke instelling lij. op hem de plicht der armenzorg rustte. De rechtbank wees echter den eisch toe. Van dit vonnis kwam de inierveni- ent in appèl, betgeen thans voor het Ge- i,rechtsbof te 's Gravenhage werd bepleit I (Idoo'r Mr. van Berckel, advocaat te Am sterdam, en namens bet R. C. Armbe stuur bestreden door Mr. A. M. van Stip- j; riaan Luisfius. Zaterdagnacht had te Arnhem in ij' de brood- en meelfabriek een hevige brand plaats, waardoor, niettegenstaande de hulp van een aantal spuiten, de fabriek jj en het belendend woonhuis weldra ge- heel waren uitgebrand. Alles was tegen brandschade verzekerd. Het Handelsblad meldt omtrent de voorgenomen wetenschappelijke reis van I prof. A. Pierson naar Klein-Azië en -/Griekenland, met het oog op de opgra vingen, in verschillende streken gedaan, nog nader, dat het plan is, de reis te nemen over Munchen en Weenen, om er studiën te maken in de verzameling van origineelen en gipsen, welke in de laatste jaren een groote volledigheid heb ben verkregen. Van Weenen gaat het verder, over Pest, ter bezichtiging van het nieuwe museum, en over Konstantinopel naar Klein-Azië, bepaaldelijk naar de ruinen van Troje, Perganion en Efese, verder naar den Tipylus en tot aan Sardes. Tegen den herfst denkt de hoogleeraar te Athene te zijn, om van daar uit Mycene, Sparta en de vlakte van Ölympia te be zoeken. De terugreis zal gedaan worden over Sicilië en Marseille. 87 personen, waarbij 5 vrouwen, zijn, als zonder voldoende middelen van bestaan, krachtens de wet op vreem delingen, door de Rijks-politie over de grenzen gebracht. Met een volksconcert werd de sedert 9. dezer te Utrecht geopende tentoon stelling van Provinciale Nijverheid, be staande uit werkstukken en teekeningen, vervaardigd door jonge ambachtslieden, Zondag j.l. gesloten. Te Eext (Dr.) heeft dezer dagen eene kip van de Wed. H. J., aldaar, eieren gelegd in een eksternest, dat nabij n de woning in een taxisboom gemaakt was. In de kanalen der Groninger Veen koloniën zijn gedurende de laatste vijf weken acht personen verdronken ten ge volge van misbruik van sterken drank. De koningin van Engeland heeft aan de Maatschappij tot Exploitatie der sterdam terug kwam, dee-die net, of-ie Neeltje nooit gekend had. Teuge Knelis het-ie nooit weer 'n woord gesproke zonder dat-ie zelf wist waarom, het-ie 'n hekel an hum gekrege, en as ie hum teugekwam, keek-ie allied d'n andere kant uut. Op 'n Zondagnamiddag het-ie Knelis met z'n 'vvief in de kark zien zitte Raore gedachte bin hum deur 't hoofd gegaon. Den heelen aovond is-ie heel vremd gewist, en 't was of-ie van zelf naor 't Aosternest gejoegen wier; 't Aosternest, de nieje plaats van Knelis en Neeltje. Toen 't duuster was, is-ie d'r hard naar toegehold, en in z'n eiges het-ie geduurig geroepe't Mot en zal niet langer!" 't Was stik duuster toen-ie bi d'n hooibarg van 't Aosternest stong, en de wiend weide-n hum onl de-n-oore. Toen het-ie wat uut z'n zak geiiaold, en is an 't strieke gegaon. Maor medeen was 't of d'r geroepe wier: «Klaos! Klaos!" Aokclik is-ie geschrokke, en nog harder as die gekommen was, is-ie weer terug gehold net of d'r een op z'n hakke zat. D'n lieele nacht het ie van brand gedroomd: hie zag 't Aosternest in vlam staon, en Neeltje d'r midden in 't was net of ze hum wonk om te komme toen-ie d'r lielpe zou, liet ze heur om- gedreid en is ze onder 't brandende dak begraoie, Staatsspoorwegen 100 francs ter hand doen stellen tot belooning van de dien sten, door het personeel bewezen ter ge legenheid van den extratrein op den 2 dezer ten dienste van H. M. van Venlo naar Vlissingcn. Het begint te Stavoren weder stil te worden. De nieuwe haven is voltooid; van lien, die daaraan gewerkt hebben, zijn de meesten vertrokken, en zullende overigen weldra vertrekken. De lijn naar Sneek ligt gereed; alleen de telegraaf ontbreekt nog. Het station en de (laai bij bëhoorende gebouwen naderen hunne voltooiing. Men hoopt nu, dat weldra de nieuwe lijn in werking zal worden ge bracht, temeer dewijl aan den overkant de spoorweg HoornEnkhuizen reeds in Juni geopend zal worden. De iluiven-vereeniging, »Het gou den kruis*, te Rpzendaal, hield dezer dagen een wedstrijd met oude duiven. Zij werden te 11 uren te Brussel losge laten. De eerste prijs werd behaald door de duif van den heer C. Meesters, welke te 12.37 te Rozendaal aankwam, de tweede door de duif van den heer W. Knappers, welke te 12.38 Roozendaal bereikte, terwijl de zeventiende oflaatsle prijs werd gewonnen door de duif van den heer C. Meesters, welke te 1.10 haar hok bereikte. Enkele boterfabrieken in de pro vincie Friesland hebben, wegens de lage boterprijien, liaie weikzaamheden tijde lijk gestaakt. Volgens een telegram uit Soeakin aan den Standard verspreidde het be richt van het vertrek der Engelsche troe pen zich met groote snelheid onder de inboorlingen vele Arabieren hebben zich weder bij Osman-Digna aangesloten. De zoo goed als gebroken macht van dezen laatste, zegt de correspondent van het blad, zal nu wel spoedig weder toenemen en waarschijnlijk grooter worden dan te voren. De dynamietmannen Buitori en Cunningham, bekend door de lautste aan slagen te Londen, zijn gisteren door het crimineele hof aldaar tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. Uit Londen worden eenige bijzon derheden medegedeeld belrell'ende de nieuwe bijbelvertaling, welke Zaterdag in Engeland verschenen is. Ter aanvul ling diende het volgende In Mei 1870 benoemde de Convocation (synode) een commissie van zestien leden tot het herzien van de bestaande ver taling. Deze taak is thans volbracht en een prachtexemplaar van den heizienen bijbel werd der koningin aangeboden. Van de zestien overzetters of herzieners en van hen, die door de benoemde com missie uitgenoodigd werden aan het werk deel te nemen, zjjn sedert de eeiste ver gadering, 30 Juni 1870, elf personen overleden. Het nieuwe Testament was gereed in 1881; thans is het Oude Tes tament gereed gekomen. De commissie en hare medewerkers lieten zich voor lichten door deskundigen van de verschil lende kerkgenootschappen, in en buiten Engelanduit Amerika zond kaïdinaal Newman zijn aanmerkingen. De Jewish Chronicle wijst op de opmerkelijke toe valligheid, dat de herziene vertaling van het oude Testament verschijnt daags vóór het Israëlietische wettenfeest (Pinksteren) dat gevierd woidt ter gedachtenis aan de wetgeving op Sinai, waar volgens de overlevering de tien geboden werden af gekondigd. In de laatstleden Maandaggehouden raadsvergadering, is de geloofsbrief 's Margens toen Klaos in de veerle 't Aosternest nog zag staon, was-ie d'r heel blie om. Nao die tied is ie nooit meer op 't Aosternest gewist, net zoo min as ie teugen Knelis of Neeltje spreke wou. Dat is in die twee jaor gebeurd, die 'k je verzocht heb ovei te slaon wei nig, niewaor? maor toch veul. 't Is noe in den haarfst. Knelis hét'n goeje bouw van deze zoemer gehad, ales is hum meegeloope. Overal hét de boe kend veul geleje, maor bie hum is d'r geen haogel gevalle. Eergistere het z'n wief 'n klein gekrege 'n fiksche, sneege jong. Knelis hét d'r wat schik of, dat begriepje. Maor met Neeltje moet 't niet zoo best weze de dokter is d'r van daag al drie keer ge wist. 't Is zoo efle geleje zes uur gesloegd, en 't begint al mooi duuster te worde. Hier op d'n Liendersche weg is zoo (lusjes Klaos heengekomme hie liep heel langzaom, ja gedurig stong-ie stil. De wiend joeg de gele boomblaoi oin z'n beene, krek of 't allemaol groote bieje waore. Gunt niet zoo veer van 't Aosternest of, zie je hum weer stilstaon hie steekt z'n puup an. Hie haost z'n eige niks; jie kunt niet raoje waorom. Hie ziet scheele Hannis de weg van 't Aosternest ofkonr.me, en die zal wel wete hoe 't met van den heer M. W. Scheltema Ez. on derzocht, in orde bevonden en tot toe lating van dien heer als raadslid besloten. Van den heer Jhr. Mr. 'I'. A. J. van Aseli van Wijck, was de geloofsbrief niet ont vangen, zoodat hij niet voornemens schijnt te zijn als raadslid zitting te nemen. Na afloop dezer werkzaamheden werd de verordening vastgesteld aanwijzende het gedeelte der gemeente, waarop de bepalingen nopens het bouwen etc. toe passelijk zijn. Een op de agenda voorkomend voorstel van B. en VV. tot verhooging van het schoolgeld aan het Gymnasium en de H. B. S., het gevolg van een bij de behan deling der begrooting in October j.l. uit gesproken wensch, -werd er van afgeno men tengevolge van een daartoe strekkend voorstel van den heer lluet, die, met de commissie van toezicht op het M. O., blijkens haar aan den Raad gericht schrij ven, van meening is dat in deze vooraf curatoren van hel Gymnasium en de ge noemde commissie moeten worden ge hooid; eene meening die door den Voor zitter niet werd gedeeld, omdat het hier niet betreft de regeling van het onder wijs zelvemaar alleen eene financieele aangelegenheid. Na aanneming van het voorstel van den heer Huet, werd nog besloten om, nadat de adviezen van de betrokken com- missiën zullen zijn ingekomen, het voor stel in de afdeelingcn te onderzoeken. Vervolgens werd aan B. en W. een crediet verleend voor bezoldiging van de deskundigen die belast zijn met de con trole op de hoedanigheid en de licht sterkte van het gas, berekend op f350 per jaar. Eene reclame van den heer J. G. C. Hering tegen zijn aanslag in den hoofde- lijken omslag weid ongegrond verklaard. Voorts werden goedgekeurd twee voor drachten tot af- en overschrijving op de gemeente-begrooting en op die van de Schutterij voor 1884. De jaarwedde van den in de vorige vergadering benoemden onderwijzer H. C. den Hartogh, werd op f 600 vastgesteld. Nog werd aan den heer Jhr. A. D. J. Calkoen, wegens vertrek, op zijn verzoek, een eervol ontslag verleend als lid dei- commissie van toezicht op het M. O., en in zijne plaats benoemd de heer M. L. Celosse met 7 tegen 4 stemmen die op den heer v. Lanschot Hubrecht waren uitgebracht. Bij den Raad zijn ingekomen, adressen van de besturen der Fröbelschool, en van de vereeniging voor chr. nat. onder wijs, die beide verzoeken om eene sub sidie van f350 Vo'or de instandhouding der onder huil bestuur staande bewaar scholen. Beide ad.rgs.sen zijn om praead- vies aan B. en VV. verzonden. Ten slotte werden den heer Huet eenige inlichtingen verstrekt omtrent den weg die door het dag. best. wordt in geslagen om tot opruiming van de mest- lioopen te geraken-, De Voorzitter zeide dat in deze stelselmatig wordt gehandeld en dat men hoopt na een paar jaren een einde te hebben gemaakt aan den tegen woordige!! toestand. Daarna is de vergadering gesloten. Met |ingang van 1 Juli e.k. zijn benoemd tot binnen-vader en -moeder in het St. Pieters- en Bloklands-Gasthuis alhier: C.J.Abraas en diens echtgcnoote I. Werner, alhier. Na het verschijnen van het No. van Zaterdag l.l. werd ons medegedeeld, dat de heer Itlmann, vleeschhouwer op den Hof, mede den prijs van het rundvleesch heeft verminderd of de prijs in over eenstemming is gebracht met zijn vak genoot te Apeldoorn, is ons onbekend. Blijkens de in dit nummer voor komende oflicieële kennisgeving, is Maan dag j.l. een verzoek bij Burg. en Wetli. ingekomen van den heer VV. II. Meur- sing tot oprichting van eene stoom-brood- bakkerij. Neeltje is. Jao, zieje, daor is Klaos nie- schierig naor; dat ha-je zeker niet van hum gedocht. Noe jao, maor 't is toch zoo. Goeje-n-aovond Hannis heije zoo'n haost Jao Klaos, 'k mot wel hard loope, want 't kan elk oogenblik met Neeltje gedaon weze'k zou nog eITe d'r zuster gaon haole. Is 't zoo arg? vraogt Klaos; maor scheele Hannis gaot al weer veer- der. Een poos staot Klaos stilbie krauwt z'n kop 's, en kiekt 's rond. „Jao ,t is duuster geen minsch zal 't zien. Gaaw maor niet lang denke, of 't is te laot. Maor Knelis, wat zal die wel zegge as-ie Klaos ziet binnekoinme En wat Neeltje, zou ze d'r niet van schrikke? Of zou ze hum niet meer kenne? Weer staot-ie stil op 't zijpad naor 't Aosternest. 't Is zoo duuster, dat ie gedurig meent iewes teuge an te loopeen dan veult ie 's met de hand of ie haost an d'n drei is. Hie is er in geen twee jaor gewist. Heere, hie schrikt d'r van. 't Is net of ze hum weer roepe Klaos KlaosZal die omkeere en wegrunne? Nee, hie gaot deur, 't is misschien de wiend ge wist of de blaai die om hum heen stuuve. Daor is-ie an d'n hoek en de geutdeur Wij vernemen, dat die bakkerij, wan neer tot de oprichting ervan vergunning wordt verleend, tegen September a.s. in werking zal worden gebracht. Bij de gisteren gehouden herstem ming voor een lid van het Kiescollege der Ned. Herv. gemeente alhier, is ge kozen Mr. II. J. II BAnox VAN BOET- ZELAER VAN OOSTERHOUT. Bij de Donderdag alhier gehouden Cricket Match tusschen de Vereeniging i>Eendracht" van Amersfoort en «Vlug- heid en Volharding" van Baarn, trok eerstgenoemde als overwinnaar uit het strijdperk; de j. I. Zondag te Deventer gehouden Match tusschen Achillis" van Amersfoort en «Utile Dulci" uit Deven ter was de Amersfoorlsche Vereeniging Achilles" overwinnaar, deze behaalde 83 punten tegen 50 van de Vereeniging «Utile Dulci". Zondag a. s. zullen de Cricket-vereeni- gingen Achilles van Amersfooit en die van Kampen zich alhier meten. Naar wij uit vertrouwbare bron vernemen, is de indertijd aan W. N. Bijving verleende vergunning tot ver koop van sterkendrank in het klein in het door hem bewoonde perceel in de Schei bierstraat, j.l. Vrijdag of Zaterdag door heeren Burg. en Weill, ingetrokken. Wij zouden van deze gebeurtenis vol strekt geen gewag hebben gemaakt, ware het niet, dat wij in de meening verkee- ren, dat het tot de taak der redactie van eene courant behoort, 0111 ook melding te maken van een feit dat geschied is tióór dat men in het openbaar het wensche- lijke tracht aan te toonen om tot de daad over te gaan. Uit goede bron vernemen wij, dat de Zeer Eerw. Heeren J. J. van Thiel, pastoor te Enkhuizen, en de Zeer Eerw. lieer G. Gul, pastoor te Utrecht, buiten de Weerd, na de vacantie in het Semi narium der Oud Bisschoppelijke Klerezie alhier zullen optreden, eerstgenoemde als president van het Seminarium, de tweede als Professor in de Theologie, als opvolgers van den edelen vooral voor deze gemeente onvergetelijken Professor C. Karsten. De Zeer Eerw. Heer T. van Vlooten, pastoor alhier, die tijdelijk belast was met de waarneming van bovenstaande betrekkingen zal daarvan alsdan ont heven worden. Lijst van brieven geadr onbekenden, verzanden van toor te Amersfoort, over de maand Maart 1885. 1. Martens, 2. Mej. K. M. Roelof, 3. Mej. A. v. d. Blink, 4. M. v. Benekom, 5. Wiltson, 6. R. J. Hooykaas, 7. Wed. Meterus, 8. Betsy Thierens, 9. Eerman, Briefkaart. 1. II. Brook, esseerd aan het postkan- 2e helft der Amerongen. Amsterdam. Baarn. Leiden. Tilburg. Zaandam. Zeist. Amersfoort. Utrecht. Door het bestuur der afd. Chr. Nat. Onderwijs alhier, is aan den heer H. Mijksenaar, mr. timmerman te dezer stede een zilveren inktkoker ge schonken, als blijk van erkentelijkheid voor de door hem, geheel belangeloos ge leide werkzaamheden bij den bouw dei- nieuwe christelijke school met den bijbel achter-Oudwijk. Om den rand er van is gegraveerd aan de tene zijde «uit erkentelijkheid 1884/85", aan de andere zijde «Archit. Mijksenaar Chr. School." Utrecht, 18 Mei. Ter heden alhier gehouden paaroenmarkt, waren een aan tal van 819 paarden en veulens aan de lijn. Men besteedde f600 tot f800 voor luxe-paarden f 100 tot f 600 voor trek- staot waogenwied open. 't Licht brandt op de geut. Zal die binnegaon Weet-ie nog wat-ie zegge zal Toe dan noe niet langer gewacht. Hie trekt z'n klompen uut en kucht 's een paor keer. Wie zal d'r ope doen As Knelis het 's dee Kom, hie mos maor weer gaaw wegloope Daar kraokt de deur, en de boer zelf doet open. «M'n God, Klaos, bin jie het, of binje niet Heije me strak hoore roepe? en hie wordt zoo wit as de muur, «Knelis, zeit Klaos, ik wou 's komme hoore hoe 't met d'r was Neeltje zegge, kon-ie niet. Knelis gaot hum veruut en douwt hum naor 't bed. Maor Neeltje ziet niks: ze is niet- wakker, en ze slaopt ok niet. Aokelik schrikt Klaos d'r of. Wat is ze bleek geworde, en wat schraoi't is net 'n liek. Daolik wou Klaos weer gaon, maor Knelis had hum al 'n stoel klaar gezet, en noe most-ie blieve. Net toe Klaos zat begon de kleine te grimme de baoker kreeg hum uut de wieg en liet Klaos d'n jong 's kieke, verdreid, hie leek sprekend op Neeltje. Zachtjes an begonne de twee manlie met mekaor te praote en toen d'r 'n uur veurbi was, gaf Klaos an Knelis de hand paardenvoor de veulens bedong men van f150 tot f 200, voorde éénjarige en tweejarige f170 tot f300. Bij een le- vendigen handel trof men zeei veel bui- tenlandsche kooplieden aan. Dinsdag j.l. zijn naar de gevange nis overgebracht de winkelier B. en de uitdrager K. Eerstgenoemde als verdacht van verduistering van goederen tot zijn failieten boedel behoorende, en laatstge noemde van medeplichtigheid daaraan. Zeist. De heer Bosschard is. uit een 50tal sollicitanten, door het bestuur der Zeister wasch- en badinrichting, tot bad meester benoemd. Deze nuttige instelling, welke hare vol tooiing nabij is, zal, naar men verneemt, den 1. Juli a. s. worden geopend. Vinnen. Enkele landbouwers zijn be zig de afgevroren aardappelplanten te rooien, en pooten daarvoor suikerbieten in de plaats. Naar hunne meening zal het loof nog wel breed genoeg uitschie ten, maar de aardappel zelve heeft een te gevoeligen knak gekregen. In weerwil van de nachtvorsten, zien de kerse-, appel- en perebooinen er vry goed uit. Hoogland. Alhier begint eene sterfte onder liet rundvee te heerschen. Reeds zijn eenige slachtoffers op de gebruike lijke manier door de politie in beslagge nomen en begraven. We hopen, dat het hierbij blijven zal. Banrn. Vrijdagavond had in de groote zaal van het Amaliahotel de laatste uit voering in dit saizoen plaats der Baarn- sche Zarigvereeniging voor gemengd koor. Deze uitvoering is als volkomen geslaagd te beschouwen. Het programma werd con amore afgezongen en het herhaalde applaus van het talrijk opgekomen pu bliek bewees, dat 't voorgedragene in den smaak viel. Op 't piogramma prijkte als solisten. Mej. v. R.sopraan, en de heeren Stachelhausen, tenor, uit Amster dam, en v. d. Flier, piano, uit Baarn. Het schoone sopraangeluid van mej. v. R... kwam volkomen tot zijn recht in de verschillende solonommers, vooral «Lentegroet" viel zoo in den geest, dat het nog eens herhaald moest worden. De heer Stachelhausen bezit een schoon en helder tenorgeluid, terwijl de heer v. d. Flier eenige stukken op de piano ten beste gaf, die zoo om de technische vaardigheid als om de schoonheid zeer geprezen werden. De heer v. d. Flier, een jong kunstenaar, inboorling alhier, die zijne opleiding aan de conservatoriums te Keulen en te Frankfort genoten heeft, is op muzikaal gebied een aanwinst voor Baarn. Lof aan den verdienstelijken directeur, den heer S. van Adelberg, die de Zang- vereeniging zoover heeft kunnen brengen. Een stoffelijk blijk van erkentelijkheid werd hem dan ook door de werkende leden aangeboden, bestaande uit een prachtige quartet-lessenaar. De dames v. R., en E. de B., ontvin gen, namens de vereeniging bouquetten. 't Is te hopen, dat de Baarnsche Zang- vereeniging in een volgend saizoen weer even flink als dit jaar voor den dag zal komen. Ede, 16 Mei. Op Zaterdag a. s., den dag waarop hot 25 jaren zal zijn geleden, dat Jhr. van Borssele als burgemeester ter dezer gemeente werd geïnstalleerd, zal eene buitengewone raadsvergadering worden belegd. Alsdan zal hem door den Raad een prachtig cadeau aangeboden worden. Hoevelaken, 16 Mei. Tengevolge van het ontslag nemen, wegens vertrek uit deze gemeente, door den heer J. van Doornik, als lid van den raad alhier, moet eene verkiezing plaats hebben die be paald is op Woensdag den 27 Mei a. s. Rceiicu. Zekere F. alhier heeft eene koe, welker horens een te hoogen ouder dom aanwijzen om haar voor goeden prijs te kunnen verkoopen. Met een zwaar stuk hout heeft hij nu die horens afgeslagen. Het gemartelde dier verloor daarbij veel bloed, doch loopt thans in de Grebbesche waarde, om, nadat de wonden zijn genezen, zonder horens te worden verkocht. Algemeen hoopt men dat de politie zich deze gruwelijke daad zal aantrekken. Eist bij Ameroiigen. Ongeveer 100000 kilo's bestgoed en uitschot, ge was 1884, eene partij van den grootsten planter in ons land, is dezer dagen door er op, dat-ie ales vergeve zou. «O Klaos, noe bin 'k weer gerust. Want zieqe ik het niet eerlik gedaon, en omda'k onrechtveerdig an d'r gekomme bin za'k d'r zeker weer zoo gaaw motte misse. Maor noe jie hier bin en noe ik dat al d'n lieele dag gewunscht heb, zie je nu 's alles weer goed. Daolik liep-ie naor 't bed 't was of Neeltje al wat vlugger zagverdreid, 't was net of ze ai half tege Klaos lachte. Zes week laoter gongen drie minsche 's margens naor de kark Klaos, Knelis en Neeltje. Op dat oogenblik konje geen beter vrinde vienden als Klaos eu Knelis. EINDE,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2