Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. lied de feestelijkheid te openen. De inwijdingsrede werd gehouden door den president-commissaris, den heerQuar- les van Ufford en beantwoord door den j directeur der Maatschappij van Welda- I digheid, den heer F. B. Löhnis. Daarna werd nog het woord gevoerd door de hh. VYijnoldy, burgemeester van Vledder, Jongkindt Coninck, dir. der Rijksland- j bouwschool te Wageningen en oud-dir. der M. v. W. Ide, directeur der tuinbouw- school, en van der Meulen, predikant te Bolsward. Deze toespraken werden afgewisseld door kindergezang. De versiering op het feestterrein en van de feesttent droeg aller goedkeuring weg. In het gebouw der Tuinbouwschool {had een» tentoon- 'fe stelling plaats van voorwerpen (industrie), V in de koloniën der Maatschappij vervaar- ;l digd, als bloementafels, stoelen, mandjes, kinderwagentjes, enz. Nadat de diploma's aan de onlangs eer- 1 vol ontslagen leerlingen der openbare scholen van de Maatschappij waren uil- gereikt, werd in de feesttent een gemeen- P schappelijke maaltijd gehouden. De jeugd .vermaakte zich met poppenkast en draai- molen en werd op verschillende versna- peringen onthaald. feen moderne, nog jonge Diogenes werd Zondag aan een der politie-bureaux te Amsterdam gebracht. Hij hield zijn verblijf niet, als zijn groote voorganger, in een ton, maar, naar nieuwerwetsche trant, ih een gasbuis, in welke weinig gerieflijke ruimte hij ook zijn kleeding- Jstukken geborgen had. Hij gaf eerst voor, niet te weten waar hij eigenlijk woonde en zei later, dat hij, tengevolge van een ziekte, aan zijn moe der overkomen, niet te huis mocht ko- men. De waarheid was evenwel, dat de kwajongen het huis, waarheen de politie hem terugbracht, vrijwillig ontloopen was. De hofmechanicus David Tobias i Bamberg laat zich door al die buiten- f landsche specialiteiten de loef niet af- steken. Hij zal eerstdaags ook eene soirée Wj voor genoodigden geven en daarop proe- j] ven afleggen van een door hem bedacht kunststukhet anti-spiritistisch helder- zien. Vrijdag waren te Zieuwent, niet w ver van Groenlo, twee landlieden, vader en zoon, uit het naburige Beltram, bezig strooisel voor den stal te halen. Terwijl de oudste, een man van ruim GO jaar, .ij op den wagen stond om op te laden, j: trok het paard den wagen onverhoeds voort, met het ongelukkige gevolg dat de man achterover op den grond viel en het nekbeen brak. Hij was weldra aan de gevolgen bezweken. Maandagavond is in het Noorder- j gat nabij Texel een vlot omgeslagen, waarin jyec rogvisschers gezeten waren, die doormê opvarenden van een visschers- vaartuig werden gered. Vooreen belang- j rijke waarde uan vischtuig ging echter verloren. I i' In zake het handelstractaat met Frankrijk heeft de kamer, in overleg met den minister, met 41 tegen 37 stemmen beslist, dat het prijsgeven, onder de ver antwoordelijkheid der regeering, van het laag invoerrecht op kartonnen dozen ver kieslijk is boven de verwerping in Frank' J rijk van het tractaat. Als een voorbeeld van ouderwetsche bekrompenheid verhaalt de Flandre i| Libérale, dat onder de onlangs te Venlo uitgevaardigde nieuwe politie-bepalingen o. a. de volgende voorkomen «Kinderen beneden de zes jaren mogen zich, na zonsondergang, niet meer op li straat bevinden, zonder geleide." «Het is verboden na zonsondergang J op straat te zitten." «Kinderen onder de 14 jaren mogen ,l niet met lucifers over straat gaan of op '1 straat rooken." (i «Uitdragers en kooplieden in gebruikte 'f goederen moeten die, drie dagen voor zij 'I ze verkoopen, op een duidelijk zichtbare i1 plaats uitstallen enz." De bepalingen waren ons niet bekend I maar wij voor ons kunnen ze, met uit zondering van het zitten op straat, noch zoo bijzonder ouderwetsch, noch bekrom- j pen vinden. De officier van justitie bij de recht bank te Arnhem heeft een nauwgezet onderzoek gelast naar de gruwelijke mis handeling op eene koe te Reenen ge- l pleegd. Thans is reeds gebleken, dat het dier hét eigendom was van D. Baars en D. Frank, en dat zekere J. H. Baars aan de onmenschelijke handeling heeft meegeholpen. De laatste heeft als melkboer, evenals de bij het geval betrokken slager, reeds ondervonden dat het publiek gelukkig dergelijke laagheden verfoeit. Beiden lijden nu reeds schade, doordien velen hun de klandisie hebben ontzegd. Op de wereldtentoonstelling te New Orleans zijn de volgende Nederlanders bekroond: de firma Wijnand 'Fockink, te Amsterdam, eerediploma, voor likeu ren Hellebrekers Zoon, te Rotterdam, l gouden medaille, voor likeuren, en zil veren medaille voor bitteis; H. P. van Dijk, te Amsterdam, zilveren medaille, voor likeurea, »n dito voor bitters (Boo nenkamp) Van Enst, Kruimel Ój Co., te Doetichem, zilveren med. voor likeu ren A. van den Barselaar, te 's-Gra- venhage, zilveren med. voor hammen; Klopman Bacrselman, te Deventer, gou den med. voor Deventer koeken Thooft Labouchere, te Delft, gouden medaille voor Delftsch aardewerk. Te Harlingen heeft de politie een jongmensch aangehoude, die, in dienst bij de hh. Broekman Houders, commis sionairs in effecten te Amsterdam, ver leden Zaterdag met f920 aan den haal was gegaan, van het geld had hij zich een nieuw pak kleeren en andere reis- benoodigdheden aangeschaft. Nog f7G0 werd in zijn bezit gevonden. Hij werd heden weder naar Amsterdam terugge zonden. Te Maassluis is door de politie de hand gelegd op zekeren R. van den Meulen, afkomstig van Uithuizen (Groningen), die aan den Burgemeester verlof had gevraagd om in zijne gemeente eene inzameling te houden, waartoe hij beweerde door de Provinciale Staten gemachtigd te zijn. De burgemeester meende echter dat in de door v. d. M. overgelegde stukken eenige vervalschingen aanwezig waren, en gaf daarvan aan de politie kennis. Op weg naar het bureau wilde de man het bedoelde stuk met geweld aan zijne geleider ontrukken, doch werd daarin verhinderd en is nu achter slot gebracht Het Nederlandsch Bijbelgenootschap heeft gedurende zijn 70-jarig bestaan verspreid 526.118 bijbels, 62.324 oude testamenten, 1.032.042 nieuwe testamen ten en kerkboeken, in het geheel 1.621.384 exemplaren. Het Britsch en Buitenlandsch bijbel genootschap bracht het sedert 1842 tot 2.075.763 exemplaren. Zondagavond is op den Schevening- schenweg, nabij den tol, een jongmensch van het voorbalcon van een tramwagen gevallen. Hij werd overreden de wielen gingen hem over het rechterbeen, zoodat de voet bij den enkel zoo goed als ge scheiden was van het been. De onge lukkige is door de politie naar het gast huis in Den Haag overgebracht. Op Maandag 1 Juni. des nam. te 3 uren, zal in het Paleis voor Volksvlijt de trekking van 20 seriën der Loterij- leening ISO9 plaats hebben. Eergisteren werden nabij de kazerne Oranje Nassau te Amsterdam in tegen woordigheid van den kolonel Van Onselen en zijn kaptein-adjudant Potvliet, twee door den heer Otterbein, brandspuitfa- briekant aldaar, gewijzigde artillerie brandspuiten, van zoogenaamd oud model beproefd. Het bleek dat die spuiten door deze wijziging kunnen wedijveren met soortgelijke van nieuwe constructiezij gaven een krachtigen waterstraal tot op 18 a 20 meter hoogte. Neemt men in aanmerking dat die spuiten dagleekenen van het jaar 1829,zoo is deze uitkomst, ook met het oog op de kosten, zeker als zeer bevredigend te be schouwen. Een nieuw geval van aanranding, ditmaal ook van een nieuw en bedenke lijk karakter, wordt medegedeeld. Een dienstmeisje ging j.l. Zaterdagavond om streeks half elf een boodschap doen. Op de Egelantiersgracht te Amsterdam liep haar aanhoudend een soldaat na, en op herhaald verzoek van het dienstmeisje om niet zoo dicht bij haar te loopen, gaf hij ten antwoord dat de gracht net zoo goed voor hem als voor haar was. Eensklaps sloeg hij den arm om haar, en daarna bleek het dat hij haar beursje, inhoudende f 6, had gerold. Bij het sehoonmaken van eene bur gerwoning te Oude-Schild, op Texel werd op den zolder een flesch gevonden, welke nog nooit door de bewoners was geopend. Dewijl men toch wilde weten wat daarin was, werd de flesch door den zoon der bewoners bij den haard geopend. Het bleek toen, dat de flesch kruit bevatte. Ongelukkig genoeg viel er een weinig in het vuur, hetwelk zich ook aan de rest van de flesch meedeelde. Een vreeselijke ontploffing volgde. De zoon, die de flesch had geopend, kreeg zware brandwonden en was ook door de scherven gekwetst; zijne kleederen waren bovendien in brand geraakt. Gelukkig bleven de overige be woners, waaronder een echtpaar, dat on langs de 60-jarige bruiloft vierde, onge deerd. Het gebouw leed belangrijke schade aan ramen, ruiten en dakpannen, terwijl de muren hier en daar gescheurd zijn. Boven Assen woedde Zondagmor gen een geweldig onweder. De bliksem sloeg in den molen van den Heer P. Smit, welke binnen een paar uren in de vlammen opging. Alles ging daarbij ver loren, o. a. ook 45 zakken graan van den bakker Gerritsen, ter waarde van ongeveer f230. De molen was verzekerd, voor f9000 en de granen voor f1500. In den tuin van den Heer Van der Feltz., in de nabijheid van den afgebpan- den molen gelegen, werden drie boomen getroffen, en in de keuken glasruiten verbrijzeld ook in eene arbeiderswoning in dezelfde buurt werden, terwijl de be woners zaten koffie te drinken, de spie gel- en vensterruiten stukgeslagen. In het huis van den Heer Willinge Gratama, in het midden der stad aan de Haven- kolk, vernielde de bliksem een plafond, zonder echter brand te veroorzaken. De duur van het geheele onweder was niet meer dan 10 minuten. Zaterdagnacht werd te Ierseke op gemerkt, dat de torenklok te twaalf uren niet sloeg, doch een uur later plotsaling twaalf slagen deed hooren, in plaats van een. Toen den volgenden morgen de klokkenist de oorzaak van dit verschijn sel ging opsporen, ondekte hij tot zijne verwondering tusschen de katrol, waar aan het gewicht van het slagwerk hangt, en het touw waarlangs die katrol zich beweegt, op twee verschillende plaatsen een poot en het lichaam van een kerk uil. Waarschijnlijk is deze vogel, juist toen d klok twaalf uur zou slaan tus schen de katrol en het touw geraakt en is hij later min of meer losgeraakt, waar door het beletsel voor het slagwerk werd weggenomen. Het kostte vrij wat moeite de deelen van den dooden vogel te ver wijderen. Eindelijk is er weer bericht geko men van generaal Warren, die met zijn scherpschutters de orde in Bechuanaland moet herstellen. De generaal vertoeft nu te Molapole, waar hij met het kaflerhoofd Sechele over een protectoraat onderhan delt. Inmiddels heeft hij een commissaris benoemd om de grenzen tusschen Stella- land en het land van Mankoroane af te bakenen. Generaal Warren klaagde weer bij president Krüger over Geij VanPittius, die in de Transvaal een bende vrijbuiters uitrust om den Engelschen commissaris te hinderen, maar de president antwoordde slechts dat hem hiervan niets bekend was, maar dat de Transvaalsche regeering steeds het hare zou doen om den vrede te herstellen. Een telegram uit Weenen in het Berl. T. meldt dat kardinaal Jacobini voornemens is weldra aan de apostolische nuntiussen, bij de katholieke hoven ge accrediteerd, een circulaire te zenden, waarin de aandacht der regeeringen bij herhaling op 's pausen toestand gevestigd wordt. De verzending dezer circulaire zal geschieden ter gelegenheid van het bij eenkomen van het internationaal congres van vrijdenkers tegen 30 Mei a.s. te Rome belegd. Nog stelliger dan vroeger zou de kardinaal verklaren dat Leo XIII geneigd zou zijn de Heilige Stad te verlaten. De heer Daniel, de Lange heeft het plan gevormd om met de dames Cateau Esser, Christ. Veltman, de heeren Joh. M. Messchaert en .anderen, in Lon den eenige uitvoeringen te geven van de werken van oud-Hollandsche meesters, Sweelinck, Schuyt, Objregt c. a. Frankrijk heeft, deze week twee talentvolle kunstenaars door den dood verlorenden portretschilder Williams Borione en den decoratieschilder Steinheil. Laatstgenoemde was de leerling van Da vid d' Angers en van Henry Decaisne, en schoonbroeder van Meissonier. Volgens Daily News heeft de aan kondiging, dat de brigade der garde, welke van Söeakim terugkeert, tot nader orde te Alexandria zat blijven, groot op zien verwekt. Naar men verneemt staat deze maatregel in etnig verband met de nog al niet afgeloopen onderhandelingen met Rusland over de Afghaansche grens. Den 24 Mei wordt te Villers-Cot- terets het standbeeld van Alexander Du mas (den vader) onthuldvervaardigd door Carrier-Bt Heuse. Tengevolge zijner benoeming tot Referendaris bij het Departement van Koloniën, heeft Mr. A. A. de Vries ont slag gevraagd als Secretaris der Kamer van Koophandel met ingang van 1 Juli a. s. Tot hoofd der openbare school te Tienhoven is benoemd onze vroegere stadgenoot, J. P. de Keizer, thans onder wijzer te Utrecht. De Anti-revolutionaire Kiesvereeni- ging uNederland en Oranje" in het hoofdkiesdistrict Amersfoort heeft Vrij dag 15 Mei eene vergadering gehouden, waarin de voorgestelde wijziging in de kiestabel ter sprake kwam, die, bij aan neming, het district Amersfoort eene ge heel andere gedaante zou geven. Het Bestuur heeft" uitgevaardigd het volgende PROTEST: De Anti-revolutionaire Kiesvereeniging tNederland en Oranje,«c in hoofdkies district Amersfoort keurt ten zeerste af, de voorgestelde wijziging van dit district, waarbij eene betreurenswaaadige beginsel loosheid en willekeur aan het.licht treden; en protesteert openlijk tegen deze en elke districtsverdeeling, die niet naar vasten maatstaf geregeld wordt; zoo ook tegen eiken districts-wijziging, die niet gepaard gaat met censusverlaging en gevolgd wordt dooi' Kamer-ontbinding. Zij acht, dat de rechten des volks ge krenkt worden, als die laatste maatregel achterwege blijft. Een atulversgids Tan Nijmegen. Een gids van de stad Nijmegen, die jaarlijks door duizenden vreemdelingen, zoowel om de merkwaardigheden der plaats zelve, als om de schoone streek waarin zij gelegen is wordt bezocht, zal zeker door velen met ingenomenheid worden begroet. De heer H. C. A. Thieme te Nijmegen heeft thans een gids inden handel gebracht die het reislustig publiek alle noodige inlichtingen verschaft bij een bezoek aan de stad en hare omstreken. Hij bevat een volledige lijst van beziens waardigheden, aanwijzing voor wandelin gen en rijtoeren (met opgaaf der prijzen enz.), een platte grond der stad, een wandelkaart voor Berg-en-Dal en een spoorwegkaart. Bovendien is hij voorzien van de volgende goed geslaagde en net uitgevoerde afbeeldingen: de Groote Markt, de ingang tot het Valkhot met Monument, de Waalkade, Rui'ne op het Valkhof, Kronenburger park, uitzicht van de Belvedère naar de Waal en de Betuwe, Hotel Berg en Dal en een vergezicht bij den Duivelsberg, terwijl nog op de voor zijde van den omslag een vergezicht van het Hunerpark bij de Belvedère voor komt. Zeker heeft de heer Thieme de kroon op het werk gezet door van deze gids een Stuiversgids te maken, zoodat ieder die een bezoek aan Nijmegen wenscht te brengen zich er van kan voorzien. Naar wij vernemen bestaat bij den uitgever het plan ook van andere plaatsen een dergelijke gids uit te geven. Moge dan ook mettertijd een stuiversgids van Amersfoort en omstreken het licht zien en er het zijne toe bijdragen om de werkelijk schoone environs van de stad onzer inwoning meer algemeen bekend te doen worden. Utrecht. Gepasseerde week werd de tentoonstelling in Tivoli door nagenoeg 7000 personen bezocht, onder welk aantal begrepen zijn al de vrije entrées, leden van Tivoli, leden der vereeniging van fabrieks- en handwerksnijverheid, en de genoodigden. Men mag met het oog op dit talrijk bezoek, in weerwil van het ongunstige weder, aannemen dat de on derneming ook ditmaal vruchten zal af werpen ten behoeve van een ontwikkeling van den ambachtsstand en de nijverheid. Baarn. Op zijn verblijf onder «de Vuurschec alhier, is dezer dagen over leden Jhr. Mr. B. Ploos van Amstel, die verscheidene jaren bij de rechterlijke macht eerevolle betrekkingen vervulde, en door het steunen van vele pliilantro- phische inrichtingen in Nederland alge meen bekend was. Vrijdag jl. is zijn stof felijk overschot op de begraafplaats aan ade Vuurschet in allen eenvoud bijgezet. Naar wij uit goede bron vernemen verliest de Muziekschool alhier, wat af- deeling zang betreft, een harer verdien stelijksten leeraressen. Het is nl. Mej. Cath. van Rennes onmogelijk langer bij de haar gestelde conditie les te geven, 'tls zeer te bejammeren voor eene in richting die zich in zulk een bloei mocht verheugen, iemand als juflr. van Rennes te moeten zien heengaan. Om haar de gelijk zangonderwijs en om de hartelijke omgang was zij bij hare élèves zeer ge zien. Deze week werden de kinderen der verschillende scholen allen zonder onderscheid door een vermogend in gezetene onthaald, naar aanleiding van de zilveren echtvereeniging onlangs door genoemden heer gevierd. Het hoera! en lang zal hij leven, dat aangeheven werd toen de familie verscheen, kwam zeker uit een welgemeenden borst. Verscheidene villa's zijn, niettegen staande het ongunstige weder, reeds voor den zomer betrokken, 't Laat zich aan zien dat Baarn in dit saisoen zich weer in een talrijk bezoek verheugen mag. Hoogland. Als eene bijzonderheid voor een gemeente van omstreeks 2300 zielen kan dienen, dat in de maanden Februari en ApriT geen aangifte van geboorte bij den' burgerlijken stand ge daan is. Dergelijk geval heeft zich dan ook in de laatsie 25 jaren niet voorge daan. Bunschoten. De ansjovischvangst, welke met 1 Mei j.l. een aanvang geno men heeft, bedroeg de vorige week ge middeld 35,000 stuks per span. De prijs is echter de helft lager dan het vorige jaar; men besomde slechts f 4.50 a f5. per 1000 stuks. Anierongen. Thans is bijna de ge heele voorraad tabak, best goed, tegen 15 a 16 gulden de 50 kilo opgeruimd. Woerden. 116 wagens met kaas waren op de Woensdag jl. gehouden kaas markt aangevoerd. Bij tamelijk vluggen handel werd bijna alles verkocht. Goud- sche hooikaas geldde fl4al6,50, Edam mer f20 a f24, en voor nieuwe gras kaas werd f21 per 50 kilo besteed. Woudenberg. Tot onderwijs aan de schooi in de kom is benoemd de heer J. Kamphuis, te Olst. Veenendaal. De heer A. .Hiensch te Geldersch Veenendaal is benoemd tot Voorzitter van de afdeeling Veenendaal der vereeniging voor geref. onderwijs. Oudewater. Bij P. v. d. Neut is gis teren weder brand ontstaan, nu precies eene week later als in 1883. De vorige keer verbrande bet huis en bleven de hooibergen gespaard, nu het omgekeerde. Het verbrande is verzederd. Oorzaak on bekend. Een dure vroolijke dag. Laurens van E., fourier bij de koloniale troepen, 24 jaren oud, heeft op grond van punt 1 art. 222 der rechtspleging bij de land macht, appèl aangeteekend aan het hoog militair gerechtshof van een vonnis, ge wezen door den krijgsraad in het 3. militaire arrondissement. Op 16 Maart II. ontmoette de fourier in de nabijheid van het station te Utrecht alwaar hij met verlof was, den kolonia len soldaat 'K., die hem naar den weg vroeg. Het gevolg dezer kennismaking was, dat zij samen den dag doorbrachten, in den avond naar Amsterdam vertrok ken, den volgenden dag weer naar Utrecht terugkeerden en aldaar, in gezelschap van den sergeant B. van het 5. reg. infanterie, steeds op kosten van den sol daat, hun genoegelijken tocht voortzetten. Na het bezoeken van eenige «vergunnin gen," werd bij den huurkoetsier B. op de Blauwkapelsche straat een rijtuig ge nomen en naar de Bildt gereden voor zij vertrokken werd door der> fourier en den soldaat van kapotjas verwisseld, om dat het voor eerstgenoemde niet aange naam was, dat de soldaat altijd betaalde. In het koffiehuis van J. N. in de Bildt aangekomen, hebben zij ieder hun eigen jas weder aangetrokken, en na overeen te zijn gekomen, dat zij niet met het rijtuig zouden terugrijden, werd de koet sier binnengeroepen om hem te betalen. Alsnu miste de soldaat uit zijne porte- monnai, die in den binnenzak van zijn kapotjas had gezeten, een bankbiljet van f 25. Op de vraag, of iemand ook iets van het bankbiljet wist, werd door allen een ontkennend antwoord gegeven; de soldaat K., hiermede natuurlijk niet te vreden, waarschuwde den veldwachter; bij zijne komst deelde de koetsier mede, dat hij, lot betaling in de herberg bin nengeroepen, had opgemerkt, dat de fou rier uit eene portefeuille of een daarop gelijkend voorwerp, een papier had ge nomen, hetwelk, nadat hy het had open gevouwen, een bankbiljet van f25 bleek te zijn, dat hij het biljet eerst in zjjn broekzak had gestoken en een oogenblik later in zijn schoen had verstopt, waarna hij de portefeuille wederom aan den sol daat K. had teruggegeven, onder toevoe ging van alles «eerlijk. Bij onderzoek kwam ook werkelijk het biljet uit zijn schoen te voorschijnhij werd gearresteerd en bij zijn verhoor voor den burgemeester van de Bildt gaf hij te kennen, volstrekt niet te weten, hoe het bankbiljet in zijn schoen was gekomen. Toen hij later aan den mili tairen rechter werd overgegeven, heeft hij eerst te Harderwijk en daarna te Arnhem, waar hij voor den krijgsraad terecht stond, beweerd, dat het biljet zijn eigendom was en hij het in den avond van Maart, in Amsterdam in zijn sok had gestopt om niet te worden bestolen. Voir gens zijne bewering was het een der acht biljetten, die hij op het kantoor van Vlaer en Kol te Utrecht had ontvangen, ter wisseling van een bankbiljet van f200, en dat zulks bij het controleeren der nummers ook zou bljjken. Bij onderzoek bleek werkelijk, dat de fourier aldaar een biljet van f200 had gewisseld voor acht van f25, maar de nummers waren niet aangeteekend. De krijgsraad rekende, na een lang durig onderzoek, het feit waarvoor be klaagde terechtstond, wettig en overtui gend bewezen en veroordeelde hem we gens „diefstal gepleegd in eene herberg waar hij zijn intrek had,« tot eene cor- rectioneele gevangenisstraf voor den tijd van twee jaren en ontzegging van het recht om bij de gewapende macht of als geëmploieerde te dienen voor den tjjd van vijf jaren, in te gaan na expiratie van de straf en in de kosten van het proces. De fourier bleef tot het laatste oogen blik zijne onschuld aan het gepleegde feit volhouden en heeft zich deswege in appél begeven. Sneeuw in Mei. In geheel Oost-Zwit serland en in de bergstreken van Oosten rijk heeft het Vrijdag zwaar gesneeuwd. De schade daardoor aangericht, vooral aan de vruchtboomen, is zeer aanzienlijk. Te Weenen en in den omtrek dier stad heeft Vrijdag een zware storm en een onweder gewoed. Verscheidene menschen- levens gingen daarbij verloren. Twee menschen zijn doodgevroren (in Mei I). Te Dornbach is 's nachts een huis ingestort, maar de 25 bewoners werden gered. Een grappenmaker. Het bericht dat een Parijsche vrouw van vier kinderen zoude bevallen zijn, blijkt nu van een grappen maker afkomstig te zijn, die er al de Parijsche bladen heeft doen inloopen. De zoogenaamde kraamvrouw heeftin-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2