BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Berichten uit Karlsbad melden Woensdagmorgen te 10 u. 26 min is de Koningin der Nederlanden met de kleine Prinses per extra-trein van hier naar Teplitz vertrokken. In het hotel namen beiden hartelijk afscheid van den Koning. De kleine Prinses schreide bitterlijk bij het vaarwel zeggen van haren vader. In het gevolg der Koningin zijnde kamerheer Baron Taets van Amerongen en de hofdame Barones van Ittersum. Graaf Dumonceau ging alleen tot Teplitz mede en keerde 's avonds naar Karlsbad terug. De Koningin sprak nog uit het coupé venster met den Burgemeester Knoll en den »stadhouderijraad« Stummer en prees de fraaie omstreken van Karlsbad. Bij het wegrijden groette H. M.aldeaan het station verzamelde waardigheidbeklee- ders zeer vriendelijk, en het blonde prin sesje, dat te Karlsbad aller harten voor zich ingenomen heeft, wierp hun met tranen in de oogen kushandjes toe. De Koningin wenscht te Teplitz haar incognito ten strengste te handhaven. Op Hr. Ms. verzoek, zal er geen plechtige ambtelijke onvangst plaats hebben en niet gevlagd worden te barer eer. De Koningin heeft te Teplitz, zooals reeds bericht werd, in het Landhaus haren intrek genomen. Z. M. de Koning heeft nogmaals zijn geneesheer, Dr. London, verklaard, dat hij zich buitengemeen wel gevoelt. Er is bij de Tweede Kamer inge komen een wetsontwerp tot bekrachti ging eener overeenkomst met den dijk steel van het polderdistrict Tielerwaard betredende het inundatie-kanaal van de Waal beneden Tiel naar de Linge. Uit de memorie van toelichting blijkt, dat de werken betreffende dat kanaal grootendeels gereed zijn. Alleen moeten nog gemaakt worden de werken tot ver binding van de achter den Waalbandijk gebouwde inundatiesluis met de rivier de Waal. Om deze werken te kunnen uit voeren, is bet noodig dat door den dijk- stoel van het polderdistrict Tielerwaard vergunning wordt gegeven tot het weg graven van het gedeelte van den Waal- baddijk, gelegen voor de vermelde inun datiesluis, welke sluis, bereids met twee nieuwe dijksgedeelten aan den bestaanden bandijk is aangesloten. De onderhande lingen, te dezer zake met den dijkstoel van Tielerwaard gevoerd, hebben geleid tot een overeenkomst, die thans aan de goedkeuring bij de wet wordt onder worpen. In een beknopt vlugschrift onder den titel, y>Ecn tweesprong. Advies in zake de Liberale Unie", onderwerpt mr. J. A. Levy (een van de oprichters der Unie, maar die reeds gemeend heeft het bestuur te moeten verlaten) de nota, dezer dagen door de Commissie van Uit voering openbaar gemaakt, aan eene scherpe kritiek. Hij beweert, dat in het stuk het be stuur zich geheel verdiept in »bcspiegelc7i, beschouwen, beraden, beramen," terwijl «onmiddellijk en persoonlijk handelen" noodig is. Hij ontkent, dat de liberalen «aan populariteit hebben verloren", maar beweert, dat de tegenpartij heeft gewon nen door energie en werkkracht, terwijl de liberalen teerden op den ouden roem. De liberale partij behoeft thans niet te lecren, maar te getuigen, hare meening uit te spreken. Zij heeft leiders en woord voerders, »een programma van handelen" noodig. Geschiedt dat niet, dan gaat zij te gronde door eigen schuld. De 2e luitenants W. II. Peters, van het Ie. en J. S. F. van Hoogstraten, van het 3e reg. huzaren, zullen na hunne detacheering te Venlo ingedeeld worden bij de depots te Amersfoort en Leiden, om als instructeurs op te treden. De zoogenaamde deputatenvergade- ring der anti-revolutionairen, zal ditmaal te 's-Gravenhage samenkomen, en wel op 2 Juli c. k. Op het agendum zal o. a. staan lo. de verkiezing van een voorzitter 2o. bespreking van de redactie van art. 19-i der Grondwet; 3o. de positie der antire volutionairen tegenover art. 168. Het oude kerkgebouw te Katwijk aan Zee, zoo schoon in stijl en zoo schil derachtig gelegen, loopt gevaar te wor den afgebroken, wanneer de ruimere nieuwe kerk, die thans in aanbouw is, in gebruik kan worden genomen. Om dit te voorkomen, hebben vele kunst schilders uit het binnen- en buitenland (wier namen later vermeld zullen wor den) eene bijdrage van hunne eigen hand toegezegd, opdat door middel van al die kunstwerken, op de eene of andere nog te bepalen wijze, het oude gebouw be staan blijve en onderhouden worde. Woensdagavond is te s' Hage over leden de heer Alsclie, van 18-14 tot 1861 officier van Justitie te 's Giavenhage, ridder van den Nederl. Leeuw, officier der Eikenkroon. Uit Amsterdam wordt medegedeeld omtrent den uitslag der wedrennen, eergister daar gehouden Voor den inwijdingsprijs waien win ners, naar volgordeLudovic, van Ch. LiénartBoraine, van den Comte de Ribaucourt; Maria, van L. Evelijn. In den 2en strijd Welter Handicap,, (vlakke baan), waren winners Viveur, van G. de LichterveldeMori Prince, van A. Declou Casolette, van luit. van Diepenbrugge De derde rid (verkoopprijs) is gewon nen door Manneken, van J. Verstraete. Met het oog op den tegenstand, dien de aanleg van stoomtramwegen nog steeds in vele gemeenten van ons land ondervindt, is niet zonder belang de vol gende mededeeling ontleend aan bet ver slag der Kamer van Kooph. en ïabrieken in de gemeente Opsterland, waar sinds geruimen tyd een stoomtramweg geëxploiteerd wordt, over het jaar 1884 «Met genoegen kunnen wij wijzen op het steeds toenemend personen- en goe derenvervoer per tram. De bezwaren tegen den aanleg van een tramweg langs de gewone rijwegen, welke bij sommige gemeentebesturen en particulieren nog bestaan, zullen, met het oog op de meer dere voordeelen en 't genot er aan ver bonden, zonder twijfel langzamerhand verdwijnen, te meer, daar een der voor naamste bezwaren, de vrees voor onge lukken met paard en rijtuig ongegrond blijkt te zijn. In de eerste plaats, omdat het rijtuigverkeer vermindert, naarmate het tramvervoer vermeerdert, en in de tweede plaats, omdat de paarden er langzamerhand aan gewennen. Bepaalde ongelukken met paarden, door de tram onmiddellijk veroorzaakt, zijn ons niet bekend, en een statistiek der ongelukken met de verschillende vervoermiddelen vóór den aanleg van den tramweg over een bepaald tijdvak, vergeleken bij een even lang tijdvak sedert den aanleg van de tram, zou zeer zeker ten gunste van den tramweg uitvallen". Te Wijnjeterp is een schip gezon ken. De opvarenden werden nog juist bijtijds gered. De vaart werd door dit ongeval een dag gestremd. Donderdagmiddag is te 's-Hage de locomotief, die even voor het vertrek der treinen nan het Rijnspoorstation aan den eersten wagen van den gereedstaanden trein werd gehaakt met zulk een snelle vaart daar tegen aangeloopen, dat de wagens hevig tegen elkander stootten. De reizigers verschrikten, en sommigen werden licht gewond, zoodat verscheide- nen van hen achterbleven. Het vertrek ondervond hierdoor tien minuten opont houd. Te Oude-Pekela is dezer dagen een krankzinnige, die naar het gesticht te Utrecht zou worden gebracht, aan zijne geleiders een oogenblik ontsnapt en in het Hoofddiep gesprongen, waaruit hij niet dan met veel moeite werd gered. In het Haagsche bosch, ter hoogte van de Laan van Nieuw-Oosteinde, heeft Donderdagavond een man een aldaar in de nabijheid wonend ingezetene op bru tale wijze aangerand, om hein geld af te persen. Gelukkig was er weldra een po- iitie-r.gent aanwezig en kon de aanrander met behulp van drie andere politie-die- naren naar het commissariaat worden overgebracht. Te Jubbega-Schurega (Fr.) begon men deze dagen des morgens te 8 uren met den bouw van eene woning, welke des middags te 12 uren reeds was vol tooid en dadelijk werd betrokken. De beruchte kerkdief S. Nelis, laat stelijk woonachtig te Vaals, is door de Rechtbank te Maastricht veroordeeld tot drie jaren gevangenisstraf. In het gezin van een werkman, te Leeuwarden, heeft Woensdag een onwil lekeurige vergiftiging plaats gehad, door dien de vrouw eene hoeveelheid arsenicum, welke zij voor meel aanzag, in het mid dageten had gedaan. Zelve had zij er slechts weinig van gebruikt, zoodat haar toestand tameljjk bevredigend is, doch haar man en een kostganger verkeeren in zeer zorgwekkenden toestand. Uit Leer (Oost-Friesland) meldt men dat den tweeden Pinksterdag gedurende de godsdienstoefening plotseling een hevig onweder uitbrak. In den toren van de kerk der Hervormden, die juist zoo vol was, sloeg de bliksem met een knal als van een kanonschot, en waarbij de vuur vonken rondspatt.en. Een hevige opschud ding volgde, maar gelukkig wist de pre dikant de lieden tot kalmte te brengen, en zoo verlieten allen, op eenige flauw gevallen dames na, ongedeerd de kerk. Juist een paar dagen vóór het geval was in een plaatselijk blad het gevaar besproken en een afleider aangeraden. De eenige stoflelijke schade was nu slechts, dat de vei binding van uurwerk en slagwerk verbroken werd. Het gerucht liep te Assendelft, dat het kind van zekeren S. aldaar op eene wreedaardige wijze door de stiefmoeder werd mishandeld. Een nader onderzoek heeft volgens de N. Gr. Ct. die geruchten bevestigd. Voor het kind wer den o. a. door de ouders in twee begra fenisfondsen de premiën betaald. Woensdagnacht zijn te 's-Hage, Rotterdam en Amsterdam biljetten aan geplakt gevonden in den vorm van een buitengewoon «Staatsblad van het Ko ninkrijk der Nederlanden» en valsche- lijk vermeldende gedrukt le zijn »ler algemeene landsdrukkerij te 's-Graven- haget. Het djet houdt een pseudo-staats- rechtelijk testament des konings in, en bevat de gedrukte onderteekeningen van den Koning en van Minister Heemskerk. Dg Justitie doet ijyprig onderzoek naar drukker en verspreiders. Een der Amsterdamsche aanplakkers viel haar in handen. Een arme vrouw begaf zich Woens dagnamiddag in de Betuwe, vergezeld van een hond, door een weiland om den weg wat te bekorten, werd door eenige daarin loopende ossen, die op het zien van den hond woest waren geworden en daarop afkwamen, omsingeld, en haar werden met de horens onderscheidene vreeselijke stooten in het aangezicht, de borst en den rug toegebracht, zoodat zij in deer- niswaardigen toestand naar het ziekenhuis te Nijmegen moest worden vervoerd. De Arrond.-Rechtbank te Maastricht, in raadkamer vergadeid, heeft tegen Casar Timmermans rechtsingang verleend ter zake van moord en aanslag. •- Te Wageningen is de schoenmaker R. in verzekerde bewaring genomen. Hij leefde gescheiden van zijne vrouw en wordt beschuldigd van onzedelijke han delingen. Hij heeft zijne misdaad reeds bekend en zal gevankelijk naar Arnhem worden overgebracht. Den 18. Juni a.s., op den gedenk dag van den slag van Waterloo, zal te Leeuwarden de jaarlijksche harddraverij met paard en chais worden gehouden, waarbij door Z. M. den Koning en II. M. de Koningin als eerste prijs een gouden zweep en als tweede prijs een breed gouden oorijzer worden uitgeloofd. Alleen Friesche paarden worden tot deze hard draverij toegelaten. Vrijdagochtend werd een schippers- jongen naar de cel gebracht, die eenigen tijd geleden door de Rechtbank te Assen wegens rebellie tot 45 dagen celstraf veroordeeld was, maar zich tot dusver aan die straf had weten te onttrekken. Nu hij met zijn vaartuig te Amsterdam Jag, waagde hij zich aan wal en ge raakte dronken in handen van de politie. In de gisteren te Utrecht gehouden buitengewone vergadering der Provinciale Staten, heelt het nieuwbenoemd lid Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck zitting genomen. Tot lid van Gedeputeerde Staten is gekozen de heer Mr. A. W. van Beeck Calkoen. Te Feyenoord is Donderdagavond omstreeks '10 uren, aan den overweg bij de guano-loodsen, de wissel wachter Wol sela onder een rangeerenden trein ge raakt, doordien hij onvoorzichtig van een rijdende locomotief was afgespiongen. Hij was ernstig verminkt en is weldra be zweken. De orde van advocaten bij den Hoogen Raad der Nederlanden heeft tot lid van den Raad van toezicht en disci pline, in plaats van wijlen den heer Mr. D. H. Levyssohn Norman, benoemd den heer Mr. B. M. Vlielander Hein, die deze benoeming heeft aangenomen. Door de Rechtbank te Rotterdam zijn de bekende oplichters W. J. Heijstek en J. J. Th. Klumpgers wegens bedrie- gelijke oplichting veroordeeld, ieder tot 4 jaren gevangenisstraf. De eiscli was 2 jaar cel. Dat het begrip van scheiding van Kerk en Staat nog weinig is doorgedron gen in onze zuidelijke provinciën, of lie ver, dat men er weinig van wil weten, blijkt uit een door het hoofd der ge meente Roermond gedane kennisgeving, betrekking hebbende op het inzamelen van bijdragen voor een cadeau aan een bisschop. Deze kennisgeving is, volgens eene mededeeling in de N. R. Ct., van den volgenden inhoud: «De Burgemeester van Roermond brengt bij deze ter algemeene kennis, dat door Burgemeester en Wet houders, en de heeren, zich welwil lend als commissiën daartoe samengesteld hebbende, is bepaald, dat de rondgang aan de huizen in deze gemeente zal plaats hebben Donderdag e. k., den 28sten Mei, lot het inzamelen van bijdragen der inwoners, ten einde uit de opbrengst aan Zijn Hoogwaarde, met recht van opvol ging te Roermond, nieuw benoemden Bisschop-Coadjutor, ter gelegenheid zijner plechtige inwijding, namens de gezamenlijke burgerij, een huldeblijk aan te bieden. Roermond, 26 Mei 1885. De Burgemeester voornoemd, Frans Andriessens." Ter verdere opleiding, zullen op 30 Juni a. s. 10 pupillen van de school te Nieuwersluis bij het instructie-bataljon te Kampen worden overgeplaatst. Dinsdagavond werden op twee pa ters uit het klooster te Echt (Limburg), door tot nogtoe onbekende daders, twee schoten gelost. Een streng onderzoek is ingesteld, Nadat de staatkundige hemel in Engeland geruimen tijd met donkere wol ken was bedekt, is hij plotseling opge klaard en zooals de zaken nu staan, zul len de groote mogendheden elkander wel weder eenigen tijd met rust laten. Er doet zich nu echter een belangrijk verschijnsel voor. Engeland schijnt de vriendschap te zoeken van Duitschland. Wanneer men in aanmerking neemt, dat de verhouding in den laatsten tijd niet goed was, kan men nagaan, dat men met bevreemding opmerkt, dat de trot- sche Britten den weg volgen om den vrede in Europa te bewaren. Eene vriendschappelijke verhouding met Duitschland is voor Engeland zeer ge- wenscht, want het staat op het oogen blik zoo goed als alleen, zonder dat eenig ander rijk zijn staatkunde goedkeurt. De Czaar overlaadt genei aal Koma- rofT, die zich zoo flink gedroeg aan de Afghaansche grenzen, met weldaden. Be halve een eeresabel heeft men hem boven dien éen geschenk gemaakt van f250,000 De Engelschen vinden deze huldebe- tooning volstrekt niet aardig. Terwijl men zich te Parijs voorbe reid op de plechtige teraardebestelling van Hugo's stoffelijk overschot, begint de spanning van verleden Zondag op Père Lachaise te bedaren. De Regeering, die men eerst van besluiteloosheid beschul digde is op hare hoede, en in den laat sten ministerraad is de verordening van den prefect van politie goedgekeurd, waarbij het ontplooien van alle oproe rige zinnebeelden verboden wordt. Men brengt dit in verband met het vermelde gerucht, dat de communards plan heb ben, om bij de begrafenis van Victor Hugo met ioode vlaggen te verschijnen, om ongeregeldheden te verwekken. Uit Berlijn wordt aan de Koln. Zeit. geseindNaar men verneemt, gaf de toestand van keizer Willem tot groote bezorgdheid aanleiding. De verkoudheid waaraan hij leed, had het graveel weder doen verergeren, en daaruit ontstond groote zwakte. Woensdag hield de Kei zer tot 2 uren het bed, doch verliet het toen op den wensch zijner geneesheeren, en na een goeden nacht is de toestand zeer verbeterd, zoodat geen onmiddelijke bezorgdheid bestaat. De Keizer moet zich zorgvuldig van alle inspanning, vooral van het deelnemen aan militaire feesten, onthouden. Voor de verspreiding van de H. Schrift, over de gansche aarde besteedde het Britsch en Buitenlandsch Bijbelge nootschap de som van f 2,772,000, waar voor ruim 4 millioen exempl. verspreid werden. Het stelde mede een N. Testa ment in de Engelsche taal verkrijgbaar a 5 ets. per exempl., en daarvan wer den er 955.000 verkocht. De Directeur van het Postkantoor te Amersfoort maakt bekend, dat van af 1 Juni de laatste buslichtingen voor de verzendingen per Centraal- en Ooster spoorwegen geschieden als volgt: CENTRAAL-SPOORWEG. Richting naar Utrecht ten 7.56 's morg., 10.44 's morg., 2.16 's av., 7.37 's av., 8.20 's av. en 9.15's av. Richting naar Kampen ten 8.28 's morg., 11.20 's morg., 12,50 's av., 5.30 's av. en 8.52 's avonds. OOSTER-SPOORWEG. Richting naar Zutphen ten 8.24 's morg., 11,18 's av., 6.6 's av. en 8.50 's avonds. Richting naar Amsterdam ten 7.56 's morg., 9.3 's morg., 11.35 's av. 5.35 's av. en 8.20 's avonds. De lichting der ijzeren brievenbus aan de St. Jansstraat geschiedt ten 6.- 's morg., 9.30 's morg., 12.35 's av., 4.45 's avonds (alleen op werkdagen) en 8.'s avonds. De dienstregelingen zullen spoedig ver krijgbaar zijn. De Directeur voornoemd, G. S M I T T. 30 Mei 1885. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het Postkan toor te Amersfoort, over de le helft der maand April 1885. 1. J. J. Hagen, Amsterdam. 2. H. Aalte, Nijkerk. 3. Schepman, Rotterdam. Van het Hulpk. Leusden. 4. W. Rijmbergen, Arnhem. 5. Mej. A. de Mijn, Utrecht. Briefkaarten. 1. Mej. N. v. Woudenberg, 's-Hage. Brief, verzonden geweest naar België. 1. Mad. R. van Beek, Brussel. De Ambachtsman. Onder dezen titel zullen de Uitgevers J. van der End Zoon te Maassluis den 6den Juni aanst. aan vangen een blad uit |te geven, dat als Vakblad zal optreden voor Timmerlieden, Metselaars, Machinisten, Smeden, Ververs enz. De luttele abonnementsprijs slechts fl.per 3 maanden, waaarvoor het blad wekelijks wordt toegezonden, zal voorzeker menigen baas en ontwikkelden knecht uitlokken zich er op te abonnee- ren. Bij het weinige, dat er verschijnt op het gebied dei hierboven genoemde vak ken, terwijl dat weinige, door hoogen prijs, slechts binnen het bereik van en kelen valt, verdient deze uitgave voor zeker den steun van alle belangheb benden. In het godsdienstig maandblad »de Oud-Katholiek,Juninomm., lezen wij het onderstaande met betrekking tot onzen geachten stadgenoot den heer N. J. Weel- denburg, prefect aan het Seminarie alhier: Amersfoort, 25 Mei. Heden was het feest in ons Seminarie. De heer N. J. Weeldenburg mocht op heden den dag herdenken, waarop hij voor vijf en twintig jaar tot prefect der humanisten werd aangesteld. Geen wonder dat in ons Se minarie een feestelijke stemming heerschte! Museum en eetzaal waren smaakvol met groen en bloemen, draperiën en beelden versierd. Door de leerlingen van het Se minarie werd,na afloop van den kerkdienst, den jubilaris een toepasselijk lied toege zongen, en als gedachtenis aan dezen merkwaardigen dag een inktkoker (cuivre poli) aangeboden. De jubilaris betuigde zijne hartelijke ingenomenheid met deze verrassing. Namens het bestuur van ons Seminarie werd hem door den waai nemenden pre sident, den eerw. en wijdl. heer T. van Vlooten, een stoffelijk bewijs van erken telijkheid geschonken. Den volgenden dag begaven zich de aartsbisschop, de hoogwaarde heer J. Heykamp, de nieuw benoemde hoog leeraar der godgeleerdheid, de eerw. heer G. Gul en eenige andere geestelijken naar het Seminarie, waar zij door den presi dent hartelijk werden ontvangen. Van den aartsbisschop ontving de ju bilaris een pracht-exemplaar van de Fables de la Fontaine, geïllustreerd door G. Doré, als bewijs van zijne persoonlijke ingeno menheid met den jubilaris en met al wat voor het onderwijs gedurende al die jaren door hem gedaan was. Namens alle geestelijken van de beide bisdommen van Utrecht en Haarlem, eenige familieleden en oud-leerlingen, werden den feestvierende vijf fraaie gra vuren in lijsten en een vollaire aange boden, benevens een album bevattende de portretten of naamkaartjes van de gevers. Voor dit alles werd door den heer Weeldenburg hartelijk dank gezegd. In zijn antwoord op de toespraken, waar mede genoemde geschenken hem werden aangeboden, verklaarde hij deze blijken van belangstelling te meer te waardeeren, omdat, indien hij vroeger meer hongerde naar kennis en wetenschap, ofschoon nog steeds de wetenschap hoog op prijs stel lende, ;hij thans- meer behoefte gevoelde aan vriendschap en genegenheid. De seminaristen en al de aanwezigen, door den jubilaris rijkelijk onthaald, vier den dezen feestdag in opgewekte stem ming. P. T. 318de STAATS-LOPERIJ. Vijfde of laatste kla sse, lste Week Trekking van 27, 28, en 29 Mei. (2100 loten.) Ten kantore van den Collecteur trt Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijs van flOOO. No. 5601. Prijzen van f ÏOO. No. 5503, 5791 en 20552. Prijzen van f 70. 1189, 3020, 3033, 3066, 3086, 3093, 3179, 3206, 3215, 3246, 3298, 4814, 4831, 4839, 4881, 4969, 4970, 4972, 4994, 4998, 5519, 5520, 5572, 5577, 5627, 5647, 5679, 5721, 5839, 5900, 7560, 7567, 8798, 18111, 18113, 18209, 18310, 18346, 18348, 18364, 18449, 18457, 18460, 18493, 19268, 19280, 20481, 20514, 20535 en 20590. Te zamen 54 prijzen. Gedeelten van loten zijn nog verkrijg baar. De volgende trekkingen geschieden op 25, 912 en 1620 Juni. Zonder prijs zijn uitgetrokken 681, 1111, 1141, 1155,1157,1170,1235, 3028, 3030,3031, 3036, 3053, 3076, 3084, 3099, 3101, 3107,3108, 3122, 3129, 3130, 3136, 3166, 3192, 3203, 3209, 3220, 3221, 3234, 3255, 3263,3264, 3279, 3283, 3872, 4482, 4817,4821, 4825, 4851, 4858, 4860, 4877, 4878, 4890, 4927, 4931, 4932,4937, 4943, 4949, 4985, 5518, 5542, 5543, 5547, 5550, 5607, 5608, 5613, 5621, 5637, 5642, 5646, 5653, 5678,5683, 5684, 5691, 5733, 5752, 5762, 5773, 5779, 5789, 5790, 5797, 5800, 5822, 5830, 5864, 5872, 5881, 5893, 5897, 5899, 7570, 7572, 8726, 8726, 8732, 8739, 8756, 8767, 8802, 8808, 8811, 8816, 8829,8845, 8846, 8851, 8875,8878,18112, 18117, 18122, 18129, 18154, 18172, 18177, 18187, 18199, 18208, 18238, 18268, 18273, 18275, 18279, 18280, 18287, 18289, 18308, 18309, 18317, 18320, 18323, 18337, 18382, 18391, 18458, 18461, 18486, 18498, 19271, 20500, 20502, 20512, 20519 en 20532,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2