BUITENLAND. Plaatselijke berichten. kasteel van prins. Metternich zal logee- ren, maar in liet Kurhuis. Het is nog niet bepaald hoelang de Koning daar zal vertoevenmaar het verblijr zal in elk geval niet langer dan acht dagen duren. Z. M. zal, met zijn gevolg, de reis per equipage doen. De kabinetssecretaris jhr. Vegelin Van Claerbergen zal den 12en naar Den Haag terugkeeren en door een anderen hoofd ambtenaar van het kabinet worden ver vangen. «De dépêche-en briefwisseling tusschen Karlsbad en Den Haag zoo schrijft men verder is bij voortduring leven dig. De koning doet alle zaken dadelijk af. «De kuur heeft eene uitmuntende uit- weiking bij. den Koning: Z. M. gevoelt zich verder bijzonder wel. Dit wordt ook bewezen door talrijke, waaronder ver moeiende, uitstapjes in de omstreken. «De kuur van H. M. de Koningin, die den 16 Juni haren gemaal van Töplitz- Schönau uit naar Köningswart zal volgen heeft haargeregelden, bevredigenden loop. Met voorliefde bezoekt de Koningin te Töplitz het slotpark van prins Clary. Ook bracht II. M. reeds een bezoek aan het vlak in de nabijheid gelegen idillysch, door het heerlijk klimaat zeer gezonde Bilin-Gauerbrun en Eichwald. De digni tarissen van Töplitz-Schönau werden on langs door H. M. aan haar tafel genoo- digd. Der Prinses doet de verandering van lucht zeer goedhaar gelaat heeft door den invloed van de versterkende lucht een bruinachtigen tint gekregen, wat de lieve trekken van het aanvallige kind des te voordeeliger doet uitkomen." In haar eindverslag over het wets ontwerp tot regeling der Staatsloterij, sluit de commissie van rapporteurs zich aan bij den wensch, in het voorloopig verslag vermeld, dat het te koop stellen en te koop aanbieden van loten in drank winkels alsnog bij den te nemen maat regel van inwendig bestuur moge wor den verboden. Donderdag is door het korps ka- detten der Kon. Mil. Akademie aan hun gewezen Gouverneur den Generaal-Majoor Den Beer Poortugael, als blijk van hoog achting, ter herinnering aangeboden een standaard met een fraai met zilver be slagen album, waarin klasgewijze hunne portretten, benevens photographische ge zichten van de omgeving der Akademie zijn geplaatst. Tot Voorzitter van het Waterschap Holland, Slicht en Voorburg is, door den Commissaris des Ivonings in de provincie Utrecht, benoemd de heer W. J. Doude van Troostwijk, te Nieuwersluis. De politie te Zutfen vraagt de op sporing van een daar verzonden en ver misten aangeteekenden brief. Deze be vatte een bankbiljet van f 40, gem. 7438, en twee bankbiljetten, elk groot f25. Het een was gemerkt B O 5738 en droeg den stempel van de Maatsch. van Levens verzekering te Dordrecht, het andere had het nummer O 8054 en was gestempeld: Rotteveen, vleeschhouwer te Sassenheim. Te Utrecht is het I e natuurkundig examen met goed gevolg afgelegd door de heeren J. T. Vis en J. F. J. Bloemen. Aan boord van een te Nieuwediep binnengekomen Russisch schip, veroor looft men zich de weelde er een beer op na te houden, die aan een ketting op dek verblijf houdt. Een knaap die Woens dagmiddag aan boord van het schip^kwam, kon de verzoeking niet weerstaan zich aan eene hoeveelheid scheepsbeschuit, welke voor het dier bestemd was eens te goed te doen. Dit scheen echter den beer minder te behagenalthans hij pakte den jeugdigen indringer op gevoe lige wijze beet, en de jongen zou er ze ker minder goed zijn afgekomen, indien niet een der opvarenden hem had ontzet. Nu kwam hij gelukkig met den schrik en een verscheurd pak vrij. Tusschen Veenendaal en Maarsber- gen is zekere P. S. op heeterdaad betrapt terwijl hij steenkolen in ontvangst nam, welke uit de goederenwagens van den Rijnspoorweg op de lijn werden gewor pen. Wie van de beambten de kolen uit wierp, is nog niet bekend. Op het ge- stolene is dadelijk beslag gelegd, terwijl P. S. voor den burgemeester van Rens- woude is gebracht. De Kiesvereeniging Nederland en Oranje te Arnhem heeft besloten zich bij de a.s. verkiezing voor do Tweede Kamer te onthouden. Ook de Katholieken zullen geen candidaat tegenover den heer Rooseboom stellen. Liiuft um die ganze Windesrose, Wechseln hier des Geschickes Lose, Dreht das Gliick seine Kugel um, Auf den Welle ist alles Welle, Auf dem Meer ist kein Eigenthum. Daar stond 't dan geschreven, 't geen ik'reeds zoolang had gezocht en gaarne als onwrikbare waarheid had aangenomen. Kortom, mijn besluit stond vast. Zonder aarzelen gaf ik mij aan u over. Het levensdoel, dat de biuisende ebbe en vloed mij weigerde, werd mij door uw milde hand aangeboden." {Wordt vervolgd.) Gisteren viel een knaapje in de Ege- lantiersgraelit te Amsterdam, het werd door de kistenmaker F. Folkers, die zich te water begaf, gered. De Geneeskundige Raad van Noord- Holland heelt besloten zich tot de Re geering te wenden, om aan te dringen op verbetering der wetgeving betreffende de doodschouw. Thans kan een vergunning tot begra fenis worden afgegeven, zonder dat een deskundige na persoonlijk onderzoek den dood heeft geconstateerd, en kan het te gemakkelijk voorkomen, dat geen gerech telijke schouwing plaats heeft ook al zijn er sporen van een gewelddadigen dood. Dat, dit alles niet alleen kan geschieden, maar ook is geschied, behoeft niet te worden herinnerd. De Geneesk. Raad zal er bij de Regee ring op aandringen, dat, krachtens de wet, van den geneeskundige, die eene overlijdensopgaat indient, de uitdrukke lijke verklaring wordt gevorderd, van het lijk gezien te hebben, en dat, zonder verlof der justitie, geen begrafenis kan plaats hebben, indien de geneeskundige niet heeft verklaard, dat, naar zijne mee ning, teekenen of aanduidingen van een gewelddadigen dood niet bestaan. Voorts besloot de Raad zich tot den Minister van Binnenl. Zaken te wenden, met het verzoek datde Regeering iemand naar Spanje zende, om de inenting tegen cholera van Dr. Ferrar te bestudeeren. Uit Edam wordt het volgende ge schreven aangaande de proefneming met een ijsberg. In Januari j.l. werd in de Purmer op Vredeveld de proef genomen om een kunstmatigen ijsberg te vormen, welke in den zomer het noodige ijs zou leveren voor de Edammer stoom-zuivel-boerderij. Het was eene onderneming, welke na tuurlijk eerst later zou toonen of zij al of niet aan de vereischten voldoet. Woensdagnacht is de proef op de som geleverd, en heeft in alle opzichten aan de verwachtingen beantwoord. De ijsberg is thans geopend, met niet minder zorg dan hij werd vervaardigd. Er werd daar voor een nacht bestemd, die op een min der drukkend warmen dag volgde, en tegen den avond waren alle voorberei dende maatregelen genomen om het werk te beginnen. Met groote zorg werd aan de Noordzijde de bijzonder dikke laag zaagsel verwijderd, en het leverde in dezen tijd van het jaar een zeer schoon schouw spel op, toen het schitterende ijs zicht baar werd. De ijsmassa had blijkbaar niets geleden, al was zij door haar eigen gewicht, dat op 130.000 K.G. wordt ge schat, ook een paar centimeter met rooster en al gezakt. Doch daarmede was de directie van de boerderij natuurlijk niet tevreden, hoe groot hare zelfvoldoe ning ook ware. Het kostte nog vrij wat moeite voordat een deel van dien ijsberg in den ijskelder te Edam was geborgen. De schotsen waren zoo vast aan elkander gevroren, dat de bijl machteloos bleek te zijn, en in plaats van er brokken uit te houwen moesten er stukken uitgezaagd worden, wat aanvankelijk met moeite gepaard ging, maar toch al spoedig be ter gelukte. Het geheel had een spookachtig aan zien. De lantaarns wierpen de donkere schaduw van het werkvolk tegen den blanken ijsberg, waarvoor paard en kar gereed stond, om het ijs naar het vaar tuig in de Purmer-ringvaait te brengen. Nadat omstreeks een derde van de ijsmassa aldus was vervoerd, kondigde de helder wordende lucht aan, dat het tijd werd dien arbeid te staken. Met groote zorg werd het zaagsel weder tegen het ijs aangebracht, dat een volgende maal naar Edam zal worden vervoerd. De directie der boerderij verdient allen lof voor de geestkracht, waarmede zij deze onderneming, de eerste in ons vader land, heeft durven op touw zetten. Trou wens, in den betrekkelijk korten tijd van haar bestaan, heeft de Edammer stoom- zuivelboerderij reeds in alle opzichten uitmuntende resultaten geleverd, en toonde de directie op de hoogte te zijn van de vele en belangrijke vraagstukken op het gebied der zuivelbereiding. Van derge lijke geestkracht is het te verwachten, dat zij dezen hoogst belangrijken tak van vaderlandsche nijverheid in eere zal her stellen. Bij arrest van het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch, in raadkamer gewezen, is Johannes Verhoijsen, oud 59 jaren, burgemeester en ambtenaar van den bur gerlijken stand der gemeente Someren, prov. Noord-Brabant, aldaar geboren en wonende, verwezen naar de crimineele terechtzitting, als beschuldigd vanals ambtenaar van den burgerlijken stand der gemeente Someren, sedert 3 Jan. 1850, en als zoodanig belast met hel op maken der akten van den burgerl. stand dier gemeente en als openbaar ambtenaar en ontvanger van rechten of inkomsten van of voor de gemeente, bij het sluiten van huwelijken in die gemeente, bedrie- gelijk als rechten, inkomsten, salaris, wedde of gelden te hebben gevorderd of ontvangen, hetgeen hij wist dat hem niet verschuldigd was, of het verschuldigde te buiten of te boven te gaan. Bij het onweder van Maandagavond zijn te Hollandscheveld, bij Hoogeveen, drie naast elkaar staande huizen inge waaid de bewoonster van het middelste perceel, de Wed. A. Benjamins, kreeg daarbij kneuzingen en een armbreuk. Een in het veld staande schuur, waarin een 25 tal turfgravers een schuilplaats zochten, stortte eveneens in, en allen werden min of meer gewond. Dei tig zware eikeboomen staande op de Schutwijk, zjjn door den wind bij den grond afgeknakt. Ook werden eenige boomen door den bliksem getroffen, en in het Anerveld heeft de bliksem de nog nieuwe woning van J. Rikkers in de aseh gelegd. Het onweer ging gepaard met een hagelbui, die mede veel schade heeft veroorzaakt. Te Eext (Dr.) is Maandagnamiddag de bouwhoeve van E. van Tarel door den bliksem getroffen en afgebrand. Vier stuks rundvee en twee varkens kwamen in de vlammen om. Te Stadskanaal is de molen van den heer G. Altona door het inslaan van den bliksem een prooi der vlammen geworden. Te Den Ham (O.) is een schaapherder alsook een van zijne schapen door den bliksem getroffen en terstond doodge bleven. In de provincie Groningen zijn drie koeien te Frieschelo, bij den landbouwer W. Tools, tegelijk door den bliksem ge troffen. Te Beerta is de bliksem inge slagen bij J. van Ingen en U. G. Ver maak, waardoor een brand ontstond, welke echter nog bedwongen werd. De Texelsche visschers, die op de Zuiderzee de ansjovisvangst uitoefenen, vingen in de afgeloopen week per span van 120,000 tot 210,000 stuks. De ansjo vis gold f 3 per 1000 stuks. Aangaande de ziekte waarvan onlangs uit het Nieuwe diep melding werd gemaakt, verzekeren visschers, die sedert hunne jeugd aan het visschen van ansjovis deelnemen, dat die ziekte jaarlijks in meerdere of mindere mate wordt waargenomen. Zoodra dat verschijnsel zich voordoet, wordt de vis- scherij door de meeste visschers gestaakt. Naar aanleiding van de verschijn selen van vergiftiging, welke voorgekomen zijn bij eenige inwonenden in het weeshuis te Schagen, wordt in de Schager Ct. door den geneesheer aldaar, dr. J. Ensing, ernstig gewaarschuwd tegen het gebruik van oude aardappelen, welke doorgespro- ten zijn, dewijl in deze aardappelen solanin voorkomt, waaraan ook hier de vergifti ging moet worden toegeschreven. "Woensdagmiddag hebben, volgens de N. R. Ct., eenige heeren uit Deltt eene weddenschap aangegaan, wie het snelst van Delft naar Rotterdam zou loo- pen. De een legde den weg af in 1 uur 32 min. en 3 seconden; de andere in 1 uur 32 min. en 5 seconden. De spoortrein doet er 23 a 24 en in omgekeerde richting 26, soms 29 min. over. De afstand,.hemelsbreedte,is 2'/2 uur. Te Gaastmeer ('Fr.Jis de achttien jarige zoon van den schipper J. van der Zee, verdronken. Zijn bootje was te zwaar met boter en kaas geladen en daardoor gezonken. Reuter meldt van 10 Juni uit Port Saïd het volgende: Een groote baggermolen is door het stoomschip Melville, in het midden van het Suez-kanaal, bij Kantare, overvaren. Het kanaal zal gedurende minstens veer tien dagen onbruikbaar zijn. Waarschijnlijk zal later blijken, dat dit bericht, ten aanzien van den duur der stoornis, overdreven is. Het bestuur van de Stoomvaartmaatschappij «Nederland* te Amsterdam ontving althans een tele gram, waarin die op acht dagen gesteld wordt. Wat de booten van die Maat schappij betreft, misschien zal een enkele een paar dagen bij de plaats van het ongeval moeten blijven liggen. Maar de Madura b.v. die huiswaarts keert, vertrok den 9. Juni van Port Saïd en de Prins Hendrik, die op de uitreis is, verliet Suez den 6. dezer, zoodat beiden gerekend kunnen worden het punt voorbij te zijn. Evenmin zullen natuurlijk de reizigers, die den 6. dezer met de Prins Frederik van Amsterdam vertrokken, er den last van ondervinden. Een paar jaar geleden toch zonk, eveneens in het Suez-kanaal, een Engelsche stoomboot, en deze was in ongeveer zeven dagen opgeruimd. Ge lijk toen, zal ook nu zeker met de meeste inspanning gewerkt worden. Den 17deu van deze maand vertrekt de eerstvolgende boot, de Prins van Oranje, van Amster dam. De Standard verneemt uit Madrid, dat dr. Ferran's proefneming tegen de cholera zeet onbevredigende uitkomsten hebben opgeleverd, zoodut de regeering de voortzetting er van heeft verboden. Lord Salisburg is bij de Koningin ontboden en vertrok Donderdagavond naar Balmoral. De lieer Gladstone zal heden Zaterdag te Balmoral eene audiëntie bjj de Ko ningin hebben. Eergisteren vroeg woedde te Grodno in Zwitserland een zware brand, welke eerst Vrijdag II. geblusclit werd. Drie vierden der stad zijn vernield. De fraaiste straten, vele kerken en openbare gebou wen werden een prooi der vlammen. De schade wordt op verscheidene millioenen roebels geschat. Verlies van menschen- levens is niet te betreuren. Heden treedt de Zondagswet in Oostenrijk in werking, die drie maanden geleden tot stand is gekomen en waarbij onder anderen is bepaald dat op Zondag de uitoefening van elk bedrijf moet stil staan. De bedoelde wet dient ter vervanging van het zesde hoofdstuk van de veror dening tot regeling der ambachten en bedrijven van 1859. De heer Gladstone deelde gisteren in het Lagerhuis mede, dat de Koningin het ontslag van het ministerie heeft aan genomen. Lord Salisbury, zegt hij verder, is bij de Koningin ontboden en bevindt zich thans bij H. M. Bij derde lezing in het Hoogerhuis is gisteren het wetsontwerp betreffende de nieuwe verdeeling der kiesdistricten aangenomen met eenige veranderingen, welke nu nog de goedkeuring eischen van het Lagerhuis, dat ze aanstaanden Maandag in overweging zal nemen. Het Indische Museum bij de ten toonstelling van uitvindingen is te Londen afgebrand. Het tentoonstellingsgebouw zelve heeft slechts zeer weinig schade geleden. Verslag van het verhandelde in den Gemeenteraad. In de Donderdagnamiddag gehouden zitting van den gemeenteraad werd aan de wed. F. Velders eene gratificatie toe gekend. Daarna kwam in behandeling een adres aan Z. M. den Koning naar aanleiding van hét besluit van gedeputeerde Staten, waarbij zij hunne goedkeuring onthouden aar. de voordracht om eene bezoldiging voor de waarneming der betrekking van commissaris van politie uit de onvoorziene uitgaven te kwijten. De voornaamste grond voor de beslissing van Ged. Staten is, dat overeenkomstig art. 23 der ge meentewet, de betrekking van commis saris van politie onvereenigbaar is met het lidmaatschap va» den Raad. De Raad is daarentegen van meening, dat dit artikel uitsluitend den ambtenaar betreft, en niet van toepassing is in een geval van tijdelijke waarneming der betrekking; in de voordracht van B. en W. wordt tot steun van dit gevoelen o. a. gewezen op artikel 17 van het wetboek van straf vordering, waarin de waarneming der betrekking door den burgemeester casu quo wordt voorgeschreven. Nadat de heer van Zijst en de voorzitter dit nog nader hadden in het licht gesteld en o. a. ge wezen op verschillende bepalingen in onze wetten, die met de opvatting van Ged. Staten h. i. onvereenigbaar zijn, werd het adres zonder stemming goed gekeurd. Op eene reclame van de wed G. Does burg tegen haar aanslag in den hoofde- lyken omslag, dienst 1885, werd afwijzend beschikt, omdat zij op 1 Jan. 1885 nog haar geheele perceel bewoonde, en het er dus, volgens de verordening, niet toe doet, of ze nu naar hare opgave slechts ééne kamer in dat perceel bewoont. Insgelijks werd afwijzend beschikt op een verzoek van C. J. S. Baak, echtge- noote van den heer J. W. K. Verweij, om afschrijving van den aanslag in den hoofdelijken omslag, dienst 1885. Zij is nl. aangeslagen voor de woning harer in Mei 1884 overleden moeder, hoewel zij in Maart 1885 gehuwd is. Voor de toe passing der verordening moest zij, na den dood der moeder als hoofdbewoon ster beschouwd worden. Hoewel zij nu in Maart 1885 met den heer Verweij gehuwd is, blijft zij ook voor dat jaar aangeslagen, omdat art. 13 der verorde ning bepaalt: «Veranderingen in den loop van het jaar tengevolge van verhuizing, van nieuwe bestemming, of verandering der woningen of gebouwen, van geboor ten of overlijden geven geene reden tot vermeerdering of vermindering van den aanslag.* Hoewel erkennende, dat de toepassing der verordening in deze eene hardheid tengevolge heeft en men bij het ontwerpen van art. 13 een geval als het onderhavige niet had voorzien, meende men zich aan hare bepaling te moeten houden. Een voorstel van den heer Visser om de zaak naar de commissie van wet geving te verzenden werd niet aangeno men, omdat, wat het geval zelf betreft van het gevoelen harer leden voldoende gebleken was, en wat eene mogelijke verandering der verordening aangaat, die toch niet van invloed zou kunnen zijn op deze zaak, waarvan de Voorzitter ove rigens verklaarde, dat iets dergelijks zich wel geen tweemaal in 25 jaar zou voor doen. Op verzoek werd aan Mr. A. A. de Vries, die wegens verandering van be trekking naar 's-Hage verhuist, eervol ontslag verleend als lid der openbare ge zondheidscommissie. Vervolgens werden de hh. J. P. G. Kok en A. J. Bos tot regenten en mevr. Met horst en mevr. Jansen tot regentessen van het burger-weeshuis benoemd. Een adres aan Z. M. den Koning, om opnieuw ontheffing te vragen voor den tijd van 3 jaren van de verplichting tot oprichting eener burgerdagschool, omdat op andere wijze voldoende in de be hoefte aan middelbaar onderwijs is voor zien, werd zonder stemming aangeno men, evenals daarna de regeling over eenkomstig de verordening, van de jaar wedden van twee onderwijzeressen, als van mej. G. J. Koning van de openbare school Ie soort voor Meisjes, aan wie het onderwijs in de haudwerken is opgedra gen en die tevens is aangewezen om, zoo noodig, het hoofd der school te ver vangen en wier jaarwedde dientengevolge van f 875 op f 1000 werd gebracht en van mej. L. G. W. Meijners van dezelfde school, die boven haar tractement als onderwijzeres van f600, f 100 ontvangt voor het onderwijs in de Fransche taal. Onder de ingekomen stukken, waar van mededeeling gedaan werd, behoort een ontwerp-adres aan de Staten der provincie Utrecht, waarin naar aanleiding van afwijzende beschikkingen op vroe gere adressen, in verband met de daar over in de Staten gevoerde beraadsla gingen, andermaal verzocht wordt «om de vraag in hoeverre het wenschelijk is, dat het gewestelijk bestuur de regeling betrekkelijk verbetering van de rivier de Eem aanvat, nader te overwegen." Dat stuk zal in eene volgende Vergadering behandeld worden evenals een preadvies van het dagelijksch bestuur op een ver zoek van het r.-kath. kerkbestuur om een voetbruggetje te mogen leggen over de binnengracht als toegang tot de op de Breestraat bij de Hellebrug te bouwen schoollokalen. De voordracht strekt om de gevraagde vergunning te verleenen, onder voorwaarde van behoorlijk onder houd en tegen eene recognitie van f5 's jaars. Ten slotte interpelleerde de heer Huet het dagelijksch bestuur, naar aanleiding van een ongeluk, dat onlangs had plaats gehad en dat hij aan de 's nachts heer- schende duisternis toeschreef, over het gevolg dat gegeven was aan eene in October des vorigen jaars door den voor zitter gegeven toezegging, om te onder zoeken in hoever van den concessionaris verbetering der straatverlichting bij nacht zou zijn te verkrijgen. Uitdeinlichtingen die de voorzitter in antwoord hierop gaf, bleek dat na veel tijdvereischende onder handelingen bepaald is, dat met ingang van 1 September des nachts tot zons opgang 66 lantarens zullen blijven bran den verder dat niet meer als vroeger de lantarens 's avonds bij lichte maan worden uitgedaan, maar dat als regel is aangenomen, dat alle avonden alle lan tarens tot 12 uur branden en dat alleen wanneer daartoe opzettelijk last gegeven wordt bij lichte maan, ingeval van helder weer de lantarens vroeger worden uit gedaan, zoodat alleen bij plotselinge ver andering van weer 's avonds gebrek aan licht kan bestaan. Dat het door den heer Huet bedoelde ongeluk uitsluitend aan de duisternis moest worden toegeschre ven, betwijfelde de voorzitter, die meende dat de leeftijd van den verongelukte en mogelijk slaperigheid niet buiten aanmer king mochten blijven. Overigens was aan het Israëlitisch kerkbestuur verzocht om op te geven, wanneer er 's nachts dienst is, om alsdan evenals bij de r. kath. kerk gebouwen geschiedt, voor verlichting in den omtrek van het israëlitische kerk gebouw zorg te dragen. Op een verzoek van den heer Huet om te overwegen of de nachtverlichting niet reeds met 1 Juli zou kunnen ingaan, werd, nadat de heer Croockewit daartegen, met het oog op de kosten, eenige bedenkingen in het midden had gebracht, door den voorzit ter te kennen gegeven, dat tegen het overwegen daarvan geen bezwaar kon bestaan. Door ZEx. de Commissaris des Ko- nings in de prov. Utrecht is de heer Dr. C. A. Engelbrecht, op verzoek, wegens gezondheidsredenen, ontheven als lid en voorzitter der commissie, belast met het afnemen der eind-examens van de leer lingen der H. B. Scholen van Amersfoort en Utrecht en in diens plaats benoemd het lid van de Commissie Dr. J. Cam- pert, directeur der II. B. School alhier; en ter aanvulling als lid de heer A. Groe- nier, leeraar aan de H. B. School te Utrecht. Door de Amersfoortsche Vereeni- ging tot bevordering van 's Lands Weer baarheid «Eendracht maakt Macht*, is op eene gehouden vergadering, bijgewoond door den Eere-Voorzitter, den heer A. M. Tromp van Holst, besloten het 12'/2 jarig bestaan dier Vereeniging in Augustus feestelijk te herdenken door het houden van een schietsvetstrijd, waartoe mede zullen uitgenoodigd worden leden derd.d. schutterij, van het escadron Hussaren en van het escadron Ordenancen. De heer van Rhijn, aannemer van het laatste perceel van de spoorweglijn AmersfoortNijmegen, heeft met den Staat thans gecontracteerd om 1 Sept. e. k-, in plaats van met April 1886, het werk af te leveren. Hierdoor zou de ge heele lijn in October in exploitatie wor den gebracht.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2