Officiëele Publicatien. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. In nog geen half uur tijds is gisteren te Amsterdam voor een waarde van honderdduizen den een prooi der vlammen geworden. Een der zoogenaamde Suez-steigers door de gemeente aan den Westerdoksdijk aangelegd in 1876 voor de soin van f 550,000 en in huur afgestaan aan de Nederlandsehe Rijnspoorweg maatschappij, met spoorwegverbinding via het Centraal-station naar de goederenloodsen in de Rietlanden en bij de kazerne Oranje Nassau, is heden door brand vernield met de zich daarop bevindende loodsen en spoorwegwaggons. Hoe de brand is aangekomen is met zeker heid niet bekend. Men zegt dat de vlam ont stond aan een uitersten hoek van den steiger, die natuurlijk zwaar geteerd is, zooveel is zeker, dat vijf waggons geladen met tabak zijn verbrand, dat de loodsen totaal zijn vernield, dat van de goederen van Amerika aangebracht of voor Amerika bestemd, niets is overgebleven. De steiger was in medegebruik bij de Neder landsehe Amerik. Stoomvaartmaatschappij, en al de goederen pas gelost of ter verlading ge reed werden een prooi der vlammen. Gelukkig was de voorraad niet bijzonder groot en bestond slechts uit 120 balen meel, eenige balen katoen, kisten porselein en 8 kisten speelgoed, en lag geen stoomer aan den steiger. De brandweer vermocht slechts weinig, niet tegenstaande de werking van een drietal stoom- en verscheidene handspuiten, van de J. v. Heide en kleinere drijvende spuiten, want 't was over de geheele uitgestrektheid één vuurzee. De rookkolommen waren tot op grooten af stand in de stad zichtbaar en duizenden trok ken naar de IJzijde om het verschrikkelijke schouwspel der verwoesting te zien. De nogal wakkere wind woei uit zee, on zweepte de vlammen in dikke rookkolommen naar de zijde van den dijk, zoodat het in de onmiddellijke nabij heid van den brandende steiger niet was te houden. Van dat alles is letterlijk niets meer over. Waterstralen hij menigte werden in do vlam men geworpen, maar het vuur spotte er meê en als straks het laatste vonkje zal zijn uitge spoten, blijven de ruïne van een steiger, eenige wielen van spoorwegwaggons, en een paar half verbrande wagons over van al de waarde aan koopmansgoederen die te 1 uur op den steiger was opgeslagen. Het bedrag der schade is nog niet bekend. Hoe snel de brand een kolossalen omvang had genomen, blijkt uit het groote getal schei- meldingen aan het centraal-bureel der brand weer uit verschillende buurten, ja zelfs ver van den brand verwijderd. Staatsloterij. Vier gequalifiiceerde collecteurs der Staatsloterij te Amsterdam hebben in een adres aan de Tweede Kamer hun ingenomenheid te kennen gegeven, dat verschillende bezwaren, door hen aange duid in hun vroeger adres, een gunstig gehoor hebben gevonden, en bij het nieuwe wetsontwerp zijn opgeheven. Zij meenen echter, dat o. a. het gewijzigd ontwerp nog eenige bepalingen bevat, die zoovele moeilijkheden in de toekomst dreigen op te leveren, dat zij de vrijheid nemen met een enkel woord daarop te wijzen, nl: •dat toch in het laatste lid van art. 2 (als ook id art. 1 van het ontwerp kon. besluit) als regel wordt aangenomen, om allengs de klassi kale loten af te schaffen, hetgeen echter, voor al in financieel ongunstige tijden, lichtelijk ten gevolge zal hebben, dat een aantal loten onge plaatst blijven en bovendien den clandestienen verkoop van bons en aandeelen in buitenland- sche loterijen, vooral bij de lagere, onontwik kelde klassen sterk zal in de hand werken •dat het in verband hiermede verreweg de voorkenr verdient, om aan de collecteurs liet recht te blijven verzekeren (gelijk hun dit bij artt. 4 en 7 van het ontwcrp-Grobbée werd toegekend) om, al naarmate het publiek zulks zal blijken te verlangen, de loten of doorge fourneerd, of klassikaal uit te geven, orn daar door te voorkomen, dat sems briefjes van de eene soort onverkocht blijven, terwijl aan die van de andere soort gebrek kan zijn. Vrijheid van beweging is toch een eerste vereischte voor het welslagen van een flnancieele operatie, als het uitgeven van Staatsloten steeds zal blijven. »dat voorts het laatste lid van art. 12, waar bij wegens het verlies van loten of gedeelten in geen geval eenige vergoeding zal worden verleend, noodeloos te streng is gemaakt, nu voortaan de meeste werkzaamheden naar het kantoor-generaal te 's-Hage zijn overgebracht en de collecteurs dus gedwongen worden aan houdend, soms zeer belangrijke geldswaarden tusschen dat hoofdbureau en linne kantoren heen en weder te zenden. Eene bepaling, dat aan collecteurs, onder zekere voorwaarden, bij verloren gaan, duplicaten zullen worden ver strekt, kan, ook in het belang van het spelend publiek, vooral van klassikale loten, billijkheids halve niet worden gemist, en zou mede geheel in overeenstemming zijn met hetgeen in dit opzicht door den Staat, ook. met ander gelds waardig Rijkspapier, dat verloren is gegaan wordt verricht; •dat ten slotte in art. 17 het woord opzettelijk is weggelaten, wat de collecteus dus aan gevan genisstraf blootstelt bij de geringste vergissing bij het verkoopen van briefjes of bij het uitbe talen van prijsjes,hetgeen toch, niettegenstaande de grootste voorzorgen, onwillekeurig op drukke kgntoren een enkele maal geschieden kan, er. nu tevens de gelegenheid opent voor afpersin gen door degenen, jegens wie bij ongeluk zulk eene vergissing, hoe klein ook is gepleegd. Zij verzoeken dus in art. 17, even als in art. 18 geschiedt, het woord opzettelijk in te voegen." Wat voorts het ontwerp Kon. Besluit aangaat, merken adressanten op •Bij art. 3 wordt het maximum der toe te dcelen loten voor iederen collecteur of firma op 1000 bepaald. Ondergetcekenden wenschen te wijzen op de groote hardheid die in enkele woorden nof firmavoor verscheidene hunner ligt opgesloten. De wet bepaalt de maximum verdiensten voortaan op f(j bruto per lot, en de over dit onderwerp in de laatste twee jaren officeel gevoerde discussion leeren voldoende, dat dit cijfer het minimum is, waarbij het mo gelijk blijft in de Staatsloterij nog een bestaan te vinden en dus geschikte tusschenpersonen te behouden voor het behoorlijk plaatsen dei- loten. Worden nu echter aan verschillende firma's die uit twee of meer leden bestaan, en daardoor terecht eene collecte van meer dan 1000 loten bezaten, bovendien nog loten afge nomen, dan komen de verschillende leden van zulke firma's, vooral in Amsterdam, waar de onkosten zooveel hooger zijn, in een onhoud- baren toestand. Bovendien is het veel meer in 's lands belang dat het Rijk te doeiï hebbe met enkele groote firma's, die een gevestigd debiet bezitten en «die bij slechte tijden in staat zijn verliezen te lijden dan met een aantal kleine, die zelve, niet in staat zijn al die loten te plaat sen, en ze dus met een zeker opgeld aan de onterfde collecteurs weder zullen moeten af staan, en voor wie de hun toe te bedeelen col lecten in waarheid sinecures zullen z\jn. ^^flindelijk wenschen zij nog te wijzen op het bezwaar in art. 9. s waarbij de collecteurs voort aan zullen moeten zorgdragen, dat de debitan- ten geen loten op straat en in bier- en koffie huizen verkoopen. Het spreekt vanzelf dat dit de taak is der plaatselijke politie en niet van de collecteurs, vooral als men bedenkt, dat een aantal debitanten wonen of in zeer groote plaat sen, of in gemeenten waar geen collecteur ge vestigd is." De heftige beweging, door het onverwachte aftreden van het ministerie- Gladstone in de Engelsche pers veroor zaakt, begint te bedaren, nu het zeker is, dat lord Salisbury liet vormen van een nieuw ministerie heeft op zich ge nomen, ook onder voorwaarde, dat de liberalen hem het regeeren tot de aan staande verkiezingen niet onmogelijk zullen maken. In het buitenland is men nog vol strekt niet gerust over de verandering, welke de regeering der Tories in den stand der aanhangige quaeslies zal bren gen. Hoe is het met de Afghaansche quaestie gesteld. De onderhandelingen met Rusland zijn voorloopig gestaakt, daar de juiste grenzen van Zulficar nog moesten worden afgebakend, en nu vreest men te Petersburg, dat de Tories weer geheel van voren zullen beginnen. De eerste daad van het conservatieve ministerie zal zijn om de overeenkomst te teekenen. Spoedig zal nu blijken, welke opvat ting de juiste is, maar tot dusver werd de Pall Mali steeds zoo goed ingelicht over den stand der onderhandelingen met Rusland, dat er geen reden bestaat om ook nu aan de juistheid harer me- dedeelingen te twijfelen. De berichten uit Spanje zijn nog niet zeer gunstig. In de provinciën Va lencia, Murcia en Catalonië breidt de cholera zich steeds uit en komt nu ook liet bericht, dat ondanks de afsluiting dei grenzen, zich eveneens in Portugal enkele gevallen voordeden. Te Madrid bedroeg het hoogste cijfer der lijders, die aangetast werden, tot nu per dag 7 met 5 sterfgevallen, maar niettemin heerscht in de hoofdstad groote paniek en beginnen de bewoners in grooten getale te verhuizen. Het Institul de France heeft een groot verlies geleden door den dood van Léon Rénier, die den 12. Juni het tij delijke met het eeuwige verwisselde, in den ouderdom van 76 jaar. Door zijne historische en archeologische onderzoe kingen en nasporingen had hij een Eu- ropeesche vermaardheid verworven. Het groote werk over de Catacomben van Rome, in 18511853 op staatskosten uitgegeven, is een der vele vruchten van zijn arbeid. De beide Huizen van het Engelsche Parlement zijn tot aanstaanden Vrijdag verdaagd. Waarschijnlijk zal lord Salis bury dan eene mededeeling over de samenstelling van liet nieuwe kabinet kunnen doen. In het Lagerhuis verklaarde de heer Gladstone dat hem niets bekend was van eene schikking, waarbij de tegenwoordi ge Regeering zich verbindt om de opposi tie te steunen. De amendementen, door de Lords in de wet op de nieuwe verdeeling der kies districten gebracht, zijn door het Huis der Gemeenten met eenige wijziging goedgekeurd. Hit Tientsin wordt geseind, dat het tusschen Frankrijk en China getee- kend verdrag door den keizer van China is geratificeerd, en uit Tientsin meldt men dat de Russen een haven van Corea bezet hebben. Gisteren bracht de telegraaf de tijding dat prins Frederik Karei van Pruisen, op zijn landgoed te Glienicke door een beroerte getroffen, is overleden. Hij is de zoon van 's keizers broeder, den in 1883 overleden prins Fredeiik Karei Alexander, werd geboren 20 Maart 1828 en is sedert 29 Nov. 1854 gehuwd met prinses Maria Anna van Anhalt. Uit dezen echt zijn gesproten vier kinderen. De oudste is prinses Maria Elisabeth Louise Frederika, onlangs, na zes en een half jaar weduwe van prinses Hendrik der Nederlanden geweest te zijn, her trouwd met prins Albert van Saksen- Altenburg. De tweede dochter is de erf- groothertogin van Oldenburg. De derde dochter is gehuwd met den hertog van Connaught, zoon van koningin Victoria. Het jongste kind, prins Joachim Karei Willem Frederik Leopold, is nog onge huwd. De schokken van aardbeving in Kasjmier hebben zich met groote hevig heid herhaald. In het district Muzufura- bed zouden 2281 personen omgekomen zijn. Uit Madrid wordt geschreven De Gaccta bevat de ofïiceele kennisgeving, dat de cholera te Madrid woedt. Deze kennisgeving oefende invloed op de beurs. In de Zaterdag gehouden vergade ring der Kamer van Koophandel en Fabrieken is tot secretaris der kamei met meerderheid van stemmen benoemd de heer J. W. Schutter, ambtenaar ter gemeente-secretarie. De overige stemmen waren uitgebracht op den heer Mr. Veder, advocaat alhier. Bij Kon. besluit van 9 Juni 1885, No. 5, is aan den heer M. L. Celosse, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als Auditeur bij den schuttersraad te Amersfoort. Bij de d.d. Schutterij te Amersfoort, zijn benoemd tot 2den luitenantde lieeren P. A. J. Blom en G. J. Slothouwer, bei den thans sergeant-titulair. De heer Mr. W. H. de Beaufort, benoemd tot regeerings-commissaris bij de eind-examens der Gymnasia te Am sterdam en Amersfoort, heeft zich ten gevolge van treurige familie omstandig heden genoodzaakt gezien daarvoor te bedanken, zoodat Z.Ex. de Minister van Binnenlandsche Zaken een ander in zijne plaats zal benoemen. Moge die keuze voor ons tot niet mindere tevredenheid aan leiding geven dan de eerst gedane. Ter vervanging van den lsten lui tenant-kwartiermeester B. G. Vorsélewel de Witt Hamer, die met den lsten Juli a. s. op zijn verzoek op nonactiviteit gesteld wordt, is aangewezen de 2e lui tenant-kwartiermeester D. A. L. van Andel, thans te Utrecht. Met leedwezen vermelden wij liet overlijden van onzen vroegeren stadge noot, den heer Mr. C. A. van der Leeuw, griffier bij de arr. rechtbank te Utrecht. Een ieder die ooit met den heer van der Leeuw in aanraking kwam, en hem in zijn gullen, hartelijken omgang spoedig leerde waardeeren, zal zijn heengaan ten zeerste betreuren. In de plaats van Mr. W. H. de Beaufort is tot gecommitteerde der re geering bij het eind-examen aan het Gymnasium alhier door den Minister van Binnenlandsche Zaken aangewezen, den heer Mr. C. M. J. Willeumier, oud-hoog- leeraar te Amsterdam. Het heerlijke weder van Zaterdag avond had een groot publiek gelokt naar het terras der buiten-societeit »Amicitia«, om het eerste der zomer-concerten bij te wonen. De kapel der Nijmeegsche Schut terij, onder directie van den heer Latann, liet zich hooren; dat de muziekkenners genotvn, bewees liet veelvuldig applaus. Wij vestigen er de aandacht op, dat het nieuwe uurwerk van de toren klok in de laatste week zeer onregelmatig heeft geloopen nu en dan was het eenige minuten achter bij de spoorklok. Van af heden is aan de bad- en zweminrichting van den heer G. J. Scho terman de gelegenheid voor meisjes ge opend, om onderricht te ontvangen in het zwemmen; naar wij vernemen, heb ben zich reeds dertien meisjes aangemeld om van deze gelegenheid gebiuik te maken. Naar aanleiding der brochure van Prof. P. Harting t Ernstige ivoorden tol zijne landgenooten,i bij den uitgever van dit blad verschenen, zie advertentie, schrijft de redactie van het W«</. Weekblad het navolgende Dat de emer.-prof. Harting een man is, die in zijne oude dagen nog een hart vol gloed bezit voor 't welzijn van zijn land en volk, is uit zijne laatste artikelen, ook door ons besproken, aan ieder op nieuw openbaar geworden. Deze artikelen zijn door hem bijeenverzameld en met eenige kleine wijzigingen, om geen aan leiding tot misverstand te geven, en vermeetderd met een toevoegsel, meer algemeen verkrijgbaar gesteld. Toch zijn ze voorloopig nog niet in den handel gebracht, om redenen in een bijgaande circulaire aangegeven. Onder hen die met de toezending van een present-exemplaar vereerd werden, behooren ook wij. Het is den hoogge- achten auteur vooral te doen om aan den schoolstrijd een einde te helpen maken. Mocht dit gelukken, dan zou hij het wordt zoo aandoenlijk gezegd gerust zijn hoofd neerleggen. Het is ons natuurlijk niet geoorloofd dit toevoegsel in zijn geheel in ons blad over te nemen. Toch trok een deel daar van ons te zeer aan, dan dat wij niet den wensch zouden koesteren, dit nu reeds ter kentiisse van 't publiek te bren gen. Op onze vraag of dit mocht, kregen we per draad bericht ten antwoord Voor zeker moogt gij dat.® We laten het bedoelde dus hier volgen. Dat we er niet van a tot z mee instem men, hoeft niet gezegd. Het standpunt van prof. H. is niet in allen deele het onze. Onze lezers weten dit reeds. Toch is er in zijn voorstel 't een en ander dat ons zeer aantrekt, dat in elk geval tot uitgangspunt kan dienen voor verdere gedachtenwisseling. Ook prof. H. wil toenadering, wenscht onder zekere om standigheden den Bijbel op de volkschool gebruikt te zien, een toestand in't leven te helpen roepen, welke van dien onder de wet van 1806 niet veel verschilt. Welnu, met zulke mannen valt te redeneeren. Ook Harting meent, evenals wij, dat er een modus vivendi is te vinden. Dat er dan handen aan 't werk geslagen worden Laat de ultra-rechter zijde «alles of nietSK willen, dat moet zij weten; daaraan hoeven wij ons niet te storen. De groote meerderheid der in christelijk onderwijs belangstellenden zal tevreden zijn, wanneer op de volksschool de Bijbel weer in eere komt, als daarop niets wordt geleerd, dat bet geestelijk belang der jeugd kan benadeelen. Ons dunkt, we gaan vooruit, we komen op den goeden weg het doel steeds nader. De bouwstoffen liggen gereed; er is slechts een organiseerend hoofd noodig, om ze tot een gewenscht geheel samen te voegen. En nu geven we aan prof. Harting het woord, na hem eerst nog onzen welge- meenden dank èn voor zijn woord èn voor zijn schrijven aan ons èn voor zijn vergunning tot gedeeltelijke overname te hebben toegebracht. Het verder geciteerde leest men in de bro chure op bladzijde 50 en volgende. Red. 318de STAATS-LOTERIJ. Vijfde of laatste klasse. Vierde of laatste week. Trekking van 10 Juni. (1000 loten.) Ten kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijs van f ÏOOO. No. 3104. Prijs van f 100. No. 18170. Prijzen van f 70. 1160, 3119, 3190, 3280, 4971, 5557, 5590, 5597, 5713, 8831, 8836, 8837, 18173, 18253, 18412, 18416 en 18441. Te zamen 19 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 1140, 1165, 1169, 1238, 1250, 3042, 3054, 3055, 3165, 3180, 3208, 3212, 3242, 3257, 4824, 4829, 4843, 4803, 4876, 4892, 4893, 4925, 4976, 5537, 5588, 5618, 5702, 5722, 5746, 5755, 5757, 5793, 5808, 5820, 5848, 5868, 5896, 7553, 7564, 8727, 8731, 8769, 8780, 10198, 18235,18339,18372,18409, 18442, 18447, 18485, 19282, 20479 en 20523. Zeist, 13 Juni. Heden Zaterdag middag, heeft de commissie voor de schutterij in het gemeentehuis zitting gehouden tot het onderzoek en de be- oordeeling van hen, die in het vorige jaar, om ziekten ot gebreken voorwaar delijk zijn vrijgesteld, of wel van de re denen, om welke hun deze vrijstelling is verleendvan hen, die bevonden zijn zich niet vóór den 1. Juni 1885 te hebben doen inschrijven, en die, in de termen vallende, dadelijk zonder loting zullen worden ingelijfd, alsmede van hen, die in de gemeente zijn komen inwonen en volgens de wet hunnen diensttijd nog moeten volbrengen. Naar wij vernemen is door den heer Bergsma, aan eene Belgische firma eene uitgestrektheid van 102 hectaren boschgrond alhier verkocht. De boomen zijn bestemd óf voor telegraafpalen óf voor de Belgische mijnen. Bij het verdwijnen van een groot deel van ons westelijk bosch, mogen we waar lijk de hoop wel uitspreken, dat het zuidelijke nog tal rail jaren moge blijven bestaan. Itenswoudc. 15 Juni. Inzake P. S., die, als verdacht van diefstal van steen kolen, op den Ned. Rijnspoorweg onder deze gemeente, werd aangehouden, had heden een nader onderzoek plaats. Daarbij werden van wege de directie van dien spoorweg inlichtingen verstrekt .en 2 conducteurs, die op den trein waarop het leit plaatst greep, dienst deden, gehoord. Aiucrongcu, 15 Juni. Ds. H. A. E. Heinecken heeft voor het op hem uitge bracht beroep naar Sluis bedankt. Onverdeelde blijdschap daarover heerscht onder de gemeenteleden. Viauon, 13 Juni. Over 't algemeen staan de landerijen hier in den omtrek niet voordeelig, ze schijnen de langdurige koude in de vorige maanden nog niet te boven tc zijn. Vooral de hoog gelegene hebben merkbare behoefte aan water. Geen wonder dus, dat bij de laatst ge houden verpachtingen van hooilanden een derde van den prijs van het vorig jaar minder besteed werd. Vreeswijk, 14 Juni. De IJsel-Stoom- tram, welke ten 1 u. 25 m. hier aan komt, is doordat, zoo men zegt, de wissel niet in orde was, gedeeltelijk gederailleerd. Een daar bij staande lantarenpaal werd omgereden. De pas sagiers ondervonden slechts een lichten schok. Dit ongeval heeft geen oponthoud in den dienst veroorzaakt. Zwolle, 13 Juni. Uit het verslag der gemeentereiniging blijkt dat in 1884 zijn aangevoerd 10,864 stères vuilnis, waaruit door sorteering, verwerking en inslinking 9200 stères compost zijn verkregen. Ge middeld werd f3.53 per stère betaald, terwijl de geheele ontvangst, zoowel voor compost alst ier, f34,100.98 bedroeg. De explotatiekosten vereischten f 30,232.94 het voordeelig saldo is dus f3928.04 groot. Bij het einde des jaars bezat de gemeente 3194 tonnen, waarvan 2870 waren geplaatst. Hoevelaken. Tot lid van den Raad dezer gemeente, is gekozen de heer H. van Manen met 16 van de 28 uitge brachte stemmen. Zaterdag 1.1. hield hel Hoofd der gemeente na de terugkomst van zijne huwelijksreis, zijn' plechtigen intocht in de gemeente. Aan de grens werd het Hooge Echt paar opgewacht door eene eerewacht te paard, en zoo trok de stoet bestaande uit verscheidene familie-rijtuigen, eerst naar 't Huis Hoevelaken, waar tal van meisjes een regen van bloemen op de Jonggehuwden deden nederdalen, en ver volgens door de geheele lengte der ge meente. Ilet gansche dorp was met vlag gen en groen getooidtal van eere- bogen waren opgericht; de leerlingen der beide scholen zongen een welkomst groet; het geheel had een recht feeste lijk aanzien en gaf den indruk van eene algemeene belangstelling in 't huwelijks geluk van: S. A. K. Baron van Nagell en M. J. Baronesse Schimmelpenninck van der Oye. Schutterij. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT, Brengen tengevolge van de deswege bestaande voorschriften en ter verdere geregelde uitvoering van de door Z. M. den Koning vastgestelde reglementaire bepalingen omtrent de Schutterijen, ter kennis van de belanghebbenden, dat de alphabetische naamlijsten van de inge schrevenen voor de Schutterij, gedurende acht dagen op de plaatselijke Secretarie voor eenieder ter inzage liggen, alle werkdagen van 10 tot 1 uur, teneinde eenieder in staat zoude zijn, om ingeval hem eenige personen of omstandigheden mochten bekend zijn, die daarop nog zouden behooren te worden aangeteekend of er van moeten worden weggelaten, dit aan het Bestuur kenbaar te maken. Dat de loting voor de Schutterij, tus schen de ingeschrevenen van het jaar 1885, onder toezicht eener Commissie uit het Bestuur, ten raadhuize dezer ge meente zal plaats hebben op Zaterdag, den 27. Juni aanstaande, des voormid dags te 10 uren. Wordende alzoo de belanghebbenden opgeroepen om op plaats en tijd voormeld te verschijnen, of bij afwezigheid zich aldaar door een bij de voormelde Commissie bekend per soon, voorzien van behoorlijke schrifte lijke volmacht, te doen vertegenwoordi gen, om de bij de wet vereischte loting naar behooren te doen; zullende voor hen die persoonlijk afwezig mochten blij ven en zich niet op voorschreven wijze hebben doen vertegenwoordigen, door een der leden van de Commissie worden getrokken. Dat tenzelfden dage, op gelijke wijze, eene naloting zal plaats hebben, ten be hoeve van diegenen, welke tot de loting verplicht zijnde, buiten hun toedoen niet onder haar mochten zijn begrepen ge worden, alsmede ten behoeve van hen, die, ofschoon in andere gemeenten reeds geloot hebbende, sedert ae laatstvoor- gaande inschrijving alhier zijn komen wonen, en voor de vreemdelingen welke sedert die inschrijving in de termen zijn gevallen, om als ingezeten te worden aangemerkt. En dat eindelijk den belanghebbenden bij de loting de gelegenheid zal worden opengesteld, om de redenen van vrijstel ling, waarop sommigen aanspraak zouden mogen maken, ter kennis van de genoem de Commissie te brengen, met aandui ding van het artikel der wet en het on derdeel daarvan, waarop zij hunne recla me gronden. Gedaan te Amersfoort, den 15. Juni 1885. De Burgemeester T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT, Gelet op art. 6 der wet van den 2. Juni 1875 ("Staatsblad n°. 95), Brengen ter kennis van het publiek, dat een door JOHANNES WILHELMUS SMIT ingediend verzoek, met bijlagen, om vergunning tot het oprichten van eene loodgieterij, koper- en blik slagerij in het perceel alhier gelegen aan de Bergstraat, wijk G, no. 147, bij het kadaster bekend onder sectie C, no. 212, op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Maandag, den 29. Juni aanstaande, des voormiddags te elf uren, gelegenheid ten raadhuize wordt

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2