BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. den nu nog de overgeblevene vernield en een aanvang gemaakt met het huis raad, waai aan eerst op de komst van den sterken arm een einde kon worden gemaakt. De feestelijkheden te Gorinchem, bij gelegenheid der opening van de lijn GorinchemDordrecht, bestaan uitAf halen der autoriteiten en Dordrechtsche teestcommissie aan het station. Aan dezen zal in De Doelen een collation worden aangeboden. Op de kalkhaven zullen op een daarvoor afgeschoten terrein van ongeveer 123 uur volksspelen gehouden worden. Op een ander gedeelte zal een kermesse d'étè staan; van ongeveer35 uur concert op de Markt door het korps van den heer Stenz, uit Breda, 's Avonds concert op de Kalkhaven en café-chantant en bal in De Doelen. De leden der Eerste Kamer zijn door den Burgemeester van Rotterdam uitgenoodigd, tot een tochtje door den RotterdamschenWaterweg naar den Hoek van Holland. Bij gelegenheid der inwijding van het Rijksmuseum te Amsterdam wordt door den minister van Binnenlandsche zaken, Heemskerk, aldaar een feestmaal gegeven. Men verzekert dat Zijne Majesteit, hoe wel verhinderd de opening bij te wonen, toch blijk van belangstelling in het feest hoopt te geven. Morgen zal te Haarlem een krijgs raad van officieren gehouden worden in zake een kapitein van het 7de regiment infanterie, die door een zijner minderen is aangeklaagd, naar aanleiding van een dezen mindere 'opgelegde straf. Woensdagnomiddag is te Soestdijk een groote boerderij met bijbehooren totaal afgebrand. De eigenaar en zijn gezin hebben half ontkleed moeten vluchten. De oorzaak is nog onbekend. In Drenthe is over 't geheel het grasgewas dit jaar niet zeer voordeelig. De prijzen bij verhuringen loopen zeer uiteen, doch zijn algemeen niet hoog. De rogge staat best en beloolt eene ruime opbrengst. Zeer slecht staat ech ter de boekweit. Verscheidene akkers zijn de vorige week geheel afgevroren, zoodat er geen plant meer te vinden is. Er zijn landbouwers, die in een nacht voor honderden guldens verloren. Aan overzaaien valt niet meer te denken, dus de oogst wordt in elk geval klein. In de zalen van »Arti" te Amsterdam wordt heden een zeer belangrijke ten toonstelling geopend. De werken van een onzer beroemste hedendaagsche schil ders, David Bles, zijn voor zoover dit mogelijk was, verzameld. De tentoonstel ling bestaat nit ongeveer 108 nummers. De koninklijke familie zond uit hare ver zamelingen verscheidene schoone schil derijen. In verschillende couranten lazen wij, meer of minder geïllustreerd, de aanran ding van eene officier der Schuttel ij te Rotterdam door het gepeupel aldaar. Het officieel bericht der politie aldaar luidt als volgt: Gisterenavond te 8'/« uren zijn duizen den menschen, schutters, burgers en officieren, van de Blaak door de Soeten- steeg gekomen, nadat de politie op de Zeevischmarkt reeds slaags was geweest ter bescherming van een officier der schutterij op wien het publiek, om tot dusver nog niet voldoend bekende rede nen, scheen verbitterd. Aan de Korte Hoogstraat gekomen, is die straat voorloopig afgezet, ter voor koming van mishandeling van den officier, die daar in een koffiehuis vluchtte, van waar hij later wist te ontkomen. Inmiddels groeide het publiek op het Hogendorpsplein, voor bureau Pauwen- steeg en in den omtrek aan, totdat de commissaris van politie zich onder het publiek bewoog en zijnen ondergeschikte gelastte binnen het bureau te gaan, daardoor trachtende het publiek te kalmeeren, hetgeen niet gelukte, daar het publiek zich tot voor den ingang van het bureau plaatste en eindelijk met steenen begon te werpen, waardoor eene glasruit werd verbrijzeld. Ter voorkoming van verdere baldadig heden kwam de politie naar buiten en dreef het publiek uit de Pauwensteeg, terwijl inmiddels een gerequireerd deta chement mariniers verscheen, dat later nog met meer militairen werd versterkt. Daar vooral van de zijde van den Schiedamschedijk en de Korte Hoogstraat meer steenen gegooid werden, werd het publiek verder verdreven en eenige stra ten afgezet, en moest van tijd tot tijd nog een uitval worden gedaan om erger te vermijden, totdat eindelijk te ongeveer halftwee 's nachts de rust was hersteld. Voor zoover bekend is, werd slechts één persoon licht gewond en door de politie naar het ziekenhuis gebracht. Voor het gebeurde had de schutterij geëxer ceerd aan de overzijde der rivier. Nog altijd is men het vuur in de bosschen der M. v. Weldadigheid niet geheel meester. Op sommige gedeelten zit veen, hier en daar zelfs zeer diep, en daar vindt het vernielend element dus voortdurend voedsel. Ofschoon men het door groote inspanning tot een kleine ruimte beperkt heeft, zal een flinke regen toch eerst aan 't smeulen en rooken een einde kunnen maken. Naar wij uit goeden bron verne men zal de zoo veel geruchtmakende zaak der Ilaagsche huzaren-officieren toch door een krijgsraad nader worden onderzocht. Lord Salisbury heeft eindelijk zijn programma, ofschoon nog slechts in breede ruwe trekken, bekend gemaakt. De nieuwsgierigheid der politieke kringen is dus bevestigd, maar of zij voldaan zullen zijn valt te betwijfelen. Het pro gramma toch van Engelands premier is niet geschikt om vertrouwen in de naaste toekomst op te wekken. Wat Afghanistan betreft, neemt Salis bury Gladstone's politiek geheel over; ook zal hij trachten met Rusland tot een vergelijk te komen, maar geeft tevens te kennen, dat eene duurzame vrede in Midden-Azië niet mogelijk is. Tegenover Ierland neemt de nieuwe regeering een geheel onverwachte houding aan, en breekt met de overleveringen der con servatieve partij. Canarvon legde nl. gisteren in het Hoogerhuis de verklaring af, dat de Re geering besloten heeft de vernieuwing der uitzonderingswetten voor Ierland niet te verlangen. Het door den Bondsraad genomen be sluit om den Hertog van Cumberland uit te sluiten van de opvolging der Bruns- wijksche troon, is door den Brunswijkschen landdag met algemeene stemmen goed gekeurd. Nu wordt in wèl onderrichte kringen Vorst Hendrik VII van Reuss als aanstaand Hertog van Brunswijk ge noemd. De Vorst is gehuwd met prinses Van Saksen Weimar Eisenach, eene dochter van Prinses Sophie der Neder landen. Nadat eenige dagen achtereen het aan tal Choleragevallen in Spanje was ver minderd is nu de epidemie weder met hevigheid toegenomen. Dit belet even wel niet, dat in Barcelona de oude hoofdstad van Aragon den 24 Juli a.s. eene bijeenkomst van anarchisten uit alle landen zal plaats hebben, tot bespreking der maatregelen ter bereiking van hun doel. In Griekenland bedraagt het tekort over de drie laatste jaren niet minder dan 39 millioen. De minister van Finan ciën, Delvannis, heeft op de begrooting over 1886 de schaal weder in evenwicht gebracht. Zulke kunstenaars moesten wij in Nederland hebben. In Peru wordt weder druk gevochten. De regeeringstroepen werden nabij Jannu den generaal Caceres aangevallen. Na een hevig gevecht van vijf uren, werd eene wapenstilstand gesloten. Uit Mekka wordt aan de Fuscef ge schreven »De handelingen van den Mahdi in Soedan en de willekeurige uitleggingen welke hij thans geeft aan de Sunnah (de wet bij mondelinge overlevering), vooral aan de onlangs door hem uitge vaardigde Fetwah, waarbij hij gedoogde de gelden en kostbaarheden der mos keeën aan te wenden ter bestrijding van de oorlogskosten, hebben nu ook het misnoegen opgewekt der ulema's hier ter stede, die steeds als eerste lichten van den Islam beschouwd, en wier adviezen zelfs door de machtigste mahomedaansche heeischers ingewonnen worden. Zij be raadslagen thans over de houding welke zij tegenover den Mahdi moeten aanne men, ingeval deze een inval mocht doen op het eigenlijk gebied der kalifen, nl. Egypte, om zich als wereldlijk en gees telijk gezaghebber van het land op te werpen. Naar hetgeen de inam-el-awwal (de eerste prediker) der Beith-alleh (der kaaba) hier verzekert, zullen de ulema's, bijaldien de Mahdi werkelijk de Egypti sche grens mocht overschrijden, met. een manifestatie tegen hem voor den dag komen Zij zullen nl. verklaren, dat in den Islam maar één kalief bestaan mag, dat deze waardigheid thans bekleed wordt door sultan Abdul-Hamid, en dat alzoo Mahomed als een murad (geloofsafvallige) te beschouwen is, aan wien geen geloo- vige mag gehoorzamen; zijne aanhangers moeten dientengevolge van de gemeen schap met de Muzelmannen uitgesloten, en met de Perzen en andere Schiiten gelijkgesteld worden. Men zegt, dat de ulema's van Medina besloten hebben op dezelfde wijze te handelen. Er bestaat dus vooruitzicht, dat het Beneden-Nijldal het tooneel van een vreeselijken gods dienstoorlog kan worden. Volgens bericht uit Stockholm is prins Oscar naar Amsterdam vertrokken, om zich eenige weken onder behande- ling van dr. Metzger te stellen en daarna de baden te Ems te gebruiken. Generaal Courcy seint het vol gende uit Hué dd. 7 Juli: iWij zijn volkomen meester van de plaats. De vijandelijke troepen zijn in groote wan orde uiteengegaan. Er kwamen nog eenige alleenstaande branden voor in den omtrek van het gebouw der legatie en op zekere punten van de citadel. iHet paleis is onbeschadigd, dank zij der uitstekende tucht van het bataljon zouaven, dat het gebouw bemeesterde en thans bezet houdt. »Het paleis bevat groote schatten o. a. vijf millioen aan baar zilver. Dit cijfer zal nog aanzienlijk stijgen als ik er in slaag ook het baargoud te vinden. De waarde der kunstvoorwerpen is on schatbaar. »Ik wacht uwe instructies." Het Berl. Tageblatt deelt nu mede dat alle berichten over een Duitsch-Oos- tenrijksch-IIongaarsch tolverbond zeer overdreven zijn. Tot dusver is in deze aangelegenheid niets gedaan dan een vraag van de Oostenrijksche regee ring tot den rijkskanselier, of Duitsch- land tot een dergelijk verbond geneigd zou zijn. Het blad zelf acht dit plan een hersenschim, die bij het greote verschil tusschen den staathuishoudkundigen toe stand van beide rijken nooit verwezent- lijkt kan worden. - Een voor ouders en kindermeisjes zeer leerzame geschiedenis is onlangs te Dusseldorf voorgevallen. Een kindermeisje bevond zich met de aan haar zorg toe vertrouwde kleine in een park, waar zij zulk een belangrijk onderhoud had, dat zij haar kinderwagen geheel vergat. Toevallig kwam een oom van het kind daar voorbij en zag wat er gaande was. Zonder dat het meisje iets bemerkte, nam hij het kind uit den wagen en droeg het naar huis. Twee uren later, 't klinkt haast ongelooflijk, doch 't is een feit, kwam de zorgvolle bewaakster met den ledigen wagen, waarin zij nog niet eens gekeken had, insgelijks te huis en antwoordde op de vraag: »hoe het met het kindje ging," heel opgewekt: ïHet slaapt gerust als een engel!" Toen men haar den ledigen wagen toonde, wilde het meisje zich eerst gaan ver drinken, doch vergenoegde zich met aan den haar op de stelligste wijze gegeven raad te voldoen, om ten spoedigste haar boel te pakken en zich weg te maken. De Amerikaansche dagbladen ver halen dat miss Rose Elisabeth Cleveland, zuster van den president, ervan af heeft gezien, zich met het huishouden van haren broeder te belasten. Miss Cleveland, wilde, zooals eertijds mevr. Hayes, alle sterken drank uit het Witte Huis verbannen. De president verkreeg nochtans van haar verlof dat wijn en likeur bij offi cieel® diners zouden gebruikt worden. Op zekeren dag vernam miss Cleveland echter dat haar broeder likeur schonk aan de vrienden, die hem in zijn kabi net kwamen spreken, en dat hij er als dan zelfs meedronk. Tot die toegeving kon zij niet beslui ten, verliet haren broeder en vestigde zich te New-York. EEN OUD HANDSCHRIFT. I. Dezer dagen werd door den Wel- Ed.Gestr. Heer M. Tydeman Jr., uit de nalatenschap van wijlen Mr. H. Verloren van Themaat, een handschrift in omslag, waarop de woordenvoor 't Archief te Amersfoort, aan den WelEd.Gestr. Heer Secretaris dezer sfad toegezonden. Bij nader onderzoek bleek, dat van dit bandschrift een gedeelte verloren is ge raakt. De drie eerste bladzijden ter weer zijden beschreven, zijn niet gepagineerd. Volgt bldz. 1, 3, 2042. Een bladzijde, waarvan de andere zijde is weggescheurd, draagt insgelijks geen pagineering. Op de keerzijde van die bladzijde leest men den naam Bronckhorst. Daaronder het jaartal 1672. Daaronder den naam van Bronckhorst, waaronder 1702 'Vt Sects. Vermoedelijk is dit handschrift uit de zelfde familie van Bronkhorst afkomstig, en misschien door eerstgenoemden. Bronckhorst geschreven. Bij v. Bemm. bldz. 717, leest men, dat Mr. Warnher van Bronkhorst op den 14den Junij, 1647, door de Regeerders tot Secretaris der stad werd aangesteld. De Staten van Utrecht kwamen tegen deze benoeming in verzet. In de plaats van Bronkhorst benoemden zij Mr. Peter van Helsdingen. Hiertegen protesteerden die van Amersfoort, en de zaak zou waar schijnlijk tot veel verschil aanleiding hebben gegeven, indien niet, op den 9den August. Mr. Warnher van Bronkhorst afstand van zijne betrekking gedaan had. Zonderling is het intusschen te zien, dat volkomen dezelfde hand, door welke het bovenvermelde handschrift geschreven is, ook de besluiten van den Raad in 1672, (1673 ontbreekt), en gedeeltelijk van 1674 heeft opgeteekend. De Secretaris van Helsdingen overleed in Aug. 1656. Hij werd opgevolgd door Mr Hendrik van Outerf, 1658. Diens opvolger was Wil lem van Hoorn, die in 1674 werd opge volgd door Crispjjn Boeve, 1715. Het is duidelijk dat geen dier beide Bronck- horsten Secretaris der stad geweest is. Wat daarvan zij, kunnen wij verder in het midden laten. Het Handschrift zelf levert overvloedige bewijzen, dat de schrijver een man ge il Onder de Regeringspersonen van Amers foort komen voor Warnher van Bronkhorst, 1657. Johan van Bronkhorst, -j- 1669, weest is van verbazende belezendheid in alle oude schrijvers. De bladzijden zijn letterlijk bezaaid met citaten uit de meest verschiller.de Latijnsche auteurs, dichters, rechtsgeleerden, kerkvaders, enz., en die citaten hebben allen, in meerdere of min dere mate, betrekking op het onderwerp door hem behandeldeen beschrijving der stad Amersfoort. Een oogenblik heb ben wij daarom ons de vraag gesteld, of niet de bekende Everard Meyster, de man van de kei, de schrijver geweest is. Op de derde, niet gepagineerde bladzijde Vso leest men de volgende Latiinsche dichtregelen met de vertaling. Daar bij alle citaten de naam des Schrijvers zorgvuldig vermeld staat, is het aanneme lijk, dat die regelen van den schrijver zeiven afkomstig zijn. In Amisfnrtnni. Bis ter aquas, novies flammas, totiesque rapinas Passa urbs, avertat nunc graviora Deus. Rebus quam duris sic sors adversa probavït, Absit, ut intereat prosperitate sua. Die sessmaell voelt der wateren vloed, En negenmael het pionderen boet, Die 't vuyr oock negenmaell bedroeft, Is die niet dick en hardt beproeft? Godt, geeff haer niet meer ongelucx, Die staende bleeff in soo veel drucx; 't Zij ver, dat soo beproefden Stadt Noch souw vergaen van weelde zat! Dien gulden tijd ziet men, op het oogenblik althans, in de verste verte niet aangebroken. Er moet heel wat verande ren, eer er vrees voor bestaat, dat Amers foort «van weelde zat" vergaan zal. Op de eerste gepagineerde bladzijde leest men den titelBeschrijvinghe van Amersfoort, met eenighe oude geschie denissen, fundatiën, als anders van dien. Op bldz. JA zegt de Auteur het vol gende Aen Zuyd-syde ist [Amersfoort] voor- sien met meenichte van speelhooven, waerinne onder anderen meest uytmun- ten Randenbrouck, synde een plaats als een paradijs, enz. In dezer voege vervolgt hij «Alsmede (ist voorsien) met Beeckhoo- »ven, voor weynich jaeren toegestelt bij «Aernt van Wynberghen, well bekent »door syn aerdighe poëtische gedichten, sen met mast-sparre, en andere altoos- sduyrende groene boomen, en een pronk- shuysie versiert, well dubbeldt besiens- swaerdich, alsoo alhier ook selfs in de sbarre winter een vermaeckelijk en seeuwich-duyrend groen off in de lente swaer, te vinden is." Daarna volgt een korte beschrijving van Heiligenberg. Beeckhoven lag dus tusschen Randen broek en Heiligenberg. Waar kan dat geweest zijn? Tusschen Randenbroek en Heiligenberg is geen spoor te vinden van een speelhof, die, zooalsde Auteur het doet voorkomen, met Randenbroek en Heiligen berg in één adem genoemd kan worden. Te genover Randenbroek vindt men twee zware hardsteenen beeren, waaraan een ijzeren hek, ter afsluiting van het dus genoemde moordenaarslaantje en het daarachter ge legen weiland. Men leest daar den niets beteekenenden naamWelgelegen. Dui delijk is het, dat op die plaats in vroe ger dagen iets anders is geweest, als alleen de toegang tot dat stuk weiland. Dat Beeckhoven er echter te vinden zou zijn, schijnt niet aannemelijk. Al licht zou de schrijver in dat geval gezegd hebben tegenover Randenbroek is Beeckhoven gelegen. Bovendien schijnt de naam «Beek hoven" de nabijheid van de beek aan te wijzen, en deze vloeit achter Randenbroek. Kan iemand daaromtrent eenige ophelde ring geven? Is aan iemand iets bekend van de «aerdige poëtische gedichten Aerut van Wijnberghen (Wordt vervolgd Bij Kon. besluit is de cadet A. M. Kollevvijn benoemd tot 2e luitenant bij het 3e regement vesting-artillerie. Bij het overgangs-examen op het gymnasium zijn bevorderd van de 5e r.aar de 6e klasse: H. W. Methorst, P. van Harderwijk, J. R. Callenbach, F. H. Bos, J. C. H. Prikken, J. H. Sandberg, M. Wolff, P. Heimens Visser, P. Kuijl- man van de 4e naar de 5e klasse: B. W. T. Sandberg, W. H. A. Elink Schuur man, J. H. Berends, M. H. Har tog; van de 3e naar de 4e klasse: J. W. A. Im- mink, J. HulshofT, D. Pool, J. Bonk, M. R. F. Bloemers, F. W. C. L. Schuld; van de 2e naar de 3e klasseL. E. Visser, F. Voortman, J. Bruggeman, P. J. Bonk, R. Colenbrander, H. G. Tommerup, H. T. J. van Vlijmen, A. H. van den Heuvel van de le naar de 2e klasse: M. van der Noorda, C. A. Mittelbeck, P. L. Mul der, G. Bruins, J. L. van Raemdonck. De uitslag der overgangs-examens aan de Hoogere Burgerschool alhier is als volgt: Van de le naar de 2e klasse BevorderdL. Bolkesteijn, Th. C. van Gelder; Edzard van Holthe, Piet van Holthe, D. H. G. Kleber Voorwaardelijk bevorderdH. Hoog- landt, H. J. Leinweber, W. J. G. Malga. Niet bevorderd4 leerlingen. Bevorderd voor de vakken waarin hij het onderwijs heeft gevolgdJ. F. E. Ten Brink, Van de 2e naar de 3e klasse Bevordrrd A. W. Hubers, W. Moens; A. D. S. Colenbrander, J. Maas, H. J. A. van de Roemer; D. Cramer, J. C. Don ker, L. Dorhout, J. D. Rolandus Hagedoom, H. van Klinkenberg, J. Th. Mezger; Voorwaardelijk bevorderd E. C. Erme- ling, H. Suringar. Niet aan het examen deelgenomen: 1 leerling. Van de 3e naar de 4e klasse. BevorderdW. H. van Haselen. A. Schuur Entingh, F. E. P. Sandberg; J. P. Hendriks, R. Th. Maidman; Voorwaardelijk bevorderdJ. Anker smit, J. E. den Hartog, A. de Neeling, W. Ch. van Oordt, J. Menalda van Schou wenburg, H. E. Verstege; Niet bevorderd: 2 leerlingen. Van de 4e naar de 5e klasse BevorderdJ. G. van Klinkenberg, L. M. M. Ermeling, J. C. van Gelder, J. A. van Beek, H. Donker, P. EliasG. J. van Eijbergen Verder: F. Wttewaall van Stoetwegen en J. W. F. Bothof voor de vakken waarin zij het ondeiwijs hebben gevolgd. Aan den korporaal J. van Eikelen burg van het le Reg. Veld-Artillerie alhier in garnizoen, is wegens lichaams gebreken een tijdelijk pensioen toegekend van 1 280, Naar wij vernemen, heeft de heer J. F. Lagerweij verzocht bij de aanstaande verkiezingen voor den gemeenteraad niet meer in aanmerking te komen. J. W. Hendriksen, timmerman te Woudenberg, had door onvoorzichtigheid het ongeluk tusschen de buffers van eene zandtrein bekneld te geraken, aan de gevolgen waarvan hij is overleden. VERKOOPING VAN VASTE GOEDEREN. Donderdagavond 9 Juli 1885, in ïAmicitia." Notarissen de Heeren Mr. J. DE LOUTER en A. H. DRIJFHOUT VAN HOOFF. 1. Een Heerenhuis aan den\- Zuid-Singelg 2. Een dito dito naast het j g voorgaandeJ 3. Een dito buiten de St. An- driespooit4720 4. Een dito buiten de St. An- driespoort2700 5 tot en met 11Zeven Burgerwo ningen met tuin en bouw land buiten de Bloemendal- schepoort in massa 6760 f 23080. Baarn. Alhier is een werkman van een steiger gevallen, met het gevolg dat hij een been brak. De R. C. kiesvereeniging alhier, heeft de vier aftredende leden van den gemeen teraad opnieuw candidaat gesteld voor de vijfde aan te vullen plaats werd ge kozen de heer Littoyen. Zaterdag had in de Roskam aan de Hooge Vuursche de Jaarlijksche Verga dering plaats van hoofden der scholen uit het district Amersfoort. Onder de aanwezigen merkten men op de afgetre den Schoolopziener Baron van Ittersum en K. W. van Gorkora. Een gulle en gezellige toon heerschten onder het 30 tal aanwezigen. Menige toast werd uit gebracht op het welzijn van Bar. vam Ittersum, die deze vergaderingen in het leven heeft geroepen. Ook onder den heer van Gorkom zullen deze bijeenkom sten jaarlijks blijven voortgaan. Hoogland, 6 Juli. De heer P. van 't Klooster, ruim dertig jaren lid en bijna evenlang wethouder van den gemeente raad alhier, gaf dezer dagen zijn wensch te kennen, wegens langdurige ongesteld heid als lid van den gemeenteraad te be danken. Met leedwezen ziet men hem uit deze vergadering treden, waarin hij zoo nuttig werkzaam was. 10 Juli. De hooioogst is in vol len gang, dagelijks passeeren eenige honderden vrachten den straatweg naar Amersfoort. Heden middag had die drukte voor een der deelnemers hoogst noodlottig kunnen worden. Toen hij zich n.l. met zijn volgeladen wagen juist bij de school bevond, werd het paard door 't gezicht van den molen schichtig en sloeg i»-volle vaart zijwaarts de steeg naast de school in. Daardoo"r kantelde de wa gen met hooi, omver, terwijl het paard met een gedeelte van den wagen op hol ging. Door toegeschoten hulp, werd men het spoedig weer meester, en als door een wonder, kwam de voerman met eenige onkosten en den schrik vrij. Soest, 4 Juli. De collecte ten behoeve van het fonds tot aanmoediging |en on dersteuning van de gewapende dienst in de Nederlanden heeft in deze gemeente opgebracht de som van f 31.98. Bnnsclioten. In den loop dezer week werd alhier eene baldadigheid gepleegd, die ons met afgrijzenj vervult. De zooge naamde Smeerweg is als weide verhuurd aan Bart Hooft, die ea eene koe laat grazen. Aan dien weg grenst een wei-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2