Gemengd Nieuws. Officiëele Publicatie. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Naar liet Dagblad verneemt, zal de minister van buitenl. zaken, jhr. Van der Does de Willebois, zich voor gerui- men tijd op reis begeven, en zal zijne portefeuille tijdelijk worden opgenomen door den minister van justitie, baron Du Tour van Bellinchave. De fruithandel op Engeland is dit jaar wederom zeer druk. Dagelijks wor den duizenden manden versche vruchten uit de verschillende Nederlandsche havens verzonden. Bij de uitgevers H. de Hoogh Co. te Amsterdam zal een nieuw Weekblad verschijnen, onder den naam van de Christen-Werkman. Voor zoover er aan leiding zal bestaan om zijne staatkun dige meening te doen uitkomen, verklaart de sChristen-werkman" zich beslist onder het anti-revolutionaire vaandel te scha ren, zich steeds plaatsende op de grond- slag der beginselen, beleden en beschreven f in de artikelen van tOns Program." De inhoud van dit blad zal bestaan uit populaire hoofdartikelen, beschouwingen aan de belangen van 's werkmans lot en leven gewijd, toelichting van feiten, die zich in den hedendaagschen strijd tus- schen kapitaal en arbeid voordoen, boeiende feuilletons, Zondagslectuur door geachte predikanten, enz. enz. De prijs per 3 maanden is slechts 47'/a. Heden is door de algemeene synode der Nederd. Herv. kerk tot kerkelijk hoogleeraar aan de universiteit te Gro ningen benoemd dr. J. Reitsma, predikant te Hoogezand. Zoowel te Amerongen als te Reenen, Leersum en Eist doet zich de behoefte aan regen sterk gevoelen. Vooral de tabak lijdt zeer veel, de plant schiet op maar het blad blijft klein. De boekweit ■7 die de voorgaande week door de nacht vorsten geen geringe schade bekwam, lijdt thans sterk door de hitte. De boomen bloeien wel maar zetten geen vrucht Een milde regen zoude veel goed doen. Bij het departement van marine be staat het voornemen om onder Nieuwen- dam een gebouw op te richten tot het bewaren van gevulde granaten voor het geschut der oorlogschepen. Eene vreeselijke gebeurtenis bracht Woensdag het dorp Terschelling in op schudding en verslagenheid. Bij het graven van een put voor een nieuw te bouwen loodsgebouw, geraakten twee flinke tim merlieden door eene zandstorting bedol ven. Met moeite werd een van hen, schijnbaar zonder letsel, opgegraven de tweede echter, B. Oorthuis, vader van een talrijk gezin, was zoo diep onder het zand bedolven, dat men slechts zijn lijk kon boven halen. Van 7 tot ruim 10 uur waren honderden arbeiders en burgers bezig met het wegruimen van het zand, mannen en vrouwen werkten tot laat in den nacht om de reeds aangevoerde steenen te verplaatsen. Ware het ongeluk een paar minuten vroeger geschied, dan was de ramp nog giooter geweest, want zoowel de adnnemer als de opzichter hadden pas het metselwerk onderzocht. De toestand van de weduwe met hare kleinen is verschrikkelijk. Twee leden van de Maastrichtsche wielrijdersclub, de heeren lluijsser en Du Moulin, hebben per rijwiel een uitstapje gemaakt van Maastricht naar Amsterdam. Met een plan van den af te leggen weg gewapend, vertrokken zij verleden Zon dagmorgen te half drie uren van daar en kwamen, na zich te Sittard, Susteren, Roermond en Weert opgehouden te heb ben, te half twee uren 's namiddags te Eindhoven, waar zij tot den volgenden morgen half zes bleven. Dinsdag kwamen zij, na achtereenvolgens de plaatsen St.- Oedenrode, 's-Bosch en Zalt-Bommel te hebben aangedaan, te 9 uren 's avonds te Utrecht. Deze stad verlieten zij in den namiddag van den volgenden dag, om des avonds te 7 uren te Amsterdam te arriveeren. Hun terugreis zal eveneens per rijwiel geschieden. Te Venetië zal eene bijeenkomst wor den gehouden tusschen koning Humbert van Italië met zijn eersten minister De- pretis en den Engelschen gezant Lumley, ter bespreking van de koloniale staat kunde, daar de Italiaansche regeering plan heeft eene tweede expeditie naar de Roode Zee te zenden. Tot opperbevelhebber van het Indische leger is benoemd, inplaats van Generaal Donald Stewart, die zijne benoeming als lid van den Raad van Indië heeft aan genomen, generaal Frederich Roberts, die in den jongsten Afghaanschen oorlog de Engelschen naar Kaboel bracht. Naar in Berlijn vrij algemeen wordt geloofd, gaat Sir Henry Drummond Wolff naar Konstantinopel en Egypte om Tewfik- pacha af te zetten en den ouden Ismaël weer op den troon te plaatsen. Te Lon den is door kolonisten uit Natal en an deren, die met deze kolonie in verbinding staan, eene groote meeting gehouden, waarin besloten werd, bij den minister van koloniën aan te dringen op de ves tiging van het Britsche gezag in Zoeloe- land. Als opvolger van den Mahdi is opge treden zijn neef Abdullah Selim, door wijlen Mohammed Achrned benoemd tot opperbevelhebber van het leger, dat bij Omdurman gekampeerd ligt. Jl. Dinsdag werd te La Basse Motte, woonplaats van generaal De Charette, het vijf-en-twintigste verjaringsfeest der oprichting van het regiment pauselijke zouaven gevierd. Onder de aanwezige waren oud-zouaven uit de meeste landen, (ook Holland was vertegenwoordigd) tot zelfs uit Canada. Leo XIII zond aan de oud-strijders voor het vaticaan, zijn her derlijken zegen. Daar de pauselijke nun tius te Parijs van Z. H. om zekere re denen bevel had gekregen niet te ver schijnen, werd de mis bediend door mgr. Sacré uit Antwerpen. Door den heer John Bright, en om zijn ouderdom en zijne der landen be wezen diensten zoo eerbiedwaardigen Engelschen afgevaardigde, werd, bij het feestmaal, dezer dagen den ex-onderkoning van Ierland, Lord Spencer, aangeboden, eene rede gehouden, waarin hij Parnell en zijne medestanders beschuldigd van vijandige gezindheid tegen de Britsche kroon en van sympathie voor de bedrij vers der agrarische moorden. Naar aan leiding dezer speech verzocht de heer Ballan, een der Iersche leden van het Lagerhuis, in de zitting van jl. Dinsdag dat op John Bright de censuur zou wor den toegepast. Het huis verklaarde even wel met 154 tegen 23 stemmen, dat het met redevoeringen buiten het Parlement niets te maken had. Bij een feestmaaltijd in Mansion-house hield lord Salisbury eene rede, waarin hij betoogde dat geen mogendheid meer naar vrede streefde dan Engeland. Zelfs verwachtte de Engelsche premier, dat Engeland en Rusland weldra als vrienden hand aan hand zouden gaan, omgeven door bondgenooten en elkaar wederkeerig hoogachtend. Eene dergelijke verklaring is nu ook door den Czaar afgelegd. Volgens de Morning Post heeft Alexander den En gelschen gezant Thornton laten weten, dat het behoud van den Europeeschen vrede niemand meer dan hem ter harte ging, terwijl hij een spoedige oplossing der Afghaansche grens-quaestie van groot gewicht achtte. Uit Spanje komen nog steeds treurige berichten. Te Madrid neemt de cholera sterk toe; in de laatste drie dagen werden 70 sterf gevallen aangegeven. Koning Alfonso heeft zijn voornemen te kennen gegeven, om, mocht de ziekte zich nog meer uit breiden, onverwijld naar Madrid terug te keeren. De deze week gehoudene gemeente raadszitting had voornamelijk ten doel de indiening der gemeente-rekening over 1884. Zooals deze door Burgem. en VVeth. werd voorgesteld komt men tot een batig slot van f 44.813.7s. Zij is nu in han den eener commissie van onderzoek be staande uit de heeren: Van Beek, Van Burgsteeden en Huet. Het voorstel van den heer M. W. Schel- tema Ez., in de vorige raadszitting reeds aangekondigd, en strekkende om aan B. en W. een nader onderzoek op te dragen, naar het al of niet wenschelijke der ver plaatsing van het politiebureau, naar het midden der stad, werd nu nader door den voorsteller toegelicht. Het kon even wel in de oogen zijner medeleden geen genade vinden, en werd met 9 tegen 3 stemmen verworpen. Ofschoon het voorstel van den heer Scheltema door geen der leden werd be streden (behalve dat het meerendeel te genstemde), gaf de Voorzitter van den Raad, den voorsteller zijne gevoeligheid te kennen over het zich mengen in de zaken van het dag. bestuur. Zijns inziens had de heer S., alvorens verder te gaan, het dag. bestuur eerst kunnen verzoeken tot een onderzoek in deze. Hoofdzakelijk om deze reden achtte hij het dan ook wenschelijk, dat het voorstel door den raad zou worden verworpen. Dat de meerderheid der raadsleden zijn gevoelen deelde bleek uit de stemming. Daar de Voorzitter eenige weken onze stad ver laat, nam hij meteen de gelegenheid te baat, om afscheid te nemen van de hee ren Herschel en Lagerweij, die beiden aan de beurt van aftreding, om hun hoo- gen leeftijd, zich niet herkiesbaar hadden gesteld. Onder dankbetuiging voor al het geen zij gedurende de reeks van jaren als raadslid in 't belang der gemeente hadden gedaan, beval hij ook verder in hun ambteloos leven, de behartiging dier belangen bij voortduring aan. De heer Herschel dankte den Voorzit ter voor zijn welwillende en waardeerende woorden, maar wenscht voor zich 't af scheid nog uit te stellen tot September a. s. tot welke tijd hij de zittingen van den Raad nog wilde bijwonen. Verder werden in deze vergadering nog vastgesteld eenige staten van onin bare posten in zake den hoofdelijken om slag en de hondenbelasting. Van de 10 leerlingen der H. B. School alhier, door wien aan het eind examen werd deelgenomen zijn geslaagd: C. E. Graswinckel, M. J. Lagerwey, H. H. E. Morren, A. B. Pies, R. J. Scherius, G. C. A. Valewink Het lijk van den milicien F., van het le regiment Veld-Artillerie, die de vorige week op zoo noodlottige wijze om kwam, is II. Zaterdag in 't dorp Vaassen met militaire eer begraven. De 5e batterij, waartoe hij behoorde, was geheel voltal lig daartoe uitgerukt. De lijkkist, door nationale vlaggen omgeven, was geplaatst op de affuit van hetzelfde stuk, waarmede hét ongeluk plaats had. Aan de groeve werden door den luit.-kolonel Doorman eenige treffende woorden gesproken. De luit.-kolonel C. L. Doorman, van het le regiment veld-artillerie, al hier, is aangewezen om op te treden als scheidsrechter bij de manoeuvres, die van 20 tot 26 Augustus e. k. in de pro vincie Drente zullen worden gehouden, waaraan tevens de 5e batterij veld-artil- lerie uit dit garnizoen zal deelnemen. Naar wij van goed ingelichte zijde vernemen, bestaat er plan, hier ter stede eene Btoomslacliterij op te richten. Maandag 17 Augustus, zal door de heeren: G. van der Burg, J. J. Bremer, A. Bast, G. S. Entingh, P. van den Hooff, E. J. van Ommen, W. Ruitenberg, E. J. van de Velde, I. B. Werner en G. Wij- nands eene collecte gehouden worden voor de vereeniging de Unie, eene school met den Bijbel. Als bewijs, dat het brood der Amersfoortsche stoom-broodfabriek veel vuldig gebruik wordt, kan dienen, dat de gezamenlijke [depothouders in de vorige week voor een bedrag van circa f 500. verkocht hebben. 319^ STAATSLOTERIJ. EERSTE KLASSE. Trekking van 29 en 30 Juli. (600 Loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beuit gevallen: Prys van 1000. No. 14373. Prijzen van f20. 218, 250, 282, 447, 476, 4915, 4946, 5673, 9165, 9168, 9203, 9211, 9264, 9265, 9313, 9324, 9328, 14323, 14335, 14375, 14424, 14441, 19604, 19613, 19632, 19639, 19695, 19704, 19733. Te zamen 30 prijzen. IHrceht. In de Biltsche Grift onder deze Gemeente werd heden morgen ge- vischt het lijkje van een meisje ongeveer 11 maanden oud. Tijdens de afwezigheid der Ouders was de'zorg voor de kleine opgedragen aan haren 12 jarigen broeder, aan wiens waakzaamheid zij echter schijnt te zijn ontsnapt en vervolgens naar den walkant te zijn gekropen, want loopen kon zij nog niet, althans kort na dat de knaap haar vermiste, zag hij het lijkje van zijn zusje in de Grift drijven. Rontfoort. Het water op den Hol- landschen IJsel is reeds gedurende een 14 dagen ongekend laag. Wordt dit gedeeltelijk veroorzaakt door de verbroken gemeenschap met den Vaartschen Rijn, aangezien de schutsluis aan den Doorslag wordt hersteld, gedeel telijk zijn de Polderbesturen hiervan de schuld, doordat zij, ten gerieve hunner ingelanden, en tengevolge der aanhou dende en groote droogte, IJsselwater inla ten. Zij denken daarbij waarschijnlijk: wie zoo dikwijls gaf, mag zeker ook wel eens nemen. Onze schippertjes zitten evenwel op die manier, zoowel in letter lijken als overdrachtelijken zin aan den grond. Bcnswonde. Woensdag zijn alhier twee prachtige stieren aangevoerd, door een commissie uit de hier bestaande afdeeling van het genootschap voor land bouw en kruidkunde in de provincie Utrecht, aangekocht te Purmerende, tot veredeling van de veestapel alhier. Leerstun. Er zal alhier een nieuwe verkiezing voor den gemeenteraad moe ten plaats hebben, wegens het bedanken van den heer W. Ravenhorst, die op 21 dezer gekozen is. Bunschoten. Dinsdag werd onze gemeente vereerd met een bezoek van den heer Commissaris des Konings in deze provincie, welke de gemeente Secre tarie en de Openbare School bezocht, en te Spakenburg eene nettentaanderij, ansjovischzouterij, en de scheepstimmer werf bezichtigde. Reeneu, 30 Juli. Met eenparige stem men heeft de Raad dezer gemeente het besluit tot aankoop eener stoombrand- spuit ingetrokken, daar na bespreking met deskundigen was gebleken, dat daar mede niet die resultaten zouden worden verkregen welke men meende te kunnen verwachten en aan de bediening steeds groote kosten verbonden zijn. Thans zal een gewone aanjager worden gekocht. Breukeleii. Voor ongeveer vier maan den werd de oude Vechtbrug (gesloopt, die thans door eene nieuwe is vervangen en weder bereden wordt. Wij vernemen dat deze brug door de gemeente weldra zal worden opengesteld voor het 'publiek verkeer. Bist. Woensdag II. is in korten tijd een huis ran K. Viegen te Vcenendaal, eene prooi der vlammen geworden. Alleen het huis was verzekerd, de inboedel niet. Geen werk. Een groot deel der vele werklieden, die jaarlijks uit Noordwolde en omstreken 'svoorjaars vertrekken, om in 't late najaar terug te keeren, is al weder te huis. Velen konden nergens meer werk vinden. Wanneer er wei k was voor tien, stonden er vaak 100 gereed en die dan nog werk kregen, konden maar een klein daggeld bedingen. Een slecht vooruitzicht dus voor den aanstaanden winter, want des zomers moet hier steeds overgespaard worden, opdat men in het koude jaargetijde iets te eten zal hebben. Een nieuw licht over eene leelijke zaak. Een Brusselsch dagblad verneemt, dat bij het onderzoek der zaak van Jeanne Lorette, merkwaardige bijzonder heden aan het licht zijn gekomen nopens den aard der betrekking, welke tusschen haar en den Japanschen zaakgelastigde heeft bestaan. Sakurada zou er slechts rnet moeite in geslaagd zijn, de betrek king met Jeanne aan te knoopen zijne huwelijksbeloften verlokten haar r.iet, en zelfs nadat in alle vormen een huwe lijksaanzoek bij hare ouders was gedaan, moesten nog invloedrijke vrienden, die hoog opgaven van de schitterende toe komst welke zij afwees, zich veel moeite geven om haar van hare weigering terug te brengen. Toen men hierin geslaagd was, vertoefde Sakurada gedurende zes maanden bijna voortdurend te Molenbeek, ter verschuiving van het huwelijk zich steeds beroepende op zijne verplichting om van het. Japansch gouvernement ver gunning te bekomen, voordat hij een huwelijk kon aangaan. Onder verwijzing naar de kosten en het vermoeiende van dat telkens heen en weer trekken naar Molenbeek, wist hij, volgens genoemd blad, Jeanne te overreden, zich in Den Haag te vestigen en haar over te halen in het hotel van het gezantschap haar intrek te nemen, totdat hare meubelen zouden zijn aangekomen. Daarop betrok zij eene woning in de Witte-de-Wit- straat, maar verwisselde deze spoedig met eene andere aan den Kanaalweg, zooals men meent te kunnen verzekeren, met het doel om daar zoo min mogelijk opgemerkt te kunnen worden. Ook door het onderzoek omtrent haar verblijf in het gezantschapshötel ingesteld, zouden stellige bewijzen zijn aan het licht ge komen, dat Jeanne op de verkregen trouwbelofte vast meende te kunnen rekenen. Een bedelaar-gemeenteraadslid. Aan het station van een stadje in Tirol, wordt de aandacht der reizigers door een grij zen bedelaar getroffen, die den voorbij gangers aalmoezen verzoekt. De oude man krijgt heel wat en hij mag het ook wel hebben, want hij is oud en gebrekkig en bedelt bovendien voor de stad, hetgeen hij echter niet vertelt. Hij was armlastig, maar het stedelijk bestuur had geen trek om hem te onder houden en wees hem een goed plekje aan, waar hij bedelen kon. Spoedig kwam dat bestuur te weten, dat de bedelarij veel meer opbracht dan men gedacht had en daarom nam de gemeenteraad het volgend besluit: Den ouden man werd het recht toege kend om levenslang aan het station te bedelen en men besloot, dat hij iederen Zondagmorgen ten huize van den burge meester een kop koffie zou krijgen. Daarentegen moet hij van de bijeen- gezamelde aalmoezen, jaarlijks vijf-en- dertig gulden aan de gemeente-kas uit- keeren. De bedelaar, die deze belasting sedert geruimen tijd voldoet, is de hoogst-aan- geslagene in de belasting der stad en heeft, bij de aanstaande gemeenteraads verkiezing, veel kans om tot lid van dat achtbaar lichaam te worden gekozen. Noodzakelijke inspectie. De invoering der »Heemskerkies", is in velerlei op zicht, niei zeer bevorderbaar aan de matigheid. In een onzer kleine steden was dezer dagen de schutterij aan het exerceeren. Af en toe absenteerde zich een der krijgers in het plansoentje en kwam dan een poosje later terug, maar niet zoo vast op de beenen dan voordat hij zich verwijderde. Toen het weer exerceeren was, liet de bevelhebber van den troep de man schappen inspecteeren, bij welke gele genheid in de meeste patroontasschen ïHeemskerkies" verborgen bleken te zijn. Dezer dagen is te Leicester in Enge land een poging gedaan om het teedere vraagstuk op te lossen of het geoorloofd is om gedurende de namiddaguren van den Zondag een gezonde lichaamsbewe ging te nemen. De leden van de cricket club aldaar hadden het plan beraamd om, in plaats van te gaan wandelen, zich met het balspel te verlustigen. Men rukte uit naar het cricket-veld en het spel nam een aanvang. De politie zag het spel rustig aan en de wettigheid derjhande- ling mocht derhalve als uitgemaakt wor den beschouwd. Men had echter de rekening opgemaakt buiten den waard, d. w. z. zonder dat men zich had vergewist van het ortho doxe deel der Leicestersche bevolking. Vervuld van puriteinsche gestrengheid waar het geldt de heiliging van den Zon dag, ijlde een bandelooze menigte, onder woest getier naar het cricket-veld, joeg de spelers uiteen en besliste in hoogste instantie dat op den eersten dag der week geen wuft vermaak mocht worden nage jaagd. Aan iiet graf van een groot man- Duizenden en nogmaals duizenden treu ren over den dood van een der edelste mannen onzer eeuw, den beminden Mozes Montefiore. Hoewel men wel dankbaar moet zijn dat zulk eene grootsche figuur den leeftijd van 100 jaren mocht berei ken, valt scheiden toch altijd hard en de dood kwam vrij onverwacht. Eene onoverwinnelijke zwakte had zich van den edelen man meester gemaakt, en deze sleepte hem binnen weinige dagen naar het graf. De Engelschen, van welken stand of rang ook. treuren en de bladen van alle richtingen zijn gevuld met beschouwin gen over het leven van den man, die zijn roem niet te danken heeft aan een schoone staatkundige loopbaan, of aan daden op het veld van eer, maar aan een leven dat gewijd was aan het wel zijn zijner medemenschen. Vooral de verdrukte Israëlieten in tal van landen werden door hem geholpen. Zijn werk zaamheid ging echter verder en hij stelde zich aan het hoofd eener menigte groote nijveiheidsondernemingen wier werkkring zich niet alleen bepaalde tot Engeland, maar die een schakel vormden tusschen dit rijk en de geheele overige weield. In de woonplaats van Montefiore te Ramsgate besloot men zoodra het doods bericht bekend werd, het stadhuis te bekleeden met rouwfloers. De BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT Gezien art. 219 der gemeentewet, Doen te weten, dat de REKENING van ontvangsten en uitgaven der ge meente over het jaar 1884, door hen aan den Gemeenteraad aangeboden, ge durende veertien dagen, te rekenen van heden, alle werkdagen van 's voormiddags 10 tot 1 uur des namiddags, op de plaatselijke secretarie voor eenieder ter iezing zal liggen, en dat men van voor zegde rekening afschrift kan bekomen, tegen betaling der kosten. Amersfoort, den 30. Juli 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris, W. L. SCHELTUS. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 25 Juli, Cornelis, z. van Wil lem Eibers en Hendrika Butselaar. 26 Juli, Arnoldina, d. van Hermanus Leonardus Hubertus Janssen ou Mina vau den Heuvel. Johauua, Jacoba, d. van Gerhard ltipha- gen en Jacoba Elisabeth Hulshoff. Klaasje, d. van Jan van der Linde en Lammigje Hof. 27 Juli, Elizabeth, d. van Abram Valkhoff en Maria Elizabeth van der Esch. 28 Juli, Jacobus Hondricus, z. van llen- dricus van den Hoeven en Johanna Theodora Slaap. Maria Geertruida, d. van Gerrit de Groot en Drika Kraandijk. 29 Juli, Hermanus Gijsbertus, z. van Jacobus Mari nas van Veen en Eminetje Kaljee. 30 Juli, Martha Jacoba, d. vau Johannes Grenzenburg en Maria Petronella Ouden- dorp. Ondertrouwd 27 Juli, David Gerardus Kröber en Johanna Wijnanda Schmiedeman. 30 Juli, Jan vau Ee en Engelina Water- voort. Gehuwd 29 Juli, Evert Hagebeuk en Johanna de Jeger. Lambertus Antonius van Manen en Johanna Theodora van der Veer. Willem Renes en Annetje Nijeboer. Theodoras van Ramselaar en Maria Sleking. Overleden: 23 Juli, Catharina Waan- ders, 2 m. Willem van Empeleu, 9 m. 25 Juli, Johannes van Brakel, 4 m..26 Juli, Johanna van den Bogaard, 43 j. echtg. van Cornelis van Naardeu. 27 Juli Chris tina Maria Louisa Jacobs, 7 m. 28 Juli, Johanna Hoedemaker, 57 j. ongeh. Een levenl. aang. k. m. g. van Jan Tommel en Regiua Johanna Jans. Buuscliotcn. Bevallen 24 Juli, Albertje de Graaf vrouw van Willem van de Groep, zoon. Overleden: 28 Juli, Trijntje Pijpers oud 9 maanden. Hoogland. Geboren 24 Juli, Iticbardus, zoon van Peter Kuijer en Maria Hilhorst. Overleden: 23 Juli, Joannes Smink oud 13 jaren. Lensden. Geboren: 28 Juli, Geertruida, dochter van Jan Bloemendal en van Johanna Alijda Koenen. 30 Juli, Cornelis, zoon van Cor nelis Wulet en van Antje Horst.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2