Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Den 11. dezer zal te Utrecht eene voorbereidende conferentie plaats hebben tusschen afgevaardigden der verschillende spoorwegmaatschappijen tot regeling van den aanstaanden winterdienst. Door de opening van de spoorlijn DordtGorinchem, zegt de N. R. Ct., zijn de reizigers die van ten Noorden van Arnhem gelegen stations met recht- streeksche biljetten naar Gouda of Rot terdam reizen, weer in den toestand ge bracht, dien men zich uit den tariefoorlog van liet jaar 1882 herinneren zal. De Rijnspoorwegmaatschappij, willende con- curreeren met den weg over Gorinchem, heeft van hare aandeelen in de recht- streeksche biljetten over Arnhem en over Utrecht Zwolle het prijsverschil afge trokken en daarop de ministeiieele goed keuring verkregen. Van hare zijde heft zij dan ook dezelfde vrachten, als over Gorinchem door den Staatsspoor bere kend worden. Maar deze laatste blijft aan hare stations de oude, hoogere, vrachten over ZwolleUtrecht en over Arnhem van de reizigers innen, niettegenstaande de Rijnspoor met minder tevreden is. Een dwaze toestand inderdaad, waarin de Rijnspoor thans als in'82 weer tracht tegemoet te komen, door aan de reizi gers, die van noordelijk Arnhem gelegen stations over hare lijn naar hier of naar Gouda reizen, bij aankomst het prijsver schil terug te geven. Te Weesp heelt men Woensdag met grooten luister het 25-jarig jubileum gevierd van den burgemeester aldaar. De jubelaris, die zich mag verheugen in de genegenheid der geheele burgerij, ont ving de warmste huldebetooningen van alle standen der maatschappij. De werk lieden van de Chocoladefabriek des hee- ren Van Houten brachten eene serenade. Het feest, dat des morgens aangevangen was, duurde tot den volgenden ochtend. De minister van oorlog heeft goedgevonden te bepalen, dat gedurende den a. s. winter bij een gedeelte der paarden van de regimenten ,veld-artille- rie, hetzelfde winterbeslag met puntjes in beproeving zal worden genomen, waarmede de proef bij de regimenten huzaren reeds heeft plaats gehad. Tot de vervaardiging en behandeling van dat beslag, zal in den loop der maanden Augustus en September van elk detachement bereden artillerie, een hoef smid aan de hoefsmidschool te Venloo gedetacheerd worden. De heer Herm. F. Bultman, te Haarlemmermeer, door eenige der af- deelingen der Hol!. Maatschappij van Landbouw voorgedragen tot voorzitter dier Maatschappij, heeft aan de voorzit ters der verschillende afdeelingen bericht gezonden dat hij»om velerlei redenen bezwaar zou moeten maken om de werk zaamheden aan het voorzitterschap ver bonden, bij de reeds op hem rustende te voegen.® Te Rotterdam zal eerstdaags een echtpaar het 65-jarig huwelijksfeest vie ren, de man op 85-, de vrouw op 86- jarigen leeftijd. Daar de oudjes te oud zijn om zeiven in hun levensonderhoud te voorzien en zij het niet zoover in de wereld gebracht hebben om van hunne renten te kunnen leven, hebben eenige goede bekenden lijsten in enkele koffie huizen neergelegd, waarop men kan inschrijven voor eene bijdrage tot vor ming van een fonds ten behoeve van het oude echtpaar. Zeer merkwaardige ontdekkingen op oudheidkundig gebied zijn gedaan in de omstreken van Roermond en Venloo. Nabij laatstgenoemde plaats vond de rit meester Ort bij twee oude boerenhofste den, door grachten omringd, aan hare buitenboorden de grondslagen van Ro- meinsche gebouwen. Te Maasniel bij de grenzen van het dorp Melick werd door denzelfden navorscher eene Romeinsche begraafplaats ontdekt, die gedeeltelijk werd ontgraven. Veel aardewerk, waaron der terra sigillata, en enkele bronzen, kwamen te voorschijn, ook een penning van Antoninus Pius, waaruit de waar schijnlijkheid wordt afgeleid, datditgraf- veld uit het midden der 2de eeuw dag- teekent. Voor de wielerwedstrijden, den 14 en 15 Augustus a. s. te Nijmegen te hou den, hebben zich tot nog toe laten in schrijven 75 mededingers, waarvan 2 Belgen, 1 Duitscher, 1 Engelschman en 72 Nederlanders. Aan de feestelijkheden vroeger vermeld, is nog toegevoegd een vuurwerk, te le veren door den heer Ruisch te Utrecht. De heer W. Gosler, uitgever te Haarlem, heeft het voornemen opgevat om bij genoegzame deelneming aldaar op te richten een liberaal provinciaal en stedelijk dagblad, onder den naam van De Haarlemmer. Het daarvoor benoo- digde kapitaal wenschthij bijeen te brengen in actiën van f500. De prijs zal worden gesteld op f7 per jaar. Uit Lonneker wordt aan de Zw. Ct. het volgende geschrevenDe treurige of liever kinderachtige tegenwerking, die de Geldersch-Overijselsche Locaalspoor- weg van de zijde der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen te Ilen- geloo bij de aansluiting heeft ondervon den, totdat op hooger last de justitie tusschenbeide moest treden, schijnt ook hier dergelijk tijdperk te moeten intre den bij den aanleg enz. van den spoor weg nabij Enschedé moet de Locaalspoor onder eene viaduct door van de Staats spoor; om den overtolligen grond weg te krijgen, tevens route voor de aan te leggen spoorbaan, zou men de rails on der die viaduct doorleggen, doch die werkzaamheden werden door de Staats spoor verhinderd, zoodat ook hier de noodige hulp van hoogerhand zal noodig zijn, om aan gelijke tegenwerking een einde te maken. De Doopsgezinde gemeente te West- zaan, houdt er een weeshuis op na, dat niet erg bevolkt is. Op dit oogenblik wor den er slechts twee personen verpleegd één wees en één bejaarde vrouw. Daar om hebben de diakenen dier gemeente aan de leden 't voorstel gedaan om 't weeshuis voorloopig te sluiten en den «vader en moeder" op pensioen te stellen. Met 30 tegen 20 stemmen is 't voorstel aangenomen. Naar aanleiding eener mededeeling van den gezant des Duitschen Rijks, wordt ter kennis gebracht van belang hebbenden, dat Duitsche onderdanen in Nederland verblijf houdende, zich voortaan ter verkrijging of tot het doen lega- liseeren van door hen benoodigde stuk ken, rechtstreeks en zonder van tusschen- personen gebruik te maken, zullen heb ben te wenden tot het ministerie van buitenlandsche zaken te Berlijn, zullende aan verzoeken door anderen uit hunnen naam gedaan geen gevolg worden gege ven. St.-Ct De Indische mail, per stoomschip Lombardy, wordt 11 Augustus a.s. te Amsterdam verwacht. De wijd vermaarde Hollandsche trouw ligt onder verdenking en hiermede zou men kunnen aannemen dat er geen trouw meer ter wereld is te vinden. Het Westland dat vroeger dagen een krachligen steun in Engeland als afne mer van den aardappel vond en daardoor winstgevende zaken deed, bedierf den handel door klein goed voor groot te geven, of zooveel aardappelenloof in de manden te stoppen, dat de Engelschman zich met de maat niet kon vereenigen. Het gevolg van deze handeling is gewor den, dat Engeland geen Westlandschen aardappel meer begeert, of liever, rnet Rijnsburg er bij, den Hollandsehen aard appel buitensluit, betgeen een zeer kwaad ding is voor de verbouwers. Eertijds stond de Hollandsche boter hoog aangeschrevengeheel Europa, Oost en West, verlangde Hollandsche boter. Het karretje liep op een zandweg en de boer bracht met kerstmisdage zijn huurpenningen met een even vergenoegd gezicht bij zijn landheer als deze op zijn beurt met een even vergenoegd gezicht ze in ontvangst nam. Maar het ging al te goed en daarom kon de hoedanigheid van de boter wel wat minder of er kon wel een stevige laag kunstboter in het vat. Zoo gezegd zoo gedaan. Toen kwa men de klachten bij de verhandelaars, die dat deden, weg ging de roem van de Hollandsche boter en de Deensche kreeg de voorkeur. Het was bekend dat Amerika nog het vorige jaar een grooten voorraad van Hollandschen haring had en dat het den handel bij gevolg niet meeliep. Nu komt het uit dat Amerika zelfs geen Holland sche haring meer belieft, omdat zij in slechte, geen pekelhoudende fusten wordt verzonden, ten gevolge waarvan de visch smakeloos geworden, beter gezegd, be dorven is. Amerika en andere plaatsen, het blijkt, deen het dus liever met een Schotschen haring die goed, dan met een Hollandschen, die slecht is. Nu weet men bij den grooten voorraad in Hol land geen middel om op te ruimen, ter wijl men gaandeweg ter haringvangst gaat om den voorraad te vermeerderen. En zoo gebeurt het dat men beproeft tegen fabelachtige prijzen den haring aan den man te brengen, die toch niet begeerd wordt, want «de menschen schijnen dit jaar niet flauw te wezen." »Wie in dit kostlijk zeebanket Voor 't eerst de grage tanden zet, De volle flesch ontkurkt, tot vreugd van zin en geest," Het Lied op »de nieuwe haring" kon men veilig afschaffen. (L. Ct.) De verklaringen van Lord Salisbury, in zake de Afghaansche quaestie, in 't Hoogerhuis afgelegd, hebben de Engel- sche bladen alles behalve bevredigd. De premier heeft trouwens niets nieuws ver teld, maar slechts herhaald wat reeds lang bekend was. Engeland heeft den Emir den Zuliicarpas beloofd en Rusland heeft daar genoegen mede genomen. Maar daar blijft het dan ook bij, en van de vele rpoeielijkheden daardoor ontstaan komt men het fijne niet te weten. Intus- schen gaan beide landen voort zich te wapenen. De Russische oorlogsvloot zal den geheelen winter niet worden ont wapend en te Helsingfors blijven. Van dit spelen met dergelijk gevaarlijk speel goed, konden nog wel eens ernstige on gelukken komen. Gisteren werd in het Hoogerhuis bij derde lezing de wet betreffende de six pence telegrammen aangenomen. De schadeloosstelling voor brand en plunde ring te Alexandria zal, op nader te be palen tijdstip, onder toezicht der consuls van de verschillende landen, aan de in woners worden uitbetaald. In de derde week van November a.s. zullen de alge- meene verkiezingen plaats hebben. De Pall Mall Gazette meent reden te heb ben om te gelooven, dat èn Gladstone èn sir Charles Dilke ditmaal niet herko zen zullen worden. De zittingen der Fransche Kamer van Afgevaardigden en van den Senaat zijn gisteren gesloten. Uit Egypte wordt gemeld, dat de on derhandelingen tusschen Engeland en koning Jan van Abyssinië betreffende het ontzet van Kassala goed vlotten. Twee legercorpsen Abyssiniërs zouden van ver schillende kanten oprukken terwijl Enge land met 800 en Italië met 1200 man den aanval zouden steunen. Te Marseille werden reeds 80 sterfge vallen aan cholera aangegeven en toch durft het bestuur der stad het heerschen der gevreesde ziekte ontkennen. In Spanje blijft de toestand treurig. In de maanden Juni en Juli werden ongeveer fr. 25.000.000 minder aan belastingen opgebracht, dan het vorige jaar. Heden Zaterdag 8 Aug. wordt het stof felijk overschot van Generaal Grant ter aarde besteld. President Cleveland en zijne ministers zullen de begrafenis bij wonen. Vóór het sluiten der kist werd aan een der vingers van het lijk een ring gestoken, een oud geschenk van Mevrouw Grant en door Grant gedragen, totdat de vinger daartoe te veel vermagerd was. Als antwoord der weduwe op den af scheidsbrief van haren echtgenoot, na zijn overlijden gevonden, is naast het lijk een enveloppe gelegd waarin geschreven staat«Vaarwel, tot dat wij elkaar in een betere wereld wederzien." Den ge heelen dag bulderen de kanonnen. Vijf compagnieën Virginische troepen, onder generaal Lee, nemen aan de begrafenis deel. In de Westminster abdij te Londen werd Woensdag eene indrukwekkende lijkdienst gehouden door een groot aantal hooggeplaatste Engelschen en Amerikanen bijgewoond. De dienst in de Remonslrantsche kerk wordt Zondag 9 Augustus waarge nomen door Ds. J. A. Beicrrnan, pre dikant te Leiden. In de Hervormde kerk zullen optreden in de vroegpreek ten 7 ure: Ds. Richard, pred. te Hoogland, en ten 10 ure Dr. T. van Gheel Gildemeester, pred. te 's-Hage. In de Luthersche kerk zal Ds. W. J. Manssen, pred. te Zaandam, de spreek beurt vervullen. In nde Tabaksplantwordt met lof melding gemaakt van de inzending van onzen stadgenoot den heer A. Her schel Bzn. op de Antwerpsche tentoon stelling. Wij lezen er ongeveer het vol gende «Zonder praal toont ons de heer A. Herschel Bz. van Amersfoort de diverse soorten: Sigaren-dekblad, dito omblad, dito-binnengoed, spindek, binnengoed van karotten en kerf. Voormelde firma is een beduidend inkooper, die allerhande soorten goed gesorteerd in voorraad heeft.« Officieus zijn ons reeds eenige bekro ningen van stadgenooten bekendwij zullen evenwel wachten tot de officiëele lijst in ons bezit is, alvorens dezelve mede te deelen. Z. M. de Koning passeerde Woens dagmorgen per Ooster spoor onze stad om een bezoek te brengen aan zijn slot te Soestdijk. H. M. de Koningin en het prinsesje maakten dien dag eene rijtoer naar Arnhem. De heer W. Fröger, brandmeester bij de groote spuit No. 2, is op zijn verzoek door Burg. en Weth. eervol van die betrekking ontheven. A.s. Dinsdag 11 Aug. des avonds te zeven uur, zal in de Sociëteit «Ami- citia® eene muziekuitvoering plaats heb ben, door het muziekcorps van het Park Tivoli te Utrecht, onder directie van den heer A. van Leeuwen. Utrecht. Gisterenmiddag had alhier een treurig onheil plaats. Terwijl na melijk een met paard bespannen wagen op den Catarijnesingel, nabij het Sterre- bosch alhier, een stoomtram passeerde, schrikte het paard, deed een sprong zij waarts en wierp door den schok den bestuurder en diens 12jarig zoontje, dat naast hem was gezeten, van den bok, waarbij beide verwond werden en on- middelijk naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. Vooral de knaap die met de machine in aanraking kwam werd ernstig aan het hoofd gekwetst en verkeert niet buiten gevaar. Bij het verrichten van eenige werk zaamheden aan een met jsalmoriiak ge- vulden ketel aan de gasfabriek alhier, bekwam een der werklieden, zekere K. vrij ernstige brandwonden aan armen en beenen, zoodat hij per brancard naar het ziekenhuis alhier moest worden vervoerd. Soest, 5 Aug. Bij de op heden plaats gehad hebbende opening van stembriefjes ter verkiezing (bij herstemming) van een lid voor den Gemeenteraad zijn uitge bracht op C. van Logtenstein Wz., 79 eu op H. A. Veenendaal 39 stemmen, zoodat eerstgenoemde als zoodanig is her kozen. Dc Bilt. Naar men verneemt zullen den 18. Aug. e.k. ter inkwartiering in deze gemeente aankomen: de 3e bat. van het 2e reg. Veld-artillerie, sterk 2 officieren, 47 onderofficieren en minderen, 40 paarden en 5 rijksvoertuigen; de 4e bat., sterk 3 officieren, 47 onderofficieren en minderen, 41 paarden en 5 rijksvoer tuigen en de staf der 2e afdeeling en 5e en 6e batterij, slerk 6 officieren, 99 onderofficieren en minderen, 85 paarden en 10 rijksvoertuigen, te zamen 11 offi cieren, 193 onderofficieren eri minderen, 166 paarden en 20 rijksvoertuigen. Vreeswijk. Ook in deze gemeente zal een vliegerwedstrijd worden gehouden. Aan de voorhaven bij de in aan bouw zijnde schutsluis alhier, ter hoogte van de jongste grondverzakking, heeft, volgens de dagbladen, weder eene nieuwe werking van den grond plaats gehad. Men vermoedt, dat het nog wel eeni- gen tijd zal duuren, eer de bodem aldaar volkomen in rust is. Doom. De straatverlichting alhier is merkbaar uitgebreid door den aankoop van een twaalftal nieuwe lantaarns. 6 Augustus. Ter voorziening in de vacature, in den Raad dezer gemeente, ontstaan door het bedanken van den heer D. van Vulpen, moet er eene herstem ming plaats hebben tusschen de heeren Ph. Jansen, die 18, en C. W. A. van Valkenburg, die 15 stemmen bekwam. Bunschoten. Aan het zeestrand on der deze gemeente is een zware eiken- balk aangespoeld; terwijl 2 dergelijke balken door visschers in zee zijn opge- vischt en alhier aangebracht; afkomstig van een vlot balken door den Zwolschen beurtman in zee verloren, en behoorende aan de Heeren Eindhoven Zoon te Zwolle. Rcuswoude. Bij den raad van State afdeeling voor de geschillen van bestuur, is o. a. ingekomen een koninklijk besluit, houdende beslissing op het beroep van J. G. Vlaanderen alhier, van eene uit spraak van Ged. Staten van Utrecht, in zake de nationale militie. Het besluit van Ged. Staten is gehandhaafd en het beroep ongegrond verklaard. Benkum, 4 Aug. Heden had bij de oprijlaan naar Oranje-Nassau'oord een ongeluk plaats met den tram. De heer V. werd, de tramlijn willende oversteken met een rijtuig, door den tram aangere den, blijkbaar omdat hij het bellen van den machinist niet had gehoord. De heer V. werd door den hevigen schok over den weg geslingerd, en werd ernstig gekwetst. Het paard bekwam geen letsel, maar sloeg op holhet rij tuig werd zwaar beschadigd. Ede. Alhier bestaat groote behoefte aan goede pompen. In den raad is mede gedeeld, dat geen enkele gemeentepomp voor brandpomp kan dienst doen. De Raad heeft nu beslotenden heer G. Riet berg, architect te Arnhem, op te dragen een voorstel te doen om de gemeente Ede van water te voorzien, zóó dat men ook in geval van brand op de benoodigde hoeveelheid kan rekenen. AVngciiiugen. Vrijdagavond jl. ge raakte het omstreeks 4-jarig kind van J. Meijer alhier onder een rijtuig. Het kind bekwam eenige lichte verwondingen aan hoofd en arm. Gedurende de maand Juli is, vol gens den regenmeter der Rijkslandbouw school, slechts 15 mM. regen gevallen, tegen 86'/j mM. in dezelfde maand van het vorige jaar. Langbroek. Sedert Donderdag is men begonnen met het inlaten van water door de inundatiesluis te Wijk bij Duur stede, om het water in die streken, dat door de aanhoudende droogte een te lagen stand had verkregen, weder op peil te brengen. Veenendaal. Woensdag brachten de leden der vereeniging Stoombrand- spuit van Utrecht, in open rijtuigen, met hunne vaandels een bezoek aan deze gemeente. Voorafgegaan door muziek werd in optocht te voet door het dorp getiokken. Dit bracht heel wat drukte te weeg. Op het maiktplein werden eenige muzieknummers ten beste gege ven. Vooral de jeugd was spoedig met onze joviale bezoekers zeer ingenomen, daar er nu en dan geld werd gestrooid en prijzen werden uitgereikt, aan hen die toonden het hardst te kunnen loopen. Indien men hier in dit, vooral den laal- sten tijd, maar al te stille dorp, eens wat meer van die Utreehtsche vroolijk- heid te zien kreeg, kwaad zou het waar lijk niet doen, want zeker drie vierde van een jaar zijn wij hier in den winter slaap, en in dezen komkommertijd zou zelfs uw berichtgever, die zich echter daartegen met alle macht verzet, met de meerderheid indutten. De eerste nieuwe rogge is op de markt van Maandag aangevoerd. Bij goede kwaliteit besteedde men f6 a 6,25 per 75 kilo. Geldersch-Yeeneudaal, 4 Augus tus. Zaterdag werd door eene wiek van den molen van mejuffrouw de wed. G. van Eden alhier, het 2jarig kindje van den heer F. van Burken zoo zeer getroffen, dat het voor dood werd weggedragen. Dank de dadelijk verleende hulp door dr. Berkhout, is de toestand van de kleine thans veel gunstiger. Dinsdag jongstleden had in de Neder- landsche afdeeling der tentoonstelling te Antwerpen het volgende voorval plaats: Reeds eenige malen had de heerHansma de vertegenwoordiger in het Paviljoen van den boekhandel, bespeurd, dat boe ken van kleine waarde ontvreemd wer den. Ofschoon altijd ter plaatse present, is het feitelijk onmogelijk zulke rooverijen geheel en al te belettenimmers terwijl de heer Hansma bezig is een of meer bezoekers te woord te staan, die bepaalde inlichtingen verlangen, kan een ander gemakkelijk zich met een klein boekwerk uit de voeten maken, te meer daar vele bezoekers met kosteloos uitgereikte druk werken, catalogi, enz. in de hand loopen. Dinsdag nu ontbrak een werk van meer aanbelang. Terstond besloot de heer Hansma een onderzoek in het werk te stellen, waarbij de Nederlandsche mi litairen, ter Tentoonstelling aanwezig, behulpzaam waren. En jawel, in de Machine-Galerij zat een jongmensch rus tig zijn hart op te {halen aan de geïllu streerde uitgave der gedichten van den Schoolmeester I Dat de jeugdige spitsboef spoedig ach ter slot en grendel gebracht werd, spreekt vanzelf. Hij kwam vaak de éta lage van den Boekhandel bezoeken en zal dus wel ook de vroegere ontvreem dingen op zijn rekening hebben. {N. v. d. Boekh.) Eine koe van H. J. te Noordwolde kreeg dezer dagen eensklaps eene on gesteldheid en langzamerhand vertoonde zich aan den hals een gezwel. Of hier het brandpunt der ziekte was, kon door den eigenaar moeilijk uitgemaakt worden. Pogingen werden aangewend om 't dier van zijn kwaal te genezen, doch alles hielp niets; de koe bleef aan de ziekte laboreeren en haar lijden werd alle dagen erger. Voedsel moest haar worden toe gediend, wijl zij niet meer bij machte was in het land te grazen. Zoo woekerde de ziekte eenige weken voort, waardoor het beest natuurlijk allengs meer en meer in kracht verloor. Eindelijk werd, door tusschenkomst van 't bestuur van 't vee fonds, waarbij de koe verzekerd was, d« Rijksveearts De Boer te Wolvega gecon sulteerd, welke na eenige werkzaamheid, uit de keel eenoude schoenzool te voorschijn haalde, tot groote bevreem ding der aanwezigen. De koe neemt na deze operatie in beterschap toe. Men doe met dit geval zijn voordeel! De marktprijzen in de Transvaalsche republiek verschillen nog al wat van die in ons land. Wij hebben voor ons liggen een marktbericht van Pretoria. Daarop staan genoteerd meel per mud f21,60, aardappelen per mud f5,70 tot 7,20, hoenders per stuk echter f0,60, eenden f0,90, kalkoenen f3,a f4.50, terwijl de eieren per dozijn met f 0,75 en f 0,90 betaald worden. De prijs der varkens varieert tusschen f6,en f 12,al naar de zwaarte. Vleesch en gevogelte schijnt er dus Diet duur te zijnvoor aardappelen, meel of eieren wordt ech ter meer gevraagd dan in ons land. De Duitsche vertaling der onthullingen van de Pall Mall Gazette, die bij een boekhandelaar te Neurenberg het licht zag, is door de politie in beslag genomen. Ter navolging. In Pruisen is bepaald, dat, als een spoorwegreiziger een retour biljet heeft genomen en niet tijdig heeft kunnen gebruik maken van het voor den terugkeer geldige kaartje, de spoorweg administratie hem zal terugbetalen het verschil tusschen het biljet enkele reis en het retourbiljet. Men acht het een eenvoudig beginsel van eerlijkheid, den reiziger niet twee maal te doen betalen en geen geld aan te nemen voor een reis die niet gedaan is. Dit beginsel verdient ongetwijfeld na volging, terwijl er tevens mede uitge maakt is, dat men geen retourbiljetten mag verkoopen, daar men ze nu natuur lijk kwijt kan raken bij den oorspronke- I ij ken af ge ver. Dezer dagen heeft de heer Voigtel, dombouwmeester te Keulen, zijn laatsten ploeg steenhouwers, werkzaam aan de hoofdkerk aldaar, teruggetrokken en ze

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2