F. J. T. KLEUREN, Bjj TABKRNAL Advertentiën. betrekking, No.l. Eene Huizinge, No. 2. Eene Huizinge, No. 3. Eene Huizinge, No. 4. Eene Huizinge, No. 5. Eene Huizinge No. 6. Eene Huizinge Officiëele Publicatie. Chemische Ververij ZIJDEN en WOLLEN STOFFEN. F. J. T. KLEUREN. Wordt gevraagd: WI1IIIK8 TER. SPOTPRIJZEN UITVERKOCHT: KACHELS, JQNGEUNG, Bekendmaking. Gebrs. SNEL, iVERKOOPEN: z Donderdag 13 Augustus Verfdag. a a in de Kerkstraat 372, worden, zoolang de voor raad strekt, voor en verder alle aanwezige artikelen. EL A. MENS. Amsterdam. anderen arbeid gegeven. Thans is het prachtige gebouw nagenoeg voltooid. Ten jare 1248 werd de eerste steen er van aelegd in 1885 waren 637 jaren sedert deze plechtigheid voorbijgegaan. Zoodra de mozaïekvloer in kerk en koor zullen zijn gelegd en de nieuwe deuren zijn in- gehangen, is het groote werk tot stand gebracht. Het eenige, 't welk dan over blijft, is het aanbrengen van sieraden, waarbij de beeldhouwer de grootste rol zal spelen. Onder de vele periodieke geschriften, die te Paiijs het licht zien. is een vak blad voor bedelaars zeker niet het minst belangrijke. Het met het oog op zijn bestemming uitstekend geredigeerde Jour nal des Mendiants verschijnt eenmaal 's weeks en bevat noch politiek noch letterkundig nieuws, doch is geheel aan de praktische belangen zijner lezers gewijd. De inhoud bestaat uit mededee- lingen van den volgenden aard ïMorgen middag wordt in de Madeleine de lijk dienst gevierd van een schatrijk heer" „Aanstaanden Woensdag te 1 uur een deftige trouwpartij in de Trinité-kerk" „Menvraagt een blindeman, die een weinig op de fluit kan spelen." „Voor een badplaats zoekt rnen een kreupele of een lamme met goede getuigschriften en die een kleinen borgtocht' kan stellen." - Deze laatste aanvraag is geen grap maar zeer ernstig gemeend. Aan de Fransche badplaatsen worden de gasten op alle mogelijke wijzen met zekere virtuositeit uitgekleed. Zij betalen hooge hotelprijzen en groote fooien, terwijl zij er voorts in de Casino's zeer aardige speelbanken vinden. De hotelhouders of de strandbe- zitters begrijpen echter, dat er nog wel wat geld overblijft voor aalmoezen, als er slechts bedelaars waien, en daar zij moeielijk zelf kunnen gaan, stellen zij er een paar aan die dit voor hen waarne men en die de opbrengst met hen deelen. Zulk een wordt door de laatste adver tentie bedoeld en het blijkt nu ook waar voor die borgtocht dienen moet. Ouderloos. Een net gekleed heer en dame, hebben zich dezer dagen tot ze kere vrouw F., te Bergen op Zoom ge wend, met verzoek om een jeugdig wicht voor hen op te voeden. Voorloopig gaven zij f40 voor aankoop van een wieg en zouden onmiddellijk terug komen om nadere voorwaarden te maken. De vrouw nam het aanbod aan, doch heeft sedert niets meer vernomen. Zij hebben hun zin. Van het kamp op de Drentsche en Friesche heide zal voor eerst wel niets komen. Het schijnt wel, dat de gronden onder Diever noodzakelijk zijn, om een goed terrein te verkrijgen, en daar niet allen aldaar genegen zijn hun grond in bruikleen af te staan is vooreerst van het plan afgezien. Voor velen is dit een teleurstelling, doch de Dieversche boertjes hebben hun zin. Een drijfjacht. Dinsdagavond werden de bewoners van eenige straten te Utrecht in rep en roer gebracht door een soort drijfjacht, die een paar pa trouilles en eenige politieagenten hielden op een viertal geniesoldaten, die het kamp bij Zeist den rug toegekeerd hadden om zich eenigen tijd in hun garnizoensplaats te gaan verpoozen. Dit laatste scheen minder te strooken met de inzichten van den Kamp-kom- mandant, die hun een patrouille nazond, welke het lustige viertal weldra had ingehaald, en toen de heeren het op een loopen zetten, een wedloop gingen hou den, die tot groot vermaak van de straat jeugd binnen Uti echts muren werd voort gezet, en weldra honderden toeschouwers lokte. Toen, na een tal van vernuftig uitge dachte zwenkingen, het eindelijk aan twee van het geniale viertal was mogen gelukken op geheimzinnige wijze te ver dwijnen, en deze, wel in hun nopjes, zich zeker zaten te verkneuteren over den poets die zij de patrouille gebakken had den, kwam een bemoeial de vervolgers te hulp, door hen het heesterbosch aan te wijzen, waar de heeren zich verscho len hadden. De beide anderen werden uit een kelder gehaald, en daarna, niet zonder moeite, en onder telkens afgebro ken redeneering en tal van kwinkslagen tegen de lieve dienstbodenwereld, naar elders geleid. Een dorps-antiquaar. Onder dit op schrift schrijft N. in het Domb. Badnieuws het volgende: In de dorpsstraat te Oostkapel staat het kleine huisje van den kleermaker en brievengaarder Abraham Zwemer. Deze, een ongehuwd man van middelbaren leeftijd, legt zich reeds sedert jaren toe op het verzamelen van oudheden, en heeft, door onvermoeiden ijver en soms niet zonder groote opofferingen, eene aan zienlijke collectie bijeengebracht; eene verzameling, die hij lief heeft en koes tert, en waaruit hij een eens verkregen voorwerp, om zoo te zeggen, voor geen wereldsgeld afstaat. In twee vrij ruime, keurig nette en zindelijke vertrekken, waar boerenkleedingstukken worden ge maakt en vermaakt, en briefkaarten en brieven worden geteld, gewogen en in gepakt, ziet men tusschen rekken en in kasten, eene aanmerkelijke hoeveelheid Japansch porselein en Delftsch aardewerk, waaronder fraaie stukken. Aan de wan den hangen schilderijen, teekeningen, prenten en oleographieën, die meeren- deels weinig of geen waarde bezitten. Merkwaardig is daaronder echter een tafeieeltje van steen, waarop in hautrelicf eene gekleurde afbeelding van het laat ste avondmaal, vermoedelijk afkomstig uit een der oude geestelijke gestichten in Walcheren. Drie kleine montres be vattende een aantal historiepenningen en binnen- en buitenlandsche munten en een vrij aanzienlijk getal, aan het strand te Domburg opgedolven oudheden, zooals sleutels, ringen, geëmailleerde hechten, mantelgespen, fibula's enz. waarbij een merkwaardig beeldje, ongeveer een halve palm lang en uit een soort van witte pijpaarde gevoimd, dat waarschijnlijk een afgod of heilige voorstelt, en zeker uit de eerste middeleeuwen afkomstig is. Daarbij behooren ook vele Angelsaksische en Frankische munten van zilver en goud uit de genoemde begraafplaats en enkele pas onlangs gevonden. Ook oude druk werken worden door de heer Zwemer verzameld, en hij bezit o. a. een net exemplaai vau den bekenden Antwerp- schen bijbel van 1538. Wie te Domburg verblijft, gaarne oud heden beschouwt, en kennis wil maken met een zelfgevormd liefhebber, die, na3r men zegt, ook wel eens een aardig vers dicht, kan bij den vriendelijken en welwillenden heer Zwemer een aange naam uurtje doorbrengen. Als men hier vroeger meer zulke belangstellende en ijverige verzamelaars had gevonden, zou den er zeker heel wat minder Zeeuwsche oudheden en kunstwerken verloren zijn gegaan, of onherstelbaar verwaarloosd. Een tpoortreln in zee gestort. De aannerneis van het spoorwegterrein te Enkhuizen hebben thans o. a. onderhan den, het leggen van het Zuiderhoofd van het spoorwegbassin. De rijsbeddings zijn aangebracht en men is bezig de specie er op aan te brengen, dat per spoor met kipkarren geschiedt. Met kruiwagens brengt men den grond slag aan, waarop vervolgens zoo spoedig men boven de waterlijn gekomen is, rails worden gelegd, waarlangs de treinen met specie komen aanrollen. Woensdagmid dag daalde weder een trein voor het eeist op een verlengstuk af. Maar de helling was blijkbaar wat groot, zoodat de rem van de locomotief niet in staat was om den trein voldoende tegen te houden. De achterste kar liep legen de rembalken, die op het spoor lagen, maar werd overwichtig en wipte in zee. Nu volgde ook no. 2 en de anderen met de locomotief kantelden, zoodat het geheele boeltje bij de krabben lag. Machinist en stoker wisten bijtijds zich te bergen zoodat er geen mensch bij verongelukte, maar eer men den boel weder gevischt en op de [rails gebracht heeft zal men er nog een karrewei aan hebben. NB. Donderdagmiddag 12 uur staat de locomotief weder op de rails. Men heeft haar uit de diepte opgeheschen met een groote bok, die men er over op- lichte. (Enkh. Crt.) Het is een iieele aardigheid, zegt het Advertentieblad der prov. Friesl., om in deze dagen van watergebrek eens een kijkje te nemen in den omtrek van de Woudpoort te Dokkuin. Gansche scharen waterdrageis en draagsters trekken de stad in en uit om water uit de Bonifa- ciusfontein te brengen of te halen. Hoe zouden onze zindelijk huismoeders den laatsten Maandag, waschdag, hebben kun nen doorkomen, indien de fontein niet met onbeperkte gulheid een stroom van meer dan 4000 emmers in hare wasch- kuipen en tonnen had overgestortToch blijft het verlangen naar regenwater groot, daar het fonteinwater langzamerhand iets aan frischheid begint te verliezen. Op reis naar Siberië. Dezer dagen werden 60 gevangenen, die tot dwang arbeid veroordeeld waren, door een de tachement Russische soldaten van Tashkent naar Tchinikent gebracht. Onderweg wierpen 45 gevangenen zich op hunne bewakers en poogden hen te ontwapenen. Twee der soldaten werden erg door dolksteken gewond. Ziende dat zij hunne bewakers niet konden meester worden, wilde de 45 gevangenen de vlucht nemen in het ge bergte nabij Taschkent. De soldaten ver volgden hen, fusileerden er 13 en staken er 7 door de bajonnet dood. Eenige der vluchtelingen gaven zich gevangen, doch anderen slaagden er in te ontsnappen. De troepen hebben er echter reeds 10 terug gevonden. Een lief vrouwtje. Door het kanton gerecht te 's-Hage werd Donderdag Maria Chiistina de Leeuw, voor de 120e maal wegens openbare dronkenschap ver oordeeld. Die is onverbeterlijk. De BURGEMEESTER van AMERS FOORT, Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat het door den pro vincialen Inspecteur van 's rijks directe belastingen enz. in Noord-Holland en Utrecht executoor verklaard kohier No. 1 van de personcelc belasting over het dienstjaar 1885/86 aan den Ontvan ger van 's rijks directe belastingen alhier is ter hand gesteld, aan wien ieder ver plicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruike lijke plaatsen aangeplakt te Amersfoort, den 8. Augustus 1885. De Burgemeester voornoemd, W. A. CROOCKEWIT, Weth., I" Br. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. Geboren 30 Juli, Gerardus Hendrikus Josephus, z. van Cornelis ltoodesteiu en Hendriea Alijda van Loevezijn. 31 Juli, Maria, d. van Izaak de Hulle en Wilhel- mina Diters. 2 Aug. Adriana, d. van Hendrika de Krnijff en Hendrijntje van Wagensveld. Maria Johanna Cecilia, d. van Jacobus Stork en Johanna Cecilia van Son. Geertruida Maria Barbara, d. van Hendrikus Korndewal en Alijda van der Veer. Evert, z. van Gerrit van de Bo- venkamp en Maria van Slooten. 3 Aug. Cornelis Wilhelmus, z. van Hendrikus Jo hannes Beelenkamp en Catharina Sophia Vos. Maria, d. van Jan Meijsser en Ilendrika Johanna Mater. Hendrika, d. van Jan Willem Maaterman en Wilhelmina de Wit. 5 Aug. Bcrnardina Hendrika, d. van Johannes de Groot eu Cornelia Johanna Boomhouwer. Geertruida llina, d van Gerrit de Ruiter en Geertruida Hermans. Willem, z. Wilhelm Brouwer en Geurtje Langelaar. Ondertrouwd 6 Aug. Antouie van Gel der en Margrietha van Wandelen. Getrouwd 5 Aug. Antonie van Bever en Hendrika Maria Boersse. Peter Wij- nands en Grietje van Someren. Gijsbert Vermeulen en Maria Kaal. Overleden: 30 Juli, Geertje Hooijer, 4 j. 1 Aug. Jacobus Ludovicus van Mierlo, 24 j. ongeh. 2 Aug. Hendrik de Ruiter, 3 m. Een levenl. aangeg. kd. vr. gesl. van Hen drikus Korndewal en Alijda van der Veer. 4 Aug. Hendrika Speekhoven, 71 j., wed. van Hendrik Kruijwagèn. 5 Aug. Alida Adriana Gijsberta van de Pavert, 17 d. Bunschoten. Geboren 6 Aug. z. van Harmen Ma- lestein en Hendrikje Heek. Hoogland. Geboren: 31 Juli, Maria, d. van Gerrit Smeink en Maria vau den Tweel. 4 Aug. Gijsberta, d. van Dirk van de Coterlet en Cornelia Horst. 5 Aug. Wouter, z. van Aart van de Vlasakker en Gezina Mark horst. Overleden 30 Juli, Willem van Beek, 67 j., echtg. van JaDuetje van de Wetering. 5 Aug. Heindje van de Zuidwind, 64 j., echtg. van Hendrik Blom. Dirk Penter- man, 73 j., echtg. van Hendrika van do Koedijk. IiCusdcn. Geboren 2 Aug. Cornelis, z. van Aart van Kolfsehooten en Rijkje Ravesloot. 5 Aug. Jannetje, d. van Gornelis Bartus ter Burg en Adriana de Wit. Overleden: 1 Aug. Cornelis Pothoven, 80 j., wedr. van Maria Schimmel. 2 Aug. Adrianus Pothoven, ruim 3 w. Soest. Geboren: 23 Juli, Hendrik, z. van Pieter Majoor en van Christina Daselaar. 25 Juli, Anna Hillegouda Margaretha d. van Albertus Peter van Stuijveuberg cn van Jo hanna Schuileuberg. 2 Aug. Gijsberta Maria, d. van Peter Kuijer en van Antje van Roomen. Evert, z. van Nicolaas van Slechteuhorst en van Rijkje Angcnis Ver kerk. 4 Aug. Hendrick, z. van Aart Tolboom en van Johanna Dijkman. 7 Aug. Johanua Aleida, d. van Jen van Dijk en van Aleida van Beek. Ondertrouwd: 24 Juli, Willem van den Bos, van Rijsenburg, en Gijsbertje van Beek, van Soest. Gehuwd: 1 Aug., Aart Westerveld, van Soest, en Maria Zegwaard, van Amsterdam. Overleden 24 Juli, een levenl. aangeg. kind v. h. mann. gesl. van Gerard van de Haar en van Hendrika Ettehoven. 25 Julij, Cornelius Schouten, weduwnaar van Aartje Roelze Gerritze Distelblom, gehuwd met Dirkje Blank, oud 78 j. 3 Aug. Willam Frcderik Helmers, wonende te Am sterdam, oud 16 j. Stoutcnburg. Overleden 6 Aug. Jan van den Bedem, 0 m. Woudenberg. Ondertrouwd 1 Aug. Gerrit Meerbeek, 24 j. en Evertje van Kampen, 20 j. Jan Dokema, wedr. van Heiltje Krijgsman, 36 j. en Johanna Hendrika Comijn, 35 j. MARKTBERICHTEN. Amersfoort, 7 Aug. Tarwe f 0,00 a f 0,00. Rogge f 5,70 a f 6,20. Boekweit f6,00 a f6,70. Appelen f 0.00 a f 0.00. Peren f 3.50a f 4.50. Aard appelen f 1,30 a f 2,per hectoliter. Hoendereieren f 3,50 a f 4,50 per 100 stuks. Boter f 1,10 a f 1,25 per Kilo. Kaas f 13,a 18,per 50 kilo. Biggen f 0.00 a f0.00; schrammen f 0.00 af 0.00 per stuk. Barneveld, 6 Aug. Rogge f5,90 a f6,20. Boekweit f5,50 a f6,—. Boter fl,00 a fl,28 per kilo. Eieren f3,a f 3.50 de 100 stuks.Aardappelen f2,00 a f3,00 per hectoliter. Biggen f6,00 a f 10,00. S •9 s s s V ut 4> til i 2 u V O tl O a VAN Deze zaak is op wetenschappelijk gebied en naar de eischen des tijds ingericht, voorzien van de nieuwste werktuigen en apparaten en worden alle verkleurde Zijden, Wollen en andere stoll'cn in den kortst mogelijken tijd tot concurcerende prijzen bewerkt, alsmede al wat op het gebied van Ververij betrekking heeft. Hieronder wordt begrepen Heeren en Dnmcs Kleedingstuk- ken, Static-, Bed- en Meubelgordijnen en Aiiieubleiiient- stoflen, Trijp, Finweel, Tafelkleeden, enz. Heeren Klcc- dingstiikkeii en Damesmantels worden zonder lostornen geverfd. Fluwelen Mantels, Zijden en B ollen Japonnen, alsmede Stnkgoedcren worden naar de nieuwste methode geverfd en opgemaakt, zoodat zij niet van nieuw te onder scheiden zijn. Hetzelfde is het geval met Zijden Dassen, Finten en Franjes. Tevens is aan dezelfde zaak eene Machinale Mo Ircerin rich ting verbonden en kunnen de goederen welke daarvoor bestemd zijn een prachtig aanzien bekomen. N.B. Bizonder wordt het publiek nogmaals opmerkzaam gemaakt op het verven van Zijden Japonnen, Ledlkantbeliaugsels, Statie-, Bed- en Meubelgordijnen, en verdere Ameublemcntstotfen, waai voor wij speciaal zijn ingericht. P.S. Voor het afverven zal bizonder gezorgd worden. HAVIK, F. 418. xn *3 O B 9 M ft B B B B m sü ft SS a a M «S S B a S3 M is s B 2 Amsterdam, 6 Aug. Tarwe op levering f 1.hooger, Nov. f 212. Noteering van de Commissie voor den Graanhandel. Rogge op levering lager, October f143, 142, 141. Maart f 153 152, 151. Noteering van Mcnne Thole. Kool zaad, Raap- en Lijnolie zonder handel. Petroleum onveranderd. voor des Vrijdags of Zaterdags namiddags een Persoonlijke aanbiedingen worden ver zocht bij den Uitgever van deze Courant en In een net burger huisgezin bestaat gelegenheid tot plaatsing van een die een der scholen bezoekt. Adres: on der Lett. Z., aan het Burean dezer Cou rant. /y, /fly Een BEHUWD MAX, zonder kinderen P. G., 4'3 j. oud, een Indisch pensioen genietende van f 169 'siaars, zoekt eene welke ook, om in het onderhoud van hem en zijne vrouw te kunnen voorzien. Brieven worden verzocht onder letter J aan het Bureau dezer Courant. 2t>- Door het plotseling (per telegram) ont slag nemen, zonder de minste voorafge gane onaangenaamheid, van mijn gewezen bediende JOH. OOSTERBAAN, is de on- dergeteekende genoodzaakt geweest zijn atelier alhier eenige weken te sluiten. Het is hem echter gelukt een bekwame en eerlijke bediende te engageeren, zoo dat van beden af bet aielier we der geopend is. Voorloopig zullen er alleen Zondags en Maandags opnamen plaats hebben. Hoogachtend, UEd. dw. Dienaar. TRADE At ARK van Verkrijgbaar te Amers- foort bij Mej. de Wed. A. CLEMENS, in Manufacturen, te Baarn bij J. v. VELZE en te Apeldoorn bij E. E. v. d. BELD, Dorpstraat. Probeer S. v. P. de SOUCHON THEE No. 3 a f 1.25 per kilo. De Notaris Mr. J. M. RICHELLE te Amersfoort, is voornemens om op Zater dag, den 22. Augustus 1885, des .avonds te 7'/2 uur, in Wiet Valkje" aldaar, in het openbaar te Binnen Amersfoort. ERVE en GROND daarachter, in de St. Janstraat, Wijk C. No. 111. Het benedengedeelte verhuurd aan de Wed. BLEEKENDAAL voor fl,60 per week. ERVE en GROND, met GEBOUWTJE daarachter, in de Muurhuizen, Wijk F No. 540. Verhuurd aan VAN DEVENTER en OVERIIORST voor f 1,35 per week. ERVE en daaronder liggende KELDER WONING, met GROND daarachter en UITGANG naar het Zandt, naast perceel 2, Wijk F Nos. 541 en 542. Verhuurd aan OVERHORST en ARON- SON voor f 1,45 per week. Nos. 2 en 3 afzonderlijk en in massa. ERVE en GROND, in de Groote Haag, Wijk A No. 164. Verhuurd aan HAGEBEUK voor f 0,60 per week. en ERVE, naast perceel 4, Wijk A No. 165. Verhuurd aan VAN DEN HOORN voor f 0,40 per week. en ERVE, naast perceel 5, Wijk A No. 160. Verhuurd aan GOUW voor f 0,40 per week. Nos. 5 en 6 afzonderlijk en in massa en daarna met No. 4 in éénc massa. Aanvaarding der peiceelen dadelijk. Betaaldag der kooppenningen den 22, November 1885.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 3