BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. dadigbeden en straatschenderijen dooi' betaalde of onbetaalde handlangers der politie bedreven of uitgelokt zijn, smet het doel om dat op rekening der sociaal democraten te stellen of hen daardoor verdacht te maken." Er wordt geen zweem van bewijs voor die belachelijke aantijging gegeven. Als de sociaal-demo craten het (terecht) zoo kwalijk nemen, dat men hen van het inwerpen van glas ruiten verdenkt, dan moeten zij ook zulke onzinnige beschuldigingen niet tegen de politie inbrengen. Het schijnt dat het blaadje Recht voor Allen voortaan slechts overdag langs de straat zal worden gevent en dat de col porteurs daarbij alleen den naam en den prijs zullen vermelden. De toegang tot de begraafplaats der gereformeerden te Hoorn bedraagt des Zondags tien cent, voor kinderen half geld. De entrees komen ten voor- deele van de doodgravers. EnkhCt.) De gewone audiëntie van den Com missaris des Konings in deze provincie zal op Zaterdag 29 dezer, des middags te 12 uur aanvangen. De drie hoeren, die in eene giek van Rotterdam naar Muiden en vervol gens naar eenige plaatsen aan de Zui derzee roeiden en vervolgens eenige plaatsen in Friesland bezochten, kwamen Donderdag met hun rank vaartuigje van Genemuiden te Zwolle aan. Na de stad bezichtigd te hebben zullen zij naar Amsterdam vertrekken, om van daar binnendoor naar Rotterdam terug te keeren. Donderdagnamiddag 6Vt uur had te Maastricht op de Vrijthof bij de hoofd wacht, terwijl een arbeider werkzaam was aan een der kolossale lantaarns die daar staan, een gasontploffing plaatshet zware gevaarte is letterlijk uit elkander geslagen, zonder dat de werkman, noch iemand anders letsel heeft bekomen. In de IJselstreken is de opbrengst der pruitneboomen zoo groot, dat de prijzen zeer achteruitgaan. De opkoopers moesten reeds hun waar met schade van de hand doen. Groote verzendingen heb ben naar Amsterdam plaats. Bij de Dinsdag te's-Hage gespeelde match tusschen Cricket-Spelers uil Noord en Zuid-Holland, won de laatste provincie met eene meerderheid van 19 punten. De Noord-Hollandsche speleis waren ge kozen uit de Haarlemsche, Amslerdam- sche en Hilversumsche clubs, terwijl voor Zuid-Holland, met uitzondering van een Delftenaar, uitsluitend Hagenaars optra den. In de Nijeveensche buitenlanden heeft men Maandag eene gewichtige ont dekking gedaan. Bij het graven van een sloot stootte men op een hard voorwerp, dat bij nader onderzoek bleek te zijn een nog vrij gave uitgeholde eikeboom, lang C M., breed '1 M. en diep ruim 'A M., die voor tal van eeuwen als vaartuig of kano is gebruikt. Door de verstandige zorg van het gemeentebestuur is het ge lukt den boom onbeschadigd uit de diepte te voorschijn te halen en is aan bekende oudheidkundigen van deze belangrijke vondst kennis gegeven, die zeker eene plaats in een museum van oudheden waardig is. Het Hoofdbestuur van het Neder landsch Bond ter verkrijgyig van Alge meen Kies- en Stemrecht, heeft in de vorige week een verzoek ingediend aan B. en W. te 's-Hage, tot het houden van een optocht met vaandels en muziek, op Zondag 20 September des morgens te 11 uren. Dit verzoek is van de hand gewezen, op grond, dat op dat uur godsdienstoefe ningen plaats hebben. Thans is eene tweede verzoek ingediend, ten einde om 12 uren den optocht te houden. Een paar schuitenvoerders kiegen Dinsdag op den Amstel te Amsterdam twist, met 't gevolg, dat de een in zijne radeloosheid te water sprong. Hij werd echter gered en daarna op een borrel getrakteerd. Maar toen hij de herberg uitkwam, sprong hij opnieuw in den Amstel. Was 't om een tweeden borrel" Misschien wel, maar dien kreeg hij niet, wel een puk slaag na zijn redding. De minister van waterstaat, handel en nijverheid brengt, ingevolge het be paalde bij art. 21 der wet van 25 Mei 1880 Staatsblad N°. 80), ter algemeene kennis, dat gedurende de maand Juli 1885 zijn ingelegd en terugbetaald de volgende bedragen Bedrag der inlagenf 464,920,79 j> ^terugbetalingen,, 272,863.15 Alzoo meer ingelegd dan terugbetaaldf 192,057.64 Aan het einde der maand Juni was ten name der verschillende inleggers in geschreven 5,419,112.40!/) zoodatdesom derinlagen op 31 Juli 1885 bedroeg, f5, Oil,170.04'A In den loop den maand Juli zijn 2359 nieuwe spaarboekjes uitgegeven786 boekjes zijn geheel afbetaald, zoodat er aan het einde der maand 104,031 in omloop waren. In Amsterdam is alles weder rustig Het gebeurde in de laatste dagen schijnt volstrekt niet in den geest der bewoners van den Jordaan te vallen, daar door hen eenige malen aanbieding werd ge daan om de politie krachtdadig te helpen. Donderdag nog toen den heer J. C. Steen bergen, de commissaris van politie dier sectie, een wandeling door de hem toe vertrouwde wijken deed, snelde men uit straten, stegen en gangen toe om zich op nieuw ter zijner beschikking te stellen. Het antwoord door Duitschland op Spanje's heftige en hartstochtelijke pro testen gegeven, luidt zeer laconiek, dat de Duitsche regeering bereid is, Spanje's aanspraken aan een nauwkeurig onder zoek te onderwerpen. Ofschoon dit ant woord in hoffelijke en welwillende be woordingen is gesteld, is men over den inhoud, zooals allicht te begrijpen valt, niet zeer gesticht en alles behalve daar mede ingenomen. De Liberal acht het zelfs beleedigend voor Spanje, de beslis sing van het geschil aan een scheids rechter over te laten, daar de Carolina- eilanden den Spanjaarden behooren en nimmer door hen zullen worden afge staan. Dat ieder het evenwel niet met deze beschouwing eens is, blijkt uit het antwoord door een vakgeleerde aan de Köln. Zeit. gegeven, luidende als volgt: »Na alle gegevens, welke mij ten dienste stonden, te hebben geraadpleegd, moet ik de vraag of de geografische wetenschap in Spanje de Carolina-eilan- den steeds als een deel der Spaansche bezittingen heeft behandeld, zonder cenig voorbehoud ontkennend beantwoorden." Wanneer de quaestie toch door een scheidsrechter zal moeten worden opge lost, hetgeen wel niet te denken is, daar Duitschland geneigd schijnt toe te geven, dan zal waarschijnlijk Koningin Victoria daartoe worden aangezocht. De Afghaansche grensquaestie schijnt hare oplossing nabij. Rusland heeft n.l. een nieuwe grenslijn voorgesteld welke is vooreerst nog niet met zekerheid te zeggen, daar de Britsche regeering het noodig achtte, alvorens een en ander publiek te maken, Lord Dufferin, den on derkoning van Indië en den grenscommis- saris, majoor Ridgway daarmede in ken nis te stellen. Sir Drummond Wolff heeft nog geen gehoor kunnen krijgen bij den Sultan. De audiëntie werd tot de volgende week uitgesteld. Waarschijnlijk zal de heer Drummond Wolff'nu zijne voorstellen schrittelijk indienen. De Arabieren heb ben zich intusschen over de geheele pro vincie Dongola verspreid, zelfs werden hunne voorloopers in de nabijheid van Ilannek gezien. Generaal Warren, die in Bechuanaland de orde moet herstellen, is door den minister van Koloniën teruggeroepen. Het lot van Bechuanaland en van Zoeloe- land is nog steeds onbeslist. De correspondent van het Handelsblad schrijft over de bijeenkomst des Keizers te Krimsier het volgende: Kremsier, 24 Aug. (Part. Corr.) Zooeven telegrafeerde ik, dat de in tocht van den Keizer van Oostenrijk met de Keizerin en den Kroonprins te drie uur heeft plaats gehad. Moeielijk kan zeggen, dat alles geheel naar het pro gramma is gebeurd, want een eigenlijk feestprogramma ontbreekt en zoo onge veer niemand weet, juist wat men te zien zal krijgen. Intusschen was de aankomst der kei zerlijke familie tegen d-rie uren aange kondigd en op klokslag werd zij door den stadhouder van Moravië, den burge meester van Kremtier en andere autori teiten aan het station ontvangen, bij welke gelegenheid de burgemeester eene toespraak hield in het Duitsch met één Czechischen volzin aan het slot. Over die toespraak is heel wat te doen geweest: Kremsier is oorspronkelijk wel een Duit sche stad, maar door den invloed van den aarts-bisschop vooral, is zij grooten- deels geslaviseerd en nu werd niet alleen door vele Kremsierers, maar ook door het bestuur eener naburige gemeente uitdrukkelijk verlangd, dat de kiezers niets dan Czechisch zouden hooren; de burgemeester had echter zijne toespraak al klaar, zij was al door den opper-ce- remoniemeester goedgekeurd en er viel dus niet veel aan te veranderen. Ik moet overigens erkennen, dat op de tribune, van waar ik den intocht heb gezien, niets anders dan het Czechische ïslava* (ons hoera) werd geroepen. Zulke tribunes zijn er drie; het gemeentebe stuur liet wel aan particulieren over om ze te houwen, maar behield zich het uitreiken der plaatsbiljetten voor, een maatregel blijkbaar genomen voor de veiligheid van den Czaar; voor de pers waren plaatsen op de eerste rij gereser veerd. De beide obelisken aan den sta tionsweg opgericht door het bestuur van twee districten voldeden heden nog rneer dan gisteren, omdat aan de zinnebeelden van den landbouw, in den vorm van allerlei gereedschappen, nu ook levende exemplaren van den landbouwenden stand in de gedaante van jonge Hannakkische boeren en boerinnen waren toegevoegd. De eer van den dag komt trouwens aan de Hannakken toe. Waarschijnlijk hooren de meeste lezers den naam van dien volksstam voor het eerst: het zijn de bewoners der Hanna, de vruchtbare streek tusschen het riviertje van den zelfden naam en de March, de grensrivier van Oostenrijk en Hongarije, waaraan Kremsier ligt, de korenschuur van Mo ravië. Die bewoners beschouwen zich als de lijnrechte afstammelingen van den slavischen stam, die oorspronkelijk Mo ravië bevolkte. Feitelijk onderscheiden zij zich door een eigen dialect, door afzon derlijke kleederdracht en zeden, door gastvrijheid en arbeidzaamheid, waardoor zij zich dan ook in eene bijzondere wel vaart mogen verheugenverder zijn zij trotsch op hun afkomst, vermengen zich niet met anderen en houden hartstoch telijk veel van paarden, zoodat bij hen een fraai gebouw sterk ras wordt vooit- geteeld, en ook van muziek en dans. Er was ruimschoots gelegenheid om zich van enkele dier eigenschappen te overtuigen: op het voetstuk toch der bovengenoemde obelisken stonden en zaten zooals ik zei, groepen van jeug dige Hannakken. Buitendien waren een honderdvijftig jonge meisjes in een tri bune opgesteld, en |oen de keizerlijke stoet in liet slot was aangekomen defi leerden daar een duizendtal Hannakken te paard, elke baanderij met eigen vaan dels en muziek, terwijl op eenige wagens, door vier- en zesspannen getrokken, een dubbele Hannaksche bruilott werd opge voerd. De Zondagsche kleêren van die men- schen zijn werkelijk schilderachtig en doen aan de bruiloft van Kloris en Roosje den ken: de mannen dragen bruine broeken en groene buizen, of wit en blauw, ook wel witte buizen op Hongaarsche wijze los op de schouders gehangen, rijlaarzen, sommigen een hoofdbedekking als dè Spaansche stierenvechters, enkelen (en dat staat leelijk) dragen een witten vrou wenrok, zooals in vroeger tijd de Am- sterdamsche schipper, die een schuit met wasschen voortboomde. De vrouwen en meisjes hebben zeer wijde, vrij lange rokken, die in vroeger tijd korter moe ten zijn geweest, meest van zijde of satijn, met een boezelaar, zoo breed dat het meer een overrok gelijkt, een keurslijfje en bloote armen: de kleuren der stoffen zijn evenals bij de mannen, zoo zacht en fijn, de versieringen in borduursels en gouddraad daarmee zoo in harmonie, dat ik geene betere vergelijking weet dan met de sierlijke kleeding der Chin»°- J. ,,D .«aartot. sche dames van stand; alleen bedekking, als die niet, zoo- migen, uit een groenen krrde secretarie is met het andeie in te{j.we ^a§en meestal ziet men een rooden ho.,iuuoel of een eigenaardigen hoed, uit roodt11 linten gemaakt en in vorm het meest gelijkende op een Perzische muts of een toovenaarshoed. Van achteren hangen die banden af, en van voren draagt men kunstbloemen met klatergoud. Eigenlijk moeten al die linten in de haren zijn gevlochten, maar dit is wat pijnlijk, en daarom legt men ze meestal over een vorm van ijzerdraad. Het was jammer dat de keizerlijke familie zoo snel voorbijreed, en de saam- gestroomde menigte nminzaam" groeten de, weinig gelegenheid had hare opmerk zaamheid te wijden aan al dat schoons en aan de triomfpoort, naar de Romein- sche van Maximus Severus gemaakt en eerst gereed een paar minuten voor den intocht. De reeks hofrijtuigen was lang en nauwelijks waren de laatsten als gewoolijk bij zulke gelegenheden, be zet door kameniers en lakeien met hand bagage voorbij, of het gold langs een omweg de slotpoort te bereiken om het défilé bij te wonen. Aan het station had den eenige jonge dames in het zwart, met gele, of in het wit, met roode sjer pen, de lands- en stadskleuren dragende de keizerin een bloemruiker gegeven, die later door de in Amsterdam welbekende jonkvrouw von Majlath gedragen werd, en aan den ingang van het slot waren de schoolmeisjes geschaard, allen in het wit. Tot dusver had het weder zich goed gehouden, maar juist toen de beide jonge echtparen (werkelijk trouwen zij heden) op hun wagen voorbijreden, viel een slagregen neer, die lang genoeg duurde om de reusachtige bruiloftskoek, die op een anderen wagen door vier oude juffers werd bewaakt, te doorweken. De Han nakkische ruiters maakten op hun flinke paarden een uitmuntende figuur en hunne muziekkapellen speelden bijzonder goed, meest eigenaardige nationale melodieën. 25 Augustus. Gisterenavond was de stad geïllumi neerd, niet met de bekende vetglaasjes, maar, waarschijnlijk bij gebrek daaraan, met kaarsen achter de vensters, wat veel deftiger staat. Een paar zangverenigin gen, door tallooze fakkels verlicht, brach ten voor het slot eene serenade, en een en ander maakte natuurlijk de stad zeer levendig. Straks komt de Czaar, het juiste uur is niet bekend: het schijnt dat men dit opzettelijk geheim houdt om niet te veel volk op de been te brengen; hij zal echter niet door de stad rijden en zich door het park naar het slot begeven. Ik hoop gelukkig genoeg te zijn hein te zien, en er ook in te slagen een toegangskaart te krijgen voor de gala-tooneelvoorstelling heden avond op het slot te geven, Begunstigd door goed weder, had j I. Donderdag en Vrijdag de aangekon digde feestviering plaats der Amersfoort- sche Weerbaarheidsvereeniging lEen- dracht maakt macht«. Bij de op Donderdag gehouden corps wedstrijd tusschen de Amersfoortsche d.d. Schutterij, de Weerbaarheidsvereeniging en het escadron Ordonnancen, behaalde de Weerbaarheidsvereeniging de le prijs met 203 punten (verguld zilvereu medaille) terwijl de Schutterij met 194 punten de 2e prijs behaalde (zilveren medaille). De Ordonnancen behaalden in dezen wedstrijd 174 punten. Beide prijzen waren uitge loofd door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente. De prijs, uitgeloofd door den Burgemeester, voor hem die in den corpswedstrijd het hoogste aantal punten bekwam, werd met 44 punten behaald door den heer J. A. Schoterman (olie- en azijnstel met zilver gemonteerd). Bij den wedstrijd voor revolver op de militaire baan, werd de le prijs (een gouden horlogeketting benevens een col lectie prachtwerken) behaald door den Adjudant-onderofficier der Veld-Artillerie Van Rhee met 18 punten, de 2e prijs (een bierglas met zilver gemonteerd) door den wachtm. Bloemscheer met 17 punten. De uitslag van den wedstrijd op de per- neele baan was als volgt: le prijs (een stel wijnkaraflën met zilver gemonteerd) de heer H. C. van Dam, kapt. der d.d. Schutterij met 52 punten2e prijs (zil veren horloge met ketting) W. Muijs met 48 punten3e prijs (inktstcl met cuivre polis) J. K. van Wijland, Serg.-Maj. der d.d. Schutterij eveneens met 48 punten; 4e prijs (sigarenstel met zilver) de heer J. A. Schoterman met 48 punten5e prijs (aneroïd-barometer) Adj.-onderofficier Van Rhee met 47 punten6e prijs (een reis- necessaire) de heer Donker met 46 punten; 7e prijs (twee karaffenj A. Vonk met 43 punten; 8e prijs (twee bloem potten) de heer G. J. Schoterman met 43 punten; 9e prijs (een leesstoel) de heer Van Gelder de Neufville met 43 punten10e prijs (een sigarenkast) de heer R. de Haas met 42 punten; 11e prijs (een kist sigaren) de WelEd. Gestr. lieer A. M. Tromp van Holst, Majoor, kommandant der d.d. Schutterij met 41 punten; 12e prijs (een mand wijn) den WelEd. Gestr. heer Peters luitenant van het le regement Hussaren met 41 punten 13e prijs (een revolver) G. Muijs met 41 «^^^4e prijs (een couriertasch) de I' ^^^^®ftrateur Busquet met 39 pun- prijs (een klok) G. van Haselen ,j punten; 16e prijs (een cognacstel) Muijs met 39 punten; 17e prijs(12 stadsgezichten) W. Vonk met 38 punten. Bovenstaande prijzen waren gedeelte lijk door de feestvierende vereeniging aangekocht, gedeeltelijk uitgeloofd door verschillende ingezetenen. Op de vrije baan werd de le prijs (een étui met 12 zilveren lepels) behaald door den Adj.-ondeiofficier Van Rhee met 49 punten; de 2e prijs (Berlin zil veren bouilloir) door den korporaal der Schutterij J. W. van Achterbergh met 49 punten; de 3e prijs (thermometer) door kaptein H. C. van Dam. Op de vrije baan voor revolver be haalde de Weled. Gestr. heer Peters luitenant le reg. hussaren de le prijs (een cognacstel) met 18 punten; 2e prijs (gouden potlood) de heer J. A. Schoter man met 16 punten3e prijs (een paar gouden manchetknoopen) den heer Van Gelder de Neufville met 14 punten. Bij den wedstrijd op de vrije baan voor Flobert werd de le prijs (een sigarenkist) behaald door D. H. Pieck, sergt. der Schutterij met 12 punten2e prijs (een bierpot) door den heer G. J. Slothouwer 2e luitenant bij id. met 11 punten; 3e prijs (pressepapier) door den heer Van Gelder de Neufville met 11 punten. De belangstelling in dezen wedstrijd was algemeen, getuige het groote aantal be zoekers van »de Vlasakkers" het terrein waarop de wedstrijd plaats had. Vooral des Vrijdags, toen op het feestelijk ge tooide schietterrein door betTivoli-orchest uit Utrecht, onder directie van den heer Van Leeuwen, een Matinée Musicale werd gegeven, was het aantal belangstellenden legio. Na afloop der wedstrijd, werden door den Commissaris des Konings dezer provincie, den HoogEd.Gestr. heer 's Jacob, daartoe na eene hartelijke, kernachtige toespraak van den Burgemeester uitge- noodigd, de verschillende prijzen aan de respectievelijke overwinnaars uitgereikt. Een Soirée musicale door hetzelfde mu ziekcorps in den a giorno verlichten tuin van >de Arend" gegeven, vond het grootste gedeelte der feestvierenden weder vereenigd en besloot op waardige wijze deze Koperen bruiloft der Amersfoortsche Weerbaarheidsvereeniging. Moge het zilveren feest dezer vereeni ging getuigen, dat steeds denzelfden geest onder hare leden is blijven heerschen, dan zal voorzeker, wanneer eenmaal de kreet »Te wapen, te wapen", zich doet hooren, ook onze gemeente een keurbende scherpschutters in het vuur kunnen zen den ter bescherming van onzen Koning en voor het behoud van het Vaderland. Bij de acte-examens voor de Fransche taal den 25sten dezer te Utrecht afgenomen, zjjn onder anderen geslaagd, mejuffrouw A. J. van Loghem, onderwij zeres aan de openbare meisjesschool alhier, en onze vroegere stadgenoote mej. W. H. Manuel, onderwijzeres te Midden- Beemster. Vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag, den i. September 1885, des namiddags ten 1ure. Punten van behandeling. I. Voorstel van Burg. en Weth. ten aan zien van het onderwijs aan de burger avondschool. 2. Missieve aangaande het constilueeren van een comité in zake de bedijking van de Zuiderzee. 3. Benoeming van leden voor de Com missie bedoeld bij art. 166 der ge meentewet. 4. Benoeming van een lid der Commissie van fabricage. 5. Benoeming van een lid der Commissie voor de gemeente-reiniging. 3I9de STAATS-LOTERIJ. DERDE KLASSE. Trekking van 26 en 27 Aug. (600 Loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van f45, 207, 263, 277, 319, 348, 353, 426, 490, 4912, 4999, 5610, 5674, 5684, 5685, 5694, 5920, 5987, 9104, 9131, 9199, 9231, 9237, 9271, 9322, 9363, 9379, 9388, 14319, 14360, 14380, 14408 en 19676. Te zamen 32 prjjzen. De volgende trekkingen geschieden 7—10, 21—24, 29 en 30 Sept., 1, 2, 6—9, 13—17 Oct. Loten zijn nog verkrijgbaar. Baarn. De heer Grotegoed hoorde deze week in den vroegen morgen een vreemdsoortig geraas in zijn benedenhuis. Niet kunnende denken dat er iemand kon zijn, ontdekte hij in den donkeren corridor een persoon, die bezig was met het stelen van spiritualiën. Hij was waarschijnlijk ingebroken of had zich in laten sluiten, daar hij met de ligging van het Hotel wel bekend was. aangezien hij er verleden jaar een tijd lang aan gewerkt had. Hij is uit Soest afkomstig. De politie heeft zich met de zaak be moeid. Ook hier zal de Princessendag niet onopgemerkt voorbijgaan. Op kosten van den burgemeester dezer gemeente zullen op alle scholen in de gemeenten Baarn en Eemnes goocheltoeren worden uitge voerd door een zeer bekende goochelaar. Maandagavond a. s. zal door den heer David Tobias Bamberg, den welbe kenden Hofmechanicus van Z. M. den Koning, alhier eene voorstelling worden gegeven. De heer Bamberg is geen vreemdeling voor de meeste inwoners van Baarn, zoodat we dan ook met gerustheid een bezoek op Maandag naar Groeneveld kunnen aanraden. Het Koninklijk lustslot Soestdijk zal uit- en inwendig belangrijk gerestau reerd worden. Een portierswoning zal aan den ingang verrijzen enz., alles om Juni 1886 gereed te zijn, wanneer de Vorstelijke familie een tijdlang op Soest dijk zal vertoeven. Dezer dagen is alhier aanbesteed voor den heer Meursing het bouwen van een winkelhuis en villade laagste in schrijver was de heer J. Hartog voor de som van 7700 Gld. aan wien het weik is gegund. Bunschoten. De zoo lang gewenschte verbetering en vergrooting der Zeehaven van Spakenburg zal binnenkort worden uitgevoerden het werk in de volgende maand aanbesteed worden. Soestdijk. Aan het Koninklijke lustslot Soestdijk moeten verschillende verande ringen op handen zijn. De kap van het paleis en het inwendige zullen geheel hersteld worden en zullen tegen den volgenden zomer gereed zijn, wanneer het Vorstelijk gezin eenige maanden op Soestdijk komt vertoeven. Veenendaal. Men is nog steeds aan het boren voor een waterpomp, daar men tot nu nog geen voldoende hoeveelheid water heeft gevonden. De qualiteit van het water tot nu toe ver kregen, is goed. Doom. Bij dato 24 Juli 1885, no. 34, is de koninklijke goedkeuring ver leend, aan een besluit van den raad dezer gemeente van den 22 Juni 1885, waarbij eene nienwe verordening tot heffing eener plaatselijke belasting is vastgesteld, bedragende thans deze belas ting voor honden in de 1. klasse f2 en in de 2. klasse f 0,50 per jaar. Renswoude. De begrooting over 1886 van deze gemeente is in ontvangst op f 5928.07 en in uitgave op 15538.75. vastgesteld.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2