Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. H. M. de Koningin heeft Zondag voormiddag de godsdienstoefening bijge woond in de Willemskerk, onder het gehoor van dr. van Gheel Gildemeester, en des namiddags met H. K. H. Prinses Wilhelmina, in een open rijtuig, eene rijtoer gemaakt. HH. MM. zullen naar het DLl. ver neemt, den 1. October weder naar het Loo terugkeeren. Vóór dien tijd zal Z. M. den nieuw benoemden Japanschen gezant ten gehoore ontvangen tot het overhandigen van zijne geloofsbrieven. Donderdag d October zal in den stadsschouwburg te Amsterdam eene voorstelling gegeven werden ten voordeele van het gezin van den tooneelspeler ïourniaire, die, zooals men weet, eenige maanden geleden plotseling krankzinnig is geworden, en thans te Meerenberg verpleegd wordt, met slechts zeer weinig kans op blijvend herstel. De voorstelling zal bestaan in «de Groote Klok," het nieuwe blijspel van Oscar Blumenthal. Uit Den Haag wordt gemeldt Wij vernemen, dat er tusschen den Burgemeester, als wettelijk hoofd van de gemeentepolitie alhier en het gezag ovei de Rijkspolitie verschil van gevoelen is ontstaan naar aanleiding van het postee- ren van marechausseés te paard voor het Ministerie van Binnenlandsche Zaken tij dens de aanbieding der motie voor alge meen stemrecht en hun plaats nemen in den optocht naar de Staten-Generaal zonder dat die bijstand door Men Burge meester was ingeroepen. Tegen die ongevraagde inmenging van het Rijkspolitie gezag zou het hoofd der politie geprotesteerd hebben. De algemeene jaarvergadering van de Gustaaf Adolf- Vereeniging, zal op 8 Oct. e. k. te Dordrecht gehouden worden. Den avond te voren, zal deze Vergade ring worden ingeleid door eene bijeen komst in de groote kerk aldaar, waar als sprekers zullen optreden: dr. Knap pert, hoogleeraar te Amsterdam, ds. Gras- winckcl van Amersfoort en ds. Grone- meier van Apeldoorn. Uit Scheveningen wordt aan de N. R. C. gemeldVolgens ontvangen nader bericht bij de wed. Biever was hare haringschuit Vrouw Jacoba vis- schende, toen de stoomboot wier naam niet wordt genoemd de schuit in de zijde stoomde, waardoor zij spoedig vol water liep. [De epuipage klom toen in den mast en gaf door teekenen en schreeu wen het verlangen te kennen op de stoomboot over te gaan. Deze stopte en zond eene harer booten naar het wrak waarin de equipage der schuit plaats nam en behouden op de stoomboot kwam, die haar te Stettin aan land bracht. Bij arrest van 't Hof te Amsterdam gisteren in appèl gewezen, is de heer J. B. "sVermeire, oud-directeur van het ver.eenigd huis van arrest en provoost te Haarlem, overeenkomstig de conclusie van zijn verdediger, mr. S. Katz, vrijge sproken van de hem ten laste gelegde medewerking tot de ontvluchting van den makelaar Visser door onachtzaamheid, ter zake waarvan hij door de rechtbank te Haarlem was veroordeeld tot een maand cel. Ten aanzien van der. bewaar der werd het vonnis bekrachtigd (15da- gen cel). Evenzoo het vrijsprekend von nis ten aanzien van den zwager van Visser, die de sleutels zou geleverd hebben. Niettegenstaande aanmaning tol voorzichtigheid vermaakte te Arnhem een 13-jarige knaap zich op den zolder met gymnastiek in touwen te maken. Hij schijnt zich daarin met den hals ver ward te hebben, ten minste eenige oogen- blikken na de waarschuwing werd hij levenloos daaruit gehaald. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is te Tiel de geleifabriek afgebrand. Het woonhuis van den eigenaar bleef gespaard door het flink optreden der Tielsche brandweer en de voortreffelijke houding der burgerij, die tijdig uit haar rust gewekt werd door het geheele corps der Tielsche tronimeslagers. Naar beweerd wordt zou de ramp te wijten zijn aan kwaadwilligheid van een persoon, die aan de fabriek verbonden is. De Vereeniging Vergunning" te Rotterdam (eene vereeniging van klein handelaren in sterken drank) heeft aan de ministers van Justitie en van Binnen landsche zaken en aan de Tweede Ka mer een adres gezonden, tegen de voor gestelde bestendiging der verhooging van den accijns op gedistilleerd, en tevens klachten inhoudende over de wijze, waarop eigenaars van perceelen, waar voor vergunning is verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein, misbruik van hunne positie maken tegen over de lwurders van zulke perceelen. Van het adres zijn afschriften toege zonden aan de Provinciale Staten van Zuid-Holland en aan Burg. en Weth. van Rotterdam, en tevens is aan de Kamer van Koophandel aldaar het ver zoek gericht om het adres te ondersteu nen. Sedert eenigen tijd worden de emstreken vae Breda onveilig gemaakt door eene dievenbende van grooten om vang. Zij oefende reeds haar handwerk uit te Etlen, te Boeimeer, te Sloevcn enz., waar brutale en belangrijke dief stallen werden gepleegd. De ijverige maréchaussees mochten na rustelooze pogingen eindelijk een van de bende in handen krijgeneen tweede wist in de bosschen te ontvluchten. De aangehou dene, een krachtig jongmensch van 26 jaren, is naar Breda overgebracht. Hij heet Bernard Zalago, is scheepmaker en woonachtig te Parijs. In zijn bezit wer den verschillende gouden en zilveren voorwerpen en geld gevonden. De bende schijnt 12 14 man sterk te zijn. Later zijn nog twee van hen gevat, beiden insgelijks vreemdelingen; de een is ge naamd Gross, 18 jaren oud en matroos, woonachtig te Wiesbaden, en de ander K. C. H. Willems, 30 jaren, stoker, geboren te Lubeck en wonende te Ham burg. Men hoopt nu ook de anderen weldra in handen te krijgen. Weder wordt de aandacht van 't publiek op een ander gedeelte van Europa gevestigd. In geheel Oost-Rume- lie en vooral te Philopopel is eene ern stige omwenteling uitgebroken. Het doel der beweging is aansluiting bij Bulgarije. Christi-Pacha, de gouverneur en zijne regeering zijn omver geworpen en plech- tiglijk is de vereeniging van het land met Bulgarije afgekondigd. De militie heeft reeds den eed van getrouwheid aan Men vorst van Bulgarije afgelegd. Alles is geschied zonder bloedvergieten, de orde werd geen oogenblik gestoord en de veiligheid der vreemdelingen loopt vol strekt geen gevaar. Vorst Alexander heeft, ofschoon het hem door bevriende Mogendheden ontraden werd, zich aan het hoofd der beweging gesteld. Hij vaardigde een manifest uit, waarin hij den titel aanvaardt van sVorst van Noord en Zuid-Bulgarije". De Bulgaarsche sol daten, zijn juist bijeen voor de oefenin gen, en vereenigen zich nu met de Ru- meliërs om eene mogelijke aanval van Turkije af te slaan. Overal wordt met spanning uitgezien naar hetgeen de Sul tan zal doen. «Goede vrienden", heet het hebben den Sultan aangeraden om Rumelië te laten loopen, maar wanneer de Sultan aan dien raad gevolg geeft, zullen Macedonië en Albanië zeer zeker spoedig volgen. In zake de Spaansch-Duitsche quaestie is geen nieuws. De Agence Fabra, een vertrouwbaar blad, meldt dat het ant woord der Duitsche regeering tegen a.s. Donderdag wordt verwacht. In Spanje kwamen Vrijdag weder 881 nieuwe Cho- lera-gevallen voor, waarvan 334 met doo- delijken afloop. Te Palermo treedt de Cholera steeds heviger op. De Italiaansche regeering heeft een beroep gedaan op de doctoren, ten einde in het gebrek aan geneeskundige hulp te voorzien. Te Parijs hebben verleden Zondag bij eene meeting in het «Palais de la Bourse" ernstige ongeregeldheden plaats gehad tusschen de socialistische werklieden partij en de anarchisten. Deze laatsten verbrijzelden de stoelen en vernielden het bureau. Er volgde een worsteling, revolverschoten werden gewisseld en zes tien personen werden gekwetst. Zoodra de orde hersteld was, werd de vergade ring voortgezet, en de volgende motie aangenomen«Overwegende dat de werk lieden hunne emancipatie alléén door de sociale revolutie kunnen verkrijgen, doen de kiezers van het departement der Seine, in het Palais de la Bourse bijeen gekomen, een beroep op alle kiezers, om voor de socialistisch-revolutionnaire can- didaten te stemmen." De Russische Regeering heeft reeds 260 Pruisische onderdanen, uit het district Siedloe, over de grenzen laten brengen. Het adres van Gladstone aan zijne kie zers van Mid Lothian gericht, is in ge matigd vrijzinnige toon gesteld, blijkbaar berekend om de beide uitersten der groote partij tevreden te stellen. Zelfs Je conservatieve Daily Telegraph, erkent nu, dat de liberale partij, die ernstige trek ken van ontbinding vertoond, door Glad stone geleid, de gelederen weder aaneen zal sluiten en één machtig en onweder- staanbaar leger vormen. Uit Guatemala wordt gemeld, dat an dermaal eene omwenteling is uitgebro ken. Verscheidene officieren zijn in hech tenis genomen, twee ministers werden verbannen. De heer R. H. F. Ronte, Inspecteur bij den Oosterspoorweg alhier, wordt met 1 Nov. a.s. verplaatst naar Amsterdam. Tot Secretaris der gemeente Wisch (tot deze gemeente belmoren nog: Vars- seveld, Terborg en Silvolde), is benoemd onze stadgenoot de heer J. W. Schutter, ambtenaar ter secretarie. Om deze reden door hem tegen 15 October e.k. eervol ontslag verzocht als secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier. De heer J. H. Op Hey, onderwijzer aan de R. C. parochiale Burgerschool voor jongens alhier, is als zoodanig met 1 October benoemd aan de R. C. Bur gerschool te Alkmaar. Hij blijft dus onder den heer Krekelberg, wiens benoeming tot hoofd dierzelfde school wij onlangs mededeelden, werkzaam. Voor een be noeming te Waalwjjk, mede door den heer Op Hey ontvangen, werd door hem bedankt. Zaterdag II. was het 5 jaar gele den, dat de gymnastiek- en schermver- eeniging „Ajax" alhier werd opgericht. Met een feestelijke bijeenkomst werd dit feit herdacht; bij welke gelegenheid door de heeren v. d. Gumster en Dumoulin, Praeses en Directeur, een keurig vaandel der vereeniging werd aangeboden. Op het verzoek van sommige inge zetenen, om den locaaltrein, die om 9 u. 3 m. naar Utrecht vertrekt, later te doen loopen, opdat deze den dienst zou kun nen vervullen van den trein, die nu 9 u. 54 m. van hier afgaat, maar welke met de a. s. winterdienst vervalt, is door de Directie der Ned. Centraal-spoorwegmaat- schappij afwijzend beschikt. De vergaderingen met dames van het departement der Maatschappij «Tot nut van 't Algemeen" alhier, nemen den 5den November weder een aanvang. Dien dag zal als spreker optreden de heer Joh. Gram, terwijl de verdere spreek beurten achtereenvolgens zullen worden vervuld door de heerenH. A. van der Meulen te Veendam, P. H. Hugenholtz Jr. te Amsterdam en M. J. Mees te Haarlem. Wij maken onze lezers opmerkzaam op de kennisgeving van den Burgemees ter in het nummer van heden. Donderdag den 24. dezer, zal n. 1. de nieuw gebouwde groote gashouder in gebruik worden genomen en met het bnizennet worden verbonden. Door de velerlei werkzaamheden, hieraan verbon den zal er op genoemden datum, gedu rende den dag, geen toevoer van gas kunnen plaats hebben. Bij Burg. en Weth. is van A. Stork een verzoek ingekomen tot oprich ting eener spekslagerij en rookerij in het perceel, staande alhier aan de Lieve vrouwestraat, wijk F, no. 110, vroeger bewoond door A. van Binnendijk. 319de STAATS-L.OTERIJ. VIJFDE KLASSE. Eerste week. Trekking van 21 en 22 Sept. (1400 Loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prfls van f200. No. 14449. Prijzen van f 100. No. 5630, 14401 en 19685. Prfjzen van f70. 222, 315, 323, 346, 412, 480,485,4977, 5648, 5681, 5687, 5924, 9136, 9191, 9207, 9241, 9323, 14316, 14396, 14461, 14489, 17613, 19673, 19723, 19729 en 20985. Te zamen 30 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken.- 238, 244, 266, 292, 296, 328, 335, 359, 360, 3»0, 391, 439, 446, 469,472,4903, 4913, 4926, 5606, 5632, 5641, 5666, 5902, 5911, 5984, 9177, 9209, 9210, 9270, 9316, 9367, 9392, 14309, 14328, 14343, 14377, 14381, 14409, 14412, 14429, 14439, 14443, 14484, 19601, 19617, 19621, 19624, 19652, 19659, 19663, 19668, 19671, 19678, 19679, 19694, 19697, 19711, 20968 en 20974. De volgende trekkingen geschieden 23, 24 en 30 Sept., 1, 2, 69 en 13—17 Oct. litrccht. Bij eene twist die gisteren avond in de Elisabethstraat alhier plaats had, tusschen een paar burgers en mili tairen, werd een Veld-Artillerist door een Bakkersknecht uit Zuilen, met een scheermes, zoodanig aan de hand ver wond, dat hij onmiildelijk in het Militair Hospitaal moest worden opgenomen. De dader werd kort daarna door een paar Genie-soldaten aangehouden en aan de Politie overgeleverd. Door de Politie alhier is de hand gelegd op zekeren B. B. een oude be kende der Justitie, die nog niet lang ge leden uit de cel werd ontslagen en thans verdacht wordt zich aan diefstal van een zilveren hoi loge te hebben schuldig ge maakt. Hij werd naar de cel overge bracht. Liiiselioteii. Vele dorpsbewoners werden heden nacht ten 12 ure uit hun slaap gewekt door den persoon van J. B., die, in verregaanden staat van dronken schap verkeerende, door vloeken en getier een vervaarlijk kabaal verwekte. Wat voor hem hiervan de gevolgen zullen zijn, zal de ondervinding hem wel leeren. Vecneudual. Door de rechtbank te Arnhem is A. Hardeman alhier, wegens moedwillige mishandeling, veroordeeld tot 42 dagen celstraf. De officier van justitie had een maand gevangenisstraf geëischt. Ruwiel. In deze gemeente is op den stal van de wed. Rijnsoever onder het vee het mondzeer uitgebroken, de stal is besmet verklaard. Abcoude. Zaterdagavond had hier een ernstig ongeluk plaats. Een paard met wagen door den eigenaar A. B. een oogenblik alleen gelaten, raakte doordien er een rijtuig passeerde waardoor het paard schrikte, te water: de kinderen die in den wagen waren gezeten spron gen er bijtijds uit en met groote moeite mocht men erin gelukken paard en wagen op het drooge te brengen. Hoe een engelschman over ons land dacht in 1868. De baronet W. Temple, die hier te lande in de tweede helft der zeventiende eeuw enkele jaren als Engelsch gezant doorbracht, stelde zijne indrukken te boek in een werkje, waarvan weldra een twee tal vertalingen het licht zag. Zijn hoofdstuk over «het volk en zijn aard," besluit hij volgenderwijze «Holland is een land daer de aerde beter is dan de lucht en alwaer 't voor deel meer aensoeck heeft dan d' eere; daer meer gevoel is dan vernuft, en be ter natuur dan goed humeur; en meer rijkdom dan vermaeckdaer men liever zou willendoorreysen dan leven daer men meer aenmerkens- dan bcgee- renswaerdige dingen zal vinden, en meer achtens- dan lievenswaardige persoonen Blijkens een inleiding van «den druk ker aen den lezer" en een lofdicht van P. Rabus schijnen de tijdgenooten won derwel tevreden te zijn geweest met deze schildering. Een duel, waartoe twee heeren uit Koningsbergen in allen ernst dezer dagen besloten hadden, vond op de volgende wijze zijn einde. De duellisten en secon danten kwamen ter afgesproken plaatse, maar op voorstel van één hunner ging men eerst te zamen nog een glas wijn drinken. In dien tusschentijd werd een papieren soldaat tegen een boom gespij kerd en de beleedigde partij ste'lde nu voor dat men, in plaats van op elkander, op die schijf zou schieten. Wie de slechtste schoten deed, zou eene geld boete betalen. De andere partij nam het voorstel aan en deed de beste schoten. Daaiop betaalde de beleedigde de afge sproken som, men bleef nog een poos gezellig bijeen en scheidde als goede vrienden. Welk een aardige parodie op het twee gevecht, niet 't minst omdat er uit blijkt dat in den ,,eerestrijd" niet degeen die gelijk heeft, maar die het best kan schie ten gelijk krijgt! Men heeft gepoogd in den bruids korf van Prinses Marie de Chartres de modes te doen herleven, waaraan de hertogin van Orleans, haar grootmoeder, gedurende haar kort en gelukkig huwe lijksleven den toon gaf. Eenige der cos tumes zijn gecopiëerd naar portretten van die verdienstelijke en 'diep beproefde prinses, welke nog gedaan waren in het vreedzaam tijdperk haars levens. Ze heb ben de net geplooide berthe, die naar de linkerzijde overslaat en het lijf met het lange coeur. Andere costumes hebben weder den ceintuur en de breede gespen en eenige laag uitgesneden japonnen moeten met witte chemisetten gedragen worden. Deze kunnen ook in morgentoi letten veranderd worden, door de toevoe ging eener pelerien, die van achter een rond model heeft, en waarvan de slippen op de borst zich kruisen. Behalve de toiletten welke naar die der grootmoeder zijn gecopieerd, zijn er nog oudere .,a la Marie Antoinette," en „a Ia Anna d'Autriche". Men kan van dezen stijl eenig denkbeeld krijgen, door de costumes van Mevr. Albani in „I. Puritani". Daar de princes een fraai teint en een blozende, landelijke kleur heeft, kan zij groen diagen. Eenige harer wandeltoi letten zullen zeer net gemaakt worden van wollen stof van deze kleur en slechts spaarzaam met fluweel en smal goud en zilver tressen worden gegarneerd. Haar toiletten voor diné's en gala soi- reés zijn in verschillende stoffen van eene lichtblauw en lichtkarmozijn roode nuance. Eenigen zijn van gaas, doorwerkt met zilver en draden van bovengenoemde kleuren, terwijl de bloemen van zilver zijn. De hof-toiletten zullen zeer rijk zijn. De princes krijgt haar aandeel van de kanten, juweelen en waaiers van wijlen de groothertogin van Orleans die de her togin van Chartres erfde. De waaiers worden door de grootste artisten van Frankrijk geschilderd en als huwelijks cadeaux voor de hertogin, besteld dooi den hertog van Oi leans en Lous Phi lippe. Ook verdienen de costumes vermelding die er zoo klassiek en zoo elegant in hunnen hoogen eenvoud uitzien; ze zijn van wollen stof met den witten non sluier. Men draagt ze met een roos of bouquet van natuurlijke bloemen in het corsage en een dito in het haar. Eenige der amazone-costumes hebben tailles in den stijl der 18de eeuw: de prinses is, gelijk de meeste dames uit haar geslacht, eene eerste paardrijdster. In het Handelsblad v. Antw. leest men «We hebben gisteren een schoon con cert bijgewoond schoon in zijn genre. We zeggen niet dat het vroolijk, opge ruimd, opwekkend was: integendeel: M. Huberti, een man van talent, heeft de dood in muziek gezet. Hij gaf ons, op muzikale manier, te zien hoe men sterfthij bracht ons naar hét kerkhof, maakte daar fantasieën, waarin wij meenden skeletten klapperend te hooren dansen, en op den oboe, op de fluit en met de krijschend klinkende bekkens spelen met een woord, heel amusant in zijn soort. «Nu, het uitvoerend comiteit der Ten toonstelling, dat reeds zooveel pleizier voor ieders goesting verschaft heeft, mocht het ook den liefhebbers van het droefgeestige van Rhijnvis Feith's Graf en Youngs Nachtgedachten, wel eens een paar uurkens pleizier geven. «Men had echter dat concert moeten geven op den 2den November, op Aller zielendag, een dag waarop de deur der tentoonstelling gesloten en het electriek licht uitgedraaid wordt. Alsdan had men de zaal in het zwart kunnen behangen, met zilveren galon, zilveren tranen en zilveren doodskoppen; men had nacht- pittekens kunnen aansteken en al de lijkbidders, doodgravers en andere serieuse menschen kunnen verzoeken; daarna de deuren potdicht doen en zich naar har telust amuseeren." Toen de bekende Fransche tooneel- speelster mad. Théo Vrijdag naar den schouwburg reed om te repeteeren, ging het paard op hol. Zij sprong in angst uit het rijtuig en viel voorover op straat. In den val werden drie vingers zwaar ge kneusd en een groote ader van den lin kerarm doorgesneden. Gelukkig was een geneesheer in de nabijheid, die terstond hulp verleende, zoodat mad. Théo na korten tijd hersteld zal zijn om in een nieuwe operette Roodkapjeop te treden. De vischvrouwen te Kampen waren Maandag j.l. lang niet op haar gemak. De staanplaatsen, tot dusver altijd kos teloos aan haar afgestaan, moesten vol gens de nieuwe verordening nu aan de meestbiedenden bij opbod worden ver huurd. Niemand was afwezig, doch van niemand hoorde men een bod, natuurlijk eene afspraak. Toen de gemeente-ambte naren onverrichter zake huiswaarts waren gegaan, bleef echter een agent van po litie een oogje houden, dat geen visch aan de markt verkocht werd, en de vischvrouwen zagen zich nu verplicht de visch langs de huizen te gaan aanbieden. LATERE BERICHTEN. BINNENLAND. De Heer Fan Eysinga aanvaardde het voorzitterschap der Eerste Kamer met de volgende rede Afi/n e Heeren 1 «Door 's Konings vereerend vertrouwen opnieuw geroepen om dezen voorzitter- stoel in te nemen, zal ik voortgaan naar vermogen de werkzaamheden der Kamér met orde en onpartijdigheid te leiden. «Dat ik op uwen welwillenden steun en medewerking mag rekenen, eene er varing van verscheidene jaren strekt mij daarvoor tot waarborg. «Wij staan dan weder, mijne heeren, voor een nieuw zittingjaar. Een terug blik op het afgeloopen jaar is zeker niet bemoedigend. Op staatkundig gebied kwam weinig tot stand van ingrijpenden aard. Op strafwetgevend gebied, prijkende met een wetboek dat zelfs buiten de grenzen van het vaderland instemming en bijval vond, doch waarvan de zoo hooggeschatte ontwerper, helaasde In voering niet heeft mogen beleven, werd slechts luttele vooruitgang bespeurd. «Wat onze financieelen toestand be treft, het bij uitnemendheid brandende vraagpunt, de pogingen tot verbetering en herstel van het evenwicht, vorderden ternauwernood eenige onbeduidendeschre- den. Ik zou u op meer kunnen wijzen, doch reeds genoeg om te doen uitkomen, dat de toestand des vaderlands, ook al ziet men de lichtpunten niet voorbij, gunstiger kon zijn. De woorden, door onzen geëerbiedigden Koning in de plech tige zitting van heden uitgesproken, wij zen er op dat wij aan den vooravond staan van gewichtige dagen. «Een wijd arbeidsveld ligt voor ons. Wat wij daarvan te wachten hebben De laatste maal dat. ik bij eene gelegen heid als deze het voorrecht had het woord tot u te richten, opperde ik den twijfel, op eene meer zuivere politieke atmosfeer zou doorbreken. „Die twijfel moet ik tot mijn leedwe zen herhalen. Wel is waar zijn er be langrijke onderwerpen reeds aanhangig of te wachten. Wel is waar (en dit be hoort zeker in de eerste plaats genoemd te worden) wordt herziening en verbete ring onzer staatsinstellingen met zorg voorbereid, doch of, en in hoeverre deze bij de verdeeldheid der staatkundige rich tingen tot haar recht zal komen, wie zal het wagen ook zelfs bij benadering daar omtrent eenige gegronde verwachting uit te spreken „Hoe dit zij en wat de toekomst moge geven, mijne heeren, laat ons voortgaan met onderlinge waardeering en met toe wijding te streven, om onder hoogeren

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 4