Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. buizen een tjalkschip in gevaar geweest, wijl het lek was en zich in het noodweer slecht liet besturen. Menschenlevens zijn echter niet te betreuren. Eerst zijn de vrouw met de kinderen aan land gebracht, daarna is een sloep ter beschikking ge steld van den schipper en den knecht, die op de tjalk gebleven zijn. Een andere tjalk, De Vrouw Eva, schipper R. Brouwer uit Amsterdam, raakte bij Urk lek en kon door pompen niet meer boven water gehouden worden. De noodvlag werd geheschen, waarop de Volendammer visscher C. Pooijer ter hulp kwam en de opvarende redde. Dit is de derde keer, dat deze Pooijer menschenlevens redt. De oestercultuur bij Wieringen schijnt tot heden nog geen voordeel op te leveren. Uit het buitenland werden bereids voor duizenden guldens oesters aangevoerd. Deze oesters zijn op de ver pachte banken neergelegd, in de hoop er zaad van te winnen. Het blijkt nu bij onderzoek, dat niet alleen weinig of geen zaad gewonnen werd, doch dat duizenden oeters dood zijn. De schade, daardoor veroorzaakt, is zeer aanzienlijk. Mevrouw Bulkley genoot tot dusver het voorrecht bij een inwoner van Zutfen gehuisvest te zijn. Dit wordt haar niet meer toegestaan, zoodat ze zich thans ook in de gevangenis bevindt. Reeds worden verschillende personen, die tot de kinderroof in betrekking ge staan hebben, gehoordvoor een paar dagen o.a. de heeren Hoek en Ender. De eerste is de vader der kinderen, de laatste de directeur van den speeltuin van mevrouw Bulkley. De Nederlandsche afdeeling van de tentoonstelling te Antwerpen werd Vrij- dagmiddag en Zaterdagochtend door den Koning der Belgen bezocht, die verschei dene inzendingen met belangstelling be zichtigde. In het salon van den Neder- landschen boekhandel bood de vertegen woordiger onzer boekhandelaren, de Heer Leendert Ilansma, den Koning, uit naam van den uitgever Jac. G. Robbers, een fraai gebonden exemplaar van Wood's «Onbeschaafde volken" aan. De Vereeniging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen en zenuw lijders zal op 1 Februari a. s. haar ge sticht «Veldwijk® bij Ermelo openen. Twee paviljoens, met vriendelijk uiterlijk en zeer hecht betimmerd, zijn thans gereed en bieden ruimte aan voor 32 personen, verdeeld in 3 klassen. Lijders van alle gezindten kunnen ter verpleging worden gegeven, maar in de eerste plaats die van leden der Vereeniging of van corporatiën, die met de Vereeniging zijn verbonden. De verplegingskosten zijn voorloopig vastgesteld in de eerste klasse flGOO per jaar, in de 2e kl. f900 p. j. en in de 3e kl. f300 p. j. Entreegelden worden niet gevraagd, en geenerlei gra tificatiën in welken vorm ook mogen worden verstrekt. De verplegings kosten moeten per 3 maanden bij voor uitbetaling worden voldaan. Later, na uitbreiding van de stichting, denkt het bestuur de drie verschillende klassen nader te splitsen, hetgeen eenige wijzi ging in de voorloopige tarieven zal bren gen. Als geneesheer-directeur zal optreden de arts Dr. Klinkert, uit Rotterdam, die sedert eenige maanden in het buitenland vertoeft, om verschillende krankzinnigen inrichtingen te bestudeeren. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de heeren Dr. llerma- nides, te Geldermalsen, en Chevallier, te Ermelo. De wegens frauduleus bankroet veroordeelde Visser, wiens ontvluchting, geruimen tijd geleden, uit de gevange nis te Haarlem, zoo groote sensatie heeft gemaakt, is, naar het Dagblad verneemt, Zaterdagochtend gearresteerd in de ma gazijnen van Le Printemps te Parijs, waar hij als bediende werkzaam was onder een valschen naam. Hij is in voor loopige hechtenis gesteld. Deze week is te 's-IIage op gevor derden leeftijd overleden de heer J. Esser, oud-resident van Timor, en een der steunpilaren van de anti-revolutionnaire partij. Hij was de eerste, die te 's-Hage na zijn terugkeer uit Indiè, als straat prediker optrad en op die wijze trachtte de zedelijke en godsdienstige beginselen, welke hij beleed, rechtstreeks bij het volk ingang te doen vinden. Des zomers en des |winters kon men hem 's avonds op de Markt of een ander druk bezocht punt zien staan, het volk toesprekende met een ernst en eene overtuiging, welke tot luisteren dwong. Zijn beschaafde toor., zijne vaak uit het volksleven geputte voorbeelden en verhalen lieten bij meni- gen omstander een indruk achter. In den laatsten tijd liet hij het zendingswerk op straat aan anderen over. Overal waar hij kwam, in bijzondere genootschappen of op openbare plaatsen,trachtte hij ieder van de voortreffelijkheid zijner beginselen te doordringen. Overigens was Esser hulpvaardig en menschlievend. Het Bij belgenootschap zoowel als de anti-revo lutionnaire instellingen verliezen in hem een krachtigen steun. Een treurig ongeluk had Donder dagmorgen aan de watermachine onder Bleskensgraaf plaats. Het driejarig zoon tje van den machinist, dat zijn vader een bezoek bracht, geraakte tusschen de raderen en werd als 't ware van elkan der gereten. De radelooze vader wilde zijn kind nog te hulp snellen en begaf zich met levensgevaar tusschen de rade ren, doch zijne hulp rnocht niet baten. Gelukkig bleef de vader ongedeerd. Een commissie uit zijn leerlingen bood gisteren aan prof. Engelbregt,oud directeur der 5-jarige H. B. S. te Utrecht, een fraai aandenken aan. STe Schagen is een plan tot werk verschaffing ontworpen. Men wil daar namelijk de zoogenoemde Schagerwiel dempen, waardoor omstreeks 12 hectare grond zou aangewonnen worden. Het is te hopen, dat de gelden, hiertoe vereischt, bijeengebracht mogen worden. Gebedeld geld. Uit Loosdrecht wordt aan het Utr. D. gemeld De volgende historische staaltjes doen zien, op welke wijze sommige «hande laars", die men hier tegenwoordig nog al aantreft, voorzien van een kistje, dat, zoo min in het oog vallend mogelijk, op den rug gedragen wordt, de centen be steden, die zij uit de zakken der goed- geefsche lieden in de hunne zagen over gaan. Een dezer lui kwam onlangs bij een koffiehuishouder alhier. Op zijne aanbieding van lucifers werd geantwoord«Ik geef niet." De buurt werd verder rond gecollecteerd, en niet lang daarna was de grossier terug. «'k Zal je toch laten zien da'k niet haat dragend ben", aldus de man, «voort wou je me geen cent geven, nou gun ik je toch de klandisie, geef me voor acht tien centjes." De nog in het fleschje aanwezige klare werd verorberd, en 't fleschje op nieuw gevuld. Eenige uren daarna -kwam bij denzelfden herbergier eene betrekkelijke jonge vrouw, wier blikken centenbakje deed [vermoeden, dat zij »bij een draai- oigel behoorde", of een aanverwant ambt bekleedde. Ook haar werd verteld, dat men dien dag niet gaf. Zij scheen hier over evenmin gebelgd te zijn, ten minste, zij bestelde voor een stuivertjehet cen tenbakje werd als glaasje gebruikt en weldra na het vullen geledigd. «Goede klare, geef me nog voor een stuivertje." Ook dit ging denzclfden weg op. Toen begaf de voorproefster zich naar eene dichtbij zijnde schuur en deed verslag hoe de klare was. Een man kwam mede, en nu nam het lieve paar nog voor twee stuivertjes, waarna men vertrok, twee dubbeltjes armer, maar dat doet er niet toe «je verdient iederen dag versch geld." Bij den Belgischen consul te Dord recht kwam Vrijdagavond een net ge kleed heer, die zich uitgaf voor Dr. Lu- cien Lhoeste, uit Luik, en die voorgaf op zijne reis van Amsterdam naar Brussel zijne portefeuille te hebben verloren, waarin behalve fr. 230 aan bankpapier, een paspoort en een plaatskaart gebor gen waren. Door zijne onbekendheid met de stations welke hij was voorbij gespoord wist hij niet op te geven waar hij de stukken verloren had, zoodat hij zonder plaatskaart naar Dordrecht was doorge reisd. De consul, lettende op het fatsoenlijk uiterlijk van den vreemdeling en op diens naamkaartje den doctorstitel lezende, be zorgde zijn bezoeker nachtverblijf in een der hotels en stelde hern bovendien eenig geld ter hand, terwijl de zoogenaamde doctor zelf naar zijn vader, eveneens docter te Luik, telegrapheerde, met ver zoek om per telegraaf borg te willen stellen voor fr. 400. Hierop ontving de consul laat in den avond een telegram, dat reeds stof tot kwade vermoedens gaf, daar het inhield dat de zich voor Lucien Lhoeste uitgevende persoon on getwijfeld een oplichter moest zijn. In dit vermoeden werd hij nog versterkt toen den volgenden morgen bleek dat de zoogenaamde docter reeds vroeg uit het hotel was vertrokken en, niettegen staande hij beloofd had tusschen 9 en 10 uren bij den consul te komen, verder niets van zich liet hooren, Uit het verder onderzoek kwam aan het licht, dat men met een sluwen be drieger had te doen gehad, die zich te Dordrecht had uitgegeven voor oculist en in consult te zijn geweest te Amster dam met bekende professoren aldaar, welke laatste echter bij navraag hiervan niets afwisten. Buitendien kwam uit Luik nog de tijding, dat de Heer Dr. Lhoeste, aldaar, niet de eer had het vaderschap van het individu te bekleeden, doch wel voor eenigen tijd de dupe van hem was geworden, en hem op valsche voorgevens geld en onderkomen had verschaft, waar van de doctor de vergoeding nog moet terug ontvangeu. Uit Belgische dagbladen blijkt nog, dat dezelfde persoon ook Frankfurt, Aken en Verviers op gelijke wijze geëxploiteerd en eene zijner laatste bedriegerijen in het buitenland gepleegd heeft te Straats burg. Ilij had de onbeschaamdheid aldaar den naam aan te nemen van Jan van Beers, den bekenden Vlaamschen dichter, en bezocht in die hoedanigheid de redac ties der verschillende dagbladen, die hun «collega® allen hartelijk ontvingen en die tot loon hunner gastvrijheid door den poëet werden onthaald op hoogst belang wekkende verhalen over Nederlandsch- Indic, waar hij beweerde geruimen tijd te hebben doorgebracht. Diezelfde naam werd nog op een andere wijze door hem misbruikt. Tijdens zijn verbrijf te München het was in de dagen van het Congres voor Blinden-underwijs alhier seinde hij aan de redactie van het N. v. d. D. een verzoek om toezending van geld, daar hij zijne portefeuille had ver loren. Blijkbaar was ook hier de bedoe ling om, evenals thans bij den Belgischen Consul te Dordrecht, door het vertoonen van het af te zenden telegram vertrou wen te wekken, en op de plaats van zijn tijdelijk verblijf eenig geld in voorschot te krijgen. Er werd destijds den Heer Van Beers daarvan mededeeling gedaan en deze wist natuurlijk niets van de zaak af. Zijn signalement wordt beschreven als volgtleeftijd oogenschijnlijk 40 jaren, niet groot, tamelijk gezet, haar en wenk brauwen blond, oogen grijs, neus en mond gewoon, lang en schraal aangezicht, ge zonde kleur, dragende een rossigen kor ten vollen baard de kleeding is net. donkere demisaison en phantasie-hoed. De toestand op het Balkan Schier eiland blijft nog even onzeker. Het gevaar dreigt nog steeds van Servië. Uit Belgrado verneemt men, dat de Porte niet tevreden is met de inlich tingen, door de Servische regeering over haar oorlogstoebereidselen. De Turksche gezant is naar Nisch vertrokken, ten einde een onderhoud te hebben met koning Milan. Tevens wordt gemeld dat de Bulgaarsche troepen het dorp Jafle- nowac hebben bezet. Dit dorp ligt in de onmiddellijke nabijheid der grenzen en vlak tegenover het Servische dorp Brusnie. Ook de Carolina-quaestie begint weer meer op den voorgrond te treden. In den ministerraad, onder voorzitter schap van koning Alfonso te Madrid ge houden, verklaarde de heer Canovas dat de onderhandelingen tusschen Duitschland, Spanje en het Vaticaan goed vorderden. Er bestond alle kans, dat weldra door wederzijdsche concessies een schikking zou getroffen worden. Daarentegen wordt aan Daily News uit Madrid gemeld, dat de Spaansche regeering slechts tijd zoekt te winnen, ten einde de openbare meening op een schikking voor te bereiden. Prins von Bismarck is tot een schikking bereid, mits Spanje erkehnp dat zijn recht uit sluitend is gegrond'op de eerdere bezet ting van het eiland Yap. De Spaansche regeering wil echter de nietigheid barer oude aanspraken nog niet erkennen en geeft er de voorkeur aan om de beslis sing over het al of niet geldige harer oude rechten aan den Paus over te laten. In de Transvaalsche Volkstem van 3 September II. komt de eerste adver tentie voor van de commissie voor de Hollandsche Studiebeurzen, waarbij te gen 15 October adspiranten tot een ver gelijkend examen worden opgeroepen om hunne opleiding in Nederland (Deu- tichem) geheel kosteloos te kunnen vol tooien, tot het ambt dat zij, in overleg met de ouders, kiezen, zooals doctor, onderwijzer, predikant, enz. De adver tentie is geteekend door de commissie: S. J. du Toit, superintendant van onder wijs, ds. A. J. Van Warmelo, ds. P. Postma, ds. H. J. L. Du Toit, \V. Louis, hoofdonderwijzer, secretaris. Tusschen Engeland en Turkije, zijn de grondslagen gelegd tot regeling van den toestand in Egypte. Reeds eenigen tijd geleden is ge meld, dat Grévy, wiens mandaat in het volgende jaar eindigt, niet meer voor het makkelijke baantje wenscht in aan merking te komen; dit wordt thans be vestigd. In Denemarken duurt de openlijke verdeeldheid tusschen de volksvertegen woordiging en de regeering nog altijd voort. Bij de opening van den rijksdag jl. was enkel de rechterzijde aanwezig. De linker was niet opgekomen. Op den dag toen de inbreuk op de grondwet door den minister Estrup openlijk werd aangekondigd heeft zij de vergadering verlaten en wil haar niet weer bezoeken zoolang deze staat van zaken aanhoudt. Het Folkething heeft den heer Berg wederom tot voorzitter gekozen. Dit is een nederlaag voor het ministerie Estrup, dat het proces tegen den leider der liberalisten hij werd zooals bekend is, met nog twee liberale afgevaardigden wegens feitelijk verzet tegen een politie beambte tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld, juist hierom zoo bespoe digd heeft om zijn herkiezing tot presi dent van het Folkething te verhinderen. Daar hooger beroep is ingesteld is het vonnis nog niet in kracht van wijzen en is het plan van Estrup om zijn tegen stander onschadelijk te maken verijdeld. Hoezeer de heer Berg, niettegenstaande zijn veroordeeling, de gunst geniet van het volk niet enkel van de inwoners van Kopenhagen blijkt uit de ont vangst die hem bij zijn terugkomst uit Jutland aan het station te beurt viel. De paarden werden van zijn rijtuig ge spannen en door het volk langs verschei den straten naar de woning van den president aan het Frederikholin-kanaal getrokken. Voor zijn woning sloeg de heer Berg, die tot dusver het stilzwijgen had bewaard, het dekkleed van het rij tuig op en opstaande bedankte hij voor de ontvangst die een overweldigenden indruk op hem had gemaakt en stelde hij een hocli! in op orde, wet en vrij heid. In zijn woning gekomen hield hij nog een toespraak tot het volk uit het raam en stelde daarbij een hoch 1 in op het vaderland, dat vrij moet zijn en op de leden der linkerzijde. De linkerzijde heeft besloten haar politiek van onthou ding vol te houden. De minister van financiën diende zijn begrooting in, die een tekort van 9V» millioen kronen aan wijst. De deficit wordt officieus als zeer onbeduidend voorgesteld en bij een voor loopige wet op de financiën zal hierin worden voorzien. Om den schijn te ver mijden de onwettige handelingen van het ministerie ook maar zijdelings te erken nen, wijst de linkerzijde iedere discussie af. Op welke wijze echter het ministerie deze herhaalde openlijke inbreuk op de grondwet denkt te rechtvaardigen, blijft een raadsel, daar deze ook zulk een voor loopige wet ter voorziening in de behoef ten alleen toelaat in dringende omstan digheden en als de Kamers niet verga derd zijn. Zulks is thans het geval niet. Deze ongehoorde toestand kan niet lang meer duren zonder dat door het woelen en haspelen der partijen wederzijds, open lijk opioer ontstaat. De Duitsche officieuse drukpers be vestigt dat prins Albrecht van Pruisen als regent van Brunswijk zal voorgesteld worden. De Pruisische anexatie is dus op til. De Katholieke bisschoppen van Ierland hebban een besluit genomen, waarbij de daden van geweld en van intimidatie, die onlangs in Ierland zijn gepleegd sterk worden afgekeurd. Eindelijk is de olficieele aanstelling van graaf v. Hohenlohe-Schillingfiirst tot stad houder van Elzas-Lotharingen verschenen. De nieuwe stadhouder zal nu weldra zijne betrekking aanvaarden. De Duitsche bla den verwachten van hem, dat hij in vele opzichten krachtiger zal optreden dan zijn voorganger, de veldmaarschalk von Man- teuffel. Met het vertrouwen des keizers zegt o. a. de Nat. Zeit. volgt den bekwamen diplomaat, die Duitschland vele jaren te Parijs vertegenwoordigde, bij zijn nieuwen werkkring ook het ver trouwen van het gansche Duitsche volk". In Frankrijk bereidt men zich voor op een heftigen strijd bij de aanstaande ver kiezingen. De republikeinsche bladen spo ren tot eendracht en samenwerking aan en men verwacht dat oppertunisten en radicalen gemeenschappelijk tegen de monarchisten ten strijde zullen trekken. De Engelsehe Minister Lord Randolph Churchill heeft een manifest tot de kiezers van Birmingham uitgevaardigd. Hij verklaart daarin dat de politiek der Tery-partij zich ten doel stelt de vriend schap der Europeesche mogendheden te herwinnen, en van deze vriendschap par tij te trekken om tot de handhaving van een krachtige samenwerking van Europa te geraken. Door stoffelijke middelen zal zij de veiligheid van Ir.dië verzekeren, zonder zich te laten beheerschen door een paniek of door alarmkreten. Overigens is liet programma van lord Randolph Chur chill gelijk aan dat door lord Salisbury in zijn rede verkondigd. Uit Ivonstantinopel wordt gemeld. De Porte lieeft gisteren aan de groote mo gendheden eene nieuwe [circulaire ge zonden, waarin zij op eene spoedige be slissing in de Bulgaarsche quaestie aan dringt. De tegen heden belegde gezanten-con ferentie gaat niet door. Zondag '18 Oct. a.s. zal de Gods dienstoefening in de Vrije Ger. Gem. alhier, des 's morgens ten half tien ure en des namiddags te vijf ure, geleid worden door den heer Werner uit Am sterdam. In een samenkomst op den lOden dezer van aandeelhouders, ouders en verdere belangstellenden in de Fröbel school alhier, is besloten een verzoek tot de ingezetenen te richten tot het ver strekken van een jaarlijksche bijdrage van minstens f5, of een gift in eens tot een minimum van f 10. Staande de vergadering werd voor f150 vaste bijdragen geteekend en f20 in eens toegezegd. Zondag 11. had op het terrein nabij Oud-Leusden een cricket-match plaats tusschen de Amersfoortsche cricket-club Achilles en de second-eleven van de club Hercules uit Utrecht. Achilles maakte in één inning 84 punten, Hercules daaren tegen in twee innings 71, zoodat de overwinning aan de zijde der Amers- foorters bleef. 319de STAATS-EOTERIJ. VIJFDE KLASSE. Vierde week. Trekking van i3 Oct. (1000 Loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beuit gevallen Prijs vau f ÏOOO. No. 9223. Prijzen van f70. 303, 365, 398, 416, 463, 494, 4941, 4949, 4987, 5614, 9139, 9153, 9254, 9332, 9334, 9386, 14425, 14483, 19638, 19674 en 19725. Te zamen 22 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken.- 202, 240, 249, 274, 310, 317, 385, 392, 424, 432, 435, 454, 486. 488, 4918, 5634, 5642, 5657, 5671, 5678, 5906, 5944, 5957, 5988, 9167, 9181, 9274, 9291, 9293, 9345, 9350, 9369, 11443, 12173, 14367, 14382, 14388, 14402, 14448, 14468, 14492, 17864, 19619, 19654, 19714, en 20969. De volgende trekkingen geschieden, 14—17 Oct Utrecht. Bij het verwelken van eenige telegraafpalen op het terrein van den Staatsspoorwegen alhier werd een der arbeiders door de nedervallende klep van eenen wagen zoo ernstig aan het hoofd verwond dat hij reeds den vol genden dag in het ziekenhuis, werwaarts men hem had overgebracht, aan de ge volgen overleden is. STijkerk. Op de alhier gehouden na jaarspaardenmarkt waren aangevoerd 217 paarden. De prijzen waren van f 70 tot f430; voor jonge paarden en veulens van f70 tot f200. Baaru, 10 Oct. De som, benoodigd voor de koudwaterinrichting in het Prins Hendrikpark alhier, is geheel volteekend deze nuttige inrichting zal dus't volgend jaar hier verrijzen. De hh. Jhr. Mr. B. Ph. de Beaufort, burgemeester van Baarn, voorzitter G. Elink Schuurman, Baarn, J. Nienhuijs, Baarn, Dr. G. Waller, te Amsterdam, Jhr. J. Hartsen, Baarn en J. C. F. Baron d'Aulnis de Bourouill, Baarn, Secretaris, hebben als voorloopige commissie voor de op te richten koudwater-geneesinrich- ting te Baarn (maatsch. kapitaal f150,000) een circulaire verspreid, waarin zij steun verzoeken voor deze zaak door deelneming in het aandeelen kapitaal. Dr. Baudet, tot heden assistent van Prof. Hertz, zal als bad-arts optrederi en reeds van den aanvang af het oog op de werkzaam heden houden. De jachtopziener des Konings te Soestdijk, J. Dijs, die onlangs in het Baarnsche bosch met een schot hagel door een veldartillerist gevaarlijk gewond werd, is reeds zoover hersteld, dat hij weder zijne betrekking kan waarnemen. Hij heeft tenminste weder iemand be keurd. Hilversum, 10 Oct. Met de ont worpen paardentram 's-GravelandHil versum gaat het goed vooruit. Door den Gemeenteraad van 's-Graveland is, be houdens de vereischte goedkeuring van Gedep. Staten en eeriige nog nader vast te stellen bepalingen omtrent den dienst de veiligheid enz., aan de concessionna- rissen eene rentegarantie toegezegd van 4 pCt. van f50,000 gedurende 20 jaren. Naar wij vernemen, zullen de onder nemers die voorwaarden aannemen. Ook de «Trompenberg" verleent zijn medewerking. Hieruit blijkt, dat die zaak veel kans heeft tot stand te komen. Men hoopt in het aanstaande voorjaar te rijden. Met den trein van het Staatsspoor, die te 5 uren 8 m. 's namiddags uit Geldermalsen vertrekt, had eergisteren ter hoogte van het station Eist bijna een ontzettend ongeval plaats. Een der con ducteurs van den trein, die later bleek beschonken te zijn, opende het portier van een waggon, terwijl de trein reeds in beweging was. Een drietal personen, die er uitstapten, werden tegen den grond geslingerd, terwijl twee portieren, tegen over elkander opengelaten werden. Aan het station Valburg werd de beschonken conducteur geschorst. Een koopman reisde van Parijs naar zijne geboorteplaats en had tot reisgezel een grappenmaker en onvermoeid prater. Toen men te Lyon uitstapte, zeide de man van zaken: «Het is mij niet vol doende alleen maar met u kennis ge maakt te hebben. Gij zijt een goede ke rel. Laten wij te zamen dineeren. Ik heb een schoon denkbeeld, daar spreken wij dan aan het dessert over." De ander had daar niets tegen en weldra zat men aan tafel. Aan het dessert kwam de koop man met zijn idéé voor den dag. «Gij moet handelsreiziger bij mij worden." «Maar, mijnheer, wat denkt u wel, hoe komt u er bij", is het antvyoord. «En waarom dan niet, gij zijt een goed pra ter, wij zouden samen ongetwijfeld goede zaken maken." De ander bleef echter bedanken, op grond dat hij al een be trekking had. Hij wierp zijn kaartje op tafel en dat droeg den naam: Alexandre Dumas.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2