Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. De afdeelingen der Tweede Kanier hebben benoemd tot rapporteurs betref fende de wijziging ran art. 194 der Grondwet, de heeren Brouwers, Van der Loeff Van der Kaaij, Fabius en Mees. Het hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging ter bevordering van Zon dagsrust, heeft een circulaire gericht „aan het Nederlandsche volk," waarin het aanspoort op Zondag, indien het niet volstrekt noodzakelijk is, noch te werken, noch te koopen, noch te reizen, noch anderen verplichten werkzaam te zijn. Het Haagsche Dagblad verneemt, dat het wetsontwerp tot het brengen van veranderingen in art. 194 van de Grondwet in de afdeelingen der Tweede Kamer ongunstig is ontvangen. Eene wijziging zooals die door de Regeering is geformuleerd, werd door de ondertee kenaren der bekende collectieve nota s onaannemelijk verklaard; terwijl aan de linkerzijde de geneigdheid om de poging van de Regeeiing tot oplossing van den schoolstrijd te steunen, ook zeer gering was. Verkiezing voor «le Tweede Kamer te Sneek. Aantal kiezers 4698. Uitgebracht zijn 3727 stemmen hier van waren 3700 geldig. Dc heer B. II. Ileldt vereenigde 2006 stemmen op zich terwijl baron Schimmelpenninck 1670 stemmen verwierf. De heer Heldt is alzoo gekozen. Op het bericht dat de heer Heldt was gekozen, werd de Nederlandsche driekleur van het gebouw van het Werkmansbond te Amsterdam uitgehangen. In de Betuwe zijn de tabaksplan ters met het drogen en stapelen van de tabak bijna gereed. De oogst was mid delmatig, doch het blad zwaarder dan het. vorige jaar. Handel traag. In October jl. werden 121 personen voor den Indischen militairen dienst aan genomen, waaronder 97 Nederlanders, 18 Duitschers, 3 Zwitsers, 2 Belgen en 1 Oostenrijker. Bovendien werden 27 mili tairen beneden den rang van officier van het leger hier te lande overge nomen. De 21-jarige zoon van een hoender fokker te Rijsbergen, een oppassend jong man, die sedert 14 dagen vermist wordt, is nog niet terecht. Men weet niet, of aan een ongeluk dan wel aan eene mis daad moet gedacht worden. Dezer dagen zijn twee branden te Groningen en te Delft gebluscht, door middel van de „Ilayward's brandblusch- granaten," Ook te Sneek is bij een brand het nut van deze granaten gebleken. Te Delft was het een schoorsteenbrand die door twee granaten, en te Groningen een brand in een stal, die door één granaat gebluscht werd. Woensdagmiddag 12 uur brak te Apeldoorn eene felle brand uit in de wasscherij en bleekerij van den heer v. A. In korten tijd werd het geheele perceel in asch geleg. Niets heeft men kunnen redden. Ook de omliggende per- ceelen leden veel schade, De oorzaak is onbekend. Behalve mr. E. Folker heeft ook mr. W. H. De Beaufort zijne benoeming tot hoofdbestuurder van 't Nut niet aan genomen. De volgende tweetallen zijn voor deze vacature opgemaaktmr. C. H. B. Boot te Breda en mr. II. H. G. A Coenegracbt te Maastrichtmr. IC. M. G. De Meijier te Arnhem en prof. W. Koster te Utrecht. Op een nat najaar volgt wel eens vroeg winter en voor eenige jaren was in het laatst van November het ijs sterk genoeg om schaatsenrijders te dragen. Onder de mosschen op het boerenerf bevinden zich ook nu reeds nachtegalen, en deze eten meè van het voedsel dat den mosschen wordt toegeworpen, want de schrale tijd voor de vogels begint aan te breken. De nachtegaal maakt gemeene zaak met de geringste der broeders om aan den kost te komen, de vogel, die in de lente door zijnen onvolprezen zang ieder dichterlijk gemoed in verrukking brengt! Als de nachtegaal zoo vroeg de duinstreken verlaat om zich nabij het houtgewas van dorp of stad te gaan ophouden, volgt er winter, is wel eens beweerd. Ook is er veel sijs in het hout en men kent het spreekwoordVroeg sijs, veel ijs. Zich echter op sommige natuurverschijnselen of spreekwoorden te verlaten, zou gewaagd zijn, gelijk dikwijls gebleken is. Het wintert nu wel vóór half November, maar de mollen hebben nog niet opgehouden te wroeten. Om de kneuterende sijsjes in den els bekommert de boer zich niet als voorteeken, maar als de mol niet meer werkt, reken dan maar op winter. (L.-C.) De burgemeester van Maastricht heeft geweigerd toestemming te verlee- nen tot het aanplakken van biljetten van de afd. Algemeen Stemrecht, waarin als onderwerp van bespreking was aangege ven: «algemeen stemrecht of revolutie". Eerst toen het wooid no in ngeen" was veranderd, werd in de aanplakking bewilligd. Bulgarije is in den oorlog met Servië niet zeer gelukkig. Wel werd door de Bulgaren onder aanvoering van Vorst Alexander bij Slivnitza op de Serviërs, die eveneens persoonlijk door Koning Milan werden aangevoerd, eene over winning behaald, waardoor de bergpas bij Dragoman weder vrij werd, maar de Bulgaarsche stad Bresnik werd door eene andere afdeeling Serviërs genomen en ook het legercorps, dat Weddin moest verdedigen is totaal vernietigd. Wat de houding van Turkije betreft, bevestigd het zich al rneer en meer, dat de /Sultan, alvorens een beslissing te nemen, de ontruiming verlangt van Oost- Rumelië door de Bulgaren. Volgens de Times zijn de Sultan en Koning Milan van Servië het volkomen eens, en zal zoodra Sofia door de Ser viërs genomen is, koning Milan niet met Vorst Alexander, maar met den Sultan onderhandelen, die hem uitbreiding van gebied zou toestaan. Of deze beiden, die nieuwe schending van het Ber- lijnsch tractaat, tegenover de mogend heden wel zoo gemakkelijk er door zul len halen, valt te betwijfelen. Wanneer de Bulgaren zich willen schikken, en dit is volgens een gisteren ontvangen telegram uit Konstantinopel werkelijk het geval, kunnen zij op den steun van Rusland rekenen, en tegen over dezen machtigen bondgenoot kan Servië niet veel uitrichtenook door de voornaamste, meest welgestelde ingeze tenen van Macedonië werd op eene ver gadering te Uskeub een rnotie aangeno men, waarin de bevolking van Macedonië protesteert tegen de verdeeling van hare provincie. Zij verlangt een eenig en on deelbaar Macedonië, onder Suzereiniteit van den Sultan. Engeland maakt in Birma snelle vor deringen, reeds zijn Minhla, het fort Kuligon en nog een andere sterkte aan den linkeroever der Irrawaddy door hen genomen. Volgens de Agencia Stefanie zijn Duitschland en Spanje het eens gewor den in zake de Carolina-quaestie. Het bemiddelings-voorstel van den Paus is aangenomen. De verzoenende houding van Bismarck heeft zeer veel tot het verkrijgen van dezen goeden uilslag bij gedragen. Door de Fransche republikeinen wordt met alle geweld aangedrongen, om de bijeenkomst van het Congres, dat de nieuwe president moet verkiezen, te be spoedigen. Het lot van het ministerie Brisson zal nu waarschijnlijk wel spoedig worden beslist. Bij besluit van Koningin Victoria wordt het Engelsche parlement ontbon den en zal het nieuwe tegen 12 Januari worden bijeengeroepen. De terechtstelling van Riel heeft in Canada de gemoederen der Fransche Canadeezen aan het gisten gebracht. Verschillende demonstraties werden ge houden. Ook de Parijsche bladen, met name de radicale, veroordeelen de te rechtstelling als onrechtmatig en on staatkundig en laten zich heftig tegen Engeland en de Canadeesche regeering uit. De regeering van Canada zal nu, ter wille der Fransche bevolking, aan Riel's weduwe en kinderen, die onver zorgd achterblijven, een jaargeld toestaan. Op morgen Zondag 22 Nov. zal de Godsdienstoefening in de Vrije Ger. Gem. worden geleid door den heer Roelofs uit Lunteren, des namiddags ten 2 ure (in ons vorig nummer vermelden wij abu sievelijk des avonds 5 uur.j Donderdag- en Vrijdagavond te 6 uur zal de spreekbeurt worden waargenomen door Ds. de Vries uit Grafhorst. Wij vernemen dat aanst. Maandag de jaarlijksche provinciale vergadering van het Nederlandsche Zendeling-genoot schap te Amersfoort zal plaats hebben. En dat dien avond te half zeven ure als sprekers zullen optreden Ds. Gras- winckel en Prof. Lasonder uit Utrechtt Tevens zal dan eene collecte voor dat genootschap gehouden worden. Met het vroeger door ons geschrevene bevelen wij een trouwe opkomst en een goede collecte aan. In den nacht van Woensdag op Donderdag j.l. stierf plotseling de heer Manuel Wollf Mzn. Als president der Kamer van Koophandel, werden de be langen van handel en nijverheid steeds met warmte door hem behartigd, terwijl hij als lid van het Israel. Kerkbestuur, door zijne medeleden ten hoogste werd gewaardeerd. Amersfoort's armen ver liezen in hem een milden weldoener en ook door zijne talrijke vrienden wordt de overledene diep betreurd. Vrijdagochtend ontstond er een be gin van brand bij den bakker Van der Maat in de Muurhuizen, welke zich drei gend liet aanzien, doch door de spoedige en flinke hulp van de buren Overbeek en Brouwer in betrekkelijk korten tijd gebluscht werd. Zonder deze hulp was het geheel zeker spoedig eene prooi der vlammen geworden. Spoorweg AmersfoortKestercn. De heer W. K. M. Vrolik. directeur- generaal der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, heeft thans ook aan de Eerste Kamer een adres gericht tegen het ontwerp voor de exploitatie der staatslijn AmersfoortKesteren Nijmegen. In het eerste gedeelte van dit adres zegt de heer Vrolik het volgende: Hij meent te mogen opmerken, dat in de discussiën in de Tweede Kamer de mededeelingen der Maatschappij niet alleen niet weèrlegd zijn, maar kan zelfs de vrees niet verbergen, dat de eerdere behandeling dan aanvankelijk verwacht werd, en de groote spoed, waarmede hei wetsontwerp in de Tweede Kamer is afgedaan, oorzaak zijn geweest, dat de tijd ontbroken heeft om die studie dezer allergewichtigste, voor tal van jaren het geheele spoorwegwezen in Nederland beheerschende aangelegenheid, te maken, als anders het geval zou geweest zijn. Zoo werden herhaaldelijk de ernstigste bezwaren geuit over de financiëele las ten, die op den staat gelegd zouden wor den de millioenen aan dezen gevraagd, en die de tegenwoordige financieële toe stand des lands niet zou veroorloven aan de plannen der Expl.-Mij. te wijden. Het is blijkbaar aan allen ontsnapt en toch is dit duidelijk genoeg in de door de Maatschappij ingediende stukken te lezen dat de Expl.-Mij., noch voor vergoeding, eventueel te betalen aan de Holl. IJz. Spw. voor eenig medegebruik, noch voor de stations-emplacement en te Amsterdamvan den Staal een enkel olfer, een enkelen penning vraagt. De minister van financiën gaf in de Tweede Kamer eenige financiëele bere keningen, die moesten aantoonen, dat het aannemen van het wetsvoorstel der Regeering voor de schatkist voordeeliger was, dan het der Expl.-Mij. Doch hoe zijn die overzichten gemaakt nog daarvan gezwegen zij ook rekenkunstig niet geheel juist zijn? De minister van financiën stelt de resultaten, te verkrijgen door de Expl.- Maatschappij uit de lijn Amersfoort Kesteren als locaallijntje, doorloopende in Amersfoort, tegenover die, welke eene exploitatie der Holl. IJz. Sp.-Mij. zou op leveren, wanneer zij, behalve die lijn, tevens verkrijgende runningpower op KesterenNijmegen, in de geheele ver binding AmsterdamNijmegen zal be zitten eene internationale verbinding van de haven Amsterdam met Duitschland Nu zegt de minister van financiën wel «zoolang de lijn (beter gezegd de Expl.- Maatsehappij) geen terminus te Amster dam heeft en daaraan kan om finan ciëele redenen niet gedacht worden enz. maar hij verzuimt eene enkele becijfering over te leggen, waaruit dit zou blijken. Uit de bij de Expl.-Mij. opgemaakte be rekeningen, blijkt dan ook het tegendeel. De grondslagen dezer berekeningen zijn o.a. de aanlegkosten in Amsterdam der goederen-emplacementen, die thans kon den worden opgemaakt, sinds over de huur der terreinen overeenstemming was te verkrijgen; de sommen te betalen voor medege bruik van Centraal-station, Handelskade enz. te Amsterdam de huur te betalen voor medegebruik AmsterdamAmersfoort en Utrecht Hilversum en wel berekend naar vol komen denzelfden maatstaf, dien, zoowel de Regeering als de Holl. IJz. Sp.-Mij. hebben aangenomen voor de berekening der vergoeding voor medegebruik Keste renNijmegen. De uitslag der becijferin gen was, dat niet alleen, zoowel de Mij. als haar vennoot de Staat, volkomen zouden gerechtigd zijn, om tot Amsterdam door te gaan, maar zelfs dat beiden niet verantwoord zouden wezen hiertoe niet over te gaan, teneinde de veel groolere positieve schade te ontgaan, voortsprui tende uit eene aanneming van dit wets voorstel. Dit zeiden wij duidelijk (pag. 8 adres Tweede Kamer). De ware uitleg van de handelwijze der Regeering is dan ook, dat deze wenscht niettegenstaande al hare vroegere beloften de Expl.-Mij, niet naar de hoofdstad te brengen. Het wachtwoord wordt: Staatsspoor nimmer naar de hoofdstad I Maar zoolang dit niet door de Kamers, door de publieke opinie, door Amsterdam zelve beaamd is, en dus gelijktijdig uit gemaakt, dat men de Expl.-Mij. nimmer in Amsterdam wenscht te laten komen, zoolang hebben de becijferingen van den Minister geeneilei practische waarde, maar blijven bij vergelijking van gelijk soortige omstandigheden Amsterdam Amersfoort—KesterenNijmegen in één hand geëxploiteerd door de Holl. IJz. Spw.-Mij. tegenover AmsterdamAmers foortKesterenNijmegen in eeh hand, geëxploiteerd door de Expl.-Mij., geheel intact de becijferingen op pag. 8, van het adres aan de Tweede Kamer te vin den en blijft onaangevochten, dat men het aannemen van het wets-voorstel der Regeering aan de schatkist te staan komt, op een jaarlijksch verlies van een halven ton. De minister van financiën legt, tot staving zijner becijferingen, der Maat schappij beweringen in de pen, die zij nimmer heeft nedergeschreven. De Mi nister zeide »nu schrijft de heer Vrolik op bladz. 6 van zijn gedrukt adres, dat de geheele opbrengst van het verkeer over den Staatsspoorweg tusschen Am sterdam en Duitschland in de richting VenloNijmegen allengs] verminderd is en in 1882 f90,000 bedroeg" leest men nu evenwel pag. 6 dan zal men zien dat die f90,000 slechts een der elementen van schade is, en dat dus de Minister niet op die f90,000 maar op twee a drie ton verlies van bruto-ontvangsten moet bedacht zijn. Uandelsbl Utrecht. Zekere B. wonende in het Paardensteegje alhier, had dezer dagen een paar vrienden en eene vriendin bij zich genoodigd om, onder het genot van een kopje koffie, een gezellig avondje te slijten. Zoo lang de koffiepot dan ook nog op de tafel prijkte, ging alles naar wensch, doch toen deze verdween en op voorstel van den gastheer voor gemeenschappelijke rekening een borreltje werd gehaald, was er van een gezellig zamenzijn ,weldra niets rneer te bespeurenzoodat toen de Gastheer steeds onhandelbaarder werd, zijne invité's het geraden achtten, ter voorkoming van erger, maar zoo gauw mogelijk te vertrekken. Hiertegen ver zette B. zich echter ten zeerste en toen woorden niet hielpen, bracht hij aan een der gasten zekeren G. met een sport eener stoel een aantal slagen op het hoofd toe, zoodat deze vrij ernstig verwond werd en onmiddelijke geneeskundige hulp noodig was. Tegen den Gastheer die kort daarna door de Politie werd gearresteerd is eene vervolging ingesteld. De persoon van G. W. I. den 31 Augustus aangehouden als verdacht van in zijne woning in de Predikheerenstraat alhier brand te hebben gesticht, werd van hier naar de cellulaire gevangenis te Amsterdam overgebracht, alwaar hij den 2 December a. s. voor het Hof zal terechtstaan11 getuigen zijn in deze zaak gedagvaard. Soest, 20 Nov. Door den heer In specteur van het Geneeskundig Staats toezicht in de Provinciën Gelderland en Utrecht is, naar aanleiding der vele alhier vooi komende gevallen van diphtheritic, deze besmettelijke ziekte in deze gemeente epidemisch verklaard en zijn op zijn aan raden door het Gemeentebestuur alle scholen dezer gemeente (met uitzondering van die te Soesterberg) gesloten. - Door den Raad dezer gemeente is in zijne vergadering van 19 November jl. tot onderwijzer aan de openbare school voor lager onderwijs in 'deze gemeente benoemd, de Heer R. Barlo, te Bunnik met ingang van 1 December e. k. op eene jaarwedde van f 500., terwijl op dien zelfden datum eervol wordt ontslagen de Heer G. van Herwaarden, die als zoo danig te Amsterdam is benoemd. Vcenemlaal. L. van Doorn, ontsla gen vader in het oudeliedenhuis, berust wijselijk in het tegen hem uitgesproken vonnis en komt dus niet in appèl. Door het bestuur van genoemde stichting is aan zijne vrouw gedurende haar man zijn strat ondergaat, kosteloos voeding en verpleging in het oudeliedenhuis aange boden. Dit aanbod moet zeker eenieder toejuichen, zij heeft echter gemeend daarvoor te moeten bedanken. Bensironde, 17 Nov. Onder de zin spreuk „Bidt en werkt" is alhier eene vereeniging opgericht, die zich ten doel stelt, in deze gemeente een chr. school daar te stellen. Ruim 80 leden hebben zich aangegeven. De contributie bedraagt 5 cents 's weeks. Het kan dus nog een poosje duren, eer hier eene chr. school komt. Montfoort. Het heeft alhier in de laatste nachten zoo hard gevroren, dat men zich Donderdag reeds zonder eenig gevaar op een gedeelte van de stadsgracht met schaatsenrijden kon ver maken. Een mooi stuk werk. Een smid te Eede, prov. Gelderland, had in 't begin van dit jaar op de tentoonstelling te Gro ningen een sleutel, naar een oud model vervaardigd, ingezonden. Toen dit stuk beoordeeld werd meende men, dat het werkelijk een sleutel uit vroegere tijden was, zoo uitmuntend was het uitgevoerd. De directeur der kunst-nijverheidschool te Amsterdam heeft echter beslist, dat de sleutel werkelijk door den smid, den heer Koops, vervaardigd moet zijn. Deze heeft dan ook het eere-diploma en een prijs ontvangen. Een prettig huwelijksreisje. Eenige dagen geleden arriveerde te Berlijn een echtpaar uit Warschau, dat kort geleden getrouwd was, en 't stapte in een groot logement af. Mijnheer was niet heel jong meer, zoo ongeveer 40 jaar en mevrouw was een weeuwtje, dat verscheidene jaren minder telde. De vertrekken, die men den echtge noot aanwees, waren volstrekt niet naa zijn zin en hij moest fraaie salons heb ben, die hij dan ook kreeg. Beiden behoorden,-gelijk later uit een door den Russischen consul ingesteld onderzoek bleek, tot zeer aanzienlijke familiën van Polen. Reeds den volgenden morgen kwam het tot onaangenaamheden, mevrouw kreeg de bewijzen in handen, dat haar gemaal kort voor zijn huwelijk eene andere dame, of meerdere andere dames, groote genegen heid had toegedragen, kortom, men kwam in alles behalve prettige stemming aan de open tafel. Mijnheer trachtte zijn boosheid met wijn weg te spoelen, en dit gelukte hem ook zoo goed, dat hij ten slotte elk glas, dat hij had leeggedronken op den vloer aan stukken smeet. Met heel veel moeite werd hij naar zijne kamers gebracht, waarheen zijne vrouw reeds gevlucht was, en hier zette hij zijne gooi-oefeningen voort; hij wierp zijn horloge en ketting naar een lamp en veroorzaakte daardoor vrij wat schade. Met een zoet lijntje wist men hem er eindelijk toe te krijgen om met een kell- ner van het logement een rijtoertje te gaan doen, ten einde wat op te frisschen. Zoodra hij het huis verlaten had, begon de jonge vrouw hare koffers te pakken en zij liet den eigenaar van het logement roepen. «Ik blijf niet langer bij dien schoft", zeide zij, «ik heb nog een pas, die op mijn naam luidden vertrek dadelijk. Laat de rekening opmaken, ik zal, met uilzondering van hetgeen gebroken is en van de champagne, de helft er van be talen." Dit geschiedde werkelijk en toen de echtgenoot des avonds ontnuchterd tehui3 kwam, hoorde hij wat 'er was gebeurd. Hij trok het zich niet hard aan, en een paar uren later zag men hem, in gezel schap eener jonge dame, in een koffiehuis zitten. Sedert is hij nog niet in het logement teruggekeerd, maar men weet met zeker heid, dat hem volstrekt geen ongeluk is bejegend en dat hij zich, integendeel, uitstekend wel bevindl. Het muisje zal. natuurlijk wel een staartje hebben en het zal wel niet lang duren, of te Warschau wordt de echt scheiding van twee personen uitgesproken, die het slechts zoo korten tijd met elkan der hebben kunnen vinden. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 12 Nov. Helena Maria, d. van Jan van den Berg en Janna Jansen. 13 Nov. Gerritje, d. van Dina van Niekerk.— 15 Nov. Helena Josephina, d. van Abraham Wiertz en Margrietha La Heij. Januetje, d. van Jacobus Vonhof en Grietje van den Brink. 1 6 Nov. Maria Catrina, d. van Frans Frederik Spiekermann en Maria Petro- nella van den Berg. Teunis, z. van Roelof van Kooij, en Dirkje van Neimegen. Simon, z. van Jasper van Eden en Antje Buijs. 17 Nov. Ilendrika, d. van Daniel Kraaijkamp en Elisabeth Bouw. Geurt, z. van Peter van Eldert en Hendrika ter Beest. Matthijj, z. van Franciscus Spier eu Johanna Tammer. Gerrit. z. van Aal- bert van Nimwegen en Gijsbertje Doorne- kamp. 18 Nov. Carol Frederik August, z. van Guillaume Francois Gerard de Bruijn en Helena Elisabeth Vermeulen. 19 Nov. Herman Louwerens. z. van Frans Hendrik George Spaink en Christina van Appelen. Ondertrouwd: 13 Nov. Barend de Wilde en Clara Ekkeveld. 19 Nov. Tieme Broek man en Maria Willigenburg. Gehuwd 18 Nov. Stephanus van Eijkelen- burg en Hendrika Scheerder. Gerrit Hen drik Huijgen en Wilhelmina Cornelia Huis man. Lambertus van den Hoek en Jo hanna Maria van Dijk. Overleden: 12 Nov. Joanna Wakelkamp, 84 j. wed. van Johannes Henricus van Kempen. 13 Nov. Rutgerus Rijn, 9 m. Carolina Plicht, 84 j. echtg. van Willem Heudrikseu. Bor Bruinekool, 23 j.ongeh. 15 Nov. Alijda Kraak, 59 j. wed. van Hen drik Priem. 18 Nov. Elisabeth Voskamp, 71 j. ongeh. Bunschoten. Geboren: 15 Nov. Arian, z. van Jan van den Hoogen en Albertje de Graaf. 17 Nov. Willempje, d. van Gijsbert Hopman en Hendrikje Heek. Gehuwd Lubbert Bos en Geertje Koe- lewijn. Gijshert Koelewijn en Hanna Niezen. Overleden: 15 Nov. Jacob Los, weduwn. van Klaasje Schuurman, oud 91 jaren. Hoogland. Gehuwd: 19 Nov. Aalbertus Boersen en Maria van Beek. Scherpenzeel. Overleden: 18 Nov. Gijsbertje Glashorst, oud 22 j. Gerard van Leuveren, oud 17 j. Lensden. Geboren: 19 Nov. Een levenl. aangeg. kd. van Maas Lagemaat en Aaltje Gerritsen. Gehuwd: 19 Nov. Gerrit van Essen en Francina Versteeg. Stontenbnrg. Geboren: 14 Nov. Engelina, d. vanGijs- bertus van den Bedem en Cornelia van Lok horst. Soest. Geboren: 17 Nov. Bartus, z. vanBartus van der Horst en Geertje de Bree. 18 Nov. Martha, d. van Willem Sukel en Wilhelmina Hilhorst. Overleden 15 Nov. Jannetje Scherpen zeel, oud 10 j. 18 Nov. Johanna Schou ten, oud 7 j.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1885 | | pagina 2