Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. van het leven te berooven. Dit voorne men mislukte, maar de beweegredenen werden bekend, zoodat de man. reeds nagenoeg hersteld, na zijn ontslag uit het gasthuis te 's-Bosch, aan de justitie zal worden overgeleverd. De directie der Bank .werden gisteren door de politie te 's-Bosch per telegraaf van het gebeurde onderricht. Klaagt men op vele plaatsen over gebrek aan werk, in het graafschap Zutfen is dit geenszins het geval. De meeste grond, waarop in de laatste jaren de dennen geveld werden, wordt weer voor dennencultuur bewerkt en woeste gronden tot akkerbosschen aangelegd, zoodat er steeds overvloed van werk is. Vóór eenigen tijd heeft de Gemeen teraad te 's-Hage besloten, dat de ker mis dit jaar voor it laatst aldaar zal plaats hebben. Bij alle belanghebbenden gaat nu een adres rond, waarin den Baad verzocht wordt op dit besluit terug te komen. Men weet wie de belangheb benden zijn: winkeliers, neringdoenden, koffie- en bierhuishouders. De minister van oorlog bjengt ter kennis, dat in de maand Maart eerstko mende zes studenten in de geneeskunde 1 aan de universiteiten hier te lande zullen worden toegelaten tot de verbintenis, om, na het verkrijgen van den titel tot arts, eene benoeming tot officier van gezond heid bij het personeel van den genees kundigen dienst der landmacht aan te nemen. Ds. Van Dijk, te Deutichem, ont ving in de afgeloopen maand weer tal van giften voor zijne philantropische instellingen, o. a. voor de vergrooting van nRuimzicht" een gift, groot f 300, van mevr. v. d. V., geb. Ben een legaat van wijlen mr. A. H. v. D., te 's H., groot f 400. Dat de ingezetenen der gemeente Vlissingen de moed nog lang niet opge ven, blijkt uit den nu weer, door den gemeenteraad goedgekeurden, onderhand- schen verkoop van gemeentegrond, tot het niet onaanzienlijk bedrag van ruim f 11,000, alles bestemd om te worden bebouwd. De grond is gelegen in de De Ruyterstraat, aan den Koningsweg, in de Aagje Deken- en de Badhuisstraat; de uitbreiding der stad bij genoemde straten, gaat geregeld voort en doet verwachten, dat aan die zijde een geheel nieuwe stad zal verrijzen. Gelijk bekend is, heeft het bestuur van het Nederlandsche Zendelinggenoot schap, om hulp te verkrijgen in den geidelijken nood, verleden jaar een ma nifest uitgevaardigd. De uitslag dier poging is geweest, dat in vijf en een halve maand aan giften voor eens eene som van f 10,431.81 is entvangen, en dal de jaarlijksche inkomsten, door ver hooging (vrijwillig) van contribution, het toetreden van nieuwe leden en begunsti gers enz., zijn vermeerderd met f9401,82. Bij de Utrechtsche stedelijke Ar- .menkamer hebben zich 11. Woensdag ongeveer 400 personen aangemeld, die allen zonder werk zijn. Een hoogst merkwaardig geval is Zaterdag voorgekomen bij de zitting van het Gerechtshof te 's-Gravenhage. Met betrof een liooger beroep van zekeren E. S., uit Ouddorp, die door de recht bank te Botterdam wegens mishandeling tot drie maanden eenzame opsluiting was veroordeeld. Nadat op de zitting van het Hof zijne zaak was afgeroepen, werd door den verdediger, Mr. D. S. van Einden, mede gedeeld, dat in het begin dezer week de broeder van appellant, J. S., hem had verklaard, dal niet zijn veroordeelde broeder, maar hijzelf het bedoelde mis drijf had gepleegd. S. wilde niet dat zijn broeder onschuldig de straf zou ondergaan en wilde derhalve voor den rechter verschijnen. Nadat dit door J. S. op schrift was gesteld en onderteekend, ging deze het ook op raad van den ver dediger aan den burgemeester van Oud dorp mededeelen. Naar aanleiding hiervan, verzocht Mr. Van Emden de verdere behandeling van het hooger beroep tegen den veroordeel den E. S. onbepaald te willen uitstellen, totdat het aan te vangen rechtsgeding tegen zijn broeder zou afgeloopen zijn. De advocaat-generaal Jhr. Mr. de Savornin Lobman ondersteunde dit ver zoek, hetwelk ook terstond door het Hof werd ingewilligd. De Heer W. H. van Zanten Jr. steenfabrikant te Leiderdorp, heeft uit sluitend in het belang van de werklieden, aan wien des winters jaan zijne fabriek geen werk kan worden verschaft, een kleine fabriek tot het vervaardigen van vuurmakers opgericht. Omtrent het al dan niet uitbreken eencr oorlog tusschen Turkije en Grie kenland loopen de meeningen nog al uiteen. In de Berlijnscbe diplomatieke kringen, acht men het niet waarschijnlijk dat Griekenland aan zijne bedreiging ge volg zal geven. Hulp of ondersteuning van de groote mogendheden heeft het niet te wachten, daar deze zich in't ver volg niet meer met de onderlinge quaes- ties van kleine staten, die den Europee- schen vrede niet in gevaar brengen, willen inlaten. Voorts is het Grieksche leger slecht uitgerust en telt luidens Grieksche opgave, die zeker niet te laag zal zijn, nog slechts 70.000 man. Daartegenover heeft Turkije bijna het dubbele aantal op zijne grenzen bijeengebracht. De Sul tan zou misschien wel eene oorlog met Griekenland willen, daar hij zoo goed als zeker is met zijne troepen de Grieken te zullen slaan, en door deze overwinning tevens de andere staten op het Balkan- Schiereiland meer ontzag te zullen in boezemen. De correspondenten van Daily News en Standard te Athene achten de oorlog onvermijdelijk. Koning en volk eischen eenstemmig schadeloosstelling voor Griekenland, wanneer Bulgarije en Oost- Rumelië vereenigd worden. Van het houden eener nieuwe confe rentie te Konstantinopel tot regeling van het Oost-Bumelische vraagstuk, schijnt geheel te zijn afgezien. Vorst Alexander heeft de Porte reeds eenige voorstellen gedaan, waarover wordt beraadslaagd maar tot nog toe is geenerlei resultaat verkregen. Nu de Carolina-quaestie uit de wereld is, heeft Duitschland het oog weder op eene andere eilandengroep n.l. de Samoa- eilanden laten vallen en schijnt deze te willen annexeeren. Bij het Engelsch de partement van Koloniën is n.l. bericht ontvangen, dat de Duitsche oorlogskor vet Albatross eene militaire macht op genoemde eilanden heeft ontscheept, zoo het heette tot bescherming van aldaar gevestigde kooplieden. De vlag van Samoa werd neergehaald, de Koning vluchtte naar het binnenland om zich op verde diging voor te bereiden. Door de consuls van Engeland en de Vereenigde Staten is tegen deze bezetting geprotesteerd. Te Cartagena is in den nacht van Zondag op Maandag j.l. eene poging ge daan om het kasteel te vermeesteren. De aanranders, die bij den aanval den kreet: leve de republiek! aanhieven, werden door het garnizoen van 't kasteel en de troepen der stad, onder aanvoering van den militairen gouverneur afgeslagen. Zij ontvluchtten op eene voor hen gereed liggende handelsstoomboot, welke zich naar Oran begaf. De heer Clemenceau, de leider der Fransche radicalen, heeft in een onder houd met den Parijschen correspondent van Daily Neivs, dezen zijne groote in genomenheid betuigd met het ministerie- Freycinet. Zoowel hij als de Freycinet wenschen niets liever dan de eenheid der republikeinen te bevorderen. Uit Duitschland wordt alleen geschreven over het voorgestelde monopolie op het gedistilleerd. De zuivere opbrengst van het monopolie wordt geschat op 300,000,000 Mark, en de conservatieven begroeten het ontwerp met ingenomenheid, omdat de groote grondbezitters, meest allen brandewijnstokers, er in de eerste plaats door gebaat worden. Eugen Richter spant echter alle krach ten in om het ontwerp te bestrijden. Namens zijn blad, de Frcisinnige Zeit., worden duizenden vlugschriften tegen het monopolie verspreid, terwijl het indienen van een algemeen protest bij den Rijks dag wordt voorbereid. ïWeest op uwe hoede roept Richter den liberalen toe. Ieder meent dat het monopolie-ontwerp in den Rijksdag niet de minste kans heeft, maar vergeet niet dat de Rijks kanselier zijn uiterste krachten zal in spannen om zijn plan, althans gedeelte lijk, te verwezenlijken. De tegenstanders mogen dus niets verzuimen om de in voering te bestrijden van dit verderfelijk monopolie, dat eenmaal aangenomen, spoedig door andere zal gevolgd wórden." In Peru hoopt men thans eindelijk een schikking te zullen treffen. Men weet, dat sinds den oorlog rnet Chili het on gelukkige land aanhoudend ten prooi is aan burgeroorlog, doordat generaal Caceres, den door de Chileenen aange- stelden president Iglesias poogde te ver dringen. Na herhaalde mislukte pogingen is het hem eindelijk gelukt, generaal Iglesias te overwinnen en de hoofdstad Lima binnen te rukken. Door tusschenkomst van het corps diplomatiqe is evenwel besloten, dat thans voorloopig, noch Iglesias, noch Caceres president zal zijn, maar de uitspraak aan de kiezers zal worden overgelaten en algemeene ver kiezingen zullen worden uitgeschreven. De correspondent van de Times te Mandalay noemt den toestand in Birma zeer hachelijk. Volgens hem beging ge neraal Prendergast een groote fout, toen hij de Birmeesche soldaten te Ava en Mandalay met hun wapenen liet vertrek ken. Nu hebben zij zich tot benden ver eenigd, welke onder aanvoering van Bir meesche prinsen rondzwerven en volgens de opgaven meer dan 20,000 man sterk zijn. Ook is men te Mandalay niet gerust over de afdeeling welke noordwaarts is opgerukt. Vierhonderd man zijn te Mon- shobo achtergelaten en de anderen zijn voortgestoomd naar Bhamo, doch in 12 dagen was geen tijding van deze leger macht ontvangen. Volgens de St. James Gazelle zal het ministerie eenige wijziging ondergaan. In de eerste plaats zal sir W. Hart Dyke als minister voor Ierland vervangen wor den door den heer Stanhope, docli, boven dien zegt het blad, bestaat het voornemen om nog andere wijzingen in het ministerie aan te brengen. De Noord-Amerikaansche Senaat heeft het voorstel Edwards tegen de veelwijve rij aangenomen. Gelijk men weet, wordt daarbij het Mormonendom onder eene soort van commissie van curatele gesteld, te benoemen door den President. Zondag a.s. zal de Godsdienstoefe ning der Vrije Ger. gemeente des mor gens half tien en des avonds om vijf uur geleid worden door den heer Vaarlies van Dordrecht. Aan den heer H. van Esveld Rzn. is op zijn verzoek door Z. M. eervol ont slag verleend als le luitenant-adjudant bij de d.d. schutterij alhier. Door wijlen den HoogEdelgestr. Heer P. Schuijt Jrszn. zijn, vrij van rechten en kosten, de navolgende legaten ver maakt: aan het Burgerl. Armbestuur al hier f 1000,aan de Diaconie der Herv. gem. f2000,aan het Diaconie Oude Mannen- en Vrouwenhuis f 1000,aan de St. Joriskerk f2000; aan 't Burger weeshuis f 1000,aan de Anna Pau- lowna Bewaarschool f 1000,aan het Hoofdbestuur van 't Ned. Zendelingge nootschap te Rotterdam f 1000,en aan het Hoofdbest. van 't Ned. Bijbelgenoot schap te Amsterdam mede f 1000, Naar wij vernemen heeft Mejuffr. J. B. van Eijcken het voornemen opge vat zich met Mei e. k. elders te gaan vestigen. Dit is in korten tijd liet tweede verlies op muzikaal gebied voor onze ge meente. Eerst de heer Schweinsberg, wiens groote verdiensten als onderwijzer, na zijn vertrek algemeen worden erkend, en nu weder Mej. van Eijcken, die mede in de vele jaren, gedurende welke "zij piano-onderwijs gaf zich bij bare leerlin gen bemind maakte en door hunne ouders om haar degelijk onderwijs op hoogen prijs werd gesteld. Het bestuur der Amersfoortsche afdee ling van Toonkunst, zal nu overgaan tot het oprichten eener muziekschool. Deze school zal onder de leiding komen van den directeur der Afdeeling, den heer Petri. Verder zullen als onderwijzers optreden een jongere broeder van den heer Petriorganist en muziekonderwij zer te Utrecht, Mej'. M. E. van Driel al hier en de heer S. van Adelberg te Utrecht. Of eene dergelijke inrichting bij de ingezetenen voldoenden steun zal onder vinden, meenen wij te mogen betwijfe len, om reden reeds vroeger door den heer M. A. Ter Haar, thans directeur der Muziekschool te Bussum, daartoe po gingen werden aangewend, die echter door gebrek aan deelneming totaal schip breuk leden. Wij juichen evenwel het voornemen van Toonkunst van harte toe en spreken den wensch uit, dat Breèroö's »'f Kan verkeeren" ook in dezen moge bewaarheid worden en er alhier eene inrichting tot stand kome, aan welke de muzikale opleiding der jeugd, ten volle kan worden toevertrouwd. Door Burgemeester en Wethouders is op verzoek van de Commissie voor de Huisvlijtschool, ten behoeve dier inrich ting het gebruik van een der localen van de openbare school in de Koningstraat, toegestaan. Op 3 Maart a.s. hoopt de heer D. P. M. Graswinckel den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar de betrekking van predikant bij de Ned. Hervormde gemeente aanvaardde. In 1861 beroepen te Zalk en Vecaten, verliet hij deze gemeente in 1869 toen hij naar Zierikzee werd beroepen, alwaar hij tot 1871 bleef. Van dien tijd af, dus gedurende 14 jaren, vertoeft hij in ons midden en heeft men hem niet alleen als herder en leeraar der gemeente, maar ook als mensch lee- ren waardeeren. Altijd volijverig, waar het de stoffelijke zoowel als zedelijke belangen zijner gemeente-leden goldt, was hij, waar persoonlijke hulp en ondersteu ning werd vereischt, steeds de eerste die te verleenen. Behalve in zijn ambt als prediker werd en wordt nog voortdurend door hem in verschillende andere betrekkin gen ten nutte en voordeele van zijn' medemensch gearbeid, n.l. als president van de herv, diaconieschool, als voorzit ter van de Gustaaf-Adolf vereeniging, als lid van de permanente commissie voor de provincie Utrecht en secretaris van de afdeeling Amersfoort en omstreken van het Ned. Zendelinggenootschap, als correspondent en penningmeester voor Amersfoort van het Instituut voor doof stommen te Groningen, enz. enz. Moge daarom den 3en Maart 1886 een heugelijken dag voor hem zijn, waarop hij nog een reeks van jaren met dank baarheid moge terugzien. Wij maken onze lezers attent op achterstaande advertentie betreffende de tentoonstelling der voorwerpen ten be hoeve der verloting van de maatschappij tot opvoeding van weezen enz. Veel schoons is daaronder. Voorwer pen uitmuntende door kunst en smaak noodigen uit eenige loten te nemen en daardoor mede te werken tot het wel zijn der arme weezen. De aangekondigde tooneelvoorstel- ling door het gezelschap der Heeren Bam berg, Charlier Co., is voor onbepaal- den tijd uitgesteld. De tooneelvereeniging nEuterpe" te Utrecht heeft het voornemen opgevat alhier eene reeks voorstellingen te geven, waarvan de eerste op Dinsdag den 26en dezer zal plaats hebben. Opgevoerd zul len dan worden »de Tulpenhandel" en nde Koperen Ring" twee gunstig bekende blijspelen. Het gezelschap moet over zeer goede krachten kunnen beschikken, waar om wij hopen, dat het kunstminnend publiek door groote opkomst, deze ver- eeniging moge aanmoedigen de eerste voorstelling spoedig door de anderen te doen volgen. Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het post kantoor te Amersfoort, over de 2e helft der maand Nov. '85. 1. Mej. W. E. de Rochemont, Haag. 2. Wed. A. H. Hagen, Briefkaait. 1. J. May, Amsterdam. Utrecht. Gisterenavond te 9 uur over leed plotseling aan het station van den Oosterspoorweg een knecht van de firma Vos Estopeij, tabakshandelaren op de Oudegracht. Door zijn patroon ter bezor ging van eenige pakken afgezonden, had hij zich op een daarvan neergevleid, toen men een doffen slag hoorde en men hem voorover op den grond zag liggen. Een poging van een der ambtenaren, om hem aan het niezen te brengen door het laten ruiken aan geest van salammoniak, was te vergeefs, evenals de poging van dr. Koert, die ter hulpe was ontboden. Deze kon slechts den dood constateeren, die vermoedelijk het gevolg is van een hart kwaal. Aan de harddraverij met Arresle den heden voormiddag in de Maliebaan alhier gehouden werd door 16 paarden deelgenomen. De prijs een millieu de table op zilveren voet werd behaald door den heer G. Viveen, de eerste en derde premie door den heer W. J. H. Brom, terwijl de tweede premie den heer J. J. van Eijck ten deel viel. Ter voorziening in de vacature ontstaan door het emiritaat van Dr. Merens heeft de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier jl. Maandag het navolgend drietal opgemaakt. Ds. G. Ringnalda te Oldebroek, L. J. van Apel doorn te Ylst en Dr. G. J. Geesinck te Rotterdam. Hieruit zal den 25 dezer eene keuze worden gedaan. Hoogland. Op 23 Jan. a.s. zal alhier ten raadhuize publiek worden aanbesteed het bouwen van een gemeentehuis. Zoo men weet, is daartoe reeds in het vorig jaar besloten, aangezien het oude te klein voor zijne bestemming blijkt te zijn. Renswonde. In den omtrek dezer gemeente gelden de varkens voor de varkenshouders 38 Cent per KG., puike waar van ruim 110 KG.; voor de vette varkens kan men slechts van 33 tot 38 Cents per KG. bekomen. Stontenburg. Op Dinsdag den 19. dezer zal alhier de verkiezing plaats hebben van twee leden voor den ge meenteraad, in plaats van de heeren G. van Ruitenbeek, die overleden is, en J. van der Geer, die bedankt heeft. Uardervrijb. Door het bestuur van de vereeniging voor christelijke verzor ging van krankzinnigen en zenuwlijders is besloten, van de 4 pCt. leening, groot f200,000, de derde serie, groot f 50,000, uit te geven, welke gelden moeten strek ken tot voltooing van het gesticht voor krankzinnigen op het landgoed Veldwijk te Ermelo op de Veluwe. Als eene hooge zeldzaamheid kan gemeld worden, dat op het gesticht «Feilhenhof' te Elburg, waar ruim 50 oudjes worden veipleegd, die den leeftijd van 60 tot 90 jaren bereikt hebben, gedurende het afgeloopen jaar slechts één sterfgeval voorkwam. Weekblad Elburg enz.) De vereelte hand. Een boer keerde onlangs per rijtuig uit Maastricht naar huis terug. Onderweg zag hij een oud vrouwtje staan, dat van vermoeidheid bijna niet verder kon. Aanstonds bood hij haar een plaatsje in zijn rijtuig aan. Eerst nam hij haar mandje aan en reikte haar vervolgens de hand. Maar die hand was groot en zwaar en grof. In minder dan een seconde overzag de menschlie- vende den toeleg en legde de zweep op de paarden, Goed ook, want bij onder zoek bleek, dat het mandje een dolk en een revolver bevatte. In den spoorwagen. Dezer dagen reis den een paar vrouwtjes in den Gelder- schen Achterhoek per spoor. Een jongske van 6 jaar vergezelde hen. Blijkbaar had den de vrouwtjes 't overbodig geacht een kaartje voor den kleine te nemen daar om moest deze dan ook maar plaats ne men onder de bank, zoo'n beetje bedekt door moeders rokken. Toen de conduc teur de kaartjes kwam knippen, bemerkte hij 't bedrog en verwijderde zich niet, maar begon met de vrouwtjes een praatje te maken over weer en wind. Bij eene halte werd dit gesprek eensklaps sender- broken" door den uitroep: smoeder, bieuwe der al? Men begrijpt, wat er volgde. Het eiland Marken overstroomd. Het geheele eiland Marken staat, tengevolge van den sterken Noord-Oostenwind, die het water over den dijk deed slaan, onder water. Met bootjes vaart men van de eene buurt naar de andere. Het jaarlijks terugkomende feest, sde neutjesdag," dat Zaterdag gevierd zou worden, is daardoor mede sin het water gevallen." Op sneutjesdag" komen de jonge deerns bij elkaar en onthalen zich zelf op noten. De jonkmans zoeken de vergaderplaatsen der meisjes op en vragen beleefd verlof om te mogen saanpijpen." Dit wordt ge- reedelijk toegestaan. Bevinden zich onder deze jongens, de suitverkorenen" der meisjes, dan mogen die plaats nernen. De overigen blijven staan en moeten ver trekken om hun geluk elders te beproe ven. Volgens het tijdschrift Lancet is in Columbia eene merkwaardige en belang rijke ontdekking gedaan, die van zeer groote waarde voor heelkundigen kan worden. Een plant, die men er sAliza" noemt geeft een vocht van zich, dat een zoo sterk bloedstillend middel is, dat als een mes er mede bevochtigd en voor chirur gische operatiën gebruikt wordt, de grootste bloedvaten kunnen worden door gesneden, zonder dat bloeding volgt. Daarentegen kan door het inademen van de geuren van de sAliza" bloeding veroorzaakt worden. Een koninkrijk als koopwaar. Konin gen en keizers, die met geweld van hun troon zijn gestooten, telt men bij me nigte vorsten, wier afstand van 't gezag vrijwillig geschiedde, komen spaarzaam in de geschiedenis voor; maar een koning, die in 't openbaar laat loven en bieden, om zijn troon tot den voordeeligsten prijs in geld, welke er maar te bedingen is, over te doen, is tot heden nog een zeld zaamheid. De heer Kapema, gezant van den ko ning der Sandwicbs-eilanden, Kala- kaua is de naam van dien zwarten vorst, onderhandeld reeds gedurende verschei dene jaren met de regeering van Noord- Amerika over de vriendschappelijke an nexatie van zijn staat door het hoofd der Noord-Amerikaansche republiek. Hawaï is een ferm stuk land, al ligt het te midden van een schier grenzen- loozen oceaan, eigenlijk geeft zijn ligging er de groote waarde aanhet heeft een uitgebreidheid van 5000 vierk. mijlen en deze bodem wordt door de zon zoo uitmuntend gestoofd, dat het een waar tropisch klimaat heeft. De prijs door Kalakaua geëischt voor zijn koop waar, is daaraan geëvenredigd en komt hierop neder: een millioen dollars voor zich, zijn gemalin en elk zijner beide dochters, d. i. 4 millioeneen half millioen voor elk der 13 erfelijke leden van de Eerste Kamer van Hawaï maakt 6'/2 millioen benevens een landgoed in Californie's zuidelijke gedeelte; dit heeft zoowat hetzelfde klimaat als 's konings vaderland. Voor zulk een bescheiden prijs staat hij troon en schepter af aan den president, laat zich vervolgens naturali- seeren en wordt hij een gezeten Öürger van dien staat en Hawaï de stapelplaats van Amerikaansche fabricaten, waardoor alle bewoners der glanzende eilanden in den Stillen Oceaan in 't vervolg schier voor niets zich zullen kunnen kleeden. Vrouwenroof. Te Parijs is het vol gende geruchtmakende geval gebeurd Louise Marteau, een beeldschoon zes tienjarig meisje, dochter van arme koop lieden te Parijs, las den 15en Mei van 't vorige jaar in de courant een adver tentie, waarin een bekwame naaister ge vraagd werd. Louise begaf zich naar 't opgegeven adres en vond eene voorname dame, die haar voor 4 weken in dienst nam. Den 14den Juni, toen zij daar aan den arbeid zat, gingen twee smaakvol gekleede heeren door de kamer en spoe dig daarna bood de vrouw des huizes haar een glaasje likeur aan, zij dronk het en viel in slaap. Het meisje vertelt nu verder, dat zij eerst ontwaakte in een paleis te Florence. Daar verscheen een der beide heeren J die zij toenmaals vluchtig had gezien, en hij verklaarde, dat zij zich hier in zijn huis bevond en niet meer mocht vertrekken. Eerst met Kerstmis, toen deze vrouwenroover, een jonge Italiaan- sche graaf, het slot had verlaten om inkoopen te doen, gelukte het aan het

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2