"Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. lotgevallen, kwam de scheepsjongen ein delijk in eene Britsclie kolonie terecht. Toen begon zijne gelukster te rijzen zijne fraaie gestalte bekoorde eene jeug dige Engelsche eigenares van eene uit gestrekte plantage. Het kwam tot een huwelijk v. d. Kooi herdoopte zich in Charles Smith, werd vader en schatrijk. Aan alle aardsche grootheid komt echter eenmaal een einde. Van der Kooi stierf; gade en kroost waren reeds vóór hem grafwaarts gedragen. Eenige zinsneden in zijn laatste papieren schijnen er op te doelen, dat hij tweemaal gehuwd is ge weest. Als Engelschman, verscheen er na zijn verscheiden in de Britsche bla den eene oproeping, geplaatst door tus- schenkomst van het ministerie van kolo niën, waarin de erfgenamen van sir Charles Smith werden verzocht zich bij de regeering aan te melden, aangezien de erflater kinderloos was overleden. Niemand verscheen om zijne rechten te bewijzen. Ingelicht door den Nederland- schen gezant, bleek later dat Van der Kooi en Charles Smith een en dezelfde persoon geweest waren. Alzoo verscheen er in de voornaamste Hollandsche dag bladen eene nieuwe oproeping. Groote couranten evenwel worden om financieële redenen, niet door iedereen gelezen, en zoo geschiedde het dan ook, dat van het aanzienlijke aantal erfgenamen slechts één de oproeping onder de oogen kreeg. Zorgvuldig verzweeg hij voor de overige belanghebbenden de gewichtige ontdek king, verschafte zich intusschen de noo- dige papieren en palmde op vertoon daarvan stillekens de millioenen in. Tot zoover ging alles goed. Later schijnt men achter de boevenstreek te zijn gekomen, althans een der mede erfgenamen riep door middel van de Leeuwarder Courant de verwanten van wijlen B. v. d. Kooi op, ten einde po gingen aan te wenden, om over een en ander het volle licht te doen opgaan. En toen kwamen ze bij elkaar, voor het meerendeel zeer behoeftige lieden. Er werd gesproken, druk gesproken, en het resultaat was, dat men, zoo mogelijk, tot een proces diende te geraken. Opgewon den gingen He lieden uiteen. Zal het werkelijk tot een proces ko men? Of zal men, wanneer de eerste op winding voorbij is, de zaak maar blauw blauw laten? Hoe het zij, de geschiedenis verwekt hier in den omtrek veel drukte, natuurlijk het meest bij hen, die wanen, dat weldra de gulden lijd voor hen zal aanbreken. Wat het laatste betreft ik hoop van harte, dat zij in hunne blijde verwachtingen niet teleurgesteld worden, want daar zijn onder de belanghebbenden (naar ik meen een goede 70) menschen, die, èn orn hpn rechtschapen wandel en om hunne noeste vlijt, verdienen, dat zulk een onverwacht geluk hun ten deel valle. Te Voorthuizen (gem. Barneveld) is Zondagavond brand ontstaan bij G. v. B, Het huis werd met den inboedel, voor een groot deel door de vlammen vernield. Twee varkens kwamen om. De inboedel was hoog verzekerd daar vermoed wordt dat er kwaadwilligheid in het spel is, heeft de burgemeester een onderzoek ingesteld, De smokkelarij van tabak op de Belgische gienzen wordt op groote schaal en met eene buitengewone stoutheid ge dreven. De douanen zijn niet in staat of niet talrijk genoeg om het smokkelen tegen te gaan, daar de smokkelaars ge wapend zijn en eene buitengewone sluw heid aan den dag leggen. Wel is waar schieten de douanen op de paarden, die voor lichte karren gespannen zijn, doch men heeft ze met een ijzeren dekkleed omhangen, waarop de kogel afschampt. Om de smokkelarij tegen te gaan, zou men eigenlijk een geheel leger van dou anen langs de grenzen moeten opstellen. De minister van Justitie breDgt op nieuw in herinnering, dat allen die tot den Nederlandschen adel belmoren, ge houden zijn, overeenkomstig de bestaande bepalingen, aan het departement van justitie kennis te geven van de in. hunne geslachten plaats gehad hebbende ge boorten, huwelijken en sterfgevallen, en wel door de inzending van gelegaliseerde volledige afschriften van de in de regis ters van den burgerlijken stand ingeschre ven akten. Den 4 Febr. zal voor de rechtbank te Amsterdam behandeld worden de be kende zaak van de ontbinding der ver gadering door de politie in het Café Zincken aldaar op 18 November jl. Twee verslaggevers van dagbladen zijn o. a. gedagvaard als getuigen. Zondagavond omstreeks half negen is te Kuilenburg brand ontstaan in eene boerderij, die zich in den aanvang, vooral door den hevigen wind, zeer ernstig liet aanzien. Er bestond groot gevaar, dat de vlammen tot andere perceelen, meestal boerenwoningen, en een grooten voorraad hooi, zouden overslaan. Daar de brand weer echter goed is ingericht en onder uitstekende leiding is geplaatst, heeft het onheil zich tot één pand bepaald, waarvan een gedeelte, met het zich daarin be vindend vee, door de vlammen is vernield. In het brandende huis stond het lijk van het hoofd des gezins, dat nog in allerijl er uit is gedragen. Nog altijd heeft Bulgarije niet geant woord op de Nota der Mogendheden, waarin op ontwapening wordt aange drongen. Weigeren de Balkan-Stalen zich te ontwapenen, dan zal waarschijnlijk Oostenrijk, Servië en Rusland Bulgarije bezetten; maar zoover zijn we nog niet. De eskaders in de Grieksche zee hebben order ontvangen om daar tot nader bevel te blijven. In den Duitschen rijksdag werd beraad slaagd over de uitzettingen van Polen uit de Oostelijke provinciën. Na re- en dupliek werd een voorstel van Windt- horst aangenomen, waarin deze maat regelen worden afgekeuid. Het luidt als volgt: «De Rijksdag geeft als zijne over tuiging te kennen, dat de handelingen der Pruisische Regeeiing, in deze onge rechtvaardigd zijn en in strijd met de belangen van de onderdanen des Rijks." Gedurende de behandeling dezer aange legenheid vertoonde zich geen enkel lid der Regeering in de vergaderzaal. Daar na werd de begrooting weder opgevat. Aan de orde waren de posterijen waar van de afgevaardigde Lingens gebruik maakte om de Zondagsrust ter sprake te brengen. De minister der posterijen, Stephan, beantwoordde alle opmerkingen, doch de stemming over het voorstel-Lin- gens, oin «den post- en telegraafbeamb- ten rust gedurende den Zondag te waar borgen", zal eerst bij de derde lezing der begrooting instemming worden gebracht. Vermoedelijk zullen alleen de leden van het centrum en de vrienden van Slöcker het voorstel steunen. In den Pruissischen Landdag zal ook de Poolsche quaestie weldra worden be handeld. De Polen zijn het nog niet eens hoe zij het zullen doen; maar in allen gevalle zullen zij een poging wagen om de verbanning hunner landgenooten ook daar ter tafel te brengen. De dagbladen van het Vaticaan te Rome maken den brief bekend, door Bismarck aan den Paus geschreven, orn dezen voor de hem geschonken Christusorde dank te zeggen. Onder anderen wordt door Bismarck daarin verklaard, dat hij elke gelegenheid, bestaanbaar met de plichten jegens zijn meester en zijn land, zal aangrijpen orn den Paus zijne erkente lijkheid te toonen. De Zweedsche Rijksdag is door den koning met een troonrede geopend, waarin ook wordt gewezen op den on- gunstigen toestand van enkele takken van nijverheid. De regeering had van verschillende zijden aanzoeken ontvangen tot invoering van beschermende rechten, welke volgens de grondwet in overweging werden genomen. Voorloopig worden nieuwe wetten aangekondigd tot regeling van het rechtswezen en de banken. De Times verneemt uit Durban, dat de onderhandelingen der Engelschen met de Potido's zonder resultaat zijn geble ven, en de inboorlingen in het reserve gebied van Zoeloeland weigeren de be lasting te betalen. Zondag 24 Januari wordt de dienst in de Remonstrantsche kerk waargenomen .door Ds. G. van Gorkom, predikant te Amsterdam. Zondag a.s. zal de Godsdienstoefe ning der Vrije Ger. gemeente des mor gens half tien en des avonds om vijf uur geleid worden door den heer Werner van Amsterdam. Aan de door de Afdeelingvan «Toon kunst" alhier oplerichten muziekschool, zal het leergeld voor Piano-onder wijs, te geven twee uur per week in klassen van vijf leerlingen, zestig gulden bedra gen (hieronder is één uur Zangonder wijs begrepen). Het leergeld voor de Zangklasse afzonderlijk bedraagt 10 gul den, voor de Viool- en Violoncelklasse veertig gulden voor iederen leerling. Men vei bindt zich voor een halfjaar, terwijl de schoolgelden kwartaalsgewijze zullen worden ingevorderd. Ongeveer 25 leerlingen voor de Piano- en Zangklasse en 40 leerlingen voor de Zangklasse afzonderlijk zijn noodig om de voorloopige onkosten, het aanschaffen van instrumenten, enz. te dekken. Morgen-, Donderdagavond zal in de vergadering met dames van 't N'uts- Departement alhier, als spreker optreden de heer P. H. Hugenholtz Jr. van Am- steidam. Maandag j. I. heeft de Vereeniging tot Werkverschaffing de werkzaamheden doen aanvangen tot het hard maken van den Doodenweg. Door wijlen mevrouw Wed. B. J. Mommade Petersen, is bij testamentaire beschikking aan de Diaconie der Herv. gemeente alhier, vermaakt eene som van f'2000,tot verbetering en onderhoud der woningen, waarover het Diaconie- bestuur beschikt. Zijn wij wel ingelicht, dan zal hedenmiddag tusschen 2 en 3 uur een hardlooper, op den Hof, zijne kunsten vertoonen. 320ste STAATS-LOTIEKIJI. VIJFDE KLASSE, Eerste week. Trekking van 18 en 19 Jan. j: 1400 loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beuit gevallen: 'Prijs van f200. No. 8778. Prijzen van flOO. No. 12950 en 17983. Prijzen van P70. 7723, 7742, 7754, 7871, 7960, 8220, 8234, 8295, 8878, 8897, 8907, 8987. 9921, 12861, 12863, 12912, 12933, 12973, |15913, 15944, 15952, 15958, 17896, 17909 en 20339. Te zamen 28 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken: 7703, 7731, 7745, 7757, 7760, 7780, 7818, 7826, 7873. 7885, 7920, 7924, 7927, 7929, 7959, 7986, 8230, 8239, 8240, 8242, 8709, 8737, 8764, 8788, 8795, 8807, 8808, 8833, 8856, 8862, 8869, 8906, 8911, 8955, 8961, 8968, 9943, 9947, 9958, 10019, 10035, 10044, 12811, 12813, 12815, 12822, 12827, 12841, 12858, 12904, 12907, 12928, 12954, 12971, 12991, 12993, 15920, 15953, 15981, 17853, 17889, 17946, 17956, 17958, 17996, 20333 en 20370. De volgende trekkingen geschieden: 20,-21, 26—29 Jan., 2—5, 9—12 Febr. Gedeelten van loten zijn nog verkrijg baar. Abkonde, 18 Jan. Hedenmorgen had alhier de melkboer G. het ongeluk te vallen, met het noodlottig gevolg, dat hij twee ribben brak. Zaterdag morgen jl. viel de vrouw van zekeren H. te water. Met levensge vaar werd zij gered. Een begin van brand in een perceel aan de Stationsstraat is Zondag ontstaan en werd zonder de brandweer gebluscht. Putten. De heer Hiebendaal burge meester alhier, wiens tijd van periodieke aftreding gekomen was, is als zoodanig niet herbenoemd. Hij was 30 jaar burgemeester. Het voorgevallene met den gemeente-ontvan ger gaf waarschijnlijk tot de niet-herbe- noeming aanleiding. De Zweedsche bladen vermelden een driedubbelen inoord te Glimminge, in het kerspel Broby, gepleegd. Een man, zijne vrouw en eene jonge kleindochter werden in hunne woning vermoord ge vonden. De schoondochter van het echt paar werd gevaarlijk in den hals gewond; zij meende den moordenaar te kunnen herkennen. Haar man verloor onlangs het leven bij eene instorting onder het werken aan een spoorweg. Het huis was in brand gestoken. Een oplettend politie-man. Men vindt nog altijd lieden, die misbruik maken van de onmacht of tijdelijke onwetend heid van dronken personen, vooral als zij er de lucht van krijgen, dat't er aan zit. In dat vermoeden volgden dezer da gen twee personen te 's Hage een man, die zwaaiende een herberg verliet. Een paar straatjes verder lag de be- schonkene, wat in dronkenmansstijl heet, als een lijk op de stoep. De twee heeren vonden 't toen geraden zijn gouden hor loge met dito ketting in bewaring te nemen. Er mochten eens dieven komen. Ontwaakt uit zijn roes, ging de besto lene bij de politie beklag doen. Maar hiermeè kreeg hij zijn kostbaarheden niet terug. Een paar dagen later krijgt een re chercheur van politie aan het station drie personen in de galen, die nog al vroolijk uit den Rotterdamschen trein stapten. Hij verwelkomde het drietal inet verzoek hem te volgen. En hij had de rechte luidjes getrolTen, want een onderzoek wees twee hunner aan als de vermoe delijke roovers en de derde als mede plichtige, die de gouden voorwerpen voor hen te Rotterdam verkocht had. Dat reisje kan hun nog leelijk op breken. Omtrent de wedstrijd te Hamburg schrijft het Handelsblad 't navolgende 't Waren dagen van angstige spanning die 14de en 15de Januari; menig ijslief- hebber of weerprofeet zag met treurenden blik naar de lucht, waar donkergrauwe wolken weinig goeds voorspelden, en ditmaal althans kwam met wanhopige juistheid de voorspelling uit: het begon te dooien. Eene fijne motregen, die later zelfs in een slagregen ontaarde, deed bijna allerwege de sneeuw verdwijnen en overgoot Hamburg's straten met een chocoladebruine dikke pap. De schaatsen rijders treurden, maar de bemanning der Hamburger Alsteistoombootjes juichte, want nadat twee dagen lang de flotille van 16 bootjes in het ijs beklemd was geweest konden zij weder den dienst hervatten. Gelukkig is er verandering in het weer gekomen; in den afgeloopen nacht vroor het weer stevig. De ijsbaan is er door het een en ander dan ook werkelijk op veibeterd en baron de Salis die heden morgen, in stede van gisterenavön4<ifiet Ai ie van den Berg arriveerde en zich reeds denzelfden morgen op de ijsbaan bevond, was ook van gevoelen dat het ijs zeer goed was. De schaatsen van onze l ijders trokken algemeen de aandacht en toen Van den Berg zich van een zijner schaatsen ont deed en haar den president der ijsclub aanbood ging ze van hand tot hand. De gebroeders Axel en Edwin Paulsen waren evenals Werner op het terrein aanwezig. De beide Paulsen zijn van tongeren lichaamsbouw en eer klein dan groot van gestalte te noemen. Werner is steviger gebouwd. Mij is doofstom, toch is het hem sedert het vorige jaar gelukt eenige woorden te leeren uitspreken. Hunne schaatsen waren niet ongelijk aan de Friesche, maar langer. Hedenavond komen de overige Hollan ders; de lijders uit Weenen komen niet, daar er te Weenen ook juist een schaat- senwedslrijd gehouden wordt. Curtis is nog niet gearriveerd maar zal toch kornen. Morgenavond te 6 tireri zal er een ver gadering plaats hebben in het Hambur ger Hof, waar de Hollanders afgestapt zijn. Uw reporter heeft door de welwil lende hulp van den heer Wolfl, president der Hamburger IJsclub een toegangskaart voor de vergadering gekregen. Over het aldaar besprokene zal ik u later schrijven dit echter kan ik u reeds met zekerheid melden: de Hollanders zullen daar nog maals uitdrukkelijk verklaren, dut ze in geen geval rijden zullen als de thermo meter, ware het ook maar één graad, onder nul staat. De zilveren en bronzen medailles zijn prachtig van bewerking de winner zal ze aan een wit en rood gestreept, lint (de kleuren der stad Hamburg) dragen. Aan de eene zijde draagt ze het opschrift «medaille der Hambuig Altonaer Eissport Club" en het jaartal en aan de andere zijde de initialen der Vereeniging. Men had eerst aan die zijde het wapen dei- stad Hamburg willen doen graveeren, maar het bleek, dat dit niet geoorloofd was, aangezien Hamburg als vrije stad een «lloheitswappen" voert. Last not least de champions-medaille, zeer oneigenaardig zoo genoemd, daar het «eeremetaal" den vorm van een kruis heeft. Hét is een prachtstuk van zwaar goud, ter waarde van vijfhonderd mark. Op den bovensten uithoek staat: «Meisterschaftspreis für schnellaufen von Deutschland, gestiftet von Hamburg Altonaer Eissportclub." Aan de achter zijde staat niets. Terwijl de binnenlanden van Afrika in allerlei richtingen door koene reizigers en landontdekkers worden doorkruist; de afgelegenste eilanden in zeeën en oceanen door natuuronderzoekers worden bezocht, huist in de Oosteni ijksche monarchie, in het Karpatisch gebergte, nog een ver geten volkstam, die bij name slechts be kend is aan de mannen der wetenschap, 't Luid zeer vreemd, dat in 't hart van Europa nog een onbekend volk woont, maar aan de juistheid dier uitspraak mag toch geen twijfel worden gevoed. Friedrieh Von Hellwald heeft dezer dagen in de jongste bijeenkomst der leden van het Aardrijkskundig genootschap te Stuttgart, een voordracht gehouden over de Hussalen, het «vergeten volk" in Europa, zooals hij ze noemde. De Hussalen vormen een gemengd ras, dat gedeeltelijk in nauw verband staat tot de Ruthenen die het naburige laag land bevolken. Zij bewonen de schier onvruchtbare rotsen van de Ivarpathen, een ware woestijn, voeden zich inet brood van haver gebakken en berenvleesch en vormen het eenige bergvolk, dat in Europa bestaat. Zijn vrijheidszin is on begrensd gelijk zijn dappeiheid; steeds heeft het de wapenen ter hand, 't zij tegen rooveis of wilde dieren. Verdient zijn ingeboren rechtschapenheid een nationale deugd te worden genoemd, ruwheid der zeden en verslaafdheid aan den drank zijn algemeene volksondeug den. Hoewel zij zoo vele eeuwen te mid den van Christenen hebben gewoond, zijn de Hussalen eigenlijk nog heidenen in den waren zin des woords, die van het Christendom slechts weinig hebben aangenomen. Naar den uiterlijken vorm beoordeeld, zijn zij door de natuur op kwistige wijze begunstigd, want schier allen onder scheiden zich door een krachtigen bouw, fiere gestalte en aangename gelaatstrek ken, dit geldt zoowel ten aanzien van de mannen als van de vrouwen. De taal die zij spreken is van Slavischen stam, ver mengd met vele woorden van vreemden oorsprong. Nog altijd wordt de Christus-orde, welke door den Paus is verleend aan Vorst Bismarck de eerste Protestant wien deze eer te beurt viel door de Duitsche bladen besproken. Thans weten zij daaromtrent te vermelden, dat Paus Leo voor het maken van het met diaman ten versierde ordeteeken 15,000 lire heeft betaald. Voor Frits Reuter zal r.u eindelijk in zijn geboorteplaats, Stavenhagen, Mecklenburg-Schwerin, een gedenkteeken opgericht worden. In Amerika zijn reeds vier standbeelden voor dien schrijver. De twee comité's, welke ieder een standbeeld wilden oprichten voor Max Schneckenburger, den dichter van Die Wacht am Bhein, zijn thans tot een vergelijk gekomen. Hel standbeeld zal nu te Tuttlingen geplaatst worden, en te Talheim wordt, in 's dichters geboortehuis, een gedenksteen aangebracht. Een ernstig zeegevecht heeft dezer dagen, naar Amerikaansche bladen ver halen, in de Chesapeake-baai (Maryland) plaats gehad tusschen de politie-stoom- boot Governor Thomas en acht visschers- vaartuigen, waarmee men bezig was, de oesterbanken in die baai te plunderen. De gezagvoerder van het stoomschip, kapt. Griffith, betrapte de oesterdieven, 's avonds te elf uren, en wilde hunne vaai tuigen in beslag nemen. Maar de mannen boden weerstand, en er werd van weerskanten hevig geschoten, totdat eindelijk kapt. Griffith met kanonschoten begon, waarop de roovers de vlucht namen in volle zee, achtervolgd door de stoomboot. Het-gevecht heeft twee uren geduurd, en er moeten aan beide zijden verschei dene mannen gedood of gewond zijn. Dreigbrief aan den Engelschen kroon prins. Zekere John Magee had verleden jaar aan den kroonprins van Engeland verscheidene brieven geschreven, waarin hij om een belangrijke som gelds ver zocht, teneinde hem in staat te stellen 't land te verlaten. Bij weigering aan zijn verzoek was hij genoodzaakt den Prins te vermoorden, wijl hij daarvoor door een geheim genootschap aangewezen was. In de vorige week stond hij nu voor 't Hof te Londen terecht, en verklaarde dat de inhoud van die brieven geheel valsch was. Armoede had hem er toe gebracht ze te schrijven. Hij toonde in de terechtzitting veel berouw en riep de vergevensgezind heid der rechters in. Die verrassing was wel wat al te kras. Op den 31en December huwde de bankier Robert Spreege te Londen met een zestienjarig meisje Marie Anna John son. Den dag volgende op de bruiloft, zat het jonggehuwde paar aan 't ontbijt, en de jonge vrouw verhaalde, dat zij van de wederzijdsche familieleden zóóveel kostbare geschenken had gekregen, dat er waarlijk niets meer was, dat haar kon verrassen. Haar echtgenoot zeide: «Wij zullen wedden om een parelsnoer tegen een half dozijn kussen, dat ik je binnen een half uur zoo zal verrassen, dat gij spra keloos zijt." De jonge man ging in een zijkamer, maar daar hij zoo buitengewoon lang weg bleef en de jonge vrouw op haar kloppen geen antwoord kreeg, werd zij angstig. Men stak het slot van de deur open en daar zag men, dat de heer Spreege zich opgehangen had aan den haak van den spiegel. Op de tafel lag een stuk papier, waarop geschreven stond Een weddenschap moet nagekomen wor den, al zijn mijn lippen ook koud ge worden. De oorzaak van deze handelwijze is niet bekend. De jonge vrouw is van schrik zoo ongesteld geworden, dat men voor haar leven vreest. Onder de Indische berichten leest men Een vreeselijk oogenblik heeft een passagieres aan boord van den stoomer Paknarn dootleefd. In den nacht, voor dat de stoomer van Lahoean naar Singapore zou ver trekken, kwain mevrouw Neubronner op dek met haar kindje van twee jaar in hare armen. Hetzij iets de aandacht van het kind trok, dan wel uit zuivere rus teloosheid, op een oogenblik, dat de moe der er niet op bedacht was, sprong het uit hare armen en viel in zee. Een in genieur van Sandakan, de heer James Sampson, zag het kind vallen en, zonder zich een oogenblik te bedenken, sprong hij geheel gekleed over boord en had de onuitsprekelijke zelfvoldoening het kind te grijpen. Door den steiken stroom het schip niet kunnende bereiken, zwoin hij met het kind naar de werf, waar hij het aan de hevig ontstelde moeder wedergaf. De moed en menschenliefde van dezen heer zijn te grooter, daar liet stikdonker was, toen hij in zee sprong en de plaats, waar de stoomer lag, van haaien en alligators wemelt. Het wildstroopen was, toen er sneeuw lag, natuurlijk in vollen gang. Hazen en konijnen blijken nu nog in overvloed aanwezig te zijn, en wat is gemakkelij ker dan bij spoorsneeuw wild te bemach tigen? Des moigens reeds trekken de boeren uit, loopen hun velden af en slaan de konijnen, welke nog in een vasten slaap verzonken zijn, met schop pen en stokken dood. Voor de hazen wordt een lokmiddel gebruikt. Zooals men weet, zetten de boeren hun land door middel van een doornen haag of op een andere wijze af, opdat geen kna gend gedierte zich van de groenten meester maken kan. Toch ziet men dik werf, in de onmiddellijke nabijheid der woning, een stukje grond, liefst met boerenkool beplant, aan de roofzucht van hazen en konijnen overgegeven. Dat stukje is het lokmiddel. Des avonds plaatst de boer zich voor een zijner vensters, waaruit het hem gemakkelijk valt de roovers te bespieden. De hazen komen

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2