BUITENLAND. Plaatselijke berichten. deel der gezamenl. werken van Alexan der v. H. het licht zien, onder den titel «Ze zijn er!" In dit deel worden de tee- keningen opgenomen, vroeger reeds ver schenen in de bundels «Hier-en-daar" «Krijtkrabbels" «Tafeldans" «Nale- zing", welke bundels reeds lang zijn uit verkocht- Met dit tiende deel is deze laatste uitgave der werken van A. V. H. uit 500 platen bestaande voltooid. Moge de sympathie van het Nederlandsche pu bliek niet minder dan aan de vorige bundels den Nederlondschen humorist ook voor dit laatste deel ten deel vallen. Uit Kootwijk (gem. Barneveld) meldt men aan de N. R. Ct.: Op 2 Febr. werd, zooals gemeld is, de kerkeraad der Uerv. gemeente alhier ge schorst; heden, Zondag 7 Febr., begaven zich de president en een lid van het classicaal bestuur per rijtuig naar Koot wijk, om het geschorste bestuur bij den dienst te vervangen. (De kerkelijke dienst zou des voormiddags te 10 uren een aan vang neiflen. terwijj de piedikant van Putten zou optreden.) Te 8 uren echter verschenen eenige jongelieden, deels per rijtuig, deels te voet te Kootwijk. Een hunner meldde zich aan bij den onder wijzer, en zeide: nik ben de zoon van dr Kuyper, geef mij den sleutel van de kerk, want als de rijksveldwachters komen van Barneveld, mogen die de kerk niet. binnengaan." De sleutel werd geweigerd, doch te ongeveer 8\ uur werd de kerk geopend door de geschorste kerkbestuur ders, die eveneens in het bezit van een sleutel waren; te 9 uren beklom daarop ds. Van Lingen, predikant te Zetten, den predikstoel, en met behulp van den pre dikant ds. G. Vlug te Nijkerk werd de heer Houtzagers terstond bevestigd, ter wijl deze des namiddags te 1 uur zijne intreerede hield. Alles liep in goede orde at. Uit Monnikendam wordt van 8 Fe bruari gemeld: Voor de derde maal is indezen winter het vei keer met het eiland Marken ge stremd. Het laat zich zelfs aanzien, dat binnen eenige dagen de zee berijdbaar is. De Haagsche kroniekschrijver der N. G. C. vei haalt de volgende anecdote eene historische van zeer jongen datum. Het is bekend, dat Z. M. de Koning voor de jonge kroonprinses, behalve eene Engelscbe gouvernante, met wie het lief tallig koningskind reeds wandelt, ook eene collectie vogels heeft aangeschaft. Een bekend, zeer eenvoudig koopman in vogels werd daartoe ten paleize ont boden. De man wist niet, hoe spoedig hij er heen zou komen en hij liep er maar in zijn huispak, dat er niet bijzonder voordeelig uitzag, heen. Niettemin ontving de Koning hem per soonlijk, en Z. M. had veel schik in den doodeenvoudige!) man, die geheel ver bouwereerd was en die den vorst aan sprak als «Excellentie." Geheel van streek liet bij verschillende vogels uit de kooien x liegen en, hoe knap hij er anders ook mee was, het gelukte hem niet ze weer te vangen. «Excellentie" zei hij ten slotte »rnag ik mijn knecht even laten binnen komen Het werd hem toegestaan, en men kan zich voorstellen, hoe deze dienaar er uitzag. Tel mailre, tel valei. Het grappigste was echter, dat, terwijl de baas den Koning nog het praedicaat van Excellentie gaf, de knecht binnen kwam en, militairement salueerende, Z. M. begroette met een eerbiedig Weleerwaarde Niet minder dan drie jonge meisjes zijn vermist. Stize Reich, wonende te Amsterdam oud 20 jaren, heeft sedert een paar dagen de ouderlijke woning verlaten, zij is ge- Kleed met stoffen japon, donkeren regen mantel en Imogen zwarten hoed. Hendrika Johanna Gerardina Amen aldaar, oud 17 jaren, vrij lang, ponney- haar, gekleed niet biuine japon, blauw antwoordde verlegen: sik heb het ge daan, mijnheer, maar ik wil mij van dit oogenblik af goed gedragen, ik beloofhet u," en onwillekeurig kwamen de tranen hem in de oogen. De beer Hausman was voldaan, het oprechte antwoord beviel hem, en ook de tranen, die Richard in de oogen kwamen, waren hem een waarborg, dat het zijn ernstig voornemen was, om goed op te passen. Hij hernam nu, om Richard weder moed te geven, «maar vrouw Arendsen heeft mij ook gezegd, dat gij een flinke jongen zijt. Nu, ik wil het eens met je beproeven en zal je als wegwijzer aannemen. Wanneer er echter geen vreemdelingen zijn, dan zal ik je hier in huis werk geven. Gij verdient bij mij zeven mark in de week en den kost, en dan moet gij eiken morgen precies om acht uur hier wezen, of zoo vroeg als men je den vorigen avond besteld heeft. Wat de vreemdelingen of reizigers je geven, dat is ook voor jou, maar gij moet mij dat eiken dag niededeelen. Ik duld niet de minste onwdarheid, merk ik die bij je op, dan zend ik je onmid dellijk weg. Verder moet gij altijd be leefd, voorkomend en gedienstig zijn, alleen dan spreken, wanneer de reizigers je wat vragen, en vooral ten strengste eerlijk zijn, gebeurt er eene oneerlijkheid, dasje, roode kousen en pantoffels, heeft sedert 30 Januari jl. de ouder lijke woning verlaten, en sedert een paar dagen heeft Sijbrechtje Meijer, oud 17 jaren, wonende in de Groenendaalsteeg te Haarlem, de ouderlijke woning verlaten. Zij heeft bruin haar, is gekleed met lichte paar- sche japon, zwarten hoed met veer en blauwen regenmantel. Van alle drie deze minderjarigen heb ben de ouders aan de politie aanhouding gevraagd. Men schrijft van Terschelling aan het Handelsblad: In de afgeloopen week werden de jonge visschers van hier uitgenoodigd, deel te nemen aan de haringvisscherij, door zich te verhuren op de loggers van Vlaardingen. Aanvankelijk lachte dit voorstel eenigen toe, en zeker zou het varen op de loggers later velen tot groot voordeel zijn, doch bij nader inzien zul len weinigen van die gelegenheid kun nen gebruik maken om de haringvisch- vangst te leeren, wijl zij niet vóór Juni in dienst komen, en dan de verdiensten eerst beginnen, terwijl reeds velen vóór dien tijd bitter verlegen zijn om werk. In den zomer is dat niet hel geval want dan geeft de ansjovisvangst brood. Als rnen den visschers in den winter ook werk kon verschaffen, zouden velen gaarne zich laten aanmonsteren. Thans zal het noodig zijn, als men flinke ma trozen en visschers van de eilanden voor onze haringvloot wil aankweeken, dal men begint met jongens aan te nemen. Zoodanige maatregel kan niet anders dan voordeelig zijn èn voor de schepen, die dan ruim volk kunnen krijgen, èn voor de eilanders, voor wie de kustvisscherij al een zeer schraal bestaan oplevert. De heer H. L. V. E. Salomon, eervol ontslagen commandant der gevan genis voor jeugdige mannelijke veroor deelden de Kruisberg te Doetichem, heeft zich met een open brief, opgedragen aan Z. M. den Koning en toegezonden aan de leden der Vertegenwoordiging, gewend tot den Minister van Justitie, waarin de redenen ontvouwd worden, die hem noopten ontslag te vragen uit zijn betrekking. Deze brief hangt een treurig tafereel op van den toestand op de Kruisberg, waar onder de jongens de walgelijkste zedeloosheid moet heersehen, de bewaarders voor een groot deel onbe trouwbaar moeten zijn, en de commissie van administratie en de inspecteur der gevangenissen voor al diet kxvaad de oogen moeten sluiten. Naar de heer Salomon schildert, wer den al zijn pogingen om verbetering aan te brengen tegengewerkt, en werd zijn gezag ondermijnd, zoodat het hem niet mogelijk was een betrekking te blijven bekleeden, waarin hem geen vernedering werd bespaard en alle mogelijkheid, om nuttig werkzaam te zijn, werd benomen. Deze open brief spreekt onverholen zoo krasse beschuldigingen uit, bepaaldelijk tegen den inspecteur der gevangenissen en de commissie van administratie, dat een ernstig en onpartijdig onderzoek niet zal kunnen uitblijven. De Vorst van Montenegro logeert op het oogenblik bij den Czaar aller Russen in diens winterpaleis te St. Petersburg en wordt daar als een der eerste ge kroonde hoofden behandeld. Men schrijft deze welwillendheid aan zekere, tot nu toe nog duistere plannen van Rusland toe, met het oog op de Balkan Staten. In Servië zijn nl. twee partijen. De eene bestaat uit aanhangers van Milan, de andere wordt gevormd door de aanhan gers van prins Peter Karageorgewitsch. Deze laatste is gehuwd met prinses Zorka I.ocbota van Montenegro, de dochter van den tegen wooidigen Vorst. Rusland's overwicht is in den laatstcn tijd in Servië hoe gering ook, dan is mijn onverzettelijk besluit, die aantegeven; kunt gij u aan die voorwaarden onderwerpen, dan kunt gij heden al bij mij in dienst treden?" Richard beloofde, die voorwaarden stipt te zullen nakomen. «Zeg dan bij je aan huis, dat ik je als wegwijzer heb aangenomen," zeide de heer Hausman, «en kom dan onmid dellijk hier terug, ik heb je voor een familie noodig. Hier is een band, dien gij om den arm moet dragen. Daarop stond in een koper plaatje gegraveerd «Commissionnair van het Victoria Hotel te Hamburg." Hoe gelukkig was Richard, dat hij de betrekking gekregen had, zoo vlug als zijne beenen hem dragen konden liep hij naar huis, om het aan vrouw Martha Stein te zeggen. Wat was die goede ziel blijde, zij weende van vreugde en zeide: «Richard, zie je wel, dat God je niet verlaat, pas toch vooral goed op. Jongen! jongen! zeven marken per week, dat is een heele boel. Wie had dat ooit ge dacht!" Richard was binnen een half uur weder in het Victoria Hotel teruggekeerd. De heer Hausman zeide tot hem «Over een uur moet gij eene familie het merk waardige der stad laten zien. Gij weet immers alles wel aan te wijzen?" er niet op verbeterd, en kan dit alleen herwinnen wanneer de aanhangers der Montenegrijnsche partij aldaar aan het roer komen. Maandagmiddag had in Trafalgar-square eene vergadering van zoogenaamde wer- keloozen plaats. Ongeveer 10.000 waren opgekomen. Verschillende heftige rede voeringen, hoofdzakelijk tegen het kapi taal gericht, werden gehouden, terwijl ren slotte door een sociaal-democraat, die natuurlijk in grooten getale zich onder de menigte bevonden, een roode vaan werd ontplooid. Na afloop dezer meeting trok men in groote troepen joelend door de stralen en werden er in een menigte huizen glasruiten ingegooid. Hier bleef bet evenwel niet bij. De achter de ver brijzelde winkelramen uitgestalde voor werpen werden gestolen en fatsoenlijke lieden werden op straat aangehouden en van hunne waarden beroofd. In West- End is geen huis ongedeerd gebleven. Eerst des avonds laat gelukte het der politie de menigte uiteen te doen gaan. De twee raddraaiers Burns en Hynd- mann, die voornamelijk de menigte op hitsten, zullen zeker een Ieelijken pijp rooken. Spanje zal nu op zijn beurt tot scheids rechter verkozen worden, en wel in het geschil lusschen Italië en Columbia, over het mishandelen van den Italiaan Cerutti, welk geschil tot het afbreken van de staatkundige betrekkingen leidde. De grondbepalingen der conventie tus- schen Turkije en Bulgarije, die thans openbaar zijn gemaakt, komen overeen met hetgeen wij in hoofdzaak daarom trent uit eene goede bron reeds vroeger schreven. De nadere punten van over eenkomst, namelijk ineensmelting van rechtswezen, administratie, wetgeving en legerorganisatie, moeten nog worden geregeld; doch het is licht te begrijpen, dat ook daarover wel reeds eene vertrou welijke gedachtenxyisseling en afspraak heeft plaats gehad. Het laat zich nu ook begrijpen, waarom Engeland, Frankrijk en Italië althans in beginsel hebben toegestemd, terwijl Rus land nog reserves maakt en dientenge volge ook Duitschland en Oostenrijk nog met hunne goedkeuring wachten. Het geheim der zaak ligt hierin, dat prins Alexander, geplaatst voor het dilemma: of hij in zijn land aan den invloed van Turkije dan wel aan dien van Rusland de meeste ruimte moest laten, het veili ger en voordeeliger heeft geacht zich in schijnbare afhankelijkheid van den Sultan te plaatsen, dan een Russisch prefect te worden. Doch juist daarom moest men ook verdacht zijn op bezwaren bij Rus land. Naar men reeds verneemt, zal de Russische Regeering in alle geval op twee punten aanmerking maken. Ten eerste: wat betreft de door Bulgarije aan Turkije toegezegde ondersteuning in geval van oorlog, waarbij de Bulgaarsche troepen onder Tuiksch commando zullen staan, zoodat de terugkomst der Russische offi cieren in Bulgarije voor altoos zou wor den verijdeld. Ten tweede: wat betreft de wijze der benoeming van een gouver neur-generaal voor Oost-Rumelie. Gelijk bekend is, zou de eerste benoeming xvor- den gedaan in overeenstemming met het Rerlijnsche vredestractaat, alzoo onder goedkeuring der mogendheden, terwijl de Porte zich voorbehoudt den termijn der benoeming met vijf jaar te verlen gen, wanneer prins Alexander zich goed houdt. Op dit punt wil Rusland niet toegeven. Het verklaart, geen bezwaar tegen de unie te hebben, maar den gouverneur-generaal niet in de conventie genoemd te willen zien. Dit wil met andere woorden zooveel zeggen als; de Czaar is nog altoos ontevreden op prins Alexander. Men verwacht nu wel, dat Rusland, na eenige wijziging der conven tie, ten slotte zal toegeven, om niet als vredestoorder te staandoch de onder handelingen zullen zeker eerst nog wel eenigen tijd duren. «Ja mijnheer," zeide Richard, »ik ben overal bekend." «Dat heb je zeker van het straatslijpen geleerd," zeide de heer Hausman lachende, «maar nu goed oppassen, dan heb je het hier ook goed. Ga nu naar de dienst bodenkamer, daar kunt gij eerst nog wat eten." Dit gezegd hebbende verliet de hotel houder Richard. Hoe verbaasd stond hij te kijken, toen bij in de dienstbodenkamer kwam. Wat waren daar vele bedienden, zoowel man nelijke als vrouwelijke. Zij gebruikten juist het tweede ontbijt. Eene dikke, gezonde vrouw van vijftig jaren vroeg hem: «Gij zijt zeker de nieuwe Commissionnair? Ga dan zitten en eet mede. Hoe is je naam?" »Ik beet Richard," antwoordde hij. maar hij be greep volstrekt niet, wat het woord Commissionnair beteekende, dat zou hij eens aan vrouw Arendsen vragen. Hij zag terstond, dat de dikke, gezonde vrouw hier de hoofdpersoon was, en hij had juist gezien. Hoewel Richard niet in het minste verlegen van aard was, vond hij toch alles wat hij hier zag, nieuw en vreemd. Hij zag aan de ontbijttafel zitten, be dienden met zwarten rok en witte das, zindelijk en net gekleede meisjes met Tot stationchefs aan de lijn Amers foortResteren zijn door de Holl. IJ. Spoorw.-Maatschappij benoemd te Amers foort de heer Scholeman, thans bureau chef aan het Westerdok te Amsterdam, te Veenendaal de heer De Haak, station chef te Vogelenzang, te Renen de heer J. Snoeck, tot heden terreinopzichter aan 't station te Zaandam. De opening van de spoorweglijn AmersfoortResteren zal hoogstwaar schijnlijk geschieden op Woensdag 17 Februari aanst. Alsdan vertrekt een extra-trein 's middags 12 uren uit Amers foort. Te Renen wordt het tweede ont bijt gebruikt en de brug in oogenschouxv genomen. Denkelijk zullen de ministers van binnenl. zaken en van waterstaat bij de opening tegenwoordig zijn, laatst genoemde wanneer zijn gezondheidstoe stand het toelaat. Donderdag, Tl Februari, des avonds te 6 uur, zal de Godsdienstoefening der Vrije Ger. gemeente geleid worden door den heer Roelofs uit Lunteren, en Zondag, 14 Febr., zal in dezelfde gemeente op treden, des morgens half tien en des avonds om vijf uur, de heer Vaarties van Dordrecht. De heer T. C. Muyzert, paardenarts 3e kl. bij het 2e Regiment Veld-Arlillerie alhier, wordt eerstdaags overgeplaatst naar Utrecht. De muziekschool alhier zal in het begin van Maart a.s. met 52 leerlingen worden geopend. De ouders dier leer lingen zullen eerstdaags worden uitge noodigd tot het houden eener conferentie met den heer Petri, ten einde de meest gewenschte schooltijden vast te stellen en de leerlingen, al naar gelang hunner muzikale ontwikkeling, in klassen af te deelen. Zondagmorgen werd, voor het front van het personeel van 't Militaire Hos pitaal alhier en in tegenwoordigheid der daaraan verbonden officieren, door den heer C. C. Vigelius, eerstaanw. off. van gezondheid en Chef van 't Hospitaal, met een hartelijke toespraak de zilveren me daille voor 24-jarigen trouwen dienst op de borst gehecht van den heer Busquet, adjudant-administrateur aan genoemde inrichting. Des middags kwamen de leden der vereeniging «Broederschap" bunnen president, in zijne, door de zorg zij rier ondergeschikten, feestelijk versierde wo ning, hunne gelukwenschen en tevens een stoffelijk bewijs hunner genegenheid (een prachtige pendule met 2 coupes) aanbieden. Ook van zijne inferieuren aan bet Hospitaal ontving hij stoffelijke be wijzen hunner achting, terwijl mede een aantal ingezetenen den jubilaris hunne belangstelling in zijn feest deden blijken. Reeds voor. geruimen tijd werd door ZEx. den Minister van Oorlog be sloten Amersfoort's garnizoen met een geheel regiment Infanterie te vermeer deren. Met het oog daarop werd voor eenige dagen, door een commissie van officieren een nauwkeurig onderzoek in gesteld naar het in onze gemeente aanwe zige bouw- en oefeningsterrein. Bamberg komt weer hier; althans wanneer de inteekenlijst die nu circu leert van genoegzame deelneming doet blijken. Het op te voeren stuk «In den Gemeenteraad" van den bekenden G. von Moser is zeer zeker een bezoek overwaard, terwijl allen die de vorige uitvoering van 't gezelschap Bamberg, Charlier Co. bijwoonden, met ons overtuigd zullen zijn, dat ook de opvoering van dit stuk niets te wenschen zal overlaten. Verleden week werd alhier een konijn ontvreemd. De politie hiervan in kennis gesteld, gelukte het al spoedig den wakkeren politieagent le klasse De elegante mutsjes op, allen hadden iets heer- en juflrouwachtigs. Hij nam onder aan tafel, naast een lief blond meisje plaats, welke hem door de dikke vrouw was aangewezen, die hem ook een flinke boterham met kaas en een kop koffie gaf. Zij moest even het vertrek verlaten en het was alsof daardoor eenigszins de orde gestooid werd, want een der kell- ners in zwarten rok en witte das, met eene hooge kuif en zwaren baaid vroeg hem op aanmatigenden toon «Kereltje, je moest ons eens zeggen, hoe je naam is?" Hoewel hij anders nooit eene kleur kreeg, wanneer men hem eene vraag deed, zoo was dit nu wel het geval, en bijna onverstaanbaar antwoordde hij «Ik heet Richard." «Je moet harder spreken," zeide de vrager. Zijn buurmeisje, de lieve blondine, die medelijden met hem kreeg, antwoordde voor hem: Johan, hij wist niet, dat hij schreeuwen moest, omdat gij doof zijt. Hij noemt zich Richard." «Wel, wel, wat bc-n jij galant Marie, je hebt zeker zin in onzen nieuwen krul- lebol?" Marie, hoewel een goedhartig en braaf meisje, was niet op haar mondje gevallen en antwoordde vrij bits, «meer dan in jou Johan, met je eeuwige kuif." Jager, de daders op het spoor le komen. Deze twee jeugdige deugnieten, zekeren J. W. oud 16 en "W.,E. oud 13 jaar, hadden de onbeschaamdheid het gestolen konijn j.l. Vrijdag op de markt te ver- koopen. Aangaande het koninklijk besluit van 28 Jan. 1836, waarbij bepaald werd, dat de exploitatie van het tot den spoor weg van Amersfoort langs Reenen naar Nijmegen behoorende gedeelte Amers foortResteren tijdelijk wordt opgedra gen aan de Hollandsche IJzeren Spoor wegmaatschappij, uit overweging dat het noodzakelijk is tijdelijk in die exploitatie te voorzien, zijn de ministers van water staat handel en nijverheid en van finan ciën met genoemde Maatschappij het vol gende overeengekomen. Art. 1. De Hollandsche IJzeren Spoor wegmaatschappij verbindt zich tot de tijdelijke exploitatie van het tot den spoorweg van Amersfoort langs Reenen naar Nijmegen behoorende gedeelte Amers foortResteren, op de voorwaarden, om schreven in de tusschen die Maatschappij en den Staat gesloten en bij de wet van 19 December 1882 Staatsblad no. 241) bekrachtigde overeenkomst van 3 Juni 1 Juli 1881, voor zoover bij de tegen woordige overeenkomst van die voor waarden niet wordt afgeweken. Art. 2. De Hollandsche IJzeren Spoor wegmaatschappij verbindt zich de exploi tatie van het in art. 1 omschreven spoor- weggedpelte ten allen tijde, op het daar voor door den Roning te bepalen tijd stip, te eindigen, mits dat tijdstip min stens zes maanden te voren door den minister van waterstaat, handel en nij verheid aan haar is medegedeeld. Art. 3. De Hollandsche IJzeren Spoor wegmaatschappij verbindt zich al het aan haar toebehoorend rollend materieel, de exploitatie-inrichtingen, den inventaris en al hetgeen ten behoeve van de exploitatie van deze lijn door haar zal worden be schikbaar worden gesteld, bij het eindi gen der exploitatie te verwijderen en tot zich te nemen. Indien de Hollandsche IJzeren Spoor wegmaatschappij de inrichting der aan haar ingevolge deze overeenkomst ter exploitatie overgedragen werken, door uitbreiding, door aanbouw van nieuwe werken, of door het aanbrengen van wij zigingen ir. eenig opzicht veranderd heeft, zal de maatschappij bij het eindigen der exploitatie, hetgeen veranderd is, in zijn oorspronkelijken toestand herstellen, zon der dat de Staat deswege eenige schade loosstelling zal hebben te betalen. Art. 4. Ten overvloede wordt hier aangeteekend dat onder het krachtens deze overeenkomst aan de Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij over te dragen spoorweggedeelte Amersfoort Resteren begrepen is het door den Staat voor den gemeenschappelijken dienst op dezen spoorweg en den spoorweg van Dordrecht naar Eist gebouwd station Resteren, ten aanzien van welk station intusschen van Regeeringswege de be voegdheid wordt voorbehouden om daar over mede ten behoeve van den spoor weg DordrechtEist te beschikken, zon der dat de Hollandsche IJz. Spoorweg maatschappij wegens het te dier zake aan de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen te geven medegebruik, eenige schadeloosstelling zal mogen vor deren. Art. 5. De minister van waterstaat, handel en nijverheid behoudt zich voor, om het medegebruik van dezen spoor weg ten allen tijde aan andere spoor wegondernemingen toe te staan, zonder dat de Maatschappij deswege op eenige andere schadeloosstelling aanspraak zal kunnen maken dan op eene vermindering van de huur met de helft over die ge deelten, waarover medegebruik wordt verleend. Art. 6. De kosten dezer overeenkomst zijn voor rekening van de Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij. Door dat gezegde begon het geheele personeel le lachen, dat echter spoedig ophield, want de dikke vrouw, die de huishoudster was, hoorde men in den gang terugkomen. Zij was nauwelijks op hare plaats gezeten of zij vroeg: «Zal een uwer nog iets gebruiken, zoo niet, dan begeeft zich elk aan zijn werk." Op vijf personen na, allen vrouwen, verliet het overige personeel het vertrek en verspreidde zich hier en daar in het hotel. Onder de vijf die bleven, was ook juffrouw Marie. De huishoudster zeide nu aan Richard: «Gij zult wel spoedig ge roepen worden, om met eene familie uit te gaan, blijf maar zoolang hier." Juffrouw Marie en nog twee meisjes begonnen onmiddellijk het ontbijtgoed om te wasschen. Nu ging de huishoudster met de twee overblijvende vrouwen in de keuken, die zich in de nabijheid bevond, en waar twee koks druk bezig waren. Zij hadden wit linnen buisjes aan en dito mutsen op. (Wordt vervolgd

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2