Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. voor gunstige beschikking aan Z. M. zal worden voorgedragen. Omtrent de proeven, met het sy- steem-Rijsselberghe" gedaan, wordt aan de Arnli. Ct. nader het volgende ge schreven ïBij den aanvang der proeven ontvin gen enkele uitverkoren ambtenaren van het rijkstelegraafkantoor te Amsterdam eene koite, maar officieele verklaring van genoemd systeem, doch geen hunner was zoo gelukkig, zich de mogelijkheid der uitvoering te kunnen voorstellen. Daarentegen was er een zeer kundig en ervaren ambtenaar, die op goede gronden, vóór dat de proeven een aan vang zouden nemen, het welslagen daar van ten sterkste in twijfel trok. Van hoogerhand werd hem geantwoord, dat hij den uitslag maar moest afwachten en zich van de onjuistheid zijner bewering overtuigd zou zien. En wat bleek nu? Dat, bij inschakeling der toestellen S.-R., de batterijen met ongeveer 50 percent moesten worden versterkt en dat op een draad, waarlangs men anders met 25 a 30 Leclanchc-elementen uitstekend werkte, met 60 dezer elementen niets werd ont vangen. Het eenige resultaat, dat men be speurde was: dat op alle draden, waarop men van het S.-R. gebruik wilde maken, de correspondentie gestoord werd. Ter wijl nu de ambtenaren het tegendeel ondervonden, bleven de autoriteiten be weren, dat het zeer goed ging, en wilde men van zijne bevinding aanteekening houden, dan werd dit door de chefs ten ernstigste ontraden. Op zekeren middag was de correspondentie weer verstoord, op alle draden waaraan 't S.-R. was ver bonden, en nauwelijks had een der be velvoerende ambtenaren die verbindin gen losgemaakt, of de correspondentie was, als door een tooverslag, allerwegen hersteld. Voorwaar een treffend bewijs van het onbruikbare van dien toestel. Sedert heeft men al die verbindingen verwijderd, en tot heden is er niets meer van vernomen. Heeft men dus het publiek doen lezen, dat de genomen proeven volkomen gelukt waren, dan was dit ten eenenmale onjuist, en wel licht eene poging om de eer der invoer ders van het S.-R. te redden." In den gemeenteraad van Olde- broek hebben de stemmen gestaakt. 5 tegen 5 over een voorstel om de verordening tegen het gebruik van rijwielen in te trekken. Op zeer eenvoudige wijze is Dins dag te Parijs het stoffelijk overschot van Busken Huet ter aarde besteld. In hét sterfhuis stond de lijkkist, met kran sen en bloemen bedekt. Daaronder waren twee groote kransen, met het opschrift: »Aan mijn echtgenoot" en »Aan mijn vader." Het waren de laatste geschenken van zijn weduwe en zijn zoon, voor wie nu een gelukkige levens tijd een einde neemt. Op den schoor steen stonden nog een aantal kleine bouquetten, waarmede Huet gewoon was eiken Zaterdag zijne vrouw te ver rassen. In het sterfhuis voerde de heer Jean Reville het woord en herinnerde aan de gioote eigenschappen van den overledene: ïdeze was een geleerde, rechtvaardig en oprecht, in wien zijn zoon als het ware een deel van zich zeiven verliest, want tusschen vader en zoon was er een intellectueele band, die tot het laatste oogenblik bleef bestaan." Een vijftigtal personen volgden de baar; onder deze waren eenige Neder landers, die te Parijs wonen. De heer Obreen sprak een kort woord in het Hollandsch aan het graf. Uit Nederland was geen enkel bewijs van deelneming gezonden. In de provincie Limburg zijn al de burgemeesters aangeschreven door de officieren van justitie, om de ingezetenen opmerkzaam te maken, dat het verboden is, Duitsche of Belgische koperen, bron zen en nickel munten in betaling te ge geven, en dat daarop in het vervolg streng zal worden gelet. Zekere W., te Rotterdam, die on langs zijne betalingen staakte, werd dezer dagen het slachtoffer van zekere ïslim- lieid". Er hadden zich te Rotterdam, op het Wolfshoek, een paar vreemdelingen gevestigd, die zaken in het groot zouden doen op Zuid-Amerika. Deze sheeren" wenschten een vertegenwoordiger en W. bood zich daarvoor aan. Hij moest echter 20,000 fr. storten, als waarborg. Het geld liep geen gevaarhet zou bij een bekende bank gedeponeerd worden. W. schreef zelf den brief, deed zelf het bank papier met den brief in een Couvert, schreef zelf het adres, deed zelf het lak er op alles op het kantoor zijner toe komstige patroons. Het adres was nat, een der toekomstige patroons stelde voor dit te drogen in een boek met vloeipa pier, dat op de tafel lag. Alzoo geschiedde en W. bracht zelf den brief op de post. Den volgenden morgen kreeg hij een schrijven van de Bank, waaraan de brief was gezonden, met bericht dat het cou vert ontvangen was, maar niets dan pa- piersnippeis bevatte. W. stormde naar het kantoor de vogels waren gevlo gen Woensdag zijn onder commando van den 1. luit. C. B. II. de Bruijn we der 1 onderoflic. 3 korporaals en 12 hu zaren uit Enschede vertrokken naar Zut- fen. Tot later order blijven dus nog 1 onderoffic. 1 korporaal en 6 huzaren daar ter plaats. Naar Tubantia verneemt, heeft de burgemeester, de heer T. van der Zee, dezer dagen een zeer vleiend schrijven van den commissaris des Konings der proviucie, namens Z. M. den Koning, ontvangen, voor de wijze waarop de rust en orde gedurende den laatsten tijd in de gemeente Enschede is gehandhaafd, waardoor goedgezinden zijn beveiligd te gen mogelijke daden van kwaden, en die kwaden zelren zich binnen de per ken van wet en verordening hebben moe ten houden, waardoor gelukkig geen enkel huisgezin zich heeft te beklagen of ongelukkig is geworden. Maandagavond, na afloop der gewone veertiendaagsche oefening, vereenigden zich de leden der dienstdoende schutterij te Enschedé in de concertzaal der groote sociëteit, waar hun, vanwege 't hoofd der gemeente, eene feestelijke bijeen komst was bereid. De diensten door de schutters ten tijde der woelingen bewe zen, en vooral hun flink optreden hajlden aanleiding tot dit feest gegeven. Den ge- heelen avond door heersehle er een echt kameraadschappelijke geest. De burgemeester opende de bijeen komst met eene hartelijke toespraak, en de eerste dronk werd gewijd aan Z. M. den Koning. De burgemeester bracht den schutters hulde voor de trouwe opkomst en de bewezen diensten bij de ongeregeldhe den op 2 en 3 April j!., en spoorde hen tot voortdurende plichtsbetrachting aan, waardoor een ieder zijne plaats waardig in de samenleving kan innemen. De avond werd aan voordrachten en muziek gewijd. Burgemeester Van der Zee ontving bij herhaling de verzekering, hoe men zijn flink optreden waardeerde, en instemde met de tevredenheids-betuiging hem uil naam van Z. M. den Koning, door den commissaris in de provincie gezonden. Een der schutters, een eenvoudig werk man, was aller tolk, door bij het afscheid op den burgervader een algemeen toe gejuicht ohoezee!" in dichtmaat uit te brengen. Van geachte zijde wordt aan de N. R. Ct. het volgende bericht, ontleend aan een particuliere correspondentie uit Atjeh, medegedeeld De XXVI Moekims hebben het besluit genomen om de oorlogspartij uit hun gebied te weren. De VII Moekims (Toe koe Baid), de IX Moekims en de IV Moekims hebben zich verbonden hetzelfde te doen. De bevolking buiten de linie is financieel zóó achteruitgegaan, dat zij niet meer voor den heiligen oorlog kan offeren: de aanhang van Tengkoe di Tiroe wordt daardoor l.oe langer hoe minder; van het oogenblik dat hij niet meer voldoende met geld over de bru komt, heeft hij minder aanhangers. Het is tegenwoordig mooi als de vijand 20 a 30 man bij elkander brengt. Niet on mogelijk echter, dat het vuur nu en dan nog eens wat opflikkert, maar de zoo genaamde vijandelijke macht heeft weinig beteekenis meer. De Haagsche politie-agenten heb ben thans hunne sabels ingeleverd en dragen in de plaats daarvan een stok, als wapen. Het voorbeeld der Belgische werk stakers heeft in fle Vereenigde Staten van Noord-Amerika navolging gevonden. In Chicago kwam het tot een treffen tusschen de politie en de werklieden door anarchisten opgehitst. Niet minder dan 50 anarchisten werden daarbij gedood terwijl aan de zijde der politie 46 doo den en 38 gewonden werden geteld. De hooimarkt, waar het gevecht plaats had, geleek een slagveld. Ook te Milwaukee zijn verscheidene oproermakers gedood bij eene poging om de ijzerfabrieken al daar in brand te steken. Volgens de laatste berichten schijnt in Griekenland, niettegenstaande alle vrede lievende verzekeringen van den minister president Delyannes,de rust ook spoedig uit te zullen zijn. Donderdagmorgen bo den de vertegenwoordigers der Mogend heden der Grieksche regeering eene nota aan waarop des avonds reeds antwoord werd ontvangen. Dit antwoord werd even wel onbevredigend geacht, De gezanten zullen nu Athene verlaten en de Griek sche kust waarschijnlijk door het eska der der vereenigde Mogendheden worden geblokkeerd. In het Engelsche Lagerhuis werd door Sir J. Pease het voorstel gedaan om aan de Indische regeering te verzoeken maat regelen te nemen om zich langzamerhand te onttrekken aan de Opium-cultuur en het steunen van den bouw en den handel der slaapbol, daar deze volgens zijn over tuiging in lijnrechten strijd zijn met den christelijken godsdienst en nadeelig voor de Cnanciëele belangen van Indië. Dit voorstel werd van verschillende zijden bestreden. De heer Stafford Howard on der-staatssecretaris voor Indië verklaarde, dat een verbod van de Opium-cultuur in Indië, de staatskas jaarlijks op een verlies van minstens 5 millioen p. st' zou komen te slaan, behalve r.og de sommen, die aan opinmkweekers en aan sommige inlandsche vorsten als schadevergoeding zouden moeten uitgekeerd worden. Door de National Liberal Federation werd in eene dezer dagen gehouden ver gadering het volgende besluit genomen: »de vergadering erkent, dat de tijd gekomen is voor eene afdoende oplossing van het Iersche vraagstuk en is overtuigd, dat het grondbeginsel van eigenbestuur, vervat in de Home-Rule wet van den president minister, de middelen aanbiedt voor zulk eene oplossing der moeielijk- lieid. Zij dankt daarom den heer Glad stone voor zijn maatregel, spreekt het onwrikbare vertrouvven uit Jn de Regee ring, waarvan hij het hoofd is, en ver zekert hem haar ernstigen steun in de tegenwoordige crisis." Dit besluit werd met buitengewone geestdrift toegejuicht. Deor de groote branden te Mandalay zijn ruim 30.000 personen van dak be roofd. De opstandelingen moeten groote hoeveelheden wapens en ammunitie in hun bezit hebben, waarvan men niet kan nagaan vanwaar zij deze bekwamen. 2000 man politietroepen werden van Rangoon naar Mandalay ter adsistentie gezonden. De pretendent op de Deensche Troon, is volgens de Duitsche politie een oplich ter, die reeds 10 jaar gevangenisstraf achter den rug- heeft. Hij is dan ook zonder complimenten over de grenzen gezet. Door den Commissaris des Konings in deze provincie zijn voor het dienstjaar 1886/87 tot Rijksschatters voorde belas tingen, in de controle Amersfoort, her benoemd de heeren: J. van Bottenburg C. J. Jacobs, J. A. Hoksbergen en G. Prins. Het jachtrecht op de Vlasakkers, nabij onze gemeente is door den Ontvan ger der Registratie en Domeinen deze week voor den tijd van 5 jaren ver pacht, tegen f 60.per jaar. De commissie tot afneming der eind-examens aan de hoogere burger scholen in deze provincie is door den Commissaris des Konings samengesteld als volgtvoorzitter dr. J. W. Moll, di recteur der rijks hoogere burgerschool te Utrecht, leden: dr. J. C3mpert, direc teur en G. J. Buys, dr. J. W. Doijer, J. C. F. Prikken, W. N Coenen en G. C. Hoogewerff, leeraren der hoogere bur gerschool te Amersfoort; II. Koldewijn, VV. Kreling, P. 'van Mourik, G. de Bruyne, A. Groenier, J. S. Robinson en N. L. Verlint, leeraren der hoogere burger school te UtrechtD. J. Andreae, ad junct-directeur der rijks-landbouwschool te Wageningen en Dr. G. J. Michaëlis, leeraar aan de hoogere burgerschool te Arnhem. De examens zullen te Utrecht worden gehouden. De hoogleeraar J. de Louter te Utrecht heeft de candidatuur voor de prov. Staten, hem door de kiezersver- eeniging Zeist, voor het district Ameron- gen aangeboden, aanvaard. Gisterennamiddag had er in de nabijheid der kazerne een treurig onge val plaats. Een jongetje van p.m. 5 jaar, zoontje van den wachtmeester M., van de Veld-Arlillerie alhier, had zich spe lende van huis verwijderd en is door een onbekende oorzaak verdronken. Bij de hooge brug werd zijn lijkje opgevischt. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het Postkan toor te Amersfoort, over de le helft der maand Maart. 1. Van der Swan, Amsterdam. 2. J. t. d. Must, 3. K. Horst, Eemnes. 4. C. Fontijn, Haarlem. 5. Florijn, Hilversum. 6. Mej. Wagemans, Utrecht. belang van het publiek zoude zijn zal de tijd moeten leeren. Zekere R. nog al veel misbruik makende van sterken drank, kwam j. I. Woensdag middag, in beschonken toe stand, een Logement in de Oranjestraat alhier binnen en bestelde een middag maal. Nauwelijks echter was hij met eten aangevangen of hij liet op eens het hoofd op de borst zinken en bleef in die houding zitten, zoodat men het wensche- lijker achtte hem eerst zijn roes te laten uitslapen en hem daartoe dan ook op eene rustbank nederlegde. Toen men kort daarna eens naar hem ging kijken, bleek hij werkelijk te zijn ingeslapen, echter om met weder te ontwaken, de man was namelijk, volgens verklaring van den ge neeskundige, wiens hulp men had inge roepen, weinige oogenblikken te voren overleden. Woensdag avond, omstreeks 10'/: ure, brak er plotseling een felle brand uit in de woning van den broodbakker Achterberg aan het Houtensche pad al hier. De brand was vrij hevig en sloeg al spoedig over op de beide aangrenzende gebouwen waardoor de vrees voor ver dere uitbreiding dan ook niet ongegrond was. Met spuit en waterleiding, de laat ste doet bij de meeste branden steeds uitstekende diensten, was men de vlam men weldra meester en zijn alleen de bakkerswoning en een der aangrenzende gebouwen geheel uitgebrand. Van Ach terberg was alles, van de nevenbewoners echter niets verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Hoogland. De bouw van het nieuwe Raadhuis gaat flink vooruit, zoodat het waarschijnlijk binnen een paar maanden reeds in gebruik kan genomen worden. Rcnsvroude. Door een koopman in eieren alhier, is op den weg tusschen Barneveld en Renswoude een zak met lompen gevonden. In plaats van aangifte dezer vondst te doen, verkocht hij de lompen, niet denkende, dat eenige dagen later-de politie reeds met zijne hande lingen bekend zoude zijn. De vader van den nog jeugdigen eierkoopman is naar den burgemeester van Veenendaal gegaan, om te trachten de zaak in der minne te schikken. Veenendaal. De rijkspolitie van hier en die in het naburig Eist, stellen een nauwgezet onderzoek in naar aan leiding van eene brutale geweldadige poging tot aanranding op den openbaren weg te Eist. Het meisje, zekere Cornelio K. onder Rhenen woonachtig, verdedigde zich ongeveer een half uur lang al wor stelende, met de kracht der wanhoop, toen er hulp kwam opdagen in zekeren A. van Leeuwen, koetsier te Ainerongen, die met een rijtuig juist dien weg opkwam. Toen vluchtte de schavuit, doch niet dan nadat het moedige meisje hem danig in de hand had gebeten, welk kenmerk naar wij hopen hem nog te spoediger in handen der politie zal leveren. Vinkeveen. Waarschijnlijk ten ge volge van het brakke water, dat de laat ste twee jaren in groote hoeveelheid uit den Amstel toen juist zoo bij uitstek slecht in de »Ronde Veenen" werd ingelaten, zag men dezer dagen allerwege in de slooten doode visch drijven. Utrecht. Met de IJselstoomtram van hier naar Jutfaas en Vreeswijk schijnt het maar niet te willen vlotten, want hoewel er in den beginne, van dit nieuwe vervoermiddel een vrij druk gebruik werd gemaakt en men dus de beste verwach tingen mocht koesteren, bleek het toch al spoedig dat de stoorabarge een ge duchte ooncurrent bleef, vooral toen de stoombootmaatschappij het tarief ver laagde en tegen 26 cents ook retourbil jetten beschikbaar stelde, eene maatregel, die voor de stoomtram niet zonder ge volg bleef. Te meer omdat het itijd en geld" bij de buitenlui nu juist niet zoo erg zwaar scheen te wegen. Herhaalde lijk liepen er dan ook reeds geruchten, dat de tramdienst zoude worden gestaakt en dergelijke meer, terwijl er thans we der sprake is, dat met de voormelde stoomboot-Maatschappij wordt onderhan deld en bij al dien men het eens konde worden, deze de exploitatie der stoom tram zal op zich nemen. Of zulks in het Verleden najaar werd gemeld, dat onder de landbouwers te Hoensbroek (Limb.) groote ontsteltenis heerschte, daar in verscheiden weiden, appel-afval en knollen werden gevonden, welke met spelden, naalden en lucifers waren door stoken blijkbaar met het doel om het in die weiden grazende vee te vergiftigen. Ofschoon de politie alle pogingen aan wendde om den dader op te sporen, bleef deze nochtans tot heden onbekend. De gevolgen der misdaad beginnen zich nu te vertoonen; bij den landbouwer Vincken aldaar heeft men Maandag eene koe wegens ongesteldheid moeten dooden, bij de opening van het lichaam vond men eene groote hoeveelheid spelden en naal den in haar maag, volkomen in overeen stemming met diegenen, waarmede de in zijne weide gevonden knollen waren door stoken. Een ander landbouwer, van wien eene koe ook reeds lang leidende is; heeft thans ook alle grond om te ge- looven, dat ze op dusdanige wijze ver giftigd is, daar in zijne weide ook van diezelfde voorwerpen werden verspreid. De Heer Albracht, Belgisch consul te Pretoria, is, na de goedkeuring der met Nederlandsche bankiers aangegane leening van Londen, waar hij bij de ontvangst dier tijding vertoefde, naar Pretoria ver trokken, en heeft dus van zijn eerste plan, om nog in Nederland te komen, afgezien. Men mag hem echter in Augus tus weder hier te lande verwachten. De Fransche minister van handel heeft een plan van den ingenieur Eiffel goed gekeurd om op de aanstaande tentoon stelling te Parijs een reusachtig hoogen ijzeren toren te bouwen. De toren zal 1010 voet hoog zijn en op vier ijzeren zuilen rusten, die hooger dan de toren der Notre Dame zullen zijn. Drie en dertig voet boven de Notre Dame zal een galerij met restauratie enz. gebouwd worden. De kosten zullen 5,000,000 francs bedragen. Hiervan draagt Eiffel 4,000,000 fres. en de Staat de rest. Een lift zal de bezoekers naar den top van den toren, brengen. Bij helder weder zal een elec- trisch licht, boven op den toren geplaatst, te Dyon waargenomen kunnen worden. De voornaamste Parijsche handelaar in oude en nieuwe postzegels, de heer HarJoin, heeft onlangs een nieuwe prijs lijst uitgegeven. Daarop zijn genoteerd de prijzen van in-, en verkoop der waar door hem verhandeld. Enkele koersen daaruit aangehaald, zijn voldoende om iemand een begrip te geven van 't geen er in omgaat. Voor een afgestempelden Toskaanschen postzegel van 1869 betaalt hij 75 francs, een dito van het konink rijk Napels, van datzelfde jaar, geldt 120 fr., en is hij nog ongestempeld, dan geeft hij er gaarne 4000 fr. voor. Fransche postzegels van 1849 golden 25 fr. het stuk. Maar nog heelwat hooger stijgen de prijzen van de volgende soorten. Een postzegel van Engelsch Guiana, van het eerste jaar der invoering aldaar, noteert hij 25 fr. en van het eiland Bourbon 2000 fr. Het aantal vakbladen, welke te Parijs het licht zien, klimt tot 5, dat der han delaren in het artikel, die de zaak op eenigszins groote schaal drijven, gaat tot over de honderd. Verzamelaars wor den er nog vele duizenden gevonden in Frankrijk. De voornaamste onder hen is ongetwijfeld de heer Philippe de Ferrari, te Varennes, die ruim 1 'A millioen exem plaren daarvan bezit. Elke nieuwe soort, welke op dit gebied te voorschijn komt, onverschillig waar ter wereld dit ge schiedt, vindt men in zijne verzameling vertegenwoordigd ongehoorde sommen heeft hij daaraan besteed. Een slimme vogel. Aan een politiebu reau te Dublin, de hoofdstad van Ierland, had onlangs een zeer grappig voorvat plaats. Zekere Davis eischte van den heer Moore een papegaai terug die hem was ontstolen, en hij verlangde dat het dier als getuige zou worden gehoord. Hoewel dit verlangen zeer eigenaardig was, gaf de rechter toe en liet den vogel halen, die in een kooi werd ge bracht welke met een doek was overdekt. Davis vertelde thans dat hij Moore volstrekt niet van diefstal wilde beschul digen, daar het zeer wel mogelijk was dat een ander den vogel gestolen en dien aan genoemden heer verkocht had, en verzocht tot het verhoor van papje over te gaan. De advocaat van Moore vroeg, op welke wijze dit wel zou moeten geschie den, en op dit oogenblik hoorde men den vogel zeggen: ïSchep vreugde in het leven!" de heer Davis nam het doek weg, naderde de kooi en voegde het dier toe: »je moet veel van me houden, oude jongen!" waarop de papegaai tegen de traliën opklouterde en hem begon te liefkozen. Daarop opende Davis de kooi, zette de papegaai op zijn hand en vroeg: »hoe doet de hond?" De papegaai begon hard te blaffen. ïEn de kat?" sMiaauw, miaauw," riep lorretje. »Van wien hoor je?" vroeg Davis en de vogel riep luide: „Beste Anton 'k heb je lief, wees ook jij mijn hartedief." Alle aanwezigen lachten hartelijk en de rechter verklaarde dat Davis eigenaar was van de papegaai die voortdurend bleef roepen»Beste Anton 'k heb je lief. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 30 April, Christiaan Johannes, z. van Arie Mark en Geertruida Evelina van Eijs. 2 Mei, Franciscus, z. van Willem van den Brink en Maria Bakkenes. 6 Mei, Wilhelmus, z. van Antonie Veld- huijsen en Carolina Jacoba Stikvoort. Ondertrouwd: 30 April, Jacobus van der Velden en Alijda van Diemen. Mijudert Pijpers en Beatrix Hol. 6 Mei, Pieter Longepee en Geertje vau Dijkhuizen. Geruwd -. 5 Mei, Bertus Kreijkamp en Hendrika Alijda van Surksum. Bernar- dus Walet en Grietje Staats. Overleden: 1 Mei, Een levenl. aang. kd. m. g. van Samuel van der Zeeuw en Geertruida Smit. Een levenl. aang. kd. v. g. van Bartus Snijders en Alijda Middel man. 2 Mei, Maria de Kruiff, 11 j. Cornelis Gerardus van Keulen, 2 m. Bunschoten. Geboren: 22 April, Wijmpje dochter van Hendrik Korlaar en Evertje Muijs. 28 April, Aaltje dochter van Lammert Blokhuis en Wijmpje Heuveling. 5 Mei, Geertje dochter van Hendrik Zwaan en Grietje van Diermen. Ondertrouwd: Gerrit Huijgen en Ger- ritjo Huijgen. Hoogland. Geboren: 1 Mei, Grietje, dochter van Gerrit van de Pol en Bartje van Bekkum. Ondertrouwd 30 April, Aart Tijmese met Grietje van 't Klooster. Geiiuwd 6 Mei, Evert Jan Pegman met Hendje van de Pol. Overleden: 29 April, Grietje Blom oud 65 jaren vrouw van Mees van de Kleter-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2