Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. is. Anders zou liet best kunnen gebeuren, dat de ondergeteekende er bij ongeluk uitviel. Dit zou nu wel op zich zelf zoo heel erg niet zijn, maar de liberale pers zou het verkeerd uitleggen. «Kijk! hij bezit het vertrouwen der kiezers niet meer. Hij kan zich niet eens meer in de Staten doen kiezen," zou het heeten. «Daarom, als het U belieft, bewaart een plaatsje voor L. Haffmans, aftredend lid." - Nu de Grieksche kust door het internationaal eskader wordt geblokkeerd en de Mogendheden stokstijf op de ont wapening van het Grieksche leger blij ven aandringen, heeft het ministerie den Koning zijn ontslag gevraagd. Dit verzoek werd door den Koning niet ingewilligd en Delyannis voor de gevolgen der te genwoordige toestand aansprakelijk ge steld. Het ministerie herhaalde daarop zijn verzoek om ontslag, waarna Trikou- pis door den Koning ontboden, met de vorming van een nieuw kabinet werd belast. Deze evenwel had dadelijk een voorwendsel bij de hand om te weigeren zich met de verantwoordelijkheid van concessieën aan de Mogendheden of van het ondernemen van een gevaarlijken oorlog te belasten. Men denkt nu, dat de Koning dc vorming van een nieuw ka binet aan een staatsman van den twee den rang zal opdragen. De Fransche schepen nemen aan de blokkade geen deel. In eene jl. Maandag door de Porte aan de Mogendheden verzonden circulaire, wijst de Turksche regeering op het voort durend naar de grenzen zenden van Grieksche troepen en het aldaar vormen van guerilla-eorpsen. Zij voegt er bij, dat Turkije op alle mogelijke gebeurte nissen is voorbereid, maar dat Grieken- lands houding den vrede in gevaar brengt. Door verschillende Engelsche bladen wordt het praatje uitgestrooid, dat lord Wolseley, bijaldien Gladstone's lionie- Hule-voorstel tot wet wordt verheven, zich beschikbaar zou hebben gesteld tot het aanvoeren v*n een opstand. Volgens de correspondent van de Sheffield Daily Telegraph beschouwt generaal Wolseley, sinds zijne terugkeer uit Egypte, Glad stone als een verrader, wil niets met hem te doen hebben en moet zelfs ge weigerd hebben met hem aan dezelfde tafel te zitten. De internationale tentoonstelling van nijverheid, kunst en wetenschap j.l. Don derdag te Edinburg feestelijk geopend, moet met haar oude historische gebou wen en straten van Old Edinburgh uit den tijd toen Johannes Knox en Maria Stuart leefden, een schilderachtig gezicht opleveren. De politie te Chicago heeft een belang rijke ontdekking gedaan. Zij heeft n.l. verscheidene bergplaatsen van dynamiet, geweeren en andere moordtuigen aan de socialisten behoorende opgespoord en eene onderaardsche schietbaan dier heeren ontdekt. De Aroeiter-Zeitung, het anar chistische orgaan, dat tot oproer aan spoorde en waarvan eenige leden der redactie als belhamels werden gevat, is na eenigen tijd geschorst te zijn ge weest, weder verschenen. De toon is nu echter zeer gematigd; mocht dit weder veranderen dan zal de verkoop op straat worden belet. Te Cincinnati bestaat een bende van 600 gewapende en goed ge oefende anarchisten en ook te New-York moeten alle nachten anarchisten in den wapenhandel worden geoefend. Maandag werden de Spaansche Cortes met eene troonrede, door Sagasta voor gelezen, geopend. De Koningin spreekt daarin haar vertrouwen uit, dat met Gods hulp, de wijsheid der Cortes de welvaart des lands {bevorderlijk zal zijn. Er zal een ontwerp worden ingediend tot uitbreiding der Kiesbevoegdheid en der persoonlijke rechten, door de grond de bewijzen van den rechter zijn, weet ik niet, en ik begrijp er ook niets van. Maar, zooals gij weet, is de misdaad ge pleegd in den nacht voor ons vertrek, en in den avond van dienzelfden nacht was José hierherinnert gij u zulks niet?" ïlk meen van ja," zei Florry, na eenige oogenblikken peinzens, shij was gekomen, om u te zeggen, dat hij Sargento was geworden." ïllij kwam, om mij mede te deelen," ging het meisje voort onder eenen nieuwen stortvloed van tranen, ïhjj kwam om mij mede te deelen, dat hij Sargento geworden was, dat wij nu eene verzekerde toekomst hadden, en dat hij mij, zoodra ik van de reis zou zijn teruggekeerd, met zich nemen zoude naar ons huis. Toen echter, de spreekster stokte weer opvallend in haar gesprek, »toen echter, toen José van mij wegging, toen bleek het, dat wij onzen tijd verpraat hadden. De avond schemering was reeds aangebroken, het kanonschot, dat het teeken geeft, voor het sluiten der poorten, weergalmde, en hoezeer mijn verloofde zich ook haastte, hij kwam, toen de poort dicht was." ïEn is José dien nacht in Gibraltar ge bleven »Ja, Miss Arrowsmith, hij is in Gibralter gebleven," antwoordde het meisje eenigszins verlegen. »En zijt gij daar zeker van vroeg Florry gansch wet gewaarborgd. Verder zal de regee ring zich beijveren het lot der werklie den te verbeteren. Te Lyon hebben weder ongeregeldhe den plaats gehad. De werklieden eener glasblazerij, die het werk hadden gestaakt vielen een kameraad, zekeren Leitner, die den arbeid had hervat en ging ver huizen, met stokken gewapend aan en wierpen zijne meubels in de Rhóne. Daar na trokken zij naar de fabriek en wil den de deuren inslaan. Door de politie werden eenige revolverschoten op de menigte gelost en de belhamels, waar onder zeven vrouwen, gevangen genomen. Ook aan de zijde der politie werden ver scheidene personen gewond, ofschoon de kwetsuren niet gevaarlijk zijn. Zondag a.s. zal de Godsdienstoefe ning der Vrije Ger. gemeente des mor gens half tien en des avonds vijf uur geleid worden door Ds L. Spoel van Rijssen. Door Z. M. den Koning is de luitt. Kolonel C. L. Doorman, van de lie Afd. van het le Regt Veld-Artillerie, be noemd tot Kolonel Commandant van het 3e Regt Veld-Artillerie, standplaats Breda. In eene te Zwolle gehouden ver gadering, bijgewoond door afgevaardig den uit Onder-Kiesdistricten, is onze bur gemeester Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van YVijck, die als lid der Tweede Ka mer voor het Hoofdkiesdistrict Zwolle dit jaar moet aftreden, op nieuw candidaat gesteld. Uit Venendaal is gevankelijk naar hier overgebracht zekere P. Voorn, oud 37 jaar, geboren te Edam. Hij wordt beschuldigd van het schrijven van een dreigbrief om geld aan den pastoor te Hamersveld. Door burg. en weth. is aanbesteed: 1. het maken eener houten dakbeschie ting op het schoolgebouw aan de Koe straat. Minste inschrijver J. G. van der Geest, alhier, voor f 558; 2. de levering en plaatsing van een ijzeren hek tusschen de Kleine flaagstraat en den SJijkpoorts- wal. Minste inschrijver J. Blok, alhier, voor f 126. De werken zijn aan die in schrijvers gegund. De ZeerEerw. Heer B. J. M. de Cruijff, kapelaan aan de Kerk „Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart" alhier is be noemd tot pastoor te Dieren. Nu de tijd voor het doen van uitstapjes weder is aangebroken, veroor loven wij ons de aandacht onzer lezeres sen en lezers te vestigen op het -werkje Gids en reisboek voor de stad en de provincie Utrecht, bij de firma L. E. Bosch en Zoon aldaar en verder bij alle boekhandelaren te bekomen. Men vindt daarin een trouwe en vol ledige aanwijzing van alle merkwaardig heden en van al het schoons, welke tochtjes door onze provincie zoo bijzon der aantrekkelijk maken. 321ste STAATS-IiOTJEKIJ. VIERDE KLASSE, Trekking van 10 en 11 Mei. (1000 loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen JPrijs vau f 200. No. 3614. Prijzen van f 65. 15, 16, 40, 74, 87, 804, 814, 881, 882, 3607, 3641, 3648, 3672, 3682, 3685. 3687, 3729. 3730, 3732, 4422, 4434, 4436, 4456, 4467, 4490, 4913, 4914, 6913, 6916, 6926, 6935, 6940, 6916, 6970, 6972, 6983, 9335, 9342, 9375, 9379, 9414, 14015, 14040, 14061,14073 en 14081. Te zamen 47 prijzen. argeloos, vwaar heeft hij gelogeerd?" De jonge Spaansche stond voor haar door het laatste twijfelachtige licht der ondergaanJe zon beschenen hare blik ken waren onbeweeglijk op den grond gevestigdeen donkere purperkleur be dekte haar gelaat en haar hals. Florry keek haar vol verbazing aan, toen er op eens een voorgevoel van de waarheid bij haar opkwam. »Ah, Rosario," riep zij half verwijtend en bits. In plaats van te antwoorden wierp deze zich op haar bed en verborg al snikkende haar gelaat in het oorkussen. Het teedere, maagdelijke gevoel der jeugdige Engelsche was diep geschokt, en zij wendde het hoofd van haar af. Na weinige oogenblikken echter kreeg haar goede inborst weer de overhand zij kon, in het bewustzijn harer eigen kracht geen arm zwak schepsel onder het lijden zien bezwijken, zonder dit hulp en steun te verleenen. Ware echter Rosario gelukkig ge weest, zoo hadde zij zich barer niet aangetrokken, ja, zij hadde haar wellicht verstooten. Nu echter trad zij op haar- toe, vatte haar bij de hand en richtte haar op. sDat hadt gij niet moeten doen, Rosario." zei zij op aikeuren- den toon. De zon was reeds onder den horizon verdwenen en in de avondsche- Ptreclit. Tijdens de Godsdienstoefe ning welke jl. Zondagvoormiddag in de Buurkerk alhier werd gehouden, stond plotseling een der hoorders op en begon daarbij zoodanig le dreigen en te razen, dat de predikant (Ds. Gewin) zijne lede moest staken, totdat men den man uit het kerkgebouw had verwijderd. Al spoedig bleek het, dat de man krankzinnig was en in de bepaalde mee ning verkeerde, door God met eene bij zondere zending ten opzichte van Ds. Gewin, te zijn belast, welke hij ten koste van alles moest ten uitvoer brengen. De vereeniging ^Vergunning", be staande uit klein-handelaren in sterke dranken, herdacht dezer dagen, in eene druk bezochte vergadering, haar twee jarig bestaan. Velen leden kwam het voortbestaan der vereeniging minder wen- schelijk voor, vooral met 't oog op de betrekkelijk groote kosten in verband met de verkregen resultaten. Niettemin werd op voorstel van een der leden be sloten op den ingeslagen weg voortte- gaan en het beoogde doel niet te laten varen. Op de j. I. Maandag alhier gehou den paardenmarkt waren 440 paarden en veulens aan de lijn en enkele luxejpaar- den in de stallen. Door het aanwezig zijn van vele binnen- en buitenlandsche koop lieden, was de handel vrij levendig en werd voor de paarden Ivan f 50.tot f800.en voor de veulens van f400. tot f 250.besteed. Vreeswijk. Het alhier in aanbouw zijnde post- en telegraafkantoor zal den len Juli worden geopend. De Commissaris des Konings in deze provincie heeft Maandag j.l. de gemeenten Benschop, Hoenkoop, Pols broek en Willeskop bezocht. Scherpenzcel. Zaterdag woedde onder deze gemeente, op het eigendom van den heer van der Poel, te Veenen- daal, een hevige boschbrand. De oorzaak is onbekend. Nijkcrk. Van de 2 oud-strijders, die in deze gemeente woonachtig zijn en die deel genomen hebben aan den slag bij Waterloo is jl. Donderdag overleden Evert van den Bor. De overledene bereikte den hoogen leeftijd van 94 jaren en was versierd met de Militaire Willemsorde 4e klasse. Het raadsel opgelost. Het bericht omtrent het vinden van papiersnippers in een brief die bankbiljetten had bevat, (zie ons vorig No.) was eenigszins onjuist. De bestolene had toch niet zelf zijn brief verzegeld maar een der oplichters had dit gedaan en er ook het adres op geschreven terwijl zijn makker den argeloozen man aan de praat hield, ver ruilde hij den brief met een anderen, die vooraf was klaar gemaakt. Op het kantoor van de deugnieten werd een onderzoek ingesteld, maar niets gevonden wat op geld of papieren van waarde geleek naar men mededeelt zijn de heertjes door de politie te Brus sel aangehouden. Een slim dier. In een dezer dagen ver schenen boek, behandelt de schrijver de vraag„of de papegaaien ook begrijpen wat zij zeggen." Naar aanleiding daarvan vertelt hij het een en ander, omtrent de papegaai Faco, die in het jaar 4854 te Weenen stierf. Het aantal woorden dat het dier kende, was ongelooflijk groot en het noemde alle huisgenooten bij hun namen, terwijl het zijn meester (zekeren lieer Kleimagen) steeds met ipapa" toesprak. mering kon men beide gestalten nog eenigszins duidelijk onderscheiden. De Engelsche stond recht op, haar slanke en tengere leest was in eene kostbare kleedij gestoken, het rooskleurige ge zicht met geestige, bijna manlijke wezens trekken, vertoonde kracht en gezondheid, het edele open voorhoofd en de heldere oogen getuigden van zelfvertrouwen en overleg. Zij stond daar in het volle be wustzijn barer onschuld, beschermd en sterk door hare zorgvuldige opvoeding, zij stond daar als de erfgename van aan zienlijke goederen, als behoorende tot eene groote, wijd vertakte familie, als de dochter van de grootste natie der aarde, zij stond daar als eene gebiedster, het Britsche ras eigen, overal waar het optreedt. Het ranke lichaam der bekoorlijke Andalusische schoone was slechts in een eenvoudig katoenen kleedje gehuld. Een zijden doek en donkerbruine haren om lijstten het lieve, aanmirilijke kopje met zijne fijne, rozenroode lippen, die twee rijen hagelwitte tanden ten halve be dekten. De nauwelijks merkbare bruine gelaatskleur en de buitengewoon fijne wangen, de groefjes in de ronde kin, de ietwat gebogen kleine neus waren die van eene onbevangene dochteruit de donkere oogen, overschaduwd door zwarte Wilde de vogel zijn baas zien, dan riep hij eenvoudig»Kom 'reis hier, papa!" Hij zei" ook goeden morgen en goeden avond en deed dit altijd op de juiste tijdstippen. Klopte iemand aan de deur, dan riep de papegaai vBinnen. Uw onderdanige dienaar I Ik maak u wel mijn compliment!" Ging iemand weg dan heette het: Bonjour! Tot het genoegen van u weer te zien!" Had Faco iets stuk gebeten, dan schold hij zich zelf uit en riep »Wat heb je nu weer uitgehaald! Bijt niet! Pas op deugniet, ik zal je een pak slaag geven!"' Kommandeerde iemandïLeg aan, vuur I" dan schreeuwde Faco: „Bom I" en soms gaf hij zich zelf bevel en riep dan ten slotte „Bravo I Bravis simo I" Toen mevrouw Kleimagen op zekeren dag in het vertrek danste, waarin de papegaai zich bevond, maakte het dier haar bewegingen na en tilde op de kluchtigste wijze de pooten op, daarbij de zotste kapriolen makende. De meester van het slimme beest stierf in 1853, en spoedig daarop werd Faco ziek van verdriet; hij stieif een jaar later in een bedje dat men voor hem had gemaakt, nadat hij van te voren herhaaldelijk had geroepen„Faco is ziek, erg ziek, die arme Faco I" De geschiedenis van den knappen papegaai geeft den schrijver van het boek aanleiding om te zeggen dat de dieren veel meer moeten bestudeerd worden dan tot heden het geval was. Een avontuur met beren. Jonas Houghton, die in een landelijke streek in het Noord-oosten van Covington Townschip een idyllisch leven leidde, vatte gedurende den langer winter het plan op, de eenzaamheid te ontvlieden en een bezoek te brengen aan een hem bekende familie. Een afstand van meerdere mijlen moest hij afleggen, waar geen levend wezen woonde. Om de reis zoo spoedig mogelijk te volbrengen, koos hij den kortsten weg, die door de bergen liep. Na een marsch van eenige uren ging hij op een rotsblok zitten orn eenige oogen blikken uitterusten. Zijn eenige metgezel was een groote zwart- en witgevlekte hond, een bastaard van een newfound lander en herdershond. Deze nu, die volstrekt geen vermoeienis toonde, liep onderwijl rond om hier en daar een wild konijn of een veldhoen op je jagen en het blaffend te vervolgen. Houghton haalde zijn pijp uit den zak, vulde haar met tabak, dien hij zelf geplant had, stak haar aan, blies de blauwe rookwolk jes uit en genoot in den volsten zin des woords. Dat men echter zijn noodlot niet kan ontgaan, ondervond hij maar al te spoedig door den aankomst van een reusachtigen beer, die verstoord over het luid geblaf van den hond zijn hol verlaten had, en regelrecht op Houghton aanliep. Slechts enkele schreden scheid den beiden van elkander, toen Houghton, het gevaar bemerkend, opsprong, den heuvel afsnelde en met bewonderings- waardige vlugheid in een boom klom. Slechts met inspanning van alle krachten slaagde hij er in zich door de dikke tak ken heen te wringen. Toen hij zich in veiligheid waande, bemerkte hij echter tot zijn grooten schrik, dat de beer reeds bezig was de boom te beklimmen en hem met open muil aangrijnsde. Behalve zijn tabakspijp had Houghton niets anders bij zich om den gevaarlijken vervolger te bestrijden. In zijn doodangst riep hij den naam van zijn trouwen hond. Deze liep naar den boom om zijn meester in 't oog te krijgen. Toen sprong de hond tegen den stam op, waar de beer tegen op klom, en beet hem in de staart. De beer, die van dergelijke liefkozingen vol strekt niet gediend was, gaf een nadere kennismaking met Houghton voorloopig op, en vervolgde den trouwen Philax, die onderwijl was weggeloopen, luid blaffend en jankend. Het gejank van den hond maakte nu ook den aandacht van de berin gaande, die onmiddelijk op den wenkbrouwen, omzoomd door lichte zijden oogwimpers, straalden deelneming en ge voel in haar gansche wezen lag iets natuurlijks. Arm en zonder familie stond zij daar, zij, de inhoorlinge, de dochter van arme ouders, zij, de arme dienstbode. Zoo een edele jongeling op ditoogenblik de beide meisjes had gezien, dan ware hij, wellicht zonder een blik op de Spaansche te richten, aan de voeten derEn- gelsqhe neergeknield, had hij den zoom van haar kleed gekust, en de gunst afgesmeekt, hem tot haar slaaf, en alzoo tot den geluk kigsten aller stervelingen te maken. In dien deze jongeling echter twintig jaren ouder ware geweest, zou hij dan niet glimlachend aan de Engelsche zijn voor bijgegaan, om de bescheidene blozende Andalusische aan zijn hart te drukken. jDat hadt gij niet moeten doen," her haalde Florryeensklaps echter scheen zij zich te bezinnen en riep uit»Hoe, en hij heeft gezwegen „Miss Arrowsmith" riep het meisje, en hief het gebogen hoofd fier omhoog, „José is een Spanjaard." Hare meesteres scheen te willen lachen, doch een innerlijk ge voel deed haar deze opwelling dadelijk onderdrukken, zij begreep de gansche waarheid van dit woord. „Hij heeft ge zwegen," herhaalde zij peinzend, in 't Engelsch, „het kostte hem het leven, en hond lossprong. Spoedig qnstond er een hevig gevecht, waarin de trouwe hond weldra het onderspit moest delven. De berin begon nu doodbedaard den hond te verslinden. Dit was meer dan de beer verdragen kon, hij gaf de vervolging van Houghton op, en spoedde zich om zijn deel in den buit te krijgen. Dat Houghton deze gelegenheid om zijn hoog toevluchts oord te verlaten niet liet voorbijgaan behoeft geen betoog. In allerijl ontvluchtte hij en kwam behouden bij zijn familie aan. In Watsonsbaai, Australië, werd on langs een 44 voet lange haai gevangen. In de maag vond men tal van beende ren, het onderste deel van een mensche- lijke ruggegraat en overblijfselen van menschenvleesch. Verder vond men in de maag de helft van een groflinnen broek, een porteinonnaie met een penny er in en een bretelgesp. De derde stuur man van de vAustral" was in staat de broek als die van wijlen den tweeden stuurman var. gemeld schip met vol doende zekerheid te herkennen. Laatst- gemelde was een van de drie zeelieden, die nabij Dobroydhead in een walvisch- vaardersboot verongelukten, door het omslaan van het vaartuig. Men had niets verder vernomen van de schipbreukelin gen, totdat nu uit de haaienmaag toe vallig bleek, dat de ongelukkige zeelieden alle drie door de in 'die wateren talrijk voorkomende haaien verslonden waren. Werkstaking onder schooljongens. De mode om het werk te staken is thans zelfs tot de schooljongens in Amerika doorgedrongen. Aan de openbare school No. 34 te Brooklijn, voorstad van New- York, de hoofdstad der Vereenigde Staten, begonnen zij een strike, omdat men hunne eischen niet wilde toegeven, om des middags een half uur vrij en Vrijdags na twaalf uur vacantie te hebben. De jongens gingen voor het schoolge bouw staan en ranselden iederen kame raad af, die van plan was naar binnen te gaan. Heel lang duurde de werksta king niet, want toen de vaders der ben gels door de onderwijzers werden ge waarschuwd, kwamen zij zoo spoedig mogelijk aanrukken en de deugnieten werden op vaderlijke liefkozingen ont haald, die lang niet voor de poes waren. Zou deze werkstaking niet het beste spotbeeld zijn en tevens een les bevatten voor die, welke soms de tegenwoordige maatschappij beroeren Mac Maiion is bezig met het schrijven zijner gedenkschriften, doch hij heeft die niet voor de openbaarheid bestemd, zelfs niet na zijn dood. Hij wil ze, gelijk hij verklaard heeft aan een redacteur van Voltairedie hem te dezer zake is komen ninterviewen" tot leering doen strekken van zijn klein-kinderen. Men heeft allerlei verhalen van hem opgedischt, en de dag bladen hebben hem weinig gespaard. Het is hem niet te doen om de scheeve voor stellingen die er van zijn doen en laten gegeven zijn, te weerspreken: hij wil enkel aan zijn nageslacht doen zien, dat hij zijn gedrag steeds heeft ingericht naar de ingevingen van zijn geweten. Zijn gedenkschriften zijn, in één woord, familie papieren, die niet onder de oogen van vreemdelingen mogen vallen. De vader ben ik. Een schoolopziener in Duitschland, die een schoolgebouw binnenkwam, bemerkte tot zijn groote verbazing, dat de onderwijzer bezig was een der leerlingen een geducht pak slaag toe te dienen, iets wat ingevolge de be palingen van de commissie van toezicht op de scholen, volstrekt niet mag ge beuren. Tot groote ergernis van den opziener bleef de schoolmeester kalmpjes voort ranselen en voegde ten slotte den jan kenden jongen toe: ïga nu aan je moe der vertellen, wat je overkomen is." De schoolopziener maakte toen een geweldig standje en vroeg heel boos »wat moet ik wel zeggen als de moeder van den knaap zich bij mij over u komt beklagen." hij wilde liever door beulshanden sterven, dan de eer van zijn geliefde in verden king te brengen. Zou Harry in [dit ge val gezwegen hebben Waarlijk Rosario, gij moogt trotsch zijn op uwen bruide gom I" Deze keek haar zeer verbaasd aan, want zij had geen enkel woord ver staan. Florry bemerkte dadelijk hare verstrooidheid en herhaalde het gespro kene in het Spaansch. „Nu, echter," ging zij voort, „moet gij openlijk de waarheid bekennen, de zaak moet op nieuw onderzocht worden, ik zal mij tot mijnen vader wenden, 'en hij zal ons be hulpzaam zijn." „Hoe gij wilt dat ik voor den rechter verschijne, en daar door mijne eer prijs geef? Dat nooit I Ik ben bereid voor José te sterven, maar dat? Nimmer!" Blijkbaar had het meisje niet eens gedacht aan hetgeen Miss Arrowsmith van plan was te doen. Deze werd dan ook ernstig boos. Met haar helder verstand had zij reeds al de ge volgen van haren eersten stap berekend, en vastberaden wilde zij haar doel na streven, en kon de zuidelijke onbezon nenheid niet vatten die zich tevreden stelt met eene zaak te wenschen, maar niets in het werk wil stellen, om haar doel te bereiken. (Wordt vervolgd

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2