TIJDSCHRIFT voor GESCHIEDENIS, Gemengd Nieuws. Offlciëele Publicatie, BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. ben, naar men te Amsterdam algemeen verneemt, aan de geëmploieerden van het grootboek der Ned. schuld een geschenk gegeven van f60.000 als vergoeding voor de vele werkzaamheden, welke de con versie aan die inrichting zal veroorzaken. Den 6den Juli a. s. zullen van het instructie-bataillon naar de verschillende regimenten infanterie vertrekken 41 kor poraals. Wegens het verbouwen der keukens in de kazerne zullen tegen den volgenden dag geen jongelieden ter dienstneming worden opgeroepen. Uit Maastricht wordt aan de N. R. Ct. gemeld Eergister vond men in de brievenbus van het postkantoor een open biljet met de woorden: z>Wilt ge wat naders van de vermoorde vrouw weten, ondervraagt dan de leerjongens van P. Eijmael E'be- nist." Dit biljet werd onmiddellijk aan den hoofdcommissaris van politie ter hand gesteld, waarop deze zich naar Eijmael begaf, en aldaar van een der leerjongens vernam, dat hij de zuster van den verslagene tol haren man had hooren zeggendAIs ze je er nog over praten, zeg dan maar dat jij het gedaan hebt." Deze man is zekere V. D., die reeds een paar dager, na het vinden der vermoorde vrouw in hechtenis werd ge nomen, doch weder ontslagen. Door hem was de verslagene in een levensverzeke ring bezorgd. V. D. is nog op vrije voe ten, maar wordt steeds in het oog ge houden. Het duiken naar goud op het wrak der Lutine zal beginnen zoodra wind en water dienen. Alle instrumenten zijn thans gereed, en de stoomschepen-zui gers kunnen elk geschikt oogenblik zee kiezen. De landmerken op Vlieland en Terschelling zijn alle herplaatst en ge deeltelijk vernieuwd. Sedert eenigen tijd heeft de Nederlandsche Rijnspoorweg-maatschappij spoorweg-rijtuigen 1ste en 2de klasse van een nieuw rnodel in gebruik gesteld. De reiziger, die plaats neemt in een van de twaalf wagens, die op de treinen uit 's-Gravenhage ingevoegd worden, zal dadelijk ontwaren, dat deze comparti menten veel ruimer en luchtiger zijn ingericht dan de oude afdeelingen 1ste en 2de klasse. Daartoe werkt voorname lijk jjmede de meerdere hoogte van de wagens door de koepelvormige bedek king, inwendig een plafond, dat met levendige kleuren en arabesken beschil derd is. Ook de banken, met breeder middengrond, zoodat de onwillekeurige knieënaanraking met de mede-reizigers wordt vermeden, zijn van een nieuw type en de kussens kunnen, al naar gelang men ze keert, worden gebruikt als lederen of fluweelen zittingen. Elke afdeeling van het rijtuig rust op gutta percha banden of veeren, die, wel verre van schokken of stooten te veroorzaken, aan den spoorwagen een lichte aangename schommeling geven. De lamp, vervaar digd naar het systeem-Ridsdale, geeft door een speciale vinding van den bran der, een helder en constant licht, dat de vroegere verlichting met de olielan taarn verre in de schaduw stelt. De tweede-klasse-rijtuigen van dit model bieden dezelfde gemakken, maar zijn anders gestoffeerd dan de met donzig donkerrood fluweel bekleede eerste-klasse compartimenten. Voor een reis in die fraaie wagens is geen hoogere vracht prijs verschuldigd. De verkiezingen in Engeland zijn in vollen gang. llinnen veertien dagen zal de strijd beslist zijn. Chamberlain en Bright werden te Birmingham zonder veel strijd herkozen. Te Colchester werd de conservatief Trotter met eene meerder heid van 295 stemmen gekozen tegen den Gladstoniaanschen candidaat Caaston. Van de overige plaatsen is nog weinig bekend. Yolgens de Central News zijn in Enge land en Schotland 420 van de gestelde candidaten erkende voorstanders der Ier- sche politiek van Gladstone, 145 unio nisten of afwijkende liberalen, die door conservatieven gesteund worden, en 371 conservatieven. Van de eerstbedoelde candidaten, van de Gladslonianen, zullen er 94 te strijden hebben tegen unionisten of voormalige broeders onder de vlag van Hartington en Chamberlain, en 279 tegen conservatieve candidaten. In slechts vijf districten treedt een unionist tegen een conservatief in het strijdperk. In 207 districten zal hoegenaamd geen strijd plaats hebben; en van deze behooren er 63 aan de liberalen van Gladstone, 43 aan de unionisten en 101 aan de conservatieven. In Ierland zal de verte genwoordiging door de ontbinding weinig verandering ondergaan: het grootste ge tal der Parnellisten zal eenvoudig her kozen worden, zonder' eenigen strijd; zelfs in Ulster zijn nog maar enkele nieuwe conservatieve en unionistische candidaten gesteld. De Beieische Landdag werd Donder dag door den Prins-Regent, in tegen woordigheid van alle prinsen, ministers, gezanten en waardigheidbekleeders plech tig gesloten. In de sluitingsrede werd de dank betuigd voor de algemeene deel neming in de treurige gebeurtenissen, en door den regent de meening uitgesproken, dat hij in de in deze tijden opnieuw ge bleken aanhankelijkheid van het Beiersche volk aan het stamhuis den waai borg mag zien, dat, met Gods hulp, onder het regentschap van Luitpold, voor Beieren, in eng verbond met het Duitsche rijk, een tijdperk van geluk en zegen zal zijn weggelegd. Voor een krijgsraad in Natal werd dezer dagen eene belangrijke rechtszaak behandeld. De heer Theopilus Stepstone werd door kolonel Luard beschuldigd eenige papieren, die hij na den slag bij Isandhlwana op het lijk van kolonel Durn- ford zou gevonden hebben, te hebben verduisterd en verkocht aan generaal Chelmsford, die door hunne bekendma king zou gecompromiteerd zijn. De zaak is afgeloopen, maar daar de uitspraak eerst in Engeland bekrachtigd moet wor den is deze nog niet bekend. Door Z. M. den Koning is aan den heer A. Herschel Bzn. alhier, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der onderscheidingsteekenen van ridder van de Kon. milit. orde van onzen lieer Jezus Christus, hern door den Koning van Por tugal geschonken. Donderdag herdacht de heer D. van der Werf den dag, waarop hij voor 25 jaren in 's rijks dienst trad. Den Jen Juli 1851 als tijdelijk opzich ter van 's rijks waterstaat aangesteld, ging hij den len Juli 1861 in het vaste waterstaats-corps over, en werd hem ver volgens, met ingang van den len Januari 1881, als opzichter le kl. Amersfoort tot standplaats aangewezen. Steeds bereid om eenieder, die zich tot hern wendde om inlichtingen, wel willend te woord te staan, heeft hij zich daardoor vele vrienden verworven, die zeker met ons den wensch zullen uit spreken, dat hij nog jaren in ons midden moge vertoeven. Voor de toelatings-examens voor het Gymnasium alhier hebben zich 16 aspiranten aangemeld, terwijl voor de H. B. School 20 jongelui oin toelating verzochten. Van deze laatste zullen 17 voor de le, 2 voor de 2e en 1 voor de 3e klasse examen doen. De ritmeester Jhr. M. van Reigers berg Versluijs, van het le regiment hu zaren, is aangewezen als directeur van het remonte-depót te Millingen. Hij staat als zoodanig rechtstreeks onder de be velen van den Minister van Oorlog. Onze stadgenoot de heer C. Hubers, student aan de Polytechnische school te Delft, is gedurende de zomermaanden door den minister van waterstaat, handel en nijverheid aangesteld als buitengewoon opzichter bij het verruimen en gedeelte lijk omleggen van het Zederikkanaal. Twee stukrijders van het le regi ment Veld-artillerie alhier in garnizoen, zekeren Vink en Leksmond, werden, om voortdurend wangedrag, Donderdagmid dag voor het front van den troep met een brielje van ontslag uit de gelederen verwijderd. Woensdag 7 Juli a. s. wordt op het landgoed sBeeckesteijn" nabij Velsen, het drie en twintigste Christelijk nationaal zendingsfeestgehouden. Verschillende feest- treinen, door aanplakbiljetten en adver- tentiën reeds vermeld, voeren de feest vierenden naar het station Velzen, van waar eene breede beschaduwde straatweg, door het dorp Velzen, naar Beeckesteijn voert. Op vier spreekplaatsen zullen toespra ken gehouden worden. De namen der sprekers en hunne onderwerpen, de uren op welke de verschillende sprekers op treden, de middelen van vervoer en tal van andere voor dit feest noodige wetens waardigheden vindt men in het feest programma, dat voor zoover onze pro vincie betreft, op franco aanvrage a f 0.40 te bekomen is bij den heer C. H. E. Breijer, boekhandelaar te Utrecht, Wij vestigen de aandacht onzer lezers op het in deze courant liggend prospectus eener goedkoope bibliotheek. Zij die voor weinig geld zich langzamer hand een goede en degelijke bibliotheek willen verschaffen zenden het ingevulde bestelbillet aan de boekhandelaren Slot houwer Zoon en ontvangen daarna successievelijk de te verschijnen deelen, met duidelijke en fraaie letter, op getint papier in twee kolommen gedrukt tegen den zeldzaam lagen prijs van slechts zestig cents per deel. Door het Kantongerecht te Utrecht is zekeren K. de G. alhier wonende, ver oordeeld tot f5 boete, subs, twee dagen gevangenisstraf, wegens het te Utrecht maken van nachtelijk burengerucht. Onze gemeenteraad is Dinsdag ruim twee uren bij elkander geweest. Daarin werd het voorstel Huet om den heer Wolter te kennen te geven, dat voor het oogenblik zijn verzoek om toe lating van zijn dochter tot de lessen aan het gymnasium waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten niet kan worden ingewilligd, en een com missie tot nader onderzoek te benoemen, met 8 tegen 7 stemmen verworpen. Het voorstel van B. en W. om afwijzend op het verzoek van den heer Wolter te beschikken, werd daarna aangenomen. De voorstellen van den heer Bake, nopens de benoeming van een conrec tor aan het gymnasium, waren vóór de vergadering door den voorsteller ingetrokken, onder mededeeling dat hij, doordien de stemmen daarover in de vorige vergadering hadden gestaakt, zijn doel, uitstel voor onderzoek, had bereikt, waarom hij adviseerde thans tegen zijn voorstellen te stemmen. Het eerste ge deelte werd daarop rnet algemeene stemmen verworpen, waardoor het tweede kwam te vervallen. Tot conrec tor aan het gymnasium werd daarop benoemd de heer dr. A. van IJsendijk, leeraar aan zoodanige onderwijsinrich ting te Winschoten. Reeds in ons vorig nummer vermeld.) Voorts werd besloten het recht tot het houden der bank van leening aan den heer W. van Wisselingh te Amers foort voor één jaar, ingaande 1 Jan. 1887, tegen een pachtsom van f50 te verpachtenen aan den heer G. H. Otter, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit de betrekking van onder wijzer aan de openbare school le soort (voor jongens). Daarna beantwoordde de voorzitter de interpellatie van den heer Huet nopens de mest-rerzamelingen in de gemeente aanwezig, op welk antwoord re- en dupliek volgden, en zoolang aanhielden dat de heer De Koningh aanleiding vond om een motie van orde voor te stellen om de discussiën tot een volgende vergadering uit te stellen, die zonder toepasselijke omvraag werd aangenomen. Toen volgden nog eenige aanmerkingen van den heer Scheltema op het officieel verslag van de jongste zitting, die, naar de voorzitter zeide, ter harte zullen worden genomen, en de leden keerden daarna huiswaarts. De inhoud der VIERDE aflevering van het bevat het navolgende: Het ontstaan der republiek in de Ver- eenigde Nederlanden uit de leenstaten der Middeleeuwen door G. Meijer. Een blik op het binnenlandsch beheer van Frankrijk vödr de omwenteling van 1789 door Dr. J. G. Schlimmer (slot). De Hinkebaan door Dr. D. Burger. De gebeurtenissen in Bulgarije 1885 door L. Wichers (vervolg). De partijen in de nationale conventie van den val der Girondijnen tot den val van Robespierre door A. de Priester. Mededeelingen: De dood van Paus Alexander VI. Beantwoorde vragen. De volgende aflevering zal eenen psy- chologisch-historische studie van Prof. P. J. Blok bevatten, getiteldDe mee ningen van Willem van Oranje over den Godsdienst. Utrecht. De brugwachter van Z. der Catharijne brug alhier, geraakte jl. Woensdag avond even voor dat hij die brug zoude openen tot doorlating van een schip, onder een rijtuig, waarvan de bestuurder, ondanks de waarschuwing, dat hij voor de brug moest wachten, toch was doorgereden. Met een paar gebroken ribben, inwendige kneuzingen en eene wonde aan het hoofd werd Z. naar zijne woning gebracht, terwijl tegen den dader proces-verbaal werd opgemaakt. In de Groenelaan alhier had giste ren avond een treurig onheil plaats. Ter wijl namelijk een 3-jarig knaapje de ouderlijke woning aldaar uitkwam om wat op straat te spelen, kwam er juist een boerenwagen voorbij rijden, welke tot groot vermaak der straatjeugd, die daarbij een handje kon helpen, door een paar mannen werd voortgetrokken. Naar het schijnt heeft de kleine ook aan den wagen willen duwen en is daarbij ge vallen, althans op eens hoorde men een schreeuw, zag het kind op den grond leggen en bemerkte naderbij gekomen dat het geen teeken van leven meer gaf, een der wielen was over den buik ge reden en had bijna oogenblikkelijk den dood veroorzaakt. Gisteren middag viel buiten de Weerd alhier een 6 jarig knaapje, dat aldaar met andere kinderen speelde te water. De moeder door het hulpgeroep opmerkzaam gemaakt op het gevaar waarin haar kind verkeerde begaf zich zonder eenige aarzeling te water en mocht het geluk smaken, haar lieveling van een wissen dood te redden. Raam. Donderdag middag arriveer den hier per extratrein H. H. M. M. de Koning en de Koningin benevens H. K. H. prinses Wilhelmina. Ofschoon op uitdruk kelijk verlangen des konings zijn incog nito ten strengste moest worden gehand haafd, had Z. M. er toch in toegestemd als ambachtsheer van Baarn en Soestdijk de hulde der inwoners dier gemeente te ontvangen. Duizenden wachtten dan ook des middags op het feestelijk versierde stationsplein de aankomst der Koninklijke trein af, die omstreeks 4 uur aankwam. Bij de aankomst speelde de muziek der Utrechtsche Schutterij in groot uniform de volksliederen. Door den burgemeester als hoofd der politie in een open rijtuig voorafgegaan reden H.H. M.M. langs den Hilversumschen straatweg, van het station tot aan het paleis aan beide zijden met vlaggen versierd, naar het slot te Soest dijk. H.H. M.M. zagen er allen zeer wel varend uit en beantwoorden minzaam de geestdriftvolle bewijzen van eerbied van het publiek. Des middags en 's avonds werd door het reeds genoemde muziek corps der Utrechtsche schutterij op het stationsplein, in een expres daarvoor tegenover het hotel Zeiler opgerichte tent, uitvoeringen gegeven. De aldaar opgerichte reusachtige eerepoort prijkt met het woord Welkom" en de wapens van Oranje, Waldeck Pyrmont en Baarn omgeven door wapenschilden waarop de letters W. en E. Des avonds zwom deze poort in een zee van licht terwijl ook aan de met groen versierde masten, die de poort flankeerden en waaraan de wapenschil den der elf provinciën prijkten, des avonds veelkleurige lampions waren opgehangen. Voor het hotel Zeiler prijkte eene gas- illuminatie en ook de tuinen der naastbij zijnde villa's waren smaakvol verlicht. Het telkens in allerhande kleuren ontsto ken Bengaalsch vuur wieip een toover- achtig licht op al deze versieringen en werd evenals de ontelbare vuurpijlen en bommen die onophoudelijk de lucht door kliefden, door de menigte met luid ge juich begroet. De heer Veerman verraste des middags zijne gasten aan de lable-d'hote op de muziek der Beijersche Kapel, terwijl ook de keurige versiering van zijn tuin niet onvermeld mag blijven. De Oosterspoor moest 's avonds eenige extra-treinen laten loopen, om allen die van verschillende kanten ter feestviering waren opgekomen, naar hunne respectie velijke woonsteden terug te voeren. Rcnttwoiide. Het huis, welks drem pel werd gesleten van dichters, schilders en poëten, toen Mevrouw de weduwe S. van der Goot nog leefde, is na diens dood door zekeren J. van de Vliert aan gekocht, en, zooals velen zich nog wel herinneren zullen, aan de alhier bestaande stuivers-vereeniging geschonken onder voorwaarde, dat hel tot eene Christelijke school zou worden ingericht. Met zeker heid wordt thans verteld, dat het huis zoo goed als verhuurd is en dus voor eerst nog niet in een schoolgebouw her schapen zal worden. Velen, die reikhal zend naar de totstandkoming der vrije school uitzien, zullen toch zeker met ge noegen lezen of reeds vernomen hebben, dat er veel kans bestaat, dat de school met den Bijbel nu niet in de onmiddel lijke nabijheid van de openbare verrijst. Hoe het echter mog'elijk is, dat een huis door denzelfden persoon kan weggeschon ken worden en daarna verhuurd, is ons een raadsel. Xijkerk. Alhier zijn eenige partijtjes tabak verkocht tegen f 10 a f 11 de 50 kg., de geheele plant. De Bilt. Woensdagavond kwam de heer van B. uit Utrecht op zijn bicycle hier doorrijden. Op eens stort hij voor over en buitelt over den grond waarbij hem zijn voertuig over den hals ging. Bewusteloos werd hij opgenomen en in de woning van den heer Dr. Harders gebracht, die hem dadelijk hulp verleende. Een paar uur later was hij weer in zoo verre hersteld, dat hij te voet huiswaarts kon gaan. Rkenen. Men schrijft, dat de handel in onrijpe noten om ingezouten over Rotterdam naar Engeland te worden ver zonden, is aangevangenmen besteedt f4 per HL. tegen f6 in 1885; de oogst belooft overvloedig te zijn. In de groote zaal van het Prinsenhof, te Delft, is de eikenhouten muurbeklee- ding geheel gebijtst en in het was ge wreven. De uitermate donkere, bijna zwarte kleur, die zij hierdoor kreeg, be gint langzamerhand plaats te maken voor de donker bruine kleur, zoo als die van oud eikenhout is. De meubelen, die sedert langen tijd slechts bestonden uit twee kasten naar het model uit den tijd van prins Willem I, zijn thans vermeer derd met een viertal voorwerpen, drie stoelen en een rustbankje, te Amsterdam vervaardigd naar het model van genoemd tijdvak. De eene komt in den vorm ge heel overeen met dien onder no. 1659 geëxposeerd geweest op de historische tentoonstelling, in Juli en Augustus 1884 te Delft gehouden en waarvan vermeld werd, dat het de stoel was, waarop Willem I in 1578 gezeten heeft, toen hij bij Dirk Janz, De Graefl, burgemeester van Amsterdam, gelogeerd was en die, hoewel het eigendom van de familie De Graeff, thans berust in het museum van het koninklijk oudheidkundig genoodschap te Amsterdam. De beide andere stoelen, zijn aan elkander gelijk en van een massief houten en rechtopgaande rug leuning met inlegwerk voorzien. Het rustbankje is even als de stoelen geheel van eikenhout en met eene beweegbare rugleuning. Onder allen bevindt zich een kastje, bewaarplaats voor boeken, papie ren of dergelijke. D. Ct. Uit Rome wordt geschreven: Eerst thans, nu de brand, die sedert 10 Juni in de zwavelgroeven in Sicilië geheerscht heeft, begint gedempt te worden, ontdekt men pas in al hun omvang de vreese- lijke bijzonderheden. De rijkste en belang rijkste zwavelgroeve is de Mintinella. het hoofdtooneel der catastrophe. Den lOen, 's morgens te 11 uur, nam men in den geheelen omtrek plotseling een hevig onderaardsch gedruisch waar, en toen de verschrikte bewoners zich naar de groe ven begaven, zagen zij talrijke scheuren in den grond, eenige van 50 meters breed, waaruit groote verstikkende rookwolken opstegen, die door een stormwind voort gedreven, zich nog zes kilometers ver deden bemerken. Het aantal arbeiders, destijds in de groeven aan het werk, bedroeg tweehonderd. Van deze allen werden ondanks de inspanning der om woners en der haastig toegesnelde afdee lingen mineurs, slechts veertien man levend opgehaald, al de anderen zijn on getwijfeld omgekomen, ofschoon men nog niet meer dan 76 lijken gevonden heeft. Deze zijn vreeselijk verminkt en bijna onkenbaar; zij werden in houten loodsen gebracht, terwijl de herkenningstooneelen hartverscheurend waren. De lijken zijn gezamenlijk begraven. De schade, door de catastrophe veroor zaakt, wordt op eenige milioenen lire geschat. De wanhoop en ellende der ge heele streek, de dorpen Naro, Palma, Campobello, Licata is onbeschrijfelijk. Bijna tweeduizend werklieden zijn nu hroodeloos, daar over een groote uitge strektheid het werk gestaakt is moeten worden. De omgekomen arbeiders, die een 250-tal kleine weezen achterlaten, waren wel bij de Banca die Sizila ieder voor 1000 lire verzekerd, maar het duurt eenigen tijd, eer hun dit geld kan uit betaald worden. De pachters der zwavel groeve betalen intusscben aan de gezin nen het loon hunner omgekomen kost winners nog uit. Te Ratibor, in Pruisen, werd aan de politie meêgedeeld, dat de dochter van een, daar gevestigd, bankier met een bediende van haar vader op den loop was gegaan, nadat hij zich van achttien duizend gulden, die haar vader toebe hoorden, had meester gemaakt. Men vermoedde dat het jonge paar zich naar Hamburg had begeven om te trachten, van daar uit, naar Amerika te ontsnappen. Dit was werkelijk het geval en de jongelui hadden zich reeds plaatsbiljetten Yoor een stoomschip weten te verschaffen, zonder dat zij tot nog toe waren ontdekt. Maandagavond bezochten zij een der schouwburgen en raakten, toen zij naar hun logement terug gingen, den weg kwijt waarom zij een heer, dien zij tegenkwamen, naar den juisten weg vroegen. Ongelukkig voor hen was die heer toevallig een beambte van politie, die, toen hij heel behendig een praatje maakte, er al zeer spoedig achterkwam, met welke persoontjes hij te doen had. Het paartje was zeer ontsteld toen de beambte het ten slotte uitnoodigde, om meê naar het politiebureau te gaan. Men gaf den vader van het jonge meisje dadelijk van de arrestatie kennis. De COMMISSARIS DES KONINGS in de provincie UTRECHT Gezien het besluit van Heeren Gedepu teerde Staten der provincie Utrecht, dd. 25 Juni 1886, no. 33 Gelet op art. 11 der Wet van 13 Juni 1857 Staatsblad no. 87), Brengt bij deze ter kennis van belang hebbenden, dat de opening der jagtbe- drijven, vermeld onder litt. d, f en h van art. 15 der voormelde Wet, voor deze Provincie is bepaald op Zaterdag den 24 Juli aanstaande, ter plaatse, bij art. 1 van het Reglement op de uitoefening der jagt en visscherij in de provincie Utrecht van 13 Juli 1880 Provinciaal-blad no. 71) aangeduid, En, ten einde niemand eenige onwe tendheid hiervan voorwende, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. Utrecht, den 28. Juni, 1886. De Commissaris des Konings voornoemd, S' JACOB. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 25 Juni, Clasina, d. van Mijn- dert van den Hoek en Wijmpje van Appe len. Jan Adrianus, z. van Johannes Ge- rardus Kleber en Joanna Neijssel. 27 Juni, Maria, d. van Peter Voskuilen en Hendrika van der Eiden. Jacoba Maria, d. van Mariuus Philippns Welling en Pe- tronella Johanna Cornelia Cornelissen. Wilhelmina, d. van Johannes Beijor eu Geertruida Rosier. 28 Juni, Grietje, d. van Jan Hendriks Schipper en Aaltje yau Laar. Theodorus, z. van Hendrik Qnick en Grada Antonia Theodora Meijer. Petronella Maria, d. van Hendrik Johannes Balk en Maria Peternella Dirkse. Fran- ciscus, z. van Francientje de Vries, 29 Juni, Geertruida Barbara, d. van Philip

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2