Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. blijven der troepen onmogelijk maakt. Rusland heeft weder geheel eigendun kelijk en in strijd met het tractaat van Berlijn, bij eenvoudige kennisgeving be kend gemaakt, dat Batoem niet langer onder de vrijhavens wordt gerekend. Door deze handelwijze heeft het zich het misnoegen der andere groote mo gendheden op den hals gehaald. En geland vooral toont zich ten zeerste ge belgd. De Times is van oordeel, dat de overige mogendheden thans niet meer verplicht zijn, hare goedkeuring aan de volledige vereeniging van Bulgarije en Oost-Rumelië te onthouden, welke ver- eoniging op den duur niet anders dan door geweld zou kunnen worden belet en dit geweld zou zeker door geene an dere mogendheid dan door .Rusland kun nen worden vertegenwoordigd. De Fransche regeering is door den heer Brisson geïnterpelleerd aangaande hare houding tegenover, en het daaruit gevolgde schrijven van den hertog van Aumale. De minister-president de Frey- cinet antwoorde, dat het Kabinet in deze zaak nog geene beslissing had genomen. Te Parijs vergadert een congres van Fransche handelaren en fabrikanten, die middelen zoeken tot meerder afzet van de Fransche voortbrengselen en tot het tegengaan der voor Frankrijk zoo nadee- lige gevolgen van de vreemde mededin ging. De heer Goelzer heeft een rapport voorge'ezen over den tegenwoordigen toestand van Frankrijks handel en nijver heid, waaruit blijkt, dat zijne uitvoeren niet weinig verminderd zijn en dat daar entegen de buitenlandsche handel van andere staten, inzonderheid die van Duitschland, zich al meer en meer ont wikkelt. Het rapport toont verder mid delen aan, die Frankrijk heeft aan te wenden om aan de vreemde mededinging het hoofd te bieden. Dat gedeelte van het rapport geeft eenige aanwijzingen, die de vergadering goedvond niet alge meen bekend te maken, zoodat het rap port eerst openbaar zal gemaakt worden, nadat het op sommige punten veran derd is. Daily News beweert, dat Gladstone reeds het besluit heeft genomen om af te treden. De groote staatsman schijnt dus het voorbeeld van Lord Salisbury, het bestuur niet neer te leggen voor en aleer in het Parlement eene motie van wantrouwen tegen hem is aangenomen, niet te willen volgen. Het zou evenwel de vraag zijn of de conservatieven het daartoe konden brengentot nu toe ver kregen zij 291 zetels, terwijl van de Unionisten 65, van de Gladstone-mannen 155 en van de aanhangers van Parnell 74 vertegenwoordigers gekozen werden. De Cholera in Italië blijft hevig woe den. Vrijdag en Zaterdag der vorige week werden niet minder dan 280 per sonen aangetast, waarvan 129 stierven. Zondag alleen kwamen op verschillende plaatsen 121 ziektegevallen voor, waar van 54 met doodelijken afloop. Door Domela Nieuwenhuis wordt in het Belgische blad La Réforme gepro testeerd tegen de behandeling door hem aan de grenzen van wege de gendar- meiie ondervonden. Hij was op weg naar Gent om aldaar in de vereeniging Voor uit eene voordracht te houden. De Directeur v. h. Postkantoor maakt bekend, dat aan dit kantoor, tegen den prijs van 10 cent verkrijgbaar zijn, tabellen aangaande het vertrek en de aankomst der posten naar en van de voornaamste steden in Europa. De Directeur, C. SMITT. Amersfoort, 10 Juli 1886. Zondag, 18 Juli, wordt de dienst in de Remonstrantsche kerk waargenomen door Ds. H. de Boer, predikant te Alk maar. Zondag a.s. zal de Godsdienstoefe- En vergeet ook niet, mijne zuster te bezoeken. Ge zult er haar werkelijk mede vereeren." Arnold vermoedde niet in het minst, waarom zijne hospita daarop zoo aan drong. Zij had hare zuster, de weduwe van Wijngaarden reeds een paai' weken te voren over zijne komst geschreven, en haar tot een bezoek bij Arnolds moeder aangespoord. Den volgenden dag reeds had Mevrouw van Wijngaarden daaraan gevolg gegeven. En wat hoor ik, had zij gezegd, komt uw zoon Arnold spoedig met vacantie thuis? Nu, dat zal u verblijden, want ge moogt trotsch op uwen zoon zijn. Mijne zuster spreekt altijd met veel lof van hem." Met dergelijke vleierijen had Mevrouw van Wijngaarden spoedig het moederhart van Mevrouw Van den Hooghen veroverd, en deze had ook gene uitgenoodigd met hare dochter het huiselijk feest ter eere van den aangekomen studènt bij te woneii. Mevrouw van Wijngaarden had voor een paar jaren haren man verloren. Groot was zijne nalatenschap niet ge weest, doch voldoende om burgerlijk te kunnen leven. Marie hare eenige dochter, en Arnold waren in hunne jeugd speel genootjes geweest, doch Arnolds vertrek ning der Vrije Ger. gemeente des mor gens half tien en des avonds vijf uur geleid worden door Ds. Wedemeijer van 's-Gravenhage. Aan onzen stadgenoot M. van Drie, thans onderwijzer te Rotterdam, is om redenen van gezondheid als zoodanig eer vol ontslag verleend en door Z. M. een jaarlijksch pensioen toegekend van f 137, De Minister van Binnenlandsche Zaken Overwegende dat Mr. JE. baron Mackay, benoemd lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in de hoofdkiesdistricten Utrecht en Amersfoort, heeft verklaard de benoeming voor laatstgenoemd kies district niet aan te nemen. Heeft bepaald lo. dat eene verkiezing van een lid der Tweede Kamer van de Staten-Ge neraal in het hoofdkiesdistrict Amersfoort zal plaats hebben op Dinsdag 20 Juli e.k. 2o. dat herstemming, is die noodig, zal geschieden op Dinsdag 3 Augustus daaraanvolgende. Na afgelegd admissie-examen aan het gymnasium zijn toegelatentot de I. kl. P. Groeneboom, P. R. Campert, S. J. van Zijst, M. E. Celosse, C. Wijker, R. C. Immink, W. T. K. Pijper; voorwaar delijk: J. R. Verhey (herexamen in wisk.), P. de Vrij (herex. in Fransch), P. N. Pikaar (herex. in wiskjtot de II. kl. J. W. Knaap en B. W. van der Steen, en tot de V. kl.voorwaardelijk, P. de Niet (herex. in stereometrie, Nederl. en Fr. taal). De uitslag van het le toelatings examen tot de hoogere burgerschool, op 9 en 10 Juli gehouden, is als volgt: Tot de I. klasse zijn van de 17 aspiranten toegelatenH. M. Bruijn, Gerard Cra mer, Hendrik Cramer, IJ. Spencer Elce, A. D. Graswinckel, D. H. Hiensch, J. de Koningh, A. G. L. F. van Krieken, Z. Luiting, P. A. G. Messchaert, B. E. Ma ter, Ph. J. van der Werf, Jan van de Roemer en H. Wolter; tot de II. kl.: A. J. de Beaufort en A. J. Schimmelpen- ninck van der Oye, en tot de III. kl.W, H. van Oostveen. In een gisteren avond gehouden vergadering der R. K. Kiesvereeniging vRccht voor Allen" werd, met bijna al- gemeene stemmen, tot Candidaat voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal gesteld de heer Mr. M. J. Graaf SCHIMMELPENNINCK VAN NIJENHUIS (Conservatief). Gistere* avond vergaderde de afdeeling Amersfoort der Hoofdkiesdis- trictvereeniging, waarin besloten werd voorloopig nog geen eigen candidaat te stellen. Binnen eenige dagen zal de kiesver eeniging nogmaals vergaderen, tot defini tieve vaststelling van den candidaat der liberalen. Bij de j.l. Maandag te Arnhem van wege den Schutterij-Kader-bond gehou den schietwedstrijd werd door den heer W. Vonk, sergeant der d.d. Schutterij, alhier, op de personeele baan eene prijs behaald. Omtrent de restauratie der Koppel poort, lezen wij in de Utrechtsche Cou rant van heden onderstaand stuk, dat wij, daar het blijkhaar door een zaak kundige is geschreven, gaarne in zijn geheel overnemen Langzamerhand begint de Koppelpoort een geheel ander aanzien te verkrijgen. In de plaats van de onooglijke kamer tjes van 1645 zijn de kanteelen van den oorspronkelijken bouw hersteld. Voor ieder is het thans duidelijk en klaar, dat de poort eene sterkte geweest is, een soort van fort om iederen vijand te we ren, die de stad wilde binnendringen. Behalve hetgeen in het bestek vermeld staat, zullen er nog verschillende andere werken worden uitgevoerd. Wel werd een en ander bij het opmaken der plan- naar het Gymnasium te D.... had hen later gescheiden. De Weduwe van Wijn gaarden voedde echter nog steeds de stille hoop, dat beide jongelieden hunne eerste genegenheid zouden getrouw blijven om eenmaal een echtpaar te worden. Zij verzuimde geen enkele gelegenheid de beiden samen te brengen en zelfs was zij het geweest, die bewerkt had, dat Arnold zijn intrek bij hare zuster had genomen. Zij bezocht met Marie vaak zijne hospita, doch nimmer nog had de student eenig teeken ten nadeele of ten gunste van hare dochter gegeven. Hij behandelde haar niet koel, noch bijzonder voorkomend. »Het zal wel komen," dacht Marie's moeder, jhet verstand komt met de jaren," en met die logica stelde zij zich tevreden. Thans was zij zeer verheugd over hare overwinningop Mevrouw Van den Hooghe, behaaldde beide jongelieden zouden elkander ontmoeten, en Arnold, die met zijne lange vacantie geen raad wist, zou haar huis natuurlijk ook niet vergeten. En dan zou het andere wel komen, meende zij. Arnold scheidde van zijne hospita, met de verzekering hare vereerende opdracht te vervullen. Met snellen stap sloeg hij de naaste straat naar het station in en weldra voerde de trein hem uit de nen tot restauratie hoogst wenschelijk geacht, maar men vreesde, dat de uit voering de sommen, waarover men be schikken kon, zou te boven gaan. Zeer voorzichtig en verstandig heeft daarom de heer Cuypers zich aanvankelijk beperkt tot de restauratie van het hoogst nood zakelijke. Bleven er gelden beschikbaar, dan was het nog altijd tijdig genoeg om te beslissen wat in het belang der res tauratie het eerst in aanmerking kwam. Tot de werken, die buiten het bestek zullen uitgevoerd worden, behoort aan de stadszijde het blootleggen der bogen, die tot het beneden-gedeelte van de poort behooren. Ook zal de gaanderij boven de voormalige portierswoning worden opengemaakt; daardoor zal duidelijk uit komen, dat die gaanderij langs het hoofd gebouw gediend heeft tot een weg om binnen de stad van de groote naar de kleine Koppelpoort te kunnen komen, en elkander in tijd van nood spoedig hulp te verleenen. Nog zal de voorgevel van de portierswoning hersteld worden in den stijl van dien tijd. Schilderachtig zal het gezicht wezen van dien gevel in het oude metselwerk, met de ramen van kleine ruitjes in lood, prijkende met de kleuren van de stad. Aan de buitenzijde is aan het wapenbord, gerestaureerd naar de eischen van de heraldiek, eene plaats aangewezen tusschen de beide torentjes van de groote Koppelpoort. Het privaat tegen den buitenmuur van het voorma lige vertrek van het St.-ChristofFelsgild zal worden weggenomen. Wat in het bijzonder de aandacht verdient: waar vroeger het wapenbord der stad gehan gen heeft, wordt thans een Machi-coulis aangebracht. Vermoedelijk eene samen stelling van het Grieksche machè: strijd, en het Fransche coulisie: gleuf, sleuf, opening. Vóór de misvormingen van de XVIIde eeuw werd daar ter plaatse een Machi-coulis gevonden. De drie hardstee- nen voetstukken, waarop dat gevaarte toenmaals rustte, zijn nog, gedeeltelijk tenminste, in den muur aanwezig. Bij het wegruimen var. het Machi-coulis in 1645 werden die voetstukken eenvoudig afgehakt en met den muur gelijk ge maakt. Wat is een Machi-coulis, ook wel Machè coulis geschreven? Om het zeer eenvoudig, maar kort en duide lijk te zeggen: Stel u voor eene zware houten kast, gedekt met schuin afioo- pende leien, welke kast met de open zijde tegen den buitenmuur is aange bracht, zoodat de achter- of rugzijde in het gezicht komt. In die rug- of achter zijde zijn openingen aangebracht, waaruit men vijandelijke schepen beschieten kan. Het beneden-gedeelte of de vloer van die kast kan worden weggenomen daardoor heeft men gelegenheid om eenig vijan delijk schip, dat reeds tot de brug en het schothek genaderd is, met verschil lend oorlogswerktuig te bestoken. Ver sieringen worden niet aangebrachthet is een verdedigingswerk, dat uit den aard der zaak een streng uiterlijk heeft. Utrecht. In de Boterstraat alhier ontstond jl. Zondagnacht in eene tappe rij over eene kleinigheid twist tusschen een hovenier en een polderwerker, waar bij eerstgenoemde zijn' tegenpartij onver wacht met een bierglas zulk een slag in het aangezicht toebracht, dat deze aan linker wang en hals "zeer ernstig werd -verwond en onmiddelijk per bran card naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De dader die na het gebeurde wist te ontsnappen, werd den volgenden morgen echter aangehouden en ter beschikking der Justitie gesteld, welk lot mede onderging zekere W. M. een oude bekende der Justitie, als ver dacht zich weder aan diefstal bij inslui ping te hebben schuldig gemaakt. Aan het eerste admissie-examen voor de ie klasse der Rijks H. B. S. alhier, hetwelk jl. Maandag eindigde, universiteits-stad. Het was een heerlijke zomermorgen de gansche natuur kwam den jongen student als een romantisch landschap voor. Bosschen, die door de snelle beving der trein, als donkergroene kleuren over lichtgroene vlakten schenen te drijven, wisselden af met schilderachtige groepen van dorpjes. Van tijd tot tijd sloeg Arnold zijne blikken in een bundel novellen vóór hem, doch de schepping scheen hem meer te boeien dan de lectuur. En toen hij, heel in de verte, den toren van zijne vaderstad ontdekte, verborg hij het boek in zijn reiskoffertje, overtuigd, dat hij niet meer tot lezen gestemd was. De toren kwam al meer en meer naderbij en reeds hier en daar herkende Arnold in eenig geboomte of overweg oude be- kenden. Daar had hij zoo vaak met zijnen boezemvriend Johan gewandeld in dien boom had hij eenmaal ten koste van eene gescheurde jas, een nest uitgehaald ginds stond nog het huisje van den ouden Barend, die hem zooveel bloemen bezorgd had, maar er speelden thans een drietal kinderen voor en het bloemtuintje van den grijsaard was in een moestuin her schapen. In deze gracht had hij des Zaterdagsmiddags steeds gespelevaard en hier. De locomotief floot en weldra stond de werd deelgenomen door 30 candidaten, 2 waren niet opgekomen, waarvan 19 slaagden en de overige werden afgewezen. De Stukrijder T. v. d. R. van het 1e Regiment Veld-artillerie alhier in Garnizoen, werd jl. Maandag, ter zake aanhoudend wangedrag en ongevoeligheid voor vermaningen en straffen met een briefje van ontslag uit de gelederen ver wijderd. Raam. De Koning, de Koningin en het Prinsesje zijn gisteren met al het gevolg per extra trein naar den Haag vertrokken. Eene groote menigte was om 3,20 uur aan het station aanwezig. Men spreekt dat het Vorstelijk gezin a.s. Vrijdag weder op Soestdijk zal retour- neeren. Zaterdagavond gaf de Amsterdam- sche Orkestvereeniging, onder directie van den heer Wedemeyer een zeer goed geslaagd concert in het Hotel Velaars. De verschillende nommers, meest popu laire muziek, werden con amore uitge voerd. Jammer was het, dat niet meer publiek van deze genotvolle avond heeft geprofiteerd. Vele Amsterdamsche fami- liën zagen hier bekende musici uit het vroegere orkest van den heer Stumph, vroeger zoo bij de Amsterdammer ge liefd. Men spreekt wel eens, dat Baarn 's zomers weinig variatie aanbiedt, dat concerten, enz., weinig plaats vinden, dan, dunkt ons, moest men de onderne mers, die de energie hebben om een goed orkest of gezelschap te engageeren, wat meer door trouwe opkomst steunen en alzoo de mogelijkheid open stellen dit achtereenvolgens te kunnen volhou den zonder te veel financieele schade te moeten hebben. Zondag viert de heer Van Merke- steyn onderwijzer a'd 2e openb. school een zeer eigenaardig feest. Op dien dag herdenkt n.l. de oude krasse man dat hij 50 jaar onderwijzer is, 40 jaar is hij als zoodanig-in dienst der gemeente Baarn, terwijl hij tevens 40 jaar de dienst heeft vervuld van koster en voorzanger in de Protestantsche kerk alhier. Meer dan de helft van het opkomende geslacht in deze gemeente heeft onderwijs van meester Merkesteyn genoten en 'tis te hopen, dat hem nog jaren vergund worde met de zelfde lust en opgewektheid de taak van onderwijzer te vervullen. Aan bewijzen van belangstelling zal het hem zeker niet op Zondag a.s. ontbreken, Twee broe ders van den jubilaris hadden hetzelfde voorrecht meer dan 40 jaren bij 't on derwijs werkzaam te zijn, één te Bunnik en de ander te Eemnes-binnen. H. M. de Koningin met gevolg woonde Zondagmorgen de godsdienst oefening in de Protestantsche kerk bij onder gehoor van Ds. Herman. Voor de aanvang richtte Ds. Herman eenige woor den tot de Hooge Bezoekster, sprak zijn beste wenschen uit voor het spoedig herstel van den lijdenden Vorst. Met het eerste vers van Gezang 96 werd de godsdienstoefening gesloten. Naar wij vernemen bestaat er plan de verjaardagen van H. M. de Koningin en van H. K. H. Prinses Wilhelmina, alhier feestelijk le gedenken. Nijkerk. In de vorige week zijn de oude lieden van het Oude-Mannen- en Vrouwenhuis, de leerlingen der 2e open bare school en van eenige naai- en brei- scholen alhier in den kersenboomgaard onthaald op kersen. Bariiereld. Aan een tweetal jacht opzieners alhier is het gelukt een otter te bemachtigen, die niet minder dan 14 kilo woog. Sckerpenzeel. Uit de 48 sollicitan ten naar de betrekking van onderwijzer aan de openbare school alhier is de vol gende voordracht opgemaaktM. Luchies, rijkskweekeling te Deventer; C. van Scha- gen, rijkskweekeling te Middelburg; H. de Pijper, te Loenen aan de Vecht. trein stil. vWelkom, Arnold, klonk het hem tegen en zijne beide ouders drukten hem hartelijk de hand. Mevrouw Van den Hooghe was de voldoening zelve in al de fierheid van moederlijken trots ver gezelde zij haren Arnold. Onder wederkeerig vragen en ant woorden bereikte het drietal hunne woning. III. Mevrouw Van den Winter zag met een betrokken gelaat haar man aan. Wat heb ik je gezegd, man," begon zij, zoodra Mathilde de kamer ver laten had, om boven eenige werkzaam heden te verrichten. Wat heb ik je gezegd Heb je gisteren avond niet ge zien, hoe Arnold en Mathilde elkander telkens aanzagenhoe eerst Mathilde bloosde en dan Arnold weer. Heb je niet gezien hoe ze het laatst zelfs begon te lachen, en Arnold een heel verkeerd ant woord op je vraag gaf? Nu ja, antwoordde Mijnheer Van den Winter, ze mogen elkander toch wel aanzien, dat kunnen we niet beletten, en wat zou het ook Foei man I hoe kun je zoo praten! Dan badt ge Mevrouw Van Wijngaarden Ede. Ook alhier is men dit jaar be gonnen met verzending van boschbessen naar Engeland. Honderden vaatjes wer den de afgeloopen week via Rotterdam verzonden. De prijs is 8 cent per liter. Zij die zich in het Edensche bosch met plukken bezig houden verdienen daarmee een mooi daggeld. Een 13-tal uit Groes- beek verdiende zelfs f 34 per dag. Woudenberg. Door den procureur- generaal te Amsterdam is machtiging verleend aan den brigadier-titulair J. Groen, te Woudenberg en den rijksveld wachter J. A. van Gelder te Scherpenzeel, tot het aannemen van eene gratificatie van vijf gulden hun gezamenlijk toege kend door den heer Elenhoef, pastoor te Leusden, wegens bewezen diensten, in zake de opsporing en aanhouding van P. Hoorn, die aan voornoemden pastoor brandbrieven geschreven had. Jlaarscu. Gistermiddag viel aan het station alhier, een man uit den stilstaan- den spoortrein en kwam met het hoofd tegen een telegraafpaal aan. Men vreest dat een hersenschudding hiervan het ge volg is geweest, althans de ongelukkige verkeerde in beklagenswaardigen toestand. Hoe langer hoe onbeschaamder. Woens dag had te Parijs, des morgens ten half elf, in een der drukste wijken en in een huis waarin de kantoren van een dagblad, een advocaat en een bankier en de magazijnen van drie kooplieden geves tigd zijn, diefstal en poging tot moord plaats. Zekere juffrouw Couvant, die in het huis woont, zag, toen zij van eene wan deling terugkeerde en haar kamerdeur opende, twee kerels bezig om haar kasten en laden na te snuffelen. iWat voer je daar uit?" riep zij ver baasd. Dat gaat je niet aan. Wij zijn hier te huiswas het antwoord. Op hetzelfde oogenblik sprong een der kerels op haar toe, wierp haar op het bed en trachtte haar zijn das in den mond te stoppen. Toen de vrouw van zich afsloeg en gilde, drukte hij haar een kussen op het gelaat, terwijl zijn kameraad haar slagen en schoppen op den buik toebracht. Het angstgeschreeuw was gelukkig ge hoord, er kwam hulp opdagen en de boeven namen de vlucht, maar de een werd bijna dadelijk door de bedienden van een der kooplieden gevangen. Van den ander was geen spoor te vinden, zelf niet op de daken waar men een verwoede jacht opende, en toch kon hy niet ontsnapt zijn. Eindelijk werd op een binnenplaats een verdacht persoontje ge zien, die aanvankelijk beweerde dat hij in het huis werkzaam was. Dit bleek echter gelogen te zijn en toen viel de kerel door de mand. Toen men aan het politie-bureau tot een verhoor overging, bleek het dat de heeren niet geheel onbekend waren. Zij staan onder verdenking in hetzelfde huis, eenige weken geleden, nog een kamer te hebben leeggeplunderd. Verscheidene valsche sleutels en een breekijzer wer den bij hen gevonden. Juffrouw Couvant bevindt zich redelijk wel, maar zij is reeds zeer oud en men vreest dat de schrik haar veel kwaad kan doen. In een tunnel van een der Fransche spoorwegen is weder een moordaanslag gepleegd. Een heer, die zich met een ander passagier alleen in een coupé be vond, werd plotseling door den laatste aangevallen. De moordenaar had echter zijn partij gevonden, want de aangeval lene greep zijn belager bij de keel en wist hem tot het volgend station in be dwang te houden, waar hij hem aan de politie overleverde. Nicolaas Beets heeft voor enkele dagen aan eene oude vriendin, Keetje van der eens moeten zien ik kon van haar ge zicht lezen, dat zij er zich ook aan ergerde. Zelfs wierp ze van tijd tot tijd een toornigen blik op hare dochter, alsof ze die zeggen wilde, »pas op, zoo iets te beginnen Och kom, dat verbeeldde je je zeker, en dat lachen was heel natuurlijk. Want die voordracht van Arnold was bepaald aardig en zal zeker nog lang op Mathilde nagewerkt hebben. Wat mij betreft, ik vond er niets onrustbarends in dat onze nicht eens l achtte. Nu, ik was maar blij, dat we gaan konden want de trotschheid van Mevrouw van den Hooghen op haren zoon begon me gloeiend te vervelen. Ze sprak het wel niet in ronde woorden uit, maar in alles liet ze je zoo voelen Zieje, dat is nu mijn student." 't Is toch een heel aardige jongen, volstrekt niet uitgelaten integendeel hij: toonde soms zeer veel ernst te bezitten. Dat wil ik ook niet ontkennen," sprak Tante weer, nu zij wel inzag, dat zij bij haren man niets winnen zou, ik zal volstrekt geen kwaad van hem spreken, maar met Mathilde was hij toch al te familjaar. Wordt vervolgd

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2