Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. infanterie bij hét leger hier te lande, 20 jongelieden. Nadere bijzonderheden bevat de Staatscourant van 15 Juli. Uit Weenen wordt gemeld, dat thans ook het lijk van markgraaf Pala- vicini, den reisgenoot van den heer Crommelin, in een 1000 meter diepen afgrond gevonden is. De lijken der onge- lukkigen zijn nu allen terecht. Te Hilversum zijn Woensdagnacht de huizen, bewoond door A. en d. J., een prooi der vlammen geworden. Naar men zegt, waren de perceelen met inhoud verzekerd. De gemeenteraad van Delft heeft besloten, dat op den dag van de onthul ling van het monument van Hugo de Groot van gemeentewege feestelijkheden zullen gegeven worden. Eene commissie is benoemd tot het ontwerpen van een programma, en tevens om dat programma uit te voeren. H. M. de Koningin bracht Donder dagochtend met het kroonprinsesje een bezoek aan Scheveningen en vertoefde een paar uur aan het strand. Z. M. de Koning heeft Donderdag middag ten 1 ure, in tegenwoordigheid van den minister van buitenlandsche zaken, in buitengewoon gehoor ontvan gen graaf San Pedro, zaakgelastigde van Portugal aan ons hof, belast met een bijzondere zending van zijn souverein bij Z. M. Het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van 't algemeen heeft, onder goedkeuring der commissie, genoemd in art. 41 der wet, besloten in den aan staanden winter door sprekers, die zich daartoe beschikbaar stellen, en in departementen, die zich bereid verklaren te dien einde eene som van f10 te storten inden algemeenen kaswederom voordrachten te doen houden over onder werpen, in verband staande met het streven der maatschappij. Wenscht een departement voor zulk eene voordracht in aanmerking te komen, zoo wordt de mededeeling hiervan te gemoet gezien. De waarneming der betrekking van inspecteur van het middelbaar onder wijs, opengevallen door het overlijden van den hoogleeraar dr. M. Salverda, is nog gedurende eene maand, tot en met 15 Augustus '1886, opgedragen aan dr. A. T. van Aken, inspecteur van het middelbaar onderwijs te 's-Gravenhage. Een arbeider der Nederlandsche Centraal-spoorweg Mij. te Utrecht kwam Donderdagmorgen tijdens het rangeeren met den voet onder de wielen van een wagen, waardoor dit lichaamsdeel gedeel telijk werd verbrijzeld. Heelkundige hulp was dadelijk gereed. Naar wij vernemen, moet de socialist Geel, gevangengenomen wegens schieten op den commissaris van politie te Amsterdam, den heer Stork, sedert zijn arrestatie zeer ternedergeslagen zijn. Hij betreurt het dagelijks meer en meer de daad bedreven te hebben. 't Schijnt, dat sommige inleggers in de Rijks-postspaarbank van de bevoegd heid, om op aanvraag van terugbetaling een persoon aan te wijzen, gemachtigd tot het in ontvangst nemen van de gel den, gebruik maken tot kostelooze over making van gelden aan personen elders woonachtig. De ambtenaren zijn aange schreven, bij voorkomende gelegenheden in zoodanige gevallen gebruik te maken van de bevoegdheid, bij het le lid van art. 14 der wet van 25 Mei 1880 ver leend, om de terugbetaling tot op den laatsten dag van den in dat artikel genoemden termijn van veertien dagen te verschuiven. Omtrent het verbod der Belgische Regeering, om den heer Domela Nieuwen- huis in België toe te laten, verneemt het D. v. N. nader het volgende. De heeren D. N. en V. d. Stad waren te zamen op reis naar Gent en werden aan het grensstation aangehouden. De gen darmen, met het portret van D. N. gewapend, schenen niet zeker van hun zaak, toen zij de reizigers zagenzij twijfelden wie van beiden de gesigna leerde was. Op hun vraag gaf D. N. te kennen, dat hij de persoon was, dien zij zochten en mocht hij vernemen, dat het verbod slechts voor eenige dagen gold. Blijkbaar heeft men in België alleen de manifestatie, die te Gent zou plaats vinden, willen voorkomen. Ter uitbreiding van het gesticht ,eerenberg zal op het terrein een ge bouw voor 400 lijders bijgebouwd wor den. Ofschoon dit de overbevolking niet eensklaps wegneemt, geeft het gegrond vooruitzicht, dat daaraan eerlang zal wor den tegemoet gekomen. De heer E. J. Korthals Altes, voorzitter der Baarnsche Vélocipède club, gewoon lid der Amsterdamsche, maakte Dinsdag 6 Juli, den volgenden tocht per tweewieler. Des morgens om 2 uur 45 min. vertrokken uit Baai n, reed hij over Amersfoort, Zeist, Doorn, Reenen, ÏVage- ningen, Arnhem, Brummen en Zutfen naar Deventer. Van Deventer keerde hij over Apeldoorn, Arnhem, Ede, Wouden berg en Amersfoort terug en kwam om tien uur 55 min. te Baarn aan. Dezen afstand die in het geheel 229 KM. be draagt, legde hij dus af in 20 uur en 10 min., waarvan hij 4"j uur gerust heeft. Bij goedkeuring der controle die de heer Korthals Altes op zijn tocht heeft laten uitoefenen, zal hem de zil veren medaille worden uitgereikt, die de Amsterdamsche Wielrijdersclub uitgeloofd heeft voor elk harer leden, die 200 KM. binnen de 24 uur aflegt. In Engeland loopen de verkiezingen ten einde. Gladstone keerde naar Londen terug en waarschijnlijk wordt heden nog Kabinetsraad gehouden. Algemeen ver wacht men, dat de regeeiing zal aftre den. Gladstone is volstrekt niet ontmoe digd door zijne nederlaag bij deze ver kiezingen. Integendeel, hij heeft op ver schillende plaatsen verklaard, dat volgens zijne overtuiging het beginsel van home rule vaster als ooit gevestigd is en dat het slechts eene quaestie van tijd is, wanneer men aan zijne plannen tegen over Ierland uitvoering zal geven. De interpellatie over de verbanning der prinsen uit Frankrijk heeft weder ergerlijke tooneelen in de Kamer uitge lokt. Eeriige leden wilden haar uitstellen. »Men is bang!" riep de heer Paul De Cassagnac. nNiemand is hier bang voor wien ook, zelfs niet voor u!" hernam de voorzitter. Toen de interpellant, de heer Keiler, eindelijk aan het woord was, ver weet hij de regeering o.a., dat zij in strijd met de rechtspraak van het hof van cassatie het manifest van den graaf van Parijs van de muren had laten afscheuren. ïDat is republikeinsch canaillewerk geweest," riep de heer Bau- dry d'Asson. Ook Chemelong bracht in den Senaat de verbanning van den hertog van Au- male nogmaals ter sprake, en verklaarde dat hij den maatregel volstrekt niet ge rechtvaardigd achtte, door den brief, door den hertog aan president Gróvy gericht. De minister van oorlog, generaal Bou- langer antwoordde daarop, dat hij een zoo onbeschoften brief niet mocht dulden. Op 's ministers verklaring volgde aan de rechterzijde een hevig tumult en werd de minister voor laaghartige uitgemaakt. Boulanger verklaarde daarop niet tegen dergelijke uitdrukkingen te kunnen en verliet de tribune. Lareinty, die den minister deze beleediging naar het hoofd wierp is door hem uitgedaagd en dus zal op die woordenwisseling eene kogelwisseling volgen. De vertegenwoordigers der Belgische werklieden-vereenigingen hebben aan de regeerings-commissie, met het onderzoek belast, de navolgende eischen gesteld Een arbeidsdag van hoogstens acht uren een dagloon van minstens 4 oföfrcs. en algemeen stemrecht. In Birmah ziet het er voor de Engel- schen nog lang niet prettig uit. Onlangs werd in Mandalay op generaal White geschoten en de Engelsche gouverneur Bernard werd zelfs door een der mach tigste kroonpretendenten, Prins Myenzin, vogelvrij verklaard en een prijs van 2000 roepijen op zijn hoofd gesteld. Er zullen nu nog twee regimenten Engelsche troe pen naar Opper-Birrna worden gezonden. Tusschen Engeland en Amerika wordt van gedachte gewisseld, over een uit- leveringstractaat, waarbij ook de dyna- mietmannen in de termen der uitlevering vallen. Men vreest evenwel, datdeAme- rikaansche Senaat dit tractaat niet zal goedkeuren. De heer M. van den Berg en echt- genoote zijn benoemd tot vader en moe der in een der paviljoens van het ge neeskundig gesticht voor krankzinnigen op Veldwijk, nabij Errneloo. Aan den aftredenden conrector, van het Gymnasium Dr. J. Sandberg werden door zijne leerlingen als aandenken eene pendule en twee candelabres in brons aangeboden, terwijl hem door het College van Curatoren een barometer en thermo meter werden vereerd. Donderdagavond vergaderde de Kiesvereeniging sAmersfoort." Uit de heeren Jhr. Mr. J. E. Huydecoper van Nigtevecht, Jhr. J. Roëll, Mr. R. J. Graaf Schimmelpenninck van Nyenhuis en Mr. F. A. R. A. Baron van Ittersum, die voor de candidatuur in aanmerking kwamen, werd eerstgenoemde tot can- didaat voor de a. st. verkiezing gepro clameerd. De heer Jhr. Mr. J. E. Huydecoper van Nigtevecht is eveneens door de Amers- foortsche hoofdkiesdistrict-vereeniging candidaat gesteld voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Daar door den heer Jhr. Mr. J. Roëll voor de hem door de Apeldoornsche Kiesvereeniging ïde Veluwe" aangebo den candidatuur is bedankt, heeft ge noemde Kiesvereeniging de heer Jhr. Mr. J. E. Huydecoper van Nigtevecht candi daat gesteld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer. Daar Mr. R. J. Graaf Schimmelpen ninck van Nijenhuis bedankt had voor de candidatuur hem door de Kiesvereeni ging jtRecht voor Allenaangeboden, hiold genoemde Kiesvereeniging gisteren avond eene vergadering, waarin besloten werd toch de candidatuur van Mr. R. J. Graaf Schimmelpenninck te blijven hand haven, daar men zich overtuigd houdt, dat deze candidaat eene mogelijke keuze in het belang des Vaderlands wel zal willen aannemen. GEVONDEN op de openbare straat te Amersfoort: Een onbeheerde Kruiwagen. Terug te bekomen aan het bureau van politie alhier. Aan een ingezonden stuk in het Centrum van Zaterdag 17 Juli ontleenen wij het volgende: En hoe zal het nu te Amersfoort gaan? Keuchenius is reeds als candidaat gesteld, en toch die man moet geweerd worden uit de Tweede Kamer, waar hij, vooral in de laatste zittingen, een dwaas figuur heeft gemaakt. Als evenknie van den agitator Kuyper, zal hij als hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam beter op zijn plaats zijn. Dat tweetal (K. en K.) is in de Tweede Kamer ge noegzaam vertegenwoordigd door den herkozen Lobman. Een liberaal wensch ik de overwinning in Amersfoort niet toe, maar een anti- revolutionnair als graaf R. I. Schimmel penninck, de raadsman en vriend van onzen geëerbiedigden Koning, een man, dien men in 's-Hage, zeer ondankbaar, heeft laten vallen, omdat ook daar een man tegen hem opstond, zooals in Utrecht Van Weede c.s. tegenover een anderen Schimmelpenninck, een Ha genaar nl. die, helaas, meer succes had dan zijne Utrechtsche collega's. Katholieken en conservatieven moeten hem als candidaat stellendan is er kans op hèistemming en bij deze zullen zeker alle welgezinden, vooral zij die het drijven moede zijn, zich om den huma- nen, christelijken R. I. Schimmelpenninck scharen. Heer Redacteur! doe uw best eens; zet u in correspondentie met u collega en met uw vrienden in Amersfoort. Een flinke advertentie is daarvoor noodig in de courant dier plaats. Is er ook een Katholiek orgaan, dan des te beter. Een Protestant. Cleve, 14 Juli '86. Utreclit. Bij een kort maar vrij hevig onweder, dat jl. Woensdagmiddag boven deze Gemeente woedde, werd in het nabij gelegen Haverland een boeren arbeider die met eene zeis op den schouder over het land liep, door den bliksem getroffen. De ongelukkige was onmiddelijk dood. Aan den Amsterdamschen Straatweg onder deze Gempente, werd jl. Donder dagmorgen door een paar voorbijgangers, in eene niet zeer diepe sloot drijvende bevonden het lijk eener te dezer stede woonachtige juffrouw. Men vermoedt dat zij door de duisternis misleid te water is geraakt en verdronken. Bij het beproeven eener locomotief door het personeel der N. R. Spoorweg- Maatschappij alhier, geraakte gisteren middag, door een noodlottig toeval, de voorman L. onder de Machine met het treurig gevolg, dat hij, hoewel onmidde lijk geneeskundig behandeld, nog den zelfden avond in het ziekenhuis overleed. L. was een zeer oppassend werkman en bij zijne Chefs goed gezien. Mede kwam een arbeider der Ned. Centraal alhier, bij het rangeeren met een der voeten onder de wielen van een wagen, waar door dat lichaamsdeel zeer ernstig werd verwond en onmiddelijk geneeskundige hulp vereischt werd. Sclierpeiizeel. Drie maanden gele den vestigde zich hier een zekere C. C. C. B., die beweerde gepensioneerd O. I. onderofficier te zijn. Hij nam zijn intrek bij de weduwe K. Volgens een bewijs door hem overgelegd bedroeg zijn pen sioen niet minder dan f 400. Den eersten Juli moest het verschuldigde kostgeld voldaan worden met eenige voorschotten, maar ziet, den dertigsten Juni vertrok de onderofficier naar Putten (Veluwe) en nu bleek het, dat B. zijn bewijs zoodanig veranderd had, dat van f100 de één in eene vier was veranderd. Behalve het verschuldigde kostgeld, liet hij nog tal van schulden onbetaald. De burge meester dezer gemeente heeft den officier van justitie onmiddellijk in kennis gesteld met deze bedriegelijke historie. B. was slechts gewoon soldaat, zonder eenigen rang geweest. (Utr. Court.) Buusclioten. In het laatst der vorige week, hebben visschers uit deze gemeente een aantal balken in zee drijvende aan getroffen, afkomstig van een uit Amster dam over de Zuiderzee vervoerd houtvlot. 18 stuks zijn er door hen opgevischt en hier aangebracht. Voorts zijn in de Zuiderzee drijvend gevonden een oude schippersboot, en een oude jol. Reiiswoude. Dagelijks melden zich bij de ingezetenen alhier vreemdelingen aan, die volgens hun zeggen niet wen- schen te bedelen, maar er toch niet tegen opzien, om een reispenning te vragen. We kunnen niet gelooven, dat het werk lieden zijn, die hnn ambacht goed ver staan. want voor dezulken is nog werk genoeg te bekomen. Althans onze met selaar, die met een vijftal zoons geze gend is, welke allen voor zeer bekwaam bekend staan, mag er zich op beroemen, dat zijne kinderen niet in den vreemde behoeven rond te dolen, maar daar over vloedig kunnen vinden, wat in onze kleine gemeente voor hen moeielijk te verkrijgen is, namelijk: »werk en brood". Voor de vrienden der geschiedenis van Amsterdam was het geen geheim, dat de vorstelijke woning der gebroeders Louis en Hendrik Tiip, aan den Kloveniers burgwal, indertijd vele belangrijke werken omsloot op het gebied van decoratieve schilderkunst. Zij werden o. a. vrij uit voerig beschreven door den bekenden zeventiende-eeuwschen dichter-glazenma- maker Jan Vos. Men meende echter tevens te weten, dat zij, op enkele uitzonderingen na, in verloop van tijd verdwenen waren, toen het zal nu juist acht jaren geleden zijn de nauwgezette custos der Kon. Academie van Wetenschappen, de heer J. J. Greeve, eene fraaie zolderschilderij ontdekte van Niklaas Heldt Stokade. Zij stelde ïde Dageraad" voor en prijkte in de slaap kamer van den heer Louis Trip (zuider vleugel van het gebouw). Het Ilbl. bericht thans, dat dezer dagen de heer Greeve opnieuw eene gelukkige vondst beeft gedaan, thans in den noor dervleugel. De voormaligeRembrandt-zaal, waar zoo menigeen ïde Nachtwacht" be wonderde, is insgelijks gebleken nog ver sierd te zijn met groote paneelen »aan 't verwelfsel", eveneens door Nicolaas Heldt Stokade geschilderd. De negen vakken bevatten aanschou welijke voorstellingen van lucht, water, vuur en aarde, de Vrede, Mars gekluisterd door Bacchus, Neptunus de zeerooverfj bedwingende, de Faam en de gekoppelde wapens van den bewoner en zijne echt- genoote. Al deze paneelen worden d«or Jan Vos vermeld en bezongen. Op het geslachts wapen dichtte hjj bijvoorbeeld de vol gende regels „Hier ziet men, door de Min, twee oude [wapens paren, De huizen houden door de wapens 't [langste stand. Dit wordt gesiert met helm dat met een [krans van blaaren. Nooit legt men vaster knoop dan door de [huwlijksbandt. Zoo maakt men tot één huis twee hoflijke [geslachten. Wie door de liefde paart heeft alle heil te [wachten. De schilderingen, die met eene laag dik papier waren beplakt, waaraan men het voorkomen van notenhout had gege ven, zijn uitmuntend bewaard gebleven. In de groote boekenzaal der academie is thans insgelijks een gedeelte der zol dering voorzichtig ontbloot en decoratief schilderwerk ontdekt. Ook dat zal door eene ervaren hand verder ontbloot en hersteld worden. Het valt natuurlijk moeilijk uit te maken wat latere bewoners van het Trippenhuis bewogen heeft, dergelijke goed onderhouden schilderstukken met papier te beplakken. Mogelijk is het in den zoogenaamden Franschen tijd ge schied, omdat men weet, dat Napoleon vaak hoffelijk genoeg was, om wel een en ander als aandenken naar Parijs te willen medenemen. Een zekere J. L., vroeger hofmeester op een der stoomschepen der Maatsch. »Nederland", werd ongeveer 2 jaar ge leden plotseling vermist, en men ver moedde dat hij verdronken was. Werke lijk werd kort daarop een lijk opgevischt, dat door den schoonvader en eenige vrienden voor dat van J. L. werd her kend, zoodat zijne vrouw en hare twee kinderen niet anders meenden dan dat man en vader door een noodlottig toeval het leven bad verloren. Laatstleden Zon dag bracht echter J. L. in levende lijve, gezond maar arm en haveloos gekleed een bezoek aan de Javaansche bedienden der Suezbooten en werd hij ook door verschillende personen aan de Handels kade gezien en door allen herkend, en door een hunner toegesproken. Intusschen is zijne vrouw in het bezit van de acte van overlijden en volgens de wet niet verplicht den verrezen echtgenoot weder met liefde te ontvangen. Zeker een zeld zaam geval!! Moederliefde en heldenmoed. Dat moederliefde, ook onder de dieren, in staat is heldendaden te verrichten, daar van leverde ,Maandagnacht te Workum een kip een sterk sprekend bewijs. Be doelde kip toch, moeder van een 8-tal kuikens, zag een vervaarlijk groote rat bet hok binnensluipen, en daar zij zeer goed begreep dat het bezoek van dezen sinjeur geen vriendschapsbewijs kon zijn, maar veeleer het leven hare lievelingen gold, besloot zij dit toch in ieder geval niet stilzwijgend toe te laten. Zij zette zich schrap tegen den belager van haar moedertrots, wat den rat, die op geen tegenweer gerekend had, weinig in den smaak viel. Thans was ook hij genood zaakt den strijd aan te binden, een strijd die, zooals te begrijpen valt, dan ook van beide kanten met verwoedheid gestreden werd. En de uitslag? Scheen die eerst ook twijfelachtig, toch overwon onze tot wanhoop gebrachte kipbloedend en gansch afgebeuld moest de roover ten slotte op het nveld van eer" een smarte- lijken dood sterven. Dat de dappere overwinnares er menige veer bij liet, kan niemand verwonderen. De dwaze poging, om door den Nia- garastroom te komen, welke aan zoovelen, en o.a. nu bijna 3 jaren geleden aan kapt. Webb het leven heeft gekost, is opnieuw bpproefd, en thans met goeden uitslag. Carlisle D. Graham, een Engelsch- man van geboorte en kuiper van beroep, woonachtig te Buffalo, heeft het stoute waagstuk in een ton volbracht. Hij bouwde een ton, in den vorm van eene boei, 7 voet lang, 33 centimeter in mid dellijn op haar wjjdste gedeelte, 23 centi meter aan den kop, en 18 centimeter van onderen. Hij gebruikte 1% duims (volgens The Standard 2'4 duims) eiken duigen, gebonden met 24 ijzeren hoepels. Het vat woog in het geheel 250 Eng. ponden, en moest 240 ponden dragen den man, plus ballast, zoo in het vat aangebracht, dat de boei niet zou om slaan of tenminste weer naar boven zou komen. Binnen deze machine stond Gra ham in een zeildoeken hangmat, welke gemaakt was als een pak kleeren, en aan de wanden van de ton met ijzers bevestigd was. Hij kon, naar hij beproefd had, een half uur zonder versche lucht leven, en had een klein luchtgaatje ge maakt met een prop er op, om ingeval van nood lucht te laten inkomen. Zoo gepakt, ging de ton Zondagmiddag te 3 uur 53, ten aanschouwe van dui- zende nieuwsgierigen, van den Waterval te water, passeerde ongehinderd te 4 uur de vreeselijke draaikolk, die Webb naar de diepte trok, en bereikte Curston, eene stad aan de oostzijde van de rivier, te 4.25. De ton was zelden rechtop, tui melde om en om en draaide als een tol. In het midden van de draaikolk was de boei rechtop en Graham had hier de, laat ons zeggen, onbeschaamde roeke loosheid om het luik te openen. Toen men hem uit zijne vreemdsoor tige positie verlost had, klaagde hij zeer over duizeligheid en misselijkheid; juist in de draaikolk was het vreeselijk heet, zeide hij, en voor zijn pleizier zou hij de proefneming zeker niet meer nemen, maar voor geld'pretty quickDe politie had getracht het waagstuk te verhinderen en Graham in hechtenis genomen; maar zij moest hem weer loslaten. Als Graham zijn leven gewaagd heeft om zijne kuiperszaak te adverteeren, dan is hij er ontegenzeggelijk in geslaagd eene zeldzame, maar tegelijk hoogst ge vaarlijke reclame uit te vinden, want over de geheele wereld spreekt men op 'toogenblik van Graham, den kuiper van Buffalo. De Engelsche bladen wijden zelfs aan zijn waagstuk hoofdartikelen, echter niet om hem te verheerlijken, maar om anderen te waarschuwen, hem toch in 's hemelsnaam niet na te volgen. Men bereikt er geen enkel nuttig doel mede, zegt The Standard o.a., maar dergelijke ondernemingen worden een soort van zedelijke ziekte, welke epidemisch wordt. Het was drie jaren geleden ook zoo met den Niagara-valhet zal een wonder zijn als de ziekte niet opnieuw uitbreekt. Het gezamelijke kunstenaars-personeel van den schouwburg te München zal in een openlijke verklaring zijn afkeuring uitspreken over het gedrag van den toorieelspeler Kainz, die terstond na den opzienbarenden dood van Koning'Lodewijk, de vriendschappelijke brieven, door dien vorst aan hem geschreven, heeft openbaar gemaakt. Omtrent de paleizen van den pracht- lievenden Koning moet nu besloten zjjn, dat men Linderhof en Herrenwörth (welk laatste paleis reeds nu bouwvallig wordt) aan het verval zal prijsgeven. Maar het prachtige slot Neu-schwanstem zal voltooid worden. Hohenscluvangau en Berg blijven voorloopig gesloten. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. Geboren 9 Juli, Gerardus Arnoldus, z. van Laurentius Jacobus Luijcx en Anna Catharina Willenborg. 12 Juli, Teunis, z. van Jan van 't Hoenderdaal en Antonia van den Berg Jacoba Geertruida, d. van Hendrik Wels en Geertje van der Stonden. 13 Juli, Frederika, d. van Antonie van Bogerijen en Elisabeth van Meeteren. Ondertrouwd 9 Juli, Willem van Wes- sem en Renata Regina Hendriks. 15 Juli, Johan Oelp en Adriana Bosman. Johannes Evers en Mathilde Anna Hamers. Cornelis Johannes van de Water en Clementia Lensink. Gehuwd 14 Juli, Dirk van Dorsen en Elisabeth van Straten 15 Juli,< Adriaan van der Werff eu Margrietha Johanna Petronella Prins. Overleden 10 Juli, Helena van Gelder, 83 j., wed. van Evert van de Fijpekamp. Antonie van Ekelen, 71 j. echtg. van Jannetje

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2