BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Wij kunnen dan ook rliet besluiten om aan het verzoek, door uwe vereeni- ging tot ons gericht, te voldoen. Het zij ons ten slotte nog vergund, er beleefd op te wijzen, dat het door uw bestuur aangehaalde voorbeeld van de Nederlandsche Rijnspoorweg-Maatschappij minder gelukkig is gekozen. Wij zijn niet in het bezit van oflicieele gegevens omtrent de uitkomsten var. goedkoope treinen dezer maatschappij, maar afgaande op de berichten, in de dagbladen verschij nende, gelooren wij te kunnen betwijfe len, dat deze treinen thans nog even veel succes hebben als vroeger. Wij willen gaarne toegeven, dat ge noemde maatschappij in de laatste jaren minder pleiziertreinen op Zondagen deed rijdenzij handelde wellicht aldus ter tegemoetkoming aan bij haar ingediende klachten, dan wel om andere redenen, b. v. omdat zij door het reeds zeer drukke verkeer op Zondag over al hare middelen moet kunnen beschikken, om de zich tegen betaling van vol tarief aanmeldende reizigers te vervoeren, en daarom niet bij machte is buitendien goedkoope treinen te doen rijden. Maar dit feit neemt evenwel niet weg, dat deze maatschappij onze meening deelt, dat op Zondag behoefte aan meerdere reisgelegenheid bestaat dan op werkda gen. Zij laat immers gedurende den zomer eiken Zondag een extra-trein rijden van Arnhem naar Rotterdam en den Haag, met aansluiting te Utrecht aan den laatsten trein UtrechtAmster dam. In den toestand van het in het natte dok te Nieuwediep gezonken ram- schip Schorpioen is geen verandering gekomen. Een gedeelte van den inven taris is, voor zoover deze in het dok drijvende werd gevonden, geborgen. Heden is de Hercules in het droogdok opgenomen, om de bekomen schade te laten onderzoeken. Daarna zal de Hercu les gebezigd worden om met haar cen- trifugaal-pompen de Schorpioen leeg te maken. Het voorgevallene trekt algemeen de aandacht, omdat daarbij een slechte eigen schap voor den dag is gekomen, die het vertrouwen in ons marine-materieel dat toch al aan het wankelen is ge ducht zal schokken. Gebleken is toch dat de waterdichte schotten van de Schor pioen ongeschikt zijn voor het doel, waarmede zij uitsluitend zijn aangebracht, namelijk om het compartiment, waarin een lek is ontstaan, vau de overige af- deelingen van het schip af te sluiten en het aldus voor zinken te behoeden. Hadde de aanvaring op grooter afstand van den havenmond plaats gehad, waarschijnlijk lag de Schorpioen thans ergens op de reede in diep water gezonken. De water dichte schotten van den sleepboot Her cules hebben echter hun plicht gedaan. Daarom rijst thans de vraagZijn de waterdichte schotten in onze overige ram men en monitors alle van dezelfde sterkte als die van de Schorpioen alzoo on voldoende en zoo ja, weet men dan niet dat die schotten te zwak zijn, en is een ongeluk als het zinken van de Schor pioen noodig om tot die ontdekking te komen? Hoe zéér het voorgevallene ook te betreuren is, heeft het althans toch één lichtzijde, namelijk van op onweder- legbare wijze, het in zeker opzicht ge brekkige van het materieel onzer zee macht voor een ieder te hebben aange toond. De Arnli. Ct. zegt met zekerheid te kunnen vermelden, dat dr. Jorissen, het bekende Zuidafrikaansche volksraadshd, voor eenige weken uit de Transvaal ver trokken is naar Nederland. De bakkerij-tentoonstelling te Am sterdam blijft nog acht dagen geopend. Door den burgemeester van Am sterdam zijn, als hoofd van politie reeds voorloopige uitkeeringen gedaan aan al de beambten van politie uit de onlangs ingekomen giften. Van betrouwbare zijde wordt verzekerd, dat aan alle agenten f 20, aan de brigadiers f 25 en aan de inspec teurs f 50 is uitgekeerd voor de stipte plichtsbetrachting bij de jongste onge regeldheden aan den dag gelegd, en wel uit de giften, die tot dut doel bij den burgemeester zijn ingekomen. N. R. Ct. Dit jaar zullen de najaars-manoeu- vres der troepen in Gelderland aan de IJselstreek worden gehouden. In den nacht van 2 Augustus zoo leest men in de Delftsche Ct. is uit de contrólezaal van's Rijks geweerwinkel te Delft eene onafgewerkte revolver ont vreemd. De dader, de milicien-sergeant Vink, van het le bat. 4 reg. infanterie, die als commandant van de hoofdwacht bij het doen van de ronde zich door inklimming van het pistool had meester gemaakt, bracht het feit, zelf aan het licht door het wapen te koop te bieden. Nadat hij eerst alle schuld ontkend had is hij Zaterdag jl., waarschijnlijk gehol pen door een goed vriend, een anderen sergeant, uit de arrestkamer en daarna uit het kazernegebouw ontvlucht. De revolver is in den schoorsteen op de onderofficierskamer teruggevonden. Door den Burgemeester van Am sterdam is in een vleiend schrijven aan dén kolonel plaatselijken commandant de dank gebracht aan het geheele garnizoen, voor de vervulling hunner zware moeielijke plichten bij de beteugeling der plaats gehad hebbende ongeregeldheden. In dat schrijven wordt vooral hulde gebracht aan het spoedig, kalm en be zadigd optreden, waardoor het gebruik der wapenen tot de strikte noodzakelijk heid werd beperkt, en dus veel onheil voor de ingezetenen is voorkomen. Dit bewijs van hooge waardeerirtg is bij garnizoensorder aan de troepen me degedeeld, met last, dit op drie ach tereenvolgende middag-appèls te doen voorlezen. De heeren H. A. Hanedoes en A. Knibbe, landbouwers en landeigenaren te Haarlemmermeer, hebben, zonder hun hoofdbedrijf te verminderen, daarnevens eene onderneming geplaatst, welke den veehouder in het algemeen, maar hun zelf als veehouders in het bijzonder, zeer te stade komt: een kaasfabriek, die aan alle eischen van den tegenwoordigen tijd geheel voldoet en het vermogen bezit om dagelijks de melk van 300 koeien te ver werken. Aartshertog Lodewijk Victor van Oostenrijk wordt binnenkort te Amster dam verwacht. Donderdag is, in tegenwoordigheid van de directie der Oosterstoomtram- Maatschappij, een proefrit gehouden met een tram-omnibus, welke genoemde Maatschappij hoogstwaarschijnlijk 6 maal daags zal laten rijden tusschen het station Rhenen en Wageningen. Op Zaterdag en Zondag 21 en 22 Aug. zullen te 's-Hage nationale en inter nationale wielerwedstrijden plaats hebben, uitgeschreven door de Haagsche club «De Ooievaar." Het verzoek om gratie voor de reeds gevangen gezette mevrouw Bulkley, door hare vrienden en vriendinnen aan den Koning ingezonden, heeft geringe kans om, althans in den eersten tijd van haar straftijd, te worden ingewilligd. De gehoorde rechterlijke lichamen hebben op dat request afwijzend advies uitgebracht. De beslissing blijft ten slotte aan den Koning, op voordracht van zijn Minister van Justitie. De directeuren van drie groote in stellingen op het gebied van handel en nijverheid, werden Dinsdag door den Minister van Koloniën ten gehoore ont vangen, met wien zij spraken over den toestand op Java, terwijl zij er op wezen, dat het hoogst noodzakelijk is, dat de staat thans hulp verleent. De minister beloofde wel niets vast, maar het was merkbaar, dat ook hij een hard hoofd had over de zaken in Indië. Men zou hem bereid vinden, verklaarde hij, alles te doen wat in zijn vermogen was, om in den heerschenden treurigen toestand verbetering te brengen. Naar ons wordt medegedeeld, heeft de Transvaalsche Regeering zich opnieuw tot de onze gewend, met verzoek een paar flinke ambtenaren van de Rijks- Telegraaf aan te wijzen, die genegen zou den zijn naar Transvaal over te gaan. Schitterend zijn echter de aanbiedingen der jonge republiek niet, 200 pond trak tement en geene vergoeding voor de reis. Domela Nieuwenhuis houdt, niette genstaande hij dezer dagen niet in België is toegelaten, te Gent en Brussel samen komsten met Belgische socialisten. De Heer G. Bakker, geneesheer te Delft, heeft naar de Delftsche Ct. me dedeelt eene aanklacht ingediend bij den officier van Justitie te Rotterdam te gen de directie der N. R. Ct. wegens hoon en laster, naar aanleiding van het geruchtmakend bericht over de vergifti ging van een kind te Delft, dat het aller eerst in genoemd blad werd bekend ge- gemaakt. In het tuchthuis te Leeuwarden zijn onder sterk geleide binnengebracht La- vertu en Both, die door het Gerechtshof te Amsterdam, wegens den bekenden horloge-diefstal, zijn veroordeeld tot 12 en 8 jaar tuchthuisstraf, zoomede Van Loof, die door hetzelfde Hof veroordeeld is tot 5 jaar tuchthuisstraf wegens po ging tot moord. Zooals men weet, heeft de Hooge Raad hunne cassatie-beroepen verworpen. Het is bepaald merkwaardig, wat Salisbury omtrent de verhouding van Engeland tot Ierland durft beweren. Wij geven hier een gedeelte zijner eigen woorden weer »Wij komen aan het bestuur als de bezitters van een mandaat van het volk van dit land, dat, naar ik meen, onher roepelijk de vraag beslist, welke den vrede van het naburige eiland heeft verstoord. De vraag om eene onafhankelijke Regeering voor Ierland is verwezen ge worden naar de eenige rechtbank die haar met gezag en zonder appèl kan beslissen. Zij is naar die rechtbank ver wezen, na eene langdurige en pjjnlijk'e beraadslaging, op hët gezag van den 'machtigsten Staatsman, dien deze eeuw heeft opgeleverd. En een antwoord is gegeven, dat ondubbelzinnig is. Daar dit nu het geval is. nemen wij natuurlijk de zaak der maatschappelijke orde in Ierland onder gunstige omstan digheden ter hand. Ik verwacht niet, dat onze tegenstanders het op het oogen- blik zullen toegeven, maar naarmate de tijd voorbijgaat, ben ik overtuigd, dat zij voelen moeten dat het vraagstuk eener onafhankelijke Regeering onherroepelijk ten hunnen na- deele is beslist. Regeeringen mogen voor schrik buigen de massa's zelf laten zich nooit door vrees bewegen, en gij kunt er volkomen zeker van zijn, tenzij ons ras al zijn geest en nerf verloren heeft, dat deze, na lang en rijp beraad gegevene beslissing, het eind-besluit van het Engelsche volk is. Ik treed niet in onderdeelen aangaande maatregelen of plannen; ik wil alleen dit zeggen dat, gewapend met deze beslissing, het onze plicht is in Ierland die maatschappelijke orde te herstellen, waarvan het verlies de eenige reden tot ontevredenheid is, die het Iersche volk heeft. Na een dergelijke redevoering is het niet moeilijk te begrijpen, dat Ierland van dezen staatsman niet veel goeds te verwachten heeft. En dat Ierland zich in geen dwangbestuur schikken zal, getuigt nu reeds genoeg de toon in verschillende Iersche bladen aangeslagen. Voor even wel tot feitelijkheden over te gaan zal men eerst afwachten, wat Gladstone tot deze dingen zdl izeggen. De werklieden-demonstratie te Brussel zal morgen plaats hebben. De burge meester heeft aan den Algemeenen se cretaris der werkmanspartij den volgen den brief geschreven: Mijnheer de secre taris. In antwoord op de verschillende meedeelingen, welke gij mij gedaan hebt, betrekkelijk de aangekondigde manifesta tie van den 15., heb ik de eer u aan te kondigen, dat ik ze niet zal verbieden. Evenwel zal ik niet toelaten, dat de stoet het paleis des konings voorbijtrekke. Gij zult dus den weg van den stoet moeten veranderen en hem kiezen of wel langs den Regents-boulevard, dien van het Observatorium en van den kruidtuin, of wel langs den Waterloo-boulevard, de Quatre Brasstraat, de Regent- en Konings straten, om aan de Schaarbeeksche poort uiteen te gaan. Gij zult wel zoo goed zijn, mij bij tijds te laten weten, welken weg gij voornemens zijt te volgen." De stoet zou zich ten 10 ure aan den Antwerpschen boulevard vormen, om aan de Schaerbeeksche poort uiteen te gaan. De Peuple zegt, dat de raadsleden van de werkinanspartij, door den minister van spoorwegen ontvangen zijn. De heer Vandenpeereboom heeft hun gezegd, dat de vertrekuren der treinen geene ver- andeiing zouden ondergaan. Ook wordt de vermindering van 50 ten honderd toe gestaan aan al de maatschappijen, die onder de gewone voorwaarden reizen, 's Avonds zullen detachementen burger wacht, politie en gendarmerie, de ver schillende stations bezetten. De troepen zullen geconsigneerd zijn. De militaire overheid beschikt over 6000 man. Maar daar de garnizoenen der omliggende ste den mee zullen geconsigneerd zijn, heeft men des noods eene groote macht bij de hand. Zoo kan het garnizoen van Ant werpen dadelijk 8000 man leveren. Ook in Parijs worden voorzorgsmaat regelen genomen, daar men eene »be- tooging" verwachtte der werklieden zon der werk. Tot nu toe hebben evenwel geene ongeregeldheden plaats gehad. Louise Michel is, wegens ophitsing tot moord, tot vier maanden gevangenisstraf en 100 francs boete veroordeeld. De gewone jaarlijksche troepenma noeuvres in Italië, zullen dit jaar, uit hoofde van de heerschende cholera, niet plaats hebben. De heer A. van Santbrink is door het dagelijksch bestuur benoemd tot secretaris van het College van brand meesters. Morgen-, Zondagavond wordt door het muziekcorps van het le reg. Huza ren, onder directie van den heer H. Ka reis, op Amicitia weder een concert ge geven. Het programma luidt als volgt: 1. Marsck. 1. Concert Ouverture H. Kareis. 3. l'EmotionL. Butenuth. i. Freudenklange Walzer. J. Resell. 5. Fantaisiedel'OpéraStradella F. v. Flotow. 6. Ouverture Une Fête Cliam- pètreLobory. 7. Introductie en Polonaise, solo voor 3 Pistons A. Schreincr. 8. Blau Yeilchen Mazurka Caprice R. Eilenberg. 9. Potpourri Freisckütz C. M.v.Weber. 10. Finale. In verschillende plaatsen van ons land worden pogingen in 't werk gesteld (ten deele reeds met goeden uitslag be kroond) om bij gelegenheid van den ver jaardag van H. K. H. Prinses Wilhelmina volksfeesten enz. te doen plaats hebben. Tot dusverre hoorden wij niet, dat hier een dergelijk plan bestond. Als voorstan ders van het plan om dén verjaardag van onze geëerbiedigde Kroonprinses tot een nationalen feestdag te maken, verklaren wij ons intusschen bereid, hen, die tot dit doel willen medewerker, bij te staan en advertentiën, oproepingen enz. daartoe kosteloos in onze kolommen te willen op nemen. Als een bewijs, hoe goed het de landverhuizers naar de Transvaal in hun nieuw vaderland gaat, moge dienen, dat de weesjongens van de weesinrichting uit Neerbosch, reeds weder op weg naar Nederland zijn. De kosten der terugreis worden door den heer van 't Lindenhout betaald. Dinsdag j. 1. werd aan de politie medegedeeld dat er buiten de Koppel poort een hemd was ontvreemdspoedig was het de ijverige politie bekend, door wien het hemd ten verkoop was aange boden en wie het had gekocht. De ver dachte daderes, zekere H. S., huisvrouw van H. K., een oude bekende der politie, heeft reeds eenige veroordeelingen, we gens diefstal ondergaan en zit thans ach ter slot en grendel. Zaterdagmiddag bracht ons prin sesje, vergezeld van eene gouvernante, een bezoek aan deze gemeente, en Maan dagmiddag bezocht H. M. de Koningin de stad. Beiden bezichtigden, van uit hare rijtuigen, de nieuwe kazerne en het mi litair hospitaal. Met den goedkoopen trein van Res teren, Amersfoort en van Winterswijk, Zutfen en Barneveld en tuschen gelegen stations naar Amsterdam, zijn Woens dagmorgen pl. m. 1350 passagiers ver voerd. De treir. kwam te 10 uur 18 mi nuten aan het Centraal-Station te Am sterdam binnen. Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden verzonden van het postkan toor te Amersfoort, over de 2e helft der maand Juni '86. 1. Mej. M. Fischer Amsterdam. 2. Krist de Groot Enkhuizen. 3. A. van Mierlo Utrecht. 4. van Grol 322ste 8TAATS-LOTERIJ. TWEEDE KLASSE. Trekking van tl en 12 Aug. (600 loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beuit gevallen: Prijzen van f30. 507, 508, 564, 583, 2210, 2250, 2253, 2299, 3055, 3057, 3060, 3062, 3066, 3076, 3077, 3094, 4713, 4784, 5208, 5244, 5281, 5283, 5289, 5325, 5347, 5802, 5854, 5860, 5862, 17241, 17301 en 17340. Te zamen 32 prijzen. De volgende trekkingen geschieden: 23—26 Aug., 6—9, 20—23, 28—30 Sept., 58, 1216 Oct. Loten zijn nog verkrijgbaar. Utrecht. De nieuwe R. K. kerk aan den Heerenweg alhier, werd j. 1. Woens dag op de gebruikelijke wijze, door Mgr. P. M. Snickers, Aartsbisschop van Utrecht, bijgestaan door eene talrijke priester schaar, in tegenwoordigheid van vele belangstellenden, plechtig gewijd, waarna door den Pater-prior, de heer P. M. van Es eene feestrede werd gehouden. De nieuwe kerk aan de H. Monica gewijd is een recht sierlijk gebouw en behoort, even als de Augustijnenkerk alhier, tot de orde der Augustijnen. Tijdens de afwezigheid der ouders, geraakte j. 1. Donderdag voormiddag aan de Hooge Weide onder deze gemeente een ruim 2-jarig knaapje, dat aldaar met twee andere kinderen op een weiland speelde in eene sloot, waaruit het kort daarna door eene buurvrouw, welke den kleine had gemist, levenloos werd opge haald en naar de ouderlijke woning ge bracht. Voor de Arrondissements Recht bank alhier stond jl. Donderdag terecht de persoon van G. M. smid bij den Ned. Cent. Spoorweg alhier als verdacht in den middag van den 21 Juni I). den rangeerder I. IC. terwijl deze zich in een bagagewagen bevond, onverhoeds en moedwillig met een ijzeren hamer zulk een slag op het hoofd te hebben toege bracht, dat K. onmiddelijk zwaar ver wond ineen zakte, naar het ziekenhuis moest worden overgebracht en eerst na aldaar ongeveer drie weken te zijn ver pleegd geworden, weder tot het bewust zijn terugkeerde. Tegen beklaagde, die ter terechtzitting eene volledige bekentenis aflegde en overigens gunstig bij zijne Maatschappij bekend staat, werd door het O. M. met 't oog op het hoogst ernstige van het feit, eene cellulaire gevangenisstraf van één jaar gerequireerd. Naar het schijnt achtte Bekl. zich verongelijkt door eene maatregel van wege de Maatschappij genomen, waar door K. boven hem werd bevoordeeld enjheeft hij zich hiervoor in een oogen- blik van drilt op dezen gewroken. Sclierpenzeel. Raadsvergadering van Vrijdag 13 Augustus 1886. Aan de orde is: le. het opmaken van een voordracht ter benoeming van twee leden van het college van zetters, ter voorziening in de vacature ontstaan door de periodieke aftreding der Heeren G. van Leersum en H. Berendse. Worden op de voordracht geplaatst de heeren G. van Leersum, H. Berendse, G. Bloemendaal en G. van Kessel. 2e Komt ter behandeling, een verzoek van den heer N. M. IJpenlaan, om ver hooging van zijn traktement als Hoofd der lagere school. Wordt na beraadsla ging afwijzend beschikt, terwijl de jaar wedde van opzichter der algemeene be graafplaats met f 10 verhoogd vvordt. Verder wordt de Gemeenterekening voorloopig vastgesteld met een batig saldo van f271,19. Op de Woensdag 1.1. alhier gehou den schapenmarkt werden 55 schapen aangevoerd tegen 415 in het voorgaande jaar. Wel een bewijs dat de markten jaarlijks verminderen. Algemeen wordt gewenscht dat de beruchte vierde scha penmarkt op Woensdag a. s. te houden kalmer zal afloopen dan dit vroegere ja ren het geval was. De aardappelziekte, waarvan reeds vroeger melding gemaakt is, begint zich alhier zeer uit te breiden. In de vroege soorten is het bederf reeds zoodanig tot de knol doorgedrongen, dat het geen goed voedsel meer voor het vee oplevert, ter wijl men bij de latere soorten waarvan men reeds aan het rooien is, zeer vele ontstokenen opmerkt. Barneveld. Met 1 Sept. a. s. wordt het passantenhuis alhier opgeheven. De cipier heeft tegen dien datum eervol ont slag Terkregen. Maarsbergeu, 11 Aug. Werd voor korten tijd door ons gewezen op het vele goede, dat hier werd gedaan, en op al wat tot stand werd gebracht, vooral door de jonkvrouwen Hooft van Geere- stein en jhr. mr. K. A. Godin de Beau fort, thans mag niet onvermeld blijven, dat aanstaanden Zondag in de Herv. kerk alhier een orgel zal worden ingewijd. De gelden hiertoe zijn bijeengebracht door veler bijdragen, terwijl jhr. M. Hooft, van Amsterdam, het geheele tekort dekte. Het orgel, door den heer P. van Dam te Leeuwarden geleverd, is een sieraad van ons kerkje en doet den vervaardiger alle eer aan. Mag ook hierin de mildda digheid van jhr. M. Hooft hoog geroemd worden, aan de omgeving der kerk heeft hij geen kosten gespaard de heide van vroeger is geheel in plantsoen herscha pen, terwijl vóór het gebouw een net zwaar ijzeren hek is daargesteld. De bewoners dezer streken zijn dank baar voor al hetgeen jhr. Hooft hier doet en tot stand brengt. Utr. Crt. Rlienen. Door het bestuur dezer stad is de brandweer te Eist geheel nieuw ingericht; er is een nieuw korps van be zoldigde brandweermannen uit de inge zetenen van 2040 jaren aangesteld, ter wijl het oude korps is vervallen. Amerongen. De Raad dezer gemeente heeft wegens den gunstigen toestand der gemeentelijke geldmiddelen, gemeend de lasten der ingezetenen te moeten verla gen, en wel door verlaging van de ge- meenteopcenten op de Rjjks Personeele belasting. Men heeft hieraan de voorkeur gegeven boven vermindering van den hoofdelijken omslag, wegens de oneven redigheid der personeele belasting, in het belang alzoo der minder gegoeden. Be houdens goedkeuring van Z. M. den Ko ning, is nu besloten die opcenten van 40 op 20 te brengen. Baarn, 12 Aug. Eene groote menigte belangstellenden was heden aan het sta tion, om getuige te zijn van de aan komst van Z. M. den koning van Portu gal. Ten 5.20 arriveerde Z. M. onze Ko ning, gezeten in een galarijtuig met 4 paarden bespannen, om den hoogen gast in persoon te komen afhalen. Een gerui- men tijd bleven zij op het perron, om elkander te begroeten en de heeren van het gevolg aan elkander voor te stellen. Eindeltjk nam men plaats in de 4 rijtui gen en reed men naar Soestdijk. Heden avond ten 8.30 is de koning van Portu gal weder naar Amsterdam teruggekeerd. Te 9.10 was Z. M. te Amsterdam terug. Nieuwerslnis, 12 Aug. Heden och tend, omstreeks half twaalf arriveerde op zijn oefeningstocht alhier de rijdende pontontrein. De commandant, kapitein NaefI, had de welwillendheid, iri de na bijheid der Pupillenschool de Vecht te doen overbruggen, terwijl de pupillen door hun directeur in de gelegenheid werden gesteld, dat werk van nabij gade te slaan. De overbrugging der rivier, die op het gekozen punt eene breedte heeft van 55 M., werd in minder dan een uur tijds volbracht. Men weet niet wat meer te roemen, den goeden geest, de bedre venheid en de vlugheid der pontonniers, dan wel de kalme en bedaarde wijze waarop zij door hunne officieren en het kader werden aangevoerd. Ook de com mandant van het geheele corps ponton niers, overste Romswinckel, was bij de oefening tegenwoordig! Aardig was het, te zien welk een schik de pupillen hadden, toen zij en corps herhaaldelijk over de pas geslagen brug mochten marcheeren.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2