Gemengd Nieuws. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Ingezonden. te nemen tot de wapenen of tot dyna miet, maar dat zij niet zouden ontwape nen, voordat zij hun doel hadden bereikt. Zondag 22 Augustus wordt de dienst in de Remonstrantsche kerk waargeno men door Dr. H. A. van der Meulen, pre dikant te Haastrecht. Zondag, 22 Aug., zal de godsdienst oefening der Vrije Ger. gemeente alhier, des voormiddags half tien en des namid dags vijf uur, geleid worden door den heer Plug van Rotterdam. De heer E. W. J. Wentink, onder wijzer aan de R. K. school alhier, heeft met goed gevolg te Utrecht het examen afgelegd in de Fransche taal L. O. In het laatst der vorige week wer den door den inspecteur der cavallerie, generaal-majoor Van Helden, de remonte- paarden van het le regiment huzaren, alhier in garnizoen geïnspecteerd, terwijl door den generaal-majoor Kromhout, in specteur der genie, de militaire gebou wen alhier in oogenschouw werden ge nomen. Naar wij vernemen, tracht eene commissie van dames en heeien alhier gelden bijeen te brengen om den ver jaardag der kroonprinses feestelijk te her denken, door evenals in 1885 een kinder feest te bereiden aan de leerlingen der kostelooze scholen. Wij hopen dat die poging met een goeden uitslag moge bekroond worden. Reeds in ons vorig nummer maak ten wij kortelijk melding van den op mor gen, door de Weerbaarheidsvereeniging »Eendracht maakt Macht" alhier, te hou den schietwedstrijd. Het dezer dagen vrij algemeen verspreide programma luidt als volgt Te 9 uur 's voormiddags aanvang van den Personeelen wedstrijd, afstand 150 M., uitsluitend voor leden der Vereeni- ging Eendracht". Te 11 uur 's voormiddags opening van den wedstrijd op de vrije baan, afstand '150 M. voor ingezetenen van Amersfoort tegen betaling van f 0,50 voor elke drie schoten. Bij dezen wedstrijd worden alle gewe ren, bij het leger of de weerbaarheids- korpsen in gebruik, toegelaten, en zal er op twee banen worden geschoten. Tegelijkertijd wordt eene baan geo pend voor Flobertgeweer tegen betaling van f 0,25 voor elke vijf schoten, de kos ten der patronen hieronder begrepen. Patronen, zoowel voor beaumor.t- als voor remmingtongeweer zullen voor niet- leden op het schietterrein verkrijgbaar worden gesteld ad f0,05 per stuk, ter wijl beaumont- en remmington-geweren gratis ten gebruike worden gegeven. Einde van den verkoop van kaarten te 5 uur. Uitreiking der prijzen te 6'/s uur. Alle bepalingen vervat in het regle ment der Vereeniging, zijn ook op dezen wedstrijd van toepassing, terwijl gevallen waarin niet is voorzien, door de com missie in overleg met het bestuur zullen worden beslecht. De Brevetten worden H.H. prijswin- ners na afloop toegezonden. Étalage der prijzen op het terrein. tJtreclit. Nabij den toegangsweg naar Damlust alhier, ontmoetten jl. Zondag middag een drietal meisjes, waarvan het oudste ongeveer 10 jaren oud is, een beschonken Veld-Artillerist, die zoodra hij bij hen was gekomen een hunner beetgreep, achterover tegen den grond wierp en het hierbij ongetwijfeld niet zoude hebben gelaten, indien niet een paar andere Militairen op het liulpge- derl" zeide de zoon, liep naar het raampje en zag peinzend naar de straat heen. De oude beschouwde haren zoon met kommervollen blikken. Je hebt zeker weer wat in je hoofd, Markus," zeide zij na een tijdlang zwijgen. Je wilt weg en dan kom je den ganschen nacht niet weer thuis." Moeder, zwijg! begin nu niet weer te lamenteeren," riep de zoon onge duldig. Ja, het is waar, ik wil weg! Maar ik ga slechts op den Ober-Almberg naar Afra, daar ze mij de boodschap gezonden heeft, dat ik bij haar komen moest, omdat ze mij iets gewichtigs te zeggen had." Ja, ja, die uitvluchtjes ken ik al I" nikte de oude en zag den jon geling vorschend in het aangezicht. „Als je slechts naar Afra op den Almberg heengingt, dan kon ik rustig en zon der zorg zijn. Maar je meent zeker, dat ik niet weet, dat je boven op den berg je geweer verborgen hebt. Maak mij niets meer wijs, Markus, want die streken en listen ken ik alle reeds." Maar, moeder, wat denk je toch! 't Is verbeelding van je!" Ik verbeeld me niets, zoon, wat ik weet, dat weet ik. Zie, toen je roep der (kleinen waren toegesneld en den Artillerist van het meisje hadden afgehaald. [Zoo als te begrijpen is tegen den dader te dier zake eene vervolging ingesteld, zoodat hij zijn welverdiende straf dan ook wel niet zal ontgaan. f Wederom werd alhier een militair uit de gelederen verwijderd, ditmaal was het de soldaat P. van het 5e Regiment Infanterie, die als ongevoelig voor alle vermaningen en straffen, met een briefje van ontslag werd weggezonden. Soest. Bij gelegenheid van het bezoek van den koning van Portugal te Soest- dijk werd door Z. M. aan prinses Wil- helmina de koninklijke Portugeesche da mesorde der Heilige Isabella vereerd. Leusden. Aan Mr. W. H. de Beaufort is op zijn verzoek bij Kon. besl. van 12 Aug. 1886, met 1 Sept. a. s. eervol ont slag verleend als schoolopziener in het arrondissement Rbenen. Sclicrpenzecl. Den 25sten Aug. a. s. wordt de heer Voisin, Uhef aan 't station Woudenberg-Scherpenzeel opzijn verzoek overgeplaatst als zoodanig naar de halte »Assel" terwijl de heer Blokland, Chef aldaar hem hier zal komen vervangen. Toen Zaterdag een meisje 't kind van A. ter B, in een hondenwagen rond reed, geraakte die wagen in een breede, vrij diepe moddersloot, 't Kind viel uit den wagen en deze boven op haar. Oogenblikkelijk kwam een man te hulp, en met veel moeite haalde hij 't kind uit de sloot. Aanvankelijk dacht men, dat het reeds gestikt was, maar aan de ijverige pogingen van den geneesheer gelukte het, de levensgeesten weder op te wekken. llaarii. De velocipedisten mochten Za terdag tevreden zijn over de talrijke op komst van het publiek. Ook Zondagavond was het bij de muziek-uitvoering der d.d. Utrechtsche schutterij vóór het hotel Ve laars meer dan anders goed bezet. Ten 10 ure ging men naar de Zaal, om ge tuige te zijn van de uitreiking der prij zen. De beer Korthals Altes, voorz. van de vereeniging, bedankte den eere-voor- zitter voor zijne welwillendheid, den heer H. Elink Schuurman voor het afstaan van een geschikt stuk grond in het dorp, en het publiek voor de trouwe opkomst en warme belangstelling. Hierna werden de namen der prijswinners opgeroepen, om de gewonnen prijzen uit handen van eenige dames in ontvangst te nemen. Een zeer geanimeerd bal besloot den avond en hield het danslustige publiek nog lot laat in den nacht bijeen. Utr. Crt. Wngeningcn. De feestelijkheden bij gelegenheid van het contrafeest, op 10 Sept. e. k. aangeboden aan leeraren en leerlingen der Rijkslandbouwschool alhier door de ingezetenen dezer gemeente, zul len volgens besluit van de uitvoerende commissie bestaan in het versieren der Hoogstraat met eereboogen en des avonds met schitterend verlichte piramides. Ook de tuin van Junushoff zal a giorno wor den verlicht. Ten twee ure matinée en ten half acht ure concert van de staf- muziek van het 5e reg. inf. uit Nijmegen, en eene soirée door het gezelschap van Carl Pflaging. Op de markt geeft het Harmonie-gezelschap een volks-concert. De festiviteiten zullen waarschijnlijk be sloten worden met een schitterend vuur werk van wege het gemeentebestuur. Harderwijk. De heer L. G. Brons veld alhier, is bekroond met de bronzen medaille op de Bakkerij-Tentoonstelling te Amsterdam, afdeeling II, Brood-, Beschuit-, Koek- en Banketbakkerij. Het is de bekende Harderwijker Kruidkoek, die hem deze onderscheiding heeft ver worven. De Ned. Herv. Gem. te Harder wijk heeft toezegging van beroep verleend aan den heer J. Vonk, predikant te Dalfsen. Dit is het vijftigste beroep door de Ned. Herv. Gem. uitgebracht in de aan de tafel zat en net avondrood je in het gezicht scheen, toen is het mij ijskoud over den rug geloopen, want je zag er juist uit, alsof je met bloed bedekt waart. Toen heb ik aan je vader gedacht, dien ze mij in huis hebben gedragen je was nog heel klein, met. doorscho ten hoofd en bebloed gezicht." Deze treurige herinnering overmande de goede oude; zij droogde met hare hand de oogen af en begon vervolgens met zwakke stem verder te vertellen. »Je vader was door den jachtdui- vel gevangen, want zelden is hij des nachts thuis geweest. Op de knieën heb ik hem gesmeekt, dr.t hij het stroopen van wild zou laten, maar het hielp mij niets. Lang heeft hij dat gedaan, langen tijd is hij steeds ontsnapt, maar eindelijk is hij toch den jagers in handen gevallen en, omdat hij zich niet wilde overgeven, hebben ze hem op de plaats doodgeschoten. Zoonwat ik toen ge leden heb, is niet te beschrijven. Ik heb mij haast blind geschreid, als ik er weder aan dacht, dat mijn ongelukkige Sepp zoo onverwachts de eeuwigheid is ingegaan, zonder biecht en zonder absolutie. O, hoe veel tranen heb ik reeds om hem geweend, en hoeveel maal het Vader ons," voor zijne arme ziel gebeden." vacature ontstaan door het vertrek van ds. Meerdink naar Groningen. Barneveld, 12 Aug. Ter 3de bekende Schapenmarkt alhier werden heden de volgende prijzen besteedt. Hamels f'14 a f'16 Ooien f 12 a f13 en Lammeren f9 a f 11 per stuk. Handel redelijk. Zelfs in deze eeuw nog zoo leest men in de Pr. Gr. Ct. kan het op het platteland, inzonderheid in Drente, soms zeer primitief toegaangetuige de volgende vermakelijke gebeurtenis, die voor eenige jaren in genoemd gewest voorviel. Bij de Hervormde gemeente te G. was een nieuwe predikant benoemd. De dag waarop hij koinen zou was bepaald. Hij moest feestelijk worden ingehaald. Voor dit doel bad de kerkeraad gemeend' aan eenige boerenzoons te moeten ver zoeken om hem tot R. te paard tegemoet te gaan en hem daar, namens de ge meente, met eene toespraak te verwel komen. Dit verzoek was ingewilligd. Men zou den sundermeister», »'n kerl met. *r 'snoode kop er op«, (iemand die wat Fransch geleerd had en daarom, en om andere, nog zonderlinger redenen, voor een groot geleerde doorging) vragen of hij de feestrede wel wilde opstellen. Deze voldeed hieraan door de levering van het volgende opstel, dat, op den bedoelden dag, bij de eerste ontmoeting, door den rijksten boerenzoon werd voor gelezen. Tot dit einde had laatstgenoemde het maar in zijn pet vastgespelddit was tevens een middel om aan het ver plichte ontblooten [der hoofden te her inneren. Eerwaarde Heer en Vriend! ïNamens den geachten kerkeraad en verdere gemeentenaren van G. neem ik de vrijheid u eerwaarde hier te felicitee- ren bij uwe benoeming tot predikant voor onze kerkvooral ook omdat wij gehoord hebben U eerwaarde in den laatsten tijd zulk eene slechte reputatie (standplaats!!) heeft gehad. Wat wij hier in onzen eenvoud uitspreken is onze oprechte meening. Hier viel de sérieuse predikant den spreker driftig in de rede met de vraag, wat dat moest beduiden. Het licht ging voort»U eerwaarde zal op deze kleine compromitatie (eerbe tuiging wel niet voorbereid zijn ge weest; wil ze ons toch niet euvel duiden.» »Maar wat wil je toch van me!« klonk het nu weer. En weer vervolgde het licht: ïWij wenschen U eerwaarde te nopen (vriendelijk verzoeken I!) om in onze gemeente het zuivere evangelie van Christus te verkondigen. En hiermede verzoeken wij U eerwaarde beleefd ons te volgen naar G.« De dominé stond natuurlijk vreemd te kijken. „Och kom, maak noe geen kom- pelmentiën wij sinds mar boernstap noe dolehies mar bij mien wief inne koetsewaagnzastet beter bij ons hebben as'tet had beste, heur!» zei een oude diaken, die met zijn wagen de jongens te paard had vergezefd. De Koning van Griekenland heeft eene ridderorde toegekend aan den Russischen admiraal KasnakofT, die het eskader commandeerde, 't welke eenige maanden geleden aan de blokkade der Grieksche havens heette deel te nemen. Ook de kapiteins der schepen van dat eskader ontvingen, dergelijke onderschei dingen, die wel geschikt zijn zegt de Haarl. Ct. om in het licht te stellen, welke rol toen door het eskader tegen over de Engelsche en andere Europeesche oorlogsschepen is gespeeld. Dr. Mundy, die door het Weener Vrijwilligers Reddings Genootschap naar Triest was gezonden om de cholera in die stad te bestudeeren, heeft zijn verslag ingezonden, waarin hij o. a. De stem weigerde haar verder den dienst, zij hield haren boezelaar voor het gelaat en snikte hoorbaar. Markus, diep aangegrepen, vatte met beide han den hare linker en drukte die zwijgend met innigen blik aan zijne borst. »En als ik dag uit dag in altijd in angst leef, dat het mijn eenig kind, evenzoo als zijnen vader gaan zal, meent ge dan, dat dit geen verdriet voor een moederhart is? O, zoon als ge wist wat voor doodsangsten ik reeds uwentwege heb doorstaan, je zoudt voorzeker medelijden met je moeder hebben en haar niet zooveel smart en verdriet meer aandoen." Geroerd zag hij de oude aan en ant woordde dan bewogen »0, moeder praat zoo nietzie, ik wil je niet meer zoo bedroeven." Beloof mij, dat je nooit weer op de stroopjacht zult gaan," zeide de oude, en mijn leed en kommer is gedaan. Al mag het je in 't begin hard vallen, mettertijd zal het wel gaan en dan heb je je moeder rust en vrede weer gegeven. Die zult ge hebben, Moeder," zeide de zoon, die met moeite zijne aandoenin gen beheerschen kon, en vatte de hand der oude. Ik beloof je plechtig, dat ik nooit weer op de stroopjacht zal gaan zegt, dat 15000 personen van Triest ge vlucht zijn om de ziekte te ontsnappen. De voorbehoedende en andere maat regelen, door de stedelijke overheden genomen, zijn zoo oorspronkelijk, ver nuftig en heilzaam, zegt Dr. Mnndy, dat van alle deelen van Europa medische afgevaardigden naar Triest moesten ge zonden worden om ze ter plaatse te be studeeren. Nieuw ontdekte Australische rijk dommen. De met de laatste Australische mail ontvangen nieuwsbladen, bevestigen de ontdekking van een nieuw, uitgebreid goudgebied in het Noorden van West- Australië. Uit alle deelen van Australië stroomen goudgravers toe, om met die ontdekking hun voordeel te doen. In Port Derby, Kings Sound en in de Golf van Cambridge, zijn bereids tien stoom schepen met van paarden, schapen en provisiën voorziene gelukzoekers geland, terwijl verscheidene duizende goudgra vers zich op weg naar de nieuwe mijnen bevinden. Alhoewel j nog geen officieel bericht omtrent den goudvondst is ont vangen, zou die tot dusverre 10,000 a 12,000 oneen bedragen, ter waarde van 4 p. st. (f T8) per once. Behalve in het Kimberly District is men weder werkzaam in een vroeger verlaten mijn te Braiwood. Deze is zeer rijk aan goud, tin en vooral aan zilver, van welk laatste metaal ongeveer 2500 oneen op een ton erts worden gevonden. De bergbewoners hebben dezer dagen hun gevoelen uitgesproken, dat Zuid- Australië zeer rijk aan zilver is. Bij Merrindee graaft men met goed gevolg ook al diamanten. Ook uit andere streken van Australië luiden de berichten omtrent den rijkdom van den bodem zeer gunstig. Men schrijft uit Zeeland aan 't Utr. Dagbl. Niet alleen dat de achteruitgang van alles zich doet gevoelen in de groote waardevermindering der landerijen, doch ook de gebouwde eigendommen deelen in de algemeene malaise. Nu was dat ook wel te voorzien. In de goede jaren waren op het platteland vee! arbeids krachten noodig en steeg de bevolking der dorpen aanmerkelijk. Een gevolg daarvan was, dat er gebrek aan wonin gen ontstond, en bij zoo groote aanvraag waren velen bereid, om door aanbouw daarin te voorzien. Dit ging vele jaren achtereen uitstekend. De boeren verdien den veel geld en lieten dit ook weder door de arbeiders verdienen, zoodat het èn den boer, èn den arbeider, èn ook den verhuurder van woningen goed ging. Maar toen de tegenwoordige treurige tijden aanbraken, veranderde dit alles. De landbouwer zocht allereerst in ver mindering van arbeidsloonen zijn heil en beperkte het aantal zijner werklieden tot het hoogst noodzakelijke. De arbeiders, hierdoor zonder werk en dus ook zonder brood, pakten hun boeltje en verhuisden naar de steden, in de hoop daar werk en brood te zullen vinden. Hun voorbeeld werd weldra door anderen gevolgd en spoedig waren op de meeste dorpen nu evenveel huizen te vee! als vroeger te weinig, welk feit natuurlijk gepaard ging met enorme daling der koop- en huur prijzen. Dorshuizen, die vroeger voor f1500 zijn aangekocht, brengen nu nau welijks f700 a f800 op en de huurprij zen daarvan zijn gedaald van f 100 tot f60. De laatste warmere dagen hebben aan de paarden- en platteboonen veel schade toegebracht. Vele stukken, die te voren piachtig, frisch en gezond stonden, zijn nu eene zwarte massa geworden tenge volge van den honigdauw. Gelukkig regent het heden kolossaal, waardoor die kwaal misschien wat zal verminderen. Voor de witte boonen en aardappelen is echter die regen niet best. Eerstgenoemde vrucht blijft veel te lang doorgroeien en dit ge schiedt natuurlijk ten koste van de zaad vorming, terwijl de bekende aardappel ziekte zich op vreeselijke wijze verspreidt en het loof reeds geheel heeft vernietigd. De suikerbieten, mangels en peen staan en geen geweer meer wil aanraken. Benje nu tevreden Een gelukkig lachen, vloog over het geplooide gelaat der moeder. Ja, kind, ja I jubelde zij luid en vreugde tranen rolden haar over de dorre wangen. 1 hans leef ik weder op, want ik weet, je houdt woord, en alle verdriet is ten ende. God vergelde je, Markus wat je aan je moeder doet, gij mijn lieve, lieve zoon 1" Geroerd omhelsden moeder en kind elkander. De oude verborg haar gelaat aan de borst des zoons en Markus drukte zijne lippen innig en vast op bet zilvergrijze haar der oude moeder. Zoo, en nu kan ik me getroost neerleggen," zeide zij en wond zich uit de armen van haar kind, en ik denk, dat ik heden nacht heel vast en rustig kan slapen. Goeden nacht, Markus bid, voor gij gaat slapen een paar maal het Onze Vader," voor mij, en voor de arme ziel van uw vader zaliger. Daarop stak zij de hand in het wijwa terbakje, dat naast de deur hing, spren kelde haren zoon eenige droppels in het gezicht en maakte over hern het teeken des kruises. Daarna knikte zij hem nog eenmaal vriendelijk toe en ging langzaam naar het vertrek, om zich te bed te leggen. buitengewoon goed en beloven eene schoone opbrengst. De levering van vlas zijn in vollen gang. Bij enkele boeren is de gerst en erwten al binnen en is men begonnen met tarwe snijden. Zooals het zich voorloopig laat aanzien, zal de stroo-oogst vrij voldoende zijn en bij velen zal ook de graan-opbrengst niet tegenvallen. De marktprijzen blijven nog steeds gedrukt. Koolzaad f7,10 a f7,25, gerst f4,a f4,50, hooi f22,per 1000 K.G. Waar moet het heen met onzen landbouwenden stand? Heeren horlogemakers, attentie Te Berlijn is een horlogemaker op de ge dachte gekomen, om zakuurwerken tegen schade aan het werk te verzekeren. Voorloopig verzekert hij nog maar horlo- geveeren en hij zet, tegen een premie van zestig cents per jaar, voor iedere veer die springt een nieuwe in. Wellich vindt zijn [denkbeeld, dat ons nog zoo dom niet toeschijnt ten onzent wel na volging. Te Krementschug in Rusland, vond de zer dagen een hevige vechtpartij tusschen politieagenten en militairen plaats. Eerst- genoemden kwamen een verdacht huis binnen, en vonden er soldaten, die zij opmerkzaam maakten, dat ze des avonds na 9 uur niet buiten de kazerne moch ten zijn. De soldaten gevoelden zich heleedigd, gingen heen, maar kwamen een oogen- blik later, aanzienlijk vprsterkt terug, smeten de politiemannen uit het huis en mishandelden hen op straat op erbarme lijke wijze, totdat het een der agenten mocht gelukken om te ontsnappen en hulp te halen. Met de blanke sabel werd thans op de militairen ingehakt, waarop een korpe- raal, die zich bij de oproermakers bevond de geheele wacht van de kazerne, uit dertig man bestaande, liet aanrukken, die roet de gevelde bajonet tegen <fe politie mannen optrok. Een vreeselijk gevecht ontstond, waarbij de politie onderschei dene geweren buit maakte, waarmede zij op de soldaten lossloeg. De strijd eindigde met den nederlaag der soldaten, waarvan onderscheidenen zwaar en twaalf licht werden gekwetst. Met slechts eene en kele uitzondering werden al de politie mannen, zwaar gekwetst, verscheidene hadden gevaarlijke bajonetwonden. Dade lijk werd een onderzoek ingesteld en de korporaal en verscheidene minderen wer den gearresteerd. HET RIJKS-MUSEUM TE AMSTERDAM. Va is veel geschreven over het Rijks- Museum. Daar zijn er die opgetogen staan van bewondering over de grootschheid vau de afmetingen en de prachtige bewerking van de onderdeelen. Schenken eenigen aan den buitenbouw vooral hun goedkeuring, andereu geven aan den binnenbouw de voorkeur. Tegenover die bewonderaars verheffen zich anderen, die voor het gebouw niets als afkeuring over hebben. Werd aan hun ver langen voldaan, dan ware het Rijks-Museum, als ondoelmatig en onbruikbaar, reeds lang afgekeurd, en aan den meestbiedende voor afbraak verkocht. Wij gelooven dat er onder de vóór- en tegenstanders zéér velen zijn, die oordeelen, als een blindo over de kleuren. Als in vele zaken, zal wel voor de meesten gelden, dat ieder oordeelt naar gelang hij gezind is. Hoogst aannemelijk achten wij het, dat de weinigen in den lande, die een werkelijk gegrond oordeel kunnen uitspreken, met den vinger zijn aan te wijzen. Wat ons betreft, wij stellen ons, als vol komen onbevoegd tot een beoordeeling, in deze geen partij. Wij vragen echter het woord voor iemand, die in den loop van dit jaar aan ons, zeggen wij liever aan Nederland, door den dood is ontrukt; het woord voor den scherpsten kritikus, dien ous vaderland misschien ooit heeft voortge- Markus staarde met gevouwen handen nog lang naar de deur, achter welke de moeder verdwenen was. Dan zuchtte hij diep, wreef met zijne handen over de oogen en klom naar zijn dakkamertje. Half uitgekleed wierp hij zich op zijn hard leger neder en reeds na weinige minuten verried zijn diep, regelmatig ademhalen, dat hij vast was ingeslapen. Na een wijle echter werd de slaper onrustig. Hij wentelde zich in zijn bed om, zuchtte en steunde en vocht met de armen in de lucht, want allerlei dolle en wilde droombeelden kwelden hem. Heele scharen van vossen en hazen rol den voor zijn bed heen, speelden krijger tje voor hem en renden als krankzinnig door de kamer rond. Plotseling hadden de hazen en de vossen weer menschen- gezichten en geleken alle op den jager, met wien hij in de herberg te Marsbach twist had gehad, en zagen hem grijnzend aan. Deze dierendans werd al wilder en wilder, ten laatste sprongen hem de dierspoken zelfs op de borst en in 't ge zicht toen sloeg hij angstig om zich heen en ontwaakte. Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2