BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. Op den verjaardag van hef prinsesje zal des avonds in het Palcis voor Volks vlijt te Amsterdam een kinderbal plaats hebben, waartoe de leden met een onbe paald getal kinderen toegang hebben. Woensdag zijn uit het wrak der Lutine opgehaald 413 groote en 21 kleine Spaansche matten en 7 goudstukken. Om het spoorweg-personeel, hetwelk belast is met het afroepen van de stati onsnamen, bij vertrek van treinen, in de wachtkamers, te gerieven, is door den heer Göring een toestel uitgedacht, dat, bij het afluiden (waarschuwen) van een trein, den naam van het station, waar heen do trein vertrekt in een in de wachtkamers geplaatst kastje, aangeeft en tevens de aandacht van de reizigers er op vestigt, door dien eene electrische schel, aan dat kastje bevestigd, in be weging wordt gebracht. ArnhCt Aangaande het door de IIoll. Spoor- wegmaatschappij bij de Regeering aan gevraagde onderzoek naar den toestand van het midden stationseiland te Amster dam, werd aan het Handelsblad mede gedeeld, dat de Maatschappij voor haar zelve zulk een onderzoek niet noodig acht, maar alléén wenscht, dat het reizend publiek van Regceringswege worde ge rustgesteld, nu allerlei overdreven en on ware geruchten omtrent de werken, met een vasthoudendheid, een betere zaak waardig, worden verspreid en gehand haafd. Ook vernam het blad, dat bij de via ducten in de laatste maanden geen noe menswaardige zetting is waargenomen, en de verzakking onder de bekapping bij het nieuwe centraal-gebouw volstrekt geen invloed heeft op het veiliq verkeer van en naar het station. Het D. v. Z.-H. meent, dat een ge leidelijke opheffing van ongeveer de helft der normaalscholen zonder schokken zou zijn tot stand te brengen. Op dit oogen- blik zijn er nog 109 normaalscholen. Dit getal kan men, zonder vrees dat er tegen 1890 gebrek aan onderwijzend personeel zou komen, nog aanmerkelijk inkrimpen. Wanneer werd bepaald, dat in elk der 25 schooldistricten twee normaalscholen zouden blijven bestaan, dan kon men voor de »negen-en-vijftig," die opgeheven moesten worden, bepalen dat te begin nen met 1887, en in 1888 en 1889 geen nieuwe leerlingen zullen worden aange nomen. Tegen 1 April 1890 waren die inrichtingen dan feitelijk opgeheven. De legerplaats bij Millingen wordt tijdelijk bestemd tot herstellingsoord voor militairen. Tot huisvesting en verpleging wordt het ambulance-gebouw aldaar aan gewezen. Het gebouw wordt beschouwd als een militair hospitaal van de derde klasse. Met 1 September e.k. wordt de arbeidsbeurs, te Amsterdam geopend, en wel aan de groote koopmansbeurs, waar van het gedeelte dat ook onder beurstijd kosteloos toegankelijk is, ten gebruike is afgestaan. De heer I.atteman zou gister met zijn luchtballon te Scheveningen opstijgen. De ballon echter is gebarsten en kon dus niet opgaan. Volgens het R. Nbl. komt dr. A. J. Th. Jonker, predikant te Rotterdam, zeer in aanmerking voor het hoogleer- aarsambt aan de Utrechtsche universiteit, ter vervulling der vacature, ontstaan door het overlijden van prof. E. H. Lasonder. De lotelingen, die in dit jaar zijn ingelijfd bij de bereden korpsen en na hunne inlijving, tot nadeie oproeping, met verlof zijn uitgezonden, zullen op Vrijdag den lsten October aanstaande in werkelijken dienst worden gesteld,teneinde te worden gekleed en geoefend. Uit den Bosch telegrafeert men aan 't Utr. Dagbl. De krijgsraad deed heden uitspraak in de zaak der kadetten van de kon. mil. academie, die zich in hun kamp aan een vergrijp tegen de krijgstucht hebben schuldig gemaakt. Zij zijn veroordeeld tot militaire detentie van 37 maanden, terwijl 3 er van van korporaal tot soldaat teruggesteld zijn. Zij hebben bij het Hoog Militair Ge rechtshof appèl aangeteekend. Men deelt aan de Utr. Ct. mede, dat de overeenkomst omtrent het ge meenschappelijk gebruik van het station- Resteren, thans ook door de Holl. IJzeren Spoorweg-maatschappij is onderteekend. De exploitatie-maatschappij kan nu haar dienst in het nieuwe gebouw overbren gen de aanvang daarvan werd op 27 dezer bepaald. Nu de gebr. Mens tot broeders van den Nederl. Leeuw zijn benoemd, acht de Arnst. het wel de moeite waard een andere daad aan de vergetelheid te ont rukken, die niet alleen van rfioed maar ook van menschenliefde getuigt. Toen de eerste slachtoffers der Beaumont-geweren in de Violettenstraat en de Anjelierstraat voor het huis van den apotheker vielen het vuur kwam uit de Eerste Boom dwarsstraat over de 'Westerstraat en maakte dus dit punt zeer onveilig toen verliet A. van den Berg, groenten- koopman en verhuurder van karren, in de Anjelierstraat bij de Prinsengracht wonende, op zijn kousen zijn woning, en te midden van het vuur, terwijl de kogels om hem heen floten, droeg hij de ge wonden in het huis van den heer Wolff, die op de rneest humane wijze de eerste hulp verleende. Daarna stelde van den Berg zijne karren disponibel om de ge wonden en dooden naar het gasthuis te vervoeren en hielp daaraan mede, drui pende van het bloed der slachtoffers, die hij van de straat opnam. Misschien heeft menige gekwetste door de dadelijke ver pleging, welke hij ondervond, het leven behouden, dank zij den moed en de menschlievendheid van dezen man. Van den Berg is gehuwd en vader. »De arme kerels moesten toch geholpen worden," dacht hij, en hij verleende hulp door niets gewaarborgd, dat ook hem niet de puntkogel zou treffen. Op het oogenblik bevinden zich, naar het blad verder meldt, vier en twintig personen in voorloopig arrest. Het po litiebureau op de Noordermarkt is nog altijd door een detachement van 29 on derofficieren en manschappen onder het bevel van een luitenant bezet. Naar het Vad. verneemt, zal de zaak van P. v. d. StadtJzn., beschuldigd van het aanranden van de verbindende kracht der wetten en het aansporen tot ongehoorzaamheid aan dezelve (monster meeting van 9 Juni) niet naar de open bare terechtzitting van de rechtbank verwezen worden. Uit Winsum wordt eene belang rijke vondst gemeld. Wij ontleenen aan het Hbl. het navolgende: Sedert eenige dagen is men bezig het hoofddiep, dat Winsum en Obergum scheidt, te baggeren. Bijna altijd vindt men bij het uitdie pen van kanalen allerlei verloren zaken terug, en het maakte dan ook geen groo- ten indruk, toen Zaterdag door de werk lieden een paar oude, zwart geworden zilveren munten werden opgevischt. Men bood ze een liefhebber van oude munten aan, die er echter niet veel waarde aan hechtte. Het waren een paar oude guldens en eenige schellingen. Zondag echter zouden de vinders toch voor de ondervonden teleurstelling ruime vergoeding vinden. Een hunner haalde namelijk met zijn baggernet een groot aantal munten op; de rijke vondst werd door meer gevolgd, zoodat tegen den avond drie a vier KG. aan Zweedsche rijksdaalders, ducatons, achtentwintigen, guldens, schellingen, oude dubbeltjes en andere, voorloopig onbekende, oudere munten was verzameld. Het gerucht van het voorval ver spreidde zich spoedig, en weldra kwam een snuggere Winsummer op het denk beeld, de slijkmassa, die reeds op een stuk land in de nabijheid van het dorp was uitgestort, te onderzoeken. Hij had succes: spoedig stroomde oud en jong naar de geldmijn. De slijkhoop leverde een zonderling schouwspel op. Jongens en meisjes zag men het slijk met zenuwachtige ijver doorzoeken en doorwroeten. De ontbloote armen en beenen waren weldra met slijk bedekt; langzamerhand waren alle kleedingstukken beslijkt, ter wijl eindelijk de kinderen met den slijk hoop een donkergrijze massa vormden, waaruit vreugdekreten opgingen, wanneer van een uitgeknepen handvol slijk weder een muntstuk achterbleef. De zoekers waren omringd door nieuws gierigen, koopers en liefhebbers, die hun horlogeketting met een oud muntstuk wilde versieren. Er werden goede zaken gemaaktsom migen eindigden met een bezit van een paar gulden in gangbare Nederlandsche munt. In de straten zag men groepjes van ouderen van dagen, allen vol van de be langrijke gebeurtenis. De een wist te vertellen, dat er veel goud was gevonden een aniïer meende, dat er wel voor dui zend gulden aan edel metaal was gebag gerd. De waarheid is, dat het viertal arbeiders, die de grootste hoeveelheid bemachtigden, ruim f200 te verdeelen zullen hebben. Het voorloopig bestuur, dat zich na de gevangenneming van Vorst Alexander ge vormd had, heeft met recht getoond een voorloopig bestuur te zijn. Het is n.l. Stambouloff, den voorzitter der Kamer, bijgestaan door den Rumelischen kolonel MutkourolT gelukt het betere gevoel bij het Bulgaarsche volk op te wekken en het te overtuigen, dat zij door Russische kuiperijen misleid, de dupe van sluwe intriganten waren geworden. Stambouloff vaardigde te Tirnova eene proclamatie uit van den volgenden inhoud: r>Uit naam van vorst Alexander en de volksvertegenwoordiging breng ik ter al- gemeene kennis, dat ik voorloopig de regeering te Sofia heb aanvaard, en ieder, die de wetten overtreedt, volgens krijgs wetten zal behandelen. Ik benoem Mut- koroff tot bevelhebber van hat leger en belast hem met het oppergezag, ook in burgerlyke zaken. Ieder gehoorzame dus zijne bevelen. Ik doe een beroep op het Bulgaarsche volk, om de kroon en het vaderland tegen verraders te beschermen, die onzen dapperen en beminden vorst van den troon willen stooten. De Al machtige sterke de hand des volks en des legers, opdat wij den door het volk gekozen vorst kunnen beschermen. Leve Alexander, vorst van Bulgarije! Ver moedelijk is deze proclamatie uitgevaar digd, voordat Karaveloff het bewind te Sofia aanvaardde. Vorst Alexander is in 't Russische stadje Reni, door de bevelhebber van het schip, waarop hij uit Sofia werd ontvoerd, als vrij man aan wal gezet. Hoogstwaarschijnlijk heeft hij zich naar Darmstadt, de residentie zijns vaders, begeven. Reeds zijn verschillende depu- tatiën op weg om den Vorst te verzoe ken terug te keeren. Of hij aan dit ver zoek gevolg zal geven? Hoe eervol ook zijne terugkeer moge zijn en met hoe veel geestdrift hij ook moge worden in gehaald, toch kunnen zijne onderdanen nooit den smaad uitwisschen hem aange daan. En dan blijft het nog de vraag of Rusland het ondervonden fiasco zoo maar lijdelijk dragen zal. De berichten uit Weencn doen dit niet verwachten. Van daaruit toch wordt ge meld, dat de bevelhebber der Russische vloot in de Zwarte Zee bevel heeft ont vangen al zijne schepen gereed te hou den. De Russische Donau-stoomboot- maatschappij heeft last ontvangen, sche pen gereed te maken voor het vervoer van troepen. Beide bevelen hebben groo- ten schrik veroorzaakt in Russische han delskringen. Vele Russische officieren komen in Bulgarije aan. De ministers van oorlog en marine, die op reis waren, keeren naar Petersburg terug. Men vreest, dat de Russen Bulgarije zullen bezetten en dat dan de Turken Oost-Rumelie zul len binnentrekken. Over een en ander zal tusschen Bis marck en den minister v. Giers, wiens gast hij dezer dagen te Franzensbad is, mede wel een hartig woordje gewisseld worden. Donderdag jl. bracht de koning van Portugal aan het Berlijnsche hof een be zoek. Door den Duitschen keizer, den kroonprins en de prinsen van het ko ninklijke huis, aan het station verwel komd, reed hij naar het slot, ten einde een bezoek te brengen aan de Keizerin. De Koning werd in gezelschap van Kei zer Wilhelm door een groote volksmenigte luide toegejuicht. Gladstone heeft, voor hij naar het bui tenland vertrok, de laatste hand gelegd aan eene brochure over de Iersche quaes- tie. Deze zal dus wel eerstdaagsch het licht zien. Tot onderwijzer aan de Christ. Nat. School te Pernis is benoemd de heer D. Limpers, leerling der normaallessen van de Chr. Nat. School alhier. Heden avond te zeven uur wordt door het muziekcorps van het 7e Reg. Infanterie, onder directie van den heer W. Sonnemann, in »Amicitia" een con cert gegeven, waarvan het programma luidt als volgt: 1. Marche Militaire. H. W. Sonnemann. 2. Ouverture Hans Sachs Lortzing. 3. Andante der4eSymphonie v. Haydn, arr. H. W. Sonnemann. 4. Fantaisie de l'Opéra Don Juan de Mozart Dunkler. 5. Ouverture Guillaume Teil de Rossini, arr. II. W. Sonnemann. g a.( Marche TurqueGuillaume. 6.(Les Gnomes, Morceau caractéristique Eilenderg. 7. Caprice pour deux Pistons v. Wijsman, arr. II. W. Sonnemann. door de IIII. v. d. Elskeu en Stolp. 8. Un jour d'óté en Norvège, Fantaisie Pastorale. ëuissens. Fr., die verdacht van den diefstal bij den heer K. gepleegd, door de politie alhier werd opgepakt, moet reeds bekend hebben. Naar aanleiding van het door hem medegedeelde werden A. S. A. Koop man in antiquiteiten en C. v. V. een be kend wildstrooper en kroeghouder gear resteerd als verdacht van het gestolene te hebben geheeld. Gisteren morgeu wer den deze beiden geboeid naar Utrecht overgebracht. Beestachtig ruw moeten de dieven zijn te werk gegaan; in plaats toch zich de toegang tot kasten té ver schaffen door de sloten open te steken, hebben zij eenvoudig de deuren stuk ge slagen. Zij hebben met het onrechtma tig verkregene trouwens geen goede zaken gemaakt. Een nieuw lakensch pak van den heer K., rok vest en broek, met twee paar bottines incluis, werd door hen voor de som van een gulden vijf en zeventig cent verkocht. De wijn en cog nac, voor zoover ze door de bende zelf niet was verorberd, is verkocht a 25 cents per flesch. Het grootste gedeelte van het gestolene is nog niet te recht. Gisteren middag werd door de politie een stuk land buiten de Kamppoort.aan den Lagen-weg, behoorende aan boven genoemde C. v. V. doorzocht zonder even wel tot eenig resultaat te leiden. Toch zal het, naar wij vertrouwen, onze ijve rige politie wel spoedig gelukken de da ders te ontmaskeren en hun de buit te ontnemen. Naar wij nog nader vernamen is gisterenavond door Truitje de H. der po litie aanwijzing gedaan van eenig linnen- en lijfgoed, dat herkend is als behoord hebbende aan den heer K. en op eene afgelegen plek aan de Utrechtsche linie- dijk in den grond was verborgen. Heden morgen werd mede uit de beek, nabij de Zwem- en badinrichting, een gedeelte der garderobe van mevr. K. opgevischt. 33De vereeniging nVolksonderwijs", gesteund door vrijwillige bijdragen van stadgenooten, geeft a. s. Dinsdag, bij ge legenheid van den verjaardag van H. K. H. de Kroonprinses, aan de kinderen van alle openbare en bijzondere scholen een feest, op het terrein gelegen over de villa »het Zwarte Bergje" aan den grintweg naar Oud-Leusden. Naar wij vernemen is voor dit doel reeds 250 gulden bijeen gezameld. Dinsdagavond, heeft onze burge meester jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck, lid der Tweede Kamer voor het district Zwolle, eene speech voor zijne kiezers en verdere belangstellenden ge houden in de christelijke bewaarschool te Hardenberg. Het doel van zijn optre den was, zich in die streken bekend te maken en zijne partij en de afgevaardig den voor het district Zwolle te zuiveren van den blaam, die in de verkiezingsda gen op hen was geworpen. Een 60 jarige, die zich met de warmte der laatste dagen in de Eem wat wilde verfrisschen, moest dit bijna met den dood betalen. Bewusteloos werd hij door eenige haastig toegeschoten) perso nen op het drooge gebracht. No. 42 der Kinder-Courant (uit gave H. L. Smits, den Haag) bevat een alleraardigste plaat, betrekking hebbende op den verjaardag van H. K. H. onze Kroonprinses. Ook is in hetzelfde num mer een lief gedicht van den heer Antonie S. Reule opgenomen, getiteld »Leve ons prinsesje!" Eere der redactie van de Kinder-courant, die zorg draagt, dat ook bij het opkomend geslacht, het hart warm blijft kloppen voor ons ge liefd Oranjehuis. VERGADERINGEN van den RAAD der gemeente AMERSFOORT op Maan dag, den 30. Augustus 1886, des namid dags ten l'/j ure. Punten van behandeling. 1. Rekeningen der gemeente, van de dienstdoende schutterij, het burgerlijk armbestuur, het burger-weeshuis en de Kamer van Koophandel en fabrie ken, allen over 1885. 2. Rekest van eenige ingezetenen tot verlichting van een gedeelte van den Utrechtschen straatweg, met advies van Burg. en Weth. 3. Ontwerp-besluit tot vaststelling der jaarwedden van onderwijzers. 4. Missive van Gedeputeerde Staten, houdende bedenkingen tegen de ver ordening, houdende bepalingen tot voorkoming van brand. 5. Voorstel tot vernieuwing van straten. 333ste STA.4TS-LOTEKIJ. DERDE KLASSE. Trekking van 25 en 26 Aug. (600 loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prfjzeu van f45. 572, 2229, 2260, 2272, 3042, 3069, 3082, 3095, 3117, 3174, 4633, 4642, 4646, 4759, 5258, 5274, 5317, 5320, 5829, 5339, 5343, 5812, 5817, 5867, 5961 en 11839. Te zamen 26 prijzen. De volgende trekkingen geschieden 6—9, 20—23, 28—30 Sept., 1, 5—8, 12—16 Oct. Loten zijn nog verkrijgbaar. Bunschoten. In den namiddag van Zaterdag den 20 dezer, werd Spakenburg met een bezoek van hare Majesteit de Koningin vergezeld door hare dochter de jeugdige Kroonprinses der Nederlanden, vereerd, die de bijna voltooide haven werken aldaar bezichtigden en daarna aan het zeestrand nabij het dorp zich gerui- men tijd ophielden. De Prinses ver maakte zich aldaar met het scheppen van zeewater in eene kleine emmer. Baarn. 25 Aug. Was er voor eenigen tijd reeds besloten, dat de gemeenten Baarn en Soest gezamenlijk aan prinses Wilhelmina een vuurwerk zouden aan bieden op haren geboortedag, nu is er op het initiatief van jhr. mr. B. Ph. de Beaufort uitbreiding aan het programma gegeven, daar hij alle schoolkinderen van Baarn en de Vuursche (pl. m. 600) dien dag op zijne kosten op poffertjes wil ont halen. De vele opgezetenen alhier hebben dezen zomer niet te klagen gehad over te weinig afwisseling. Bijna elke week liet zich hier of daar een muziekcorps hooren, nu eens op het terrein der Koud- waterbadinrichting, dan weder op den Brink. Bij den heer Veerman, eigenaar van het hotel Velaars, zal heden avond de mannen-zangvereeni'ging Caecilia uit Amsterdam, directeur de heer Andries- sen, eene uitvoering geven. Zeist, 27 Aug. Begunstigd door prach tig koel weder heeft omstreeks 12 uur het concouis hippique een aanvang ge nomen. Keurige equipages, rijtuigen, trams enz., brachten tal van vreemdelingen naar hier om dit feest bij te wonen. Volgens het programma dongen mede: 6 spannen inlandsche paarden (beide paarden van hetzelfde geslacht) bespan nen met boerentuigen voor een wagen met krommen dissels. 1. prijs f40, 2. prijs f20; 1. prijs N. A. v. Dijk, Jutfaas 2. prijs G. van Dijk, Zeist. 21 paarden van alle rassen. 1. prijs een kunstvoorwerp of f25, 2. prijs een kunstvoorwerp of f10; 1. prijs J. Freijers, de Meern2. prijs M. van Marswijk Kooij, Bilt. 6 spannen paarden van alle rassen. 1. prijs een kunstvoorwerp of f45, 2. prijs een kunstvoorwerp of f25 1. prijs v. d. Lee, Utrecht; 2. prijs Vicomte de Spoelberch, Brussel. 2 vierspannen (luxe equipage). Prijs een kunstvoorwerp. De heer J. D. Fran sen v. d. Putte, te Zeist, (alleen opge komen) bekwam den prijs. 4 vierspannen, toebehoorende aan paardenhandelaren, stalhouders, landbou wers, enz. 1. prijs f50, 2. prijs f25; 1. prijs W. H. J. Brorn, Utrecht, 2. prijs G. v. d. Haar, Zeist. 6 rijpaarden, bereden onder den man. 1. prijs een kunstvoorwerp of f30, 2. prijs een kunstvoorwerp of f15; le pr. Vicomte de Spoelberch, Brussel; 2e pr. A. Herkerathe, te Utrecht. 2. voor den netst bespannen wagen voor vervoer van koopmansgoederen of andere materialen. 1. prijs f25, 2. prijs f15; le pr. C. v. d. Berg te Haarlem (de dochters van den eigenaar menden) 2e pr. Stichtsche Tramway-Maatschappij, Utrecht. 6 voor den besten netst aangespannen hit. Prijs een kunstvoorwerp, uitgeloofd door mevrouw d'Aumale baronnesse van Hardenbroek van Hardenbroek, de prijs behaald door mej. E. Twist te Utrecht. en 1 voor het netste span ezels. Prijs een paar ezelhoofdstellen, behaald door jhr. P. de Beaufort te Doorn. Ter opluistering zond de heer A. J. A. A. baron van Heemstra, van Driebergen een span Shetlandsche ponnie's Nos en Tula, bruine merries, 3 jaar, die met een witten strik bekroond werden. Het feest was zeer geanimeerd. Woudenberg. 25 Aug. Gister brak boven deze gemeente een zwaar onweder los, vergezeld van zware regens en ook met hagel, die echter, daar er niet veel wind bij was, betrekkelijk geen groote schade aanrichtte. De bliksem sloeg in den korenmolen van G. J. van Mill en veroorzaakte heel wat schade, doch er kwam geen brand van. Vceuendaal. 24 Aug. Alhier is aan besteed het aanbrengen van een ijzeren hek in plaats van heMegenwoordige hou ten voor de herv. kerk. Ingeschreven werd door de hh. J. Takken f249.90, K. Heij f239, A. Zweverink f 231, A. Moolenbeek f 215. Wageningeu. Burg. en Weth. dezer gemeente hebben aan den Raad voorge steld, de opheffing van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier. Amcrongen. Een vreeselijk onwe der ontlastte zich Woensdag boven onze gemeente. Op drie plaatsen sloeg de bliksem in, zonder ernstigen brand te veroorzaken. Een vrouw is gevaarlijk ge troffen. Sclierpenzcel, 25 Aug. Gisteren middag sloeg bij een hevig onweèr de bliksem in den molen van A. S. zonder daardoor echter brand te veroorzaken. De molen heeft belangrijke schade he komen en zal waarschijnlijk in langen tijd niet te gebruiken zijn. Op de heden alhier gehouden 5e schapenmarkt werden aangevoerd 540 schapen. Men besteedde voor de ooijen 11 tot 13 gulden voor de hamels 14 tot 16 gulden. De handel was zeer levendig er waren ook vele vreemde kooplieden. Sinds eenige dagen vermiste de Gemeente-veldwachter alhier, rijstemeel uit een zak die in zijn achterhuis stond. Daar hij niet begrijpen kon wie daar van de dader was, gaf hij van het geval kennis aan den alhier gestationeerden Rijksveldwachter, die zich daarop Don derdagnacht ter plaatse ging verbergen en tegen den morgen een persoon op den zak zag toeloopen, die zich, na eeni gen tijd geluisterd te hebben, meel uit den zak toeeigende. Hij werd gevat door den veldwachter terwijl het gestolene in beslag werd genomen. Hierbij bleek dat de dader de naaste buurman van den Gemeente-veldwachter was. Van het geval is proces-verbaal opge maakt en dit aan den rechter opgezonden. Barncveld. De straatkeien welke door de vernieuwing van de Catharijne-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2