BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. De ijzeren lichter (zoogenaamde Olifant) van de directie der marine te Amsterdam kwam Woensdag te Willems oord aan, en wordt nu gereed gemaakt om het geschut uit het gezonken ram- schip Schorpioen te lichten. Daarna zal worden overgegaan tot aftappen van het natte dok en wel zooveel dat het dek van genoemden bodem vrijkomt, ten einde tot waterkeering eene houten ver schansing te kunnen aanbrengen; wan neer dat geschied is, zal het schip wor den ledig gepompt. De steenfabrieken langs den IJsel hebben dit jaar minder steenen vervaar digd dan in vorige jaren. De aftrek is zeer toegenomen en de prijzen gaan langzaam vooruit. (D. v. Z.-H.) Het bestuur van het Christ. Natio naal Zendingsfeest is bijzonder gelukkig geweest in het vinden van een prachtig terrein voor het houden van het 24ste feest, in Juli van het volgend jaar. De heeren gebroeders Copijn, te Blauwkapel, eigenaars van den Heimenberg, in de wandeling genoemd de Grebsche Berg, hebben met groote bereidwilligheid dit lustoord voor genoemd doel afgestaan. Het is gelegen in de onmiddellijke nabij heid van Rhenen, een kwartier wandelens van het station van dien naam, op de zuid-oostelijke punt van de provincie Utrecht, op de grens van Gelderland, bij den aanvang van de Grebbelinie en drie kwartier gaans van Wageningen. De Rijn kronkelt zich aan den voet van den steilen berg, van welken men een prach tig vergezicht heeft op Wageningen en over de vruchtbare Betuwe, terwijl men in de verte, behalve tal van dorpen, Nijmegen, en bij helder weer zelfs de Kleefsche bergen kan zien liggen. W. W. Bij den brand in het Kurhaus te Scheveningen is o.a. ook een handschrift verbrand van den Berlijnschen componist Martin Rode, nl. de partituur en orchest- verdeeling van zijne rhapsodie «Helgoland", welke hij aan prof. Manstiidt had toe vertrouwd. Reeds was deze rhapsodie met veel succes, onder persoonlijke leiding van den componist, te Birmingham uit gevoerd, en Manstadt's kapel had haar ingestudeerd en zou haar den dag van den brand gespeeld hebben, want juist den vorigen dag had zij hare repetitiën van het stuk geëindigd. De componist, die dus zijn geestelijken arbeid zag ver nietigd, moet trachten zijne compositie uit het hoofd over te maken. Het is te hopen, dat hem dit gelukt. Men schrijft uit Nieuwediep, dd. 8 dezer aan de Amsterdammer Heden heeft men bij wijze van proef neming het natte dok van 's Rijks werf te Willemsoord gedeeltelijk afgetapt. Zeven centrifugaalpompen waren hiertoe in werking gebracht. Uit de verkregen resultaten werd afgeleid, dat indien alle pompen (negen in getal) werken, men in •12 a 14 uur het dok nagenoeg leeg kan malen. De eigenlijke aanvang der werk zaamheden tot lichting van de Schorpioen kan nu eiken dag worden tegemoetgezien. Donderdag hebben van wege de Nederlandsche Harddraverij- en Renver- eeniging te Amsterdam weder internatio nale hardloopen plaats gehad. I. Prijs van Amsterdam. Prijs f 1000. Handicap. Hurdlerace voor paarden van alle landen en rassen, 3 jaar en ouder. PrijsEvaporée II, van 11. Crombez, Taintegnies. Satinette van sir Ed wards, te Gent, kwam No. 2. II. Tetling-stakes. Prijs f500. Wedren op de vlakke baan voor paarden van alle rassen en 2 jaar en ouder. Prijs: Ludo- vic, van Liénart, Aalst. III. Sweepstakes van f30. (De prijs wordt tot f600 gecompleteerd.) Wel- tershandicap, wedren op de vlakke baan, voor alle paarden en rassen, 3 jaar en ouder. Loyale Amie, ran Ed. Goyot, Cappel- len, kwam het eerst, Fatinitza, van H. Crombez, het tweede, en Archiduc, van F, Guyot, Cappellen, het derde aan. IV. Tweespans harddraverij. Handicap met afstanden. Prijs f200 en een eere diploma. Prijs: H. Dalenburg, Schoor! premieA. C. van den Akker, Hazers- woude. V. Nationale Welter-handicap. Prijs f300, waarvan f200 voor de eerste, f00 voor de tweede en f 40 voor de derde. llollaus, van luit. Metelerkainp, Leiden, kwam bet eerst, Banderolle, van B. J. A. van Veeren van Veen, Amsterdam, het tweede, en Niké, van luit. baron van der Capellen, Leiden, het derde aan. Door de in de provincie Utrecht aanwezige leden van het Alg. Ned. Wiel- rijdersbond zal, op uitnoodiging van den hoofdconsul, Zondag 12 September a.s. eene afdeelingstocht worden gehouden. Ten 10 ure des morgens zullen de deel nemers bij den hepr F. J. Smit, in de Maliebaan te Utrecht te samen komen, om via de Bildt, Zeist en Driebergen naar Doorn te rijden, en langs denzelf den weg weder terug te keeren. Het Vademecum der Bouwvakken wijdt een artikel aan den brand van het Scheveningsche badhuis. De schrijver laakt de lichte constructie van het gebouw en spreekt den wensch uit, dat do herbouw moge geschieden onder Nederlandsche vlag. Dergelijk werk de bewijzen er voor zijn aanwezig kan gerust aan een vaderlandsch bouw meester worden toevertrouwd, en onze knappe werklieden verdienen, vooral In deze slappe tijden, niet voorbijgegaan te worden. De heer Wybenga, lid der Tweede Kamer, is Donderdagmorgen te Harlingen plotseling overleden. De overledene, afge vaardigde voor het hoofdkiesdistrict Sneek, was het oudste lid der Kamer. Te 's-Gravenhage kan men nog niet gereed komen met het stichten van een (nieuw gebouw voor de «Nieuwe of Litteraire Sociëteit* in het Bosch. Nadat tal van bouwkundigen daarover zijn geraadpleegd, en zelfs reeds een plan van den Heer Pfeiffer was aangenomen (waartegen echter vele bezwaren gerezen zijn) heeft de Minister van Financiën namens het Domeinbestuur geweigerd zijne medewerking te verleenen tot het uitvoeren van dat ontwerp. Deze weige ring is vervat in de volgende bewoor dingen «dat, aangezien het door de jury bekroonde ontwerp door haar, ongeacht den prijs, dien zij daaraan volgens het programma heeft moeten toekennen, niet goedgekeurd, maar wat betreft het uitwendige, het eenige waarbij de Staat belang heeft, veeleer afgekeurd is, de door den Minister verlangde en voor hem onmisbare waarborg, dat het te stichten gebouw zijne omgeving niet zal ontsieren, niet is geleverd.* Met de haringvisscherij is het tot heden te Scheveniugen treurig gesteld. Wel wordt de haring in groote hoeveel heid door bomschuiten en loggers aan gebracht, maar de prijzen van de pekel haring en de bokking zijn en blijven laag. Op de buitenlandsche markten kost het moeite zelfs tegen die lage prijzen de haring en de bokking te slijten. Is het anders voor reeder en visscher een vreugdevolle dag wanneer een bom schuit met volle lading terugkeert, ont moedigend is het zeker voor allen wan neer, zooals nu, voor die lading slechts f500 a f600 wordt besomd, terwijl ze, naar de middelprijzen van gelukkige jaren rekenende, eene waarde van p. m. f2000 zou vertegenwoordigen. Het warme weder oefent mede een ongur.stigen invloed op de zaken uit. De haring, welke in dezen tijd des jaars zeer vet is, moet spoedig gegeten worden, en geen koopman kan er zich aan wagen ze lang te bewaren, in de hoop later betere prijzen te maken. De heer Stephanik, die den heer L'Iloste Woensdag vergezelde bij diens luchtreis van Amsterdam over de Zuider zee naar Meppel, schrijft aan het Hand .bi. het volgende over den tocht: De vulling was geëindigd, wij hadden onze plaatsen ingenomen en nog slechts een dertigtal handen hield ons aan 't aardrijk, 't Is 4.15. De heer L'Iloste geeft bevel alles los te laten en pijlsnel schie ten wij de hoogte in. Onaangenaam was de eerste indruk in 't geheel niet, daar wij weinig bemerk ten van de groote snelheid waarmede wij opstegen. Straten en grachten vertoonen zich plotseling voor een oogenblik, om daarna tusschen de overige huizenmassa te versmelten en een roode halve maan van verward metselwerk te vormen; al leen de torens teekenen zich nog eenigen tijd af de hoera's verflauwen en wij zijn boven de Oranjesluizen. Marken ligt onder ons, als drijvende op de groote waterplas. Zuidwaarts van 't eiland geko men bereiken wij een hoogte van '1400 M. en nu word 't werkelijk kouder. De muziek uit den Parkschouwburg was reeds spoedig overstemd geworden door de daverende hoera's wij hoor den nog een tijdlang de rijtuigen op de straten ratelen, den hoefslag op de stee nen, 't gehamer op de scheepswerven, eenige zwakke kreten en ten slotte enkel het ruischen der zee. 't Schouwspel is verrukkelijk. Op den rand van de mand gezeten, zien wij nu de Zuiderzee onder ons, die vrij woelig was: tal van vischschuiten zetten koers naar Amsterdam en doorsnijden de wit- gekuifde golven; als zwarte stippen zien wij heele zwermen meeuwen diep onder ons. Noordwaarts is West-Friesland tot Medemblik duidelijk te onderscheiden en verliest zich in den nevel. Achter ons ligt 'tGooi, en Amsterdam door de zon helder beschenen. De hemel is hel blauw en alleen aan den horizon ontdekken wij eenige kleine wolken. Urk komt in zicht en wij bereiken onze grootste hoogte 1860 Meter. De koude wordt doordringender en wij wik kelen ons in de plaids. Amsterdam is thans geheel opgelost in de glinsterende zee van licht, die uit 't water opstijgt. Schokland vertoont zich als een drijvende liniaal, wij dalen tot op 1200 M. en krij gen herhaald antwoord vail de schepen, die wij aanroepen. De echo op het water is zeer sterk en zelfs hoorden wij zeer duidelijk een Qesch neerploffen, die op 1000 M. hoogte werd nedergeworpen zij deed er 22 sec. over. De bochtige Ovcrijselsche kust wordt zichtbaar en wij passeeren de zuidpunt van Schokland, welke bijna geheel door water bedekt is. Op 450 M. hoogte zweven wij boven Kampen, waaruit een jubelende menigte ons luide hoera's toeroept; Zwolle blijft rechts liggen en op 250 M. hoogte drij ven wij boven Genemuiden. De inwoners zijn daar zeer opgewonden, ons wuiven wordt blijkbaar duidelijk waargenomen en zelfs met een geweerschot beantwoord. Heel Hasselt is ook op de been, het groene doek, waarmede wij wuiven, ont glipte en daalde in groote zwenkingen even buiten Hasselt neer. Ons plan, Groningen te bereiken, moest wegens den westelijken wind opgeheven worden, wat ons deed besluiten bij Mep pel te dalen. De wind was inmiddels bijna gaan liggen, wij daalden tot op 40 M. en wier pen 't anker uit. Dit pakte zeer spoedig in een sloot en precies 7 uur stond onze mand op de weide. Van alle kanten kwamen nu de inwo ners toeschieten, zij hielpen ons bereid willig den ballon ledigen, op een kar laden en brachten ons zoo naar Meppel. Om 10 uur reisden wij nog per trein naar Kampen, waar de nachtboot ons opnam. Dezen morgen om 6 uur waren wij in Amsterdam terug. Den heer l'Hoste mijn oprechten dank, zoowel voor het genot dat deze reis mij verschaft heeft, als voor zijn aangenaam gezelschap. Dit cijfer berust waarschijnlijk op een ver gissing en moet blijkbaar 14 zijn. Dinsdagmiddag is Vorst Alexander, na vrijwillig afstand van de Bulgaarsche regeering te hebben gedaan uit Sofia vertrokken. Een groote menigte begeleide den vorst tot buiten de stad. Des mid dags kwam de vorst te Lom Palanka. Hij werd ontvangen door de autoriteiten, eene kompagnie van het regiment uit Widdin en eene groote menigte. Hij hield eene toespraak tot de troe pen, dankte hen voor hunne verknocht heid aan het vaderland. Hij zeide, dat hij altijd Bulgaar zou blijven en altijd be reid zou zijn Bulgarije te verdedigen, als het noodig is. De bevolking der dorpen, die men pas seerde, liep uit en juichte den vorst toe; kinderen gaven hem bloemen. Wanneer wij de handelwijze van Czaar Alexander die kleingeestig genoeg was, om een persoonlijk vooroordeel, twist en tweedracht te doen zaaien in een staat, waarin vrede en welvaart eerste ver- eischte zijn, vergelijken met die van Vorst Alexander, die voor het welzijn van dat zelfde rijk rang en geluk opoffert, dan mee- nen wij en velen zullen het zeer zeker met ons eens zijn dat aan laatstge noemde eer den titel van «de Groote" toekomt als aan zijn naamgenoot, al is die dan ook alleenheerscher aller Russen. Bovendien wordt op Ruslands beloften, om wanneer vor^t Alexander abdiceerde zich verder niet met Bulgarije in te la ten, geene bezetting in dit rijk te leg gen, ja zelfs voor eene geheele vereeni- ging van Bulgarije en Oost-Rumelië te zullen werkzaam zijn, niet veel vertrouwd. In weerwil van alle beloften, van Rus land, zegt de Neue freie Presse (een Oostenrijks blad) zal voortaan geen on afhankelijk vorst, maar een Russisch gouverneur in Bulgarije regeeren. Dit is Ruslands onveranderlijk doel, dat het niet zal opgeven, nu het geweld heeft kunnen gebruiken, zonder dat iemand er tegen dorst te protesteeren. Vorst Alexanders opvolgers weten, welk lot hun wacht, als zij voor Bulgarije's onafhan kelijkheid in den bres willen springen. Eene groote verandering is in den toe stand van het Balkanschiereiland geko men. Wat blijft er over van het tractaat van Berlijn, den grondsteen van het Europeesch evenwicht, indien de staat van zaken, dien de mogendheden wilden voorkomen, ongehinderd wordt ingevoerd? Maar de Bulgaren hebben nu geleerd, hoe zij zich kunnen ontslaan van vorsten, die hun niet bevallen. Duitschland geeft wederom een bewijs, dat het goede maatjes met Rusland blijven wil. Prins Wilhelm van Pruisen gaat n.l. een bezoek brengen aan het Russische Hof te Brest-Litonski, ten Oosten van Warschau, en zal daarna in 't Rijksland de Russische legermanoeuvres bijwonen. De Logal and Patriotic Union zal in den aanstaanden winter een anti-Home- Rule beweging op touw zetten. Of het iets uit zal werken? De tijd zal het moe ten leeren. De katholieke bisschoppen in Ierland hebben met algemeene stemmen eene motie van dankbetuiging aan den heer Gladstone aangenomen, voor de door hem aan Ierland bewezen gewichtige diensten. Zij verwerpen met verontwaar diging de beschuldiging, dat de katho lieke meerderheid in Ierland, in geval er een eigen Parlement tot stand kwam, hare macht zou misbruiken ten nadeele der prolestantsche minderheid. Omtrent de Christenmoorden in Cochin- china wordt nog het volgende vermeld De Christenvervolging wordt voortge zet, ofschoon niet op zoo groote en bloe dige schaal, als nu zes maanden geleden. Dit staat nochtans in geen samenhang met den opstand in oostelijk Szechuen. In de groote stad Chung King, aan de Yangtse Kiang, in laatstgenoemde pro vincie, werd de lijgeloovige vrees van het volk gaande gemaakt door het bou wen van een kerk op een hoogte, die haar schaduw over een deel der stad werpt. Er hadden dien ten gevolge op- loopen plaats, Europeanen werden aan gevallen, hun huizen verwoest en de heer Bourne, de Britsche consulaire agent, werd, toen hij zich op weg naar den gouverneur bevond om van een en ander kennis te geven, door de opstandelingen aangevallen. Hij moest in allerijl de vlucht nemen om zijn leven te redden. De pro- testantsche zendelingen hebben volstrekt niets te maken gehad met het oproer te Chung King, zooals eerst gemeld weid; in Cochinchina zijn zelfs in het geheel geen protestantsche zendelingen. In het Politienieuws vinden wij on derstaande lijst van de onlangs ten na deele van den heer Kalff, door middel van braak en inklimming ontvreemde voorwerpen 12 zilveren lepels en vorken; 12 zilve ren dessertlepels en vorken1 zilveren soeplepel12 zilveren theelepeltjes; 1 voor snijmes en vork met zilveren heften; 1 zilveren suikerschepper; 1 zilveren thee schepper; 2 zilveren sauslepels; 1 zilve ren aspergetang met ivoren heft; '1 zil veren vischschepper met rood-agaten steel; 2 zilveren zuurvorkjes; 1 zilveren gem- berlepel en vork1 zilveren gemberlepel en vork, de holle kant verguld; 2 zilve ren compótelepels, de holle kant verguld; 6 zilveren kurken met sterretjes; 7 zil veren verschillende kurken1 zilveren saladelepel en vork met beenen heften 2 zilveren suikerstrooiers12 dessertmes jes met zilveren heften12 Christoflel- messenleggers (richels met sterretjes); 1 zwarte rok, vest en pantalon (nieuw); 2 jassen en 3 vesten, laken en lustre eenige hemden; 12 groote linnen bedde- lakens, met gaatjes gemerkt K. B.18 (Kalfi'-Burger)10 beddelakens als voren, gelijkelijk gemerkt K. B. 12; 8 een-per- soons linnen lakens, gemerkt K. B. 12 24 linnen kussensloopen, gemerkt met gaatjes K. B. 36; een stapel damasten tafellakens van verschillende patronen een stapel rokkeneen stapel nachtja ponnen 1 broek en eenige vesten 2 pan talons (donkere stof); 2paar bottines; 4 wollen dekens; ongeveer 30 flesschen cognac; 22 flesschen fijne wijn en ten nadeele van de dienstbode: 1 boezeroen, rood en wit gestreept, en 2 halsdoeken, gemerkt K. v. d. B. De Officier van Justitie te Utrecht ver zoekt opsporing, aanhouding en bericht. De cursus 1886/87 aan het Gym nasium alhier is aangevangen met 52 leerlingen. De Hoogere Burgerschool telt op het oogenblik 49 leerlingen, benevens 4 toehoorders voor enkele vakken. V Dinsdagavond werd in het locaal in chf Muurhuizen eene vergadering gehou den van leden der Hervormde Gemeente alhier. De vergadering, die geleid werd door den heer Staverman, gepensioneerd Hoofd eener Openbare School en bezocht werd door eene veertigtal personen, had ten doel eene bespreking voor een te hou den bidstond voor den nood der kerk. Nadat door verschillende personen het woord gevoerd was, werd besloten op 23 September e.k. een bidstond te hou den in de localen der Chr. School, waar bij alsdan zal voorgaan de heer Karssen, een der geschorste Amsterdamsche predi kanten. Donderdag morgen stortte een op passend werkman, de 60-jarige C. Hoo- gevest, van de ladder waarop hij werk zaam was, tot het bevestigen van een dakgoot aan den Volmolen van de ge restaureerde Koppelpoort, met het gevolg dat hij in het water terecht kwam. Door drie stadsarbeiders en L. Kames, werd hij spoedig op het droge gebracht, waar na hij, vergezeld van een kameraad, me de daarbij werkzaam, zich naar huis be gaf. Naar wij vernemen is de ongeluk kige man thans ernstig ongesteld. Woensdagmiddag viel een kind van den heer Ising, spoorwegbeambte alhier, in den Zuid-Singelgracht. Door het kor daat gedrag van Willem Lisman uit Amsterdam, die toevallig ten huize van genoemden heer vertoefde, en zich ge heel gekleed te water begaf, werd de kleine behouden op het drooge gebracht, waarbij ook P. Leenen de behulpzame hand leende. 323ste STAATS-EOTERIJ. VIERDE KLASSE. Trekking van S en 9 Sept. (600 loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beuit gevallen: Prijs rail f200. No. 17246. Prijzeii ran f 65. 485, 533, 568, 588, 2225, 3024, 3087, 3161, 3169, 3182, 3256, 4705, 4744, 4751, 5298, 5316, 5808, 5815, 5826, 5848, 5875, 11835 en 11886. Te zamen 24 prijzen. De volgende trekkingen geschieden 20-23, 28-30 Sept., 1, 5-8, 12—16 Oct. Loten zijn nog verkrijgbaar. Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het postkan toor te Amersfoort, over de le helft der maand Juli '86: 1. A. Port, Amsterdam. 2. G. F. P. Berkhorst, 3. W. Kuk, 4. Treurniet, 5. Mej. A. Epaaij, Utrecht. Hulpk. Leusden. 6. De Baes, Gouda. Hulpk. Soesterberg. 7. B. Koenen, Amersfoort. 8. Antje van Rekum, Utrecht. Utrecht. Terwijl j. I. Woensdagmid dag ten 1 uur, de trein naar Amersfoort den overweg van de Centraalspoor op den Amsterdamschen straatweg alhier passeerde, kroop juist een 5-jarig\ meisje onder de afsluitboom door met het treu rig gevolg, dat zij door de machine werd aangereden en tegen den grond gewor pen. Gelukkig werd de kleine daarbij niet verwond, doch bekwam aan het hoofd eene kneuzing, welke haar het bewust zijn deed verliezen en hare opname in het ziekenhuis noodzakelijk maakte. De toestand van het meisje, dat vrij doof is en daard»or de waarschuwingen van den wisselwachter niet hoorde, is op heden van dien aard, dat er alle hoop op herstel bestaat. Hoewel nog niet épidemisch komen hier in den laatsten tijd meerdere ge vallen van kwaadaardige keelziekte (diphtheritis) en roodvonk voor, waar onder reeds verscheidene met doodelijken afloop. Aan den heer Dr. P. Wellenbergh le geneesheer aan het gesticht voor krankzinnigen alhier, is op zijn verzoek met ingang van den 1 Februari 1887, eervol ontslag uit die betrekking ver leend. Aan het 2e admissie-examen voor de R. 11. B. School, van 79 dezer ge houden, werd deelgenomen door 20 can- didaten, hiervan slaagden er voor de le kl. zes, voor de 2e kl. vier en voorde 3e kl. drie. Buiisclioteii. De havenwerken te Spakenburg zijn bijna voltooid, het werk volk aan dezelve is voor het meerendeel reeds vertrokken en het nieuw, aange legde gedeelte kan voor de scheepvaart worden geopend. Anierongen. Reeds meermalen wer den in den schoonen, geheel afgesloten tuin van de villa «Cliftwijk", van den heer H. Vos, diefstallen van fruit ge pleegd, zonder dat men den dader in handen kon krijgen. De flinke, alhier gestationeerde briga dier titulair rijksveldwachter J. de Vries, gaf echter den moed niet op, en door zijn onvermoeid doelmatig nachtelijk sur- veilleeren mocht hij er in slagen, den dief op heeterdaad te betrappen. Rhenen. Door het Dagelijksch be stuur dezer gemeente zal namens den Raad bij den Minister van Waterstaat enz. worden aangedrongen aan zijn Departe ment de spelling «Rhenent wederom in te voeren en den naam «Reenen* voor het stationsgebouw ook te veranderen in „Rhenen*. IVageuingcn, 8 Sept. De feesten, ter herdenking van het 10-jarig bestaan der Rijkslandbouwschool, zijn heden aange vangen. De stad is in feestdos; tal van eerebogen en versieringen zijn in de stra ten aangebracht, terwijl van alle wonin gen de vaderlandsche driekleur wappert. De feesten namen heden een aanvang met een matinée in den tuin van het ge bouw Junushoff. Te vijf uur vereenigden velen zich aan een gemeenschappelijk diner, waar het aan heildronken niet ontbrak. Te 7 uur had de officieele ontvangst plaats van de oud-leerlingen, die in groote getale uit alle oorden des lands waren gekomen, om aan het feest luister bij te zetten. De heer L. Broekema, directeur der R. L. B. S., heette in sierlijke bewoor dingen de oud-leerlingen welkom. De heer D. Bakker uit Sappemeer, overhandigde daarna nameus zijn mede-oud-leerlmgen, een prachtig nieuw vaandel aan den voor zitter der regelings-commissie, den heer Mulder, voor de Rijkslandbouwschool. De heer J. Th. Westerman, hechtte, namens de Landbouw-Sociëteit «Ceres" aan dit vaandel een gouden medaille. De heer Mulder dankte voor de stof felijke bewijzen van sympathie. De avond werd verder besloten met een concert en een «gezellige samen komst van leerlingen en oud-leerlingen. Teeuendaal. Onder deze gemeente is de bliksem geslagen in de boerderjj van T. van Holland, welke met bijna den geheelen inhoud in den asch werd ge legd. Het vee werd gered. Bij het red den van geldswaarde en papieren, moest de eigenaar uit een raam springen, waar door hij verscheidene wonden kreeg.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2