Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. op het erf van den eigenaar is afgemaakt benevens een hond en eene kat van denzelfden eigenaar, die door het zieke dier gebeten waren. Eenigen tijd geleden schreef de Haagsche correspondent van de N. G. C. dat op den verjaardag van het princesje te Soestdijk, in een galerij, grenzende aan de eetzaal, tijdens het diner een kroon was afgevallen. Dit wordt nu 4 weken later Jdoor de Figaro verteld, en door den tijd heeft natuurlijk het gebeurde veel in belang rijkheid gewonnen, 't Heet nu dat de koningin en de prinses aan een groot gevaar zijn ontsnapt, dat een onderzoek is ingesteld en dat kwaadwilligheid wel licht niet vreemd is aan het voorgevallene. Het blad zegt: »La Reine et la prin- cesse en ont été quittés pour la peur, mais une enquête commencée sur- le- champ pour connaitre les causes de l'ac- cident n'a pu encore ètre close; on croit que la mailveillance n'est pas étrangère a l'événement." En dus schrijft men geschiedenis I De circulaire door generaal Kaulbars aan de Russische agenten in Bulgarije gezonden luidt als volgt »De Keizer hoopt, dat op het tegen woordig oogenblik al de Bulgaren hun partijtwisten ter zijde zullen stellen op ernstige en vriendschappelijke wijze Rus land met volkomen vertrouwen zullen naderen, en dat zij zich tot den Keizer zullen wenden als tot hun bevrijder, als tot den eenigen man, die het welzijn van Bulgarije beoogt, niet de vernietiging van Bulgarije, integendeel verlangt het de ontwikkeling van dit land in alle op zichten en op voorwaarde, dat de Bul garen vriendschappelijk hun Russische broeders naderen, kunnen zij op volle ondersteuning rekenen in al de quaestiën, welke zoo nauw verbonden zijn aan het bestaan en aan de toekomst van hun Staat." Verder zegt de circulaire, dat de jongste incidenten niet het vertrouwen uitdrukken, dat Rusland het recht heeft van de Bulgaren te verwachten en wijst er op, dat het telegram van dankbetui ging van den keizer niet openbaar ge maakt is. Zij voegt er bij, dat het ver branden der vaandels op ieder krijgsman een treurigen indruk gemaakt heeft. «Een vaandel te vernietigen," zegt de circulaire, nis een onbeschaafde daad, onbekend in de geschiedenis, en een aanslag, die elk militair gevoel en het gevoel van discipline kwetst, omdat het vaandel een heiligdom is, aan een militair corps in bewaring gegeven, dat aan dat corps alleen ontrukt kan worden, als het zich daartoe onwaardig toont." Wat met de cadettenschool gedaan is, kan ook slechts noodlottig werken op het gevoel van militaire eer bij de toekomstige officieren. Indien het waar is, dat het ridderkruis der orde van St. George met het vaandel vernietigd is, dan zouden de Bulgaren aan de internationale wel- voegelijkheid te kort gedaan hebben. Het zenden van gedelegeerden door de Kamer tegelijkertijd aan den keizer en aan den prins van Bottenberg wordteen belache lijke inconsequentie genoemd. Noch deze laatste, noch een zijner broeders zal ooit, onder welk voorwendsel ook, den troon van Bulgarije kunnen bestijgen. De cir culaire verklaart verder, dat de Kamer slechts bijeen kan komen, nadat de ver kiezingen zonder pressie afgeloopen zullen zijn. Het opheffen van den staat van beleg wordt als onmisbaar beschouwd en de circulaire eischt dat de officieren, die deelgenomen hebben aan de revolutie, onmiddellijk in vrijheid zullen worden gesteld en dat de verkiezingen twee maanden na het opheffen van den staat van beleg zullen plaats hebben. Als grond van den eisch tot in vrijheid stelling van de officieren wordt gezegd, dat van zijn standpunt Rusland aan de tegenwoordige regeering, samengesteld uit politieke par tijen en bij afwezigheid van een wettig gevestigde regeering, niet het zedelijk recht toekent om te vonnissen en een andere politieke partij te vervolgen. Dat deze circulaire een zeer slechten indruk heeft gemaakt valt niet te ver wonderen. De poging van den generaal, om door zijn eischen en zijn circulaire in den boezem der regeering tweedracht te zaaien, heeft juist de tegenoverge stelde uitwerking gehad. Personen, die door het Russisch consulaat belast waren met het verspreiden van de circulaire over de Bulgaarsche partijregeering, zijn in de herbergen herhaaldelijk mishandeld. De generaal heeft daartegen in een nota geprotesteerd. De minister Natschewitsch antwoordde den overbrenger der nota mondeling, dat hij de schuldigen zou straffen, dat de regeering echter de ver antwoordelijkheid daarvan niet op .zich nam, daar deze veeleer op hen rust, die onder de tegenwoordige omstandigheden dergelijke opruiende geschriften versprei den. In België schijnen weer onlusten op til te zijn. De mijnwerkers in het land van Charleroi nemen eene dreigende houding aan. Dagelijks houden zij bijeen komsten, waar de leer wordt verkondigd, dat de tegenwoordige maatschappij met geweld moet worden vernietigd, en dat de eerste aanval moet gericht worden op de kapitalisten en op de rijken, die in weelde en luiheid leven. De heer de Freycinet, die het er op schijnt toe te leggen Grévy eenmaal als president der republiek op te volgen, heeft Donderdag te Montpellier het woord gevoerd op een hem aangeboden feest maal. Hij zeide, dat de republiek nimmer behoort stil te staan op den weg van vooruitgang, doch dat men thans vooral zijne zorg behoort te wijden aan den vooruitgang op economisch gebied. Over dit onderwerp verder uitwijdend, sprak hij over de bestaande plannen tot aan leg van de Rhóne-kanalen. Hij hoopte, dat die spoedig mochten verwezenlijkt worden, dank zij de hoogere opbrengst der belastingen, die thans reeds zicht baar is en spoedig zal toenemen. Ten slotte deed hij een nieuw beroep op de eensgezindheid onder de republikeinen. De hertog van Aumale heeft aan het Instituut van Frankrijk een werkelijk vorstelijk geschenk gedaan. Hij schonk nl. Chantilly met al wat er toe behoort, aan genoemde inrichting. Het Spaansche kabinet zal waarschijn lijk eenige wijzigingen ondergaan. Men spreekt over het ontslag der ministers van oorlog en binnenlandsche zaken. Deze zullen waarschijnlijk vervangen worden door generaal Castillo en door Moret. De portefeuille van binnenlandsche zaken zou gegeven worden aan de la Vega de Armijo. Maarschalk Campos zou generaal Pavia opvolgen. Men zegt, dat Sagasta pogin gen doet om den minister van binnen landsche zaken te behouden, wegens zijnen invloed op de meerderheid. De correspondenten van de Nieuwe Amersfoortsche Courant worden verzocht ten spoedigste hunne nota's over het af geloopen kwartaal in te zenden. Dr. J. Campert, Directeur der H. B. School alhier, is benoemd tot directeur der H. B. S. met 5-jarigen cursus te Am sterdam. De heer J. Blok, oud-leerling der Rijks-Normaalschool alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de openbare school te Epe. Onze geachte Burgemeester Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck, is door Z. M. den Koning benoemd tot Ridder der Orde van den Nederlandschen Leeuw. Door Z. M. den Koning is Jhr. Mr. A. M. C. Sandberg herbenoemd tot kan- tonrechter-plaatsvervanger alhier. Belangstellenden wordt herhinnerd, dat het onderwijs aan de Herhalingschool Maandag 4 October weder aanvangt. Het onderwijs wordt gegeven in de lo kalen der openbare school in de Koestraat. Bij het departement van Waterstaat, enz., werd o. m. deze week aanbesteed het omleggen van den Oosterspoorweg tusschen de Muider trekvaart en het sta tion Weesp, met bijbehoorende werken, behoorer.de tot de werken voor den aan leg van een kanaal ter verbinding van Amsterdam met de Merwedehet maken van den onderbouw voor waterkranen en het leggen van een waterleiding op het station Kesteren, ten behoeve van den spoorweg Amersfoort, minste inschrijvers waren voor 4. G. Goedhart, te Nijmegen, voor f868,000 en voor 2. L. J. Metz, te Zalt- Bommel, voor f6,347. De 20ste lijst van de 8ste Jaar collecte voor de Scholen met den Bijbel wijst als totaal bedrag aan van 500 Lo cale Comité's f91,852,122. Donderdag werd aan den stukrijder le kl. Tombroek, van het le regiment veld-artillerie alhier in garnizoen, de bronzen medaille voor 12-jarigen trouwen dienst uitgereikt. Gisterenmorgen werd op den straat weg naar Hoevelaken onder onze gemeente een oude kippenkoopman, die geregeld de markt alhier bezoekt, door een be roerte getroffen; hij zakte ineen en was ter stond een lijk. No. 10 der jaargang 1886/87 van de Katholieke Illustratie bevat eene schoone houtgravure van het voor weinige dagen te Delft onthulde standbeeld voor Hugo de Groot en wijdt tevens eenige waardeerende woorden aan de nagedach tenis van het «Delftsch Orakel". Zekeren H. W. U. die sedert 1884 veroordeeld was tot een maand cell, ge vangenisstraf, die hij tot heden had weten te ontduiken is alhier aangehouden en naar de gevangenis overgebrachtvoor dat heerschap was door den heer officier van justitie te Groningen opsporing en aan houding verzocht. De zeer practische Nieuwe Reisgids van de heeren A. Huart en H. A. Meyer Jr. is verschenen. De winterdienst van spoor- en tramwegen wordt er in medegedeeld. Vele verbeteringen zijn ingevoerd. Ge makkelijk is het overzicht van de ver binding tusschen AmsterdamRotterdam b. v. De buitenlandsche correspondentiën zijn vollediger. De tarieven van enkele reis en heen- en terugreis worden mede gedeeld. Het is een gemakkelijk boekje. Doordrongen van de noodzakelijk heid om den Nederlandschen Landbouw te steunen in den grooten strijd om het bestaan tegenover de veelvuldige en machtige concurrentie, die hem van alle kanten met vernietiging dreigt, willen eenige heeren eene poging wagen om tegemoet te komen aan sommige groote bezwaren, die de landbouwers hier te lande in hun bedrijf ontmoeten. Ongetwijfeld heeft de geheele Neder- landsche natie daarbij groot belang, en hangt de bloei van de meeste andere takken van handel en nijverheid ten nauwste samen met dien van den land bouw. Zij besloten tot het oprichten eener Nederlandsche Landbouwbank. Gesteund door de sympathie van het geheele land en de ijverige medewerking harer oprichters, bovendien op solide wijze bestuurd, kan deze Bank spoedig het algemeen vertrouwen verwerven. Zij zal daardoor, ook buiten haren specialen werkkring, genoegzaam gelegenheid vin den, een deel van haar eigen kapitaal zoowel als van de haar toevertrouwde deposito- en andere vreemde gelden in algemeene bankzaken op solide, winst gevende wijze te bezigen. Het veld der operatiën is groot en de behoefte aan zoodanige instelling wordt dagelijks dringender gevoeld. Handelaar en producent kunnen door bemiddeling dezer bank voorschotten er langen, op veldvruchten, granen of zaden etc. etc., hetgeen voor rekening van de belanghebbenden, door zaakkundige be middeling kan worden bewaard en ge zolderd, of wel aan de hoofdmarkt ver kocht, tegen berekening der minst mo gelijke onkosten en tegen vergoeding van billijke provisie en rente. Inkoopen van veevoeder, meststoffen, werktuigen, zaaizaden, kunnen voor ver- eenigingen ten platte lande voor markt prijzen en op crediet geschieden, om zoodoende door hoogere opbrengsten en verminderde uilgaven den Nederland schen Landbouw te steunen. Geldelijke hulp en steun, vermeerde ring van opbrengst en vermindering van uitgaaf, ziedaar het programma dat men wenscht te verwezenlijken, ten behoeve van den Nederlandschen Landbouw, en tot welks vervulling wij de medewerking van alle weldenkende Nederlanders inroe pen. De acte van oprichting eener Neder landsche Landhouw-Bank, behoudens de Koninklijke bewilliging, werd reeds in eene onlangs te Amsterdam gehouden vergadering vastgesteld en eene circulaire opgemaakt om door de gezamenlijke oprichters te wqrden onderteekend. Als Comité tot uitvoering der genomene besluiten, werden benoemd de heeren D. Bauduin te 's Gravenhage; Herman F. Bultman te Haarlemmermeer en Corn. Prins Szn. te Haarlem, tot wie men zich voor verdere inlichtingen kan wenden. De Voorzorgskas (caisse de prévoy- ance) door de Vereeniging van Letter kundigen gewild is thans in beheer genomen. Volgens de statuten moet haar bestuur bestaan uit vijf deelhebbers, te Amster dam woonachtig. Tot dusverre slaagde men niet in het vormen van het Bestuur, aan welks sa menstelling zulk een beperkende voor waarde, wat de woonplaats betreft, was toegevoegd. Men begreep echter dat, om eenmaal en misschien weldra, zoodanig in Amster dam gevestigd Bestuur te zien optreden, een begin van uitvoering noodzakelijk was, waarom de Vereeniging van Letter kundigen het geraden achtte eene Com missie van voorbereiding te benoemen, bestaande uit de heeren: H. J. Schimmel, A. W. van Megen; Mr. Gerard W. Schim mel; H. Th. Boelen en S. J. Bouberg Wilson, benevens Prof. Dr. P. van Geer,, te Leiden, als technisch adviseur. De voorzorgskas heeft uitsluitend ten doel, de schrijvers en dichters in de ge legenheid te stellen, zich een pensioen te verwerven op den ouden dag en hen hetzelfde voorrecht te doen genieten, dat ook iederen beoefenaar der Zusterkun sten door de te hunnen bate opgerichte Vereenigingen wordt verzekerd. Door een vaste jaarlijksche bijdrage, door het afzonderen van een deel der uit literairen arbeid verkregen inkomsten, door schenkingen, te verzamelen in een reservefonds, van vermogende letterkun digen, en dat aantal is niet gering I door een geheel kosteloos beheer, kunnen binnen weinige jaren aanzienlijke bedra gen verkregen en bijeen gevoegd worden, waardoor in de toekomst het wel wat vernederend schouwpel kan worden ver meden, dat, om een onbezorgden ouder dom te verschaffen zelfs aan wie in de Letteren tot de Prinsen van den bloede gerekend mogen worden, de algemeene liefdadigheid moet worden ingeroepen. Daarom, letterkundigen en dichters, bemiddelden en onbemiddelden, die van de vruchten van hun geest moeten leven, treedt toe tot de Voorzorgskas en steunt het pogen van de Vereeniging van Neder landsche Letterkundigen. Wie nadere inlichtingen begeert of als donateur of als deelnemer wenscht toe te treden gelieve zich te wenden tot den Heer A. W. van Megen, Vondelstraat 78 te Amsterdam, Secretaris der Com missie. Voor weinige dagen verscheen by den uitgever N. J. Boon te Amsterdam Odin's Kampvechter. In aangenaam boeiende vorm maakt ons de schrijver daarin bekend met den Godsdienst, de zeden en gewoonten der Oude Noor mannen, »de roemruchte zeekoningen uit de dagen van ouds". Nu eens schetst hij ons hun vermetele krijgsbedrijven, terwijl ze in de rijkver sierde «draken" den vijand tegen trekken, onder vroolijk schildgeklank en het aan heffen van hun oorlogslied: nTrekt nu het zwaard dat den weg baant naar (Odin, Zingt nu den krijgszang den Goden ter eer! Voorwaarts verkorenen, strijders van Halfdan, Werrept de wallen der Welshmannen neer!" Dan weer leidt hij zijne lezers in de vredige »hal", waar, onder het ledigen van den met «mede" gevulden hoorn, geluisterd wordt naar den skald, die den lof der Goden bezingt, of aan de daden herinnert van een vroeg gestorven held. Vooral de avonturen van de broeders Hakon en Orm, maar meest die van den eersten, den held van het verhaal, zijn bij uitstek geschikt om de aandacht te boeien en levendig te houden. Waar men tegenwoordig zoo goed wordt op de hoogte gebracht van het leven der Oude Grieken en Romeinen, heeft voorzeker het leven der Noorsche Zeekoningen niet minder recht, der jeugd in eenig verhaal aanschouwelijk te wor den voorgesteld. 322ste STAATS-LOTERIJ. VIJFDE KLASSE, Tweede week. Trekking van 29, 30 Sept. en 1 Oct. (2850 loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijs Tan f 1000. No. 11892. Prijzen Tan flOO. No. 5886 en 5894. Prijzen Tan f70. 503, 512, 518, 560, 576, 2209, 2223, 2274, 2286, 2295, 3009, 3014, 3027, 3040, 3056, 3116, 3181, 4638, 4639, 4641, 4729, 4793, 5213, 5245, 5262, 5284, 5288, 5297, 5326, 5823, 5873, 5877, 5913, 11819, 11829, 11860,13246 en 17341. Te zamen 41 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 474, 493, 500, 521, 532, 547, 549, 563, 566, 591, 595, 2228, 2247, 2259, 2267, 2268, 2270, 2275, 2288, 2289, 2298, 3049, 3071, 3074, 3083, 3085, 3105, 3111, 3114, 3119, 3122, 3128, 3129, 3253, 4636, 4653, 4703, 4712, 4730, 4735, 4772, 4781, 4782, 4796, 4799, 5217, 5225, 5242, 5253, 5257, 5261, 5280, 5291, 5292, 5293, 5321, 5333, 5809, 5813, 5836, 5845, 5851, 5853, 5857, 5859, 5872, 5884, 5885, 5887, 5904, 5905, 5921, 5945, 5959, 5968, 5978, 5985, 5990, 5991, 5998, 10528, 11801, 11811, 11815, 11818, 11823, 11830, 11831, 11834, 11837, 11843, •11845, 11848, 11871, 11888, 11897, 13249, 13250, 17244, 17305, 17306, 17318, 17337, 17342 en 17348. De volgende trekkingen geschieden: 58 en 1216 Oct. Ptrecbt. In den vroegen morgen van den 29 dezer, kwam zekere K. alhier bij zijn ontwaken tot de treurige ontdekking, dat zijne vrouw, die sedert eenigen tijd lijdende was, zich niet meer ten ziinent bevond. Alle nasporingen bleven vruch teloos, totdat een paar uren later haar lijk in de Oudegracht werd gevischt. Daar de ongelukkige slechts haar nacht gewaad aan had, vermoedt men dat zij in een vlaag van waanzin een einde aan haar leven maakte. Door het vertrek der oudere miliciens naar hunne haarsteden, komt er thans in de Nicolaas kazerne alhier weder genoegzame ruimte beschikbaar, zoodat de forten Blauwkapel en de Bilt, sedert eenigen tijd door een 8 tal compa- gniën Vesting-Artillerie bezet, dan ook weldra weder zullen worden ontruimd. In eene j.I. Donderdag gehouden zitting heeft de Gemeenteraad alhier, op voordracht van B. en W., aan den heer J. R. H. de Jong concessie verleend voor den aanleg en exploitatie van een paar- dentramweg binnen deze Gemeente, loo- pende van het Rijnspoorwegstation naar dat van den Oosterspoor en van de Hoo gelanden naar de Vaartsche straat. Baarn. De heer Schuld, apotheker alhier, heeft ook vergunning verkregen om als hofleverancier het koninklijk wapen boven zijn winkel te plaatsen. Woensdag avond gaf het Rotter- damsch tooneelgezelschap onder directie van den heer Alex. Faasen een voor stelling in de groote zaal van het hotel Velaars. Opgevoerd werd: Mijn naam is Lehman. Dit stuk, dat in verscheiden steden van ons land met het grootste succes is opgevoerd oogste ook hier veel bijval. De zaal was goed bezet, zeker een spoorslag voor den jheer Veerman om het Baarnsche publiek nog meerma len in dezen winter te laten profiteeren van deze zeldzaam voorkomende genot volle avonden. Vrijdag te 10 uur vertrok de koninklijke familie van hier naar Soest dijk. Een talrijke menigte was bij dit vertrek tegenwoordig. De burgemeesters van Baarn en Soest complimenteerden Z. M. op het perron. Tot het salonrijtuig uit het gezicht was wuifden H.H. M.M. het publiek herhaaldelijk toe. Moge dit afscheid van Soestdijk spoedig door een weerzien gevolgd worden. Sclierpenzeel, 30 Sept. Werd hier in de vorige week ter secretarie een ge val aangegeven van febris typhoïdea, gisterenmorgen bezweek een jeugdig knaapje tengevolge eener hcvigediphterilis. Wegens het voortwoekeren der cholera in Hongarije is door de Rumeen- sche regeering grensvisitatie der reizigers, komende uit Oostenrijk-Hongarije inge steld, en zijn gezondheids-commissiën opgericht, terwijl alle burger rijksartsen, met verlof buitenslands vertoevende, teruggeroepen zijn en alle reserve-officie ren van gezondheid, bij de veldoefenin- gen gedetacheerd, bevel hebben gekregen onmiddellijk naar hunne standplaatsen terug te keeren. Woensdagavond werd nabij Deventer door de stoomtram de knecht van den landbouwer S., uit Terwolde, overreden, doordien hij door een jong paard, het welk hij geleidde en dat schichtig was geworden, op de rails werd geworpen, juist toen de tram aankwam. Zijn heen werd beneden de knie gedeeltelijk ver brijzeld. Hij werd door een voerman aan den weg gevonden en naar het gasthuis gebracht. De machinist had niets van het ongeval bespeurd. Uit Eibergen wordt gemeld Het jachtveld is vrij goed voorzien van hazen, doch vliegend wild wordt zeer weinig aangetroffen. In de Zwilbroeksche venen hebben zich in de laatste jaren de korhoenders zeer ontwikkeld, waarvan er telken jare eenige in de Eibergsche heide worden aangetroffen. Een eigenaardige huwelijksplechtig heid had dezer dagen te Neurenberg plaats. Daar trouwde nl. Mej. Hausmann, een dame zonder handen, die zich in bijna alle voorname steden van Europa heeft laten zien, met haar impresario. Ten stadhuize teekende zij het huwelijks contract, dat men op een bankje had ge legd, met haar rechtervoet, en in de kerk werd haar de ring aan een harer teenen gestoken. (Dit Ring an meine Zehe BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren 22 Sept. Aaltje, d. van Dirk Wels en Ilendrikje van Sraten. 23 Sept. Hendrikus, z. van Antonie Sleeking en Johanna Peterse. 26 Sept. Hendrikus, z. van Johannes den Ouden en Elisabeth van de Loodijk. Hermanus Cornelis Jacobus, z. van Hendrikus Korndewal en Alijda van der Veer. Marius Antony Johannes, z. van Godfried Christiaan Hooge- werff en Johanna Cornelia Elink Schuurman. 27 Sept. Johanna Christina, d. van Stephanus van den Uithoorn en Cornelia van Goor. Leendert Otto, z. van Leendert Otto Verkerk en Cornelia Smit. Petronella, d. van Wilhelm Brouwer en Geurtje Langelaar. 23 Sept. Stephanus Leonard us Josephus, z. van Johannes Wilhelmus Smit en Maria Elisabeth Rijks. Ondertrouwd 30 Sept. Nicolaas Willem van Woudenberg en Geertruida Alijda Steusel. Gehuwd 29 Sept. Christianus Bosboom en Geertruida van Bogerijen. Overleden. 24 Sept. Maria Elisabeth Damen, 78 j. ongeh. 25 Sept. Gerritje van Zijl, 60 j. ongeh. Wilhelmus Hen drikus Helmerhorst, 2 j. 26 Sept. Maria Elisabeth Dieges, 26 d.Johannes Langras, 57 j. wedr. van Gezina van den Vijzel. 27 Sept. Cornelis Drieënhuizen, 1 m. Maria Antonia Verschuur, 12 m. 28 Sept. Maria Johanna van den Heuvel, 15 m. 29 Sept. Gerritje Brands, 78 j., wed. van Hendrik Rolff. 30 Sept. Martinus van Keken 61 j., echtg. van Maria Kraan. Hoogland. Overleden 24 Sept. Gerritje van Steen- delaar oud 26 jaren vrouw van Jan Niebeek. 25 Sept. Mees Midden oud 16 maanden. 28 Sept. Albertus Hartman oud 8 weken. Stontenburg. Geboren; 28 Sept. Jan, zoon van Hendrik Lokhorst en van Cornelia de Bruin. AVondenberg. Geboren: 25 Sept. Gijsbertje, d. van Karei Albertus van Lunteren en Cornelia Woudenberg. Overleden 28 Sept. Albertus van Ginkel, 8 maanden. Soest. Geboren 25 Sept. Dirkje, dochter van Cornelis Westerveld en van Geertrui van der Vliet. 27 Sept. Nicolaas, zoon van Nicolaas Hilhorst en van Maria Wijnhoff.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2