Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. van inconsequentie, want terwijl het aan Europa verzekert, dat het de onafhan kelijkheid en de vrijheid van Bulgarije wenscht, zendt het te gelijkertijd aan Bulgarije eene nota, waarin het zich met de binnenlandsche aangelegenheden in laat. Het blad vraagt, of de Czaar de verkiezingen wil uitstellen, om het land door de verlenging van den onzekeren toestand in het ongeluk te storten. Het noodigt hem uit zijne liefde voor de vrij heid te bewijzen door de ballingen in Siberië vrij te laten. «Bulgarije," zegt het, «zal de schuldigen aan het complot tegen vorst Alexander niet in vrijheid stellenworden zij desniettemin in vrij heid gesteld, dan zal het Bulgaarsche volk op straat hen steenigen." Het arti kel eindigt met bedreigingen tegen het gouvernement, als het aan de eischen van Rusland toegeeft. Engeland heeft zich in de laatste dagen, daartoe uitgelokt door eene betooging in de Hongaarsche Vertegenwoordiging, we der ten gunste van Bulgarije uitgelaten en wel in tamelijke krassche bewoordigen. De Beiersche Prins-Regent is van zijne reis door het Koninkrijk behouden te Mirnchen teruggekeerd' Zondag woonde hij op de Therèse-weide bij Miichen het groote, aan den landbouw gewijde jaar- lijksche October-feest bij. De uit vele duizenden bestaande en van wijd en zijd toegestroomde menigte verheugd door het zeldzaam schouwspel haren regeerder in haar midden te zien, 'begroette den Prins op het hartelijkst. In de Staats-Courant heeft hij daar voor zijn dank betuigd. Het gemeentebestuur van Brussel beeft met de Société générale, de Banque de Paris et des Banques de Bruxelles en de bankiershuizen Phillippson Harmits en Brugman fils, eene overeenkomst ge- teekend, betreffende de conversie en samensmelting van alle vroegere leenin gen der stad Brussel, onder vervroegde aflossing door middel van de opbrengst der nieuwe leening, welke ten bedrage van 289 millioen franc in premie-obligaties zal worden uitgegeven. De overeenkomst is Maandag bij den gemeenteraad ingediend. Te Madrid heeft Zondag, bij gelegen heid van eene stierengevecht, een «be- tooging" ten gunste der veroordeelde militairen plaats gehad, waarbij plakkaten werden rondgedragen met het opschrift „Leve Koning Alfonsus XIIILeve het leger Genade voor de veroordeelden 1" Onze stadgenoot de heer J. J. Borst dirigeerend officier van gezondheid 2e kl. bij de zeemacht, is aangewezen om met 1 November de heer H. L. Reeder, van gelijken rang, te vervangen aan het hospitaal der marine te Willemsoord. Onze voormalige stadgenoot de heer S. K. D. M. van Lier, heeft j. 1. Zaterdag aan de Universiteit te Utrecht met goed gevolg het candidaatsexamen in de Rech ten afgelegd. Voor het toelatings-examen op de Burgeravondschool te Amersfoort, dat op den lsten en 4den October werd af genomen, waren ingeschreven 20 nieuwe leerlingen. Twee hunner zijn niet opge komen en toegelaten werden A. Beneden, H. Bijtelaar, H. Fijnen- berg, P. van 't Hof, C. J. de Lange, P. Meerburg, J. Pot, IC. van Ree, P. van Sermondt, G. Smit en G. van Goor. De cursus neemt 5 October een aan vang met 17 leerlingen in de lste klasse, 7 leerlingen in de 2e klasse en 13 leer lingen in de klasse voor voortgezet Tee- ken-onderwijs. In laatstgenoemde klasse zullen twee lesuren meer dan voorheen aan Recht lijnig Teekenen worden besteed, tenge volge van het Besluit van den Amers- foortschen Gemeenteraad van 19 Octo ber 1885. maken. Kermissen waren er op het tooneel al tot vervelens toe vertoond. Maar in Rataplan hadden de heeren dichters voor een effect gezorgd, dat zelfs de zenuwen der meest geblaseerde beursspeculanten moest kittelen. De mooie Thea zou op het tooneel op de koord dansen I Zij had in het paardenspel les geno men en waagde ter eere van haar leer meester, bij de laatste algemeene repetitie haar hals. En haar moeder en haar broeder waren toeschouwers I Wel sloot Wal- demar de oogen en sidderde de oude juffrouw Freiberg toen haar Thea twaalf voet boven den grond over het touw heen weèr ging en werd het haar koud om 't hart toen het roekelooze meisje met neergeslagen blikken en met den balanceerstok stijf tegen het lijf gedrukt haar zwevenden pas begon te maken. Doch ten slotte sprong xOceana" met gezonde ledematen op den grond en weder op het tooneel en werd de kort stondige waaghalzerij uit orkest en directeursloge met zulk een storm van, toejuichingen beloond, dat mama Freiberg haar buurvrouw van vreugde dronken in den arm kneep en haar toevoegde dat het publiek op het zien van dit kunst stuk van haar Thea dol zou worden Met groote ingenomenheid werd hier ter stede vernomen, dat het Z. M. onzen geëerbiedigden Koning behaagd heeft, het ridderkruis van den Neder- landschen Leeuw toe te kennen aan Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck, Bur gemeestervan Amersfoort. Inden korten tijd, dat hij hier werkzaam is, heeft onze Burgemeester zich met even groo- ten ijver en werkzaamheid als tact en bekwaamheid aan de belangen der ge meente gewijd. Het zij hem ter eere ge zegd, en zijn eigenliefde mag er zich terecht mede ingenomen gevoelen, in dien korten tijd heeft Z. E. verbazend veel tot stand gebracht. Enkele zaken, en daaronder aangelegenheden, die rijp beraad, overleg en een zéér practischen geest vorderden, willen wij in herinne ring brengen. Daartoe behoort het slui ten van een nieuw contract met den leveranciers van het gaslicht; een zaak die tot veel moeilijkheden aanleiding had kunnen geven. De gemeente-reiniging, evenzeer een zaak van teederen, en omdat daar mede belangen van zoovelen verbonden zijn, van ingrijpenden aard; die daarom nog dagelijks alle zorg vereischt; het vernieuwen van bruggen en straten het verbeteren van den weg naar en het plein voor het station de vereeniging tot werkverschaffing in den wintertijd, door welke menig huisvader in de gele genheid kwam een stuk brood te verdie nen, terwijl ten bate der gemeente zéér nuttige werken werden uitgevoerd de restauratie van de Koppelpoort; een nieuwe inrichting en reglement van de brandweer, enz. enz. Vergeten wij niet hier bij te voegen de onvermoeide pogingen, door hem in het werk gesteld, om de rivier de Eem in beteren, bevaar baren toestand te brengen, welke zaak terecht door hem als een levenskwestie voor Amersfoort beschouwd wordt, en waaraan hij, naar wij hopen, zijn beste krachten zal blijven wijden. Als wij bedenken dat dit alles binnen zeer kor ten tijd tot stand is gekomen, schoon zich dikwijls een zéér krachtige, helaas, niet altijd verstandige oppositie deed gelden, dan is men wel gedwongen te erkennen, dat onze gemeente zich ver blijden mag in het bezit van een zéér ijverigen, bekwamen en werkzamen bur gemeester, en het aan hem zeker niet zal zijn te wijten, als onze gemeente zich niet spoedig in grooteren bloei verblijdt. Van ganscher harte wenschen wij hem geluk met de eervolle onderscheiding, hem op nog betrekkelijk jeugdigen leeftijd te beurt gevallen. Ons zeiven en onze mede-stadgenooten wenschen wij toe, dat onze Burgemeester jaren en jaren onze gemeente met dezelfde energie en hetzelfde beleid, dezelfde verdraag zaamheid en onpartijdigheid, en denzelf den goeden uitslag op zijn ondernemingen blijve besturen. Toen de generaal-majoor, bevelheb ber in de 2e militaire afdeeling, Maandag morgen bezig was, het kazernegebouw alhier te inspecteeren, klonk opeens, en op het aller onverwachtst, het branda larm. Het was evenwel een loos alarm, dat alleen ten doel had om eens te zien hoe men, bij een werkelijken brand, op zijn qui vive zou zijn. De generaal zal zeer zeker tevreden zijn geweest over de handigheid en den spoed, waarmede men de bluschmiddelen bij de hand had en in werking bracht. In een oogwenk nl. was het daarvoor bestemde personeel met de spuiten aanwezig, en in minder dan geen tijd, zig men een waterstraal op het dak der kazerne neerkomen, terwijl men allei- wege goed beraamde plannen tot redding en berging van goederen maakte. Tusschen eenige ingezetenen dezer gemeente en enkele boeren, uit Wouden berg herkomstig, is Zondagavond een vechtpartij ontstaan, waarbij V. N. en V. V. aan hals en hoofd met messen ver wond werden. Door den heer Morren werd heelkundige hulp verleend. De da ders zijn in handen der politie. Waldemar wischte zich het zweet van het voorhoofd en mompelde iets van on waardige menschenplagerij. Maar hij sprak het veto even zoo min uit als zijn moe der. «Uithoofde te maken toebereidselen," bleef de schouwburg den avond vóór de voorstelling gesloten, en dat vond het luchthartige volkje eigenlijk nog het beste van alles. Terwijl de opgewonden directeur zich zeiven en al wie in zijn nabijheid kwam het leven zuur maakte, genoten zijn zangers en zangeressen van den heerlijken dag en van ,die hun zoo zelden ten deel vallende vrijheid, De een reed naar buiten, de andere bleef thuis en doodde in slaaprok en pantoffels den tijd, alleen de heeren van het bureau hadden eerst des namiddags vrij-af. Ik moet toch eens gaan zien hoe mama en Thea het maken," dacht Wal demar nadat hij zijn twee vaste schotels had geledigd en al de tooneelberichten van al de aanwezige dagbladen gelezen had. 't Gebeurde zoo zelden, dat hy den avond bij zijn moeder doorbracht. Sinds den laatsten keer dat zulks was gebeurd, was meer dan een jaar verloopen. Maar ook dien middag zou het niet gebeuren. Van de dienstmeid, die met verwarde haren en slaperige oogen de deur opendeed, vernam Waldemar, dat In het Pharm. Weekblad van den 2en dezer lezen wij onderstaand schrij ven van onzen stadgenoot den heer P. Hondius Tz. Wij achtten het daarin behandelde, voor onze lezers van genoeg belang onf het in zijn geheel in onze kolommen op te nemen. Red. Aan mijne Collega's en belangstellenden. Eindelijk ontslagen van de vele be moeiingen, verbonden aan het in detail verkoopen eener zaak, en daarbij komende verhuizing, wensch ik nu de mij meer malen gedane vraag, waarom ik mijne goede zaak heb opgeheven, te beant woorden. Op 3 Juni 1885 werd mijne Apotheek en Drogistwinkel door de Heeren Dr. Kapteijn en Apotheker Fontein geïnspec teerd, en werd er geen lijstje, zooals de gewoonte is, indien er op of aanmerkin gen zijn, aan mij zijn ter hand gesteld. Ik meende dus dat alles in orde was. Doch 15 Juli ontving ik een schrijven van den Inspecteur voor het Geneeskundig Staatstoezicht voor Gelderland en Utrecht, den heer II. L. Verspeijck van den vol genden inhoud «Uit het verslag der Commissie van den Geneeskundigen raad van Gelderland en Utrecht, welke op 3 Juni j. 1. uwe Apotheek inspecteerde, is mij gebleken dat het Extr. Myrrhae ondeugdzaam was, en de Spiritus Ammoniae Anisatus te weinig ammoniak bevatte, twee aanmer kingen, die ook in 1883 en 1884 en wat het Exti. Myrrhae betreft ook in 1882 werden gemaakt. Aangezien de Wet voor schrijft dat ondeugdelijke geneesmiddelen, die voorhanden zijn, door deugdelijke moeten worden vervangen, heb ik de eer u te berichten, dat na 1 Augustus aan staande, eene Commissie een nader on derzoek in uwe Apotheek zal komen in stellen, en dat indien een dier beide ge neesmiddelen niet voldoet aan het voor schrift met andere woorden niet deugde lijk is, de commissie zal opmaken proces verbaal, dat zonder eenige verschooning, door mij zal worden opgezonden aan het Openbaar Ministerie, ten einde te voor komen verdere nalatigheid of onwil van uwe zijde." Hadden nu de visiteerende heeren da delijk proces-verbaal tegen mij opge maakt en was ik dientengevolge volgens ait. 23 der wet voor ieder artikel met f3,00 beboet geworden, dan was het hiermede afgeloopen; maar eerst op 10 September verschenen dezelfde heeren, en heeft dus het zwaard van Damocles mij al dien tijd boven het hoofd gehan gen. Ik vroeg die heeren naar hun man daat, en kreeg ten antwoord dat ik dit wel uit den brief van den Inspecteur zou weten, waarop ik antwoordde, dat voor herinspectie volgens art. 13, drie leden of plaatsvervangende leden aanwezig moesten zijn. Hierop werd verklaard dat het geen herinspectie was, maar men zich alleen van die twee opgenoemde artikelen kwam overtuigen. Ik vertelde toen, dat uit dit feit bleek, dat mijne vroegere verklaring, dat ik geene andere Extr. Myrrhae kon verkrijgen, en de Spirit. Ammoniae anisatus letterlijk naar het voorschrift bereid was, niet was ge loofd, en ik daarom nu een anderen weg was ingeslagen, die ik hoopte dat hunne goedkeuring zou wegdragen. Ik had na melijk, behoorlijk verzegeld, van drie ge accrediteerde firma's van ieder 30 gram extract laten komen, die nu in hunne tegenwoordigheid ontzegeld en onderzocht werden. Het bleek dat één monster het meest nabij kwam, in lactesceerende eigen schap, met die door den heer Fontein vertoond. Ik vertelde, dat ik verscheidene malen extr. myrrhae bereid doch ze nim mer zoo fraai als die van den heer Fon tein gezien had, hetgeen ik vertrouwde, dat ook door de meeste Artsenijbereiders in ons land zou bevestigd worden. Dat ik zonder hulp zijnde te danken aan de wet van 1865, waardoor geene assis tenten voor gecombineerde zaken worden opgeleid dergelijke praeparaten niet meer kon bereiden, en dus ze van eene de dames een uur te voren waren uit gereden. «Waarheen «Ja, dat kon ze menheer niet zeggen. Als menheer de vaandrig mocht komen, moest zij zeggen, dat baron Brandt de dames te dineeren had gevraagd." «Komt de jonge Halinenkamm dan zoo dikwijls hier aan huis?" «Ja, meer dan ons lief is. Als de juffrouw zijn stem voor hoort, dan rent zij langs de achtertrap naar beneden en de deur uit." «Is de baron dan meer gezien?" ver volgde Waldemar. liet meisje keek Freiberg met een wantrouwenden blik aan. «Dat moet u maar aan de juffrouw zelf vragen," luidde het antwoord; «ik hoor de dames niet uit." Waldemar wilde in het salon een tijdlang op de dames wachten. De vesti bule doorgaande, keek hij door de open staande deur in Thea's slaapkamer. De kussens van het met een hemel voorzien ledikant waren ingedrukt en het donzen dekbed lag op den grond. Blijkbaar had de meid op het bed van haar meesteres haar middagdutje gedaan. In het salon, waar Waldemar zich in een schommelstoel van verguld riet liet vallen, was de lucht bedompt en zwoel geaccrediteerde firma had ontboden. Voorts dat ik zooals uit een brief van den heer d'Aillg dato 21 December 1881 bleek, reeds over dat lactesceeren gehan deld had, en dus reeds vóór het tijdstip door den Inspecteur aangegeven. Volgens de Handleiding van Dr. Coster en Op- wijrda is de kleur, zooals de mijne die ook had, van het extract onzer Phar- macopoea, donkerbruin, en het wordt bij de bereiding van Vinum amarum (een troebel mengsel) doch in de receptuur hoogst zelden gebezigd. Dat ik wilde aannemen dat de Inspecteur een gewich- tigen rang in de Maatschappij bekleedt, maar dat ik vermeen ook een rang in de Maatschappij erlangd te hebben, door het verkrijgen van een zeer voldoend diploma. Dat wanneer de Inspecteur ge handeld had ingevolge de slotalinea van VIII') behelzende: «Dit alles en nog meer is in de taak van den Inspecteur opge sloten, en daarbij wordt van hem ge- eischt, dat hij steeds den weg van redelijke overtuiging, van gemeenschappelijk be spreken en samenwerken, van rechtvaar dige toepassing en behoedzame beoor deeling, van humaniteit en bezadigdheid bewandelt, terwijl hem bij eene misvat ting «eene terechtwijzing van den Mi nister wacht, en wat wellicht meer zegt, een scherp oordeel van de zijde van het publiek of der Geneeskundigen", ik aan ZijnEd. geschreven zou hebben, maar niet op een brief, waarin mij verdere nalatigheid of onwil wordt ten laste ge legd, en die mij daarom hoogst onaan genaam geweest is, en dat wanneer het zoo voortging wij kans hebben jaarlijks hervisitatie te krijgen en dat er geene Apotheek is of men kan er aan- of op merkingen maken. Dit laatste werd ook door de heeren toegestemd. En nu de Spiritus Ammoniae Anisatus. Ik stelde voor, dat men het soortelijk gewicht, van de Ammonia en den Alco hol, waarvan ter bereiding genomen was, zou onderzoeken, doch hierin had men geen lust, terwijl de heer Fontein be weerde, dat, al hield de Ammonia de graden, er wel te weinig Ammonia iii voorhanden zijn kan. Die beweering ver klaarde ik niet te begrijpen. Vervolgens reageerde ZijnEd. met, naar ik meen, infusum ligni campechiani (een reagens niet door de Pharmacopoea voorgeschre ven). Wel is het soortelijk [gewicht voor geschreven, doch dit is vroeger en ook nu met onderzocht. De Solutio werd nu voor goed verklaard. Verder vroeg ik of het ZijnEd. ook bekend was, dat, wan neer de Solutio eenigen tijd geleden, be reid was, de Ammonia ook op de oleum anisi kan inwerken, hetgeen ik niet, en ZijnEd. ook niet wist. Ik verzocht de heeren mijn ongenoegen over den brief aan den Inspecteur te belichten en vooral niet te vergeten, dat ik reeds in 1881 over het lactesceeren van het Extract gecorrespondeerd had. Sedert 1842 gepatenteerd, had ik mij voorgenomen, indien ik daartoe in staat gebleven was zooals tot hiertoe, mijn vak tot 1892 uit te oefenen. Men noeme dat eene chimère of eene illusie, het plan bestond, maar door het bovenvermelde, en andere bijkomende omstandigheden, heb ik dat plan laten varen, en mij niet willende blootstellen aan verder dergelijk bezoek, of het ontvangen van onaange name brieven, heb ik mijne zaak opge heven, daar ik niet geslaagd ben haar te verkoopen. Ik had gewenscht van de over ons ge stelde machten een ander afscheid te kunnen nemen. P. Hondius Tz'., gewezen lid der opgeheven Plaatse lijke Geneeskundige Commissie, en oud-lid van den Geneeskundigen Raad voor Gelderland en Utrecht. Ameusfoort, September 1886. De Geneeskundige wetten tot stand gebracht door Mr. Thorbecke, verklaard etc. door dr. L. H. Verweij. Rotterdam H. Nijgh, 1866. en rook die misselijk zoet naar Turkschen tabak. Waldemar stond op om frissche lucht te laten binnen stroomen. Daarop wierp hij een tafeltje met visitekaartjes om. Terwijl hij de over het tapijt ver strooide blaadjes papier opraapte, las hij onwillekeurig de namen, 't Waren allen namen van mannen van rang, stand en geboorte. En toch zou de naam van een enkele eenvoudige burgerdame of van een klein ambtenaartje te midden van al die luitenants, ritmeesters, attache's enz., hem troost hebben geschonken! «Maar dat behoort bij 't vak," zuchtte hij. «Of ze zich in zulk gezelschap bijzon der gelukkig zou gevoelen?" Opnieuw begon die lucht van sigaret- tes hem te hinderen. Om het venster in zijn nabijheid te kunnen openzetten, moest hij een porceleinen schotel met kunstbloemen op zijde zetten, een stof wolk vloog er van op. Ook in het huis daar tegenover stond een venster open waarvoor een oudach tige vrouw zat te breieB. Haar muts zat vol gele en zwarte smalle zijden lussen, zoodat het er wel wat van had alsof zij een egel op haar hoofd had gezet. Bij het leven, dat Waldemar maakte, stond zij dadelijk op, tuurde eens scherp naar de overzijde en verdween achter in de kamer om weldra met een tooneel- Gisterenavond had in de Groote of St. Joriskerk alhier eene kerkelijke feestviering plaats ter gelegenheid der jaarvergadering van de Nederlandsche Gustaaf-Adolfvereeniging. Weinige plaatsen in het groote gebouw bleven onbezet en allen, hetzij nieuws gierigen of belangstellenden zijn zeer zeker na afloop bevredigd naar huis terugge keerd. Door Ds. Graswinckel werd de sa menkomst met gebed geopend, terwijl ook de tweede spreekbeurt, die wegens ziekte door Dr. von Baumhauer uit Zutfen niet kon worden waargenomen mede door hem werd vervuld. Het door hem en de andere redenaars gesprokene in details weer te geven laat de ruimte in onze kolommen niet toe, en achtten wij trouwens in een blad dat door verschillende gezindten wordt gele zen ook minder op zijn plaats. Het zij dus genoeg, waDneer wij vermelden, dat niet alleen het doel en de strekking der werkzaamheden van de Gustaaf-Adolf vereeniging duidelijk werden aangetoond, waardoor zeer zeker velen, door de bezielde taaldersprekers daartoe gedrongen zich als lid dezer nuttige, en in deze dagen zoo noodige vereeniging zullen laten inschrij ven. Het Koor, dat de tusschenpoozen met eenige geestelijke liederen aanvulde, was onzes inziens wel wat zwak voor eene zoo groote ruimte. Daar het evenwel ge heel belangeloos zijne krachten ten beste gaf willen wij het niet verder critiseeren. Plechtig klonken de zangen der ge- heele gemeente door de gewelven en onder den indruk van het zoo heerlijk schoone gezang "96, waarvan het tweede gedeelte staande werd gezongen, verlie ten allen het bedehuis, om in de binnen kamer het zooeven gehoorde nog eens te overdenken. Lijst van brieven geadresseerd aan onbekenden, verzonden van het postkan toor te Amersfoort, over de le Helft der maand Aug. 86. 1. Gebr. Wijsmulder Amsterdam. 2. Mevr. Cruise 3. H. Brandon 4. W. v. d. Heiden Anker. 5. E. van Manen Berchem. 6. Diena Seynegen Veenhuizen. 7. G. Oosterven Briefkaart. 1. Mej. M. Geilings Gouda. 322ste STAATS-IOTERIJ. VIJFDE KLASSE, Derde week. Trekking van 5 Oct. (975 loten.) Ten Kantore van den Collecteur te Amersfoort zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen Prijzen van f70. 475, 599, 2218, 3059, 3160, 3173, 3195, 3198, 4651, 4736, 5306, 5956 en 11857. Te zamen 13 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 471, 489, 524, 598, 2230, 2246, 3034, 3036, 3044, 3133, 3164, 4649, 4721, 4723, 4763, 4764, 4785, 5235, 5247, 5259, 5266, 5831, 5898 5902, 5930, 5084, 11838 en 17302. De volgende trekkingen geschieden: 68 en 1216 Oct. Utrecht. Aan de Universiteit alhier hebben zich tot heden 73 nieuwe stu denten laten inschrijven te wetenin de Medicijnen 28, in de rechten 15, in de Theologie 13, in de Pharmacie 12, in de Wis- en Natuurkunde 3 en in de Lette ren 2. In den avond van den 2 dezer werd onder de Gemeente «de Meeren" ten nadeele van den landbouwer van B. aldaar uit de weide een paard gesto len, hetgeen toevallig kort daarna werd ontdekt, zoodat men den dader dadelijk kijker gewapend weder te voorschijn te komen. «Loer datje zwart wordt, oude draak," vloekte Freiberg; en wederom had hij medelijden met zijn zuster. De nieuws gierige tang legde den kijker met een uitdrukking van teleurstelling op haar gelaat weder weg. «Ja, ja, stel je maar gerust; 't is de broer maar," zei Waldemar toornig. Tevens ging hij in de kamer terug, liet zijn blikken verstrooid over de ver schillende voorwerpen gaan, zette hier een stoel recht en raapte ginds een stiik van den grond op. Van een kastje, een prachtig meuble de Boule was de lade half dichtgeschoven. Waldemar zag waaiers, handschoenen, kanten zakdoe ken bont door elkander geworpen en daar tusschen in bespeurde hij een breeden, met juweelen bezetten armband. Hij nam het kleinood op en deed de steenen in het zonlicht fonkelen. «Welke gek zou haar dat ding wel hebben gegeven?" dacht hij. (Wordf vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2