Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. In de vorige week werden 86 personen, waaronder 9 vrouwen, over de grenzen van het rijk gebracht. Tegen Woensdag a. s. zijn aan het instructie-bataljon te Kampen 60 jongelingen opgeroepen, die zich voor den dienst bij het corps hadden aange meld. Den vorigen dag vei trekken ruim veertig korporaals uit Kampen om bij het leger te worden ingedeeld. In het Ned. Tijdsch. van Geneesk. noemt dr. Schilham, van 's-Heer Arends- kerke het een leemte [in de geneeskundige wetgeving, dat de geneeskundige Staats ambtenaren het recht missen, voorde ge zondheid schadelijke woningen te doen ontruimen. In zijn gemeente bevindt zich een huis, sinds jaren door dier, ambtenaar als schadelijk voor de gezondheid tever geefs onbewoonbaar geacht en waarin onlangs wederom twee kinderen zijn ge storven aan kinkhoest, en thans weer twee ziek liggen aan koortsen. De pogin gen van den geneeskundigen ambtenaar tegen het in gebruik houden dezer woning leidden tot niets. Bij de thans aanhangige geneeskundige ontwerpen behoort zeg dr. Schilham, hierop te worden gelet. Sprekende over de poging die de advocaat van Jeanne Lorette, Sakurada's moordenares, aanwendt, om gratie voor haar te bekomen, zegt de Tijd o. a. het volgende Waar moet het in 's hemelsnaam heen, als men op dien weg voortgaat? Zoo de ziekenverpleging in de gevangenis niet naar behooren kan geschieden wat, bij de tegenwoordige inrichting der boe- venpaleizen, een wonder zou mogen hee- ten, waarom dan niet in een onzer steden, de gezondst gelegene natuurlijk, voor de zieke misdadigers een gasthuis opgericht, ter, volle beantwoordende aan de eischen, welke deze beklagenswaar dige kostgangers van den Staat eigen lijk allen zieken, naar meening der heden- daagsche niet-christelijke philantropie kunnen stellen? Voor onderwijs en gevan geniswezen zijn reeds zóóveel millioenen verspild, dat het waarlijk op een half of een heel millioentje meer, voor een der gelijke inrichting, niet aan zal komen." Op voorstel van RadosiavofT verkoos de Sobranja in hare zitting van Woensdag J.I., éénstemmig prins Waldemar van De nemarken tot tweeden vorst van Bulga rije. Het publiek, dat op de tribunes deze zitting bijwoonde, toonde zich onverschil lig en koel, maar de leden der vergade ring verhieven zich eenparig onder luide toejuichingen van hunne zetels. Het Re gentschap deelde den prins, die zich op 't oogenblik te Cannes in Zuid-Frankrijk bevindt, telegraphisch zijne benoeming mede. Trins Waldemar heeft op die ken nisgeving geantwoord, dat hij de beslis sing zijns vaders, den koning van Dene marken, moest afwachten, maar hij ver borg niet, dat die beslissing wel weigerende zou zijn. Prins Waldemar, de verkozen vorst van een volk, dat den Griekschen gods dienst belijdt, is de telg van een streng protestantse!) vorstenhuis, met eene prin ses van Orleans gehuwd, onder voor waarde, dat hunne kinderen in het katho lieke geloof zouden worden opgevoed hij is 28 jaar en de jongste zoon van den koning van Denemarken, die sedert jaren den wil van zijn volk trotseert en i de beroemde verklaring van koning Max 1 van Beieren: «Ik wil vrede met mijn volk", als het verderfelijkst regeerings- beginsel schijnt te beschouwen. Prins Waldemar is de schoonbroeder van den Czaar en zijn huwelijk werd door velen beschouwd als een bewijs, ij dat Rusland het huis Orleans aan zich j wilde verbinden en over de daarop ge- volgde verbanning der prinsen uit Frank rijk toonde de Czaar zich inderdaad beleedigd, maar toen hij in het oosten i van de republiek ondersteuning mocht ij verwachten, was hij dadelijk tot het Ijl weder 3anknoopen van vriendschappelijke betrekkingen bereid. Behalve om andere redenen kan prins i Waldemar reeds daarom de aangeboden kroon niet aannemen, omdat zijn mach- ji tige zwager er bij blijft, de geldigheid van de verkiezing en de handelingen der tegenwoordige Sobranja niet te erkennen. Nu zegt men, dat zoodra de officieele 1 weigering is uitgesproken, het regent- schap en het ministerie zullen altreden. Dan zal eene nieuwe regeering worden gevormd, waarin aan handlangers der Russen een plaats zal worden aangebo den. Waarschijnlijk zal de Czaar zich daarmede niet tevreden stellen, maar blijven eischen, dat eene nieuwe Sobranje, waarin Oost-Rumelië niet is vertegen- woordigd, zal worden gekozen en dat hem twee maanden wordt tijd gelaten om te kunnen zorgen, dat de verkiezin- U gen naar zijn zin uitvallep. Of de mogendheden daarmede genoe- jsi' gen zullen nemen, mag betwijfeld wor- len, de speeches in aanmerking genomen j loor Gladstone en den Oostenrijkschen iremier in de laatste dagen gehouden. Uit Weenen wordt althans gemeld, lat de hoop op het behoud van den rede voornamelijk berust op de veronder- ,j telling, dat de Czaar niet in Bulgarije de zaken tot het uiterste zal drijven. Uit de rede van Salisbury wil men ook opmaken, dat een volkomen overeenstem ming tusschen Engeland en Oostenrijk bestaat. De Lord-mayors-dag te Londen is rustig afgeloopen. Sterke politieafdeelingen be zetten de toegangen tot Trafalgar square, tot het Paleis van Justitie aan het «Strand" tot het «Mansion house" en tot de Guildhall in de City, benevens alle straten langs den weg van den feesltrein ter wijl nog bovendien cavalerie-detachemen- ten alle punten bezet hielden, waar moge lijk de socialisten of hun aanhang nog zouden willen beproeven zich bij den stoet aan te sluiten. In de City en het Westend waren de meeste magazijnen en kantoren gesloten en deuren en ramen bovendien door planken beschermd. On danks den kouden en regenachtigen morgen waren duizenden menschen op de been. Het was een wonder, dat er geen ongelukken zijn voorgevallen. De stoet, die zich te 12 ure van de Guildhall uit in beweging zette, onderscheidde zich weinig in praal en luister of in merk waardige fragmenten van die in vorige jaren. Naar aloude gewoonte waren de gilden met hun vaandels en emblemata vertegenwoordigd. Op hen volgden de equipages der sheriffs aldermen met hun prachtige spannen en rijk gegalonneerde koetsiers en bedienden en de met helle baarden uitgeruste «beafeaters" in hun ouderwetsche uniformen. Naar gewoonte was de muziek zeer overvloedig. Niet minder dan 25 korpsen bliezen er dapper op los. Evenzeer verloochende zich ook ditmaal niet de publieke opinie ten op zichte van bepaalde Regeeringspersonen. De populaire stadsbestuurders kregen ovatiën, maar een doodelijk zwijgen nam men in acht tegenover minder populaire grootheden, waarvan er enkelen zelts met teekenen van afkeuring begroet weiden. Karakteristiek waren 5 elk door zes paarden getrokken triumfkarren met allegorische voorstellingen van Australië, West-Indië, Z.-Afrika, de Kaap, Canada, Indië, en de Britsche eilanden. In den langen stoet marcheerden ook sterke af- deelingen gewapende vrijwilligers te voet en te paard. De logge, middeleeuwsche karos van den Lord-mayor met den ge- pruikten titularis er in besloot den trein, omstuwd en gevolgd door een sterk escorte huzaren. De bonte versiering der straten had haar toppunt bereikt in de wijk (Ward of Billingsgate) die den nieu wen burgemeester, sir Reginald Hanson, als alderman naar den gemeenteraad van de City had afgevaardigd. Daar werd hem door een deputatie uit de bewoners een adres overhandigd en bleef de school jeugd niet in gebreke, een toepasselijk lied den burgervader toe te zingen. Nauwelijks was de stoet op den terugweg Charing Cross voorbij, of kleine roode vlaggen op het Nelsonmonument gaven aan de menschenmenigte op Trafalgar Square het sein, dat de socialisten-aan voerders daar het woord gingen voeren. Het plein geleek een menschenzee, waar boven men nu en dan de hoofden en zwaaiende armen zag uilsteken van de redenaars, die waarschijnlijk heftige spee ches hielden, doch waarvan alleen in de allernaaste omgeving van de sprekers iets te verstaan was. Na eenigen tijd achtte de politie het oogenblik gekomen om verdere onlusten en rustverstoring te voorkomen. Van alle kanten rukten afdeelingen politie aan en bezetten het plein, gevolgd door de bereden lijfgarde, aan wie het niet moeielijk viel de groote vlakte te doen ontruimen, zonder dat er ernstig verzet geboden werd of ongeluk ken voorvielen. Slechts één persoon werd in hechtenis genomen. Een deel der van Trafalger square verdreven menigte begaf zich nu naar Hydepark, om te trachten daar eene nieuwe samenscholing te hou den. Maar de overal in de daarheen leidende straten opgestelde politie, be ambten en troepen gaven aan den stroom zoodanige beweging, dat slechts een klein hoopje tot het park kon doordringen en het daar dus tot geen manifestatie van eenige beteekenis kwam. Voor de clubs en voor de woning van lord Salisbury trachtte men ook nog betoogingen te houden, maar alles mislukten. De Fransche minister-president deelde Donderdag in de Kamer van Afgevaar digden met diep bewogen stem mede, dat de heer Paul Bert, Frankrijk's civiele com missaris in Tonkin, was overleden. Als teeken van rouw werd daarna de zitting opgeheven. Frankrijk wordt de laatste dagen door zware overstroomingen geteisterd. Over de Durance zijn vele bruggen vernield. De Durance staat 6 voet tegen den dijk de regens houden aan, en men ducht eene catastrophe. Ook te Marseille vallen stortregens. De zee heeft het kwartier Prada vernield. Te Alix, Tarrascon, Va lence en Aries is de toestand ook hoogst ernstig. De spoorweg russchen Genua en Nice is onbruikbaar. De minister van openbare werken is naar de overstroomde plaatsen vertrokken. Tot onderwyzer aan de Christe lijke School alhier is benoemd de heer J. Bouhoff Jr. te Harderwijk. Aan de rijschool zijn 2 uit Nor. mandie herkomstige hengsten aangeko men; zij zullen, na afgericht te zijn, ten behoeve van de fokkerij, naar het remonte depót in de legerplaats bij Milligen ver zonden worden De heer W. van der Kooij alhier, was bij de dezer dagen te Amsterdam gehouden aanbesteding, voor het maken van een verhoogd perron en verdere uit breidingen van het stations emplacement te Baarn, de minste inschrijver voor f 13,195. L. Kames, opzichter van het Eem- college alhier, beschuldigd van verwon ding door onvooizichtigheid, van den 61- jarigen loodgieter C. H. aan de schot- balksluis op 9 Sept. j. 1., is door de arrondissements-rechtbank te Utrecht in hare zitting van den llen dezer van het hern ten lasten gelegde finaal vrijgesproken. Een nieuwe en belangrijke aan winst in de lectuur voor onze kleinen is zeker de bundel sprookjes van Anna Lindau, door Gerard Keller voor de Ne- derlandsche jeugd bewerkt. De schrijfster, in ons land nog weinig bekend, is bij de jeugd in het buitenland als boeiende en aangename vertelster al gemeen geliefd en kan gerust met An dersen op eene lijn gesteld worden. De naam van Gerard Keller waarborgt eene goede vertaling, terwijl de uitgever, de heer C. L. Brinkman te Amster dam, gezorgd heeft voor een keurig uiterlijk, fraaie op getint papier gedrukte platen en heldere duidelijke letter, waar door dit werkje zich bij de ophanden zijnde feesten uitmuntend als cadeaux leent. Als een waardig tegenhanger van het bij den Uitgever dezer verschijnende tijdschrift voor geschiedenis, ziet bij den Uitgever C. L. Brinkman te Amsterdam, een tijdschrift van het Nederlandsch aard rijkskundig genootschap, het licht, onder redactie van prof. Kan en den heer J. E. C. A. Timmerman, terwijl de daarin voor komende afdeeling bibliographie, door Dr. H. C. Rogge wordt bewerkt. Dit tijd schrift, zoowel voor particulier als han delsman, voor den officier bij de zee- en landmacht als den ingenieur, voor den bankier als den industrieel, voor lands- gemeente- polderbesturen als voor ambte naren van den waterstaat, kortom voor allen, die op de hoogte willen blijven van land- en volkenkunde, geschikt, geeft schilderachtige beschrijvingen van landen en steden opgeluisterd door tal van illu- stratiën. Verder worden op boeiende wijze zeden en gebruiken, godsdiensten en ge woonten der verschillende volken be schreven, zoodat het voor elk een schat van wetenswaardige lectuur bevat en zeker verdiend onder alle standen op de ruimste schaal verspreid te worden. Utrecht. Door de Utrechtsche Kiezers- vereeniging zijn tot candidaten voor de Kamer van Koophandel alhier voor de verkiezing op den 19 dezer, gesteld, de heeren A. C. Vink, J. de Groot, IT. J. E. Heijmans, H. A. van Beuningen, J. L. Smulders, P. Jongeneel en A. D. Ham burger. De aftredende leden hh. N. C. Osti en R. J. Koker hadden verzocht voor herkiezing niet in aanmerking te komen. De Christelijke Broederkring, inzon derheid bedoelende de afschaffing van sterken drank te Utrecht, vierde Donder dagavond l.l. zijn negentiende jaarfeest, dal werd opgeluisterd door de medewer king der zangvereeniging «De Heer is mijn Heiland." De voorzitter opende de bijeenkomst met allen een hartelijk welkom toe te roepen. De secretaris bracht over het af geloopen jaar verslag uit, waaruit o. a. bleek, dat de vereeniging 55 mannelijke en 15 vrouwelijke leden telt. Door dr. J. J. P. Valeton Sr. uit Amers foort, en eenige afgevaardigden werd achtereenvolgens het woord gevoerd. Al les weid afgewisseld door gezang en or gelbegeleiding. Door de leden van den Alg. Ned. Wielrijdersbond, in de prov. Utrecht woonachtig, zal Zondag 14 November a. s. een afdeelingstocht worden gehou den. De deelnemers komen daartoe ten half elf ure samen op het stationsplein te Baarn. Op dezen tocht zullen de vol gende plaatsen worden aangedaan Baarn, Hilversum, 's Graveland, Kortenhoef, Vree land, Loenen, Nieuwersluis, Breukelen en Utrecht, vanwaar weder naar Baarn wordt teruggekeerd. Baarn. De rederijkerskamer «Ber nard ter Haar", gaf Dinsdag in de con certzaal van het hotel Velaars alhier, de eerste uitvoering in dit seizoen, nadat vooraf de heer B. ter Haar Bz., van Nij megen als spreker was opgetreden. De voorzitter riep vooraf den beschermheer en den aanwezigen een woord van wel kom toe; hij schetste den stand der ka mer, die niet ongunstig is te noemen, en drukte den wensch uit, dat spoedig eenige dames tot de vereeniging mochten toe treden als werkend lid. Verder sprak hij den heer ter Haar aan en rekende het eene eer voor de kamer, den zoon van hun geachlen peter, van den rijkbegaaf den dichter, in hun midden te mogen zien. Hierop nam de heer fer Haar het woord en droeg in de eerste plaats een gedicht voor getiteld «Te Roozendaal"; 'twas een gedicht aan zijn afgestorven vader gewijd. Nog droeg genoemde spre ker voor «Eene bladzijde uit het groote lied der natuur," en eenige kleinere ge dichten, die algemeen bijval inoogsten. Door de werkende leden werden ver der opgevoerd de blijspelen «Groote lui in costuum" en eens gekocht blijft ge kocht. Beiden stukken voldeden goed en brachten herhaaldelijk de lachspieren in beweging. Eenige leden van het muziekcorps van het 4. reg. huzaren, uit Deventer, luis terden de uitvoering op en brachten eene welkome afwisseling in de pauze te weeg. Amerongcii. Alhier is een geval van diphtheritis met doodelijken afloop voorgekomen. Veencndaal. De heer P. G. Vaags sedert Augustus van het voorgaande jaar onderwijzer aan de openbare school te dezer plaatse, is thans als zoodanig te IJselstein benoemd en zal zijn ontslag aan den raad dezer gemeente aanvragen. Op ruim 89-jarigen leeftijd is aan deze gemeente een man ontvallen, die in vele betrekkingen hoogst nuttig was. De heer H. van Broekhuizen ontsliep Woensdag namiddag zacht en kalm, en met leedwezen werd zijn verscheiden ver nomen. De bierbrouwerij «het Klaverblad", waarvan hij de oprichter was, heeft door hem en later door zijne opvolgers, de hh. G. van Broekhuizen en thans de heer G. J. W. Querngester, een gevestigden naam verkregen. Als kameraar van 't polderbestuur der Geldersche en Sticht- sche veenen werkte hij vanaf 1826 tot voor enkele jaren, toen hij als lid van het bestuur van dien polder zitting nam en den 29. September 1.1. werd hij voor de 31e maal herkozen. Voorts arbeidde hij met zeldzame toe wijding als lid van den raad en ge meente-ontvanger. Hij was lid van het bestuur van ons Evangelisatiegebouw, afdeeling Bijbelgenootschap en mede-op richter van het zoo gunstig bekende Veenendaalsche ziekenfonds. Het sterven van eer. dergelijk arbeid zaam man, die zeer veel goed deed, moet diep worden gevoeld; zijne nagedachtenis zal zeker bij velen in zegening blijven. Door den heer Van Broekhuizen zijn de volgende legaten hesprokenaan de Herv. diaconie f 1000, aan het Oude- liedenhuis f500 en aan de Herv. kerk f500, allen alhier. ScUerpeuzeel, 12 November. De lessen voor herhalingsonderwijs geduren de de wintermaanden, zijn alhier be gonnen met 10 leerlingen waarvan 4 betalenden en 6 niet betalenden. De verkiezing van een lid van den Gemeenteraad in plaats van den Heer P. van der Want zal plaats hebben op Woensdag den 24 November a.s. Te Delft leest men voor een gesloten huis in de voorstad «Gez Blansjieusse n." Van den Duitschen kroonprins leest men in het «Berliner Tageblatt" het volgende Toen de prins op zekeren dag de eet zaal van het hotel te Portosini binnen trad, trof hij daar eene Fransche vrouw aan, die den prins haar armoede klaagde, er aan toevoegende «Ik bid Uwe Hoogheid om een middag maal, en hoop dat uwe antipathie tegen mijn volk niet zóó groot is, dat gij eene Fransche vrouw zult laten verhongeren." De kroonprins, goed geluimd, ant woordde «Mevrouw, ik laat Fransche dames niet verhongeren, vooral niet als zij zoo schoon zijn als gij." Daarna liet hij de vrouw een goed middagmaal en een fijne flesch wijn geven en verliet de zaal niet, zooals hij lachend opmerkte: «voor de Fransche dame gedurende langen tijd voor honger zou gevrijwaard zijn. Electrische broeihennen. Een nieuwe uitvinding in Amerika zijn de elect^jpche broeihennen. Dit zijn kunstmatige vogels, welke door een electrischen stroom ver warmd worden. Men plaatst ze als natuurlijke kippen op de eieren en binnen korten tijd komen de jonge kuikens onder de vleu gels van de warme electrische moeder te voorschijn. In de nabijheid van Chemnitz had een windvlaag een muur op een boerenhof stede omgeworpen, en de eigenaar schreef het onheil niet aan de gevolgen van natuurkracht of aan onoplettendheid van den bouwer van den muur toe, maar was stellig overtuigd dat bovennatuurlijke machten in het spel waren geweest. Hij riep de hulp van eene juffrouw in die hem een handje moest helpen om verder onheil te voorkomen. De juffrouw gaf hem den raad Zondagsnachts tusschen twaalf en een uur, naar een kruisweg te gaan, één zwarte geit aan een boom te binden, twee kringen ^rondom dat dier te trekken en naar alle windstreken stukken papier te leggen, waarop het Onze Vader was geschreven en drie kruisen waren geteekend. Kwam de duivel, die onmiddellijk te herkennen zou zijn aan de geuren die hij verspreidde, en nam hij de geit mee, dan was hij verzoend en zou er geen verder onheil gebeuren. De boer ging rillend en bevend op wacht liggen en deed alles wat hem was voorgeschreven. Later vertelde hij dat de duivel werkelijk was verschenen, en wel als een lang man die erg hoestte hij had de geit meègepakt en was toen spoorloos verdwenen. Het horloge gaat. Denk eens, wat me laatst overkomen is! Ik zit rustig in mijne kamer, en denk zoo eigenlijk aan in 't geheel niets. Daar wordt er geklopt en op ,mijn «binnen" treedt een werkman de kamer in en vraagt me een aalmoes. Ik geef hem een stuiver en vraag wat hij jeigenlijk voorden kost doet; waarop hij antwoordt, dat hij horlogemaker is en Jan Pieter Smits heet. »Nu," denk ik, «dan kunt ge den armen drommel wat laten verdienen." Ik heb namelijk sinds vele jaren een oud gouden cylinder-horloge in de kast liggen, dat ik van mijn grootvader ge- erfd hebhet uurwerk gaat echter niet. Ik vraag alzoo, of hij het horloge zou kunnen repareeren en laat het den werk man zien. Hij bekijkt het en meent, dat er aan het horloge slechts eene kleinigheid ont breekt; als ik hem een stuk wit papier geef, zal hij wel zorgen, dat 't horloge spoedig gaat. Intusschen komt men mij zeggen, dat er beneden iemand is, die mij spreken wil; ik ga even naar de voordeur en zie mijn vriend Muller, dien ik uitnoodig, mij naar mijne kamer te volgen. Op de trap ontmoet ons de werkman. «Ben je al klaar met het horlogo?" vraag ik. »Ja," zegt hij, uw horloge gaat." Ik geef hem twee kwartjes fooi en hij veidwijnt. Boven gekomen, zie ik vruchteloos naar mijn horloge; dit is nergens te vinden; wel het papier, waarop met potlood ge schreven staat: Uw horloge gaat en een eind lager met iets kleiner letters naar de bank van leening." Eenige jachtliefhebbers schoten gis teren bij een drijfjacht in het Edesche- bosch, toebehoorende aan baron van Heeckeren van Wassenaer, 43 stuks wild, waaronder 25 hazen; in het Harskamper bosch werden bij een drijfjacht ruim 40 stuks wild geschoten. Jhr. Baud schoot Maandag jl. in het Roekelschebos (onder Ede) een praehtigen reebok. Te Biefang, eeituljfrpie in de Rijn provincie, niet varian de Limburgsche grenzen, heeft e^gWuiwd man en vader van vijf kinderen getracht op nieuw een huwelijk aan te gaan met eene der voor naamste burgermeisjes uit het dorp. Hij gaf voor, een gepensioneerd Hollandsch officier te zijn met een pensioen van 5000 gulden, dat hij zich door zijne bijzondere heldendaden in Indië verworven had. Eene goede som gelds had hij reeds op de spaarbank staan, waarvoor hij zich nu meubels wilde aanschaffen. Die meu bels kwamen ook werkelijk op zekeren morgen ten huize der bruid aan. Een meubelmaker uit Sterkrade was de ge lukkige verkooper geweest De afkondigin gen van het voorgenomen huwelijk had den reeds plaats gehad, de dag der brui loft was bepaald, toen de burgemeestér der gemeente gelukkig de bedriegerijen ontdekte. Tegelijkertijd kwam de meubel maker zijne meubels terug halen, de hu- welijkscandidaat werd gevangen genomen, en de bruid bleef gelukkig bewaard voor een verbintenis met den oplichter. De Londensche correspondent der N. R. Ct. schrijft: «Een Hollandsch veehandelaar, sinds vele jaren in den veehandel alhier, schrijft mij over de vee-quaestie het volgende. Het komt mij voor, dat zijn aandrang behartigenswaard is: «De Hollandsche vee en- schapenhan- del zou in Engeland vrij kunnen zijn, gelijk in Zweden, Denemarken en Canada, zoo de Nederlandsche regeering slechts hare landsgrenzen sluiten wilde voor den in- en doorvoer van beesten uit die lan- jl^n, welke in dit rijk aan beperkingen ^ijn onderworpen. Het zou voor den Nederlandschen landbouw een groot voordeel wezen, kon Hollandsch vee hier vrij ingevoerd worden. Hoe komt het tpch, dat Hollandsche landbouwvereeni- gingen en veefokkers in deze quaestie aan het dutten schijnen te wezen? Hoe komt het, dat zij zich geen moeite geven bij de Nederlandsche regeering om den vrijen invoer van Hollandsch vee alhier te be pleiten iets, dat enkel verkregen kan worden, wanneer Holland de verzekering geeft, dat geen uitheemsche beesten uit besmet verklaarde landen zullen worden in- of doorgevoerd?"

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1886 | | pagina 2