Puike Grasboter! Advertentiën. Kindermeid, Magazijn- Loop- en Schrijfwerk KEiïCiliüEI®, VEBKOQPEN: Een HUIS Een Woning, n Zuivere Preanger KOFFIE. TM EI. J. VAN MLIUGH. Prima Java KOFFIE. Gemengd Nieuws. Officieele Publicatie. WERKMEID. Te koop aangeboden, een Tandem. Een groot aantal OPGERUIMD Provinciale berichten. Er biedt %ich aan J jc4 No. 1. met ERF en CROftiD No. 2. ERVE en GROND TRYCYCLE, Hollandsche Jhk Puik smakende en goed waterhoudende J. Men kan gerust toegeven, dat de arbeid en hetgeen er door wordt opge bracht niet altijd rechtvaardig wordt verdeeld. De paarden, die de haver ver dienen, krijgen er somtijds maar een klein beetje van. Maar het middel, dat de sociaal-democraten ter verbetering willen aanwenden kan onmogelijk af- doende zijn, omdat het de wortel van het kwaad onaangetast laat. Hoe deze weggenomen moest worden wisten onze voorouders al, toen zij de verzuchting uitten «Ach waren alle menschen wijs en wilden daarbij wel! «Dees Aarde ware een paradijs, nu is zij vaak een hel!" P. Precies, genotzucht, standvei helling, zelfzucht moesten wat minder, en inge togenheid, plichtbetrachting, zelfverede ling wat meer op den voorgrond staan. Utrecht. Van het le Regiment Ves ting-Artillerie alhier in Garnizoen, ver trokken jl. Zaterdag 3 compagniën naar het fort de Bilt, ten einde aldaar gedu rende de zomermaanden gekazerneerd te blijven. Gebrek aan beschikbare ruimte in de Nicolaas kazerne heelt deze maat regel noodzakelijk gemaakt. De jl. Maandag alhier gehouden paardenmarkt was niet zoo druk ^be zocht als anders en waren er slechts 771 paarden en veulens aan de lijn. De han del was niettemin tamelijk levendig, vooral naar flinke werk- en luxepaarden was nog al vraag. Voor de paarden werd besleed°van f50.— tot f700 en voor de veulens van f120.tot f300. Het bouwen eener nieuwe R. C. School op een terrein achter Abstede alhier is aan den heer G. van Rassel te dezer stede gegund voor de som van f22.997.Naar men beweert rnoet het plan bestaan, later nog twee dergelijke scholen te doen bouwen. Baaru. Wijdagavond j. 1. gaf de Rederijkerskamer «Bernard Ter Haar" alhier hare laatste uitvoering in dit seizoen. Het blijspel, Het Testament van Oom Jan, door Huf van Buren, werd voor een vrij talrijk publiek ten tooneele ge bracht. De H.H. werkende leden hadden blijkbaar veel studie van hunne rollen gemaakt, zoodat zij die allen verdienstelijk vertolkten, terwijl het geheel vlug van stapel liep. In de pauze werden nog een paar voordrachten gehouden. Wij zijn overtuigd dat het publiek voldaan huis waarts keerde. i Morgen, Donderdagavond, geven de HH. Mutters en Kreukniet eene voorstel ling in de groote zaal «Velaers" Hoevelaken. Bij het dezer dagen te Utrecht gehouden examen voor be waarschool-onderwijzeressen hadden zich 28 candidaten aangemeld, en wel 13 voor de akte B (den zwaarderen vorm) en 15 voor de akte A (den lichteren vorm). De uitslag was dat aan vier de akte B werd uitgereikt, en wel o.a. aan Mej. Van Kalkeren, alhier. Voor de akte A zijn geslaagd 14 can didaten, en wel o.a. Mej. M. A. Pistoor, alhier. Voortliuizen. Naar men verneemt heeft Dr. v. d. Bergh alhier de kosten van het eerstdaags te wachten proces voor zijne rekening genomen. Veenendaal. Wat voor eenige we ken op een desbetreffend adres aan de directie van de Holl. IJzeren Spoorweg maatschappij, namelijk om de sneltrei nen aan het station bij deze gemeente aan de lijn AmersfoortKesteren te laten stoppen, werd geweigerd, zal met den zomerdienst toch plaats hebben. Naar men hier met genoegen verneemt, zullen met 1 Juni bij dit dorp alle snel treinen stoppen. Een probaat middel tegen zakken rollerij. Een heer en dame stonden gisteren, om hun nieuwsgierigheid te be vredigen naar een opstootje te kijken nadat het afgeloopen was gingen zij huns weegs. «Nu", zei manlief, »ik ben er geluk kig afgekomen tusscben al dat volk, maar ik heb mijn hand ook trouw op mijn horloge gehouden." 't Vrouwtje greep onmiddellijk naar haar eigen horloge en, gelukkig dat had ze ook nog. Ja, manlief had wel gelijk, want men las tegenwoordig zooveel van zakken rollerij, men kon niet voorzichtig genoeg zijn. Een oogenblik later greep ze plotseling naar haar mantelzak. «Gut, Willem, mijn portemonaie is weg 1" «Daar heb je 't al. Was er veel in «Een muntje en wat zilver geld," was het bedrukte antwoord. «'t Is je verdiende loonalle dagen wordt je, zooals je zelf zegt, door de couranten gewaarschuwd en toch ge bruiken jullie de onmogelijke zakken. Ik beklaag je niets." «Willem, laat ons even naar de politie gaan en 't aangeven." «Ik niet, de politie kan daar toch niets aan doen." «Waarom niet vroeg ze teleuige steld. «Wel, orndat ik je portemonnaie zelf gerold heb. Hier is ze terug en laat het nu een les voor je zijn." Thuis gekomen, omhelsde het vrouwtje haar schalk van een man en beloofde dat het niet meer zou gebeuren. En de daad bij het woord voegende, naaide ze onmiddelijk haar mantelzakken dicht. Te Milaan wordt een orgel tentoon gesteld, dat geheel van papier is ver vaardigd. Dit kunststuk is door twee menschen gemaakt, door een priester, tevens leeraar aan het lycaeum en een arbeider. De regeering heeft hen reeds octrooi verleend voor hunne uitvinding. Een Duitsch handelshuis heeftreeds 50,000 lire voor de prioriteit dezer uitvinding geboden. Volgens IIenri de Parville verandert de lengte van den mensch gedurende den dag; naarmate het later wordt, neemt die afer zijn menschen, wier lengte per dag met 6 centimeter vermindert. In den spoortrein. In den waggon spreekt een geestelijke een medereiziger aan met de woorden: «Hebt u er ooit wel eens over nage dacht, hoe weinig schreden er zijn tus- schen ons en den dood?" «Zeer zeker, Mijnheer! Ik denk nooit over iets anders!" «Nu, moet dan de gedachte aan de Eeuwigheid ons niet aansporen steeds bereid te zijn, en moeten we niet zoo leven, dat we gerust kunnen scheiden?" »U spreekt mij als het ware uit de ziel! Dat is het juist, wat ik altijd zeg; helaas! dikwijls predik ik voor doove ooren 1" «U zijt dus een collega? Aan uwe kleeding neem me niet kwalijk zou ik het niet zeggen!" «Dat wil zeggen: Ik ben agent van eene levensverzekei ing-maatschappij. Zbl. N. v. d. D. Nabij een tapperij buiten een der dorpen op Tessel, werden in den afge loopen winter een paar wilde eenden nu en dan door de vrouw van den tap per gevoed. Dag aan dag kwamen de dieren nabij het huis. De eend waagde zich zelfs op den drempel en bezocht weldra geregeld de hei berg, waar zij telkens eenig voedsel ontving. De heer woerd, meer schuw van aard, bleef buiten de deur doch werd geenszins vergeten, maar ontving ook behoorlijk zijn rantsoen. Sedert een paar weken zit de eend op een nest vol eieren te broeden, doch heeft zich het kroegloopen zoo eigen gemaakt, dat zij toch nog om de 2 a 3 dagen een bezoek aan haar weldoenster komt brengen. Voor wilde eenden is 't bovenstaande wel merkwaardig, omdat deze dieren bijzonder schuw van aard zijn. De Brusselsche telephoonabonnen- ten zullen voor eerlang ook rechtstreeks aangesloten worden aan de telephoonlijn BrusselParijs. Tot dusverre verbond die lijn alleen de beide beurzen. Voorts is er nu, volgens de Gazette, weldra een telephoonverbinding tusscben Amsterdam en Brussel, en tusschen Am sterdam en Parijs over Brussel te verwachten. De tweede jaarvergadering van het Nederlandsche Liefdadigheidsfonds te Parijs wordt Vrijdagavond in het Grand Hotel, Boulevard des Capucines, gehouden. Op de agenda staat o. a,«Goedkeuring der statuten" en «Aanvrage om rechts persoonlijkheid." Een persoon kwam iels op het bureau van den Burgelijken Stand verrichten. «Hoe heet ge?" vroeg de ambtenaar «Doof," was het antwoord. «Ik vraag hoe je heet 1" schreeuwde de ambtenaar nu. «Doof!" klonk het andermaal. «Schrijf het dan op, doove I" riep de ambtenaar, en schoof hem een stuk papier toe waarop geschreven stond «Hoe heet u De ander nam de pen en schreef er onder «Ik heet Doof' (Tableau), Dresden verkeert in opgewondenheid over een aanval, gewapenderhand buiten een der poorten der stad gepleegd. De generaal der cavalerie Von Pelsach deed zijn gewonen wandelrid, toen een man de teugels van zijn paard greep en met het bekende «de beurs of het leven 1" dreigde. De generaal greep zijn revolver en schoot den kerel neer, waarna hij zich ter beschikking der justitie ging stellen. Uit Neumann-Spallart's overzicht der wereld-industrie blijkt dat er jaarlijks meer dan 150 millioen hectoliters bier gebrouwen wordt. Daarvan komt 22 millioen voor rekening der Vereenigde Staten en ongeveer 1 millioen voor Australië en Engelsch-Indiede rest, 127% millioen voor Europa. Daar staat Engeland bovenaan met 45 millioen hectoliters en dan volgt Duitschland met 42% millioen. De overige staten komen veel lager, en wel Oostenrijk-Hongarije met 13% millioen, Belgie met 9% millioen, Rusland met 4'% millioen, Nederland met 1% millioen en Denemarken met iets meer dan 1 millioen hectoliters. In Zweden, Zwitserland en Noorwegen brouwt men iets meer dan een half millioen, in Italië slechts 133,000 hectoliters. Wat het verbruik aangaat staat Enge land eveneens bovenaan, met 44 millioen, en wordt overigens vrij wel dezelfde volgorde waargenomen als bij deproductie. Wat het gemiddeld verbruik per hoofd betreft, daarin is Belgie ieder de baas ieder drinkt daar 165 liter per jaar. In Engeland is dit 122, in Duitschland 90, in Denemarken 57, in Nederland 34, in Oostenrijk en Zwitserland 33, in Noor wegen, 31, in Frankrijk 21, in Zweden 20, in Rusland nauwelijks 5 en in Italië slechts 0.1 liter. Deze cijfers zijn genomen over het jaar 1885. Engeland voerde in dat jaar voor meer dan anderhalf millioen pond sterling aan bier uit. Een dagbladredacteur heeft in zijn blad het doodbericht opgenomen van iemand, die den volgenden dag bij hem op 't kantoor komt en hem woedend verzoekt dit bericht in het eerstvolgend nummer tegen te spreken. «Ja, mijnheer," is het antwoord van den redacteur, «ik houd er niet van den eenen dag ie verbeteren wat ik den vorigen dag in mijn krant heb opgeno men, dat benadeelt den naam van het blad; gaarne ben ik evenwel bereid u nog in het vandaag uitkomend nummer onder de geboorteberichten op te nemen." De nieuwste toepassing van het denk beeld, dat aan de bekende automatische toestellen ten grondslag ligt, vonden wij, zegt de Fabrieksbode, dezer dagen te Parijs. Op verschillende plaatsen aan den openbaren weg staan dergelijke toestel len, die- voor 5 cent een kaartje afgeven, dat de polis is der Verzekeringmaal- schappij tegen ongelukken VIndustriclle. Het kaartje is geldig tot den volgenden dag 12 uur en geeft recht op eene uit keer i ng, wanneer men binnen dat tijds verloop in- of buitenshuis, te paard of te voet, in rijtuig of spoortrein, op de jacht of op de wandeling een ongeluk krijgt. Bij dood, verlies van beide oogen of twee lichaamsdeelen betaalt de Maat schappij f 1000, bij verlies van een been, een arm of eene hand f500, bij verlies van een oog, een of meer vingers f250 en bij tijdelijke ongeschiktheid tot wer ken f'1 per dag gedurende hoogstens 90 dagen. i Hoe men het hart van een jong meisje moet winnen, daaromtrent is een Engelsch blad wel zoo goed eenige raadgevingen ten beste te geren. In de eerste plaats, ga niet te haastig te werk Menig jong meisje heeft «neen" gezegd toen zij »ja" meende, alleen om dat de minnaar den juisten tijd niet koos om haar te vragen. Neem een donkeren avond. Laat de gordijnen zakken, trek de overgordijnen dicht, steek de lamp op en ga zóó dicht bij haar zitten, dat gij uw vinger in haar hand kunt steken. Wacht tot het gesprek begint te ver flauwen en zeg dan op eens «Marie, ik heb je iets te vragen". Zij zal dan even aarzelen en daarop antwoorden «Laat liooren," en dan kunt gij er op laten volgen «Marie, je moet reeds lang gemerkt hebben ik bedoel, je zult je moet er zeker van zijn dat dat Hier moet ge blijven steken. Zij zal dan kuchen en trachten een andere wending aan het gesprek te geven door bv. te vragen hoe de preek beviel? doch dat is alleen om u aan te moe digen. Na tien minuten kunt gij dan ver volgen «Toen ik hier hedenavond heenkwam, was ik besloten, dat ik je vragen zou ik bedoel, dat ik zou weten of Zwijg hier weder en druk zacht haar hand. Zij zal die terugtrekken of niet terugtrekken in beide gevallen een goed teeken voor u. Wacht weder vijf minuten en zeg dan «Het vervlogen jaar was gelukkig voor mij, maar ik hoop dat volgende jaren nog gelukkiger zullen zijn, doch dat hangt geheel van jou af. Ik ben hier van avond gekomen om te weten te vragen van je lippen het zoete Wacht nogmaals. Wees nooit haastig bij zulke zaken. Geef haar den tijd om zich te her stellen en leg dan uw hand op het hart en zeg «Ja, toen ik hier hedenavond heen kwarn, dacht ik er aan, hoe gelukkig ik geweest was, en ik dacht bij mijzelf dat, als ik slechts wist dat je zou toe stemmen mijn als ik alleen zeker was, dat mijn hart mij niet had bedro gen en je bereid waait Wachten! Niet te haastig! Als zij begint te kuchen en rusteloos wordt, kunt gij zeggen: «Voor ik je ontmoette was de wereld mij een woes tijn. Ik had in niets pleizier, 't kon mij niet schelen of de zon scheen of niet. Maar welk een verandering in één jaar tijds! Het staat aan je te beslissen of mijn volgend leven zal zijn vol geluk of vol doornen. Spreek, liefste Marie, en zeg zeg dat dat Geef haar dan nog vijf minuten tijd en vervolg dan: «Dat je wilt zijn mijn dat je de mijne wilt zijn!" Dan zal zij zuchten, naar de klok kijken en door de kamer, en daarop haar hoofd op uw schouder neervleien en fluisteren«Ja." Zeker een heel aardig recept, doch of het op deze wijze in toepassing zal ge bracht worden wij duiven er aan twijfelen. Een oud Engelsch manuscript bevat de volgende artikelen op de hofetiquette ten tijde van Hendrik VIII, den bekenden vorst, artikelen die een eigenaardig licht werpen op de zeden en gewoonten van die dagen (15091547). Wij lezen o. a.: «De lieden uit het gevolg van den Prins van Wales, mogen uit de huizen waar Z. H. bezoeken aflegt, sleutels noch sloten, tafels noch banken of andere meubels medenemen aan het hof worden slechts kleine poe dels bij de dames geduld; voor de hon den van den Prins van Wales worden dagelijks 24 brooden bestemd; de kamer dienaars moeten elkaar liefhebben, zich niet over elkaar beklagen of over de amusementen des konings spreken slechts in de vertrekken des konings, der koningin en prinses Marie zullen steen kolen gebrand worden; alle pairs en leden van het Huis der Gemeenten zul len na afloop der parleinentszittingen, op straffe van de ongenade des konings, dadelijk naar hunne proiinciën terug- keeren." De BURGEMEESTER van AMERS FOORT, Brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat de door den pro vincialen inspecteur van 's rijks directe belastingen enz. in Noord-Holland en Utrecht executoor verklaarde kohieren No. 9 van de personeele belasting en van het patentrecht over het vierde kwar taal van het dienstjaar 1886/87 aan den Ontvanger van 's rijks directe belastingen zijn ter band gesteld, aan wien ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruike lijke plaatsen aangeplakt te Amersfoort, den 24. Mei 1887. De Burgemeester voornoemd, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. VERKOOMNG VAN VASTE QOEDEREN Zaterdagavond 21 Mei in «het Valkje" te Amersfoort. Notarissende heeren A. 11. Drijfhout van Hooff en Mr. J. de Louter. Een burgerwoning in deMuurhuizen f1820. MARKTBERICHT. Nijkerk, 23 Mei. Tarwe f6.00 a f7.Boekweit f5.60 a f6.20. Garst f 5.a f6.00. Haver f4.40 a f3.80. Duivenboonen f 0.a fO.OO. Rogge f5.00 a f5.30. Boter f 0.75 a f0.90. Eieren 2% a 3 cent. Schrammen 18 stuks f 12.a f 17.Biggen 92 stuks f 6.— a f 8.Runderen 158 stuks f 35. f200.Schapen 26 stuks f8 a f 18. GEVONDEN OP OEN OPENBAREN WEG! Een phantasiearmband. Rechthebbenden vervoegen zich ter terugbekoming aan het Bureau van Politie. Op een BUITEN bij Amersfoort wordt gevraagd bij 2 kinderen een be kwame mjrr y niet onder de 25 jaar, die reeds als zoodanig is werkzaam geweest. Brieven franco te adresseeren letter B. N. bij den Boekhandelaren SLOTHOUWER ZOON alhier. om terstond in betrekking te treden, een gepens. Ond. Officier, bekend met administratieve werkzaamheden, voor of iets van dien aard. Brieven franco, lett. J. S. aan den Boekhandel SLOTHOUWER ZOON alhier. Mevrouw ©EliDERMAN, Plantsoen, vraagt met 1 AUGUSTUS eene en met 1 NOVEMBER eene Op den eersten Pinksterdag zal de WelEerw. Heer M. J. BOUWMAN,^ gereformeerd (doleerend) predikant, voor gelijkgezinden als spreker optreden, in het zoogenaamd evangelisatie locaal „de Muurhuizen", des voorrniddgs te 9% en des namiddags te 5 ure. in postvaatjes inhoud 4 kilo a f3. levert franco rembouis H De Notarissen A. II. WRIJFHOUT VAN HOOFF en Mr. J. DE L.OCTEIÏ te Amersfoortzullen op Zaterdag 4 Juni 18S7, des avonds ten 7 ure in het Koffiehuis «het Valkje" te Amersfoort, in het opeu- baar in de gemeente Amersfoort: met een TUIN daarachter in de Utrccht- schestraat, waarin ZADELMAKERIJ, kad. E. 1827, groot 2 A, 60 cA. Verhuurd voor f21 per maand. Belast met een jaarlijkschen uitgang groot f3,865 en een groot f 0,95. Grondbelasting f 10,84. in de Teutstraat, kad. E. 1153, groot 99 cA. In eigen gebruik. Grondbelasting f2,36. Te bezichtigen peic. No. 1 Dinsdags en Donderdags van 24 ure en perc. No. 2 daags vóór en op den verkoopdag. Aanvaarding bij de betaling op 4 Sep tember 1887 of zooveel vroeger als kan worden overeengekomen. ecu iu uitmuntenden staat zijnde fijn fabricaat, uitstekend onderhouden Prijs f150. Wordende ter overname gevraagd Adres Lett. B. Postkantoor Soest. waaronder vau de beste auteurs, worden gedurende deze maand tegen 50 en 75 cents per deel. 80 Ct. per 5 Ons. 75 C't. per 5 Ons. 8 0 C t. per 5 Ons.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 3