Gemengd Nieuws. BUITENLAND. Plaatselijke berichten. Provinciale berichten. De Tweede Kamer heeft gisteren, na uitvoerige discussie over de Tjiomas- zaak waarbij de nieuwe conclusie der 9 leden sterk bestreden werd door de heeren Keuchenius. Lohman en Rutgers, als zeer dubbelzinnig en nadat de Minister van Koloniën nader het uitzet- tings-hesluit had verdedigd, het amende- ment-Keuchenius (afkeuring van de uit- zettingj verworpen met 50 tegen '13 stemmen. Het amendement-Van Gennep (onwet tigheid van het uitzettingsbesluit) werd verworpen met 37 tegen 27 stemmen. De conclusie der 9 leden (aandringen de op intrekking van het besluit zoodra de toestanden dit toelaten, en op betere verzekering van de waarborgen, bij de uitzetting), is daarna aangenomen met 36 tegen 27 stemmen. De inlichtingen op adressen in zake het Limburgsche meisje Allié zijn aan genomen voor kennisgeving. De Kamer is tot nadere bijeenroeping gescheiden. Dat het nog alles behalme zomei is, blijkt uit het feit dat te Ede, in Gel derland, in den nacht van 21 op 22 dezer verscheidene akkers met boekweit grootendeels zijn bevroren. Wegens de langdurige droogte be gint ook te Helder het regenwater be langrijk te verminderen. Gelukkig, dat de waterleiding nog genoeg drinkwater uit de duinen kan aanvoeren. Echter moet men voor een gewone emmer regenwater niet minder dan een stuiver betalen. De oudstrijder Arie van der Toorn, medeverdediger van de Citatel te Ant werpen, is op 78 jarigen ouderdom te Scheveningen overleden. In het kamp bij Oldebroek zijn aangekomen de kolonels der artillerie W. Beijerink, L. G. Berends en H. M. Steenberghe, commandanten van het le, het 2e en het 3e reg. van genoemd wapen, tot het bijwonen der schietoefe ningen van de in die legerplaats gekam peerde en tot hunne korpsen behoorende compagnieën, Naar wij vernemen, zal als proef voor de fundeering van de nieuwe penan ten voor de perron-overkapping van het Centraal-personen-station te Amsterdam, gebruik gemaakt worden van zware palen van 25 M. lengte. Van pneumatische fundeering of toepassing der bevriezings methode is dus voorloopig afgezien. üc Ingen. Ten behoeve van het op te richten pensioen- en weduwfonds voor ambtenaren en beambten van politie in Nederland zijn bij het hoofdbestuur van den Ned. Politiebond o. a. ontvangen van den minister van justitie f'100, van den minister van binnenl. Zaken f25 en van ieder der andere ministers f20. De heer Meertens, schoolhoofd te Bunde en onderwijzer in de landbouw kunde aan de rijkskweekschool te Maas tricht, heeft ten vorigen jare eene proef genomen met den verbouw van eene soort tabak, die in het zuiden van Belgie bekend is onder den naam van »le grant Grammont," eene variëteit van Obourg- tabak. De proef slaagde naar wensch, de tabak was goed van smaak en geur en de cultuur voordeelig. Aangemoedigd door deze uitkomst, heeft de heer Meer tens zijne ambtgenooten in den omtrek van Maastricht uitgenoodigd, dit jaar die proef te herhalen, en daarvoor het noodige zaad kosteloos te hunner beschikking ge steld. Reeds is door vele onderwijzers en belangstellenden van dit aanbod gebruik gemaakt en de verbouw in meer dan twintig gemeenten ingevoerd, De onder-kapelmeester Joh. Zaag- mans van het 7e reg. inf. is bij dat korps benoemd tot kapelmeester. Men meldt, dat het groote werk, den 18. Mei jl. aanbesteed, met name de verbinding van het Merwedekanaal met de hoofdstad, blijkens dezer dagen ont vangen bericht, niet is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer Fernim,te Scheveningen, maar aan den volgenden, de Sliedrechtsche aannemers-combinatie G. A. van llattem, voor de som van f 1,207.000. De inspecteur van het geneeskun dig staatstoezicht heeft de typhus-epidemie te Dokkum geëindigd verklaard. Men zal dezen zomer een proef nemen om de uitrusting van een infan terist te velde te verminderen, ten einde hem in de gelegenheid te stellen, meer patronen te kunnen dragen. Aan het Groot Nationaal Concours voor Harmonie- en Fanfare Gezelschap pen, te houden te Nijmegen in het Sociëteitsgebouw nde Vereeniging" op 2, 3 en 4 Juli a.s., zullen deelnemen de volgende Vereenigingen (Harmoniegezelschappen) Oude Harmonie van Eijsden. St. Cecilia van Gilze. Kon. Harmonie van Horst. Apollo van Kaatsheuvel. Euphonia' van Kaatsheuvel. Kunst, Liefde en Vriendschap van Leerdam. Arti et Amicitiae van Oirschot. Cecilia van Prinsenhagen. Har monie van Rlieden. Muziekkorps v. h. korps Kon. Scherpschutters van Rotter dam. Harmoniekapel van Schagem St. Michiel van Thorn. N. Kon. Harmonie van Tilburg. Orpheus van Tilburg. Con cordia van Vlijmen. l'Espérance van Waalwijk. Harmonie-Gezelschap van Wa- geningen. Kunst en Eer van Zierikzee. (Fanfarecorpsen.) l'Union van Blade!. Oefening en Uit spanning van Goirle. Concordia van Fielden. Sophia's Veieeniging van Loon op Zand. Sted. Muziekkorps van Purrne- rend. St. Cecilia van Swalmen. St. Cecilia van Tegelen. Concordia van Ulestraten. Fanfare van Venlo. Euterpe van Venraij. Kunst en Vriendschap van Vucht. Het volgende Programma zal worden gevolgd Zaterdagmorgen 2 Juli ontvangst van de Gezelschappen. 12/t Uur optocht der Vereenigingen met hunne banieren dooi de stad. 2 Uur aanvang van het Concours beginnende met de 3de Afdeeling Sectie A. Tusschen Sectie A en B een uur rust. Des avonds ongeveer 10 uur gezel lige bijeenkomst der Deelnemers, opge luisterd door een Concert van het Staf muziekkorps van het 5de Regiment Infanterie, directeur G. K. G. van Aken. Entrée voor Vreemdelingen van 's narn. 2 uur tot de rust f0.49.bij den aan vang van Sectie B f 0.99. Zondag 3 Juli des namiddags 'l/2 uur voortzetting van het Concours, beginnende met de 2de Afdeeling Sectie A. Tusschen Sectie A en B der 1ste Afdeeling een uur rust. Na afloop van de Afdeeling Lecture a Vue" groot Concert door het Stafmuziekk. van het 5de Reg. Inf., in den a giorno verlichten tuin. Entrée voor Vreemdelingen van 's nam. I1/, uur tot de rust f0.49.bij den aanvang Afd. •1 Sectie B f0 99. Maandag 4 Juli des namiddags 2/j uur Matinee, aangeboden aan de be kroonde Vereenigingen door het Staf muziekk. van het 5de Reg. Inf. Entrée voor Vreemdelingen f 0.49. Des avonds 6/a uur precies Grand Festival en Buitengewoon Concert, waarop de bekroonde Vereenigingen zullen wor den uitgenoodigd eenige nummers ten beste te geven. In de pauze uitdeeling der bekroningen. Na afloop Bal Champètre in den a giorno verlichten tuin. Te 12 uur precies Groot Vuurwerk. Daarna voortzetting van het Bal in de zaal of in den tuin. Entrée voor Vreemdelingen 's avonds te 6/i uur f 1.49. De Feestgids, alle bijzonderheden be vattende, wordt, tegen inzending van 30 Cent in postzegels aan de Sociëteit »de Vereeniging", franco toegezonden. In Ierland heeft men op sommige plaatsen, het jubilee van Koningin Victoria alles behalve feestelijk gevierd. Te Bel fort en te Cork hadden tusschen de Orangisten en de nationalisten hevige straatgevechten plaats. Aartshertog Rudolf van Oostenrijk is uit Londen naar Weenen teruggekeerd. De revue over 14.500 man te Alders- hot werd bijgewoond door den Duitschen kroonprins en vele andere vorstelijke personen. De genezing van den Duitschen Keizer blijft een gunstig verloop nemen. Wan neer het wéér zacht blijft, bestaat het vooruitzicht, dat de keizer weldra het paleis zal kunnen verlaten. In een telegram uit Konstantinopel wordt beweerd, dat het Duitsch gouver nement aan de Turksche regeering de som van 6 millioen pond sterling heeft aangeboden, op voorwaarde, dat de Porte, in overeenstemming met den Duitschen gezant, in het ministerie van financiën twee Duitschers benoeme als hoofdcon troleurs. Indien de Porte een grootere som noodig had, zou men in al de mi nisteries Duitsche controleurs aanstellen. Iviamil-Pacha verzet zich, zoo heet het ver der, tegen dit plan, omdat het de goed keuring van den Engelschen gezant niet bekomen zou. Volgens gerucht zal door het Bulgaar- sche Regentschap aan de eerstdaagsch bijeenkomende Sobranja, de Prins van Saksen-Coburg-Gotha als souverein wor den voorgesteld. Genoemde prins, heet het, is bereid de candidatuur, ook zonder Ruslands toestemming, te aanvaarden. De Italiaansche minister-president Depretis is ernstig ziek. Zeven der beschuldigden, in zake den moord van Kolonel Sudeikin, hoofd der geheime politie te St. Petersburg, zijn ter dood, veertien tot zware dwangar- beidstralfen veroordeeld, en twee werden vrijgesproken. Dit laatste is zelden of nooit nog gebeurd in een Russisch staatkundig proces. Bij de behandeling van dit geding is dus meldt men aan de Kölnischc Zeitung gebleken, dat kolonel Sudei kin Nihilisten in dienst der politie voor eigen eerzuchtige oogmerken gebruikte. Het werd bewezen, dat hij wist van een plan, om Grootvoist Wladimir en den Minister Tolstoi te dooden. Sudeikin rekende er op, in de daardoor ontstane paniek, zich aan den Keizer voor te doen als redder in den nood. Hel zou dan hem, die door zijn Nihilistische spionnen volkomen op de hoogte was, gemakkelijk vallen, al de schuldigen in hechtenis te nemen. De Nihilisten ontdekten echter zijn dubbel spel, en verijdelden zijne plannen kort vódr de uitvoering, door hem te dooden. De Spaansche Minister van Financiën wil een wetsontwerp indienen, waarbij de Spaansche Bank wordt belast met den dienst der schatkist. Zij zou op zich nemen in het buitenland gelden voor den Staat te innen en de renten der Staatsschuld te betalen. XDe vestiging der Doleerende, nu Nederduitsche Gereformeerde kerk, heeft Vrijdagavond, onder leiding van den consulent Dr. van Goor van Bunschoten, plaats gehad terwijl een Kerkeraad be noemd is. Tot Ouderlingen werden ge kozen de heeren Staverman, de Roos en Nieuwboer en tot Diakenen de heeren Huijgen, Hartkamp en Schimmel. Voorts werd aan een tweetal personen als com missie van geldelijk beheer de bezorging der finantiën toevertrouwd. De heer Hartkamp heeft zijne benoe ming niet aangenomen. In zijn plaats zal nu spoedig een ander gekozen wor den. Oranjevaan. Heden heeft in Amicitia de gewes telijke vergadering van onderwijzers plaats, die met een gemeenschappelijken maaltijd zal worden besloten. Nadere bijzonderheden hieromtrent hopen wij in een volgend nummer mede te deelen. Op de aanbevelingslijst ter benoe ming van een secretaris-penningmeester van het waterschap ode Slaperdijk" ko men voor de heeren J. W. Putman Cra mer, H. E. van Sweden en A. van Sant brink. Mej. J. R. Spruyt heeft tegen 15 Aug. e. k. eervol ontslag gevraagd uit de betrekking van onderwijzeres aan de school 3e soort (Koningstraat). Door het Gerechtshof te Amster dam zijn in hooger beroep bekrachtigd de vonnissen lastens H. S. wonende te Amersfoort en J. W. d. V., wonende te Hoevelaken. De eerste werd wegens mishandeling en verwonding van O. B., G. B. en A. M., te Amersfoort gepleegd, veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, en de tweede ter zake van diefstal van beukenboompjes uit een bosch, te Hoevelaken gepleegd, veroordeeld tot vijf dagen gevangenisstraf. Een persoon die in een der slaap steden alhier overnachtte is door de politie aangehouden en naar het huis van bewaring overgebracht, omdat hij blijkens het algemeen politieblad nog eenige dagen hechtenis had te ondergaan. Utrcclit. Voor de Rechtbank alhier stonden jl. Donderdag terecht, de sociaal democraten Blankert, van Nus en Ilartwich, allen te Amsterdam woonachtig en beklaagd te hebben getracht den gevangenbewaarder van Zandwijk, door beloften te bewegen, den in de gevangenis alhier gedetoneerde F. Domela Nieuwenhuis, eenige gedrukte verslagen van te Amsterdam gehouden sociaal-democratische bondsvergaderingen te doen geworden. Hoewel de beklaagden in hoofdzaak alles ontkenden, achtte het O. M. n ettemin de hen ten laslo gelegde feiten volkomen beweren en eischte tegen bekl. Blankert vier en tegen van Nus on Ilart wich ieder drie maanden gevangenisstraf. Nadat Blankert en van Nus nog eene korte verdediging hadden voorgolezen en Ilartwich te kennen had gegeven van het recht van verdediging geen gebruik te zullen maken werd de uitspraak bepaald op Donderdag a.s. Scherpen zeel. De diphterithis al dan niet gepaard met croup, begint zich hier op nieuw uit te breiden. Heden werden weder twee gevallen ter secretarie aangegeven, waaronder één met doode- lijken afloop. Ook in het onmiddelijk aan deze gemeente grenzende gedeelte van Woudenberg zijn enkele huizen daardoor besmet verklaard. Reeds van September j. I. heerscht die ziekte hier, en telkens eischt zij een slachtoffer. Dinsdagnacht te 3 ure was het te Londen reeds druk op straat. Zij, die een venster, een kamer, een balcon, een plaats op een dak gehuurd hadden, be gaven zich reeds 's nachts er heen - anders hadden zij niet meer door de menigte kunnen heendringen beladen met levensmiddelen. De politie hield in den vroegen morgen het midden dei- straat vrij. De verschillende detachemen ten der troepen, die zich naar hunne respektieve standplaatsen begaven, trok ken vooral de aandacht: life guards, in hunne schitterende uniform de grenadiers met hunne beeremutsende yeomen dei- garde, in hunne scharlaken kleeding met fluweelen muts. Onder het spelen van nationale liederen trokken deze troepen de straten door. De luidruchtige menigte, de militaire muziek, het voortdurende kanongebulder, het geflikker der zon op de gouden uniformen der officieren, dat alles leverde een onbeschrijflijken, onver- getelijken aanblik op. Ten 10 ure was er tusschen Buckingham Palace en West minster Abbey geen duim grond meer open. Sommige huizen droegen de bevol king van een heel dorp; het krioelde van menschen van de beneden tot op de bovenverdiepingen. Tusschen de haag van troepen en de gevels der huizen stonden de nieuwsgierigen, bijna platge drukt. De haag van troepen was op zichzelven reeds een prachtig schouwspel. Alle Engelsche troepen waren door afdeelingen vertegenwoordigd: Schotten, in hunne schilderachtige kleeding, grena diers, coldstream guards, royal artillery, matrozen in hunne blauwe jakken, dragonders,roodehuzaren,indischeruiterij, vrijwilligers in hunne gekleurde unifor men. Westminster Abbey vulde zich langzamerhand met de genoodigden. De aanblik was inderdaad tooverachtig, door de verscheidenheid der uniformen, de sierlijke toiletten en het flikkeren der diamanten, de roode met bont afgezette kleeding der magistraten, enz. Eene eerewacht had plaats genomen aan den ingang, waarlangs weldra de koningin met hare vorstelijke genoodigden zou intreden. Ten half elf verliet het eerste deel van den stoet Buckingham palace, om naar de Abdij te gaan. In de hof- rijtuigen, met bruine paarden bespannen, waren gezeten: de Indische maharajahs, koningin Kapiolini der Sandwich-eilanden, wier eskorte in goudlaken gekleed was de prinsen Frans en Alexander van Teek; prinses Fedora van Saksen-Meinin- gen de piinsen Albrecht en Ludwig van Schleswig-Holstein prins Alexander van Hessen; prins Victor van Hohenlohe; hertog en hertogin van Teekprins Friedrich van Anhalt en prins Edward van Saksen-Weimar. Het tweede gedeelte van den stoet bestond uit vijftien rijtui gen, a la daumont met witte paarden bespannen. In de acht eerste, voorafgegaan door een afdeeling life guards, zaten de heeren en dames van het gevolg der vreemde vorsten. In het negende rijtuig zaten de prinsen van Hohenlohe, van Bader,, van Saksen-Coburg en prinses Louise. In het tiende: de troonopvolger groothertog van Saksen, prins Herman, de groothertog troonopvolger van Meck- lemburg-Strelitz en de groothertogin. In het elfdede prins-regent van Beieren, de hertog van Saksen-Coburg-Gotha, de infant Antonio en de infante Eulalie. In het twaalfde: de hertog van Aosta, de kroonprins van Zweden, de kroonprins van Portugal en de kroonprinses. In het dertiende: aartshertog Rudolf, hebbende aan zijne zijden de groothertog en de groothertogin van Mecklemburg. Thans komen de gekroonde hoofden, die in ge sloten koetsen gezeten zijn. Eerst de koning en de koningin der Belgen, ver gezeld door den koning van Saksen. In het laatste rijtuig zat de koning van Griekenland met zijnen oudsten en zijnen jongsten zoon. Nevens hem, zijn vader, koning Christiaan van Denemarken, de eenige vorst, die in 1838 de kronings feesten te Londen bijwoonde. Terwijl al deze hooge genoodigden in de Abdij gaan plaats nemen, wordt het half twaalf en eindelijk gaat de koningin, de heldin van den dag, verschijnen. Eens klaps stijgt een oorverdoovend gejubel, een geroep, dat hooren en zien doet vergaan, een onbeschrijflijk gejuich, uit de menigte op. Van het verschijnen van den eersten wapenheraut zijn alle hoof den ontbloot, zwaait men met hoeden en zakdoeken, terwijl uit aller borst daverend de kreet opstijgt: Lang leve de koningin I Eerst komen de life-guards, de generale staf met Wolseley en Biddulph aan het hoofd, de dames en heeren van het gevolg dan al de prinsessen van koninklijken bloede: Victoria van Sleeswijk-Holstein, de dochters van den kroonprins van Duitschland, Irena van Hessen, de prin sessen van Battenberg, de dochters van den prins van Wales, de groothertogin Elisabeth van Ruslandvoorts de drie schoondochters der koningin, de herto ginnen van Albany, van*Connaught en van Edimburg. En ten slotte, wanneer de geestdrift geene grenzen meer kent, wanneer de mannen heesch geschreeuwd zijn, wanneer de vrouwen weenen, de Koningin met de prinses van Wales en de kroonprinses van Duitschland. Kalm en bedaard beantwoordt zij de toejuichingen van haar volk. Zij draagt een kleed van zwarten gebrocheerden satijn, met het lint der Orde van den Kouseband op de borst. Haar hoed, die zij in de Abdij tegen de kroon zal verwis selen, is van zwart floers in den vorm van een diadeem, getooid in point d'Alenijon; een diamanten speld houdt de banden vast, terwijl een rivière iu brillanten in het haar is aangebracht. Achter haar rijtuig, rijdt een eerewacht van prinsen, zooals nooit een vorst er een bezeten heeft. De oude hertog van Cambridge, oom der koningin, met zijne lange grijze knevel, lijdt aan haar hoofd. Doch, de meeste aandacht trekken de kroonprins van Duitschland, in den uniform zijner witte kurassiers de markies van Lorne, in zijn Schotsch costuum, met ruiten plaid en muts; de groothertog Sergius van Rusland, in Russische generaals uniform met een blinkenden helm met arendspluimen versierd; de jonge prinsen Albert en Victor van Wales, de eerste in huzarenkostuum, de tweede in hof- kleedij. Nu volgen nog life guards, een eskadron ruiters op witte paarejen de hofdignitarissen in middeleeuwsch kos tuum. enz. enz. Na in het groote ontvangstpaviljoen de koninklijke gewaden te hebben aangedaan deed koningin Victoria hare intreè in de Abdij, voorafgegaan door de hooge gees telijkheid en de prinsen van den .bloede; achter haar volgden de prinsessen. Ter wijl Hare Masjesteit zich naar den troon begaf, speelde het orgel het God save the Queen. De plechtigheid duurde een uur. Bij het eindigen van den dienst kwamen de zonen der koningin voor hunne moe der knielen en kusten haar eerbiedig de hand. De koningin keerde zich daarna naar de vreemde vorsten en omhelsde haar schoonzoon, den krooprins van Duitschland, alsook den koning en de koningin der Belgen. Zooals te voorzien was, zijn talrijke ongelukken voor gekomen. Vele personen werden door zonnesteek getroffen en naar de gast huizen gebracht anderen werden door het gedrang van het volk gewond vele konstabels zijn ook van vermoeienis in zwijm gevallen. Ten 4 ure 's namiddags had men in de gasthuizen 2 dooden en een lOOtal gekwetsten ingebracht. De markies van Lorne, schoonzoon der koningin, werd uit den zadel geworpen. Hij besteeg onmiddelijk een ander paard. Utr. Crt. De wijsste kan soms wel eens een domme streek begaan. Toen Zaterdag morgen, tot genoegen der Scheveningers en der te verwachten badgasten, de nieuwe stoombrandspuit aldaar was aan gekomen, bleek het, dat het huisje, als bergplaats daarvoor bestemd, te klein was, om het gevaarte gastvrij binnen te laten komen. Op verzoek heeft de politie toen de nieuwelinge tijdelijk ingerekend, zonder daarvan proces-verbaal op te maken. De Engelsche stoom vaartlijn van Ostende is in den laatsten tijd zoozeer in discre- diet geraakt, dat zelfs de Koning der Belgen met de zijnen niet langs dien weg, maar over Calais en Dover naar Londen is gegaan, wat zeker wat al te kras. Om Ostende te troosten, heeft Koning Leopold beloofd eerstdaags twee maanden in die badplaats te komen doorbrengen. Toen de onlangs overleden goochelaar Herrmann, van wien thans menige anec dote verhaald wordt, eens te Stuttgart eene voorstelling gaf, liet hij verscheidene voorwerpen die men hem aanduidde, verdwijnen, en het publiek hield maar niet op, de kunst van den goochelaar op de proef te stellen. Plotseling riep een der toeschouwers uit mijnheer de toovenaar, laat asjeblieft mijne vrouw eens veidvvijnen De laatste lettergreep was nog niet uitgesproken of door de geheele zaal klonk een hevige oorveeg, als straf voor den lichtzinnigen wensch. Naar men zegt, zou de bekende uitvin der Edison verklaard hebben, dat de door hem genomen proeven voldoende de mo gelijkheid hebben bewezen, door het wa ter heen te telegrapheeren zonder draad geleiding, zoodat schepen, welke meerde re mijlen van elkaar verwijderd zijn, be hoorlijk zouden kunnen correspondeeren. Te Slochteren is bij een arbeider, die met zijn gezin wegens veldarbeid afwezig was, op klaarlichten dag inbraak gepleegd. Door het oplichten van de kap van het kabinet wist de dief de «spaarpot" mees ter te worden. Bij de terugkomst der huisgenooten waren de 42 gulden opge spaard geld spoorloos verdwenen. Het bleek, dat de dief den huissleutel had weten te vinden, die door het school gaand kind ergens was verstopt. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren: 15 Juni Willemina Berendina Frederika, d. van Aleida Maria Wagemakers. 16 Juni Hendrika Hillegonda, d. van Catrina van Bekkum. Gerrit Gerardus Wilhelmus, z. van Aaltje Booms. 17 Juni Wilhelm, z. van Gerrit van Nieuwenhuizen en Wille mina Zevenboom. Jacobus, z. van Jacobus Barbie en Margrietha van der Geld. 18 Juni Hendrik, z. van Hendrik Westhof en Teunisje van Fulpen. Benjamin, z. van Leon van Gelder en Sellie de Jong. Johannes, z. van Arnoldus Wilhelmus Bosman en Sophia van Hainersveld. 19 Juni Geertruida, d. van Martijntje Plooij. Nicolaas, z. van Barnerdus Bakker en Helena Kluver. 20 Juni Christiaan, z. van Willem Dieters en Maria Roelof Blom. Hermanus Johannes, z. van Gerardus Hen driks en Maria Tolboom. Stephanus, z. van Johannes Spijker en Evertje Kreijermaat. Hendrik Roelof, z. van Jan Jacob van Beek en Geertruida van Dijkhuizen. Ondertrouwd: 20 Juni Hendrikus van 't Eucl en Margaretha Hellevoort. 23 Juni Fredericus Jacobus Arnout en Gerritje van Setten. Getrouwd: 22 Juni Hendrik Edens en Jacoba Hopman. Dirk Beek en Maria Disco. 23 Juni Jacob Wilhelm Rosbach en Aleida Carolina Rensink. Overleden: 17 Juni Maria van Berrikom 80 j., ongeh. 16 Juni Johannes Kronen burg 76 j., wed. van Johannes Gijsbertus de Bruiju. 19 Juni Geertruida Agues

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1887 | | pagina 2